Alkmaarsche Courant Amstecdamsche ïBeucs ^Buuiaiiaad £uchtoaact JMmweuws Ome Jiotoiiiëii ^Rechtszaken DE NIJENRODE-ZAAK. Honderd Zes en Dertigste Jaargang. DONDERDAG t HAART. voorsSln- een £assagier aan boord DE WEDSTRIJDVLUCHT NAAR AUSTRALIË. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. De vijfde groep. Geen foto's. Koning wilde geld van Onnes. Ik zit al 10 maanden onschuldig. De officier stelt dan eenige vragen, waar op verdachte o.a. antwoordt: „Och mijnheer de officier, irriteert u me niet zoo, ik ben ook maar een mensch, ik zit al tien maanden on schuldig en ik beheersch me zoo goed moge lijk" Rheumatiek van Donderdag 1 Maart 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCR LANDBOUWCREDIET N. V. Koers van heden te! No. 51 1934 DE KWESTIE „TREIN 8.28". Gistermiddag heeft het dagelijksch ge meentebestuur van Amsterdam, minus wet- nouder Abrahams, een buitengewone verga dering gehouden over de bekende kwestie van de vereeniging „Trein 8.28". Tevoren had de burgemeester reeds met de vi] t andere wethouders voorloopig over een en ander van gedachten gewisseld. Tenge volge daarvan kwam men gisteren weer bij een, om door den vice-voorzitter-penning- meester van „Trein 8.28", den heer G. War- ning, te worden ingelicht. Deze heeft uitvoe rig aan het college verklaard, dat de bezol diging van 3000, die mevr. Abrahams ge noot, door het bestuur op 5000 was ge bracht, omdat de overige bestuurders, waar toe mevr. Abrahams niet behoort, met hem van meening zijn, dat daarmede het om vangrijke werk, door de secretaresse ver richt, feitelijk thans nog te gering wordt be zoldigd. Uitdrukkelijk heeft de heer Warning na mens het bestuur zijner vereeniging op eer en geweten verklaard, dat die salarisverhoo- ging aan mevr. Abrahams is gegeven, alléén ter betere waardeenng van het door haar verrichte werk; en dat dit feit in geen enkel verband staat met de omstandigheid, dat de heer Abrahams eenige maanden tevoren van zijn vergoeding van 20-00 afstand deed. De heer Abrahams was op bedoelde be stuursvergadering, naar de penningmeester verklaarde, niet aanwezig. Na deze uiteenzetting kwamen B. en W. overeen, dat zij de zaak nog nader zullen bespreken. De vrijz.-dem. kiesvereeniging te Baarn vraagt het hoofdbestuur om een onderzoek. Naar aanleiding van de publicaties in de pers heeft het bestuur van de vrijzinnig- democratische kiesvereeniging Algemeen Be lang te Baarn een brief aan het hoofdbe stuur van den vrijzinnig-democratischen bond gericht, met het verzoek ten spoedigste te_ willen onderzoeken of de gepubliceerde feiten juist zijn en zoo noodig doortastende maatregelen te nemen. Zooals bekend, verklaarde de vrijzinnig- democratische bond zich op het jongste con gres te Groningen op voorstel van boven genoemde kiesvereeniging tegen cumulatie van pensioenen en hoofdbetrekkingen. INBREKER AANGEHOUDEN. Verdacht van inbraken in stations In den afgeloopen nacht gelukte het de gemeente-politie te Wormerveer een goeden slag te slaan. Om half twee werd de 21- jarige A. P„ wonende te Amsterdam, die reeds meermalen terzake inbraak werd ver oordeeld, aangehouden bij een poging tot in braak in het stationsgebouw te Wormerveer. Hij heeft bekend, zich eenige dagen geleden te hebben schuldig gemaakt aan inbraak in het stationsgebouw te Zaandam. Ook wordt P. verdacht van inbraak in het stationsge bouw te Koog-Zaandijk. NOG GEEN NEDERLANDSCH— ZUID-AFRIKAANSCH HANDELS VERDRAG. Bij navraag ter bevoegder plaatse is ons gebleken, dat hier tot dusverre niets bekend is omtrent een spoedige totstandkoming van een handelsverdrag tusschen Nederland en Zuid-Afrika. De kwestie is reeds eenige jaren hangende en men hoopt dat zij binnen kort in bevredigenden zin zal kunnen wor den opgelost. CONTINGENTEERINGEN Bij kon. besluit van 27 Febr. zijn de volgende contingenteeringen vernieuwd bladzink, draadnagels, spijkers en draadkrammen, getrokken ijzerdraad en prikkeldraad, katoenen, manufacturen, meubelen van hout, al of niet bekleed en onderdeelen van meubelen, pluche, flu weel en trijp en andere stoffen met op staande pool alsmede voorwerpen, daar van vervaardigd, tafel- en servetgoed, handdoeken en ander huishoudgoed, zoowel afgepast als aan het stuk, bedde- lakens en sloopen. WEER EEN VOLKSGERICHT. Huwelijksbelofte afgedwongen. Onder de gemeente Avereest heeft in den avond van Maandag en Dinsdag een z g.n volksgericht plaats gehad. Een jongeman, wonende te Rogat nabij Meppel, had liefde opgevat voor een jeugdige schoone, die in betrekking was te Meppel, doch ofkomstig is uit de gemeente Avereest. De relaties wa ren in den loop van dien tijd zoo innig ge worden, dat vriend Ooivaar binnen niet al te langen tijd een bezoek zou brengen De jongeling had echter ook liefde opge vat voor een ander meisje en stoorde zich niet meer aan de vroegere verhouding. Dit kon niet de goedkeuring wegdragen van een groot aantal jongelui uit die ont ving, vooral uit De Wijk en Ruinerwold en zij besloten dan ook den bewusten jongeling zulks aan zijn verstand te brengen. Maandagavond werd alarm geblazen en een honderdtal jongelui bond den woord breker zonder eenige vorm van P^occ- een sportkarretje en trok hem op de nets naar de ouderlijke woning van het meisj e. Hier moest hij in tegenwoordigheid van enkele jongelui, die als ambtenaar van den Burgerlijken Stand fungeerden, en in nej bijzijn van allen beloven eerstdaags m huwelijksbootje te stappen. Een en ander bracht in het late avonduur veel consternatie te weeg. KORTE BERICHTEN. 64-jarige leeftijd is te den Haag de gepensiouneerde vice-adiniraai Booy -Op overleden W. T. de H?denm?STVLUCHTEN OP INDIE. vIie?hnTarSDn,-,oin half zeven is het Post- In&rl f" van Schiphol n eiers éën an boord zijn 2 passa fn MarSuIT ^arseille en voor Rome. Dassaffipi^, ,en in ^alcutta komen twee \rt J aan boord voor Batavia. 332^2 lfpn ran b00rd 16289 K G- lading post vlie£Post en 58,24 K G. pakket- r P'islv°gel (heenreis) kwam gister te Heden afn ^5 (terugreis) te Singapore. Bangkok laatstgenoemd vliegtuig te Re. K-L.M. schrijft, in met twee machines. Naar de Tel. verneemt, heeft de K. L. M besloten, -met twee machines in te schriiven voor den wedstrijdvlucht Londen-Melbourne Het voornemen bestaat met .twee vlien- deifhlnrfV K' L nM' wf6 te doen en wel voor ?okker d:CFP"rdS rijd den n'euwsten fokker de F 36, die binnenkort voor de wil 'ï<en m, ffebruik zal worden voorTü,' en n.Ct/en der„snelste machines d n snelheidswedstrijd. Welke machi ne niervoor zal worden aangewezen is nog niet beshst. Men heeft hiervoor de keuze uit een vijttal snelle typen. De inschrijving van d-e K. L M. beteekent chter nog niet dat de twee vliegtuigen nu ook definitief zullen deelnemen, dit zal geheel afhangen van de fondsen, welke men daar voor ter beschikking zal krijgen. Een derge lijke groote wedstrijd kost heel veel geld en de K. L. M. wenscht de kosten hiervoor op een bijzondere manier te bestrijden, waartoe men verschillende ideeën koestert. Zoo v wacht men o.a., door het meenemen passagiers bij den handicapwedstrijd een deel der te maken kosten te kunnen terugkrijgen De fokker F 36 biedt voor den Europeeschen dienst plaats voor 32 personen en voor den dienst in de tropen aan minstens 16. Indien de K. L. M. er nu in slaagt deze plaatsen voor den interessanten wedstrijd geboekt te krij gen, dan zal hiermede reeds een belangrijk bedrag gedekt zijn. Er zal ongetwijfeld over de geheele wereld reusachtige belangstelling bestaan voor dezen unieken vliegwedstrijd, waaraan de beste en snelste machines der geheele wereld zullen deelnemen en waarbij tal van landen zullen d-emo-nstreeren, welke plaats zij op het vlieg- gebied innemen. Voor de K. L. M. kan het een prachtkans worden aan de wereld te toonen, op welk hoog peil het Nederlandsehe luchtverkeer staat en het is te verwachten, dat de benoo- di-gde fondsen voor dit doel zeker bijeen zul len komen. Voor de K. L. M. zit er nog een bijzondere zijde aan deze wedstrijden, waar onze lucht vaartmaatschappij een prachtige gelegenheid krijgt in Australië te demonstreeren, waartoe Nederland in staat is. Dit kan van beteekenis worden geacht in verband met de nog steeds hangende plannen om de Nederland-Indië luchtlijn naar Australië door te trekken. Men kan dan tevens aan Australië den nieuwsten Fokker laten zien. Waar de route voor de LondenMelbourne luehtrace voor een groot deel loopt over het traject dat de K. L. M.-vliegtuigen geregeld naar Indië af leggen, speekt het vanzelf, dat onze piloten een belangrijken voorsprong op hun con currenten hebben door hun kennis van de route. Welke piloten de K. L. M. voor deze eervolle opdracht zal aanwijzen staat nog niet vast. Dat de liefhebberij onder ons kranig vliegercorps voor dezen belangwekkenden wedstrijd groot is, spreekt vanzelf Het tra ject dat op den wedstrijd zal worden ge volgd loopt var. Londen over Bagdad naar Calcutta, Singapore dan via Java naar Port Darwi-n naar Melbourne, ien traject van een 22.000 K.M., welke in uiterlijk 16 dagen zal moeten worden afgelegd. RASPOETIN EN DE KEIZERIN. Vanaf Vrijdagavond wordt in het Victoria Theater de film Raspoetin en de keizerin vertoond. De pers is over deze film vol lof. De Avondpost zegt: zelden zagen wij in een film, de ont zettende dagen van de ineenstorting van het Tsarenrijk nobeler en aangrijpender in beeld gebracht dan hier het geval is. Lionel Barrymore is Raspoetin, een groote figuur in een grootsche film. Het Alg. Handelsblad schrijft: op den voet willen we dit filmverhaal niet volgen, maar dat kan ons toch n'eI weerhouden van den lust om de aandacht te vestigen op tal van prachtige speel- en regie momenten. Wat John Barrymore als prins Tsjogodiëf presteert als natuurlijke vijand van Raspoetin is een van die staaltjes van werkelijke filmkunst, die we noode in veie rolprenten missen. Ethel Barrymore als de Tsarina is overtuigend en haar moederro» was van fijne ingetogenheid. Tad Alexander is de troonopvolger: van deze moeilijke taak heeft hij zich uitstekend gekweten. Hij was kinderlijk en waar het noodig was, ook wel eens zelfbewust. Diana Wynyard had als prinses Natasja reeds dadelijk aller sympathie verworven, maar dat belette haar niet om bijzonder veel zorg aan deze prettige figuur te -besteden. Wie zich tot de figuur van Raspoetin aan getrokken voelt, mag deze film niet verzui men te caan zien. De Haagsche Courant: De regisseur heeft subliem, vondsten ge had om in deze film de langzaam groeiende funeste macht van Raspoetin te demonstree ren; zeldzaam aangrijpend heeft hij de nade rende ineenstorting van het machtige rijk in beeld gebracht. Men komt er diep van onder d<_n indruk. Dit Metro-product mag gerekend worden tot een der grootste en belangrijkst filmwerken van den laatsten tijd. Het Volk We krijgen een goede, een voortreue'ijkt impressie van het geval en dat is iets, wat we, gezien de romantische historie en de men taliteit der Amerikanen nog maar een jaar geleden niet hadden kunnen verwachten. De Telegraaf zegt: al was het alleen reeds de moordscène, waarin men Lionel en John Barrymore ziet in een kracht en een hevigheid, die hun faam duidelijk doet worden. Als bijfilm gaat o.a. een projectie van de begrafenis van koning Albert van België. Voor den zeekrijgsraad te Soerabaja werd requisitoir gehouden in de zaken van de vijfde groep muiters, bestaande uit 23 Europeanen, 14 mariniers en 9 matrozen. Geêischt werden de volgen de straffen: matroos Bom 1 jaar gevan genisstraf, matroos de Jonge 3 jaar, ma troos Pasman 5 jaar, matroos Snoey 2 jaar, matroos Stern 8 jaar, matroos Snijders 5 jaar, matroos van Iterson 1 maand, matroos-constabel Schouten 5 jaar, matroos Ille klasse van Schaik 4 jaar, mariniers Biegstraten 1 jaar, de Graaff 5 jaar, Holsmulder 2 jaar en 6 maanden, Heiwegen 5 jaar, Hordijk 2 jaar, van Horn 5 jaar, van de Laak 6 jaar, marinier Ile klasse Visser 5 jaar, marinier Ie klasse de Boer 8 jaar, Koo- ring 2 jaar, van Putten 3 jaar, Smits 6 jaar, Steffens 3 jaar. In de zaak van den marinier Den Bes ten werd vrijspraak geëischt. Alle straffen werden geëischt met ontslag uit 's lands dienst, behoudens tegen den matEoos van Iterson. Voorts werden alle straffen geëischt met aftrek van de preventieve hechte nis. De pleidooien zullen op 5 Maart a.s. worden gehouden. Vandaag is de maatregel ingevoerd, dat de officier van justitie niet langer aan de tafei van de rechters en de griffiers plaats neemt. Een groote tafel is naast de rechterlijke tafel geplaatst, glimlachend en ietwat onwennig neemt de officier van justitie er plaats, als de rechtbank binnen komt om de berechting van de Onnes-zaak voort te zetten. De zitting opent met een klein incident. Mr. Muller Massis deelt mede, dat het hem bekend is, dat door een weekblad een foto is gemaakt (Het Leven) van zijn cliënt den heer Onnes. Hij heeft het bedoelde week blad onmiddellijk aangeschreven en medege deeld, dat hij bij publicatie van die foto een actie tot schadeloosstelling zal instellen. De president antwoordt, dat door hem een streng verbod tot fotografeeren is uitgevaar digd. Van verschillende zijden wordt opgemerkt, dat de foto waarschijnlijk vanaf de publieke tribune is gemaakt. Verdachte Onnes vraagt dan even eenige mededeelingen te mogen doen. Hij vertelt dat Koning hem bij een van de vele gesprekken op 20 April heeft gevraagd om een bedrag van 10.000. „Dan blijft jouw naam zuiver, en dat is de hoofdzaak", had Koning toen ge zegd. Ik zal de zaak dan in orde brengen. Ik ben vroeger in Duitschland wegens brand in een renstal ook vier uur lang door de po litie verhoord". Verdachte had aanvankelijk pertinent ge weigerd geld aan Koning te geven. Later had verdachte in zooverre toegegeven, dat hij hem 7000 toezegde te zullen leenen op schilderijen. Officier: Waren die schilderijen die 7000 waard? Verdachte: Ze waren dat bedrag zeer ze ker waard. President: Maar vóór dien tijd was u toch ook al is bezig met Koning schilderijen te beleenen, dat was toch voor de chantage pogingen. Verdachte: Ja, inderdaad. Hij vroeg me toen beleening tegen gereed geld of tegen een accept. Uit verdachte's verklaringen blijkt, dat tusschen 2 Maart en 20 April door Ko ning verschillende malen is gesproken over beleening van schilderijen. Verdachte Onnes betoogt voorts, dat uit de geheele correspondentie blijkt, dat Koning steeds de man was die op samenkomsten aandrong. Slechts tweemaal heeft verdachte zelf om een afspraak gevraagd en hij is over tuigd, dat dit nog gebeurde naar aanleiding van het telefoongesprek aangevraagd door Koning. Er is dan weer sprake van den slechten financieelen toestand van Koning en de beleende schilderijen. President: Heeft hij u ook wel eens ge woon om geld ter leen gevraagd? Verdachte: Ja, hij vertelde me toen zijn cansen om geld te winnen bij de rennen. President: Dat was toch veel eerder? Verdachte: Pardon president, dat was voor Maart, maar niet veel eerder. Koning heeft ook thans nog drie renpaarden, die op naam van zijn huishoudster staan. President: Kunt u nu met zekerheid zeg gen, dat Koning chantage op 20 April is be gonnen? Verdachte: Ja! President: Hebt u na dien chantage-pogin gen nog kleine bedragen aan Koning gege- ven? Verdachte: Voor zoover ik me herinner niet. U hebt me daarbij gekwetst, mijnheer de president, door voor te doen komen, alsof ik een sieraad van mijn vrouw zou hebben beleend! Toen ik het kocht, was ik nog niet met mijn eerste vrouw getrouwd en die heeft het sieraad niet meegenomen, omdat het aan mij behoorde! Aan mij en aan niemand an ders! Ik was er onaangenaam door getroffen, dat u meende, dat ik sieraden van mijn vrouw beleende. Naar aanleiding van de verklaringen van verdachte wordt getuige Koning weer voor het hekje geroepen. Hij handhaaft zijn ver klaringen, de correspondentie was camoufla ge, van schilderijenbeleening is nooit sprake geweest. Onnes is met het voorstel van de in braak op de proppen gekomen bij Koning's gerste bezoek» President: Is er vroeger tusschen u en ver dachte wel eens sprake geweest van belee ning van schilderijen? Getuige: Voor zoover ik me herinner, niet. Ik wist toch dat ik voor beleening van schil derijen niet bij Onnes terecht kon Koning, wiens verhoor wij reeds achter den rug meenden te hebben, wordt opnieuw op alle mogelijke punten door den president ondervraagd. De president stelt zijn vragen vrijwel in dezelfde bewoordingen als de eer ste maal en ook de antwoorden wijken wei nig af. Zoo nu en dan maakt hij restrictie, hij merkt daarbij op, dat hij nu hij weer in vrijheid is, de persverslagen van de zittingen heeft gelezen, maar hij heeft ze gauw weg gelegd, omdat hij bang was, anders heele- maal de kluts kwijt te raken. (De president knikt instemmend.) Mr. Muller Massis merkt op, dat de onze kerheid van Koning al uit het vooronderzoek dateert. We krijgen dan een reprise van Witbraat als getuige. He rectificeert enkele van zijn verklaringen. Witbraat vertelt verder, dat Koning even tueel, toen de buit binnen was later order zou geven om de goederen te „plompen". Hij zou dan met een pak miniaturen etc. naar Engeland gaan en de zaak overboord gooien Naar aanleiding daarvan had Mees gezegd: Dat is zonde; laten we net zoo'n pakje na ken om in zee te gooien en de poets zelf hou den. Koning wordt weer voor het hekje ge roepen. Hij begint zijn replek met: Witbraat bedoelt het goed, doch hij zegt het verkeerd. Koning geeft dan een iets andere lezing. Officier: Van wie ging dat idee uit, om het goed te laten verdwijnen. Koning wil weer een lang verhaal beginnen, maar de officier coupeert dit met: zegt u alleen maar: ja en nee. Koning: Ja, dat plan om de boel te laten verdwijnen, ging van mij uit. De zitting wordt geschorst tot twee uur. onovertroffen tegen 1 jicht, verkondheid, spit, ischias I hoofd- en zenuwpijn. Attesten I van ruim 6000 Prof. en Doktoren erkennen de goede en onscha- delijke werking van T o g a 1. VARKENSOOREN IN DE RECHTSZAAL. Op de tafel voor den rechter werden in de Dinsdag te Roermond gehouden rechtszitting achtereenvolgens gedeponeerd: een aantal varkensooren, in een papier gewikkeld en al lichtelijk onfrisch; de stempel, waarmee die ooren bewerkt waren en die valsoh was; een doos stempelinkt en nog wat paperassen. Terecht stond een slager uit Blitterswijk. die om bij het slachten d-e acht of negen cent keurgeld per kilo te ontduiken, die stempel had laten vervaardigen en nu ronduit ver klaarde een aantal varkens geslacht te hebben en met den bewusten valschen stempel zelf het keuringsmerk erop te hebben gedrukt „U doet net, of dat iets heel gewoons is", merkte de officier van justitie op, „op die wijze zoudt u eraan meegewerkt kunnen hebben, dat afgekeurd vleesch geconsumeerd! werd. Zou er een sterfgeval uit voorkomen, dan was u medeplichtig aan moord. Weet u wel, dat daar twee jaar op staat?" Hij be perkte den eisch intusschen tot zes maanden, DIRECTEUR VARKENSCENTRALE BELEEDIGD. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft een Rotterdammer terecht gestaan wegens belee- d-iging van den heer S. van Zwanenberg, di recteur van de Nederl. Varkenscentrale. Hem was ten laste gelegd, dat hij opzette lijk de eer en den goeden naam van den heer Van Zwanenberg, door middel van ge schriften heeft aangerand, door ten laste leg ging van bepaalde feiten met het kennelijk doel, daaraan ruchtbaarheid- te geven. De dagvaarding citeert dan een gedeelte van een ingezonden stuk in „De Bezem" van 25 No>- vember 1933, officieel strijdorgaan van de N.S.N.A.P. (groep A. F. Schouten), waarop de klacht berust. Den heer van Zwanenberg wordt daarin verweten, met tuberculose be smette en andere zieke koeien te verwerken in zijn producten. De verdachte zeide ter terechtzitting, den •heer Van Zwanenberg persoonlijk niet te kennen. Hij meende met zijn publicatie het algemeen belang te dienen. Ten einde aan te toonen, dat de door hem genoemde feiten juist zijn, had hij een stapel bewijsstukken meegebracht, die hij wilde voorlezen. Vóór hij daartoe in de gelegenheid gesteld! werd, ging de rechtbank in raadkamer en na beraadslaging deelde de president mede, dat zij geen termen aanwezig achtte, om den ver dachte thans in de gelegenheid te stellen, den inhoud van zijn brieven ter kennis te brengen van de rechtbank. De officier van justitie eisebte een veroor deeling tot een geldboete van 100 of 25 dagen hechtenis. Uitspraak 8 Maart. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1932II. 1917 1931 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 4'A 4 5 Ned.-Indië 5% Duitschland BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions *»tit(cc» MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber ,»»i.t«> SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SFOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers 101% 101 100 Vis 100% 5^/8 114% 47 51 51 79 37% 20% 55% 162 240 80% 27"/i6 95/,s 27%s 23/.G 331% 6%6 181 96 75 23 15.00 131 7% 138 1536/g 1751/s 1041/g 101-% 6u/i6 1027, 43 33% 311/4 27l6 7% 447s 122 23 116 1387, 397, 19V8 75 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 51% 100% 1147a 52 51% 79 517/g 3872 38J-9} 388/4 388/4 I6U/2 241 39J 81}-80 2407a 1607, 241-% 160}-IJ 80 277, 9®/l6 273/8 23% 331/2 f 674 276/is 9%-6% 276% 27}-7% 181% I8I.S/4 132 7 1407,-1 141 141»/4 1751/4 1041/2 10!% 63/8 10f-l%6 6»/s 1048/.. 5 108%-1 1018/4-2 IOI8/4 1017/g 30 23% 23/is 7 121 22% 116 139% PROLONGATIE Vorige koers 1 pCf Heden 1 pet. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Italië t Vorige koers 1.48}.9% 7.54-5 58.82i.92J 9 78-9 34.67-70 48.00-05 00 00 33 70-90 38 80.39 37 tO-38 12.70-13 Koers op heden 2 uur 1.48%-9 _7.53%-4i o8.85 95 9 78-9 34.65-9 48.00-05 00.00 33 60 80 38 70-90 37 70-90 12.75-85

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 1