Agenda Qememtecadm £oatste betichten De Nijenrode-zaok. Hieet&ecicfa tBucgeclijke Stad Stad m Qntgddittg Een uitkomst voor Rockers. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten, Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De blonde engel (rom.), hoofdrol Bar- bara Stanwyck. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag half 8, hoofdnummer Liebe auf den ersten Ton (operette), hoofdrollen Lee Parry, Cizzi Waldmüller; zanger Karl Jöken. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Het ge heim van den rooden kater (sens.), hoofdrol Siegfried Arno. Toegang voor eiken leeftijd Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De koningin had bezoek (rom hoofdrollen Claudette Colbert en Frederic March. Toe gang boven 18 jaar. Donderdag 15 Maart. 8 uur, Harmonie, jubileum-uitvoering chr. gymnastlekvereeniglng Advendo. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden over Zwitserland voor de N. R. V, 8 uur, dancing Harmenie, rede over „Doll- fuss en Colijn", voor de O.S.P. Vrijdag 16 Maart 8 uur, Waakt en Bidt, evangelisatie-samen komst Ned. chr. Gemeenschapsbond. Zaterdag 17 Maart. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, plop.-feestavond soc.-dem. vrouwenclub. Maandag 19 Maart. 8.30 uur, gebouw Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Algemeene ledenvergadering. Woensdag 21 Maart. 8.30 uur, r.-k. kerk aan de Laat, confereu tie voor niet-katholieken. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, opvoering blijspel „Alles voor Vader" door 't Ontluiken de Roosje. Woensdag 4 April. 8 uur, Waakt en Bidt, tijdrede door prof. Wisse. fractie zal voorstemmen als toezegging kan worden gedaan, dat er zal komen één strand voor mannen, één voor vrouwen en één voor algemeen bad. Verder eischte spr. de opening op alle dagen, dus ook op Zondag. De heer Stumpel (r.k., wethouder) zeide, dat aan het laatste zal worden voldaan. Ten aanzien der tarieven is nog geen vast plan; men zal de billijkheid betrachten. Spr. ver wachte de opening nog vóór het badseizoen. Op een vraag van den heer v. d. Plas (c.h.) antwoordde spr., dat een overdekte fietsenbergplaats wordt overwogen. Gelegen heid zal worden gegeven voor degelijk zwem- onderricht. Hierna werd het voorstel aange nomen. Aangenomen werd voorts een voorstel van B. en W. om in het nieuwe Wilhelminaoark een der tennisbanen voor 3 jaar te verhuren aan de tennisvereen. „Juliana" voor 500 's jaars. De andere en eventueel nader aan te leggen banen zullen volgens tarief worden verhuurd. Aan de orde kwam een voorstel betreffende de verdere afwerking van het Wilhelmina Park. Indertijd werden de kosten geraamd op 50.000. welke raming verstrekt werd door de Ned. Heide-Mij. Thans blijkt, dat deze ra ming belangrijk is overschreden. Aan arbeidsloon zal nu gevorderd worden 39000; hiertegenover staat een bijdrage van Rijk en provincie van 29.000; ten laste van de gemeente komt dus 10.000. Oe- raamd was 72000, alzoo een overschrijving van 2800. De post uitgetrokken voor toe zichthoudend personeel, voorwerkers en ma terialen zal het geraamde bedrag met onge veer 10.000 overschrijden. B. en W. waren van meening dat het thans ook aanbeveling verdient dat het theehuisje, dat indertijd niet in de begrooting was opge nomen te bouwen. B. en W. vroegen voor bedoeld theehuisje een crediet van rond 2000. Dit crediet werd toegestaan met 95 st. Verder werd gediscusseerd over de vraag of het onderhoud van het park in eigen be- prees den minister om zijn maatregelen voor den landbouw. Spr. betreurde, dat er nog geen directeur-generaal voor den landbouw is aangesteld. De heer Smeenge (lib.) wees op het nut van baschbouvv voor werkverschaf fing. Hij vroeg medewerking ook van dezen minister ten behoeve van het veenbedrijf. Hij drong op spoed aan. Dom de vrachtvaartverdeeling is veel kwaad uitgeroeid. De heer Wibaut bepleitte een wette lijk toezicht op trusts en kartels met verplichte registratie. Minister Verschuur moet dit nog eene ernstig overwegen. WEGENS OPRUIING VEROORDEELD De 36-jarige publicist H. W. E., woonach tig te Kortenhoef, redacteur van „D'e Arbei- der", een blad verschijnend in de stad Gro ningen, is heden door het gerechtshof te Leeuwarden veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf, waardoor dus bevestigd is de eisch van den procureur-generaal, wegens het schrijven en het doen plaatse van op ruiende artikelen in genoemd blad. In deze artikelen werden dienstplichtigen opgewekt tot het weigeren van dienst in tijden van vrede, mobilisatie en oorlog. De rechtbank te Groningen had destijds verdachte tot dezelfde straf veroordeeld. HOORN. burgemeeser Mr. gehouden van Onder leiding Leemhorst is een vergadering van den gemeenteraad. Ingekomen was een schrijven van B. en W. houdende mededeeling, dat zij de mogelijk heid tot belasting van mechanische lossing Van schepen uitgesloten achten, de Kroon heeft n,l. een dergelijke bepaling in de poli- tie-verordening van St. Annaland vernietigd Aan de orde was de rekening van de ge- meentelijke-instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon over 1932. Deze rekening sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag yan 217.227.75. Onder de ontvangsten komt als subsidie van de gemeente Hoorn voor een post van 186.988.16 (raming 91.000.—). Over dit voorstel ontspon zich een scher pe discussie met den heer Bossert (V.D.) Goedgekeurd werd de rekening van het Kefkenarmenfonds 1934. Deze sloot met een eindcijfer van 10.513.75. Op voorstel van B. en W. werd besloten bij de uitbetaling van gemeentelijke obliga tie-leeningen aan de daarop rechthebbende af te houden de belasting 1 welke daarvan krachtens de wet van 26 Dec '33 st.bl. 780, door de gemeente zal moeten worden betaald Eenige voorschotten werden toegekend aan bijzondere scholen. Aan de orde kwam een voorstel betreffen de toekenning van extra hulp aan werkloo zen in den vorm van kleeding. Uit een schrij ven van den minister blijkt, dat het beschik bare bedrag 340 X 4.20, 1429 mag zijn van welk bedrag het Nat. Crisis Comité de helft voor zijn rekening neemt, mits de ge meenteraad een overeenkomstige bijdrage be schikbaar stelt. Besloten werd B. en W. voor dit doel een crediet te verleenen van 714. Op voorstel van B. en W. werd gunstig beschikt op een verzoekschrift van het be stuur der afd. Hoorn van de vereen, voor Christelijke Gezondheids- en Vacantiekolo- niets om Subsidie uit de gemeentekas, ten behoeve van de uitzending van kinderen. Van 1924 tot 1927 heeft de Centr. Com missie gemiddeld per jaar 109.ont vangen; sinds 1928 zijn geen kinderen voor rekening van Hoorn meer uitgezonden. Van 1928 t.m. 1932 is aan het R.K. Huisvesting Comité 110.— per jaar uitge keerd. Op de begrooting van 1934 is terzake een bedrag van 190.— geraamd. Besloten werd deze subsidie regeling nu ook geldend te verklaren voor de adressecrende vereeni ging'- Afwijzend werd beschikt op een verzoek schrift van het bestuur van den Kring van Westfriesche afdeelingen van de Algemeene vereeniging van bloembollencultuur, om een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvan gen ten behoeve van een collectieve inzending der afdeelingen op de in 1935 te houden bloembollententoonstelling. Uitvoerig wordt gediscuseerd over het voor stel tot oprichting van een nieuwe bad inrichting aan den Westerdijk. Na eenig debat en een comité-vergadering zeide de heer Plomper (s.d.), dat de s.d.- heer (onder plantsoendienst) zal worden uit gevoerd, zooals de heer Betlem dat bepleit of dat een pachter de exploitatie ter hand zal nemen zooals de meerderheid in B. en W. zich dit voorstelt. Aangenomen werd een voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Schoutenstraat. De prijs werd bepaald op 5 per M2. Reflec tanten zijn bereid de bebouwing te doen ge schieden met minstens 70 pCt. Hoorsche arbeidskrachten. Aan de orde kwam het prae-advies van B. en W. op een verzoekschrift van het bestuur van den Hoornschen Bond van aardappelen-, groenten- en fruithandelaren en van den R.K. Bond van kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit, om een ventverbod in het leven te roepen. B. en W. waren van meening, dat inwilli ging van het verzoek niet strookt met de be doeling van den uitgever. Bovendien zou deze regeling leiden tot belemmering in het han delsverkeer. Op grond van vorenstaande gaven B. en W. in overweging op het verzoek afwijzend te beschikken. Wel denken B en W. te komen met maatregelen tegen zgn. „bedelnegotie". Een voorstel daaromtrent zal den raad tz.L bereiken. De meerderheid van den raad bleek tegen een ventverbod te zijn, doch wenschte wel de verkapte bedelarij tegen te gaan. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. De benoemingen tot 3 leden van het Col lege van Regenten van het Prot. Weeshuis en van een lid van het College van Regenten van het R. K. Wees- Armenhuis werden op voorstel van den heer Plomper aangehouden Op voorstel van B. en W. werd besloten tot overplaatsing van den heer. A. Scher- penisse van school I naar school III en van den heer v. d. Berge van school III naar school Hierna sluiting. (Ongecorrigeerd.) EERSTE KAMER. Vergadering van beden. Voortgezet werd de behandeling van het departement voor economische za ken voor 1934. De heer ter Haar besprak den ongun- stigen toestand van onze scheepvaart. Spr. waarschuwde tegen te ver gaande contlngenteering. Met den bieteneteun is men al te ver gegaan. Spr. bepleitte steun der Indische suiker. Hij kwam op tegen den boycot van Duitsche waren. Er is niet genoeg samenwerking tus- schen de commissies inzake evenredige vrachtverdeeling voor de binnenvaart. De handel moet beschermd worden tegen hooge vrachten. De heer Blomjous betoogde, dat ons land door den grooteren import boven den export bezig is sterk te verarmen. Onze handelspositie met name jegens Duitschland eischt dringend verbete ring Spr. betoogde, dat de propaganda voor het gebruik van Nederlandsch fa brikaat weinig resultaat heeft gehad. Niet het publiek beslist, doch de handel die inkoopt en dikwijls niet anders kan. De heer de Vos van Steenwijk (c.h.) Erg rijke gastheer: „Die Rembrandt heeft me drie honderdduizend gulden gekost." Even rijke gast„Ja, 't ls wonderlijk, zoo goedkoop als je de qjggep tapt tegepsafildlg" i Johanknegt weer als getuige. De veertiende zittingsdag van het Nijen- rode-proces ving heden aan met het hooren van getuige Johanknegt, den detective. De president vroeg hem, wanneer hij den wissel van Koning van den rechercheur van Kooten heeft gekregen. Na eenig nadenken zei getuige: Ik herin ner het me al, ik heb dien wissel per aange- teekende aan het privé-adres van van Kooten teruggestuurd. Johanknegt deed dan nog een verhaal over rechercheur Bleyenberg, die eens door Onnes was uitgenoodigd te komen visschen. Bleyenberg had toen gezegd: Je kunt nooit weten wat er nog eens gebeurd en ik wil niet den naam hebben, bij dien vent gevischt te hebben. Ik heb toen nog gezegd, aldus Johanknegt, je kunt daar best gaan vis schen, wie weet of je de Mulat en de Drie Koningen niet ophaalt. (De Mulat en Drie Koningen zijn de twee dure vermiste schil derijen. welke nog steeds niet boven water zijn gekomen). Bleyenberg en v. Kooten hebben, zoo ging getuige voort, wel eens bij Onnes gevischt. President: Nog meer politie-beambten Getuige: Voor zoover ik weet niet. President: Hadden Bleyenberg en van Kooten vermoedens tegen Onnes? Getuige: Ja, zeker later wel, we praatten er dan gewoon over als Onnes in het complot zat, of hij insider was. Het beeld was zoo: Het kasteel, de vriend van het kasteel, de be diende van hem, twee Amsterdammers, de jongens. Mr. de Gaay Fortman: Komt ja of nee niet in uw woordenboek voor? De detective zwijgt, zijn geheugen laai hem blijkbaar in den steek. Verdachte Onnes stelde nog een aantal vragen aan Johanknegt, o.a. bracht hij ter sprake het portret van Koning, dat Johan knegt hem liet zien. Verdachte was van mee ning, dat het portret, dat zich in de stukken bevindt, een ander is dan Johanknegt hem liet zien. Onnes bracht dan de beschuldiging van Johanknegt ter sprake, dat hij (Onnes) on vriendelijk tegen den detective was. Verd. gaf toe, dat hij een paar maal minder vrien delijk was tegen J., doch hiervoor gaf hij als reden op, dat hij den detective samen met juffrouw Nöggerath lievef niet in zijn huis bracht. Verdachte Onnes vertelde dan, dat Tee- boom en zekere Polk gepoogd hadden Goud stikker en hem te chanteeren. De Amster- damsche politie was toen door den heer Goudstikker gewaarschuwd, maar zij was te laat gekomen om het gesprek te kunnen af luisteren. Pres. tot Johanknegt: Wanneer was het dat u Onnes verdacht? Johanknegt: Einde Mei of begin Juni. OffIs de vrouw van Mees Gerritsen wel eens bij u thuis geweest om te waarschuwen, dat Mees ging praten? Johanknegt: Ja, ze kwam om me te zeg gen, dat Mees zich zoo ongerust maakte ovier de Nijenrode-zaak. Officier Blecsing is tusschentijds vrij ge weest. Heeft hij u toen opgebeld en waarom? Get.: Och, laten we het een vriendschappe lijk gevoel noemen. Off.: Wat zei hij? Get.; Hij vertelde, dat hij vrij was, en zoo blij was hij, zoo blij Off.: Belde hij u daarom, zelfs zijn vrouw had hij nog niet gesproken. Johanknegt: Ja, dat kan ik toch niet hel pen. De president bracht dan weer ter sprake de kwestie van de verbalen, opgemaakt door de Utrechtsche rechercheurs van Kooten en Bleyenberg naar het citaat van Johanknegt. Deze gaf nog eenige inlichtingen over de wijze, waarop de verbalen tot stand zijn ge komen. Dan werd het terugbrengen van de twee partij „goed" weer door den officier ter sprake gebracht. Off.: Er werd maar met het „goed" rond getoerd, ofschoon het in beslaggenomen goed was. Pres.: Van de f 10.000 belooning hebben ze u nooit iets willen geven, nietwaar? Johanknegt: Nee, maar mijnheer Top heeft wel gezegd, dat ik 8'A zou krijgen. Mr. Kappeijne stelde eenige vragen aan Johanknegt over de brandstichting in den Duitschen renstal van Koning. Johanknegt had hier een soort onderzoek naar ingesteld en zijn oordeel over Koning was verre van gunstig. Hij noemde hem een „smeerlap". Verdachte Onnes vroeg dan of Johanknegt niet indertijd het plan had, een paar fniniatu- ren in den zak van Koning te laten glijden om hem dan te laten arrestecren. Johanknegt zeide, dat hij dat in den zak laten glijden niet letterlijk heeft bedoeld. Na een vraag van den officier hierover kwam Johanknegt dan met een verward ver haal, doch Onnes eischte van hem een recht» streeksch antwoord. Onnes: lk wil een antwoord, al wordt het 10 uur vanavond. Johanknegt: Oezelllg zoolang in uw ge zelschap. UITOEPLUNDERD NOORSCH STOOMSCHIP. Door Chineesche zeeroovers. Uit Hortgkong wordt gemeld, dat het 2024 ton metend Noorsche stoomschip „Norviken" op 13 Maartj l. slachtoffer van een brutalen overval van Chineesche zeeroovers is ge worden. Twee en twintig Chineesche zeeoevers, die zooals gewoonlijk als passagiers aan boort waren gegaan, overmeesterden in volle zee plotseling de officieren en de bemanning, ver nielden de draadlooze installatie en wierpen de toestellen overboord. Vervolgens plunder den zij het schip volkomen en gingen den vol genden dag aan land, terwijl zij tien Chinee sche passagiers als gijselaars meenamen. ficieren en bemanning zijn ongedeerd. Of- DE ONTPLOFFINGSRAMP TE LA LIBERTAD. Twee honderd vijftig dooden? Volgens nadere berichten uit San Salvador (Ver. Staten) zouden bij de groote dynamiet ontploffing 150 menschen om het leven zijn gekomen. De „New York Times" meldt echter in een later bericht, dat het aantal dooden 250 zou bedragen, terwijl het aantal gewon den meer dan duizend zou zijn. De brand, die op de ontploffing volgde woedt nog steeds voort. Reeds zijn vier huizenblokken in de as gelegd. De brandweer was den geheelen nacht in de weer. De toestand werd dreigend -toen de vlammen oversloegen op epm voorraad van 4000 vaten benzine en creasoort. Herhaalde- ijk vonden ontploffingen plaats, waardoor het nabij de haven gelegen en grootendeels uit hout bestaande arbeiderskwartier geheel verwoest werd. Omtrent de oorzaak van het vreeseüjke on geluk wordt gemeld, dat de 250 kisten met in totaal 7000 K.G. dynamiet juist met het stoomschip Catalina". dat in verband met het dynamiet transport geen passagiers aan boord had, uit San-Francisco was gearri veerd. De kisten zouden in een goederentrem worden geladen en men veronderstelt, dat de ontploffing plaats vond, toen de trein zich in beweging zette en eenige kisten daardoor hard met elkaar in botsing kwamen. De totale schade werd vanmorgen op millioen dollar geschat. I> overlevende be volking is voor het grootste gedeelte uit de stad gevlucht. Politie en nationale garde, ge steund door ambulance-troepen en particu liere autobezitters, doen alles wat in hun vermogen is om de gewonden uit de puin- hoopen te bergen. LINDBERGH WEIGERT DEELNEMING Aan commissie van onderzoek Kolonel Charles Lindberg heeft gisteren medegedeeld, dat hij zijn ocnoeming in de commissie van onderzoek naar de mogelijk heid tot het verrichten van postvluchten door de militaire luchtmacht niet aanvaardt. Hij motiveerde zijn weigering met de opmerking, dat hij het niet eens is met de door de regee ring gevolgde politiek van uitschakeling der particuliere luchtvaartondernemingen bij het verrichten van de luchtpostdiensten. Inmiddels is de commandant der militaire luchtmacht, generaal-majoor Benjamin Fou lois, vertrokken voor een inspectiereis dooi de Ver. Staten ter voorbereiding van een vol ledige reorganisatie van het militaire vlieg- wezen. Voor het einde van deze inspectiereis zal de militaire luchtmacht in geen geval de postvluchten hervatten. Met. naar waarnemingen, verricht inZ^ van 15 Maart 01 Medegedeeld door het Kon Instituut te De Bil'dt Hoogtse barometerstand 7^0 VardSin Abisko. '54>8 mM, k Laagste barometerstand Holyhead. UJ>6 mM. te Verwachting, geldig tot den avond Vnn Maart: "Qvan nig verandering in temperatuur Geseind van de Bildt hedenmorgen Wordt verwacht storm uit het Zuidwi 40 aan alle posten: Q,V(><tn, Weeroverzicht. De diepe depressie, welke gisteren fc. ten van Ierland lag, trok langzaam in Ves' lijke richting verder en is niet verderf Iersehe zee gekomen. Zij hangt san»" verder even diepe depressies aan ik htiMt iran rsu*n 1 ortA J.11 1 Hijtf tusschen 45 en 60 gr. N.B. beweegTjES strooming van koude lucht, welke ovtr Kanaal en de Golf van Biscayt ih Europa binnen stroomt en tot diep in r* traal-Europa doordringt. Over Noord-Scandlnavië noorden boven 65 gr. N.B. bewegen zichT^ tische luchtmassa's naar het Westen HetX te verwachten dat het koude stonnidhflk weer voorloopig nog zal aanhouden met n, en dan gure buien, na korte perioden vin opklaring. punt van Groenland en de westkustmLr Boven de Poolzee en bij de AzomL de luchtdruk hoog. Over den geheelen 1 en het geheele VALSCHE MUNTERS. De centrale recherche te Rotterdam iB erin geslaagd, een complot van valsche munters onschadelijk te maken. Zaterdagavond bood een man in een café aan een anderen bezoeker een aantal valsche kwartjes aan. Deze waarschuwde echter de politie en arrestatie volgde van den 34-iari gen F. J. R. Bij een nader onderzoek bleek, dat de aangehoudene veel omging met een zekeren W. B. Bij een huiszoeking bij dezen werden 2 stukken metaal gevonden, blijkbaar dienende om valsch geld te maken. B. bekende de kwartjes te hebben gemaakt en behalve aan R. er ook nog te hebben gegeven aan P. F. M. en de bij dien man inwonende vrouw E. v. P. en aan den bankwerker O. v. d. W Alle vijf personen zijn in het huis van bewa ring ingesloten. De geldstukjes slecht na gemaakt van lood en van tin werden voor namelijk gebruikt om er uit automaten arti kelen mee te krijgen. NEDERLANDSCH-FRANSCHE HANDELSBETREKKINGEN. De sedert eenigen tijd te Parijs ge voerde onderhandelingen over de Ne- derl'andsch-Fransche handelsbetrekkin gen hebben een bevredigend verl op De parafeering van een accoord kan bin nenkort worden tegemoet gezien. BIOSCOPEN EN MUZIEK. Vandaag is voor den president van den Rolterdamsche rechtbank mr. Telting behan deld een kort geding door de Buma aanhan gig gemaakt tegen de N.V. Exploitatie Mij te Rotterdam. Het geding betreft de bestaan de actueele kwestie of de bioscooptheaters auteursrecht verschuldigd zijn voor de mu ziek die tegelijk met de vertooning van ge- uidsfilms wordt ten gehoore gebracht De Nederlandsche bioscoopbond stelt zich op het standpunt, dat voor de uitvoering van de muziek de componist reeds is betaald door den filmfabrikant. Repleit door mr. O. B. Wde Kat uit Den 1 laag en voor de firma Tuschinsky te Amsterdam door C H I F Karsten uit Amsterdam. Mr. Karsten concludeerde in zijn pleidooi tot afwijzing van den eisch van Buma. De president zal morgenmiddag om half een uitspraak doen. VOROL-tandpasta verwijdert den onooceljife bruinen rookaanslag en geeft den tanden natuurlijke kleur terug. "OP EEN COLONNE SOLDATEN INGEREDEN. De officier van justitie bij de Haag. sche rechtbank vorderde heden een hechtenisstraf van 3 maanden tegen den 30-jarigen bestuurder C. B. van de Noord- en Zuid-Hollandsche Tramweg Mij., die fn den vroegen ochtend van 19 October 1933 op den Raamweg ter hoogte van huize Katwijk met een tram op een colonne van het tweede redunent-relil- artillerie is ingereden, tengevolge vu welke aanrijding de stukrijdtr L Egas uit Hardinxveld werd gedood, terwijl de Artillerist van der Geest uit Warmond ernstige verwondingen opliep. Vonnis over 14 dagen. --1 f GETROUWD: Nicolaas Waal en Maartje Pool Corttf- lis van den Berg en Elisabeth Potthaat. Pieter van Doom en Cornelia Torenviieo. GEBOREN: Jj Witbelmina Maria, d van Antoon ÖSJ*" bert Louis Kuhne en Ca.harma Margaretna Maria van der Steen. Wilhelmina, d vj® Johannes Egbergen en Hiüegonda van Baden. Maria Elisabeth, d. van Klaas van fler Weijde en Elisabeth Laan. CorrtCTBj* van Hermanus Christiaan Frederik Btjvo*1 en Maria Gregoria Popma. OVERLEDEN: Margaretha Gerardina Groot, 17 Ja®- Eva Maria Margaretha Frederiks, 58 jaar. AANVAARDING LECTORAAT MR. KOELMA. Gisternamiddag te half drie hield WJ-A <oeima zijn eerste college in de bestuursw tenschap aan de Nederlandsche Hanae» loogeschool te Rotterdam. Daarbij wa aanwezig vertegenwoordigers van den k van Beheer en van Curatoren der H g school, de rector magnificus prof. dr. w- Boerman en verdere hooglecraren en ren, mevr. Koelma en andere ff. van den nieuwen lector, zoomede mr. ur eever Fortuyn, burgemeester van R°tter° j prof. dr. G. A. van Poelje, directeur.generjjj van het departement van Jj'iïor lid en wetenschappen, mr. W. C. Wendelaa der Tweede Kamer der Staten-Genera. 1 mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar en de wethouders J. Westerh van Slingerland en T. Bonsema, n"'-,Pjeur ter, directeur en H. Th. Klein,ou<i-di der Vereeniging van Nederlandsche g ten, J. Kamman en D. Fonkert, resPn den zitter en lid van het hoofdbestuur v Ned. bond van gemeente-ambtenaren, er Vcgt, D. Margadant, A. J- Th- Ho en mr. Veendorp, hoofdambtenaren meente Alkmaar en verdere belangstel waaronder wij opmerkten de heeren M. Ledeboer, A. van der Elburg en B n. j Schouten uit Alkmaar. De aula was overigens geheel geyn j studenten der Handels-Hoogcscliool. dc heer Koelma zijn rede Wisselende a ten", die wij in ons nummer van g'3,. lebben opgenomen, had gehouden, ein lij met de gebruikelijke toespraken tot ?aad van Beheer, Curatoren en Senaat landels-Hoogeschool, zoomede tot j denten, waarbij spr. tevens gelegenheid het gemeentebestuur van Alkmaar en Wendelaar dank te zeggen voor hunne 1 ®r' mede-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2