De positie van Zuid-A(rika. Aqmda tBUmenland JUovwciaat Tlieuws £aaiste Aecicfitm Jiccfi School £uditoaact Stad m Omgeomg. jRechtszahm Zal de Koning van Engeland ook Koning van Zuid-Afrika worden? Strenge maatregelen. MIJNGANG INGESTORT. Vier arbeiders reddeloos verloren. DE TSJELJOESJKIN-EXPEDITIE. Verschrikkelijke moeilijkheden. OVERDREVEN BERICHTEN. Over goudvelden in Afrika. MÏTTÏONNAIR ERNSTIG ZIEK. Kan niet over de grenzen gezet worden. PROFESSOR EINSTEIN NAAR STAMBOEL Om voordrachten te houden KEIZERLIJKE VERLOVING- BRAND IN BARAK. Reeds 63 verkoolde lijken, JAPAN PROTERTEERT. Tegen „unfaire behandeling". TEGEN ONZEDELIJKHEID. Herderlijke brief van een kardinaal. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. SPORTVLIEGTUIG VERONGELUKT. Weeroverzicht. NOORD-HOLLANDSCH GROND- CREDrET. LICHT OP. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. 1., 7.30 uur, hoofdnummer Bobby trekt van leer (avonturen), hoofdrol Harry Piel. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Raspoetin en de keizerin (rom.-hist.), hoofd rollen John, Ethel en Lionel Barrymore. Extranummer begrafenis koning Albert Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer King of Jazz (revue), hoofdrollen Paul Whiteman en zijn band; tweede hoofdnummer Hij, zij en zijn zuster (klucht), hoofdrol Anny Óndra. Toegang voor e'ken leeftijd. Woensdag 7 Maart. 8.30 uur, r.-k. kerk aan de Laat, conferen tie voor niet-katholieken. 8 uur, Gulden Vlies. Rede Paul Kiès. „De gebeurtenissen in Oostenrijk". 8 uur, Harmonie, operette Das Dreima Jerlhaus van Fritz Hirsch. Donderdag 8 Maart. 8 uur, Gulden Vlies, ledenvergadering Oranje-vereeniging. 8 uur, Harmonie, opvoering van De wereld op z'n kop door De Jonge Spelers uit Am. sterdam voor de V.a.r.a., afd. Alkmaar. 8 uur, dancing Harmonie, propaganda- avond afd. Alkmaar van de Vereen, voor chr. gezondheids- en vacantiekolonies. schouwd als een oorlogsverklaring aan de regeering, die zich in zwijgen hult. Men ver wacht, aat wanneer de werkgevers niet over de geheele linie toegeven, Maandag a.s. te Madrid de algemeene staking van alle geor ganiseerde arbeiders uitbreekt. Zooals reeds werd gemeld, behandelt het Zuid-Afrikaansche kabinet momenteel een der ingrijpendste principieele vraag stukken voor de Unie van Zuid-Afrika n.1. de maatregelen tot het in overeenstemming brengen van de Zuid-Afrikaansche wetge ving met de positie, welke is ontstaan door het statuut van Westminster. Naar verluidt zou in de groote trekken overeenstemming bestaan tusschen Herzog en Malan over de richting, waarin de op lossing moet worden gezocht. In de eerste plaats moet geregeld worden, de kwestie van het Zuid-Afrikaansche burgerschap, ten tweede de deelbaarheid van de Kroon, wat men zoodanig zou willen oplossen, dat een personeele Unie met het Britsche Koning schap zou worden erkend, zoodat de Koning van Engeland tevens Koning van Zuid Afrika zou worden. De derde kwestie betreft de staatsrechter lijke positie der Zuid-Afrikaansche regee ring welke niet gebonden zou zijn aan spe cifiek Britsche besluiten. Hierbij is voornamelijk gedacht aan de neutraliteits-kwestie en wel zoodanig, dat Zuid-Afrika neutraal zou kunnen blijven, wanneer Engeland besluit nam, waardoor het zelf in een conflict gewikkeld zou kun nen raken. Deze punten vormen in groote trekken den inhoud van Herzog's ontwerp. In hoe verre hierover homogeniteit in het kabinet bestaat, kan niet met zekerheid worden ge zegd. Gistermiddag stortte op de Giesche mijn bij Janow in Polen plotseling een mijngang in, waardoor vier mijnwerkers werden be dolven. Na verscheidene uren slaagde men erin hen te bevrijden. Zij waren alle vier zwaar gewond en de toestand van twee hun ner was hopeloos. Men vermoedt, dat deze instorting dezelfde oorzaak heeft als het on geval op de Karsten Zentrum mijn op Duitsche gebied n.1. een tectonische wer king in den grond. Volgens de jongste berichten van den lei der der Tsjeljoesjkin expeditie vertoonen zich na het overbrengen per vliegtuig van de vrouwen en kinderen in het ijsveld, waar op de bemanning haar kamp heeft opgesla gen, nieuwe breede scheuren. Het ijs Is voortdurend in beweging en kruit tot hooge stapels ijsblokken opeen De door de beman ning gebouwde houten barak, waarin de vrouwen voor hun vertrek met een gedeelte der bemanning woonden, brak in den loop van den nacht tengevolge van het scheuren van het ijs in tweeën. Zonder dat een paniek ontstond, kropen de bewoners door een soort nooduitgang naar buiten en toen het l]s eenigszins tot rust kwam, trachtte men de schade zou goed mogelijk de herstellen. De leider der expeditie voegt aan zijn mededee- Iing toe, dat men zich niet ongerust maakt, doch dat de deelen van de barak, de instru menten en proviand voorraden voortdurena van het eene gedeelte van het ijsveld naar het andere moeten worden versjouwd, wat zeer veel werk kost. Volgens berichten van bevoegde zijde, moeten de mededeelingen over het vinden van een goudveld in het Noordelijk gedeelte in den Vrijstaat en de aangrenzende dis tricten van Transvaal met de grootste re serve worden aanvaard. Het geringe werk, dat tot dusverre is verricht heeft geen gun stig resultaat opgeleverd. Het erts met laag goudgehalte was reeds 30 jaar geleden be kend en ingestelde onderzoekingen gaven geen reden tot verdere exploitatie. Eenige gedeelten van het gebied mogen wellicht bij den huidigen goudprijs rendabel te maken zijn, doch de vooruitzichten zijn te weinig aantrekkelijk voor de leidende mijn ondernemingen om belangstelling voor deze velden te koesteren. De geneesheeren van den Amerikaan sche millionnair Samuel Insull, die verleden jaar wegens het plegen van onregelmatighe den uit Chicago en de U.S.A. naar Athene vluchtte, hebben verklaard, dat het niet ver antwoord is, hem bij zijn huidigen slechten gezondheidstoestand te dwingen het land te verlaten. De Grieksche regeering heeft zijn verblijf vergunning thans weer verlengd, doch tevens een onderzoek gelast naar den gezondheidstoestand van Insull door ge- rechtsgeneesheeren. Professor Einstein heeft een uitnoodiging aanvaard van de universiteit te Stamboel en zal dit jaar eenige voordrachten te Stamboel houden. Officieel wordt medegedeeld, dat de kei zer van Annam zich heeft verloofd met een adelijke dame uit Conliin China, Yuenhuhac geheeten. Het huwelijk zal op 20 Maart a.s worden gesloten. Uit Kirin in China wordt gemeld, dat in een barak, waarin ruim 200 arbeiders waren ondergebracht, plotseling brand uitbrak. Volgens tot nog toe ontvangen berichten zijn reeds 63 verkoolde lijken gevonden. Men vermoedt, dat de brand door kwaadwilligen is gesticht. Gistermorgen zijn na ontvangst van de mededeeling der Japansche handelskamer te Batavia, dat de autoriteiten van Nederlandsch Oost-Indië van plan zijn de invoerquota uit te breiden tot alle artikelen van Japanschen oorsprong de vertegenwoordigers bijeenge komen der handelsconcerns, welke in relatie staan met Nederlandsch Oost-Indië. Er is een motie aangenomen, waarin bij de autori teiten in Nederlandsch Oost-Indië wordt ge protesteerd tegen hun „unfaire behandeling" van Japanscfle goederen en waarin er bij het ministerie van Buitenlandsche Zaken en dat van Handel op wordt aangedrongen di rect afdoende maatregelen te nemen ter be scherming van de Japansche handelsbelangen. Kardinaal Delle Costa, aartsbisschop van Florence, heeft, aldus Reuter, een herderlijken brief uitgevaardigd, waarin hij spreekt over de immoraliteit, welke zelfs die landen ver giftigt, welke eens een schitterende traditie van chr. leven hadden. Als oorzaken van deze immoraliteit noemt hij: lo. De dagbladen; deze moesten niet ge kocht of gelezen worden en moeten onmid- dellijk uit de handen van kinderen worden ge nomen; 2o. De bioscopen; deze zijn een vreeswekkende bron voor onzedelijkheid; 3o. De theaters; de zonden van de oudheid schijnen hier te zijn herboren. Zij zijn een school voor amoureuze intrigues en praten de misdaden goed; 4o. Het dansen; dit is wel het groote gevaar. Het episcopaat van Tos cane heeft derhalve besloten zijn zegen te onthouden aan huizen waar gedanst wordt; 5o. De onzedelijke mode; deze overtreedt de goddelijke wet 6o. De badplaatsen; de sChaamtelooze kleeding en houding van de jadgasten zijn een ernstige misdaad. Verder keert de kardinaal-aartsbisschop zich tegen „lange verkeeringen" waarin de paren niet voldoende worden gechaperoneerd, en tegen de „te gemakkelijke en veelvuldige" echtscheidingen. HET CONCERTGEBOUW EN DE N. S. B. Het bestuur van het Concertgebouw meldt: Het bericht in een of meer dagbladen, in- ïoudend, dat door de administratie van het Concertgebouw bij gelegenheid van een der dit seizoen gegeven opera-concerten een 800- tal vrijbiljetten aan de N.S.B. zou zijn ver- strekt, kan met de meeste stelligheid worden tegengesproken. Voor het bewuste concert werd een aantal vrijkaarten uitgereikt- geen enkele hiervan echter werd aan de N.S.B. of andere politieke partij gegeven. WELDADIGHEIDSZEGELS. De definitieve cijfers van den verkoop der weldadigheidszegels in het tijdvak Dec. '33-— Jan. '34 bedragen: verkoopprijs frankeerwaarde 1 Yt cent 5 cent 6 cent YIV* cent 3 cent 8 cent 10 cent 16 cent verkochte aantal 1.539.341 995.022 1.523.536 395.468 DE NAuONALE UNIE EN DE REGEERING. In een schrijven aan den raad van bestuur ïeeft prof. dr. C. Gerretson medegedeeld, dat hij zich genoopt ziet zijn mandaat als voorzitter van de Nationale Unie neer te eggen, omdat de minister van defensie in de vorige regeering heeft gemeend de N.U. te moeten rangschikken onder de bij zijn be schikking van 10 Maart 1933 voor militaire ambtenaren verboden vereenigingen. VRAGEN VAN KAMERLEDEN AAN MINISTERS. De heer Sneevliet heeft den minister vra gen gesteld in verband met de huiszoeking in de bureaux van de O S P. te Amsterdam De heer Kortenhorst vroeg wat de minis ter zal doen in het vlag-incident te Grauw, waar de driekleur was uitgestoken bij de inhuldiging van den burgemeester, maar weer was ingehaald omdat de gemeenteraad aldaar indertijd besloot de Nederlandsche vlag niet te ontplooien van gemeente- gebouwen. De heer Roestam Effendi vroeg 's minis ters meening over de arrestatie van voor mannen der P.N.I. in Indië. SCHOORLDAM. *De arbeiders C. D. uit Koedijk en D. H. uit Sint Pancras, werkzaam bij de nachtploeg op de kalkzandsteenfabriek alhier, hadden hun fietsen in de rijwiel- sta' ing op 't fabrieksterrein geplaatst. Toen zij des morgens hun rijwielen weer wilden nemen om naar huis te fietsen, bleken van beide rijwielen de achterwielen geheel vernield te zijn. Bovendien was van een der fietsen het rijwielplaatje verdwenen. POLDER WAARD EN GROET. VERKIEZING HOOFDINGELANDEN. De heer N. C. Geertsema (aftr.) is her benoemd tot hoofdingeland, terwijl in de va cature—G. D. Geertsema en S. van Splunter zijn gekozen resp. de heeren Alb. Vis en J. Saai. man werd aangetroffen in het bureau van de Varkens-Centrale te Den Haag. Hij wordt verdacht medeplichting te zijn aan de smok kelarij. Bij het eerste verhoor heeft hij mede plichtigheid ontkend. Van den Haag is hij naar Rotterdam overgebracht en daar in het hoofdbureau van politie opgesloten. P., die 35 jaar oud is en Nederlanders van nationa liteit is kortgeleden uit België gevlucht naar Nederland. De Belgische politie stelde n.1., in verband met de smokkelarij van bacon, ook in België een onderzoek in. Dit onderzoek leid de tot een huiszoeking bij P. te Brussel. Op het laatste nippertje wist hij, toen de politie bij hem kwam, te ontsnappen en naar Neder land te gaan, waar hij verschillende malen op het bureau van de Varkens Centrale ver scheen. Bij de huiszoeking te Brussel door de naar waarnemingen verricht in den mom* Belgische politie vond men een valsch Y n 7 Maart. £*n Belgisch invoerstempel voor varkensvleesch. (Ongecorrigeerd.) EERSTE KAMER. Steunverleening kunstenaars. Voortgezet wordt de behandeling van het departement van sociale zaken 1934. De heer van der Hoeven vermaant tot voorzichtigheid bij de steunverleening aan beeldende kunstenaars. De heer Janssen dringt aan op goede toe passing van art. 23 bis Wetb. v Strafrecht ten aanzien van de arbeidswetgeving. Dit is in beslag genomen. Tegenover de Roterdamsche politie ver klaarde P. thans, dat hij dit stempel van v. E. uit Esschen heeft gekregen om het te vernietigen. Juist toen hij het wilde ver nietigen, zoo zei hij, deed de politie een in val bij hem en moest hij vluchten. Uitgaande van het comité Heerhu- gowaard der Evangelisatie is te Oterleek opgericht een Zondagsschool, weike ge houden wordt des Zondagsmiddags in café van Ham. Tot gewoon hoogleeraar in de Ne derlandsche taalkunde aan de Rijksuni versiteit te Leiden is benoemd dr. G. G. Kloeke te Hamburg, voorheen o.a. leeraar te Alkmaar. WETENSCHAP EN OORLOG. Op de vragen van den heer Citters in verband met een beroep van een zich noemend comité van professoren en studenten heeft minister Marchant o m. geantwoord, dat hij geen aanleiding kan vinden om het initiatief te nemen tot een disciplinair optreden tegen den eenigen onderteekenaar van den op roep, die rijksambtenaar is. Deze heeft intusschen zich schriftelijk te zijner ver antwoording tot den president van cura toren der Leidsche universiteit gericht. Aan curatoren is in eersten aanleg over gelaten te beslissen, in hoeverre i. c. art. 107 der Hooger-onderwijswet van toe passing is. Morgen vertrekt van Schiphol de „Oehoe" -met L. Sillevis als commandant, H. Silber- sfei-n als tweede bestuurder, C. der Blanken als werktuigkundige en H. C. Moulijn als radiotelegrafist. Vandaag gaat de „Snip" van Batavia naar Nederland terug. De bemanning van dat vliegtuig is P. Both (commandant) W. E. de Graaff (2e best.), Chr. Biesheuvel (w.) en J. J. Stodieck (r.). De Kwartel (thuisreis) is gister te Caïro geland en -heeft dus den achterstand, ver oorzaakt door slecht weer, ingehaald; de Pelikaan (uitreis) kwam te Jodhpoer aan. Het sportvliegtuig D 2486 is gistermiddag bij een proefvlucht in de buurt van Dahme nabij Berlijn verongelukt. De bestuurder van het toestel werd licht gewond, diens met gezel kwam door verdrinking om het leven. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, LANGESTRAAT 85. Minimumcontributie 2 per kalender jaar, uitleening uitsluitend aan leden. Stel het niet langer uit om als lid toe te treden, doe het nu! Des te meer profi teert U ervan voor het loopende jaar. Medegedeeld door het Kon. NecWi Instituut te De Bildt Met- Hoogste barometerstand 761,3'mM Coruna. La Laagste barometerstand 7344 Nordöijan. M. te Verwachting, geldig tot den avond 8 Maart: van Zwakke tot matige, later wellicht v„re toenemende westelijke tot noordwMt!ï-,er wind; half tot zwaar bewolkt of betroH aanvankelijk weinig of geen, later toenenS' de kans op regen; aanvankelijk iets konrif?' later iets zachter. erl De kern van de groote depressie over de zee van Noorwegen heeft zich non?? oostwaarts naar de Noorsche kust verpik' daarbij in vrijwel geheel Scandinavië «2? slag brengend. Een secundaire, welke mW' morgen over de Golf van Biscaye lag kS zich met groote snelheid via ons land' naa Denemarken bewogen. Overal viel on uf baan zware regen. Calais had 14-, L2 12-, Vlissingen 13-, De Bilt 14-, 12- en Kopenhagen 7 mM. Over IJsland, Groot-Britannië, ons en Noord-Frankrijk is de barometer t„ stijgend en de koude noordelijke tot noord, westelijke of westelijke winden, brachten hier overal afkoeling. Over de Britsche eilanden viel bij buiig weer nogal wat regen. In het westen nadert op den oceaan echter reeds weer een nieuwe diepe depressie, welke haar invloed wel weer spoedig verder oostwaarts zal uitstrekken, waarbij de wind zal gaan krimpen. Voor hedennacht mag bij krimpen- den wind vrij lage temperatuur worden ver wacht. Morgen doet zich bij aanvoer uit zuidwest van warmere luchtmassa's wel licht een kleine temperatuursstijging voor, terwijl tegen den avond de lucht weer zal gaan betrekken met toenemende kans op regen. STORINGVRI JE RADIOGNTVANGST. De fa. Ypma, Langestraaf 69, vraagt de aandacht voor het nieuwe artikel, de z.g. Telefunken Zilver antenne. Dit is de nieuwste uitvoering van de afgeschermde antenne welke storingsvrije radio-ontvangst ten doel heeft. Waar vroeger hiervoor de anti-storings kabel gebruikt werd, die echter nog veel na- deelen had o.a. groot gewicht en daardoor moeilijke montage, is deze nieuwe TelefunkeD- Zilver antenne licht van gewicht, gemaitójf te verwerken en weer en zon bestendig. De firma monteerde in baar zaak Langt- straat 69 een Telefunken-zilver-antenne en noodigt belangstel'enden uit zich van de anti- storingsvrijheid en doelmatigheid van dit antenne-systeem te overtuigen. TWEEDE KAMER. Over de Zuiderzee-werken. Besloten wordt tegen Dinsdag 20 Maart aan de orde te stellen de wetsontwerpen tot wijziging der woningwet en tijdelijke afwij king van de bepalingen der winkelsluitings wet. Aan de orde is de voortzetting der be handeling der begrooting van het Zuider- zeefonds. De heer Zandt sluit zich aan bij de klachten over de toepassing der Zuiderzee- steunwet. Zijn fractie is tegen voortzetting der Zuiderzeewerken om financieele redenen. De heer Bongaerts ziet in de voortzet ting van de Zuiderzeewerken het scheppen van een blijvende werk- en woongelegenheid voor onze steeds toenemende bevolking. Spr. dringt aan op het instellen van een driehoof dige leiding van de nieuwe organisatie en wijst er weder op, dat de Zuiderzeevisschers geen recht hebben op vergoeding van schade. Daarnaast moet door een goede toepassing der Zuiderzee-steunwet ervoor gezorgd wor den, dat zoo weinig mogelijk bitterheid ach terwege blijft. De heer Bakker gelooft, dat er over 50 ja ren zeker behoefte zal zijn aan meer cultuur grond. BOND VAN MINDER MARINEPERSONEEL. Het ontnemen van de rechts persoonlijkheid. Eenigen tijd geleden heeft mr. Mendels hooger beroep aangeteekend tegen het von nis der Alkmaarsche rechtbank, waarbij aan den Bond van Minder Marinepersoneel de rechtspersoonlijkheid was ontnomen. Als cu ratoren waren benoemd mr. van Lookeren Campagne, advocaat te Alkmaar en kapitein luitenant ter zee L. F. Klaassen, chef van het torpedo-atelier in den Helder. Gisteren heeft mr. Mendels te dier zake in raadkamer zijn pleidooi gehouden, van het erechtshof te Amsterdam, waarin hij in den reede de grieven van den appellant tegen de beschikking der rechtbank en 3e overwe gingen, waarop deze berustte, heeft uiteen gezet. Voorts heeft pl. betoogd, dat er voor het ontnemen van de civiele rechtsbevoegd heid geen voldoende termen aanwezig wa ren. De procureur-generaal mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten heeft de beschik king der rechtbank te Alkmaar verdedigd. Als getuige werd behalve een der reeds te Alkmaar gehoorde officieren, gehoord de vice-admiraal Brutel te la Riviére. De zitting nam om 10 uur 's morgens een aanvang en eindigde des namiddags om uur. Uitspraak volgt later. DE GESMOKKELDE VARKENS. Nog een belangrijke arrestatie. Nadat de vorige week vier aanhoudingen door de Centrale Recherche te Rotterdam zijn verricht in verband met het smokkelen van varkens die voor export waren bestemd, maar die men in het binnenland verhandelde, is gisteren nog een zeer belangrijke arresta tie gedaan. Te Den Haag arresteerde de Rot- terdamsche Centrale Recherche den heer A Peuschgen, tot voor kort hoofdvertegenwoor diger van de Varkens Centrale te Brussel. iDe heer P. werd gisterenmiddag aangehou den in het bureau van de Nederlandsche Var- eens Centrale te Den Haag. Zooals Zater dag werd bericht, werd als hoofdpersoon in de smokkelaffaire beschouwd de heer v. E. te Esschen in België woonachtig, Nederlan der, die met drie andere mannen is gear- restered. Onderzocht werd toen nog in hoe verre de hoofdvertegenwoordiger van de Varkens Centrale te Brussel, de heer P. bij deze zaak betrokken was. Al spoedig had men aanleiding om ook hem te veraenken. Men wilde hem aanhouden toen hij uit België naar ons land was gekomen, maar de politie iet hem nog eenige dagen op vrije voeten, omdat zij moeder te Amsterdam was over- eden en men hem nog in staat wilde stellen CC1 clllol,-r.--„ de teraardebestelling bij te wonen. Deze be-1 aan hot achterwiel en trappers werd be- I Kantonwhterhwfrhet mefhet'oög op grafenis vond gisteren plaats. sc.had!&d De oorzaak was, dat naast de veiligheid van het verkeer noodig geoord# 0 Heel vreemd werd het door de politie wielrijdster een meisje liep, dat spelen- den verdachte de bevoegdheid om motorrntu'- die natuurlijk de gangen van B. naging derwijs het rijwiel vast greep, waardoor 2en te besturen voor een bepaalden tijd gevonden, dat hij in tegenstelling met een de wielrijdster slingerende bewegingen ontzeggen; zonder zich nu aan dit rechter door hem afgelegde verklaring de begrafenis ging maken en door de vrachtauto werd lijk bevel te storen, doet verdachte eenvoudig niet bijwoonde. Besloten werd toen hem gis- aangereden Door de politie wordt pro- of het niet bestaat; uit een oogpunt van teren in den namiddag aan te houden. De cesverbaal opgemaakt- VOOR HET GOUDEN PAAR IN HET WOONWAGENPARK. Nog slechts enkele dagen scheiden ons van den dag dat in het woonwagenpark een oud- menschenpaar het feit zal herdenken, dat man en vrouw vijftig lange jaren lief en leed van het huwelijk gedeeld hebben. Het is een zeldzaam voorkomend feit in het woonwa genpark en het is, voor zoover wij ons kun nen herinneren, op het Alkmaarsche park nog niet voorgekomen. Er zal dan ook feest ge vierd worden en alle bewoners van rollende houten huizen zullen daaraan deelnemen. Maar er zal ook aan gedacht worden, dat dit oude menschenpaar in behoeftige omstandig heden verkeert en dat het bijzonder gelukkig zou zijn als het over wat geld kon beschik ken om daarmede nog een bescheiden boter ham te verdienen. Velen onzer lezers hebben reeds blijk gege ven daaraan te willen medewerken. Wij hebben tot dusver reeds 71.25 ont vangen. Heden werd ons nog toegezonden: Kegelclub Centraal L. v. d. W.-de B. te St. W. H. te Assen C. F. te B. Mevr. K In totaal is er dus thans 5.— 1.— 1.— 2.— 0.50 2.50 83.25 ONVOORZICHTIG MEISJE. Gistermiddag te omstreeks 3 uur had een aanrijding plaats op den Kennemer- straatweg ter hoogte van den Nieuwlan- dersingel tusschen een wielrijdrier en nP «trai neeu wkcicku ju een vrachtauto, waardoor het rijwiel zeer ernstigen aard van het gepleegde fe»L rV©t> achterwiel en tronnovo v»n I r\ Vinnfi rvGCf 00 TELEFOONCELLEN OP DEN OPENBAREN WEG. Het hoofd van het telefoondistrict Alkmaar maakt bekend dat thans ook op den Kenne- merstraatweg, hoek Wilhelminalaan en in de Emmastraat, hoek v. Everdingenstraat tele fooncel ien voor het openbaar verkeer w dienst zijn gesteld. De cellen zijn onafge broken voor het geheele telefoonverkeer open gesteld. Betaling van de verschuldigde gelden ge schiedt door het inwerpen van uitsluitend gave dubbeltjes in het aanwezige incas seerapparaat. Geen dubbeltjes zijn m tfi werpen vóór de telefoniste dit vraagt- Geschiedt dit wel dan kan de telefomsw zich hiervan niet overtuigen en is de beta ling ongeldig. In de d.d. 2 Maart j.I. gehouuen vergade ring van commissarissen zijn de heeren mr. W. C. Bosman en ir. Ph. M. Bosscher, resp. benoemd tot voorzitter en secretaris van com missarissen. Voorts is door commissarissen besloten aan de algemeene vergadering, te houden op Donderdag 22 Maart a.s. te 10 K uur ten kantore der Vennootschap, voor te stellen het dividend over 1933 te bepalen op 10 per aandeel (evenals vorig jaar). Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.10 uur licht op. VONNIS POLITIERECHTER TE ALKMAAR- De politierechter, Mr. Ledeboer, veroor deelde Maandag j.1. den 31-jarigen koopm J. C. M. te Heerhugowaard tot een gevange nisstraf voor den tijd van 1 maand, *er* dat hij, hoewel de bevoegdheid tot het bes'" ren van motorrijtuigen voor den tijd van maanden hem bij Kantonrechtelijk vonni was ontzegd (hij nochtans niet had nag^irie een motorrijtuig te besturen) en veroordeel op grond van navolgende motiveering: De Rechter overweegt, dat hij vorenstaa de straf heeft opgelegd in verband met 0 Ot net mei oesiaai, uu ecu handhaving van het gezag is het dus re

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2