RINGERS Stad ea Omgeving. yjdvectenüëu Ook Alkmaar rouwt. De Tweede Kamer bijeen. Buitenlandsche deelneming DAGMEISJE MEISJE Flinke Dienstbode Kantoorbediende Kantoorbediende NOUGAT 1 b±j-4eeste-lijke gelegenheden meermalen ver gezeld heeft, alsook haar kleinkind Prinses Juliana, het hart der natie gevonden heb ben. Het grootsche huldebetoon der Ko ningin ter gelegenheid van haar vijfentwin tigjarig regeeringsjubileum, in 1923 ge bracht, was daarvan wel het sprekend be wijs, nog slechts kort geleden zoo overtui gend herhaald bij de nog in aller herinne- rirg levende en zoo diepe nawerking uit oefenende betooging in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Haar leven, dat ook na haar regentschap dienend is geweest, wijl zij zich op onna volgbare wijze en wars van erkenning voor wat zij verrichtte, met nieuwe kracht wij den ging aan de leniging der nooden en be hoeften van talloos velen, zal altijd her dacht kunnen worden en worden als dat van een vrouw, die Moeder en Vorstin is geweest in de zuiverste beteekenis van deze woorden. Onze Koningin-moeder was geliefd bij haar volk in al zijn rangen en standen. Dat is meerdere malen gebleken bij feestelijke gelegenheden, dat blijkt ook thans, nu de dood een einde heeft ge maakt aan een rijk en welbesteed leven. Alkmaar rouwt met het geheele land mee over den dood van de diep-betreurde ■vorstinne, die een zegen vcor het land is geweest. Alkmaar toont mede, dat het een deel is van het Koninkrijk der Ne derlanden, dat het lief en leed met het Huis van Oranje wil deelen. Van alle openbare gebouwen, van vele groote en kleine instellingen, van de kerken, van particuliere huizen waait vandaag de vlag halfstok. Welk een droefgeestigen aanblik! En hoe werken de natuurelementen mede aan dezen droeven dag. Een grijze bewolkte lucht stemt somber, de bijna volkomene wind stilte doet de vlaggen nauwelijks be wegen. Het is, of de natuur mede rouwt met het land, met het Koninklijk Huis... Druk wordt overal in de stad deze dood van onze Koningin-moeder be sproken. Men leest met veel belangstel ling haar levensloop op de uitvoerige bulletins, die overal in de stad voor de ramen hangen en de critiek. daarop is wel merkwaardig éénsluidend: een mensch, een waarachtig mensch is heen gegaan De burgemeester van Alkmaar deelt mede, dat vana! heden tot en met den dag der begrafenis van H. M. de Koningin-moeder muziekuitvoeringen in alle café's en eveneens alle andere ver makelijkheden verboden zullen zijn. Ook zullen alle dancings gesloten zijn. Verder zijn alle bioscopen gesloten, zooals trouwens de Ned. Bioscoopbond al bevolen had, terwijl de gemeente lijke radiodistributie ook niets zal uit zenden. Zooals men weet, zwijgen ook Hilversum en Huizen ten teeken van rouw. DEELNEMING VAN ALKMAAR. Het Gemeentebestuur van Alkmaar heeft heden het volgende telegram aan koningin Wilhelmina gezonden: Het gemeentebestuur van Alkmaar betuigt Uwe Majesteit, Zijne Koninklijke Hoogheid den Prinsgemaal en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana eerbiedig zijn innige deelnemin f met het verscheiden van H, M. de Koningin-moeder. Alkmaar deelt in den rouw, die over de Koninklijke familie is gebracht. Gemeentebestuur: VAN KINSCHOT. KOELMA. Herdenkingssamenkomst, In verband met het overlijden van de koning-moeder belegt de Chr. Oranjevereni ging een herdenkingssamenkomst op mor genavond (Woensdag) te 8 uur in Waakt en Bidt. Een koninklijke boodschap. Do voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen Koninklijke bood schap: Het heeft God behaagd Onze beminde Moeder na een kort ziekbed tot Zich te roepen. Met diepe droefheid geven Wij U daarvan kennis. Wij zijn overtuigd, dat geheel ons Volk deelneemt in de smart, die Ons en de Onzen vervult en hiermede bevelen Wij U in Godes Hei lige bescherming. w.g. WILHELMINA, den Haag 20-3-34 De voorzitter houdt daarna de vol gende rede: „De hoop van heel het land werd niet vervuld. Wat gevreesd werd, dag en nacht, is over ons gekomen; een zware slag treft het Vorstelijk Huis, een zware slag treft ook de natie. Treffelijke gade, wijs bestuurster, in waren Koninklijken eenvoud, trouwe moeder, grootmoeder, vol van teere zorgen voor het beminde kleinkind, zoo zag de natie Haar. Zij had haar lief. Wat Zij gegeven heeft aan Nederland, gaf Nederland Haar weer. Zij schonk ons gansch haar hart, ons volk gaf Haai het zijne. De weemoed over dit verschei den wordt omgloord door den glans dor rijke gave, die Laar «schonken werd. Wij buigen het hoofd en danken God voor wat Hij ons bestemde. Besloten wordt de boodschap te be antwoorden met een adres van rouwbe klag, dit dadelijk in de afdeelingen te behandelen en de behandeling der op de agenda staande onderwerpen te ver dagen. x 1 U 1f De vergadering wordt geschorst tot hall drie, De ministers, behalve de heer Kalff die on gesteld is, en de kamerleden hebben de rede van den voorzitter staande aangehoord De communisten waren afwezig. Koningin Emma in den Raad van State herdacht. d„ Ui een buitengewone vergadering van den ad van State heeft de vice-president de overleden vorstin herdacht in hetgeen zij als Ü»glD' alsuregentes ea als Koningin- e er voor haar vaderland geweest is, en U1 'P& gegeven aan 's Raads gevoelens van innige deelneming met de beproefde Konink lijke familie. Besloten werd audientiën aan te vragen bij H.M. de Koningin, bij Z.K.H. de I rins der Nederlanden en bij H.K.H Prinses J uliana Deelneming in Ned. Indië Alsof het niet waar kon zijn, zoo rea geerde aanvankelijk Indië op het ern stige bericht over de ziekte van de Koningin-moeder. Indië leefde zoo mee met haar lot, dat elke wending ten goede met een zucht van verlichting werd ont vangen. Elk bericht omtrent de moge lijkheid van beterschap werd met vreug de vernomen. Bij de opening van de vergadering van hst college van gedelegeerden van de volksraad releveerde de voorzitter mr. H. J Spit, terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven, de ernstige berichten over het ziekteverloop van koningin Emma. Vervolgens las de voorzitter de laatst aarwezige tele grammen voor en sprak namens de aan wezigen de hoop uit, dat H. M. de Ko ningin-moeder gespaard moclu blijven en dat herstel zou intreden. Hierop is in den namiddag (Javatijd) het bericht van het overlijden ontvan gen, waarop van alle openbare gebouwen en consulaten, alsmede van vele kanto ren de vlag halfstok geheschen werd, terwijl overal de muziekuitzendlngen werden gestaakt. De klokken in Amsterdam luiden In verband met het overlijden van H. M de Koningin-moeder zullen tot en met den dag der bijzetting van het stof felijk overschot de klokken der openbare gebouwen en kerken te Amsterdam van 12 tot 12.15 uur luiden. De Amsterdamsche Universi teit rouwt. De rector-magnificus van den univer siteit van Amsterdam, prof. H. A. ran Bakel, deelt mede, dat de senaat met diep leedwezen heeft kennis "enomen van het overlijden van H M. de Ko ningin-moeder Aan het Koninklijk Huis heeft de senaat uiting gegeven van zijn gevoelens van rouw over dit verscheiden en van dankbaarheid voor wat de ont- s'apen vorstin voor ons volk is geweest. Op den dag der bijzetting zal de uni versiteit ten teeken van rouw gesloten zijn. Een minuut stilte in de Amster damsche beurs. Bij den aanvang van de beurs hedenmiddag te 2 uur is de nagedachtenis van H. M. de Koningin-moeder geëerd door het inachtnemen van een minuut stilte. Rouwdienst in de Nieuwe kerk te Amsterdam. Hedenavond te 8 uur zal door de hervormde kerk te Amsterdam een rouwdienst worden gehouden in de Nieuwe kerk aan den Dam, waar voorgaan de predikanten W. v. Limburg en R. Dijkstra. Rouwbeklag van den Nederl. Journ. kring. De Nederlandsche Journalisten Kring heeft een telegram van rouwbeklag aan H. M de Koningin gezonden. Morgen weer radio-uitzen dingen. De Radio-raad verzoekt ons te willen mededeelen, dat de radio-uitzendingen morgenochtend zullen worden hervat Omtrent de te nemen maatregelen op den dag van de begrafenis zal de radio- raad nog nadere mededeelingen doen. Ie laatste oogenblikken van „e vorstin. Wij vernemen nog, dat wijlen H. M. de Ko ningin-moeder tot vrijwel de laatste oogen blikken het bewustzijn heeft behouden. Ook toen Prins Hendrik en de vorst van Waldeck het vertrek betraden, gaf H. M. nog een teeken van herkenning. Dr. de Jongh is tot 9 uur in het Paleis ge bleven. Eenige minuten na 11 uur is de vorstin von Erbach, de jongste zuster van wijlen H. M„ in den Haag aangekomen. Zij werd aan het Staatsspoorstation begroet door den vorst van Waldeck en prins Hendrik. Na eenige oogen blikken in het paleis Noordeinde te hebben vertoefd, begaf de vorstin zich, vergezeld van prinses Juliana naar het paleis aan het Lange Voorhout om een laatsten groet aan het stoffe lijk overschot van haar zuster te brengen. Om 12.50 uur verlieten de vorstin en prinses Julia na het paleis om naar het Noordeinde terug te keeren. Om 12 uur vervoegde zich aan het paleis een deputatie van het derde regiment Huzaren. De deputatie bracht een groote krans in het paleis, welke zij in de vestibule afgaf. Een laatste groet. Hedenmiddag tusschen half twee en twee uur zijn de dames en heeren van de hofhouding van wijlen H. M. de Ko ningin-moeder, alsmede de leden van het personeel der hofhouding iii de ge legenheid gesteld een laatsten groet te brengen aan het stoffelijk overschot van de. Vorstin. Het stoffelijk hulsel van H. M. de Koningin-moeder bevindt zich nog in het slaapvertrek, gelegen op de tweede etage in den linkervleugel van 't paleis. Het stoffelijk hulsel ligt in het ledikant, waarin de voretin ook gedurende haar ziekte gelegen heeft.Het.is gehuld, in «en. eenvoudige witte lijkwade, terwijl eenige^ bloemen op het doodsbed 'geschikt zijn Ook draagt Koningin'Emma nog het be-' kende witte weduwenkapje, dat Zij tij dens haar leven steeds gedragen beeft De leden van de hofhouding toefden alle enkele oogenblikken in de dooden kamer en verlieten daarna door een tegenover liggenden uitgang het ver trek. Militaire orders uitgevaardigd. De minister van defensie heeft de volgende order uitgevaardigd: In verband met het overlijden van H. M. de Koningin-moeder bepaal ik het volgende: lo. Van alle onder het departement van de fensie ressorteerende gebouwen moet tot en met den dag van de begrafenis, dagelijks van zonsopgang tot zonsondergang de vlag (zonder wimpel) halfstok worden uitgehangen. 2o. In de kazernes en in andere tot huis vesting of verblijf van militairen aangewezen inrichtingen van de Koninklijke landmacht, worden tot en met den dag van de begrafenis geen signalen voor den huishoudelijken dienst geblazen of geslagen. 3o. Hoofdstuk XV van het reglement op den garnizoensdienst, waarvan artikel 119 bij L. O. No. 77 is gewijzigd, is van toepassing tot en met 20 Juni 1934. Ik draag den garnizoenscommandanten zoo mede den hoofden van niet in garnizoensplaat sen gevestigde militaire diensten, ieder hunner voorzooveel hem betreffende, op onverwijld orde te doen stellen op de uitvoering van het vorenstaande. Voor de zeemacht is een overeenkomstige order uitgegeven. Een telegram van von Hindenburg. Rijkspresident von Hindenburg heeft het vol gende telegram aan H. M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden gezonden: Het bericht van het overlijden van H. M. de Koningin-moeder heeft mij diep bewogen. Het is mij een behoefte, Uwe Majesteit en de Ko ninklijke familie te verzekeren van de oprechte gevoelens van deelneming van mij en het Duit- sche volk. De staatssecretaris dr. Meissner legde heden morgen in persoonlijke opdracht van den rijks president een rouwbezoek af bij den Neder- landschen gezant te Berlijn, mr. P. J. graaf van Limburg Stirum. Deelneming van de Engelsche Koninklijke iamilie. De Koning en de Koningin van Engeland hebben in een persoonlijke boodschap aan Ko ningin Wilhelmina uiting gegeven san hun deel neming met het overlijden van H. M. de Ko ningin-moeder. Te Londen gedenkt men met groote sympathie het laatste bezoek van Ko ningin Emma aan de Fngelsche hoofdstad ter gelegenheid van de tentoonstelling van Neder landsche kunst van 1929, waarbij Zij door haar innemend optreden vele vrienden verwierf. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Gisteravond werd onder leiding van den voorzitter, mr. C. A. de Groot, in het Lees zaalgebouw een algemeene ledenvergadering gehouden van de Openbare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar. Door de secretaresse, mej. L. van der Linden, werd het jaarverslag over 1933 uit gebracht. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. Koopal, werd onder dankzegging goedgekeurd met een eindcijfer van 13308.83 en een batig saldo van 13.92. De begrooting voor 1935 werd vastgesteld tot een bedrag in ontvangsten en uitgaven van 13229 87. GRATIS VLIEGTOCHTEN. Vanwege het Pelikaan-comité. Gistermiddag heeft in de burgemeesters kamer op het stadhuis de loting plaats gehad voor een vliegtocht met de K- L. M., zooals door het Pelikaan-comité in hel vooruitzicht was gesteld voor een vijftal collectrices of collectanten, weike deelgenomen hebben aan de op 14 Maart j.1. gehouden collecte. De gelukkigen waren de dames M Beuke- ma. Tr. Dekker en G. Versteeg en de heer Schouwvlieger, terwijl de dames van Kleeff en Schikker op hetzelfde lot uit de bus kwamen, zoodat deze nog eens ove: moeten loten, of op andere wijze zelf maar moeten uitmaken wie zal mogen vliegen. De kaarten voor de heen en terugreis naar Amsterdam en de vlucht boven deze plaats zullen de winners toegezonden worden. BENOEMING RIJKSVELDWACHTER. Men meldt ons uit Oostwoud: De rijksveldwachter J. Slegt alhier is bij ministerieel besluit benoemd tot rijksveld wachter-brigadier-titulair. VERHINDERING OPMAKEN PROCES-VERBAAL. Uit Zwaag bericht men ons: Tegen den duozitter van een motorrij wiel, die op het bevel om te stoppen door de verkeersinspectie gegeven aan den bestuurder van dat motorrijwiel, is proces-verbaal opge maakt, omdat hij zijn pet hield voor de num merplaat. De bestuurder, evenals zijn duo zitter, een Amsterdammer, liep een proces verbaal op, omdat hij doorreed Doordat het lid der Noordholiarrdsche verkeersinspectie gebruik kon maken van eer. juist passeer end en auto, gelukte het hem den motorrijder te achterhalen. FAILLISSEMENTEN. Uiigesproken is het faillissement van J. Kes. arbeider te Oterleek, met benoeming van mr Krabbe tot rechter-commis^aris en mr. Prins tot curator. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van A. Mat, steenhouder te Alkmaar (curator mr. v. Doorn). De uitkee- ring aan concurrente schukteischers is nihil. GEMEENTE-AVOND VAN DE VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Vrijdagavond zal de Ver. v. Vrijz. Hervorm- den \,De Evangelische Unie" een gemeente- avond houden in de Harmonie. Als spreker zal ditmaal optreden prof dr. J. Lindeboom, voorzitter van de Ver. v. Vr'jz. Hervormden in Nederland, met het onderwerp „Zijn wij vrijzinnig en hervormd?" Bovendien zal de bekende ministreel Geert Dils zijn medewerking verleenen met oud-Ne- derlandsche liederen en liederen van luim en leut aan de luit HOORNSCHE CREDIET- EN EFFECTENBANK N.V. Aan het jaarverslag dezer instelling ont kenen wij: Van grootere levendigheid in zaken was nog geen sprake. Onze gelduitzettingen on dergingen zelfs eene verdere vermindering. Nkttemin meenen wij op eenige meerdere stabiliteit te kunnen wijzen. Enkele cliënten kwamen in moeilijkheden, waardoor wij niet voor verliezen gespaard bleven. In verband hiermede is 40.000 van onze reserve overgeboekt naar de onder „credi teuren" voorkomende afschrijvingsrekening. De directie stelt voor om de afschrijvings rekening uit de winst te doteeren met 23.500. Daarna kan een dividend van 2 worden uitgekeerd en blijft 307.07 over ter beschikking van de algemeene vergadering van aandeelhouders. De winst- en verliesrekening sluit met f 999.745.27 (saldo winst f 3~8.732.27). De balans draagt als eindcijfer 3.812 856 86 SCHAAP BAART 4 LAMMEREN. Als een bijzonderheid vermelden we, dat een schaap van den heer D. Mos, Fabrieks- weg 2, alhier, aan 4 lammeren het leven heeft geschonken. Het schaap, zoowel als de lammeren maken het uitstekend. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 13—20 Maart 1934. Nieuwe zaken Den Helder: G. A. v. d. Blom en Zn., Polderweg 33, Den' Helder. Woninginrichtingen en verhui zingen. C. Biersteker, Brouwerstraat 69, Den Hel der. Grossier in aardappelen en groenten. Texel; G. J. Thies, de Cocksdorp 35, Texel. Sla gerij. Wijzigingen: Den Helder: I. v. d. Buuse, Middenstraat 219, Den Helder. Overgegaan aan: W. van Brederode. G. Biersteker, Brouwerstraat 69, Den Hel der, Kleinhandel in aardappelen, groenten en fruit. Overgegaan aan: Biersteker Cz. Schagen A. van Twuijver, Landbouwstraat C 183, Schagen. Nieuwe eigenaar: H. Starreveld. Bestuurswijziging vond plaats in: R.J. Coöp. Boerenleenbank te Heerhugo- waard Zd., Heerhugowaard. tin. Coöp. Alkmaarsche Centrale Melkinrich Coöp. Boerenleenbank, Heerenweg F 255, idegracht 94, Alkmaar. Heiloo. Coöp. Boerenleenbank, Groet A 92, Schoorl. Texels Eigen Stoomboot Onderneming N V., Texel, Den Burg, Schildereinde 40. Opheffingen: Den Helder: P. Kossen, Brakkeveldweg 69, Den Hel der. Handel in kruidenierswaren. Schermerhorn W. A. Vendel, Breedstraat A 132, Scher merhorn. Koopman in varkens. VEREENIGING VAN KOORDIRIGENTEN. Jaarvergadering te Alkmaar. Het mannenkoor de Lofstem van Broek op Langendijk zal a.s Zaterdagavond onder leiding van den heer P Kok enkele nummers ten gehoore brengen voor de Vereeniging van Koordirigenten, welke alsdan hare jaarver gadering houdt te Alkmaar. VOORDRACHT GEMEENTE-SECRETARIS HEERHUGOWAARD. Door B. en W. van Heerhugowaard werd de volgende aanbeveling opgemaakt voor de vervulling van de op 1 April a.s. vacant komende betrekking voor secretaris dezer gemeente: 1 A. M. v. d. Ham ambte naar tersecretarie te Jutfaas; 2. W. M B. Bosman, idem te Hoofddorp. AFSCHEIDSRECEPTIE BURGEMEESTER VAN SLOOTEN TE HEERHUGOWAARD Donderdag 29 Maart a.s. zal van des namiddags 2—5 uur gelegenheid bestaan in het raadhuis te Heerhugowaard persoonlijk afscheid te nemen van den burgemeester, die 1 April a.s zijn ambi neerlegt. Het plan hesraat een blijvend aandenken aan te bieden. Ter volvoering hiervan heeft zich een comité gevormd bestaande uit de heeren dr. F. C. Spierings. H. Hoogland en As. Groot. Voor diegenen, die hieraan willen mede werken staar de gelegenheid open door het zenden van een naamkaartje of door persoon lijke opgave bij een der comitéleden. DE WERKLOOSHEID IN ALKMAAR. Wat ingeschreven staat bij het gemeentelijk bureau voor sociale zaken. Districts-Arbeidsbeurs, Tel. 838). Geopend voor werkgevers van 912 en van 25 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur. Op.Maandag- en Donder dagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 25 uur (uitgezonderd op Zaterdag). De directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 94 grondwerkers, 31 metselaars, 12 voegers, 10 stucadoors, 22 op- rlieden, 47 timmerlieden, 41 schilders, 4 betonwerkers, 1 tegelzetter, 2 steenhouwers, 1 steenbikker, 1 glazenwasscher, 1 straatmaker, 1 straatmaker- opperman, 1 stuc.-opperman, 2 bouwk. opzichters, 3 opz teekenaars, 2 bouwk. teekenaars, 2 bouwkundigen. Groep metaalindurtrie: 1 autog. lasscher, 17 bankwerkers, 1 blikslager, 6 electriciens, 1 fitter, 1 fraiser, 1 instrumentmaker, 1 con structiewerker, 2 kernmakers, 3 ketelmakers, 6 klinkers, 11 loodgieters, 2 lijnwerkers, 5 machinisten, 2 mach. teekenaars, 1 orgelma ker, 3 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 2 scheepsbouwers, 9 metaaldraaiers, 1 metaal schaver, 1 metaalvijler, 3 metaalslijpers, 13 monteurs, 1 scheepsteekenaar, 4 scheepstim merlieden, 5 smeden, 9 stokers, 1 tandtechni- ker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 3 vuur werkers, 1 wagenmaker, 11 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 5 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 4d si garenmakers, 2 sorteerders, 2 kistenplakkers, 1 stripper, 3 tabaksbewerkers, 15 bakkers, 7 slagers, 1 botermaker, 4 koks, 1 bierbottelaar, 2 cnocoladebewerkers. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 letter zetters, 3 drukkers. Groep houtbewerking: 17 meubelmakers, 6 meubelstoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 1 beeldhouwer, 3 kistenmakers, 1 borstel maker. Groep landbouwbedrijven: 9 tuinlieden, 15 boerenarbeiders, 2 bloemisten. Groep handel: 14 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden. Groep verkeerswezen42 chauffeurs, 1 koetsier, 1 stuurman gr. vaart, 20 pakhuis knechts, 13 magazijnbedienden. 5 kellners. Overige beroepen: 9 boekbinders, 1 was- scber, 7 kle^-makers, 1 rietwerker, 2 schoen makers, 1 verfbereider, 5 incasseerders, 1 kalkbrander, 10 kantoorbedienden, 4 zakken* stoppers, 1 onderwijzer, 1 secretarie-ambte naar, 2 kappers, 1 reelameteekenaar, 42 transport- eri 245 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 40, tabaksindustrie 8, overige beroepen 3. Jeudige werkloozen beneden 18 jaar (in diverse beroepen): 16. Geolaats: 27 werkzoekenden. Vrouwelijk personeel (aangeboden): 1 ste no-typiste, 3 kartoorbedienden. 1 costuum- kr.inster, 1 hulp in de huishouding, 1 winkel juffrouw, 3 huishoudster, 2 dagmeisjes, 2 dienstboden, 5 werksters. Den 29en Maart a.s. hopen onze geliefde Ouders A. WINKEL en G. WINKEL—MODDER hun 40-jarlge echtyereenlging te herdenken. Hun dankbare kinderen, en kleinkinderen. Heiloo, Kelklaan, 19 Maart 1934. Voor de hartelijke deelneming betoond na het overlijden van onzen besten Man en Vader JAN KROM, betuigen wij onzen oprechten dank. R. KROM—KIEFT. DIRK. Heiloo, Maart 1934. Mevr. COUVÉE—SLEESWIJK, Cabeljaustraat 4. vrpafr net v. g. g. v P.G., zelfstandig kun nende werken en koken, boven 17 jaar. Aanmelden 89 avonds. Vrijdag en Zaterdag. Gevraaed een net voor den dag boven 18 jaar. Aanmelden hedenavond tus- schen 6 en 8 uur. Adres bureau van dit blad of br. onder letter G 186 bureau van dit blad. gevraagd v d. e n. kunnende koken en zelfst. werken en MEISJE voor de morgenuren. Adr te bevr Boekh DE ROOIJ. B z a voor direct JONGEMAN 20 fci; vrachtdienst, bij kleinen boer als melkbezorger of iet6 dergelijks Genegen chauffeeren te leeren Onverschillig waar. Br letter D 183 bur v d blad. Gevraagd aankomende kennis van boekhouden en ma- chineschrijven Br met opgave leeftijd, opleiding, gewenscht salaris en referenties onder lett. V 176, bureau van dit blad. Aankomend gevraagd. Eigenh. geschreven brieven onder letter F 185 bur. v. d. blad. Een heerlijke nougat- praliné in eivorm, van de bekende kwaliteit oGeZ op dart ruiarrof

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5