DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. $&L JUovinciaal 7ïieuws NALATENSCHAP FRANZ SCHUBERT. Belangrijke brieven en muziek gevonden. BOTSINGEN IN SOFIA. Een kerk rood geschilderd. HUWELIJK DES KEIZERS. Mei katholiek meisje. TERRORISTEN-PROCES. Te Belgrado. COMMUNISTISCHE ARISTOCRATEN. In Tokio. TE MOSKOU WONINGBOUW- ONREGELMATIGHEDEN. het ud RUSLAND GEEN CANDIDAAT. Voor den Volkenbond. Naar uit Moskou wordt gemeld verklaren de officieele Russische instanties dat de be richten dat de Sovjet-regeering besloten zou hebben in September lid te worden van den Volkenbond onjuist zijn. De Russische re geering heeft haar standpunt betreffende de quaestie van Ruslands toetreding tot den Volkenbond door de redevoeringen van Sta- lin en Litwinow op den partijdag bepaald, nieuwe besluiten aangaande dit vraagstuk zijn totnogtoe nog niet genomen. AVONDJAPON IN RUSLAND. Vormt gesprek van den dag. In de étalage van een staatswinkel te Mos kou is eenige dagen geleden de eerste avond japon van buitenlandsch model sedert de re volutie, tentoongesteld. Een groote menigte kijkers verdringt zich voor de winkels en ou der de dames van Moskou vormt de japon het gesprek van den dag. NIEUWS UIT SOVJET-RUSLAND. Met Paschen zal worden gewerkt. FEEST IN POLEN. Viering verjaardag Pilsoedski. BLOEDIGE BOTSINGEN TE STRAATSBURG. DE GEHEIMZINNIGE GEBEURTENISSEN. Op den Koerlandschen vuurtoren. PROCES DOECA. Moordenaars voor de rechtbank. TANDPASTA ARABISCHE POLITICI VEROORDEELD. NIEUW VRIJHEIDS-AANBOD AAN PHILIPPIJNEN. Met ultimatum tot 1 October. BOSTON SLAAT HET RECORD VAN MISDADIGHEID. RECHTELOOSHEID DER NEGERS. Een verzoek tot RoosevelL VERZET IN DE AMERIKAANSCHE METAALINDUSTRIE. Tegen arbeidersorganisaties. SCHOORL. SCHERMERHORN. NOORDSCHARWOUDE. i Jn k? Hongaarsche dorp Palanka is over leden de 28-jarige musicus Joseph Schubert Daar de overledene geen nabestaanden had, werd zijn nalatenschap van overheidswege onderzocht. Hierbij heeft men belangrijke ontdekkingen gedaan. Men vond n.1. een aan tal belangrijke brieven en geschreven muziek van Franz Schubert. Uü brieven, welke van 1820 dateeren, .ikL dat de noodlijdende Franz Schubert un Weenen aan zijn te Palanka wonende fa milieleden een aantal composities heeft ge zonden in de hoop, dat zijn familie deze voor hem zou kunen verkoopen. De brieven bevatten ral van tot nu toe on bekende bizonderheden uit het leven van Franz Schubert; zij zullen binnenkort wor den gepubliceerd. Naar aanleiding van den 63sten verjaar dag van de Parijsche commune nadden de communisten in geheel Bulgarije een oproep tot demonstraties uitgegeven, welke echter door de politie werden verboden. Desondanks is het in Sofia en eenige provincieplaatsen *ot botsingen gekomen. De ernstigste botsingen vielen weer voor tusschen communistische en nationaal-socialistische studenten. Aan beide zijden vielen tal van gewonden, deels ernstig gekwetsten. Talrijke studenten werden gear resteerd. Voor het hoofdbureau van politie vielen communisten een wachtpost aan. Verschillen de aanvallers werden gearresteerd. In de Zuid-Bulgaarsche gemeente Wetren hebben communisten in den afgeloopen nacht de dropskerk tot op de klokkeltoren rood geschil derd. De kerkdeuren werden beschilderd met communistische leuzen. Uit Hanoi wordt gemeld, dat Fransche missionarissen ia Indo-China bij het Vati- kaan een verzoek hebben ingediend om pau selijke dispensatie voor liet inlandsche, Fransch opgevoed katholieke meisje Marie Hubao, die met den jeugdigen keizer Bao Dai in het huwelijk zal treden. De missionarissen verklaren, dat door dit huwelijk het aanzien van Franerijk en het katholicisme in Indo-China aanzienlijk zou stijgen. Bovendien heeft de jeugdige vorst afstand gedaan van zijn recht op polygamie en verklaart hii, dath ij geen andere vrouw zal nemen, indien hij met Marie Huhao in het huwelijk treedt. Voor het Opperste gerechtshof te Belgrado Is gisteren, naar het agentschap Avala meldt, een proces begonnen tegen den arbei der Peter Oreb en diens medepüchtingeii Begowitsj en Podgoreletz, die er van worden beschuldigd leden der terroristische organi satie Oestatsja, welke haar zetel in het bui tenland heeft, te zijn en een aanslag te heb ben beraamd op koning Alexander. Oreb heeft hiervoor in het buitenland bommen en revolvers ontvangen en zonder verlof heeft hij hiermede de grens overschreden. Op 17 December 1932 werden Oreb en ztjn mede plichtigen te Agram aangehouden door poli tiebeambten, die opdracht hadden de drie ter roristen te arresteeren. Bij deze gelegenheid pleegde Oreb verzet, waarbij een der poli tiemannen werd gedood en een andere ernstig gewond. Bij de gerechtelijke behandeling bekende Oreb alle hem ten laste gelegde feiten, doch hij verklaarde te hebben gehandeld op insti gatie van Joegoe Slavische emigranten. Als smokkelaar tusschen Italië en Joego Slavië is hij in Italië in aanraking gekomen met emigranten. Later heeft hij langen tijd in hun kampen in Italië vertoefd. In deze kam pen zou veel werk zijn gemaakt van militaire oefeningen, in het bizonder van het onderwijs in radiotelegrafie en andere specialiteten, welke hun nut zouden kunnen hebben voor het voorbereiden van terroristische aansla gen. Negen Japansche edellieden hebben zich moeten verantwoorden wegens communisti sche activiteit of door hen aan communisten betuigde sympathie. Tosjimori Mori, de erf genaam van graaf Tosjisjinge Mori, is ver vallen verklaard van zijn aanspraken op den titel van zijn vader, terwijl twee graven, twee burggraven en vier baronnen reprimandes hebben ontvangen. De Sovjet Russische pers behandelt Uitvoerig misstanden en onregelmatig heden bij den woningbouw, welke in hoofdzaak ten laste worden gelegd aan het concern voor den bouw van „een heidshuizen", „standardshilstroi". De Iswestija meldt daarover o m „Voor arbeiderswoningen in bet kolenge- bied zou de standardshilstroi 130 „een- hoidshuizen" leveren, ieder met twaalf woningen. Een groep employés der standardshilstroi was er daarbij in ge slaagd 400 wagonhout en bouwmateri aal te „reserveeren" en te ruilen voor levensmiddelen en dagelijksche ver- bruiksartikelen. Een gedeelte der in^f" ruilde goederen werd verdeeld onder de employé's van de standardshil troi, doch het meeste werd onderhands verkocht. Een aantal bij deze aangelegenheid betrokken emplyé's der genoemd' orga nisatie werd door het gerechtshof der Gepeoe veroordeeld tot gevangenisstrafteii van 3 tot 10 jaren. Een onderzoek wegens soortgelijke vergrijpen wordt ingesteld bij de filialen der standardshilstroi in het binnen land. De Prawda behandelt de zelfde voorvallen, doch critiseert bovendien de kwaliteit der leveranties van de standardshilstroi In de industrieplaats Jeffremow is een SS ®aatichaPP9 geleverd „eenheids- i ges °P ^den dag in- mis™rrilU\V<?0rSteden van Moskou zijn 7h^ A 5ulzen te zien- weIke eveneens zijngeöouwd door de standardshilstroi. handel der bouwonderneming shSSrofpn f f mede' dat de standari V00r g?v°geIte" twee hui- zen heeft overgedaan en daarvoor twee wa- E geTelte heeft ontvangen. Van de staSSTl V?" Nr°°rd Kaukasie heeft de standardshilstroi voor een huis een wairon conserven betrokken enz. De Prawda nofmt 11 economische organisaties, der5ell]kue ongeoorloofde zaken darrffhn 4an et hoofd van de stan- Vroeger weerden de Sovjet-autoriteiten al le buitenlandsche mode en trachtten zij hun eigen mode in te voeren. Thans is hierin ver andering gekomen. De producten van de „Rue de la Paix" hebben hun intrede gedaan in de Sovjet-hoofdstad en de couranten schreven onlangs over het onderwerp: „Wi, moeten goed gekleed gaan." Naar uit Moskou wordt gemeld, hebben de Russische vakvereenigingen besloten, dat op Goede Vrijdag en op de beide Paaschdagen in de staatsbedrijven zal worden gewerkt. Dit is nog ieder jaar het geval geweest. De verjaardag van maarschalk Pilssoedski is dit jaar op bijzonder plechtige wijze in het geheel Polen gevierd onder groot enthou siasme van de bevolking. Ongeveer honderdduizend personen zijn uit de provincie naar de hoofdstad gekomen om de plechtigheden bij te wonen. De correspondent van „Journal des Dé bats" te Straatsburg meldt, dat te Straats burg incidenten met communisten hebben plaats gehad. Een aantal Poolsche arbeiders had een bijeenkomst georganiseerd ter ge legenheid van den verjaardag van Pilsoedski Eenige communisten kwamen de zaal binnen, waarna het tot een handgemeen kwam, waarbij eenige employé's van het Poolsche consulaat werden gewond. De politie heeft eenige arrestaties verricht. De raadselachtige gebeurtenissen op den vuurtoren van Domesnaes op de noordpunf van Koerland met de geheimzinniige radio berichten over het opduiken van vijandige oorlogsschepen en groote vogels, die de be manning van den vuurtoren, zouden hebben bedreigd, zijn nog niet volkomen opgehel derd. Vast schijnt echter te staan, dat in ieder geval bij één van de beide seiners vervolgingswaanzin is ontstaan. Na vele logingen heeft men eindelijk gedaan weten te Irijgen, dat op den vuurtoren wonende mecanicien aan de telefoon opgesloten kwam en verklaarde, dat de beide seiners zich had den opgesloten in de zenderzaal. Volgens berichten in de bladen zouden tusschen de bemanning van vijf leden van den vuurtoren twee seiners, twee toren wachters en een mecanicien buitengewoon slechte verhoudingen heerschen. De seiners spraken niet met de torenwachters en de me canicien hield zich geheel achteraf. De betrokken overheid heeft thans bevel gegeven de naar het schijnt overspannen seiners af te halen, dit is echter door de ijs formaties ap het oogenblik zeer lastig. De geheimzinnige radioberichten zijn merk waardigerwijze niet gericht aan autoriteiten maar aan een groote krant en aan particu liere personen. Onder ontzaggelijke belangstelling van het publiek is gister voor het krijgsgerechts hof te Boekarest het proces begonnen tegen de moordenaars van Doeca en tegen de IJzeren Garde. Op de rechtersbank zitten vier brigadegeneraals en een divisiegeneraai Ook de openbare aanklager is een generaal De moordenaar en zijn beide helpers, alle drie goed verzorgde en goed gekleede jonge mannen, zitten afgezonderd achter de hek ken. De zestig aangeklaagde leden van de IJzeren Garde zijn opgesteld langs een wand van de zaal. Op de eerste bank zit de leider van de IJzeren Garde, Codreanoe, een jonge baardelooze man in wit, bont gebor duurd nationaal costuum. Naast hem gene raal Cantacuzino in een oude kale uniform, zonder karwts, waarover hij een oude mili taire mantel draagt. Een 'zwart omrande WERKELIJK! ODOL IS ÉÈNIG! monocle siert zijn bleek, grijsgebaard oud gelaat. Achter deze beiden zitten vele stu denten, mannen in het bonte nationale cos tuum met lange haren en baarden, priesters professoren en ook nog drie ongeveer 18 jarige meisjes in Roemeensche blouses. De eerste dag der behandeling verliep met het oproepen van de ongeveer 700 ge tuigen, waaronder de minister president, den minister van buitenlandsche zaken en bijna alle bekende politici en partij-leiders. Vervolgens werd de 80 bladzijden beslaande aanklacht voorgelezen. De beklaagden wor den beschuldigd wegens illegale politieke samenzwering en voorbereiding tot oproer, terwijl de plegers van den moord op Doeca worden beschuldigd van moord met voorbe dachten rade. Verder wordt uiteengezet, dat verband bestaan heeft tusschen den aanslag en de IJzeren Garde. Vonnissen van 5 tot 10 maanden „hard laboor". Zeventien Arabieren zijn heden van 5 tot 10 maanden „hard labour" veroordeeld we gens deelneming aan de processie, die werd verboden als uitvloeisel van de onlusten in October van het vorig jaar. Alle beschuldi- den zijn tegen borgtocht op vrije voeten ge laten in afwachting van hun zaak in hooger beroep. Onder de veroordeelden bevinden zich de vooraanstaande Mahomedaansche politici sjeik Moezaffar Auni Bey en Ab- doel Hadji Dzjamil Hoessein, elk van wie tot tien maanden „hard labour" is veroor deeld. (Bovengenoemde vonnissen zijn, gezien de voorname positie, die verscheidene der ver oordeelden in de Arabische wereld innemen, nogal streng. De justitie heeft klaarblijkelijk een indrukwekkend voorbeeld willen stellen en demonstreeren, dat bet het Britsche ge zag heilige ernst is met het handhaven van de orde, door wie deze ook verstoord moge worden. In Zionistische kringen zal dit von nis ongetwijfeld voldoening wekken. Red.) Het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden heeft een wetsvoorstel aangenomen, dat voorziet in de onafhankelijkheid van de Philippijnen, en dezen eilanden tot den eer sten October den tijd zal geven om zich tot een republiek te organiseeren. Er dient aan herinnerd te worden, dat het parlement van de Philippijnen tot dusver steeds de Amerikansche ontwerpen in zake onafhankelijkheid van de hand heeft gewe zen, omdat daaraan voorwaarden, zoowel van economischen als militairen aard waren verbonden, die het parlement der Philippij nen aanleiding gaven niet tot aanvaarding over te gaan. Zoo werd b.v. door Amerika verlangd, dat op de Philippijnen militaire bases mochten worden behouden resp. aan gelegd. Volgens een mededeeling van professor Bas Warner van de Harvard unversiteit is de misdadigheid te Boston naar verhouding grooter dan in Chicago, waar tot dusver de criminaliteit het grootst was. De rechtbanken te Boston hebben het grootste aantal veroordeelingen uitgesproken en niets wijst er op, dat de golf van misdaden afneemt. Boston heeft ook naar verhouding van de bevolking het grootste aantal politiemannen van de Amerikaansche steden. DE AMERIKAANSCHE MISDADIGERS. De strijd tegen de onderwereld. Uit Washington wordt gemeld, dat de juridische commissie van den senaat zich thans bezighoudt met het bestudeeren van verscheidene wetsontwerpen, welke beoogen de misdadigers te bestrijden. In de zitting der commissie heeft attorney general Cummings Maandag een groote redevoering gehouden, waarin hij o.m. verklaarde; De Amerikaan sche misdadigerswereld heeft meer gewapen de mannen dan het leder en de marine der Vereenigde Staten bij elkander. In het verdere verloop zijner rede lichtte Gummings de nieuwe wetsontwerpen toe, die hij bizonaer noodig noemde, ornaat tusschen de wetgeving van den bond en de verschil lende staten groote hiaten bestaan, welke de misdadigers misbruiken. Een correspondent van de „Daily Herald" heeft vernomen, dat de negers van de Ver, Staten hun aantal is 12.000.000 een adres tot president Roosevelt willen richten, waarin zij vragen om de rechtsgelijkheid, die hun bij de grondwet gewaarborgd is. D>e beweging vindt haar aanleiding in de ter dood veroordeel ing, ten derde male, van Heywood Patterson, een van de „jongens van Scotsboro", en in een reeks van lynchpartijen en aanvallen op negers. Zoo werd een ordelijke bijeenkomst van 5000 negers in de negerwijk Harlem, waar de moeder van twee van de „jongens van Scotsboro" het woord voerde, door de politie met knuppels uiteengejaagd. Ongeveer terzelfder tijd werd een aantal neger-studenten uit het Parlementsrestaurant in Washington verwijderd. Dit is voor allen toegankelijk, maar een neger moet niet pro beeren van al zijn burgerrechten gebruik !e maken. Alleen op het gebied van muziek is de officieele rechtsgelijkheid werkelijk. Na de automobielindustrie heeft thans ook de metaalindustrie categorisch haar stand punt bepaald tegen erkenning van de arbei dersorganisaties. De vertegenwoordigers van 50 staalfabrieken in de vier groote in- dustrieele staten Pennsylvanië, Ohio, West- Virginia en Maryland hebben zich reeds offi cieel uitgesproken tegen het ontwerp, dat door de administratie gesteund wordt en waarbij een permanent nationaal arbeids bureau zou wordep ingesteld, waarin met name vertegenwoordigers zitting zullen heb ben van de Amerikaansche federatie van den arbeid. De industrieelen zien in de schepping van een zoodanig bureau een dreiging met dictatuur. De tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft Zondag een fraaien avond gehad. De zaal van den heer Schuyt was flink bezet, terwijl het blijspel „Suikerfreule" van Van Wermeskerken bijzonder goed werd weerge geven. We willen aannemen, dat de inhoud van dit stuk de lezer bekend is. Het is een vervolg als het ware op het eenige jaren geleden uit gekomen stuk van den zelfden schrijven „Tropenadel". En evenals dit stuk door zijn gezonden humor, met zijn talrijke geestige en inhoudrijke uitvallen, den hoorder in hooge mate kon bekoren, zoo is ook „Suikerfreule" een blijspel van hetzelfde slag, hetwelk evenals het andere, tevens een kijk geeft op Indische geestesopvattingen. Doch we willen het in hoofdzaak hebben over Betje, mej. van der Booij, die met haar onvervalscht Kattenburgsch op een kwaden dag haar intrede deed in de Indische fami lie, en daar met de allures haar volk eigen, doch eerlijk als goud, in velerlei zin een groote schoonmaak gaat houden, zoodat ten slotte de voor haar ideale toestand ontstaat. Meesterlijk werd deze rol vertolkt door mej. Miep Strijder. Onverbeterlijk waren haar dialect en haar houding, naar heele creatie. En door haar zoo natuurlijk spel, waardoor de lachtsalvo's niet van de lucbr bleven, begeesterde ze het spel van de ove rige medespelenden, zoodat het geheel uit stekend heeft voldaan. Wat wel door het drukke applaus werd bewezen. Grimeering en regie waren als vanouds verzorgd door den heer Rossenbacker. Het tooneel was keurig door eigen krachten ver zorgd. Een geanimeerd bal, onder de deskundige leiding van den heer C. Hoogvorst, besloot den avond. nar essen, ook al hebben zij meer dienstjaren, achter worden gesteld bij anderen. Met 6 tegen 4 stemmen werd besloten gun stig te beschikken op het adres van de Wo- uingbouwvereeniging „Schagen" om de huur- prijsverlaging van de woningen voor rekening van de gemeente te nemen Het schrijven van het P.E.N. inzake tijde lijke tariefverlaging werd z.h.st. aangenomen. In overeenstemming met het voorstel van B. en W. werd ingevolge verzoeken van de middenstandsorganisaties besloten, bij feeste lijke gelegenheden, de politieverordening inzake het vent verbod scherper toe te passen Van de banne en polder Schagen was het verzoek ingekomen om voor de verbetering van den Menesweg, waarvan de kosten ge raamd zijn op 9270, gedurende 8 jaar de helft bij te dragen, na vermindering van de uitkeering uit het wegenfonds. De voorzitter bestreed inwilliging van het verzoek met het oog op de gemeentefinancien. De wethouders, ofschoon geen dekking kun nende aanwijzen, waren voor. De heer de Vries stelde voor om 25 pCt. bij te dragen, welk voorstel door mr Buiskool werd gesteund en werd aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren de Veer, Blauboer, Schoort en Orsel. De herziening van het uitbreidingsplan werd conform vastgesteld. Z. h. st. werd overeenkomstig het rapport van den directeur der lichtbedrijven, besloten, het gas voor industrie, gaskachels, gevsers enz. te stellen op: de eerste 2000 M3. per jaar ad 5 cent per M3. en daarboven op 4 cent per M3. Na een langdurige comitévergadering werd overeenkomstig een voorstel van B en W. enkele wijzigingen in het contract met de waterstaat inzake de kanaal- en havenplan nen aan te brengen. O.a. werd bepaald, dat arbeiders op 1 Maart 1934 minstens 3 maan den in de gemeente moeten wonen om bij be doelde werken te werk te worden gesteld. Zondag gaf het symphoniegezelschap Polyphonia onder directie van den heer G. Anderson te Alkmaar een uitvoering. De zaal was vrij goed bezet. Polyphonia opende den avond met den marsch Heil Europa. Drt nummer en de daar op volgende, waaronder waren met zangbe geleiding van mejuffrouw G. van der Oord, werden keurig gespeeld. Een nummer, ge speeld door 6 adspirant-leden. was mede heel aardig en gaf blijk dat de directeur zich veel moeite getroost voor de opleiding van nieuwe leden. Het programma werd afgewisseld door enkele voordrachten van de dames-leden en door een voordracht van 4 adspirant-leden. Het laatst gespeelde nummer „Groote Pot pourri" met bekende zangwijzen werd en thousiast door de aanwezigen meegezongen. SCHAGEN, De raad benoemde in zijn Vrijdagavond jehouden vergadering inplaats mevr. A. Roggeveen—Ploeger, die bedankt had, tot lid van de commissie van toezicht op het L. O. mevr. J. C. KramerKeijzer. Met 6 tegen 3 stemmen werd besloten het ambtenarenreglement overeenkomstig de voorschriften van de regeering te wijzigen Voortaan kunnen dus ook in Schagen ambte naren wegens revolutionnaire gezindheid of wegens lidmaatschap van verboden vereeni- gingen worden ontslagen en wordt aan hu wende ambtenaressen ontslag verleend, ter wijl bij op wachtgeldstelling gehuwde ambte DE RIJP. Onze plaatgenoot D. Tol slaagde voor het eindexamen vijfjarigen cursus der vereeni- ing tot bevordering van het vakonderwijs in "estfriesland. Zondagavond was door de ren- en tour- vereeniging een bonte avond georganiseerd in Concordia .waarvoor groote belangstelling bestond. De groote zaal van Concordia was tot in alle hoeken gevuld met belangstellenden en medewerkenden. Het was een programma vol afwisseling waaraan door verschillende personen en vereenigingen werden mede gewerkt. Het geheel leek een bonte revue, zoo snel volgden de verschillende nummers elkander op. De zangvereeniging Crescendo zong en verschillende voordrachten werden uitgevoerd door de dames T. Muller, T. Hop- Langedijk en de heeren P. Kist. H. Kuiper en Jac. Prijs. En dan waren de bijzonder mooie balletten van Hygiea, zooals b.v. het loflied op de Pelikaan en het vroolijke Paaschfeest Vergeten we vooral niet het Rythme van Nel Langedijk en dan de solodans van Neli Ludeke. Verder kregen we eenige boksdemon- straties te zien van de Alkmaarsche Boksclub en voorts toestel-turnen van Hercules. Dan ook nog de één-acter „De Daad" door Jac Prijs, een vermakelijke geschiedenis, en een wedstrijd op homc-tramers door leden van Onderling Genoegen, 's Middags waren door deze vereeniging serie-wedstrijden ge houden waarvan 8 personen in de finale ge plaatst werden, die dezen avond verreden werd op home-trainers. Gereden werd 3000 meter. De eerste prijs werd behaald door den heer Kuiper van Julianadorp in den tijd van 3.25 8 min. De tweede prijs door Willemse van Schagen in 3.27.3 en de derde prijs door J. Renaud in den tijd van 3.29.3. Door één der renners werd een gemiddelde snelheid be haald van 76 K.M. De verschillende prijzen werden na afloop door den heer P. Nap met een toepasselijk woord uitgereikt. Dank werd gebracht aan allen die voor het welslagen van dezen bonten avond gezorgd hebben. Ver melden wij nog de muziek van de „Vroolijke J61. Hij kreeg het er geducht warm van, maar de aanhouder wint en zoo bereikte hij inderdaad de opening, met een vuile lap er voor, die als deur moest dienst doen. Nog een paar wentelingen en bij rolde onder het gordijn door en kwam op straat terecht. Daar bleet hij uitgeput van vermoei rid liggen, om even op adem te komen. Geen mensch was er te bekennen. 162. Opeensstemmen, geschreeuw en gedraaf. Ha, daar kwamen menschen den hoek om, hoera! De vliegeniers waren er ook bij; Piet schreeuwde zoo hard hij kon, gelukkig zag de bestuurder hem, maar ze schenen zoo'n razende haast te heb ben, dat hij Piet als een bundeltje oude kleeren onder zijn arm pakte en doorliep

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9