Amstecdamsche De Nijenrocfe-zaak. THE RAMBLERS Geen belangstelling meer. Vergeten bijzonderheden. HINDERWET. van Dinsdag 6 Maart 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 156- i/j 235»/,-f 79|-i pl.m. 2.15 WIT-GELE KRUIS. Gedurende de maand Februari verpleeg den de wijkverpleegsters 23 patiënten en leg den 396 bezoeken af, waarvan 240 ge schiedden bij de leden van het A.A Z A. en 50 voor stadspatiënten. De wijkkraamverpleegster verpleegde 10 patiënten en legde 190 bezoeken af, terwijl 2 maal de dokter werd geassisteerd. Geheel tegen onze verwachting in, heeft Jazz-minnend Alkmaar toch getoond, een band als The Ramblers naar waarde te schatten, door in behoorlijke getale naar ,,'t Gulden Vlies" te trekken, om getuige te zijn van een exhibition op Jazz-gebied, zooals dat nog nimmer alhier geschied is. Het is juist daarom ioo'n goede gedachte geweest van de The Ramblers, om ditmaal eens niet naar het buitenland te gaan, maar in eigen land en dan speciaal in ae provincie te trach ten naam en faam te verwerven, hetgeen hen in Alkmaar volkomen gelukt is. De samenstelling van de band is: 1 trom bone, 2 trompetten, 3 saxofoons, piano, gui taar en drums. Stuk voor stuk zijn de band leden virtuozen, die elk onderdeel van de Jazz volkomen beheerschen. Als geheel weet de leider Theo Uden Masman een volume in zijn band te brengen, waarop menige Engel- sche band jaloersch kan zijn. Zonder eenige opsmuk en met een zwak applausje ontvan gen, namen de bandleden hun plaatsen in, waarna de manager met een enkel woord de band inleidde. Begonnen werd met potpourri van Amerikaansche foxtrots, waarvan het arrangement zeer goed was en welk nummer als show-nummer een keurig staaltje van be- heerschte techniek was. In 42 Street maakte het subliem op elkaar ingespeelde clarinet- trio een aardig effect. Bijzonder goed was daarna de vertolking van Duke Ellington's Mood Indigo, die een weergalooze vergelijking van de plaats-op name vertoonde. Van de daarop volgende hot-nummers noemen we de Masman- arrangementen over Dinah, Nobody Sweet- heart, Whispering, White Jazz en The Mooch. Fenemonaal was ook de trombone solo van Marcel Tielemans in High Live. Maar niet alleen als trombonist was Tiele mans een klasse apart, mede als vocalist en door zijn komische bewegingen voor de mi crofoon veroverde hij alle harten. Onder vaak daverende toejuichingen moest hij nogmaals zijn chorusjes zingen, terwijl hij als imitator van Cab Calloway een verbluffende neger zang-prestatie leverde. Veel heeft Masman verloren in zijn eer sten trompettist Eddy Meenk (die, zooals men weet, in het orkest van Kovacs Lajos thans een vooraanstaande plaats inneemt) Over de trompet-duetten van Sem Dasberg en George Heivoort kunnen we tevreden zijn In Bye bye blues gaf Sem Dasberg een voor treffelijk solo'tje met gestopte trompet. Van het sax- en clarinet-trio is ongetwijfeld Wim Poppink, de eerste alt-sax een saxophonist van bijzondere kwaliteit, terwijl de bolwan- gige saxophonist André v. d. Ouderaa zoo wel in klassiek als hot een violist is, die over een uitstekend talent beschikt. Van Theo Uden Masman zelf hadden we graag eenige piano-soli gehoord. En tenslotte verdienen zoowel Jac. Pet (guitarist) als Kees Kronenburg (drums) een woord van lof voor hun rhythm-begeleiding „The Boswell-brothers" zongenaardig, maar over het algemeen zwak Als extra nummer kon natuurlijk Tiger Rag niet ach terwege blijven. In het eerste motief hoort men een geweldige attaque van de koper ensembles, die weergaloos van puntigheid en klank zijn, daarna de gebruikelijke soli, waar onder een feest van een open trompet-chorus en dat alles rijkelijk doorsproeid met de al- Ierhotste klarinet-geluiden. Een juweeltje en zeker het beste van den avond. Vermelden wij nog een danseresje (met een buitenlandschen naam), die vanzelfspre kend ook danste en een dankbaar applausje oogstte. Na afloop werd The Ramblers staande een ovatie gebracht, waarna Theo Uden Masman aan de dames foto's met handteekening uit reikte. Ramblers, laat het niet bij dien éénen keer! Hns. V.O.K.Z.O.S.-AVOND. Men schrijft ons: Zaterdag hield de Alkmaarsche H.B.S.- vereeniging V.O.K.Z.O.S. haar derden et: laatsten grooten feestavond van dit seizoen, haar z.g. Groote Avond in de Harmonie. De voorzitter, de heer Burlage, opende met een kort woord, waarin hij o.a. den heer Pranger voor het ontwerpen van het keurige programma en den heer Trijbetz voor het L- studeeren van de op het programma voorko mende Quadrille des Lanciers, dank bracht. Nadat de aanwezigen staande het Vokzos- lied gezongen hadden, kon het programma een aanvang nemen. Mej. T. Kramer oogste met haar zangnummers: Solvejgs Lied van Grieg, Ungeduld van Schubert en Ich liebe Dich van Grieg veel succes en had bloemen in ontvangst te nemen. Als volgend nummer volgde „Intermezzo", een tooneelstuk van J. B. Schuit, gespee'd door mej. A. de Lange en de heeren F. Erdt- sieck en H. Ernste. Vooral de laatste gaf een vlotte typeering. Het geheel maakte een gees- tigen indruk en oogstte dan ook veel bijva1 Een buitengewoon goed verzorgd nummer was de reeds eerder genoemde Quadrille des Lanciers. De dames L. Wessels, T. de Ruiter, C. Verheus, J. Vis en de heeren C. Voüte, W. Meurs, J. Trijbetz en G. Harteveld hadden eer van hun werk. Na de pauze kwam de jongere generatie van Vokzos op het tooneel. Er werd ond;r leiding van den heer R. P. Goettsch „Jan al tijd tevreden", door H. G. Cannegieter, opge voerd. Het stukje werd door alle medespelenden goed en onbevangen gespeeld en maakte daardoor een uitstekenden indruk. De spelers hadden dan ook een enthousiast applaus :n ontvangst te nemen. Piet Gootjes bedankte namens de spelers den heer Goettsch voor zijn prettige leiding, waarna de heer Burlage het officieele gedeelte van den avond sloot. Een zeer geanimeerd bal onder leiding van de uitstekende spelende „Melody Makers" besloot deze in alle opzichten buitengewoon goed geslaagden Vokzos-avond, HET FR1TZ HIRSCH-GEZELSCHAP. Met een enkel woord herinneren wij aan p -®P^oer'ng. welke morgenavond door het rntz rlirsch-gezeischap in de Harmonie wordt gegeven. Men kent lm weissen Rössl, de geestige operette, waarbij de eclne Weensche humor zoo Prettig op den voorgrond trad. In „Das preimaüerlhaus' staat den toescnouwers en toehoorders weer een vroolijke operette te ,5,°' waarin Friedl Dotza de bekoor lijke weensche en Fritz Hirsch met tal van *fn kunstzinnige landgenooten weer eens iets bijzonders zullen brengen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 6.10 uur licht op! INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 27 FEBR.—5 MAART 1934. Nieuwe zaken: vt wrUv!"ultuurondememing Veerman—Kap^r N V Noordscharwoude, Waarddijk 8. Ex- ploiteeren van tuinderijen. J. H. Geus, Schildereind 60, Texel Tim merman. L. de Beer2e Vroonstraat 65, Den Heider Handel in leder en fournituren. Firma Oeljee en Kraft, Weezenstraat 28, Den Helder. Aannemers. J°,h- Schiama, Weverstraat 24, Texel. Winkel in damesmodes. irvo^ (e'S- ,9' F. Meijer), Kanaal- weg 108, Den Helder. Grossierderij in wol en elastiek-artikelen. Wijzigingen: „Het Wapen van Akersloot", Akersloot. Schouw 354. Café. Nieuwe eigenaar: W Tii- mes. J Coöp. Boerenleenbank te Dirkshorn, Ha renkarspel. Benoemd tot plaatsvervangend kassier: W Kistemaker. N.V. Cultuur Maatschappij „Het Noor den", Molenvaart 355, Anna-Paulowna. In liquidatie getreden. R Waibcer Pzn., Schagerbrug E 166, Zij- pe. In landbouwzaden. Overgegaan aan P. Waiboer. Gebr. C. en G. van Os, Spoorgracht 5, Den Helder. Handel in groenten etc. Filiaal te Den Helder, Stakman Bossestraat opge heven. Fa. L. Buter Wzn, (eig. J. Kalf), Jansen- straat 2, Den Helder Kruidenierswinkel. Fi liaal gevestigd te Den Helder, Ambonstraat 88. Mineraalwaterfabriek „Hollaar", Wester- weg 332, Alkmaar. Overgegaan aan H. A. Evers. Fa. Bernh. Meijer (magazijn „De Ster"), Spoorstraat 26—28, Den Helder. Winkel in manufacturen. Vennootschap ontbonden. Be drijf voortgezet door vennoot E. D. L. Meijer. D Leek, Westerweg C 259, Heiloo. Brcod- en koekbakkerij. Nieuwe eigenaar Th. Leek. Bestuurswijziging vond plaats in: Coöp. Ver. Alkmaarsche Spekzouterij U.A Langestraat 32, Alkmaar. Coöp. Zuivelfabriek „West-Friesland", Winkel. HecPUAiakeit MOORD OP EEN KASTELEIN. In den nacht van 29 op 30 September 1933 werden de bewoners van de Boomstraat te Amsterdam opgeschrikt door een revolver schot. Het bleek, dat een logementhouder uit de Boomstraat, op weg naar zijn café, door een kogel in de rechterwang was getroffen. Het slachtoffer werd naar het Binnen gasthuis vervoerd, gedurende enkele dagen verergerde zijn toestand niet, integendeel het scheen alsof er verbetering merkbaar was. Doch in den nacht van 5 op 6 October nam de toestand een ongunstigen keer en over leed het slachtoffer. Gisteren heeft de dader, een vroegere buffetbediende van het slachtoffer, voor de Amsterdamsche rechtbank te verantwoorden gehad wegens doodslag, subs. het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel, subs mishandeling. Verdachte bekende de daad gepleegd tc hebben; hij zou echter uit zelfverdediging hebben gehandeld. Hij was reeds vroeger voor den logementhouder gewaarschuwd: deze zou hem al eerder hebben bedreigd Verdachte was wel eens erbij tegenwoordig geweest, dat hij iemand mishandeld had. Verdachte stond dien avond met de vrouw en de dochter van den logementhouder te praten, toen de dochter, die verdachte tegen haar vader gewaarschuwd had, uitriep: „Pas op. daar komt vader aan!" Tegelijkertijd zag verdachte volgens zijn verklaring den kastelein oo zich toekomen met de hand oo zijn rug. De kastelein maak te een beweging, alsof hij steken wou, ver dachte haalde de revolver te voorschijn, al leen om den logementhouder schrik aan te jagen. Op hetzelfde oogenblik stak deze verdach te met een mes in zijn hand, tengevolge waarvan de revolver, per ongeluk, afging zoodat de kastelein in het hoofd werd ge- Tijdens het getuigenverhoor bleek, dat de deskundigen 't oneens waren over de on middellijke doodsoorzaak. Nadat het in de avondzitting weer ver schillende getuigen waren gehoord (o.a. een paar dochters van het slachtoffer, die ver klaarde dat vader lastig en vaak dronken was), eischte het Hof tegen den dader zes jaren gevangenisstraf. De tiende zitting. De vierde week van het proces-Onnes, de 10de zittingsdag. De jongste sensatie, die van Zaterdag j.1., bracht het ontslag uit de voorloopige hechtenis van de detective Johanknegt. Behalve de kasteelheer zelf en de heeren Mees-Gerritsen en Frits Biesing, die echter uit anderen hoofde zijn gedetineerd, bevinden zich thans alle verdachten van deze gerucht makende affaire in vrijheid. Vandaag krijgt de zaak van den heer Onnes opnieuw een groote beurt. Toen te ruim 10 minuten over 10 de recht bank haar intrede deed. t.oon'e hij reeds eenigen tijd in de verdachienbank. Nadat de zitting was geopend, vroeg de kasteelheer het woord voor het afleggen van een verklaring. Verdachte herinnerde aan een verklaring, Zaterdag j.1. afgelegd, door den verzekerings expert van aer Dussen. Juist is, dat op 3 Maart van der Dussen bij verdachte op Nijenrode is geweest én aaar geluncht heeft Van der Dussen heeft nu Zaterdag, aldus verdachte, mijn geheugen opgefrischt en nu herinner ik mij ook, dat ik 's middags ben weggeweest. Ik wil echter nadrukkelijk ver klaren, dat ik dien middag naar Oosterbeek was, war ik op bezoek was bij een zekeren heer Schröder. De rechtbank kan dat, als zij wil, doen onderzoeken. Verdachte wees den officier voorts op een weglating in het hem beteekende exemplaar, waarop volgens hem geen veroordeeling kan volgen. „Ik zal den officier, aldus verdachte, dit exemplaar ter beschikking stellen, opdat hij voor zijn requisitoir aanvulling zal kun nen vragen. Als er vergissingen hersteld moeten worden, zal ik mij niet verzetten, even min als mijn verdediging. Maar anderen, zoo riep verdachte uit, mogen eeden af leggen. alleen mij wordt dat geweigerd. Ik heb aangeboden mij in alle zaken als getuige onder eede te hooren, doch dat is geweigerd. Anderen zijn in vrijheid gesteld, ik zit nog steeds gevangen. Ik verdraag dat, maar niet verdraag ik. dat de officier heeft gezegd, dat ik geld zoo stelien boven eer. Daartegen pro testeer ik, ik stel mijn eer boven mijn vrijheid. Ook al laat mijn gezondheidstoestand veel te wenschen over. ik speel de regels van het spel, ook als zij tegen mij. zijn. Toen verdachte daarop zeer bewogen ging zitten, wees zijn verdediger, mr. Kapeyne er den president op. dat de verdediging met angst in het hart heeft gezien, dat de andere verdachten in dit proces zijn vrijgelaten. Die angst is niet zonder reden geweest. De defectieve Johanknegt moet nog als getuige worden gehoord, het gevaar bestaat dus. dat hij met anderen over het proces zal spreken. Dat dit reeds is gebeurd is pleiter dezer dagen gebleken, uit een foto in een dagblad, welke te zien gaf hoe Johanknegt na zijn vrijlating werd verwelkomd door twee van de drie verhuizers. Pleiter legde de foto over. opmerkende dat het voor het getuigen verhoor funest is te achten, dat de getuigen nu onderling met elkaar over de zaak kunnen spreken. Verd.: „Ach wel nee, dat is toch heelemaal niet erg, als het maar tegen mij gaat! Er zijn twee schilderijen zoek gebleven, waar van Johanknegt op 25 Juni zei, dat hij ze misschien ook wel kon terugbrengen. Nadien hebben de heeren samen gesproken en de twee schilderijen bleven weg. Nu kunnen ze weer met elkaar praten, ik alleen moet in hechtenis blijven". Dan even later, toen getuige Koning naar voren werd geroepen om over verschil lende details opnieuw te worden gehoord, merkte verdachte snijdend op: Alles'wat ik zeg is verdacht! Men zou mij alleen geloo- ven als ik zei dat ik het gedaan had! Maar als ik dat deed, zou ik liegen. Rechter de Gaay Fortman: Dan wil ik U, Onnes, ook een vraag stellen Kan het zijn, dat het in het eerste gesprek dat u met Koning gehad heeft, iets ontvallen is, waaruit Koning zou hebben kunnen opmaken, dat het u niet onwelgevallig zou zijn, als u een verzekeringsbedrag ir handen zou krijgen? Verd.: Ik herinner me dat ik bij het eerste bezoek van Koning aan Nijenrode hem het kasteel heb laten zien en dat hij toen de opmerking maakte: Bent u niet bang voor inbraken? Ik heb toen geantwoord, dat ik mijn best deed om inbraken te voorkomen, dat ik 's avonds alle deuren persoonlijk controleerde en da* ik overigens verzekerd was. Koning zei: Dat is allemaal heel goed, maar wat zou je niet een herrie krijgen met een verzekering als er eens brand kwam? Ik heb Koning toen geantwoord, dat ik van al mijn bezittingen in het kasteel een kaartsysteem had gemaakt, zoodat er ook ingeval van brand geen herrie zou kunnen ontstaan. Maar ja, dat ik misschien onvoorzichtig iets zou hebben kunnen gezegd,, waaruit Koning méér zou hebben kunnen afleiden, nou. dat geloof ik niet. daar zou ik dan nog eens over moeten denken. Dan wordt het verhoor van Koning weer voortgezet. Het komt weer tot onder onsjes voor de groene tafel. De officier mengt zich ook af en toe in het debat en er verstrij ken kwartieren. De officieele tribune tcont louter leege stoelen, de publieke tribune is maar matig bezet en er wordt zw aar gegeeuwd. Te ruim 12 uur wordt van het verdere verhoor van den kroongetuige voorloo- pig afgezien en is de beurt aan Wit- braad om voor het hekje te komen Het onderzoek gaat nu naar een ander ter rein. De president vraagt getuige op welk uur van den dag Koning hem het geld de 1000 direct na de inbraak ter hand heeft gesteld. Getuige antwoordt, dat dit gebeurd is ii. de Roode Leeuw, naar hij meent tus- schen drie en vier uur. Ter sprake komen dan weer de chan- tagebrieven, door Koning en Witbraad tezamen ontworpen om aan Onnes te zenden en die bij een huiszoeking ten huize van Witbraad achter een gebroken spiegel werden gevonden. Ook Koning moet er aan te pas komen, hij krijgt een der brieven in handen en hem wordt ge vraagd waar ze zijn opgesteld, wie er veranderingen in heeft aangebracht, waarom dit geschiedde en meer van dergelijke zaken. Getuige Koning geeft een verklaring, waarin vele misschien's en zus' of zoo's voorkomen, hetgeen rechter mr. de Gaoy Fortman aanlei ding geeft tot de opmerking: Ik begrijp niet dat u niet ronduit zegt, dat u het niet meer weet. Get..: Koning, ik ben bang dat het zou worden uitgelegd, alsof ik de zaak ont wijken wou De Gaay Fortman: Het zou gewoon weg bespottelijk zijn, als u zich na twee jaar nog precies herinneren zou hoe het met die brieven is toegegaan. Er wordt hier naar mijn meening veel te veel verklaard door menschen die zeggen dat zij zich alles wel herinneren Dan gaat mr. Muller Massis in op een opmerking van Witbraad, die nijdig wordt en zegt: Ik hoef u niet te zeggen wat ik dacht. Witbraad merkt dan op, het zijne te hebben gedacht van de twee zoek ge raakte schilderijen, maar overschilde ren, nee die gedachte is niet b;i hem op gekomen. Mr. Muller Massis: U weet wel net als bij een fiets die je met een enkel verf kwast je onherkenbaar kan maken. Get.: Ik heb wel verstand van tabak, maar niet van schilderijen. (Gelach). JSMicaties Bij besluit van 5 Maart 1934 is aan de N. V. Ned. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen vh. W. HOOGEN- STRAATEN Co., alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van hare fabriek door het bijplaatsen van een electro-motor van 10 P K in het perceel FABRIEKSWEG nr. 16, alhier. Alkmaar, 6 Maart 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Jb ucqecüikeStand. GEBOREN: Hendrik, z. van Bertus Keizer en Hen- drikje Penninkhof. Carl Wilhelmus, z. van Carl van der Swart en Maria Wein- bauer. Joseph, z. van Joseph Trompetter en Josina van der Zei. OVERLEDEN: Jacob Houtkooper 51 jaar. Jan Korff 75 jaar. Jtackt&eddUen ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Maart 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 24.30; Boerenkool per 100 stuks 1—/ 2.90; Bieten per 100 K.G. 2.40; Gele kool per 100 K G. 2.40 7; Groene kool per 100 stuks 1.50 3.50; Kropsla per 100 stuks 4.60; Prei per 100 bos 1.90—7; Rabarber per 100 bos 611; Roode kool per 100 K.G. 1.70—6.10; Selderie per 100 bos 3.80 5; Spinazie per bak 1.04—1.33; Spruiten per 100 pond 511Uien per 100 K.G. 0.60—1.80; Wotrelen per 100 K.G. 5; Witlof le s. per 100 pond 7-50 10.50, 2e s. 5.50—7. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Maart 1934. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd voor Limburgsche industrie 2.752.90 betaald. De overige prijzen waren heden onveranderd. PURMEREND, 6 Mrt 1934. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 partijen kleine Boeren kaas, wegende 424 K.G. Handel vlug; 875 K.G. Boter 130—1.40 en weiboter i 301.45 per K G.; 447 Runderen, w.o. 186 vette) 54—62 cent per K.G., han del vlug; 149 Gelde 90140, handel matig; 95 melkkoeien 110205, handel stug: 17 Stieren 32—46, handel vlug; 17 Paarden 60—130, handel stug; 16 Vette kalveren 40—60, handel matig; 1152 Nuchtere kalveren slacht 311, fok 714, 236 vette varkens 34 38, handel matig; 64 magere varkens 14 25, handel matig; 185 Biggen 7 12, handel matig; 815 Schapen 8 26, handel vlug; 10 Bokken 28, handel matig; Kipeieren 2.402.90 per 100 stuks; Eendeieren 2.60; Piepkuikens 621470 cent per stuk; Oude kippen en hanen 421450 cent; Konijnen 0.25 2; Eenden 30—70 cent; duiven p. p. 40 cent; 9248 kipeieren A f 2.102.80; 1444 stuks Eendeieren A 2.70; 206 Eend eieren Schouw 2.05; 285 stuks kipeieren Schouw 1.10. Op de gemeentelijke kaasbeurs was heden aangevoerd: 18 partijen kaas, wegende 24.000 K.G. Handel stug, hoogste prijs 21 gulden. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Mrt. *34. 80000 K.G. Roode kool 1.30-/ 5.50; 125000 K.G. Geie kool 2.90—4.70; 50000 K.G. Deensche witte kool 1.80 6; 10000 K.G. Uien: gele uien 1 30 1.90, gele drielingen 0.80; 1500 K.G. Bieten 2 40—2.80, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 5 Mrt. '34. Roode kool le s. 1 40—5.10, 2e s. 1.10— 4.20; Gele kool les3—2, 2e s. 3— 3.70; Deensche witte kool 2e s. 3.10; Uien 1.40; Kleine Peen 1.802.30. Aanvoer: 24800 K.G. Roode kool; 1700 K.G. Gele kool; 200 K.G. Deensche witte kool; 225 K.G. Uien en 625 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 5 Mrt. 1934. 6000 K G. Uien: uien 0.90—1.20, drie lingen 0.80, grove 1.70; 500 K.G. Peen 3.40, kleine Peen 2; 59800 K G. Roode kool 1.40—5.40, doorschot 1.30— 3.90; 13300 K G. Gele kool 3.10— 4.40, doorschot 2.603.10; 15300 K.G. Deensche witte kool 3.70—5.60, alles per 100 K G. 193211 1917 1931 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 414 4 5 Ned -Indië 5Ya üuitschland BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd. Bank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Oelit Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Steel comm. U. S Leatber CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg Explor. MIJ. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchisoo Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers lOD/io 10U/4 1007/6 ïoo-v, SOU/is 1148/s 47'/v 541/, 55 79 415/ie 20 56 164'/, 235i/8 797:6 277/s e»/i6 27 Vs 21/4 331%, 0'/:6 I86V2 99 778/, 238/, 15.50 1308/, 1571/, 149»/, 173i6/lg 1045/s li1/:» &U/l6 10315/i6 46 33 313/, 2V.o Vft <^y16 124 25 1155/8 145V, 41 20 78 pl.m. 1.30 507/s pl.m. 1.45 1008/, 114V2 541/2 55 79 41 >-s/, 2341/2-5 798/,-1 9/l6 '16/:o 185 -6) 79 174 1/, 104J-51 25/.( 118 pl.m. 2.00 507/s 1 80 PROLONGATIE Vorige koer. 413/, 1637, 23 tV, 5 7^/s 28 9»/ia 2716/i6 2i/t 338/, 1857, 130 VU 155 6 1747,- 105-7, lli/s 09/l6 1047, 27, V/t 123 25 117 14472-5 76 1 pCt Heden 1 pet. W1SSEI KOERSEN AM^ I FRDAM. 417a"t 234J-5} 797,-f 97:8 2P%6 79 156} 7} 1747, 1057, 078 1058/, 14572 1747,-J lU5y,-f 6»/s 105 5 27s 119.1/, NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel ....li, Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm i Oslo Italië Vorige koers 1.486/s-7/. 7.34-5 58 90-77- 9 /8.J 34.62-64 48.JO-03 00 00 J3 60-8C 33 80 37 80-38 12.70-80 Koers op heden 2 uur 1.487/ 7 53.4 -><3.95 4 787, 4.65 ta 05 '0.00 >3 60 .8 80 >7 80 12.75

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3