DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. De Nijenrode-zaak. Sproeten komen vroeg i het voorjaar, koop tijdig een pot SpriltO Ba Bij alle Drogisten. de desbetreffende verordening is weggelaten. Onder overlegging van het advies van de commissie van bijstand voor het onderwijs, en, voor zooveel de regeling voor het bedie nend personeel betreft, van de commissie van overleg voor de ambtenaren, stellen wij uwe vergadering vóór vast te stellen een ver ordening, regelende de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan het Murmellius- Gpmnasium te Alkmaar en een verordening, regelende de bezoldiging van het onderwij zend personeel aan de Handelsschool te Alk maar, benevens een verordening, regelende de bezoldiging van het onderwijzend perso neel aan de Middelbare Handelsavondschool voor handels- en kantoorbedienden te Alk maar, een verordening, regelende de bezol diging van het bedienend personeel aan het Murmellius-Gymnasium, de Handelsschool en de Handelsavondschool voor handels- en kantoorbedienden te Alkmaar en een veror dening tot toepassing van eene tijdelijke kor ting op de bezoldiging van het personeel aan het Murmellius-Gymnasium, de Handels school en de Handelsavondschool voor han dels- en kantoorbedienden te Alkmaar. WIJZIGING RECHTSPOSITIE VAN HET GEMEENTEPERSONEEL. In bijlage no. 28 schrijven B. en W.: Ged. Staten dezer provincie hebben ons in opdracht van den minister van binnenland- sche zaken, onder verwijzing naar artikel 126 der gewijzigde Ambtenarenwet 1929 ver zocht te bevorderen, dat de verordeningen, regelende de rechtspositie van het gemeente- personeel, met de verschillende bepalingen in overeenstemming worden gebracht. Ter ver krijging van de noodige uniformiteit moet daarbij de redactie van die bepalingen geko zen worden, terwijl de in de bovengenoemde verordeningen reeds bestaande afwijkende re dacties dienovereenkomstig moeten worden gewijzigd en aangevuld. Wij nebben over de voorgeschreven bepa lingen, voor zooveel die verband houden met de wijziging van het Ambtenaren- en het Werkliedenreglement en de verordening rege lende de inrichting der gemeentepolitie, het advies ingewonnen van de commissies van overleg voor de ambtenaren, de werklieden en de dienaren van politie. Ten aanzien van de wijziging van het „Ambtenarenreglement gymnasiaal- en handelsonderwijs Alkmaar", waarbij wij tevens rekening hebben gehou den met de bij Koninklijk besluit van 27 No vember 1933 in het „Ambtenarenreglement rijkshoogere burgerscholen" aangebrachte wijzigingen, met de intusschen voor het gym nasium vastgestelde naam van „Murmellius- Gymnasium" en met eenige ondergeschikte wijzigingen, hebben wij het advies ingewon nen van curatoren van het Murmellius-Gym nasium, de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs en de commissie van bijstand voor het onderwijs. Bovendien heb ben wij over de bovengenoemde bepalingen, elk voor zooveel haar aangaat, het gevoelen ingewonnen van de vereeniging van hoogere gemeente-ambtenaren alhier en van de plaat selijke Vereeniging van leeraren bij het gym nasiaal- en handelsonderwijs. De commissies van overleg hebben zich met de voorgeschreven wijzigingen der rechtspositie van het gemeentepersoneel, op het bepaalde sub. D. na (ontslag van de vrou welijke ambtenares die in het huwelijk treedt) waarover geen overeenstemming kon worden bereikt, vereenigd. Het opnemen van een af vloeiingsregeling voor de gehuwde vrouwe lijke ambtenaar vinden de commissies overbo dig. Curatoren van het Murmellius-Gvmna- sium en de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs kunnen zich met de voorgeschreven bepalingen vereenigen. De commissie van bijstand voor het onderwijs heeft zich van het geven van advies onthou den. Het bestuur van de plaatselijke vereeni ging bij het gymnasiaal- en handelsonderwijs alhier heeft eveneens geen advies gegeven omdat naar zijne meening, al zouden er zij nerzijds bezwaren tegen die bepalingen be staan, deze toch van regeeringswege zullen worden vastgesteld. Het bestuur van de ver eeniging van hoogere-ambtenaren alhier, kan zich met het oog op de tijdsomstandigheden bij de voorgeschreven wijzigingen neerleg gen. Dit bestuur zou echter gaarne het eerste lid van sub B gewijzigd willen zien in dien zin, dat ook de stadsvlag van ambts- of dienstwoningen mag worden uitgestoken. De meerderheid van ons College geeft U in overweging, thans tot vaststelling der bo venbedoelde voorschriften over te gaan. Het opnemen van de door Ged. Staten in overweging gegeven afvloeiingsregeling der gehuwde vrouwelijke ambtenaar in de rechts positieverordeningen achten wij met de com missies van overleg niet noodig. Het geldt hier trouwens niet, als bij de andere aanvul lingen, een voorschrift, waarvan niet zou mogen worden afgeweken. Er is o.i. geen aanleiding, verder te gaan dan met het oog op het voorschrift van den minister volstrekt onvermijdelijk is. Mocht het door Ged. Staten bedoelde geval zich voordoen, dan kan naar bevind van zaken worden gehandeld. De wachtgeldverordening behoeft geen wijziging, aangezien aan die verordening bij ontslag in het onder C bedoelde geval geen recht op wachtgeld kan worden ontleend. De minderheid van ons College heeft in be ginsel tegen de door den minister gevraagde aanvulling betreffende de onder A—E ge noemde onderwerpen bezwaar. Ten aanzien van het onderwijzend perso neel bij het lager- en bij het nijverheids-on derwijs hebben wij het hiervoor genoemde achterwege gelaten, omdat verschillende on derwerpen reeds zijn geregeld bij wet of al- gemeenen maatregel van bestuur en aanvul lingen of wijzigingen van de daarop betrek king hebbende voorschriften wellicht op ge lijke wijze zullen tot stand komen. De meerderheid stelt U voor de volgende besluiten te nemen: vast te stellen een verordening tot wijzi ging van de verordening, regelende de rechts positie van de ambtenaren in dienst der ge meente Alkmaar; een verordening tot wijziging van de veror dening, regelende de rechtspositie van de werklieden in dienst der gemeente Alkmaar, een verordening tot wijziging der verorde ning, regelende de inrichting der gemeente politie en een verordening tot wijziging van de verordening, regelende de rechtspn tie van het onderwijzend personeel aan het Gymna sium, de Handelsschool en de Handelsavond school voor handels- en kantoorbedienden te Alkmaar. JiechtS'za&M De volgende getuige, de heer J. Top, ver schafte de rechtbank de noodige bijzonder heden over de wijze, waarop de heer Onnes w3s verzekerd. Getuige verklaarde, dat aanvankelijk de kunstschatten, van den heer Onnes alleen tegen brand verzekerd waren. De assurantie maatschappijen hebben er toen op aange drongen, dat de heer Onnes ook een verzeke ring tegen inbraak en diefstal zou sluiten. Om een uur werd gepauzeerd. Het verhoor van den getuige J. Top in ue zaak-Onnes van Nijenrode is na de pauze voortgezet. De president vroeg op welke wijze de heer Onnes de premiebetaling van zijn verzekerin gen had geregeld. Vooral in 1931 schijnt de heer Onnes dik wijls achterstallig te zijn geweest met zijn be talingen. De getuige: Maar dat gebeurde daarvóoi ook wel, althans wat de privéverzekeringen van den heer Onnes betreft. Er is een paar maal over geschreven. In Januari 1932 is nog een kwitantie van f 945 door den heer Onnes teruggestuurd. Maar op 16 Februari d.a.v. heeft hij alle achter stallige betalingen in eens voldaan. De verdediger mr. Kappeijne (tot den ge tuige). Als de heer Onnes op 16 Februari de achterstallige premies niet had betaald, zou dan de verzekering niet van kracht zijn ge weest? De getuige: Ik of liever gezegd mijn firma betaalde regelmatig de premie van de Ver zekeringsmaatschappijen. Later verrekende ik dat dan weer met den heer Onnes. De ver zekering was dus van kracht, ongeacht of de heer Onnes de premiebetaling gedaan had of niet. De president (tot den getuige): Vertelt u nu eens hoe u met Johanknegt in relatie bent gekomen. E>e getuige: Kort na de inbraak sprak ik met den commissaris van politie Pijper en deze vroeg mij of 't zaakje niet iets was voor zijn zwager Johanknegt. Later bleek, dat v. d. Dussen al met Johanknegt in relatie stond. De president: Vond u de met Johanknegt gemaakte overeenkomst wel oirbaar? Vrees de u niet, dat u in conflict zou komen met de strafwet? Wat u deed of liet doen was im mers het koopen van gestolen goed. De getuige: Assuradeuren hebben hun juridisch adviseur geraadpleegd. Deze had echter geen bezwaar tegen de met Johan knegt gemaakte overeenkomst en meende, dat wij er geen enkel risico mee zouden loopen Bovendien kon men in dit geval, gezien de hooge waarde van de goederen, eigenlijk niet spreken van een „koop". Er zat voor de assuradeuren nog een an dere kant aan de zaak. Gelukte het n.1. om de goederen weer in handen te krijgen, vóór dat de verzekeringssom was uitbetaald, dan waren de verzekeringsmaatschappijen ont slagen van haar verplichting tot vergoeding van de schade. Als de goederen door de poli tie niet in beslag zouden zijn genomen, zou de heer Onnes ze ook, althans voor een deel terug gekregen hebben. De officier: De tweede helft van de op Nijenrode ontvreemde goederen hebben de verzekeringsmaatschappijen niet willen koo pen. Waarom niet? De getuige: De maatschappijen meenden dat de zaak nu wel genoeg geld had gekost. Bovendien was toen het verzekerde bedrag al uitgekeerd aan den heer Onnes. De president: Hebt u na de Inbraak wel eens van den heer Onnes gehoord, dat hij onaangenaamheden had met de verzekerings maatschappijen? De getuige: Ja, in dien geest heeft de heer Onnes zich tegenover mij uitgelaten. Volgens mdj lag de oorzaak in het feit, dat de verzekerde waarde van de schilderijen en miniaturen belangrijk hooger was dan de werkelijke waarde, die de voorwerpen op dat moment bezaten. De president: Maar dat was de schuld van de verzekeringsmaatschappijen zelf. De getuige deelde mede, dat de maat schappijen zelf de waarde der goederen na der nebben laten taxeeren. Het rapport van dezen taxateur noemde hij vernietigend voor de meening der verzekeringsmaatschappijen, want uit dit rapport bleek, dat de kunstvoor werpen eerder te laag dan te hoog waren verzekerd. De officier: Maar behalve het verzekerde bedrag eischte de heer Onnes nog 4000 schadevergoeding, omdat de assuradeurs hem zoo lang op de uitbetaling van de ver zekeringspenningen hadden laten wachten. De verdachte: Ik heb dat bedrag nooit ont vangen. Slechts één der verzekeringsmaat schappij wilde haar deel aan die 4000 be talen. Ik heb haar daarop geschreven, dat ik er geen prijs meer op stelde. Daar blijkt dus uit, dat ik geld niet boven eer heb gesteld. Nu hecht de officier niet veel beteekenis aan het feit, dat mijn eigendom eerder te laag dan te hoog verzeKerd was, maar als 't omgekeerde het geval geweest zou zijn De verdediger mr. Muller Massis vroeg den getuige of deze zich nog herinnerde waarom hij met commissaris Pijper ruzie heeft gekregen. De getuige: Dat heb ik eerlijk gezegd nooit begreotn Ik heb het altijd heel gek gevon den Achteraf heb ik gehoord, dat de wijze, waarop Johanknegt door de verzekerings- maatscnappijen werd behande'd voor com missaris Piiper reden was, om de vriend schapsbetrekkingen met mij te verbreken. De verdediger (tot den getuige): Hebt u lar.g zaken gedaan met den heer Onnes? De getuige: O ja, vele jaren lang. De verdediger: Hebt u daarbij ooit onaan genaamheden gehad met den heer Onnes? De getuige: Slechts één keer, en dat is al een jaar of acht geleden. Overigens zijn mijn relaties met den heer Onnes altijd zeer goed geweest. De heer Onnes toonde zich altijd een betrouwbaar zakenman, die stipt zijn ver plichtingen nakwam en die tonnen aan pre mies heeft betaald. Om kwart over vijf werd de zifting ge schorst tot morgenochtend. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 2 Maart. AANRIJDING. De medicus J. M., met 'n drukke practijk, altijd gehaast om de kwalen uit Pandorra's doos aan de lijdende rnenschheid te ontrukken, nam in den avond van 26 Jan. met zijn snellen wagen de vervelende bocht Nieuwl singel— Rijksstraatw. wat al te veel links met gevolg, dat de dokterskoets in onzachte aan raking kwam met het vierwielig motorrij tuig, waarmede de monteur A. T. Gomes vanaf den Kennemerstraatweg de Nieuw- landersingel opreed. Dit rijtuig werd eenigermate beschadigd en een mede-passa gier, de heer Keus, maakte een gevoelige carambole met de voorruit, terwijl tevens de richtingaanwijzer buiten dienst kwam. O dik geneesheer, die buiten zijn weghelft was gegaan, kwam onder de vuurlinie der wet, stond heden met bekwame spoed1 te recht, erkende het feit, doch bracht in zijn voordeel ter tafel, dat de auto van Gomes slechts 1 brandende koplamp vertoonde en de richtingaanwijzer niet zichtbaar was. De schade werd voorts door de vei zekering geregeld en de medicus veroordeeld tot slechts 12 boete of 12 dagen. Wij achten ons in 't belang van veilig ver keer tevens verplicht in alle bescheidenheid op te merken, dat op dezen drukken rijweg, de standplaats der omvangrijke autobussen in combinatie met vele aldaar geparkeerde vracht- en luxe-auto's oorzaak is van een zóó ongewenschten toestand, dat ongelukken aldaar niet kunnen uitblijven. EEN ROEKELOOS CHAUFFEUR. Bij wijze van St. Nicolaasverrassing ont ving de auto van den kruidenier J. J. Meijer, waarmede hij den Dorpsweg onder N. Niedorp bereed, zulk een opstopper van den auto, bestuurd door zekeren heer Jan W., dat zijn wagen tegen 'n boom geperst en een schade van 47.50 toegebracht werd. De kantonrechter maakte dat grapje beden eens in orde en veroordeelde den chauf feur, die in zijn omgeving niet als een model van kalm rijder bekend staat, tot 20 boete of 10 dagen en betaling der veroor zaakte schade. GEDUPEERDE JOURNALISTEN. Niet minder dan de geneesheer, is ook steeds de journalist gepresseerd, wanneer het algemeen belang zijn diensten vordert en zoo waren in den avond van 10 Januari de fir mant-uitgever der Langedijker Courant J. H. Keizer uit Noordscharwoude en zijn redac- tioneele stafkapitein Fred. Kroon ten zeerste gehaast, ten einde den zeppelin-trein te N.- Scharwoude nog te halen, toen te St. Pancras een voor hun wagen uitrijdende auto, trots herhaald claxongebrul, niet voornemens scheen hen te laten passeeren. Toen zulks ten slotte nog gelukte, was de kans op de North- Scharwooder express reeds hopeloos ver keken en konden zij hun verspilden tijd ver der bezigen met een min of meer ongezouten twistgesprek met den onbeleefden automo bilist Jos Tr., koopman te Noordscharwoude, die hen een gewichtige expeditie door zijn onsportiviteit had doen missen. De gemoede ren werden dan ook zóó verhit, dat het ge- heele gezelschap elkander Vrijdagmorgen terug zag in de ontvang-salon van den kan tonrechter. Ook daar .waren de hoofden niet in één zak te krijgen. De heeren Keijzer en Kroon persisteerden onder eede en belofte bij hun klachten, doch de heer T., geflankeerd door 2 getuigen a décharge verklaarde met evenveel ijver, dat de schuld van achterblijven geheel was toe te schrijven aan de firma Keizer en Co. De ambtenaar was echter zoo vrij zich te scharen aan de zijde van de pers en vorderde 15 boete of 15 dagen, waarop mr. Boerrigter het voornemen te kennen gaf het vonnis 1 week in txraad te zullen houden. Het vermakelijke in deze pers-panne was echter wel, dat ieder der partijen de ander verdacht te diep in het glaasje te hebben geloerd VAN RECHTS GAAT VOOR! Zekeren niet-verschenen mijnheer Dirk B uit Schagen had op 15 Januari de verkeers- formule „Rechts heeft de voorrang" op de Grootsloot, bij een kruispunt, allerschrome- lijkst verwaarloosd, van welke nonchalange de melkventer T. de Jong uit Schagerbrug, die zich met zijn bestelwagen stipt hield aan de regels van den weg, de nadeelige gevolgen ondervond. Maar ook Dirk spon er geen zij bij, aangezien hij tot 10 boete of 10 dagen werd veroordeeld. DE GEVAARLIJKE SPRINTER. Als zoovele jongelieden, schepte de jeug dige schippersknecht Theodorus L. uit Zuid- scharwoude er behagen in zijn mede-fietsers door zijn onbesuisd geros in onmogelijk tempo, omver te rijden. Zoo reed hij op 11 Januari in wilde vaart het terrein op van 't veilingsgebouw en trof daarbij een ander wielrijder, de heer Ph. Kwinstra, op zóó ge voelige wijze, dat deze kennis maakte met de keiharde veilingsweg, zijn rijwiel werd be schadigd en zijn schoen letterlijk in tweeën gekraakt. Om van de lichamelijke ongemak ken dan maar niet te spreken. Van schade regeling wilde de wilde knaap weinig weten, zoodat aangifte volgde. Ook thans voor den kantonrechter was het ventje ver van soepel, maar men heeft daar wel de middelen om der gelijke snaken tot de orde te roepen en volgde veroordeeling tot 5 boete of 5 dagen en 10 schadevergoeding. 'N JOVIAAL MANNETJE. De heer Corn. K. uit Julianadorp, 'n ge moedelijke baas, met wien het een genot is, juridische zaken te doen, had door zijn schuld met zijn wagen den auto van den heer J. M. de Jong uit Den Helder, aange reden op de kruising Keinsmerweg en Groot- sloot. De heer K. erkende direct en zei ge moedelijk: 'n ongelukkige samenloop van omstandigheden, heeren! Nu, de heeren be grepen dit en de brave man behoefde niet meer te betalen dan 5, wat hij dan ook direct deed. m EEN DURE LEEMTE IN DE BAKKERSADMINISTRATIE. De bakkers hebben zich tegenwoordig ook met hooge intellectuëele dingen te bemoeien, dan hun trog en meelzakken. Er is daar het tarweregister en wee hun gebeente als met die boekhouding de hand wordt gelicht. Dat werd ook de bakker Anth. B. te Oudkarspel gewaar, toen hij den controleur Verduin op 4 Juli zijn tarweregister niet kon toonen. Hij kon 't niet vinden, maar vermoedelijk heeft hij ook niet al te hard gezocht, want de notities waren niet prompt in orde. Nu heeft de bakker 'n gloednieuw register voor 'n spotprijs, 7.50 of 3 dagen. HUN HOOFD LOOPT SOMS OM! Behalve de boer, de kweeker en de bakker, heeft ook de slager heel wat te onthouden en waren de slager Arie K. te Noordschar woude al die wettelijke bepalingen en keu- ringsmerken in de bol geslagen, met gevolg, dat hij op 21 October koevleesch in zijn winkel had hangen met het merk V. G. T„ wat beteekent voorloopig goedgekeurd onder toezicht. Dat beteekent niet, dat voortdurend 'n rijikskeurmeester met de roode vlag bij zoo 'n boutje op wacht staat, maar dat het niet in den winkel in voorraad mag worden ge houden, omdat dit vleesch zoo spoedig mo gelijk achter de kiezen moet verdwijnen. De slager, heden terecht staande, stond overi gens gunstig bekend en wist hij den kanton rechter te overtuigen van zijn goede trouw, zoodat hij er wonderbest met 15 boete of 15 dagen afkwam. NOG 'N SLAGER, DIE WEET WAT HET IS, SLAGER TE ZIJN. De heer Jan W., behoorende tot het gilde der beenhouwers te Winkel, kreeg op 23 December visite van zegge 2 keurmeesters (vanwege de bezuiniging) welke heeren ge noeglijk pratend, zijn inrichting eens inspec teerden. Het was alles koek en ei, tot in zijn werk plaats reuzel werd ontdekt, in open, onge- banderolleerde zakjes. Nu was de boot aan, alle vriendelijkheid verdween als ongebande- rolleerde reuzel in de koekepan en heden mocht de rampzalige crisiswetvetsmelter dol blij zijn, dat hem niet meer dan 12 boete of 12 dagen werden opgelegd Maar de amb tenaar zei nog niet: accoord, dus kan het crisisvet er nog wel wat meer uit worden gebraden. 'N REUZEN PRESTATIE. De 20-jarige Annie R. uit Harenkarspel was te Alkmaar op den Friescheweg bekeurd wegens rijden op een geleende fiets zond-.r achterlicht of reflector. Vandaag had de con- centieuze dame haar werkhuis verzuimd en was heel uit het Waarland komen fietsen om den kantonrechter niet teleur te stellen. Deze goede intentie werd dan ook geappre cieerd, blijkens de straf 1 of 1 dag. 'N ONGUNSTIG VERSCHIJNSEL. 'n Autobus met onvoldoende remmen kan heelemaal de waardeering der autoriteiten niet wegdragen en dus werd de heer Piet R. uit Den Helder, die een dergelijk vehikel bereed, op den Schermerweg te Alkmaar, on danks zijn papiertjes, waarmede hij zijn lamme handrem meende te rehabiliteeren, ver oordeeld tot 8 boete of 8 dagen. STROOPERSACTIE EN KONIJNENLEED. Het leven van het duinkonijn heeft zelfs dichter Poot niet tot lofzangen kunnen inspi reeren. Jachtopzieners, amusementsjagers, stroopers en honden zitten hen voortdurend achter de vodden met geweren, knuppels, strikken en klemmen en geen enkel lid van dit vervolgde ras is één moment verzekerd, zijn leven niet op de gruwelijkste wijze beëindigd te zien. Wat die stumpers hebben te verduren, be wezen alweer de diverse stroom™ gerequireerd welke heeren zoowel hwl«0 monder ais Castricunimer duinen met honden en lampen hadden geopereeid Allereerst kwam Jaap Q. monder, die zijn honden niet roepen en 20 boete of 10 daven roepen en zu Doe te of 10 da ven gge" opknappen. Hij was in verzet eeko^0^ hoop dat de kantonrechter zou zev^n- 'v, Jaap, we zullen er ditmaal de penS halen, maar niets van dat al. Het bWt boete of 10 dagen zonder paidon 20 Onze vriend Jan D., die nog 'n klemi^. ■heeft te bedisselen met de meet voudïS*1? kamer, omdat hij op 2 veldwachters op diens hond heeft geschoten met' a1* Hilversum gekochte proppesohieter" oök meer met de moderne lichtbak h» aU* geweest. Hij is nu bekeerd en studeert zendeling onder de papoea's van Milr' Guinea. Nooit kom ik meer in 't doin zei Jan plechtig. Het was aandoenlitk L! jammer dat er geen hoeden vielen af te J? AAa ar 7iin doH wa& T gaders verbeurdverklaring van durfde opleggen. Onze vriend Jacob Gr., alias J. van Teit, de verzetteling van daareven, befou! het zeldzame voorrecht, te worden gebisseenl Het bleek, dat hij nog iets te verrekenentaH in verband tot het niet terugroepen van W den, waarin hij specialiteit schijnt te Aangezien Jacob echter vermeende te moefai ontkennen, zal Lieftink, de jachtopziener JJ Castricuui Nêefie, zeggen de Egmonder» worden gehoord. De heer Willem W. had op Bakkun m met de lantaarn rondgespookt tot Bakker hem vriendschappelijk op zijn «uf der had geklopt en zijn lantaarns haé fis'keerd. 12 boete of 12 dagen en bij» van de lantaarn in het familiegraf der i DE ZENUWACHTIGE EXAMINANT. De jongeheer Corn Zw. uit Egmond aaa Zee had zich op minderwaardige wijze voor bereid voor een te IJmuiden af te leggen visschersexamen met betrekking tot de ke» nis der zeeverkeerswetten, in casu aanvariiw gen enz. docr tot 2 maai toe te Egmond aan den Hoef den Heerenweg als rijwielpad te misbruiken. Toen brig.-tit. G. Minnée hen» daarvoor op de bon fabriceerde, maakte Cor- nelis het nog erger en vloekte hij dén vaar digen ordebewaarder op de gemeenste manier uit. De stoute Cornelis schreef thans al die ongerechtigheden toe aan Bühnenfieber voor het examen en betuigde openlijk zijn spijt zich zoo te hebben misdragen, ook wat be- trof zijn onbehoorlijk optreden tegenover Minnee, waarvan acte zal worden genomen. Gerrit werd veroordeeld in totaal tot 11 boete of 11 dagen. BEVROREN AARDAPPELEN. Een arbeider uit Egmond aan zee, O. v. 4 P., dus nu eens geen strooper, was echter desondanks niet uit de greep van mama Themis' liefelijke vingertjes gebleven, aange zien hij op 31 Januari met paard en kar 16 zak aardappels had vervoerd zonder bewijs van goed gedrag. Gerrit debiteerde thans 'n prima excuus! Hij beriep zich op force ma- jeure, omdat de gerooide piepers dreigden tt bevriezen en in allerijl in veiligheid gebracht moesten worden. De 6 gulden boete 61 6 dagen hechtenis waren laag, maar de stai hoog. Alle 16 zak aardappelen werden ver» beurd verklaard. Wie zal daarvan smullen? HET HAD ZIJN LEVEN KUNNEN KOSTEN. De vrachtautochauffeur P. J. W. uit Haarlem geraakte op 24 December met zijn wagen op den onbewaakten Helderscheo overweg der Schoorlsche tram-trein als ge volg van mist en gladheid. Signalen had hij niet gehoord, 't Ongeluk bleef bij materiëele schade, doch het leven van den jongen had aan een zijden draadje gehangen. In verband met de omstandigheden was de straf gering: 3 boete of 3 dagen hechtenis. DE NACHTVEILIGHEIDSDIENAAR PROTESTEERDE. De zaak tegen den bejaarden nachtveihg- heidsdienaar, tevens buitengewoon geni. veldwachter Fred. H. te Alkmaar, die aan den agent Verbaan bij de arrestatie van een lastigen arrestant hulp zou hebben gewei-' gerd, werd heden voortgezet met het hoorett van den verbalisant Verbaan, die bleef vol harden bij zijn proces-verbaal. De heer rl« ontkende en beriep er zich op steeds assis tentie te hebben verleend. Hij was zelfs den agent v. d. Valk, die eens met een arrestant in het water was terecht gekomen in net water gevolgd, ten einde den arrestant te overmeesteren. De ambtenaar becritiseerae scherp de houding van dezen onbez. vela- wachter en vorderde 25 boete of 25 dagen hechtenis. Schriftelijk vonnis a.s. week. DE WAARDEERING DOOR JAN PUBLIEK VAN EEN BEWAAKTEN OVERWEG. itii De heeren gebr. J. en A. B. te Uitgew hadden zich per rijwiel en bakfiets begeven 139. Nauwelijks waren ze los van den grond of het negertje kwam hard aanloopen Dadr ging zijn prach tig© voge' en hij moest achterblij-en Hoe kwam hij nu alleen thuis? De vliegmachine werd kleiner en k p!''p pp n, r- "e in -r'kV." uit! Zooiets zou hij nooit in zijn leven meer meemaken. iiv. Zij waren tenslotte aan de Oostkust van Afrika gekomen en nadat het toestel even buiten de haven van een klein handelsstadje was neergestreken, waren ze per bootje aan wal gegaan. Ze gingen een huisje binnen en borgen Piet op een zolderkamertje Ik ben benieuwd, wat die kerels met elkaar te praten hebben, dacht Piet, nadat hij een derden persoon in het huisje had hooren komen, en hij drukte zijn oor op den vloer.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6