DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA BROEK OP LANGENDIJK. ZUIDSCHARWOUDE, HEERHUGOWAARD. agent Klaassen, die het goed zoolang had bewaard, genoemd zouden worden. Tenslotte is besloten, dat de goederen in het bosch zouden worden opgegraven. Met de voorwerpen in een koffer is Johanknegt op den bewusten dag naar Utrecht gereisd. Hij heeft daar bij een van de rechercheurs, van Kooten, koffie gedronken. Daarna zijn zij te zamen per auto gereden naar de plek, waar de goederen moesten worden opgegraven. De afspraak was gemaakt, dat Johanknegt zich zou laten opbellen door het „mannetje van de maan", dat hem zou vertellen, waar de goederen in den grond verborgen zaten. Tenslotte vroeg mr. de Gaay Fortman, waarom Johanknegt, die aanvankelijk Onnes ervan verdacht bij de inbraak op Nijenrode betrokken te zijn, later op dit punt van mee ning is veranderd. De getuige: Och, ik werd van alle kanten 200 belogen, dat ik ook Onnes voor on schuldig ben gaan houden. Om kwart over vijf werd de zitting ver daagd. Qememtecaden HARENKARSPEL. De gemeenteraad kwam Maandagmid dag ten raadhuize bijeen onder voorzitter schap van den heer A. Dekker, loco-burge meester, daar de burgemeester, de heer H. Nolet, verhinderd was wegens ziekte. Nadat een reglement voor de arbeidsbe middeling was vastgesteld, ging men over tot de behandeling van een schrijven van Ged. Staten betreffende de huwende ambtenares, de ambtenaar met revolutionnaire gezind heid, en werd de betreffende wijziging in het reglement aangebracht. De heer K. Doekes stemde tegen en vond het een zeer kortzich tige maatregel, welke een averechtsche uit werking zou kunnen hebben. Vervolgens werd de begrooting 1934 be handeld, welke met een uitgebreide nota van Ged. Staten was terugontvangen. 0.a. ver zochten Ged. Staten het oordeel over een ver laging van het presentiegeld der raadsleden met 1/5; op advies van B. en W. werd be sloten te schrijven, dat niet tot een dergelijke verlaging moest worden overgegaan. De pensioenbijdragen zuilen op de ambtenaren enz. worden verhaald en de salarissen van de ambtenaren zullen behalve van den gemeente geneesheer met het bedrag der pensioensbij drage worden verhoogd. Verschillende onderhoudskosten, welke uit den aard- der zaak al laag waren geraamd in verband met den slechten finandeelen toestand der gemeente moesten volgens Ged Staten nog meer naar beneden gebracht. Op slechts enkele posten werd echter bezuinigd, daar de andere niet voor verlaging in aan merking komen. De raadsleden spraken er zich over uit, dat Ged. Staten eigenlijk te krap er langs gaan, want met de door het voorgestelde be zuinigingen kunnen maar kleine bedragen worden uitgespaard, als dat tenminste nog mogelijk is. Onder deze posten was b.v. ook het uit steken van de vlag op openbare gebouwen, waarvoor 10 was geraamd en welke post op 6 moest worden gebracht. Men handhaafde dezen post echter, er op wijzende, dat er steeds op de handhaving van het gezag wordt aangestuurd en wilde men hierop niet beknibbelen. De post voor t.b.c.-bestrijding werd in- plaats van verlaagd nog verhoogd met 500 in verband met de uitzending van een arm lastige patiënt. Ook de post vergaderko6ten was niet aan het oog van Ged. Staten ontgaan en daarop moest bezuinigd worden. Dit was lang niet naar den zin der raadsleden. Er werd door den voorzitter opgemerkt, dat er voor thee per jaar 25 uitgegeven werd, wat waarlijk niet te veel is. En een kopje thee wilden de raadsleden zich toch niet op de raadsverga deringen ontzeggen. De heer Frandis was bang, dat de raads leden ten slotte niets meer zouden kunnen zeggen vanwege de droge keel. En een raads lid van een gemeente, die op den steun van het Rijk is aangewezen, heeft al zoo weinig te zeggen. Onder de wenschen van Ged. Staten was ook deze, dat het aantal opcenten op de personeele belasting van 150 op 200 moest worden gebracht, waartoe men nood gedwongen overging, nadat de heer Duijves er nog op gewezen had, dat het gemakkelijker zal blijken te zijn, belastinen op te leggen dan ze te incasseeren. Spr. geloofde nooit, dat de belastinggelden volledig zouden in komen. Na rondvraag volgde sluiting. £muU en DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Ons overzicht van de twee Langendijker Groen ten veilingen, den Noordermarktbond en de Langendijker Groentencentrale, kan ook deze week een meer optimistisch geluid laten hooren dan we dat al twee, drie jaar hebben beluisterd. Niet alleen dat de prijzen der producten nog in stijgende lijn zijn ge gaan, doch ook ten opzichte van steunuitkee- ring over in 1933 geleverde tuinbouwproduc ten, is deze week er een, die de tuinders zul len weten te waardeeren. Dat het met de prij zen der groenten -beter gaat dan het vorige jaar, blijkt ten duidelijkste uit de omzetten aan de veilingen. In de eerste twee maanden van dit jaar werd aan de veiling van den Noordermarktbond voor f 334.000 verhan deld, terwijl in het gehéble jaar 1933 slechts 800.000 werd omgezet. Als de stemming nog wat beter wordt, zou men vóór de nieuwe campagne (ongeveer half Juni) wel evenveel in de eerste 5 maanden van 1934 hebben omgezet als in 1933 in 12 maanden. Ten aanzien van de steunuitkeering ontvingen de besturen der veilingen een bearag van bijna 350.000 ter verdeeling onder de aanvoer ders naar de normen, door den minister vast gesteld en dan nog een bedrag van f 1.75 per 100 K G. pootaardappels, in September 1933 geleverd. Er werden in de gepasseerde week weer groote hoeveelheden stapelgroen ten aangevoerd en dit vond ongetwijfeld zijn oorzaak in de betere prijzen, die er voor wer den betaald Aanvankelijk werden voor roode kool nog prijzen besteed, die de vorige week ook ai worden betaald, n.1. ongeveer 5.50 voor kool van 2 tot 3 pond, bij de 5 voor iets zwaardere, 4.50 voor kool tusschen de 3 en 4 pond, 3.30 voor 4 ponds en iets zwaarder, 2.602.80 voor 5 ponds roode kool en 1.50— f 2.10 voor de grootste. De prijs voor de partijen van de uitgezochtste zwaarte steeg echter ai gauw tot de 6, Vrij dag zelfs tot de 6.70. De middelsoorten noteerden ook 30 tot 50 cent hooger, terwijl de groote op ongeveer denzelfden prijs ble ven. Voor doorschot van goede kwaliteit werd aanvankelijk voor het kleine goed 4.50 5 besteed, later kwam daar nog 40 tot 60 cent bij. De groote soorten van het doorschot werden voor 11.60 verkocht, en ook de partijen met kool van een gewicht tusschen 2 en 6 pond liggende, stegen enkele dub beltjes in prijs. Voor hen, die veel kleingoed teelden, werden dus redelijke prijzen gerfiaakt. Tuinders met veel groote kool maken prijzen, die nog te laag zijn voor een winstgevende teelt. Alles kon intusschen worden verkocht, wat op een gunstiger stemming dan verleden jaar wijst. Aan beide veilingen werden on geveer 120 spoorwagens roode kool aange voerd, waarvan te Noord-Scharwoude niet minder dan 82. Een belangrijk gedeelte ging naar het buitenland. De grootste hoeveelheid gele kool kwam aan de veiling van den Langendijker Groen tencentrale te Broek op Langendijk, n.1. 64 spoorwagens tegen 43 te Noord-Scharwoude De stemming was, ondanks dien grooten aanvoer, gunstig en de prijsstijging was aan merkelijk hooger dan bij de roode kool. Al heel gauw werd voor kool van 2 tot 3 pond over de 5 betaald; de vorgie week was de hoogste noteering 4.80. Er werden eiken dag betere prijzen besteed, zoodat Zaterdag tot zelfs 6.40 werd betaald. De grootste kool, eerste kwaliteit, werd verkocht voor prijzen tusschen f .3 en 4, alzoo aanzien lijk hooger dan de groote roode kool. Al naar de grootte wisselden de prijzen tusschen deze uiterste noteeringen af. Ook voor het door schot werden vrij goede prijzen betaald en men zou in dezen tijd, na ae afbraakprijzen van een 2 a 3-tal jaren, geneigd zijn van goede prijzen te spreken. Doorschot van de beste kwaliteit bracht van 4.50—5.90 op. Het grootste doorschot ging voor 2.50— 3.60 van de hand. Ook hierbij wisselden de prijzen in verhouding tot het gewicht. Bij het veilen van Deensche witte kool zou men bijna vergeten, dat men er een tuin- bouwetisis leeft. De prijzen, die al niet slecht konden worden genoemd, stegen percentsge wijze nog aanzienlijk. Werd de vorige week als maximum 5.80 betaald, al dadelijk werd thans de f 6 verschreden en in het mid den der week liepen de prijzen tot over de '7 en naderden de 8. De laatste dagen liepen die hooge prijzen iets terug zowat Zaterdag te Noord-Scharwoude als maxi mum 7.20 en te Broek 7.10 werd be taald. De groote Denen brachten bijna de ge- heele week 4.505 op. Dit geldt de eer ste soort. Maar ook voor doorschot werden bevredigende prijzen besteed. Het mooiste §oed hiervan, aanvankelijk 4.305 op- rengende, werd later voor f 5.606.30 verkocht, terwijl de kleinste soorten 3.30 4.30 opbrachten. Dat er bij deze prijzen alle aanieiidng bestond, om nu ook maar flink aan te voeren, beseften de tuinders blijkbaar ten volle; zoo werden de laatste 2 veilingsdagen te Noord-Scharwoude 28 spoorwagens aangevoerd. In totaal beliep de aanvoer 93 spoorwagens, waarvan veel voor het buitenland bestemd. Met de uien ging het in tegenstelling met de verschillende koolsoorten slecht: gele uien brachten ongeveer f 1 op, grove 1.50 1.80, nep 1.20, drielingen 80 cent. Aanvoer van peen was gering; voor kleine werd 2, voor groote 3.50 betaald. De mooiste bieten golden 2.50—2.70, groote 1.50, bonken ƒ1f 1.20. HENSBROEK. De tuinbouwvereeniging „Ons Belang" vergaderde in caié Mantel. De opkomst was groot oaar het te behan delen punt de teeltbeperking betrof. De voorzitter der vereeniging. de heer Joh. Koning, heette Ce talrijke opgekomenen har telijk welkom, waarna het m.-t enkele voor beelden de tceltbepevking en hoe die moet worden toegepast aan de aanwezigen bekend maakte. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt. De voorzitter det'de de aanwezigen nog mede, dat, wie het nog niet goed heeft begre pen, zich nog waar eens persoonlijk bij hein moeten vervoegen, waarna hij de vergadering met een woord van dank sloot. JUcmiciool Tlleuws NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp is weer een vereeniging rijker geworden. Zondag werd n.1 opgericht de kanovereeniging „De Rijd". Daar deze sport hier veelvuldig wordt be oefend twijfelen wij niet of de jonge vereeni ging, nu opgericht met een achttal leden, zal weldra een grooter aantal leden tellen. De collecte ten bate voor he' plaaiselijk crisiscomité, gehouden tijdens de muzikale wandeling van het fanfarecorps heeft opge bracht een bedrag van 129.68^. Het bestuur van de Langendijker Groen ten-Centrale vergaderde Maandag in het be- iaalkantoor onder voorzitterschap van den heer P. Slot Azn. Medegedeeld werd, dat de omzet over de laatste drie maanden als volgt was: Dec. 1933 totaal 61.025.98, Januari 1934 94.950.92, en Febr. 1934 144.356.40. Van den heer S. de Boer Kzn. was een schrijven ingekomen met felicitatie voor den voorzitter, die 1214 jaar voorzitter is van de LG.C. De voorzitter was daar dankbaar voor en dankte ook de vergadering voor de bewijzen van instemming der aanwezigen. Spr. hoop te, dat het lichtpuntje dat begint te schijnen de voorbode mag zijn van betere tijden. Naar aanleiding van enkele brieven van den regeeringscommissaris werd teleurstel ling uitgesproken over het feit, dat de Deen sche witte kool niet is gesteund. In verband met een schrijven van de pro vincie Noordholland omtrent het kanalen- plan zal de bijdrage, welke de L.G.C. ver schuldigd is worden betaald. De vereeniging Oroentencultuur te Broek op Langendijk had een adres ingestuurd, waarin werd gevraagd, actie te willen voeren voor verlaging van hoogheemraadschaps- lasten. Dit schrijven was naar bevoegde in stanties gezonden en werd nog opgemerkt, dat het verlagen van de losten op ongebouwd in bewerking is. De schorsing van A. Groen te St. Pancras werd in deze vergadering opgeheven. De plantenziektenkundigen dienst verkreeg een subsidie van 25. De algemeene verga dering van de L.G.C. is vastgesteld te Koe dijk te worden gehouden begin Mei a.s.. op dat de heer De Boer deze vergadering mis schien kac bijwonen. De regeling is weer als voorheen. Voor deze vergadering waren eenige voor stellen ingekomen, o.a. van de afd. Hens broek, waarin wordt voorgesteld om er bij de regeering op aan te dringen, dat gezins- steun wordt uitgekeerd. Het prae-advies van het bestuur is, dat de regeering dit nooit zou geven, daar deze wijze van steunverleening de energie van de tuinders zou verslappen. De afd. Sint Pancras Zuid wilde ageeren voor een Ioonende kostprijs voor in het bin nenland gebruikte producten. Het prae-advies hierop luidt, dat dit onderwerp de volle aan dacht heeft, maar zeer moeilijk is op ie los sen. Ook werd voorgesteld om de doorgeloo- pen producten finaal te vernietigen, waarmee de vergadering accoord ging. Ook de bonnen hebben weer een plaatsje op de agenda gevraagd en door de afd. L.l. B. Heerhugowaard werd de algeheele af schaffing van de verkoopbonnen voorgesteld. Het hoofdbestuur was echter van meening, dat men niet buiten de bonnen kan, het is een noodzakelijk kwaad. Het schijnt in de maand December zeer slecht te zijn gegaan met de bonnen. De voorzitter wees In dat verband op het feit, dat aanstonds het verplicht veilen zal worden ingevoerd volgens de tuinbouw- steunwet, waardoor deze kwestie allicht kan worden beïnvloed. Op een voorstel van de afd. Sint Pancras en Zuidscharwoude om het 1/10 pCt. van de uitgekeerde steungelden aan de afdeelingen te doen toevloeien werd afwijzend geprae- adviseerd, nadat de heer Jb. Kramer op den finandeelen nood van de tuinbouwvereeni- gingen heeft gewezen. De afdeelingen mee- nen er recht op te hebben. De heer Tromp te Heerhugowaard steunde dit voorstel. De voorzitter ontraadde ten sterkste op het voorstel in te gaan. De heer A. Hoogland te St. Pancras was van oordeel, dat het den afdeelingen toekom) en dacht dat juist de tellingen zouden kun nen mslukken, als de afd. geen geld hebben. Na hierover nog eenigen tijd te hebben ge sproken ging men over tot het finandeele ge deelte over en werd de rekening en de be grooting verder in comité behandeld. De vereeniging van Schilderspatroons „West Friesland", afd. Zuidscharwoude, hield een vergadering bij den heer P. Rog geveen te Schagen. Bij gelegenheid van deze vergadering werd door den heer Cordes te Groningen, vertegenwoordiger der Sikkens's Lakfabrie ken, een inleiding gehouden over de verfbe reiding in de laatste 40 jaar, terwijl de heer Van Nimwegen een demonstratie gaf met het spuiten van de verschillende laksoorten, waaronder de nieuwste soort de synthetische lak, die een omwenteling in het schildersvak zal veroorzaken. De vergadering besloot dit jaar een excur sie te houden naar de nieuwe fabrieken van de fa. Rath Doodenheefver te Amsterdam. Uit het verslag van den penningmeester bkek, dat een voordeelig saldo van 103 26 aanwezig was. De heer C. M. L. A. van Noort, onder wijzer aan de Bijz. school Heerhugowaard Noord, werd benoemd te Wateringen. De heer Beemsterboer te Alkmaar werd ter secretarie alhier tijdelijk als volontair geplaatst. JjtqeMMdai Slokken (Buiten veraniwoo'dtiiikhe/it van at Redactie. De opname in ae rubriek, be^psi geenszins dal de redactie er me^e instemt j NOGMAALS DE OMZETBELASTING. Geachte Redactie! In Uw blad van Maandag 5 Maart komt een artikel uit Bergen voor, geteekend R. V., waarin de schrijver er niet zoo zuinig van langs geeft aan het adres van de winkeliers. Ik ken den heer R. V. niet, maar wat de hoofdzaak betreft is genoemde heer er vol komen naast, want, toegegeven, dat er wel eens gevallen zullen zijn, waarbij de omzet belasting een winstje geeft, is deze belasting in de meeste gevallen een strop voor den middenstand, ik vlei mij er iets van te weten en juist daarom weet ik hoe gevaarlijk het is conclusies te trekken. Het is dubbel gevaar lijk, omdat men allicht geneigd is den heelen middenstand over één kam te scheren en daar door komt men (de heer R. V. in de eerste E-laats) tot zeer onbillijke conclusies. Hier omen de feiten. Om te beginnen zijn de krantenberichten, die vertellen, dai deze belasting tot nu toe maar de helft heeft opgebracht van de ra ming „ontstellend" onjuist. Wat toch is het geval? Deze belasting wordt ten deele be taald door zegels en ten deele door het in vullen van een aanslagbiljet. Dit aanslag biljet zal straks (31 Maart) alle belastingen samenbrengen van de slagers, de banketbak kers, drukkers (voor particuliere leveranties) café- en pensionhouders, papierfabrieken, meubelfabrieken en alle andere fabrieken, die toestemming hebben in plaats van zegels belastbare registers bij te houden. En dat wordt veel meer dan de betaalde zegels. In strijd met de meening, door den heer R. V. verkondigd, duij ik hier te beweren, dat er heel vee! zaken zijn, die te veel belasting betalen en reeds betaald hebben. Wat die be wering betreft sta ik zóó slede, dat ik als accountant heel graag alle zaken onder con trole zou nemen tegen een honorarium van 50 pet. van de te veel betaalde omzetbelasting. Het blijkt mij namelijk, dat tal van men- schen van de vrijstellingen geen nota ge nomen hebben of verkeerde nota. Ze hebben de biljetten in de meeste gevallen niet vol ledig genoeg ingevuld en tal van bedrijven betalen zegels omdat ze geen bestelorders over kunnen leggen, terwijl ze dé toestemming daartoe kunnen krijgen. Ik kan fatsoenshalve de menschen niet waarschuwen als ik zoo iets ontdek uit de administratie van den leve rancier, maar de gevallen zijn legio. De minister heeft bedoeld, dat de omzet belasting niet op de bedrijven mag drukken, maarde minister weigert bijvoorbeeld vrijstelling te geven van de cliché's van kran ten en tijdschriften terwijl de fotopagina na het afdrukken toch zeker geen cent waarde meer heeft. Hij weigert eveneens (in sommige districten) vrijstelling van de flesschen der melkfabrieken (4 pet. op de breuk is een aardig sommetje) hij weigert den broeikas- of waren-huisbezitter vrijstelling van belasting op zijn broeiglas (dat is zoogenaamd vast goed). Om maar een paar voorbeelden te noemen. De minister heeft speciale regelingen op het oog voor café's en pensions en wil dat zoo doen, dat deze menschen de belasting betalen over bun grondstoffen en dan een na vordering krijgen over de waarschijnlijke yerkoopwinst. Hoe al die menschen echter die kosten verhalen moeten op den cliënt, daarover zwijgt de minister in alle talen en naar bet schijnt hebben de verschillende bonden, die naar mijn meening niet practisch handelen, daarover nog geen woord van den minister kunnen los krijgen, dat in hun belang is. Het artikel van den heer R. V bevat verder enkele besliste onjuistheden en zijn conclusie, dat het publiek bewust of onbewust misle;d wordt, kan niet door den beugel. Wanneer men scherpe dingen beweert (ik heb er een beetje verstand van) moet men doorslaande bewijzen hebben. Hoogstens kan een of andere winkelier wel eens een beetje meer binnen krijgen, dan hij moet betalen aan den fiscus, maar daartegenover staat een massa rompslomp en een groot aantal men schen zal die belasting nooit kunnen binnen krijgen. Hoe moet de kastelein dat doen? Hoe de cent op zijïi glas bier of de 0,16 cer.t op den borrel (accijns is vrij), op zijn koffie, thee enz. Hoe krijgt de winkelier zijn be taalde belasting terug op pennen, potlooden, goed'koope blocnotes en andere kleinigheden? Allen, die als fabrikant worden beschouwd en rechtstreeks leveren aan particulieren kunnen slechts ten deele de belasting binnen krijgen. Voor sommigen is het absoluut een strop. Het is niet de vraag, of er enkele artikelen zijn, waarbij het gemakkelijk valt de belas ting door een of andere tegenmaatregel (die buiten de belasting staat, zooals maat of ge wicht of kwaiiteit) weer te compenseeren. Dat valt builen het belastingsysteem en is een kwestie van zakentakiiek Het gaat echter in die gevallen nog lang niet op om te spreken van misleiding, want iemand, die den inhoud van zijn verpakt artikel van zijn bierglas van zijn reep chocolade niet gegarandeerd heeft, misleidt nog niemand als hij 4 pet. minder zou geven. Het moet toch uit de lengte of uit de breedte. De heer R. V. uit bovendien een bewering, waartegen ik ten sterkste moet protesteeren! Hij zegt woordelijk: „daarentegen zijn er zeer veel fabrikanten, die de omzetbelasting voor hun rekening nemen, m. a. w aan hun afnemers (winkeliers) geen omzetbelas'ing in rekening brengen. Wanneer de winkeliers nu het pubhek wel omzetbe,asimo brengen zonder dat zij daarvoor Uw.nota plakken, dan beteeken?gels 00 belasting ten eigen bate weidt aan Deze bewaring van den heer d „landelijk, want ze is misleidend t aannemen te goeder trouw, maar 7** ik R. V. zoo weinig op de hoorei* de h«er niAf AW4* Ai+ vjnarr» Lil toch niet over dit onderwerp schrHvW de heer R. V. de verantwoordelijk Vc*H zijn bewering wel voldoende? a v®a De fabrikant moet omzetbelasting i_ ning brengen aan den winkelier Iv re1pt- lier kan daarvan geen vrijstelli wWin'kfs elk beding daarmee in strijd is ni.-r!JSen de wet verklaart. zoo*# Een winkelier (dus geen fabnWx L geen vrijstelling krijgen want wat 30 koopt is geen grond- of hulpstof en hÜ, •kant die geen zegels plakt is nie* aiwJabli dupe van een hooge boete 1000 ook de kooper (win-keliér in het ?evai m den heer R. V.) is aansprakelijk vrvl boete. Op den kooper rust namelijkT plichting na te gaan of de leverancier X zeibelasting in rekening brengt Hii zich aan hetzelfde gevaar bloot ak L ui— rancier-fabrikant. - dl3 W* zetoeiasriug 111 ieiwmn-g orengt Hii zich aan hetzelfde gevaar bloot afc L rancier-fabrikant. De winkelier heeft dé omzetbeïastjiw. het ingeslagen artikel betaald, hetzij non /liAn foKnl"ink L^J*vQl*L streeks aan den fabrikant, hetzij""aan^5: schenpersonen. In het eerste geval aÜ zegels (of stempel) in het tweede geval belasting in den prijs begrepen. 0,6 De eisch van dec heer R. V. dat dé wtou lier zegels zou plakken komt hier op dat deze heer den winkelier dus voor a! omzetbelasting zou willen laten opd»,:* I>e winkelier betaalt eerst de belasting- het artikel bij aankoop, koopt daarna^'? over den verkoop (die hij op zou pÜtUf dus ook betaalt) en van den klant kriiw al-leen het laatste terug be+aald. Waax wS! de misleiding van den winkelier? De heer R. V. heeft hier den middenstem een aardige klad aangewreven en watero» is: hoe kan de invloed van zijn beschtjï ging ongedaan worden gemaakt? Er zün altijd menschen, die ondanks mijn rechtzet^ toch maar liever de lezing van den luw R. V. zullen hand-haven. Er is één ding waarin de heer R. V. gelijk heeft. Inderdaad zullen de winkeliers in sommige artikelen de omzetbelasting over hun voor raad op 31 Dec. met 4 pet. kunnen belasten en die omzetbelasting komt, niet aan het rijk ten goede. Hier geldt het echter niet de wet zelf, maar de instelling van elke wet zal in het overgangstijdperk onbillijke toestanden scheppen. Maar ook hier weer mag de heer R. V. de menschen niet over één kam scheren want het zonderlinge is, dat de fabrikant geen vrijdom heeft zijn oude voorraad wij te krijgen (met een paar uitzonderingen) en de grossier wel Maar dit laatste onderwerp ij dan ook vrijwel het eenige waarin de heer R. V. gelijk heeft. In het algemeen beschouwd vind 3c he! artikel van den heer R. V. er volkomen naast en een gevaarlijk lichtzinnige aantijging tegen den middenstand. Beleefd bedank ik U voor de opname en teeken, Hoogachtend, ELFRINO, Accountant Bergen, 7 Maart 1934. BERGERBRUG. Vrijdag 1.1. van het station de stad in komende werd mijn aandacht gevestigd op geweldige toebereidselen, die er op wezm, dat Publieke werken iets met de Bergerbrug voor had. Ik informeerde en hoorde stom verbaasd, dat de brug in een eenigszins andere ndtwl werd verlegd en verbreed omdat rij nW meer aan de eischen van het verkeer voldeed. Toen ik dit hoorde kwamen de twee na volgende vragen bij mij op: lo. Verkeeren de financiën der Alkmaar in een dergelijken gezonden W stand dat, zonder de belastingbetaler» te be zwaren, de groote kosten verbonden aan uit te voeren werken aan de Bergerbrug, ten overvloede niet noodzakelijk zijn, onxia* die brug absoluut voldoet aan de eischen van het verkeer, volkomen zijn gerechtvaardige 2o. Zoo dit niet het geval mocht zijn, w°r het dan niet meer dan tijd. dat 0oor een maw die controle op de gemeente-financen w oefent, op de een of andere wijze daadwenie lijk wordt ingegrepen om eventueele versf"" ling speciaal bij gemeentewerken aan banoe» te leggen? Met dank voor de plaatsing, -„irvo EEN OPMERKER- (Het is inzender wellicht niet bekend, de verbreeding van deze brug met breeding en verbetering van den Geesterw s in verband staat, welke in de toekomst weg voor druk verkeer belooft te woto Zoowel Publieke Werken als B. en en Raad hebben de noodzakelijkheid vat werk terdege bekeken en overwogen. Inzenders opmerking had moer effect 151. Hier moest het zijn Hij duwde een deur open en verwachtte niet anders, dan zijn vrienden te zien zitten. Maar hij had zich net één huis vergist en was bij de koopvrouw in struisvogel eieren terecht ge komen, die nog altijd ruzie had met haar man over de verloren gegane eieren. 152. Hij had het niet slechter kunnen treffen Op h«t zien van Piet, de schuld van haar eierramp, raaKie ze heelemaa, door het dolle heen en het was m goed, dat Piet hun taaltje niet verstond Maar bij zoo n voorstel Ing begrijp je toch wel eenigszins wat er ne- doeld wordt; hii kreeg in de gaten, dat ze hem te U wilde en smeet de deur pardoes voor haar neus dien

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6