^Buitenland FRIESCHE BAA110,13 en 15 c ^Bituteuland TREIN ONTSPOORD. Een kinderhand is gauw gevuld. Een mannenhand alleen met DE STERRENHEMEL 14—21 MAART 1934, 20 h MT. Sttf'/i S>groottt,a €)eeesie ©WITMAAN (3 LAATSTE KWAEIIER nieuwe maan ZUIP VENUS MARS JUPI1TU r SATUEKUS w nen sorteeren als hij ze gepubliceerd had toen kort voor de raadsvergadering waarin het besluit is genomen, de bijlage met het betrokken voorstel en de verdediging daarvan door B. en W. in onze courant werd opge nomen. Red. Alkm. Crt.) Geachte Redactie! Gaarne zag ik onderstaand schrijven ge plaatst in Uw veel gelezen dagblad. De aardappelprijzen stijgen. Dit feit op zich zelf is niet te betreuren. Doch wel te be treuren is dit, dat er op dit moment minder- waardige kwaliteitaardappelen in den handel worden gebracht, terwijl massa's aardappelen van werkelijk kwaliteit voor koevoer worden gebruikt. En dat dit feit op het districtskantoor der aardappelcentrale bekend is, blijkt wel uit een gesprek, hetwelk ik gehad heb met één der daar werkende heeren. Kit ging over een partij aardappelen van mindere kwaliteit. Ik zeide. dat deze partij ook wel voor koe- voer verkocht zou worden, doch men dacht er anders over en zei: ze zullen wel voor de consumptie gaan. Dit gesprek betreft aard appelen, die ik voor twee cent per kilo op mijn wagen nie+ zou wagen te verkoopen. Ook is op het kantoor bekend dat puike bonken (puike bonken zijn aardappelen lan ger dan 8 en dikker dan 6 c.M. die door de arbeiders iets lager dan de gewone kwaliteit- prijs gekocht worden) /oor koevoer worden gebruikt. Waarom wordt deze beste kwaliteit aard appelen niet aan de werkloozen verkocht? Desnoods op de manier als het crisis-rund- vleesch. Op deze manier zouden verbouwer en con sument geholpen kunnen worden. Ik geloof toch wel dat ieder kan begrijpen, dat een werklooze geen aardappelen kan koopen van 8 a 9 cent per kilo Dit is op het moment de prijs van gewone kwaliteitsaard appelen. Dankende voor plaatsing teeken ik, NICO KOSTER, Handelaar in aardappelen, Heer- Hugowaard (Zuid). Mijnheer de Redacteur, Als lid van het Witte Kruis bezoek ik af en toe de ledenvergaderingen en anders lees ik het verslag daarvan in uwe courant. Het kwam me zoo voor, dat er bij de laat ste bestuursverkiezingen wat wrijving was. Ik bedoel dit n.1. zoo, dat er van bestuurszij de goede candidaten waren, maar dat van katholieke zijde uit de vergadering daarte genover katholieken gesteld werden, wat in strijd was met de gemaakte afspraken; er zouden n.1. in het bestuur steeds drie katho lieken zitten en zes van de andere gezindte De voorzitter heeft, als ik me niet vergis, daarover ook op de laatste ledenvergadering gesproken. Zoo herinner ik mij, dat al een neelen tijd geleden op een ledenvergadering het te sluiten contract met het Wit-Gele Kruis is besproken en alle artikels daarvan zijn voorgelezen en goedgekeurd. Dat contract is, naar ik meen, voor 29 jaren gesloten. De voorzitter heeft daarvan ook met dank baarheid gewag gemaakt bij de opening van het Witte Kruis-gebouw in Juli 1932. Van bevriende zijde werd mij nu dezer da gen het N.H. Dagblad van 6 Maart ter le zing gegeven, waarin het verslag der afdee- lingsvergadering van het Wit-Gele Kruis van 5 Maart uitvoerig stond. Ik moest bij het lezen daarvan mijn oogen uitwrijven; las ik dat goed? Laten de lezers van deze courant maar eens zelf oordeelen. In dat verslag staat o.a. „Namens de kascommissie maakte de heer W. Andriesma enkele opmerkingen over den financieelen toestand. Het ledental werd te klein geacht en gevreesd werd, dat daarin geen afdoende verbetering zou komen zoo lang het dubbele lidmaatschap (voor Witte Kruis en Wit-Gele Kruis) nog noodig is om verplegingsartikelen te bekomen. De commis sie wees er verder op, dat het vele werk van den penningmeester niet langer gratis kan verricht worden en verzocht het bestuur een weg te vinden om hierin verandering te bren gen. De voorzitter beantwoordde deze opmer king uitvoerig. Over het dubbel lidmaatschap worden in de Provinciale bonden onderhan delingen gevoerd. Het laat zich aanzien, dat over deze zaak binnen afzienbaren tijd een bevredigende oplossing wordt bereikt. Wat moeten wij Witte Kruis-leden nu daarvan denken?" Bestaat er dan geen contract met het Witte Kruis en waarom vermeldt de voorzitter van het Wit-Gele Kruis dit niet? Het is dunkt mij wel noodig, dat het plaat selijke Wit Gele Kruis-bestuur hierop afdoen de antwoordt. Met beleefden dank voor de plaatsing, EEN LID VAN HET WITTE KRUIS WAPENLEVERING NAAR HONGARIJE. De te Boekarest verschijnende „Universul" meldt dat groote hoeveelheden oorlogsmate riaal 'via Klagenfurth naar Hongarije zijn gezonden. Het Hongaarsche telegraaf- en corresporf- dentiebureau heeft van bevoegde zijde op dracht gekregen deze onderstelling in vollen omvang tegen te spreken. 50 WONINGEN AFGEBRAND. In Hongarije. In het plaatsje Nyara bij Papa is Koteren door onbekende oorzaak brand uitgebroken. In korten tijd waren 50 woonhuizen met ta van bijgebouwtjes, opstallen en schuren in cie asch gelegd. AUTO-TUNNEL VAN 12 K.M. Onder Mont Blanc. Op het oogenblik worden onderhandelin- fen gevoerd voor het oprichten van een 'ranschItaliaansche maatschappij, welke een auto-tunnel onder den Mont Blanc tus- schen Courmayeur en Chamonix, een afstand yan 12 K.M. wil aanleggen. De ingenieurs die een onderzoek naar de mogelijkheid van dezen tunnel heb ben ingesteld, verklaren dat de doorgang voor een groot deel onder de gletschers zal loopen; dit heeft tot voordeel dat de tempe ratuur in den tunnel laag blijft, wat de venti latie vergemakkelijkt. Volgens berichten uit Parijs zal de op te richten maatschappij een leening van 245 millioen francs tegen 4>4 procent uitgeven, welke door de Fransche en Italiaansche re geeringen wordt gegarandeerd. DE SCHEEPSRAMP VAN DE „TOMOTSURU". Pogingen tot redding van de overlevenden. De drie uit het wrak van den torpedojager van den gekenterden torpedojager „Tomot- suru" geredde matrozen verklaren, dat zich nog 8 andere overlevenden in de machine kamer hadden bevonden. Met snijbranders worden thans gaten in de scheepsromp ge brand om de ingeslotenen zoo mogelijk nog te redden. Zooals reeds gemeld werd, was de torpe dojager van edi geheel nieuw type, waarvan men zeer veel verwachtte. Er zouden binnen kort nog 16 schepen van hetzelfde type op stapel worden gezet. Reeds 17 lijken geborgen. Hedenmorgen bedroeg het aantal ge redde overlevenden van een gekenterden Japanschen torpedojager Tomotsoeroe, 13. Men heeft tevens reeds 17 lijken ge borgen. Vandalisme. In den afgeloopen nacht hebben onbe kenden op het kerkhof te Barcelona op het graf van den Catalaanschen leider overste Macia benzine gegoten en toen het gedenkteeken in brand gestoken Bij het verlaten van het kerkhof loste de bewaker eenige schoten op hen, doch de daders wisten zonder te zijn herkend, te ontkomen. DE IJSSCHOTS-BEMANNING. De redding-pogingen. De regeeringscommissie voor de redding van de Tsjeljoesjkin-bemanning deelt mede, dat de vliegtuig-basis is verplaatst van Kaap Wellen naar Kaap Vankarem, aangezien de meteorologische gesteldheid daar beter is. Heden zal de vlieger Ljapidewski voor de vierde maal trachten van Kaap Vankarem uit het kamp van Schmidt te bereiken. Het s.s. „Stalingrad" is te Oljoetorskoje aan de Oostkust van Kamschatska aangeko men, waar vliegtuigen en brandstof voor raden zijn gelost. In het kamp van professor Schmidt is alles wel. De drift van het ijsveld heeft zoo goed als opgehouden. Op 12 Maart was de positie 68 gr. 24' 9" N.B. en 137 gr 17' 3" W.L. CRITIEKE TOESTAND IN ESTLAND. Voor de ontbinding van het parlement. De huiszoekingen bij de Estlandsche vrij heidsstrijders werden ook gisteren voortgezet. Tot nu toe zouden ongeveer 300 arrestaties zijn verricht. Het seniorenconvent van het parlement besloot het parlement Vrijdag na de goedkeuring der staatsbegrooting, welke zal plaats vinden in drie lezingen in een zit ting, ontbinden. Aangezien niet kan worden aangenomen, dat de voor April vastgestelde verkiezingen voor het presidentschap en het parlement bij den huidigen toestand plaats vinden, is te verwachten, dat er voorloopig geen parle ment zal zijn. LIJDENSWEG VAN 'N GEESTELIJKE. Onmenschelijke behandeling van een priester in Rusland. De Osservatore Romano, het orgaan van het Vaticaan, meldt het overlijden van den R.K. priester pater Johann Trojko, als ge- volg van de onmenschelijke behandeling die hij gedurende zijn langdurig verblijf in de ge- vangenissen van Sowjet-Rusland heeft onder- gaan. De pater werd in 1923 gearresteerd en na een gevangenschap van twee jaar weer vrijge laten. In 1927 werd hij echter opnieuw gear- restMrd en tot vijf jaar dwangarbeid veroor- deela. Toen deze straftijd om was, in 19 32 werd hij niet in vrijheid gesteld, doch met een aantal andere priesters op het eiland Solow jetski gevangen gehouden. Door de onmenschelijke behandeling, die deze priester gedurende zijn gevangenschap te verduren had, was zijn gezondheidstoe stand zeer achteruit gegaan. In Juli 1932 werd pater Trojko, tezamen met bisschop Matulonia en eenige andere priesters naar de politieke gevangenis te Le ningrad overgebracht en in een cel opgeslo ten, waar hij zeer slecht werd behandeld. Eenige weken geleden werd hij naar een concentratiekamp voor dwangarbeid ge bracht. Op den avond van zijn aankomst in het kamp stierf hij van uitputting. KOUDEGOLF IN MEXICO. Groote gebieden van Mexico zijn door een koudegolf geteisterd. Alleen reeds in de sta ten Queretaro en Guanajuato bedraagt de aan de te velde staande gewassen aange richte schade eenige miliioenen pesos. Veel materieele schade; reizi gers niet noemenswaardig ge wond. De eerste trein, welke om 7.02 uit Zwolle vertrekt naar Stadskanaal, ls even voorbij den wissel bij Zwolle ontspoord. De locomotief en tender ont spoorden, de drie personenrijtuigen kan telden vrijwel geheel en werden ernstig beschadigd, evenals de goederen- en bagagewagens. De personen, die in den trein zaten, bekwamen geen noemens waardige kwesturen. Vanuit Mariënberg ls een locomotief met rijtuigen gekomen om passagiers en goederen te vervoeren in de richting Coevorden. Zoolang deze lijn nog niet vrij is gullen reizigers per motorwagen van Zwolle naar Herfst-Veldhoek en in een anderen trein vandaar naar Om- men-Coevorden en verder worden ver voerd. Reizigers van Zwolle naar Mep- pel moeten bij de plaats van het onge val overstappen. De lijn OmmenCoe vorden zal vermoedelijk den gaheelen dag versperd blijven. DE BANKOVERVAL TE EINDHOVEN. De daders aangehouden. Gisterennacht heeft de Eindhovensche inspecteur van politie Van Keulen tezamen met den hoofdagent Van der Wiel en den rechercheur Verwey te Wassenaar aangehou den een 23-jarigen kantoorbediende uit Eind hoven, die ervan verdacht werd, den aan slag gepleegd te hebben op het kantoor van het correspondentschap der Nederlandsche Bank in de Dommelstraat te Eindhoven. De aangevallen bankbediende Seller wist zich na- ir 'ijk zijn aanvaller te herinneren als werk zaam bij een firma te Eindhoven. Men heeft daarop kunnen nagaan, dat deze jongeman 's ochtends de ouderlijke woning had verla ten onder mededeeling, dat hij naar Scheve ningen zou gaan. Inplaats van naar het sta tion, ging hij evenwel naar het kantoor van de Nederlandsche Bank, dat in de nabijheid daarvan is gelegen en vertrok met een trein van eenige uren later, zegt het Hbld. De politie heeft zijn spoor nagegaan en hem daarop 's nachts te Wassenaar aangehouden Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is naar Eindhoven overgebracht. ALG. NED. BOND VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIENDE. Het bestuur van den Algemeenen Neder- landschen Bond van Handels- en Kantoor bedienden kwam Zaterdag 1.1., de Bonds raad Zondag in buitengewone vergadering bijeen. De besprekingen waren gewijd aan de te treffen voorzieningen, in verband met het overlijden van den bondsvoorzitter, den heer G. J. A. Smit Jr. Te aanzien van het overnemen der door den heer Smit bezette functies, is besloten tot een splitsing tusschen het internationaal werk en dat in de Nederlandsche vakbewe ging. In dit verband werd besloten met het 'bestuur der Internationale op korten termijn besprekingen te houden en daarbij voor te stellen, het internationaal secretariaat aan de Nederlandsche organisatie te laten en wel in handen van haar secretaris C. W. Jacob- sen, die deze functie zou bezetten naast zijn functies van bondsjeugleider en voorzitter van de landelijke vakgroep Reizigers. Voor de verdere bezetting der functies van wijlen den heer Smit, wordt geadviseerd tot bondsvoorzitter redacteur van het bondsor gaan te verkiezen den huidigen bondssecre- taris W. Brouwer Jr. Bij opvolging van dit advies ontstaat dan de vacature van bondssecretaris, Bondsbe stuur en Bondsraad adviseeren het congres om dan in deze functie te verkiezen H. J. Meijer, thans voorzitter der afdeeling Am sterdam. De Bondsraad nam ten slotte nog het be sluit het pensioenfonds 1931 (ten behoeve der oude leden) en naamsverandering te ge ven en te noemen het G. J. A. Smit Jr.-fonds Zaterdag 28 April wordt te Amsterdam over deze beschikkingen een congres gehou den. DE HANDEL TUSSCHEN FRANKRIJK EN NEDERLAND. Hangende het overleg. De correspondent der N. R. Ct. te Parijs meldt: Men weet, dat begin Februari een Neder landsche handelsdelegatie te Parijs met de Fransche autoriteiten voorloopig heeft over legd, daar de Nederlandsche regeering in December aan de Fransche had voorgesteld, ten spoedigste de aan ons land toegekende landbouw- en industrieele contingenten weer op het oorspronkelijke peil te brengen, inzon derheid het deel, aan Nederland voor kaas, boter, vleesch, verdikte melk, kolen, enz. toegekend. Die mogelijkheid werden aan ons land voorgespiegeld op voorwaarde, dat he« regiem, door Nederland in'den loop van 1933 aan Frankrijk toegestaan, behouden zou blijven, aan te vullen met eenige onder geschikte verbeteringen, beoogende ten deele het dificit voor Frankrijk op de handelsba lans tussrhen beide landen ten bedrage van ongeveer 200 millioen frank per jaar aan te vullen. EEN NIEUWE MOGELIJKHEID BIJ DEN TELEGRAAFDIENST. Antw oordtelegram men, in afreke ning met den geadresseerde. Indien men op een telegram antwoord ver wacht, kan men de seinkosten van dit ant woord vooraf betalen, óók kan men op het telegram de betaalde dienstaanwijzing (A.V7 W.) stellen, in welk geval de telegrambestel ler 5 minuten op antwoord wacht. Met ingang van 5 April a.s. wordt nu nog een derde' mogelijkheid voor antwoordtele- grammen ingevoerd Zonder vooraf de sein kosten van het antw ordte'egram te betr'en kan de geadresseerde daarvan (dit is dus de S»«r 2* grootte. Ster */j 1* gr. ^Alcfcwcg WtttógkfagodmTtnbghel Bureau */i IniluHültflffl Eigendom onder No. 64222 Sterretijd 7 h 27 min. In d r u kletters vermeld zijn de namen van de sterreb e e 1 d e nde eigennamen van een aantal der helderste sterren in 8 c h r ij flet ters geteekend. De Nieuwe Maan van 17 Maart staat nabij den Ram in de Visschen; het E.K. van den 20en in den Stier. afzender van het oorspronkelijke telegram) zich bereid verklaren de seinkosten van de aan hem gezonden antwoordtelegrammen achteraf met den telegramdienst te verreke nen. Hiervoor is een machtiging noodig, van het hoofdbestuur der P.T.T., waarna belang hebbenden aan hun correspondenten tele gramformulieren kunnen toezenden, welke kosteloos voor het telegrafisch antwoord kun nen worden gebezigd. Het opgeven van deze telegrammen kan ook per telefoon geschie den. De nieuwe dienst komt dus overeen met die voor de antwoordkaarten bij den post dienst en komt tegemoet aan de belangen van hen, die spoedig van verschillende kan ten antwoord wenschen te ontvangen, b.v. op een zakelijke aanbieding, op een uitnoodiging tot een bijeenkomst of eenvoudig op een ver zoek om inlichtingen. WIJZIGING WONINGWET. De nationale woningraad heeft aan de Tweede Kamer het volgende telegram ge zonden: Nationale woningraad handhaaft zijn overwegende bezwaren tegen wetsontwerp tot wijziging woningwet ook na de jongste daarin aangebrachte verandering en ver zoekt uw college het wetsontwerp in dezen vorm niet te aanvaarden. DE VOORBEREIDING VAN DE JUBILEUMFEESTEN TE PURMEREND. De voorbereidingen voor de feesten ter viering van het 450-jarig bestaan van Pur merend als marktplaats, vorderen goed. Het staat thans vast, dat groote tentoon- tsellingen zullen plaats hebben van Vee, Tuinbouw en Akkerbouwproducten, een bij zondere tentoonstelling van bloemen, bijen, enz. Er zijn verschillende andere zaken in voorbereiding als een historisch spel en historische optocht, terwijl een daarvoor in het leven geroepen commissie bezig is met het organiseeren van een muziekcorps. Voor de kermisvermakelijkheden hebben reeds verschillende groote inrichtingen in schrijving gedaan. VOEDSELVERGIFTIGING. Talrijke Haagsche kinderen ziek geworden. Op verschillende roomsch-katholieke scho len te 's-Gravenhage hebben zich Zaterdag gevallen van een plotselinge ziekte onder de jeugd voorgedaan, welke zich openbaarden in een buikaandoening. Blijkbaar was hier sprake van een vergiftiging op groote schaal. De G.G.D. heeft een onderzoek naar deze aangelegenheid ingesteld, in samenwerking met den Keuringsdienst van Waren. Vermoed wordt, hoewel dit nog niet met zekerheid is komen vast te staan, dat het hier betreft een geval van vergiftiging ten gevolge van het op Vrijdag jl. door de Sint Vincentiusvereenig'ng verstrekte voedsel. De omvang van het geval is zeer groot, daar enkele honderden kinderen schijnen te zijn aangetast, waarvan sommigen vrij ern stig, hoewel nergens sprake is van levensge vaar. Restanten van het Vrijdag verstrekte voed sel zijn in beslag genomen en worden thans aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen Het meerendeel van de zieke kinderen is aan de beterende hand. HOLLANDSCHE SCHOUWBURG WORDT NIET VERKOCHT. Omtrent de op 9 April a.s. aangekondigde verkooping van den Hollandschen Schouw burg kan het Hbl. thans mededeelen, dat het conflict tusschen de directie en den heer M de Vries vrijwel is bijgelegd. De kans, dat de verkooping door zal gaan, is dan ook zoo goed als van de baan. DERTIGSTE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Binnen- en buitenlandsche dingen. inzen- De verwachtingen van het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche jaarbeurs zijn voor wat betreft de deelneming aan de der tigste jaarbeurs niet beschaamd en het laat zich aanzien, dat ook het aantal bezoekers grooter zal zijn dan voorheen. De medewer king van de Nederlandsche spoorwegen die drie extra jaarbeurs-treinen, één uit het noor den, één uit Twente en één uit Zeeland, laten loopen, vormt hierbij een stimulans. Door de uitbreiding welke de jaarbeursge bouwen in den loop aer jaren hebben onder gaan, is het mogelijk geworden de exposities der deelnemers beter tot haar recht te doen komen en meer groepsgewijze te rangschik ken. De groote 50 M2. beslaande handelsstatis tiek van Ned.-Indië draagt tot opschrift: „Ne derland let op uw zaak en op den handel van Ned.-Indië!" De P.T.T. heeft drie stands, voor algemee- ne voorlichting voor het publiek, voor huis telefoon-inrichtingen en voor de modernste telegraaf-verreschrijvers, met bijbehoorende inrichtingen. Op de eerste verdieping van het jaarbeurs gebouw heeft de afdeeling Handel en Nij verheid van het ministerie van economische zaken een bureau ingericht, waar inlichtin gen zijn te verkrijgen over handelspolitiek, handelsinformaties, de Nederlandsche in dustrie, den middenstand, de scheepvaart enz. De belangrijkste Nederlandsche onderne mingen van handel en industrie zijn op deze jaarbeurs vertegenwoordigd. Tal van bekende Nederlandsche firma's en fabrieken hebben getracht met iets nieuws voor den dag te komen. Van de buitenlandsche inzendingen trekt het Zwitsersche paviljoen op het Vreeburg de meeste aandacht. In de ruime hal, welke voor de Zwitsersche industrie is gereserveerd, is een expositie bijeengebracht uit welke den bezoekers duidelijk blijkt, dat Zwitserland niet alleen en zelfs niet in de eerste plaats toeristenland is, doch industrieland. De Fransche afdeeling is gevestigd op de tweede verdieping van het jaarbeursgebouw, verbonden met de groote inzending uit Al giers. Behalve vele kunstvoorwerpen en an dere bekende Fransche producten, vindt m°n hier ook tal van artikelen van de Fransche industrie, bestemd voor dagelijksch gebruik. Belangrijke inzendingen uit het buiten land zijn er verder van Oostenrijk, n.1. van de Landsregeering te Weenen, van het Oos- tenrijksche ministerie van handel en verkeer, van Oostenrijksche Bondsspoorwegen en van de Oostenriiksche Kamer voor Handel en In dustrie te Weenen, van Polen en van Zuid- Afrika. Hoewel er geen officieele inzending uit Ja pan is, blijkt toch uit tal van stands, waar importeurs hun goederen te koop aanbieden, hoe Japan zich op het oogenblik inspant haar afzet op de wereldmarkt te vergrooten. Ontelbare artikelen, van welke men vroeg r niet veronderstelde, dat zij in Japan ge maakt worden, worden thans aangeboden. NAGEDACHTENIS OUD-MINISTER VAN DER VEGTE GEEERD. Op initiatief van een comité, gevormd uit vrienden en vereerders van wijlen mr. H. van der Vegte, is dezer dagen op de begraaf plaats Kranenburg bij Zwolle op het graf van den oud-minister van Waterstaat, die, gelijk men weet, uit Zwolle geboortig was, een plaquette met de beeltenis van den ont slapen staatsman onthuld. De plaquette is vervaardigd door den Zwolsche beeldhouwer P. Bos. De onthulling is in den strengstec eenvoud geschied. STEUN AAN HET VEENBEDRIJF. Naar de „Emmer Courant" verneemt heeft de ministerraad heden in principe besloten een regeling te treffen voor hulpverleening aan het noodlijdend veenbedrijf in Drente en Overijsel. HET CONFLICT IN HET MAAT- BEDRIJF GEËINDIGD. Het werk hervat. Gisteren werden vergaderingen gehoud-.n van den Bond van kleedermakerspatroons en eveneens met uitgeslotenen en stakers van de samenwerkende bonden in de kleedingin- dustrie. Overeenstemming werd verkregen op den volgenden grondslag: In plaats van den oorspronkelijken eisch van den werkge- versbond de loonen teverlagen met 12Mt pCt. werd overeengekomen, dat de uurloonen met 2 cent zulten worden verminderd, terwijl de vakbonden zich verplichten de crisisklee- ding bij de maatconfectiezaken af te wijzen De uitsluiting en staking in het maatbe- drijf is hiermede geëindigd. Het werk wordt oensdagochtend hervat. KORTF BERICHTEN. Te Rotterdam is Maandag overleden de tooneelspeler Joh. H. van Weert. Bij de Staten-Generaal zijn ingediend wetsontwerpen tot regeling van den invcer van veekoeken, kousen en sokken.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7