Liefdesdrama te Naarden. .Binnenland TxooihcUuiI lUeums SCHERMERHORN. HET PROVINCIALE WEGENFONDS, Uitvoering wegenplan zal gaan. HEEMSKERK. HEILOO. BERGEN. TEXEL. WIERINGERWAARD. DOOR VROEGEREN VERLOOFDE DOODGESCHOTEN. Dader wondde zichzelf levens gevaarlijk. Nadere bijzonderheden. NOODLOTTIG ONWEER. Drie kinderen door den bliksem getroffen; één gedood. delijkste gedeelte door Jb. Blokker Jzn. voor 47, het middengedeelte door J. van Sikke- lerus voor 50 en bij tweede inschrijving het zuidelijkste gedeelte door W. Blokker voor 45. De mest zal door de huurders worden aan gekocht en verwerkt ten genoege van B en W. Algemeen werd goedgevonden deze per- ceelen alzoo te verhuren. Door B. en W. werd de meening gevraagd van den raad wat met het perceel van de ge meente Julianaweg 229, voorheen eigendom van C. J. Schut, moet gebeuren. Het huis zal wat opgeknapt moeten wor den. Moet het huis worden verhuurd ais woonhuis (er staan reeds vele woningen leeg) of als winkelpand. De heer Blokker achtte het 't beste het per- ceeMe verkoopen, dan is eenmaal een verlies te lijden en anders komen de kosten geregeld terug en hij zou dan ook geen onkosten aan opknappen willen maken. De heer Schouten dacht dat met verhuur ook de kosten niet gedekt kunnen worden. Er ontspon zich een breedvoerige discussie over verhuren of verkoopen, zoodat tenslotte de raad in comité ging om te bespreken den prijs van verkoop of verhuur. Na opening der vergadering werd aan B. en W. machtiging verleend het perceel te ver huren of te verkoopen en voor herstelling maximaal 200 beschikbaar te stellen. Vastgesteld werd een suppl. begrooting dienst 19331934, benevens wijziging be grooting G.E.B. Rondvraag. De heer Blokker vroeg of de heg en de lindeboomen bij den dokter langs den weg wat opgesnoeid kunnen worden. Het is daar een verwilderde boel. De heg b.v. op twee meter snoeien zou al een groote ver betering zijn. De voorzitter zeide, dat B. en W. de vol gende week aldaar de toestand zullen opne men en zoo noodig den dokter er op wijzen. Tevens vroeg de heer Blokker als de vuilnis belt leeg gereden wordt, waar dit naar toe gaat, toch niet naar 't Kerkmeer? Er is al meer gevraagd dit vuil niet in het Kerkmeer te werpen met het oog op het visschen al daar, maar steeds wordt dit genegeerd B. en W. deelden den heer Blokker mede, dat zij een bespreking hierover hebben ge had met den heer Kraakman, maar dat het vuilnis in een rietschot wordt geworpen en niet in het water. B. en W. zullen ook Lee ring, die de belt zal leeg rijden, hierop wij zen. De heer Blokker zou liever zien, dat het naar den Uiterdijk gebracht werd en dan zand er overheen. B. en W. zullen toezien dat het gebeurt zooals is afgesproken. De heer SchoutenEr zijn gemeenten waar de vleeschbonnen voor een kwartaal worden afgestempeld en hier moet dit iedere week Kan dat niet anders. Er zal met den slager over gesproken worden om dan voor een week of drie of vier gelijk af te stempelen. De voorzitter sloot de vergadering, de hoop uitsprekende, dat de burgemeester weer spoedig gezond in ons midden moge zijn. Donderdag 15 Maart vergaderde de Raad dezer gemeente in voltallige zitting onder voorzitterschap van den heer B. Meindersma. Ingekomen was van de vereeniging van burgemeesters en secretarissen in de 4 kantons een verzoek om een bijdrage van een halve cent per inwoner voor bemoei ingen voor de plattelandsgemeenten. B. en W. stelden voor met het oog op de gemeente-financiën voor dit jaar geen bij drage te verleenen. Z. h. s. goedgevonden. Van de commissie voor de te houden bloembollententoonstelling in 1935 te Heemstede, een verzoek om een bijdrage. B. en W. stelden voor geen bijdrage te ver leenen, wat z. h. s. werd goedgevonden. Van Ged. Staten een bericht, dat dit col lege geen bezwaar heeft in de verlaging van de jaarwedde van den gemeente-opzichter in verband met vermindering van de werk zaamheden. Van Ged. Staten een bericht om toetre ding van de Armbesturen tot den Armen raad te Alkmaar. Met uitbreiding van het ambtsgebied Alkmaar zijn goede resultaten te bereiken. De voorzitter zeide een bespreking dien aangaande te hebben gehad met de diaco nieën en armbesturen, die voor toetreding zijn als de kosten worden betaald door de gemeente. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken, waartoe z. h. s. werd besloten. Van B. en W. te Alkmaar een schrijven naar aanleiding van het raadsbesluit tot intrekking van de subsidie voor het Cen traal ziekenhuis. Zij stelden er prijs op deze aangelegenheid tot oplossing te bren- gen. B. en W. wilden toch gaarne blijk geven van hun goeden wil in dezen en met de in stellingen, die Alkmaar ook voor de buiten gemeenten disponibel stelt en stelden der halve voor 75.— subsidie te geven voor 1934, wat z. h. s. werd goedgevonden. Voorstel reductie op de huursom van H. G. Jonk. B. en W. stelden voor aan tl. G. Jonk een reductie te verleenen en zijn pacht van het dijkje voor 1933 vast te stellen op 4 55, aangezien door den nieuwen weg een groot deel geen grasgewas oplevert. Werd z. h. s. goedgevonden. Voorstel wijziging gemeentelijk ambtena- rCBrCeneiWntstelden voor het ambtenaren reglement op de bekende wijze te wijzigen. Z. h. s. aangenomen. Voorstel vaststellen verordening agent schap arbeidsbemiddeling ingevolge de arbeidsbemiddelingswet. l t Z. h. s. goedgevonden en derhalve is het correspondentschap omgezet in een ag n ^Voorstel wijziging gemeente-begrooting 19De voorzitter deelde mede, dat Oed. Staten de begrooting 1934 hadden teruggezonden met de bemerkingen: dat de rijksvergoeding voor de werklooz bedraagt het 46/75 gedeelte van het ïydJ ontvangene; dat op de Pers. Bel. geheven moeten wor den 200 opcenten; dat de verteringskosten van den raad moe ten vervallen; dat de verkoop van een bedrag uit het grootboek kan vervallen. °P det begrooting zijn geplaatst f 6800 van w e>r af*'ng' f voor den leider n het werk en 125 voor de administratie van u voor verpleging van een kind Zl rïf? Berkhout, dat naar een inrich ting zal moeten worden gezonden. Op de be- grooting blijft alsnu nog een uitgestooten bedrag over van 5559.40. Werc? goedgevonden de begrooting aldus te wijzigen, alsmede een wijziging op de gemeente-begrooting 1933. w- stflden alsnog voor dat arbeiders, ™r werkverschaffing of steunverlee- Haf .in ,aanm€rking wenschen te komen, een jaar in de gemeente woonachtig moeten zijn. Na een onderlinge bespreking, waaraan ft* ,L??efte]eden werd deelgenomen, werd n-s- besloten dit voorstel niet aan te nemen, weshalve het door B. en W. werd ingetrok- hiog werd bepaald het loon in de werkver schaffing te berekenen naar de loonen in het \rije bedrijf en de loonen in 't vrije bedrijf te stellen op 14 tot 16 per week. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten en begaf de raad zich in comité. Na heropening deelde de voorzitter mede, gebouwtje op het terrein voor licha melijke oefeningen staat op terrein, dat nog m eigendom behoort aan den heer Roden- burg, dat aan B. en W. niet bekend was, het was gebleken door opmeting door den land meter. Algemeen keurde de raad goed den grond, groot 580 M., te koopen voor 150. Rondvraag De heer Oostwouder zeide, dat de arbei ders boven 65 jaar stiefmoederlijk worden behandeld, en vroeg wat B. en W. voor hen willen doen. De voorzitter antwoordde, dat die men- schen tot 1 Maart hebben gebaggerd in den Eilandspolder voor rekening van gemeente en p lderbestuur. Thans zijn die werkzaam heden afgeloopen en kunnen zij worden on dersteund door het Burg. Armbestuur. Ook vroeg de heer Oostwouder of een her schatting van de huurwaarde van de wonin gen kan worden tegemoet gezien. De voorzitter antwoordde, dat dit is aan gevraagd en hij een bespreking heeft gehad met den ambtenaar der belastingen. Verder is deze zaak in onderzoek. Hierna sluiting. Tot en met 1933 zal op den gewonen dienst van het Prov. Wegenfonds in Noordholland vermoedelijk zijn ontvangen 15.793.790 en uitgegeven 11.641.904. Vermoedelijk batig slot ƒ4.151.886. Op de begrooting voor 1934 is voor den gewonen dienst geraamd een uitgaaf van 3.800.000 en de ontvangst 752.000, dus vermoedelijk nadeelig slot 3.048.000. Der halve blijft eind 1934 vermoedelijk op den gewonen dienst beschikbaar 1.103.886. Tot en met 1933 zal op den buitengewonen dienst vermoedelijk zijn uitgegeven 5.131.667 en ontvangen 136.592. Blijft 4.995.074. Op de begrooting van 1934 is voor den buitengewonen dienst een uitgaaf geraamd van 860.000. Het totaal tot en met 1934 vermoedelijk te leenen behoudens hetgeen reeds is afgeschre ven, bedraagt 5.855.074. De raming der kosten van uitvoering van het wegenplan laatstelijk opgemaakt in 1930 bedroeg 36.250.000. De kosten van uitvoering tot en met 1934 zullen vermoedelijk bedragen 21.296.979, blijft dus 14.953.020. Het ligt volgens het Hbld. in de bedoeling van Ged. Staten, dat voortaan ten laste van den gewonen dienst van het wegenfonds jaarlijks een zoodanig gedeelte van het totaal te besteden bedrag zal worden gebracht, als de gewone dienst van het Wegenfonds zal veroorloven. Ieder jaar. te beginnen met 1935, zal bij de samenstelling van de begrooting van hei Wegenfonds een splitsing worden gemaakt tusschen de gewone en buitengewone uitga ven. De storting in het Wegenfonds is voor 1934 geraamd 'op 700.500. De uitvoering van het geheele Wegenplan is aanvankelijk gedacht over een tijdperk van vijftien jaar (de jaren 1927 tot en met 1941). De raming voor het tijdvak na 1934 is 14.953 020 te gen hetgeen na aftrek van het vermoede'ijk batig s'ot op eind 1934, zijnde 1.103.886, wordt 13.849.134. Stelt men de jaarlijksche storting in het Wegenfonds op het voor 1934 geraamde be drag, dan zal over de zeven na 1934 voor uitvoering van het wegenplan nog resteeren- de iaren worden ontvangen 4.903.500 Uit leening zal dan no" ten hoogste moe ten worden bestreden 8.945.634. Het ligt in de bedoeling, met de uitvoering van het Wegenplan zoo snel mogelijk te b'ij- ven voortgaan, zoowel wegens_ de wensche- lijkheid van spoedige uitvoering van het plan op zich zelf beschouwd, als ter voorzie ning in de werkgelegenheid. KANAAL WOORN—MFDEMBIJK. Verschenen is een provinciale voordrach» om te beginnen met den aanleg van het ka naal HoornMedemblik. Van de totaal van gemeenten en water schappen verlangde jaarlijksche bedragen ad 23.850 is thans 14 550 bijeen, zeggen Ged. Staten. Er ontbreekt dus nog nog 9300 gulden, waarin begrepen is 68Ó0, niet toe gezegd door de waterschappen Drechter- land en Vier Noorder Koggen. Voor Drech- terland hebben de Prov. Staten bij het be sluit van 16 Juli 1932, waarbij aan de water schappen 3000 jaarlijksche bijdragen werd opgelegd, op het standpunt geplaatst, dat het niet verder zou behoeven bij te dragen dan tot het bedrag, dat het jaarlijks als gevolg van den kanaal-aanleg in eigen dienst op kosten van wegenaanleg en wegenogderhoud naar raming "zal besparen. Volgens dat standpunt zal voor de Vier Noorder Koggen moeten worden gerekend op een bijdrage van 2000. De commissie uit de vijftig Westfriesch. gemeentebesturen heeft zich, o.m. in het be lang van de voorziening in werkgelegenheid in Westfriesland samenwerkende, tot Ged. Staten gewend met het verzoek, in belang van de voorziening in werkgelegenheid, den aanleg van het kanaal Hoorn—Medemblik ter hand te willen nemen, waarbij de ge meenten dan per man-dag-arbeid gerekend, zouden bijdragen in de door de commissie te maken extra-kosten. Bij uitvoering in handkracht van daarvoor in aanmerking komende gedeelten zal er naar schatting voor ongeveer 220.000 man, dagen werk zijn, ongeacht de uitvoering van kunstwerken op normale wijze. Ged. Staten stellen nu voor, tot den aanleg van het kanaal machtiging te verleenen. Jaarvergadering Koninginnedag en Harddraverijvereeniging. De leden dezer vereeniging kwamen Donderdagavond in 't lokaal „De Oranje boom" in jaarvergadering bijeen. Na de openingswerkzaamheden en voor lezing der jaarverslagen volgde rekening en verantwoording van den penningmeester, resp. van koninginnedag en harddraverij. Eerstgenoemde vereeniging boekte een voordeelig saldo can 4.65, doch laatstge noemde een nadeelig saldo van 200,46, ter wijl beide lichamen met het oog op een be zit kassaldo's per 31 Dec. 1.1. een batig saldo 'hadden van 284.94. Als datum voor de dit jaar te houden volksfeesten, inclusief harddraverij, werd ge noemd 12 en 13 September, met welke datum de vergadering zich vereenigen kon. Als eere-lid van beide vereenigingen werd onder applaus der aanwezigen benoemd de heer H. J. M. Bergfeld, oud-voorzitter van beide lichamen. Als nieuw lid van het bestuur werd ge kozen de heer Johs. Henneman Az., die tevens algemeen voorzitter is geworden. Voorgesteld en goedgevonden werd om aan de V. V. V. voor dit jaar een subsidie te verleenen van f 25. Tot verificeurs werden voor dit jaar be noemd de heeren S. G. Henneman en P. v. Essen. Na rondvraag volgde sluiting. Het gemeentebestuur heeft de levering van stamboomen (populier) benoodigd voor de beplanting van den Kanaalweg, gegund aan den heer L. Eversdijk te Kapel bij Goes. De levering dekheesters en kluitplanten aan den heer T. T. Meededorp te Schoorl (Groet). Genoemde heeren waren de laagste in schrijvers. Naar we van de commissie der beplan tingen vernamen, zal er dit jaar geen boom- plantdag worden gehouden. Men voert aan, dat er van planten der kinderen toch niets terecht komt en men alles moet overdoen. Als het volgend jaar de boschbeplanting wordt uitgevoerd, kan het beter. 'De afdeeling Bergen der Noordhol- landsche vereeniging „Het Witte Kruis" hield Woensdagavond in het Oranje- hotel haar algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer Taapken, open de om ruim acht uur en sprak waardee- rende woorden ter nagedachtenis van den overleden oud-voorzitter, den heer Gorter, die ruim 10 jaar de belangen der afdeeling met groote toewijding heeft behartigd, welke rede door de vergade ring staande werd aangehoord. De secretaris, dokter Blok, bracht het jaarverslag over 1933 uit, waaruit bleek, dat het ledental, ondanks de oprichting van een afdeeling van het Geel-Witte Kruis, met 56 was toegenomen, en op 1 Januari 1934 bedroeg 70. Gedurende het afgeloopen jaar werden 6 kinderen naar vacantie-kolonie's uitgezonden (waar van één kind 2 maal 6 weken) met een totaal aantal verpleegdagen van 290. Het aantal ligtenten bedroeg 8; één nieu we ligtent werd ter vervanging van een oude, besteld, en zal binnenkort in ge bruik kunnen worden genomen. Het verplegingsmateriaal wordt geregeld en zeer veelvuldig gebruikt. Vernieuwing en afvoer gaan dan ook geregeld door en eischen vrij groote bedragen uit de kas. De inventaris is langzamerhand zoo toe genomen, dat het niet meer voorkomt, dat de leden niet geholpen kunnen wor den. Het materiaal vereischt veel zorg, en komt aan de wijkzuster hiervoor ze ker een woord van lof toe. De 2 invalide wagentjes worden geregeld gebruikt en toonen de sporen daarvan; het is niet uitgesloten, dat binnenkort een nieuw wagentje moet worden aangekocht Het bestuur onderging geen wijziging; de heer J. den Broeder werd als penning meester herkozen. Blijkens de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer den Broeder, over 1933, bedroeg het sal do over 1932 2200 3; aan contributie's werd ontvangen 1737 (vorig jaar 1712 50): de totale ontvangsten bedroe gen 4084 74 Aan onderhoud en aan koop van nieuw verplegingsmateriaal werd besteed 233 93; voor uitzending naar vacantie-kolonie's werd uitgegeven 332 48 waarvan door betrokkenen 85.39 werd bijbetaald Aan de Vereeni ging voor Huis- en Kraamverzorging en aan de R K. Vereeniging voor Wijk-, Huis- en Kraam verzorging werd elk een subsidie gegeven van 50 De totale uitgaven bedroegen 1411.39 Het kas saldo over 1933 was 472 97 en het to taal batig saldo (saldo 1933 -f vorige jaren) totaal 2673 35. Hieruit blijkt, dat de financiëeien toestand der afdee'ing gunstig is. Vov.r de tbc. bestrijding venen door rijk gemeente en ande-v instellingen bij dragen verleend van resp. f 54, 601 50 o- 156 50 De Emmabloemcollectc b-acht netto op 171 9 (in 1932 f 126 60). Naar sanatorium werd 45n patiënt op adries van het Consultatiebureau te Alkmaar uitgezonden gedurende 8 maanden. De verpleeggelden bedroegen f 729 Aan één patiënt werd wederom «en toeslag op de huishuur verleend. Voor onderhoud van ligtenten werd uit gegeven 116.40 (ged. over 1932). De totale ontvangsten voor de t b c - bestrijding bedroegen 1008.20; de uit gaven 982.93, alzoo sloot de rekening met een batig saldo van 25.26 K. Den penningmeester werd door den voorzitter dank gezegd voor het gehou den beheer. Mevrouw Baretta werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. De heer den Das bracht als afgevaar digde naar de algemeene vergadering der Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" een zeer uitvoerig verslag uit. Hierna werd de begrooting der afdee ling vastgesteld, in ontvang 4105 35, in uitgaaf 2000 met een vermoedelijk batig saldc van 2105 35. Aan opbrengst contributie werd geraamd 1400, aan uitgaven voor verpleging in rustoorden en vacantie-kolonies 500, voor subsidie aan de beide vereenigingen voor huis- en kraamverzorging 100, voor een te houden moedercursus 50 (voorstel van di. ten Bruggencate). De begrooting der afdeeling t b c -be- strijding werd vastgesteld in ontvang en in uitgaaf 1244 26 Y». Geraamd werd aan subsidie der gemeente 1000 40 extra-subsidie voor prophylaxe doelein den. De voorzitter sprak ^en woord van waardeering aan het gemeentebestuur, dat het, ondanks zoovele subsidies wa ren verminderd, voor de t b c.bestrijding deze extra-subsidie had willen ver leenen. Hierna bracht de voorzitter verslag uit van het onderzoek, hetwelk het be stuur had ingesteld in verband met de door de vergadering gegeven opdracht een onderzoek in te stellen naar de mo gelijkheid in deze gemeente een baihuis te stichten. Een plan zal in overleg met den heer den Das worden opgemaakt met kostenberekening en exploitatie-reke ning, en het bestuur werd gemachtigd eventueel een adres aan den gemeente raad te zenden, houdende verzoek om aan het Wijkgebouw een eenvoudig badhuis te bouwen en dit aan de afdee ling van „Het Witte Kruis" in exploita tie te geven. Een klacht va nzuster Eggers over den slechten toestand, waarin over het algemeen het verplegingsmateriaal wordt terug ontvangen, werd ter afdoe ning in handen van het bestuur gesteld. Als datum voor de Emmabloem-coilecte werd vastgesteld 25 April a.s. Nog deelde de voorzitter mede, dat in verand met het overlijden van den heer Bos, administrateur van het Centraal Genootschap, die ter gelegenheid van de herdenking van het 25-jarig bestaan der afdeeling een lezing zou hebben gehou den, deze herdenking eenige tijd moet worden uitgesteld. Na de traditioneele rondvraag, welke nog tot gedachtenwisseling aanleiding gaf, sloot de voorzitter, onder dankzeg ging voor de opkomst en het aangename verloop, de vergadering. Laatste Nuts-avond. Voor een flink bezette zaal heeft Donder dag-avond de heer Jan Beerends een lezing gehouden voor de leden van de afd. Texei van 't Nut van 't Algemeen. Spr. had tot onderwerp gekozen: „Het volk in de beelden de kunst Spr. ving aan bij de oude Egyptenaren, Grieken en Romeinen. Als men beeldhouw werk uit die tijden onder 't oog krijgt, blijkt, dat aan 't volk toen nog zeer weinig aan dacht geschonken werd, alleen de Pharao of iets dergelijks op den voorgrond wordt ge steld. De Grieken beeldden ook uit de schoon heid van 't menschelijk lichaam, de Romeinen de kampvechters. Het Christendom bracht daar eerst nog niet veel verandering in, de Christusfiguur in de catacomben Is ook nog een soort heldenfiguur. In Bryzantium bloei de een geheel nieuwe kunst op, waarin meer de pracht en praal op den voorgrond trad Deze kunst bleef zich handhaven in de reli gieuze kunst in de middeleeuwen, 't volk speelde daarin echter ook nog weinig rol. De eerste sporen der algemeene omwenteling ontdekt meri in de werken van Pieter Breugel. die ons de eerste beelden van het realistisch leven naliet, hij schilderden typen naar 't werkelijk leven en uit het volk. Vervolgens werden verschillende projec tieplaatjes vertoond naar schilderijen van Hollanasche, Fransche en Duitsche meesters. De uitlegging, die de heer Beerends daarbij gaf, was zeer interessant, en de kunstkennis van de aanwezigen is stellig door deze prach tige lezing zeer verrijkt. Door het dag. bestuur van den Polder Wieringerwaard, is uit de 285 sollicitanten voor bemalings-beambie een voordracht op gemaakt als volgt: 1 Joh. P. Groot, Alk maar, 2 K. Mast Terband, gem. Heerenveen, 3. C. Burger, Venhuizen. In de e.v. algemeene vergadering met Hoofdingelanden zal een keuze gedaan moeten worden. PARTICULIER SECRETARIS VAN DE KONINGIN. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt van den particuieren secretaris der koningin, baron van Geen, om binnenkort wegens ge zondheidsredenen en op medisch advies aan de koningin ontheffing uit zijn functie te vragen. VRACHTTARIEVEN BIJ DE SPOORWEGEN. Minister Kalff heeft de vaste commissie van openbare werken enz. uit de Tweede Ka mer toegezegd, de Spoorwegwet aldus te wij zigen, dat de spoorwegen met betrekking tot verleening van vrachtverlagingen de aanwij zingen van den minister moeten volgen. Het voornemen bestaat, een commissie voor het verkeerswezen van den economischen raad ia te stellen. Gistermorgen ongeveer half tien heeft zich in de Jan Steenlaan te Naarden, een ernstig drama afgespeeld. Een 22-jarige jongeman, V. genaamd, uii Bussuru, loste op een 77-jarig meisje de B., eveneens in Bussum woonachtig, met een revolver een schot, waardoor het meisje op slag gedood werd. Vervol gens richtte de jongeman het wapen op zichzelf en loste drie schoten Hij liep nog eenige honderden meters door en zakte vervolgens in elkaar De politie te Naarden. welke onmiddel lijk gewaarschuwd werd, nam het lijk van het meisje in beslag en vervoerde de dader in levensgevaarlijken toestand naar de Majellastichting te Bussum, waar dr. Schouten inmiddellijk operatief ingreep Omtrent de oorzaak is nog niets be kend, doch aangenomen wordt dat het meisje de verkeering met den jongeman verbroken had. Men vreest voor het leven van den dader. Omtrent den moo-d en poging tot zelf moord te Naarden vernemen wij nog het volgende: De dader is de 22-jarige kappersbe diende A. Vos, die gedurende vijf maan den verkeering had met de 17-jarige E. de Bruin. Het meisje had een maand ge leden de verkeering verbroken Hij heeft haar toen een brief geschreven, waarin hij haar met den dood dreigde. Toen het meisje gisterochtend van den Mis naar haar betrekking in de Jan Steen laan t.e Naarden wandelde, werd zij door Vos opgewacht. Hij heeft haar toen gevraagd om de verkeering te her stellen. Toen zij weigerde trok hij een revolver en trof haar in het hart. Zij heeft nog enkele schreden kunnen ioen en zakte toen ineen. Mevrouw F., bij wie zij diende en die haar had zien aankomen', snelde naar buiten. Na eenige oogenblikken heeft het meisje den geest gegeven. V liep de laan uit in de richting van den vijver Een Naardensche agent van politie, die hier fietste, zag de man neer storten. Het bleek, dat hij het wapen ock op zichzelf had gericht en twee schot wonden boven de hartstreek had ge kregen. Hij is naar de Majellastichtinr ver voerd en is daar van de laatste Heilige Sacramenten bediend. Vos heeft tegenover de politie een vol ledige bekentenis afgelegd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Op een veld te Gauw (gem. Wymbrit- seradeel) zijn Zaterdagmiddag tijdens een onweer, drie kinderen door den blik sem getroffen. Een kind werd gedood. Twee andere jongens geraakten be- bwusteloos. MARKTTUINDERS EN HET VERPLICHT VEILEN. Standhandel nog mogelijk, mits aangevraagd en erkend. De regeeringscommissaris voor den tuin bouw deelt, in verband met de invoering van d.- algemeene verplichting tot het veilen van groenten en fruit, het volgende mede: Markttuinders, die in 1933 een vaste standplaats aan eenige maakten hebben ge had en hun, die naast hun tuinbouwbedrijf groenten- en fruitwinkel hebben of de produc ten uit hun eigei bedrijf gewoon zijn door middel van een straathandel te verkoopen, zal worden toegestaan deze wijze van afzet hunner producten ock verder voort te zetten. Deze uitzondering zal alleen dan kunnen worden toegestaan indien de betreffende tuin der, die van deze bijzondere vergunning ge bruik wenscht te maken, zijn tuinbouwbedrijf heeft doen registreeren en door hem de bepa lingen der teeltregeling van tuinbouwgewas- sen zijn of zullen worden nageleefd. Uit een behoorlijk bijgehouden administra tie zal bij controle, die regelmatig zal plaats vinden, moeten blijken wat door hem van eigen geteelde producten is verkocht Het bijkoopen van meerdere voor dien han del bénood^de groenten of fruit zal uitslui tend mogen geschieden van een groenten- o! fruitveiling of van een door de Ned. Groen ten- Fri'itrentrale erkenden grossier in groen ten en fruit. Zij, die voor een erkenning als handelaar als bovenbedoeld in aanmerking wenschen te komen kunnen een aanvraag om erkenning inzenden bij de Nederl. Groenten- en Fruit- rentrale. Laan Copes van Cattenburch 62, Den Haag. STOOMSCHIP „LEERDAM" DOOR STORM OVERVALLEN Verwoestingen door overslaande stortzeeln. De „Leerdam" van de Holland-Amerika- lijn, die een extra reis naar de Vereenigde Staten heeft gemaakt met goud, heeft op de terugreis naar Rotterdam, waar het schip Zaerdag aankwam, kwaad weer gehad. Toen het schip nog vier dagreizen van het Engelsche Kanaal verwijderd was, kwam er een zware stortzee over, die eenige sloepen vernielde, luchtkokers wegsloeg en deuren kapot sloeg. Het schip moest Zondag vanwe ge de zware zeeën vaart minderen en olie storten om zoo weinig mogelijk water te krij gen en de golven eenigszins te bedaren. Desondanks kwam er Zondagavond een zeer zware stortzee over het achterdek, die daar vrijwel alles dat boven het dek uitkwam vernielde en waarbij verschillende verblijven onder water werden gezet. Nadien bedaarde de orkaan, en hoewel het voortdurend storm achtig bleef, kon de „Leerdam" zonder verde ren tegenspoed de reis voortzetten.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 1