Aqmda ^Bitumdand TxouiMciaal Hieuws !Mtmieum £aatste Betichten Cosles teruggevonden. JCeck éi School iDeec&ecicfii Stad en Oinqmtu} WEER ONGEREGELDHEDEN OP CUBA. Onbekwame leiders. HEER-HUGOWAARD. OOSTHUIZEN. STOMPETOREN. GRATIS WASSCHEN. KEES BAKKER, Scharloo 24. BIOSCOOP HARMONIE. Zegepraal der Liefde. CINEMA EN THEATER. GEHEIMZINNIGE ONTPLOFFING OP VLIEGVELD. Tien militaire vliegtuigen ver nield. Vannacht behouden te Miinster geland. Costes te Münster. Weeroverzicht. Stormwaarschuwingsdienst. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Maandag en Dins dag half 8, hoofdnummer De zegepraal der liefde (rom.), hoofdrol Karin Hardt. Toe gang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Bobby trekt van leer (avonturen), hoofdrol Harry Piel. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Raspoetin en de keizerin (rom.-hist.), hoofd rollen John, Ethel en Lionel Barrymore. Extranummer begrafenis koning Albert Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur. eerste hoofd nummer King of Jazz (revue), hoofdrollen Paul Whiteman en zijn band; tweede hoofdnummer Hij, zij en zijn zuster (klucht), hoofdrol Anny Óndra. Toegang voor eiken leeftijd. Maandag 5 Maart 8 uur, 't Gulden Vlies, The Ramblers. Dinsdag 6 Maart. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, vertooning film De Wieringermeer. 8.15 uur, handelsschool, lezing over „De Geest van Amerika", voor de Volksuniversi teit. Bij A. van Ham te Oterleek uitvoering Turnlust. 11 uur, café Boon te Purmerend, lezing D. J. Holstein over de teeltregeling in de pluimveehouderij. Woensdag 7 Maart. 8.30 uur, r.-k. kerk aan de Laat, conferen tie voor niet-katholieken. 8 uur, Gulden Vlies. Rede Paul Kiès. „De gebeurtenissen in Oostenrijk", 8 uur, Harmonie, operette Das Dreima- derl Haus van Fritz Hirsch. Donderdag 8 Maart. 8 uur, Gulden Vlies, ledenvergadering Oranje-vereeniging. Vrijdag 9 Maart. 2.30—4.30 uur, Harmonie, modeshow B. W. G. Lienesch. Dinsdag 13 Maart. 8.15 uur, in de handelsschool, lezing ovei „De geest van Amerika" voor de Volksuni versiteit. eveneens gearresteerd. De militaire politie is de meening toegedaan, dat de bomaanslag gericht is geweest tegen den persoon van Ariosji. Tengevolge van onderlinge geschillen in den nationalistische Unie op Cuba tot welke partij ook de president der re publiek Carlos Mendita behoort dreigt een kabinetscrisis, welke gemakkelijk z x kunnen leiden tot een militaire dic tatuur. De redicale organisatie A.B C. eischt, dat verschillende onbekwame personen in leidende functies zullen worden afgezet en vervangen door be kwame krachten. In dit verband eischen zij ook, reorganisatie van het kabinet en drugen hun steun aan Menditta te sta ken, indien deze zijn regeering niet re organiseert. NIEUWE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN? Met 1 Januari '35 weer vijf pet. op wenscli van minister Kalff. De eene loonsverlaging van het spoor wegpersoneel is nog niet van kracht ge worden, nog niet toegepast, of een nieu we wensch van den minister van water staat bereikt de directie van de Neder- landsche Spoorwegen, waarin deze be windsman zegt voornemens te zijn met ingang van 1 Januari 1935 de loonen en salarissen van het spoorwegpersoneel opnieuw te verlagen met 5 Men herinnert zich, dat minister Kalff in het laatst van Januari zich er mee accoord heeft verklaard, dat de directie van de Ned. Spoorwegen de jongste ver laging der loonen en salarissen van het spoorwegpersoneel van 4 zou doen ingaan met 1 Mei a.s. De minister deelde mede voornemens te zijn, bij een gelijk blijven van het spoorwegpersoneel, het gezamenlijk loonbedrag dan met 1 Jan. 1935 opnieuw met 5 te verlagen, al of niet gepaard gaande met een her ziening van het R.D.V. (Reglement Dienstvoorwaarden). Van welingelichte zijde deelt men mede, dat nl. een herziening van de loo nen en salarissen van het spoorwegper soneel kan plaats vinden zonder den tekst van het R.D.V. te herzien. Tevens zij hierbij opgemerkt, dat de minister het oog heeft op het gezamenlijk loon bedrag, dat ongeveer 70 millioen gulden per jaar bedraagt. De directie van de Ned. Spoorwegen nu heeft dit schrijven van minister Kalff ter kennis gebracht van den Personeel- raad, waarop deze in een uitvoerigen brief aan de directie de houding van den minister heeft besproken en gecriti- seerd. De Personeelraad kant zich niet zoozeer tegen een herziening van het R.D.V., doch wel in hooge mate tegen een nieuwe loonsverlaging. In zijn brief aan de directie merkt de Personeelraad o m. op, dat de minister zich z.i. zeer ten onrechte ontijdig en zonder dwingende redenen op de plaats van de directie stelt en daardoor in hoo ge mate een redelijk overleg belemmert. „Dictatoriaal" De oorspronkelijke motieven waarop aan den minister van waterstaat be voegdheid is verleend om zoo noodig ten bate van het personeel beschermend in te grijpen heeft Z.E. door zijn „ontij dig en dictatoriaal" ingrijpen in hun tegendeel doen veranderen, luidt het in dit schrijven. Het personeel zal op 1 Mei a..j. 25 éi 34 van zijn inkomsten, ver geleken met die van 1921, geofferd heb ben. De landbouwcrisiswet vordert alleen van het overgroote deel van het spoor wegpersoneel gemiddeld tien procent van zijn salaris. Voegt men daarbij nog de lasten, voortvloeiende uit de omzet belasting, dan komt men tot 12 Als wij daarbij denken aan de vele andere crisismaatregelen dan komen wij, aldus de Personeelraad, tot deze ge volgtrekking, dat het welvaartspeil van het spoorwegpersoneel op 1 Mei 1934 door verlaging zijner loonen enz. met 25 34 en door de velerlei crisisbe lastingen gemiddeld 45 lager zal lig gen dan waarop het zich in 1921 mocht verheugen. De raad is verbolgen over de n.euwe aantasting van dit reeds zoozeer gezon ken welvaartspeil, waar hij zegt, dat de minister van waterstaat dit nu ander maal in zeer sterke mate wil aantasten door de loonen van het personeel per 1 Januari 1935 opnieuw met 5 te ver minderen. Op dien weg voortgaande meent de Personeelraad dat er van het spoorwegpersoneel, dat thans meer in tensief moet werken dan ooit te voren, een groep in armoe levende verbitterde menschen wordt gemaakt. Ons college, zoo luidt het verder, heeft nooit ge schroomd met U in onderhandeling te treden, ook niet als het loonsverlaging gold, maar het zal Uwe directie, hopen wij, begrijpeijk voorkomen, dat het ons door den ruwen druk waaronder de minister van Waterstaat het overleg heeft geplaatst en waardoor het geheele spoorwegpersoneel in vertwijfeling en groote verbittering is gebracht, als het ware ondoenlijk is onder zulke omstan digheden besprekingen te voeren zon der voorafgaande opdracht van onze bondenDe Personeelraad acht zich dan ook niet gerechtigd over een* nieuwe aderlating van het personeel in be sprekingen te treden alvorens de daar voor bevoegde instanties der vakbonden machtiging hebben verleend. Het gevolg van deze correspondentie is geweest, dat deze brief van den Per soneelraad dezer dagen in een conferen tie met de directie is besproken er naar aanleiding van de toen gevoerde be sprekingen heeft de directie opnieuw aan den Personeelraad een schrijven doen toekomen waarin zij zegt dat het niet haar bedoeling is thans met den Personeelraad in onderhandeling te treden over een nieuwe met ingang van 1 Januari 1935 in te voeren verlaagde loonregeling. In dit stadium wenscht de directie niet meer, dan los van den brief van den minister van waterstaat, in overleg met den Personeelraad de noo- dige gegevens te verzamelen en te ver werken, die voor een mogelijke herize- ning der loonregeling niet gemist kun nen worden. De directie beoogt slechts het treffen van voorbereidende maat regelen. Zij schrijft dan o.m.: „Daarmee loc-pen wij dus de zaak zelf niet vooruit. Ook wij zullen te dien aanzien eerst later ons standpunt bepalen." Het voorbereidende werk zou, naar de directie meent het beste door een kleine commissie kunnen geschieden, waarin door den Personeelraad twee, door de B.A.N.S. één en door de directie drie leden zouden worden aangewezen. Deze commissie zou alleen tot taak hebben gegevens te verzamelen en heeft zich niet over het loon uit te spreken. Hierover toch spreekt de directie zich pas later uit. In een vergadering van den Personeel raad op morgen zal deze kwestie wor den ehandeld, voegt De Crt. hieraan toe. Het laat zich aanzien, dat de Personeelraar zijn standpunt zal e- palen in overleg met de hoofdesturen van de organisaties van spoorwegper soneel. DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Chauffeur reed door, maar is h gearresteerd. De 70-jarige heer Plum uit Simpelveld is op den weg tuschen Heerlen en Maastricht Zondagavond door een auto gegrepen. De man was op slag dood. De chauffeur reed door, maar werd later gearresteerd. DOOR EEN BOOM GEDOOD» De houthandelaar Turlings uit Echt (L.) is onder een rollenden boom geraakt, waar bij hem het linkerbeen werd verbrijzeld. De man is in het ziekenhuis te Roermond na amputatie van het been overleden. GEHEIME ZENDERS IN TWENTE. De ééne nauwelijks in beslag geno men of een nieuwe laat zich al weer hooren. Marechaussee uit Almelo en enkele rijks veldwachters, vergezeld van eenige ambte naren der P.T.T., zijn er Zondagmiddag in geslaagd in de buurt ihap Nutter, gemeen te Wierdeningen een der geheime zenders op te sporen, waarmee reeds geruimen tijd in Almelo en omgeving werd uitgezonden. Een volledige zendinstallatie werd in beslagge nomen, enkele personen zijn in verband hier mee aangehouden en verhoord. Hedenmid dag kon men al weer een nieuwen geheimen zender in Almelo beluisteren, die aangekon digd werd als de anti-fascistische zender. Na het spelen van de internationale werd een zeer revolutionnaire redevoering gehou den, waarin de spr. scherpe critiek oefende op de regeering. ZWEMGELEGENHEID IN HET GEULDAL. Naar wij vernemen is een grootsch ont werp voor een bad- en zwemgelegenheid in het Geuldal ten westen van Valkenburg ln uitvoering. Een wandelpad en roeivijver zullen tevens worden aangelegd. De totale oppervlakte zal 30004 M2 groot zijn. WERKWEi v^AN VIJF DAGEN? Prijsverlaging huisbrandkolen. Het zou, volgens de „Limb. K.", in de bedoeling liggen om geleidelijk te ko men tot een werkweek van vijf dagon op die mijnondernemingen, waar op het oogenblik méér dan één verzuimdienst per week moet worden ingelegd. Daar men echter voorloopig niet verwacht, dat de afzetmogelijkheid der Limburg- sche mijnen zal stijgen, zal het doorvoe ren van dezen maatregel waarschijnlijk gepaard gaan met ontslag van nog en kele honderden arbeiders door de parti culiere mijnondernemingen. Ongetwij feld zoo redeneert men is dat zeer hard, het is echter de vraag, of men allo arbeiders der betrokken ondernemingen moet laten lijden, wanneer het mogelijk is voor het grootste deel hunner een méér-dragelijken toestand in het leven te roepen, zij het ten koste van het ont slag van een bepaald aantal arbeiders en wel voornamelijk onder de buiten landers. De toestand is voor de Limburgsche mijn-industrie niet verbeterd. De nieu we contingenteeringsbepalingen» van Frankrijk en het invoerrecht van tien francs per ingevoerde ton steenkolen in België hebben een zeer nadeeligen in vloed op den afzet. In Nederland is de toestand er ook niet beter op geworden. De Engelsche en Belgische mijnindustrie concurreeren zeer sterk op de Nederlandsche markt, speciaal ook wat betreft de huisbrand soorten. Daardoor heeft een verschui ving plaats gehad. Engeland en België leveren nu in het ingevoerde kwantum dat in totaal ongeveer gelijk is ge bleven een veel grooter hoeveelheid huisbrandkolen dan vroeger. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de prijzen der huisbrandkolen, zooals die ingevolge de kolenconventie waren vastgesteld, zéér aanzienlijk zijn ver laagd. Men spreekt zelfs van 5 tot 6 verlaging, vergeleken bij het vorig jaar. LIJK OP SPOORBAAN GEVONDEN. Zondagochtend werd op de spoorlijn ZutphenWinterswijk het lijk gevon den van den 43-jarigen D. J. Bezaan, onderwijzer aan de openbare school te Zutphen. Daar op dit gedeelte de weg (een binnenweg vanaf den Deventerweg richting Warnsveld) vlak langs de spoorlijn ligt, bestaat het vermoeden, dat hij op de spoorbaan terecht is geko men en door den passeerenden trein is aangereden. Een wond aan het achter hoofd geeft tot dit vermoeden aan leiding. HET AUTOMATENONTWERP. In de memorie van antwoord op het voor loopig verslag van de Tweede Kamer in zake het ontwerp tijdelijke bevoegdheid tot het vaststellen van bijzondere afwijkingen van enkele bepalingen der Winkelsluitings wet 1930 deelt de regeering mee, dat het wetsontwerp tot regeling van den verkoop door middel van automaten eerstdaags bij de Staten-Generaal zal worden ingediend. In dit ontwerp zal o.m. worden voorzien in een regeling betreffende het bijvullen van auto maten gedurende den tijd, dat de winkels, waarbij zij behooren, gesloten moeten zijn. KORTE BERICHTEN. Nu de loonen in de meubelindustrie volgens aankondiging van de patroons in gaande 12 Maart met 3 cent per uur ver laagd zullen worden, dreigt een conflict, waarbij 400 450 man betrokken zullen zijn. Zaterdagmiddag is te Amersfoort bij e enleeraar van het stedelijk gymnasium, die lid is van de O.S.P., op last van den officier van justitie, huiszoeking verricht. Er werd geen enkel bezwarend document of wapen gevonden. Kenmerkte het jaar 1933 zich in onze ge meente reeds als rijk aan tweelinggeboorten (4 op 143 geboorten, terwijl het gemiddelde cijfer 1 90 is) in 1934 werd ook al weder een tweeling geboren, terwijl Zaterdag het echtpaar Rood—Roodt aan de Draai alhier verblijd werd met een drieling, waarvan een ter een kind als levenloos moest worden aan gegeven. Den 1 lden Maart zal de heer K. Timmer man 50 jaar voorzitter zijn van het Nut alhier. Als declamator is de heer K. Tim merman in den lande geen onbekende. Hij verwierf vier medailles voor welsprekend heid. De 77-jarige is nog steeds vol energie. Bij het jubileum zal de tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" haar medewerking verleen en. Vrijdagavond werd in het lokaal van 't café Renses een gezellige avond gehouden voor leden van het Leesge zelschap Stompetoren. Ook genoodig- den en andere belangstellenden waren hierbij tegenwoordig. De voorzitter dr. H. Heringa heette de aanwezigen welkom en gaf vervolgens een aardige uiteenzetting over de be langstelling, welke in alle lagen van ons volk valt waar te nemen voor Ned. Oost-Indië. Hierna kreeg de heer C. ten Bruggen- cat8 het woord, die een causerie met lichtbeelden hield over „Een reis naar Indië". Deze reis had hij zelf veertien keer per boot medegemaakt. Op vlotte en aangename wijze gaf hij hierover een reisverhaal, de mooie foto's welke spreker door middel van een goe de projectielamp op het witte doek bracht, had hij meest alle zelf vervaar digd. Het bestuur van het Leesgezelschap Elke Heer, die zich vanaf morgen, behalve Zaterdags, bij ons laat knippen, a 25 ets., wordt GRATIS gewasschen. Scheren 10 ot., desgewenscht wasschen 10 ets. extra. Jongens en Meisjes knippen Ét 20 ets. Personeel uitgebreid. Geheel gemoderniseerd. heeft door den heer C. ten Bruggencate uit te noodigen, een goede keus gedaan, want deze heeft zijn Schermer publiek een prettigen avond bezorgd. Het muzikale gedeelte der avond werd keurig verzorgd door een drietal muzi kanten onder leiding van den heer Melchert Schuurman. In ons vorig nummer wezen we reeds op het belangrijke filmwerk, dat heden- en mor genavond nog in de bioscoop van de Harmo nie vertoond zal worden. De talrijke toe schouwers, die de „Zegepraal der Liefde gezien hebben, zullen daarvan zeker geen spijt gehad hebben. Het prachtig gegeven is door den regisseur Waschneck ten voeten uitgeteekend en vooral de fraaie natuur opnamen verdienen een woord van lof. Het voorprogramma is zeer actueel en ge varieerd. Begonnen wordt met het Ufa- wereldnieuws, waarna Pro filti het Hol- landsch nieuws verzorgd. Ter afwisseling brengt de Ufa een keurige cultuurfilm uit, Een reis naar Zuid-Amerika. Fotografisch staat deze film op boog peil. Voor het komische gedeelte draagt „Het dertiende wereldwonder" zorg. Op grappige wijze is hier een „vergissing" verwerkt, waar in natuurlijk het „happy end" niet o'ntbreekt. Niemand verzuime dus, dit voortreffelijk samengestelde programma te gaan zien. Nog twee dagen en dan is „Zegepraal der Liefde uit Alkmaar verdwenen. Het Weekblad dezer week opent met verschillende photo's van Kathe von Nagy, en vervolgt o. m. met een bespre king van het tooneelspel „Op de Water- loobrug", van Sherwood, door het Hof- stadtooneel opgevoerd; 'n artikel over Ferdinand de Lesseps; 'n photo van Jackie Cooper, van de pianisten Han Beuker en Wouter Denijs, van Lien Devers en Hans Albers in „Goud"; van Mariene Dietrich enz. Het zeer ge slaagde liedje „Vroegeris van Jan Werkman, muziek van Melchert Schuurman. (Ongecorrigeerd.) Hedenmorgen had op het Amerikaansche vliegveld nabij Fort Leavenworth in de Ver Staten, een geheimzinnige ontploffing plaats, tengevolge waarvan een groote brand uit brak. Tien militaire vliegtuigen en een han gar werden door het vuur vernield, terwijl een groote hoeveelheid wetenschappelijk materiaal ernstig beschadigd werd. De scha de wordt geschat op een half millioen dollar Men brengt de ontploffing in verband met het onlangs door president Roosevelt ge laste onderzoek naar de beschuldiging van sabotage van militaire vliegtuigen, na het besluit tot het overdragen der postdiensten aan de militaire luchtmacht. De bekende Fransche vlieger Costes, die Zaterdagmiddag uit Parijs vertrok om naar Kopenhagen te vliegen en sedert dien ver mist werd, zoodat men zich ernstig over zijn lot ongerust maakt, is in den afeloopen nacnt behouden op het vliegveld van de Miinster in Westfales (Dtl.) geland. Hedenmorgen vroeg waren, naar uit Ko penhagen gemeld wordt, reeds twee Deen- sche marinevliegtuigen opgestegen, om de Westkust van Jutland af te zoeken. Omtrent zijn landing te Münster deelde de Fransche vlieger Costes den aanwezigen journalisten mede. dat hij Zaterdag van Le Bourget was vertrokken, 'om naar Kopen hagen te vliegen. Toen hij tegen 5 uur 's mid dags ter hoogte van Rheine in Westfalen in en dichten mist raakte, besloot hij, aange zien hij de omgeving niet kende en hij met een slechts éénmotorig vliegtuig vloog, te landen. Hij volgde het Dortmund-Eems- kanaal en daalde vlot op het vliegveld te Münster. Door de daar aanwezige luchtpoli tie werd hij hartelijk ontvangen en alle faci liteiten werden hem verleend. Per auto werd hij naar hotel Fürstenhof gebracht, waar hij zijn intrek nam, zonder zich een oogenblik ervan bewust te zijn, dat men hem vermistte en zich ongerust over hem maakte. Costes is voornemens hedenmiddag tusschen 11 en 12 naar Kopenhagen te vertrekken. Moj. Thomsen, hulppredikant bij de herv kerk te Akersloot, is beroepen te Gouda-Boskoop. Tot diaken van de Doopsgezinde ge meente aan den Langendijk werd her kozen de heer J. J. Reijne te Zuidschar- woude en gekozen in de vacature-K. Boist de heer A. Bakker te Oudkarspel. De heer M. Kruyer te Zuidscharwou- de, die reeds tweemaal als missionnaris in Afrika werkzaam was, eerst 10 en daarna 8 jaar, is weer daarheen ver trokken in dienst van de R. K. missie. naar waarnemingen, verricht in den m„ van 5 Maart. morgea Medegedeeld door het Kon. Nederi Instituut te De Bildt Met- Hoogste barometerstand 767 0 m\, Toulouse. '°''9 te Laagste barometerstand 730.6 miu Leydenfjord. U,D (e Verwachting, geldig tot den avond van Maart: va[> 6 Matige tot krachtige zuidelijke tot w«t lijke wind, meest zwaar bewolkt tot Zw ken; af en toe regen; aanvankelijk zac£j Het hooge drukgebied over Franfcriür verdwenen, dat in het zuid-westen is LIS afnemend en de depressie bij I Jsiand br*u zich steeds verder over het waamemiU* gebied uit bij Groenland gevolgd dooSj koude noord-oostelijke strooming. KrachK westelijke winden waaien over de BriSe eilanden, krachtige tot stormachtige lijke winden waaien over de Noorsche kw de lucht is behalve in Zuid-Frankrijk kr overal zwaar -bewolkt of betrokken metSl regen over de Britsche eilanden en regens sneeuw in Scandinavië. Thans dringt de i»*, ook tot het vasteland dooi, afgewist korte opklaringen. In Zweden i8 dTÏi plaatselijk weer streng geworden. In <W Duitschla-nd is de vorst verdwenen, in FranJ' rijk en Zutd-Duitschland kwam weer Hchh vorst. Voorloopig is aanhouden van de v/Z telijke winden met vrij zacht weer en sf toe regen te wachten. Geseind van De Bilt hedenmorgen te 0 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek v*n Holland „Weest op Uw hoede". BEZUINIGING OP EIND-EXAMENS H. B. S. Binnenkort is te verdachten een ministe rieel besluit tot reorganisatie van het eind- examen H.B.S., waardoor het aantal gecom mitteerden bij dit examen van 5 op 3 zal worden teruggebracht, waarmede de regee- rir.g een bezuiniging tot stand wenscht te brengen. ASPHALTEERING KOORSTRAAT—RITSEVOQUT, In bijlage No. 26 schrijven B. en W.l In de gemeentebegrooting van 1 934 Is 20.000.— geraamd voor het maken van een geruischloos wegdek in de Koorstraat en het Ritsevoort. Volgens het bij de stuk ken ter inzage gelegde plan bedragen de kosten van asphalteering 23.900—, waar in begrepen een bedrag van 3900.-voor voor het omleggen van verschillende lei dingen. Weliswaar zijn in 1927 de leidingen in de Koorstraat en het Ritsevoort onder de trottoirs gelegd, maar nadien is de Koor straat nabij de Langestraat aanmerkelijk verbreed, waardoor het opnieuw noodig daar de leidingen te verleggen. Met de Commissie van bijstand voor open bare werken, wier advies wij bij de stuwen hebben overgelegd, zijn wij van oordeel, dat een wegdek van asphaltbloes moet worden gekozen, die eveneens bij de asphalteering van de Langestraat en de Laat zijn ge bruikt en in de praktijk goed blijken te vol doen, mits hiervoor een aannemelijke aan bieding kan worden verkregen. Mocht dit laatste niet het geval zijn, dan moet naar ons voorkomt de voorkeur worden gegeven aan een wegdek van asphalteering gdi)* aan dat van den Kennemerstraatweg. Met verwijzing voorts naar het advies der Commissie van bijstand voor de financiën stellen wij U voor over te gaan tot asphal teering van de Koorstraat en het Ritsevoort en ons College daarvoor een crediet toe 'e staan van ten hoogste 23.900.—, voor zooveel noodig nader te regelen bij suppk' toire begrooting. DE GEBEURTENISSEN IN OOSTENRIJK. Woensdagavond 8 uur spreekt de hoof Paul Kiès uit Amsterdam in 't Gulde» Vlies over: „De gebeurtenissen Oostenrijk." TE WATER GEREDEN. van Zaterdagavond reed een loopjonjgen den heer de Vries, schoenmaker aan de N'j- wesloot alhier, met zijn fiets pardoes in water van den Voordam. Voorbijgang wisten den drenkeling op het droge te br gen, terwijl de fiets later eveneens werd F gevischt. SCHOORSTEENBRANDJE. Tn verband met een schoorsteenbrand; je in de Keizerstraat alhier, werd morgen de hulp van de politie ir)£e pen. Zij heeft zich met een paar bluschapparaten onmiddellijk 061 waarts begeven en de brand gebiu.- Een vuile schoorsteen was de oorzaa*- EEN KALF MET ZES POOTEN. Bij den heer H. A. v. d. ^..veehouderij Sint Maartensbrug, is een kalf met 6 p geboren. Twee pooten waren op den ri s j groeid, terwijl alle pooten normaal g waren. Het beest kwam levend ter were

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2