£and- en JmmAouw Jladionieuias ^BucgzcLij&e Stand ihuie ionden Stukken MacktBecicfUen Amstecdanischt !Beucs \Tf* iï'* gulden vlies. THE RAMBLERS. van Maandag 5 Maart 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCB LANDBOUWCREDIET N. V. HEDENAVOND 8 UUR P ARTIE DE D ANSE. Entreei 1.alles inbegrepen. HET DAGELIJKSCH BERICHT. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie 1 procesverbaal terzake openbare dronkenschap opgemaakt KRANIGE REDDING. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur geraakte het 6-jarige dochtertje van den heer den Adel ter hoogte van het abat toir, door een onvoorzichtigheid in het Kanaal. Op dit uur bevonden zich wei nig personen op den weg aldaar en het mag als een geluk worden beschouwd, dat eenige knechts van Steeman's ko lenhandel het om hulp roepende meisje opmerkten. Zonder zich een oogenblik te beden ken sprongen ze te water en het mocht den heer Wiese gelukken zij het met veel moeite het kind te redden. Een woord van hulde voor de kranige redders is hier zeker op zijn plaats. BEZOEK VAN MINISTER OUD. Na afloop van de Zaterdagmiddag alhier gehouden vergadering van het district den Helder der V. D., waarin Ïinister Oud het woord voerde, bracht E. een bezoek aan zijn partijgenoot en vriend den heer Jb. Cloeck, die ten gevolge van een auto-ongeval nog steeds in het Stadsziekenhuis wordt verpleegd. De minister onderhield zich een poos met den patiënt, die thans buiten ge vaar is en vermoedelijk binnen enkele weken het ziekenhuis zal kunnen ver laten. VOOR HET ARME GOUDEN PAAR. Zondag a.s. is het den dag waarop het echtpaar v. WanrooyLeupens, bewo ners van het woonwagenpark, alhier, zijn gouden huwelijksfeest hoopt te vieren. Het woonwagencomité van de St. Vin- centiusvereeniging wenscht dien dag voor de oude menschen en hun lotge- nooten tot een feestdag te maken en hoopt dien dag tevens het gouden paar een zonnestraal in zijn levensavond te brengen, door hen van het allernoodig- ste, dat ontbreekt, te voorzien. Voor dit doel plaatste het in ons nummer van 23 Febr. een oproep en op verzoek van het comité verklaarden wij ons bereid daarvoor giften in ontvangst te nemen. Tot nog toe mochten wij daarvoor 53.25 ontvangen. Nog slechts 4 dagen bestaat er gele genheid voor het humane doel een offertje te brengen. Wij zijn er van overtuigd, dat nog velen daarvoor een kleine gave willen brengen en spreken daarom nog eens den wensch uit dit niet langer uit te stellen. Heden ontvingen wij in dank van: R. te Heiloo 2. W. J. D. A. Motto „Gelijk verdeeld" 5 J. T. 0 50 A. B. C. t 4 1. C. P. 1.— Totaal dus 62.75 DIERENBESCHERMING. Op het Zevenhuizen is Zaterdag een zwart hondje met bruine vlekken (type Teckel) door een auto aangereden. Het diertje is niet noemenswaard verwond en zal spoedig weer geheel hersteld zijn. De eigenaar kan zich hedenavond tus- schen 7 en 8 uur bij den inspecteur van „Dierenbescherming" den heer Ver- wer, Oudegrachthoek Baanstraat vervoegen. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de rechtbank is gedepo neerd de uitdeelingslijst in het faillissement van W. Rol, veehouder te Sneek (vroeger te Alkmaar), met een uitkeering van 17.05 pCt GESLAAGD. Bij het in den Haag gehouden examen slaagde mej. R Florijn voor coupeuze in costuum en mantelvak m mej J Hol- lenberg voor costumière Onze oud-stadgenoot de heer H. Man- heim is geslaagd voor het staatsexamen gerechtsdeurwaarder. VERNIEUWING ZAAK De heer Kets Bakker, Scharloo 24 al hier, heeft zijn zaak gereorganiseerd. Het geheel maakt een ruime frissche indruk, er is o.m een schitcend 3 per- soons toilet, met allernieuwste geijser, elke plaats met warm en koud leiding water, met volledige wasch-installatie flinke verlichting met schijnwerpers enr. De hygiëne speelt hier wel de hoofdrol. Van een vakkundige bediening kan men verzekerd zijn. DAT MOET JE MEEMAKEN Gisteravond werd de revue „Dat moet je meemaken" voor de tweede keer in t Gulden Vlies opgevoerd. Ook nu ging een klein half uurtje cabaretkunst vooraf. De heer J. v. d. Molen Jr. verraste hierbij met eenige uitste kende nummertjes zang en deze jonge zan ger, die voor 't eerst in 't openbaar optrad, was wel het groote succes van den avond. De revue zelf was als de vorige keer: aar dig en eenvoudig en het publiek was er best mee in zijn schik. Na afloop was er een gezellig bal onder leiding van Melchert Schuurman Jr. THE RAMBLERS HEDENAVOND IN ALKMAAR. Het is de directie van ,,'t Gulden Vlies" gelukt, de vermaarde Nederlandsche dance-band The Ramblers voor één enkele gastvoorstelling t< engageeren. Voor deze gelegenheid is een aardig p.-ogramma samengesteld, bestaande uit shoyv-nummers en hot-nummers en ter afwisseling een prettig dansje. Wan neer men nooit deze beschaafde band gzehoord heeft verzuime men niet, haar hedenavond te gaan hooren Kent men ce prestaties van Theo Uden Masman en zijn mede-bandleden, dan is een woord van aanbeveling geheel over bodig. Moge The Ramblers een enthou siast publiek treffen. DAS DREIMADERLHAUS. De opvoering van lm weissen Rössl in de Harmonie te Alkmaar is de kennismaking geweest van de Alkmaarsche burgeressen en burgers met het gezelschap van Fritz Hirsch Gezien het succes, dat deze voorstelling heeft mogen boeken, is hierdoor een wederkeerige sympathie ontstaan, waardoor het niet an ders kon, of het Fritz Hirsch gezelschap zou het bij deze eene voorstelling niet laten Fritz Hirsch en zijn trouwe trawanten ko men op Woensdag 7 Maart a.s. naar Alk maar in de Harmonie om een hunner bekend ste operettes, n.1. Das Dreimaderlhaus, van Franz Schubert, op te voeren. Deze voorstel ling zal gelijk zijn aan die, welke het gezel schap dezen zomer in het Théatre Port Saint Martin te Parijs met een ongekend succes ge durende lange weken heeft'gegeven. Dezelf- de decors en dezelfde costuums worden ook voor deze gelegenheid gebruikt. Friedl Dotza is Hannerl en Paul Harden heeft volgens pers en publiek van de rol van Franz Schubert een creatie weten te maken Fritz Hirsch treedt persoonlijk op als vader Tscholl en naast hem speelt Elly Krasser ais Frau Tscholl. Albert Mav is te zien als ba ron von Schober, Herbert Weissbach is No- votny. Verder treden nog verschillende be kende artisten van het Fritz Hirsch ensemble op. De muzikale leiding is in hand.n van Joseph Ziegler. Speciale lichteffecten van Sin'smund Lange. Das Dreimaderlhaus geeft een episode weer uit het leven van den componist Franz Schubert. Deze woont in een armelijk klein huisje in Weenen, waar hij in zorgen om zijn da- gelijksch brood zijn composities schrijft Af en tóe slechts wordt hij door zijn trouwe vrienden, den rijken baron Franz Schober en den beroemden zanger Vogl, uit zijn schuchtere verborgenheid opgewekt. In het zelfde huis woent de jongen zadelmaker Bruneder, die dol verliefd is op een van de drie lieve dochtertjes van den hofglazen- maker Tscholl. De drie meisjes komen naar een rendez-vous in den tuin van het huis. Bij deze gelegenheid leert Schubert het jongste dochtertje uit het „Dreimaderlhaus" Hannerl, kennen en beide voelen zich da delijk tot elkaar aangetrokken. De twee oudste meisjes trouwen met Bruneder en Binder en de kleine Hannerl blijft alleen in het ouderlijk huis achter. Baron Franz Schober is in Weenen een be kende Don Juan en heeft met de beroemde operazangers Giuditta Grisi een intieme ver houding. Graaf Scharntorff, de eigenlijke beschermer van Giuditta, zoekt naar haar geheimen aanbidder, zelfs met behulp van de politie, maar kan hem niet ontdekken. Schubert komt door Schober vaak bij Tscholl aan huis en zijn liefde voor Hannerl wordt steeds inniger, zonder dat hij den moed kan vinden, zijn hart voor haar uit te storten. Hannerl, die voor het eerst in haar leven een groote liefde voelt ontwaken, is van haar kant vertwijfeld, dat Schubert zich niet uitspreekt. In zijn verlegenheid compo neert deze een lied, om Hannerl door de muziek zijn liefde te openbaren en hij vraag* zijn vriend Schober, haar het lied voor te zingen, om zoo eindelijk zijn doel te berei ken. Maar door het heerlijk-mooie lied en den innigen voordracht gelooft Hannerl plotseling dat Schobert haar lief heeft en valt hem zalig in de armen. En Schubert keert geresigneerd naar zijn muziek en zijn eenzaamheid terug VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Febr 104 patiënten en legden 1280 bezoeken af waarvan 447 btalende bez.614 bez voor 't AZA. en 219 gratis bezoeken. Er werd 2 maal den dokter geassisteerd en 9 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 15 patiënten, legde 312 bezoeken af en heeft 1 maal den dokter geassisteerd. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De burgemeester van Alkmaar roept de leden van den gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering op Donderdag 8 Maart a s., nam één uur, ten einde te be raadslagen en te besluiten omtrent de hier onder vermelde punten. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeel ingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een regent van het Centraal Ziekenhuis (bijlage Nr. 31). 3 Voorstel tot overplaatsing van het hoofd der Nicolaas Beetsschool en van het hoofd der Tesselschadeschool (bijlagen Nrs. 6 en 32). 4. Idem inzake verhuur van een terrein aan het Zeglis (bijlage Nr. 36). 5. Idem tot het aangaan van een gem >en schappelijke regeling met de gemeente Bar- singerhorn omtrent de toelating van leerlin- gen uit die gemeente tot de openbare lagere scholen alhier (bijlage Nr. 22). 6. Idem tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling met de gemeente Cas- tricum betreffende hulpverleening door de Alkmaarsche brandweer in geval van brand in die gemeente (bijlage Nr. 23). 7. Idm inzake de hezoldiging van het personeel van het Murmellius-Gymnasium, de Handelsschool en de Handelsavondschool (bijlage Nr. 24). 8. Idem tot verkoop van grond, gelegen aan de Jan van Scorelkade (bijlage Nr. 25) 9. Idem tot asphalteering van de Koor straat en het Ritsevoort (bijlage Nr 26). 10. Idem tot verbetering van den Geester- weg (bijlage Nr. 27). 11. Idem tot wijziging van de verordenin gen betreffende de rechtpositie van het gemeente-personeel (bijlage Nr. 28). 12. Idem tot vaststelling van een ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente met daarbij behoorende bebou- winggsplan der gemeente met daarbij be hoorende bebouwingsvoorschriften betreffen de het gedeelte Overdie en Achtermeer (bij lage Nr. 29). 13. Idem tot het vaststellen van een nieuwe schoolgeldregeling voor de Handelsavond school (bijlage Nr. 33). 14. Idem tot het verleenen van een bij drage ten behoeve van de restauratie van een gebrandschilderd glasraam in de Groote kerk te Edam (bijlage Nr. 34). 15. Idem tot kwijtschelding van de over 1932 en 1933 door de N.V. Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting verschuldigde af lossingen (bijlage Nr. 35). 16. Idem tot verkoop van grond, gelegen aan de Landstraat (bijlage Nr. 37). 17. Idem tot verkoop van grond, gelegen nabij de Dr. Schaepmankade (bijlage Nr. 38). 18. Idem tot verkoop van grond, gelegen aan de Lyceumstraat (bijlage Nr. 39). INKRIMPING VEESTAPEL. Door de crisis-rundveecentrale zal gele genheid worden geboden aan haar te leve ren: le. kennelijk drachtige runderen in alle soorten en kwaliteiten. 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien te: Alkmaar Maandag, 19 Maart 1934. 8-10 v.m., bij de doorbraak; Purmerend Dinsdag 20 Maart 1934 8-10 v.m. bij de Korver veemarkt; Schagen Maandag 22 Maart 1934 8-10 v.m. bij het station vee markt. De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlijk Maandagmiddag, 12 Maart 1934 ten kantore van de crisis-rundveecen tra'e te 's-Gravenhage zijn ontvangen. Prijzen en voorwaarden als de vooraf gaande week. Aangezien het den laatsten tijd voorkom:, dat door leveranciers minder dieren worden aangeboden, dan door hen zijn aange vraagd, wordt er nogmaals op gewezen, dat zulk een handelwijze de crisis-rundveecen trale aan'eiding kan geven tot het treffen van maatregelen, welke voer de betrokke nen onaangename gevolgen kunnen hebben Tevens wordt er nogmaals op gewezen, dat de crisis-rundveecentrale zich het recht voorbehoudt, wanneer haar na levering blijkt, dat een rund niet door aan de door haar geste'de voorwaraden voldoet, de overnemingssom met 40% te vermineren. EEN MERKWAARDIG S.O.S. De leiding van de Phohi ontving eenige maanden geleden het bericht, dat een dame uit IJselmonde zich ongerust maakte over haar kinderen in Venezuela daar zij sinds langen tijd niets meer van hen had gehoord Het aantal Phohi-luisteraars aldaar is te ge ring, dan dat een directe oproep gevolg zou hebben, zoodat de oplossing in een andere richting moest worden gezocht. Tijdens een der Phohi-uitzendingen werd aan kortegolf-amateurs in Indië, die een zendvergunning bezitten, gevraagd zich in verbinding te stellen met collega's uit Vene zuela, met het verzoek zoo mogelijk aan de betrokken familie het bericht over te brengen Langen tijd hoorde men niets, maar thans :s te IJselmonde een brief ontvangen uit Vene zuela, meldende dat alles in orde was. GEBOREN: Willem Antonius, z. van Gerardus Ran- zijn en Maria Smit. Francisca Margare- tha, d. van Kornelis Haakman en Maria So- chatzij. Adrianus Theodorus, z. van Jo- hannes Berger en Agatha Rood. Johan- nes Adrianus Maria, z. van Pieter Huijbers en Anna Ligthart. Egbert, z. van Willem van Staverden en Guurtje Koops. Theo dorus, z. van Theodorus van Diepen en Jo- hanna Roet OVERLEDEN: Bregtje Pranger gehuwd met Cornelis de Geus 64 jaar. Dina Bastiana van der Wel wed. Jacob Marinus Kosten 81 jaar. Geertruida Hillegonda van Waert 57 jaar. Jan van der Molen 44 jaar. Aagje Held gehuwd met Jacob Bouwes 69 jaar. Aaltje Fok wed Jacob Schoen 78 jaar. Susanna Maria Bibo 63 jaar. (Rutien irraniwooraeliikhrid van de Reaactie. De opnami m de ubritkbewust geenszins dat de rei ache er mede instemt I UND DE OMZETBELASTING KEIN ENDE De opbrengst over de maand Januari bleef 50% beneden de raming. Er zullen er zijn die hun hoofd geschud hebben bij het lezen hiervan; anderen zullen gegnuifd hebben (soort leedvermaak). Het gelijk is echter aan den kant van de schudders, want wat zal m.i. het logisch gevolg zijn als er .geen flinke verbetering komt in de opbrengst dat of de omzetbelasting wordt verdubbeld of een nieuwe belasting in de plaats treedt Want komen moeten die gelden er toch, dat kunnen wij geloof ik, gerust aannemen, ten zij de „ontduikers" met elkaar zooveel op brengen, dat de minister het daarmede voorloopig kan doen. Ik wil echter bij deze Uw aandacht vra gen in het bijzonder voor de Omzetbelas ting. Ik heb er alle reden voor te twijfelen aan de goede toepassing van de wet, zulks ten schade van de schatkist, doch indirect ook van het publiek. Want wat toch ziet men thans vaak veel gebeuren, dat de con sument wel omzetbelasting betaalt, doch in plaats dat die omzetbelasting in de schat kist terecht komt verdwijnt zij in den zak van denwinkelier. En heusch dat is nimmer de bedoeling geweest van den mi nister, al gun ik de winkeliers in het alge meen 'van harte dit extratje. Doch het moet dien kant niet op want wat de Schatkist op die manier te kort komt, zal zij op an dere wijze te zien krijgen en het publiek is daarvan de dupe. Het is dus zaak dat een ieder zich er goed rekenschap van geeft, dat de omzet Belasting ook in de Schatkist terecht komt Ik hoop dat met enkele voorbeelden duide lijk te maken. Koopt U bij een banketbakker of een sla ger, dan kunt U er gerust op zijn dat de be lasting te juister plaatse komt, want een banketbakker en een slager zijn in den zin der wet „fabrikant" en zij ontvangen t.z.t een aanslag. Doch er zijn naast hen nog honderd andere winkeliers, die geen fa brikant zijn, en derhalve nimmer aangesla gen zullen worden. Daarentegen zijn er zeer veel fabrikan ten die de omzetbelasting voor hun reke ning nemen, m.a.w. aan haar afnemers (winkeliers) geen omzetbelasting in reke ning brengen. Wanneer de winkeliers nu het publiek wel omzetbelasting in rekening brengen zonder dat zij daarvoor zegels op Uw nota plakken, dan beteekent dat, dat de belasting ten eigen bate wordt aangewend! Er zijn kolen-leveranciers, die wel omzet belasting in rekening brengen en er zijn er die dat niet doen. Ergo; er zijn fabrikanten die aan de handelaren zonder verhooging van omzetbelasting kolen leveren. Wanneer U dus kolen betrekt en men brengt U 4 of 5% belasting in rekening, eischt dan een gezegelde nota, tenzij U de overtuiging heeft dat de leverancier ook belasting heeft be taald. Dit laatste zal in vele gevallen niet gemakkelijk zijn, doch dan zit er niets an ders op. dan dat de leverancier zijn prijzen verhoogt zonder meer. De concurrentie zal in die gevallen wel regelend optreden. Een ander voorbeeld: U koopt een kachel, zegge voor 50. Deze kachel maakte in Nov. 1933 misschien reeds deel uit van den voorraad van den winkelier. In dat geval is U geen omzet belasting verschuldigd, want noewel het wel de bedoeling is geweest van den wetge ver de belasting af te wentelen op den con sument, is toch alleen de fabrikant (art. 2 der wet) de belasting verschuldigd. In dit geval echter was de kachel reeds lang voor de inwerkingtreding der wet geleverd en is daarover nimmer belasting betaald. Ver hoogt nu de winkelier den prijs van de kachel met 4% (z.g. wegens omzetbelasting) dan beteekent dat, dat hij, de winkelier, een extra winst maakt van 4 U verkeert echter in den waar., weer een offer aan de schatkist te hebben gebracht, en dat is vol komen mis. Zooals licht valt te begrijpen zijn er zoo onnoemelijk veel artikelen die lang voor de inwerkingtreding der wet reeds bij de groot handelaren (grossiers) en de kleinhandela ren (winkeliers) waren ondergebracht en waarover dus nimmer omzetbelasting is be taald. Alleen de artikelen die na de inwer kingtreding door den fabrikant zijn verkocht of geleverd worden door de Omzetbelasting getroffen. Het publiek wordt echter meermalen, het zij bewust of onbewust, misleid Men zij dus op zijn hoede! Met dank voor de plaatsing. R. V. Bergen, 28 Februari 1934. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 5 Mrt. 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: '469 vette koeien, le kw. 5762 cent, 2e kw. 4855 cent en 3e kw. 40—46 cent per K.G. slachtgewicht86 melk- en kalfkoeien 160215; 121 Vette kalveren, le kw. 56—64 cent, 2e kw. 52 56 cent en 3e kw. 46—51 cent per K.G. levendgewicht; 100 Nuchtere kalveren 5— ƒ8; 72 Schapen 17—23; 597 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 43—44 cent, zware varkens 4445 ct., vette varkens 43—44 cent per K.G-, slachtgew. en 23 Paarden 60—120. Ter veemarkt wa ren heden 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 5 Maart 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 69 vette koeien 110210, handel matig; 6 Vette kalveren 3575, vette kalveren per K.G. 7090 cent; 252 Nuchtere kalveren (slacht) 316, han del goed; 282 Vette varkens per K.G. 32 38 cent per K G. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Mrt. '34. 30000 K.G. Roode koo. 1.90—5.50, 35000 K.G. Gele kool 2.50—4.60, 15000 K.G. Deensche witte kool 2.505.20, 16000 K.G. uien: gele uien 0.801.70 en gele drielingen 80 cent, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWGUDE, 3 Maart 1934. 11500 K.G. Uien: uien 1 1.30, drielin gen 80—90 cent, grove 1601.90; 3500 K.G. Kroten 0.80—2.70; 211000 K.G. Roode kool 1.505.60, doorschot 1.40—4.50; 90500 K.G. Gele kool 3—4.50, doorschot 2.103.60; 108500 K.G. Deensche witte kool 3.70 5.80, doorschot 2.505.20, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 Mrt. '34. Roode kool le s. 1.40—5.60, 2e s. 120— 4.70; Gele kool les./ 2.604.40, 2e s. 2.50—3.40; Deensche witte kool le s. 3.505.20, 2e s. 2.80—3.40; Drie lingen 0.80, uien 1.50—1.80, grove uien 1.602P Peen 3.90. Aanvoer: 110500 K.G. Roode kool; 39200 K.G. Gele kool; 23800 K G. Deensche witte kool; 3725 K.G. Uien en 500 KG. Peen. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 193211. 1917 1931 1915 1930 STAATSLEEN1NGEN. 5 NederL 4H 4 5 Ned -Indië 5J4 Duitschland BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl Ford Philips Gloeil Gem Bezit Unilever INDUSIR OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Betbleh Steel Cities Service Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg txplor Mij. Boetun PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr Perlak Shell Union RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Heli Senembah AMER SPOORWEGEN. A'chtson lopeka Southern Railw Cert. Union Paciftc §Noteering pet 50, 'Exdividend tExclaim Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 101'/is 1007/6 1006/s 521/8 SlVs-J 100»/s 508/,-1 114'/, 52 53'/, 79 115 54 54 79 407/s 197/8 56 162'/, 238'/, 80 42'/,-| 41*8/4 411/s 165'/, 2341/, 5 798 234'/, 5 79| «A 164 2348/,-5 79'/,-! 27s/s 96/8 283/3 2'/, 34% 66/s 28 H Wie 28VJS 4 2'/4 34 9Vio z8 96/g 28Vs 133'/< 97 74»/, 226/s 15.30 186'/, 186'/, 187 V, 1 130»/, 160 130 7l/i 159-7 158'/, 159 i 151 1748/, 1048/, us/36 6'Vit) 1731-44 1047/g 6'Vis 173! 4j 174 6»/s 102'/, 44 326/3 31'/< 2'A 103'A 103'/, 1 7 451/s 7 1238/, 123 23'/, 1164/, 145 24'/, 116 145 116 144'/, 4IV, 5T* pl.m. 2.15 PROLONGATIE Vorige koers 116 114'/, 1 pCt Heden 1 pet. WISSEI KOF.RSEN AMSTERDAM. 41V, 79'/,-I 99/ir> e/s 27|->%6 187 77 »/a 158'/, 103'/, 311/,-J NIET OFFICIEEL. NewYork Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb 100 Kopenhagen Stockholm P*'° •••■•••«•ai vtalii Vorige koers 1.463/, 7.54 58.94 9 78'/j 34.04 48 02 00.00 33 75 38 95 37 95 12.80 Koer* op beden 2 uur 148»/3-7/s 7.54-5 58 90-7'/, y /8-J 34.62-64 48.00-03 00 00 33 60-80 33 80 90 37 80-38 12.70-80

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3