DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. FOSTER's MflflGPlUEN ^Buitenland JUoomciaai Tlieuws QmeJColouim Oplossing van de problemen op Nederlandsche wijze. Een woord van dank. Oproep tot steun van den bond van vrijzinnige jongeren. CONGRES DER ITALIAANSCHE SOCIALISTEN. In Marseille. BANKROOVER DILLINGER WEER ONTSNAPT. Een brutaal heerschap. EEN LEEUW IN HUIS. „WIJNDRINKEN IS GEEN LUXE". Geen kapitalistisch genotzucht. TOCH EEN MONSTER? CHOLERA-EPIDEMIE. Op de Philippijnen. EIGENAARDIGE TERECHTSTELLING Na poging tot zelfmoord. LEIPZIGER VOORJAARSMESSE. Vervolgens werd een rondgang gemaakt. DEMONSTRATIES VOOR AMBTENAREN IN MAROKKO. TIEN DAGEN GEVANGENISSTRAF. Voor het dooden van een hond. HEERHUGOWAARD. CASTRICUM. DIRKSHORN. BEVERWIJK MÏDWOUD. WIJK AAN ZEE. financiën en de regeering in het algemeen willen niets liever dan handhaving van de gemeentelijke autonomie, maar die kan alleen worden bewaard door hen, die zich ver antwoordelijkheid bewust zijn. Zeer zeker zal het rijk voorwaarden moeten stellen voor het verleenen van hulp aan in nood verkeerende gemeenten, voorwaarden die ongetwijfeld de vrijheid van de gemeente wel wat aan banden leggen, maar dat is toch niet een om hals brengen van de ge meentelijke autonomie? Het rijk is toch verplicht te zorgen, dat de gemeenten nic meer kunnen uitgeven dan noodzakelijk is, omdat anders misschien het rijk de stroppen moet betalen. Een gemeente kan teruigtasten op het rijk, maar als het rijk noodlijdenc wordt, wat dan? (Applaus). De bestaande problemen wenschen wij, ver tegenwoordigers van de vijf burgerlijke par tijen., nu zier. op te lossen. Spr. waarschuwde er tegen die oplossing te zoeken op een on- Nederlandsche wijze. In ons land heeft het publiek reeds eeuwen lang (van den Bourgon- dischen tijd af) het recht zich te bemoeien niet den gang van zaken (het systeem ervan is geleidelijk ontwikkeld tot de nu heerschende verhoudingen). Ons volk heeft de Neder landsche beginselen wel eens willen op zij zetten met het binnenhalen van stelsels uit het buitenland, maar men kwam daar toch steeds weer van terug. De regeering van nu wil de echte Neder landsche beginselen handhaven. Een krachtig gezag is noodzakelijk, maar daartegenover moet staan de vrijheid, waarin het Neder landsche volk van oudsher is opgevoed. Die vrijheid zegt, dat er van bovenaf geen be paalde geesteshouding mag worden opge drongen. Men roept om eenheid, maar zij die dit doen, meen en daartoe slechts te kunnen komen door het oprichten van een nieuwe partij. Werkelijke eenheid moet er zijn in het st.even naar het verrichten van het nationaal en maatschappelijk werk. Niet-nationaal is wat zich stelt vijandig tegenover andere lan den, ieder land moet zich kunnen ontwikkelen naar zijn nationale inzichten. In samenwerking met het constitutioneel parlementaire stelsel kan men een regeering krijgen die sterk is, omdat zij zich gedragen, voelt door de krachten in het volk. En als men zoover is, maakte spr. zich niet onge rust voor de toekomst en hij was overtuigd, dat de vrijz. dem. zullen willen meewerken aan het uitvoeren van de vrijz. dem. be ginselen. (Applaus). D heer A u k e s bracht den spr. hartelijk dank voor zijn woorden en constateerde met voldoening, dat de belastingen, die met bloe dend hart worden opgelegd, altijd nog iets weergeven van de vrijz.-dem. beginselen Als in het kabinet van dezen tijd geen vrijz.-dem. zitting hadden, zouden de verschillende maatregelen allicht zwaarder treffen. Spr. hoopte dat het kabinet erin zal sla gen betere betrekkingen op monetair gebied aan te knoopen en ons land weer de positie zal kunnen doen innemen die het altijd heeft ingenomen in de wereld. Spr. gaf hierna het woord aan den heer Geluk, voorzitter van den bond van vrijz.- dem. jongeren. Deze stelde vast, dat de politieke ge schooldheid van de bevolking meest beneden het middelmatige blijft, tengevolge waarvan nieuwe politieke stroomingen (b.v. N.S.B méér vat kunnen krijgen dan anders het ge val zou zijn. Vooral onder de jongeren slaan die stroomingen in. Daarom vond spr. het goed, dat er onder de vrijz.-dem. een vereeniging bestaat, die de democrati sche gedachte onder de jongeren tracht te verbreiden In Noordholland heeft deze or ganisatie nog slechts weinig afdeelingen, ook al weer een gevolg van weinig medewer king van de vrijz.-dem. ter plaatse. Een gunstige uitzondering maakt Heerhugo- waard. Spr. meende dat 't in Noordholland zeker mogelijk zal zijn meerdere afdeelingen op te richten, als slechte de vrijz -democraten willen meewerken en hij wekte daartoe krachtig op. De heer A u k e s onderschreef .dezen wensch en sloot vervolgens de openbare bijeenkomst. Te Marseille is gisteren een congres ge houden door de Italiaansche socialisten, die naar Zuid-Frankrijk uitgeweken zijn. Pietro Nenni, de secretaris-generaal der Italiaan sche Socialistische Partij bracht rapport uit over den toestand van Italië, gaf een uiteen zetting van de omstandigheden, waaronder op 25 Maart het plebisciet zal worden ge houden, waarbij hij er op wees, dat het resul taat daarvan reeds van te voren vaststaat, aangezien het hier geen vrije verkiezing be treft, waarvan de uitslag vernietigend zou zijn voor de dictatuur en oefende ten slotte felle critiek uit op de buitenlandsche politiek van het fascistische Italië met betrekking tot Oostenrijk, waar den weg voor Hitier wordt vrijgemaakt. Ten besluite zeide Nenni, dat de Italiaansche socialisten geenszins ontmoedigd rijn en hun taak zullen voortzetten. Zij zul len met name voortgaan met in Italië de volkskrachten tegen het fascisme te hergroe- peeren. De beruchte bankroover Dillinger is thans voor de tweede maal onder sensationeele om standigheden uit de gevangenis ontsnapt. Dillinger, die was ingesloten in de staats gevangenis van Indiana te Crowpoint, dwong den cipier zijn cel te openen, doordat hij hem bedreigde met een houten pistool, dat hij in het geheim had gemaakt. De andere vier celbewoners, onder wie een neger, nood zaakte hij, hem te begeleiden. Zij gingen het bureau van den gevangenisdirecteur binnen Dillinger maakte zich meester :.n een machinegeweer, dat daar werd bewaard sleept een gevangenisbeambte als gijzelaar met zich mede, stal in de garage een auto, en raasde daarna met zijn celgenooten en den garagebewaker in de richting van Chica- go. De politie achtervolgde hem onmiddellijk en ondanks het feit, dat uit de auto werd ge schoten, gelukte het haar, drie der gedeti neerden weder te arresteeren. Dillinger zei: en de neger zijn ontkomen. Een der pobff®' agenten is door een van Dillinger doodelijk gewond. Dillinger is een der meest gevreesde mis dadigers der Vereenigde Staten. Hij was eerst kortgeleden weer gearresteerd, nadat hij in den vorigen zomer onder even avon tuurlijke omstandigheden uit de gevangenis was uitgebroken. Te Poitiers in Frankrijk is gisteren een circuswagen met leeuwen en tijgers tegen een boom gereden. Door den schok sprong de kooi open en een tijger en twee leeuwen ontsnapten. De tijger was spoedig weer gevangen, maar de leeuwen veroorzaakten meer last. Een dezer die ren was in een huis gevlucht, waar men hem slechts met groote moeite kon meester worden. De tweede leeuw, die zich in den tuin van hetzelfde huis ver dekt had opgesteld, kon door den direc teur van het circus met een lasso gevan gen worden. De Iandsleider der N.S.B.O. voor Rijn land, Willy Boerger, publiceert een oproep aan het geheele werkende Duitsche volk, die ten doel heeft, de wijdverbreide vooroordee- len tegen het wijndrinken uit den weg te rui men. Het marxisme aldus de oproep heeft het wijndrinken bestempeld als kapita listische genotzucht. De tegenzin, die daar door wijde kringen tegen het wijngebruik kregen, heeft geleid tot belemmering van den afzet en een sterke daling der wijnprijzen. Het wijnteeltbedrijf werd beroofd van zijn economischen grondslag. De onwaardige loonen der wijnarbeiders zijn niet te wijten aan slechten wil van de ondernemers, maar alleen aan het feit, dat millioenen menschen van meening zijn, dat wijndrinken luxe is. Er wordt geen lans gebroken voor zwelgerij, maar men keert zich slechts tegen een ver derfelijke en waanzinnige opvatting over verstandige zaken des levens. In Duitschland is het alcoholgebruik het laagste van alle Europeesche landen. Bijzonder opvallend is het verschil bij het wijngebruik. Zweden en Noorwegen, twee landen zonder wijnteelt, ge bruiken per hoofd meer wijn dan het wijn- verbouwende Duitschland. De Duitsche wijn bergarbeider, de wijnbergbezitter, dien het niet beter gaat dan zijn arbeiders, hij strekt de hand uit naar den Duitschen arbeider, waar hij ook woont, en vraagt om begrip voor den Duitschen wijnbouw. Professor Petit van het museum voor na tuurlijke historie heeft na een bezoek aan Querqueville, waar een zeemonster aan land was gespoeld verklaard, dat het een pre historisch monster is. Het is niet onmogelijk, aldus de professor, dat het monster van Lochness naar zee ontsnapt is. Een voorloo- pig onderzoek van het karkas heeft het nog niet mogelijk gemaakt het definitief te classi- "iceeren. In de Noordelijke provinciën van de Philip pijnen is een heftige cho!era-epidemie uitge broken, die reeds meer dan 300 slachtoffers heeft geëischt. In de gevangenis van Michigan City (Indiana) is de moordenaar Harley Ed- wards onder zeer eigenaardige omstandig heden terechtgesteld. De executie zou pre cies te twaalf uur 's nachts plaats hebben, maar dreigde overbodig te worden, daar de veroordeelde zich 's middags de polsen met een stuk glas geopend en meer dan een li ter bloed verloren had. Hij had reeds het bewustzijn verloren, toen een bewaker op zijn toestand opmerkzaam werd en den di recteur met het gebeurde in kennis stelde Onmiddellijk werd de dokter ontboden en alle pogingen werden in 't werk gesteld om den man niet alleen weer tot bewustzijn te orengen, maar weer zoover op de been te iel pen, dat hij behoorlijk terechtgesteld kon worden op het vastgestelde uur. Een mede gevangene stelde zich ter beschikking voor een bloedtransfusie en men slaagde er in den ongelukkige bij kennis te houden tot middernacht. Klokslag 12 werd hij op den electrischen stoel gezet en volgens de voor schriften ter dood gebracht. De voorjaarsmesse van Leipzig is gister ochtend geopend met een redevoering van dr. Göbbels. Tal van autoriteiten en verschil- ende vertegenwoordigers van buitenlandsche mogendheden waren bij de plechtigheid, welke een zeer eenvoudig karakter droeg, aanwezig. De president van het directorium der Leip- ziger Messe, Dr. Raimund Kohier, sprak een inleidend woord, waarna dr. Göbbels de sprekerstribune besteeg, welke van een groot ïakenkruis was voorzien. Uit Rabat wordt gemeld, dat de ambtena ren en ander personeel in overheidsdienst daar gisteren een protestdemonstratie tegen de korting der ambtenaarssalarissen en toe slagen hebben gehouden. In optocht trokken de betoogers door de straten der stad naar de ambtswoning van den gouverneur, die weliswaar een protestresolutie in ontvangst lndieu gl) voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Poster Maagplllen, het betrouwbare, taebt werkende laxeermiddel. Alom verkrijgbaar O 63 0» flacon. nam, doch tegenover een deputatie der betoo gers zijn misnoegen over het houden der de monstratie te kennen gaf. Bij de algemeene nood was de salariskorting het minste offer, dat van de ambtenaren geëischt werd. De gouverneur betreurde in het bijzonder de straatbetooging. De ambtenaren, die her staatsgezag vertegenwoordigen, hadden daarmee een slecht voorbeeld gegeven. Ook te Casablanca kwam het tot demon straties. Een jaar geleden sprong tegen graaf Vasco cie Gama (een rechtstreekschen af stammeling van den Portugeeschen ontdek ker van den zeeweg naar Indië in de vesti bule van zijn woning te New York een hondje op. De graaf, een jager op grof wild van beroep, werd hier over zoo woedend, dat hij het dier neerschot. De hond was een rashond, een „chow chow" en het eigendom van een zekere me vrouw Isadora Green, die onverwijld bij de justitie een aanklacht wegens dierenmishan deling tegen den jager indiende. De recht bank bleek het met de dame eens te zijn en veroordeelde graaf Vasco de Gama tot een maand gevangenisstraf. De graaf ging echter in hooger beroep en thans heeft het hoogste gerechtshof zijn straf verminderd tot 10 dagen gevangenisstraf. Vrijdagavond was er een belangrijke lezing in het lokaal van den heer C. Schut, waar als spreker optrad de heer D. van Egmond Jr., tuintoouwonderwijzer in den bloembollenteelt te Hillegom. De heer van Egmond gaf een lezing over 'het onderwerp: Behandeling der tulpen te velde, in de schuur, de teelt van bijgewassen en den handel over de veilingen. Na een kort inleidend woord ging spr. over tot de tulpen, die verdeeld zijn in 2 rassen: vroege en late. Vroege tulpen zijn nog weer verdeeld in- 3 groepen. Eén ervan noemt spr. de Duc van Tol. Spreker noemde enkele gronden, welke goed zijn voor de tulpenteelt, b.v. zwarte grond, klei. grond welke nog nooit daglicht gezien heeft. Langs de kust vanaf Frisland tot Zeeuwsch-Vlaanderen treft men vooral goede grond aan waar men zeer goed bol gewas kon telen. In Engeland probeert men ook al om tulpen te telen, maar men heeft daar de Hollanders toch nog veel noodig. Wij moeten dus onze aandacht eraan beste den daar het buitenland niet zonder ons kan. Tulpen eischen een rullen, lossen en verschen grond, dus tele men niet op grond van het vorig jaar, maar daar moet men 3 jaar mee wachten. Ook op erwtenland is het niet goed om bollen te zetten daar dat land te branderig is, evenzoo is het met uienland en vlasgrond. Men moet in deze streken de akkers niet te breed maken daar men hier zware grond aantreft. Om de vorst uit den grond te houden, kan men riet, stroo, turfstrooisel (niet te dik) vochtige klei (evenzoo) gebrui ken. Gebruikt men riet of stroo, dan kan het voorjaar al vroeg den grond inslaan, want de wortels hebben heel veel lucht noo dig. Indien er tulpen weg blijven, stekers noemt men dat hier, dan zijn ze aangetast door een soort zwam, de grond rondom deze stekers is vurig, de leverbare bollen zijn dus bedorven, men moet dan ook de steker er zoo gauw mogelijk uithalen. Doet men dat niet dan heeft men het volgend jaar, zelfs over 3 jaar nog veel meer last van het vuur. Spreker raadde dus aan goed na te kijken. Een middel tegen vuur is spuiten. Het vorig jaar zijn er goede resultaten van gezien, maar er is nog weinig van te zeggen, daar het nog maar proeven waren. Het belangrijk ste is wel, het onkruid de baas te blijven. Het snijden van de bloemen wordt ook nog veel ondoordacht gedaan, men moet de bloem rijp en groen uit laten groeien tot een zoolang mogelijke steel. Krijgt men er echter vuur in door vorst of slecht weer, dan kan men eerder snijden. Men moet vlak onder den bloem snijden, dus geen steel en geen blad en dan laten afsterven, dat zal den lan gen groei der tulpen bevorderen. Aan te be velen is, de bollen liever onrijp dan rijp te rooien. Indien men onrijp rooit, zijn ze altijd bruin te maken. Rooit men echter te rijp, dan worden ze zwart en zijn dan onverkoopbaar. De witte bollen stort men op den vloer, doet er natte zakken over bij een temperatuur van 75 a 80 gr. en dan laat men ze 3 a 4 dagen liggen. Dan zijn ze prachtig bruin geworden. Het sorteeren is met de hand beter dan met de zeef. Die zijn in den regel te scherp en dan ■krijgen de bollen kleine kneuzingen, oie zeer nadeelig zijn voor den verkoop. Gm de bol len in de schuur te bewaren, heeft men ten eerste constante temperatuur, ten tweede droge lucht, ten derde versche lucht noodig. Uit de hand verkoopen is. naar spr.'s oor deel, een waagstuk. Men weet nooit wanneer men geld krijgt. Het veiligste is met elkander het risico te verdeden en ze naar een veiling te zenden, dan krijgt men vast 95 a 97 pet. uitbetaald. Hillegom heeft dit jaar zelfs 97 pet. uitbetaald en doet haar best om de andere 2 lA pet. ook nog te krijger. Naar spr.'s meening is de veiling te Hillegom de grootste exportplaats, dus daar is gemakke lijk te xerkoopen. Zoowel de groot- als de kleinhandelaren koopen daar. Hiermede was spr. aan het einde van zijn belangrijke lezing gekomen en gaf hij het woord aan den veilingmeester van Hille gom, die nog eenige voorlichting gaf over net bloembollenvak en over de veiling. Hierna volgde nog gelegenheid tot het stellen van vragen die door den heer van Egmond op prettige wijze werden beant woord. Spr. dankte voor den prettigen en leerzamen avond in de hoop dat het voor allen tot succes moge leiden. We, aan Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de afd. Castricum van het Wit- Gele Kruis. De wnd. voorzitter, de heer Spaansen, opende met een woord van welkom de verga dering en deelde mede dat de voorzitter, bur gemeester Lommen, gemeend heeft zijn taak als voorzitter en bestuurslid te moeten neer leggen. Het bestuur heeft herhaalde malen getracht hem van dit voornemen terug te brengen, doch hij bleef bij zijn meening de taak aan anderen te moeten overlaten, zoo dat hedenavond in de vacature zal moeten worden voorzien. Hierna werd het jaarverslag uitgebracht waaruit het volgende is te vermelden: De wijkzuster, zuster Boelrijk, heeft in 1933 in totaal 2895 huisbezoeken afgelegd, 12 maal eerste hulp verleend, terwijl 3 maai ziekentransport werd verleend. Voorts heeft de kraamverpleegster, zuster Wagenaar, 1338 huisbezoeken afgelegd en 78 kraamvrouwen geholpen. Voorts werd door beide zusters verschillende malen hulp in de huishouding verleend, gezorgd voor babygoed, versterken de middelen enz., terwijl het plaatselijk crisis comité met raad en daad door een der zus ters werd bijgestaan. Voorts werd hulp ver leend op het consultatiebureau voor zuigelin gen waar 95 nieuwe kinderen werden inge schreven. Dit bureau werd bezocht door 562 moeders met kinderen. Voor de t.b.c.-bestrij- ding werden 234 gezinnen behandeld. Men deed 40 bezoeken voor maatschappelijk werk en 151 bezoeken voor verpleging van pa tiënten. Het werk werd door de beide zusters, Boel rijk en Wagenaar, met lofwaardigen ijver ge daan. Met een woord van dank aan den scheidenden voorzitter voor hetgeen hij in het belang van de volksgezondheid heeft ge daan, eindigde dit verslag dat onder applaus werd vastgesteld. Hierna bracht de penningmeester zijn financieel verslag uit, waarbij bleek, dat het jaar 1933 sloot met een nadeelig saldo van 405. Dit is geen kleinigheid. De stukken werden door een drietal leden nagezien en in orde bevonden. Opmerkelijk is het groote na deelig saldo over 1933. Dat er ruim met de financiën is omgesprongen konden de aanwe zige leden niet bemerken. Hoofdzaak is het gering aantal leden. Veel is besproken om het aantal leden op gevoerd te krijgen en het bestuur zal dan ook zijn uiterste best daarvoor doen. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd ten huize van den heer Pijper de alge meene vergadering van de afd. Harenkarspel van het Witte Kruis gehouden. De voorzitter deelde mede, dat de bespre kingen met St. Maarten een gunstig resultaat hebben opgeleverd. Vanaf 1 Jan. j.1. zijn de gemeenten Harenkarspel en St. Maarten ge combineerd wat betreft de wijkverpleging. De verlaging van de gemeentelijke toelage met een bedrag van 300 ter oorzake van de subsidie aan het Wit Gele Km der vergoed door de van St MaLWor<1* Wi zegde tegemoetkoming in de kosten t(*& Besloten werd 500 Einma-bloeiL te vragen. tmP]es Vervolgens las de secretaris h» gen van Witte Kruis en wilk'^7^'a- waaruit we releveeren, dat het ongeveer 100 is gedaald, dat 5 hes? "W 3 ledenvergaderingen zijn gehouden S" 187 maal een voorwerp uit het m-L*? bruikleen is gegeven, waaronder 4 r )n «1 Door de wijkverpleegster zijn 2224 kg enten. afgelegd, waarbij 233 voor t.b c 2°eken Rekening volgde van den pennintm, Bij monde van den heer Kistemaker er- meegedeeld, dat alles in de beste orH Werct bevonden. De voorzitter dankte den nPe Was meester voor zijn nauwkeurig beheer Verder werd besproken de meest wijze om leden te winnen voor de wiihT ging, ook in de gemeente St. Maarten r^' band met de geldmiddelen der vereenH? Ver' de bepalingen van het desbetreffend ciaal reglement, hetwelk voorschrijft, dat onvermogende patiënten, geen lid van Dlef wijkverpleging, slechts volgens tarief Z, worden behandeld, is zulks noodzS? Harenkarspel telt nu ongeveer 300 led«T het Witte Kruis, waarvan 100 tevens lid van de wijkverpleging. Bij de rondvraag betoogde de heer de Vri de wenschelijkheid, de ligtenten des wint op te bergen. Zuster Lanjouw zag ze echt gaarne zooveel mogelijk voor de DatS» gereed staan. De heer S. van der Oord betuigd dank voor de door de zuster verleende y" ten zijnent en voor het gebruik van het mat riaal. Door het bestuur zal naar een w. plaats voor de berging van de niet in gtó zijnde ligtenten worden uitgezien. De voorzitter vestigde de aandacht o» k feit, dat de afdeeling het volgende jaar tó jaar zal hebben bestaan en wenschte dez' belangrijke gebeurtenis niet onopgemerkt t» laten paseeren. Het zal in gedachte worden gehouden. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen. De gemeenteraad heeft de voordracht van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 240.000 voor havenwerken en het bouwen van een betonbrug aangenomen. Aan dit werk zullen 150 werkloozen gedurende een jaar werk hebben. Gp rijn daartoe gedaan verzoek Is eervol ontslag verleend per 1 April a.s. aan den heer H. A. Avis als burgemeester dezer ge meente, met dankbetuiging voor de als zoo danig door in die betrekking bewezen diensten. Weinig verwachting voor het zomer seizoen. Het Groot-Badhotel alhier, dat het vorig jaar reeds te lijden had onder de crisis en slechts weinig bezoekershad, zal dit jaar heelemaal niet geopend worden. De directie acht zich niet verantwoordde kosten voor het inrichten van het gebouw en het aannemen van personeel te doen met het risico een beperkt aantal aanvragen om ver blijf te ontvangen. DE HANDEL TUSSCHEN JAPAN EN ONZEN OOST. Indië bereid tot tariefsverlaging, mits lapan méér in Insulinde gaat koopen. Vertegenwoordigers van het Japanscbt ministerie van buitenlandsche zaken en an dere belanghebbende ministeries hebben de voorstellen overwogen, die de regeering van Nederlandsch-Indië aan Japan heeft gedaan, teneinde evenwicht te brengen in den handel tusschen die beide landen, aldus een bericht uit Tokio. Volgens de jongste statistieken is de Japansche uitvoer naar Nederlandsen Oost-Indië driemaal zoo groot als de Neder- landsch-Indische uitvoer naar Japan. Van Nederlandsch-Indische rijde biedt men aas de tarieven op Japansche goederen aanzien lijk te verlagen, indien Tapan zich bere£ verklaart meer in Nederlandsch-Indië te Hopen. De bespreking zal op 9 Maart worden voortgezet. KORTE BERICHTEN. De directie van de K.L.M. heeft aan het diamanten echtpaar Engelhart—-Kok IJmuiden-Oost een gelukwensch gezonden, tevens een uitnoodiging inhoudend voor een gratis vliegtocht van Schiphol uit. 135. Even later zat een reuze dikkert op de neus van Piet, en hij sloeg hem tot moes! Hupdaar kropen er een paar in de hals van de vliegeniershet werd lastig, hoor! Er viel gewoon niet tegen te vech ten. Ze zouden werkelijk moeten probeeren, ergens te landenNa eenig rondzoeken, waagden ze het er op en toen werd het een slaan met takken en met bladeren van wat ben-je me, om de beesten van het toestel af te krijgen. 136. De jongens vonden het natuurlijk een dol-leuk spelletje, dat slaan met de bebladerde takken en zo sprongen rond of ze zelf sprinkhanen waren gewor den. Pats, daar had Piet een slag van zijn vriend te pakken. Het negertje lachte en zijn tanden glinsterden in zijn donkere snuitje Dat kunstje kende Piet ook en het werd eer. formeel gevecht tusschen de jongens, terwijl de biaderen in het rond vk gen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6