Alkmaarsche Courant Financieel Overzicht Honderd Zes en Dertigste Jaargang. ZATERDAG 24 MAART. N°' 71 1934 ^beidsmoeUijkhedcn in de Ver. AmtribT" ICr kaPitaIisatie der Amenknnnsehe spoorwegen. hanrft tVaU dejn Franschen franc handt af van de financieele sa- neering. - Naar een renteverla ging voor Duitsche obligatiën? ;.f^ere. conversie van Indische staatsschuld. Lustelooze stem ming op de aandeelenmarkt. De gunstige stemming, waarvan de Am- sterdamsohe beurs de laatste weken blijk had gegeven, heeft zich niet kunnen handhaven. Factoren van internationalen aard hebben opnieuw tot terughouding genoopt: een ern stige terugslag in het koersniveau is echter uitgebleven, wat er wel op wijst, dat de tech nische positie van de markt heel wat krachti ger is geworden. Tijdelijk trad zelfs eer, koersherstel in, dat evenwel spoedig weer voor een nieuwe inzinking heeft plaats ge maakt, voornamelijk op de vrees voor ern stige arbeidsconflicten in Amerika. Op de New Yorksche beurs heeft het ingrij pen van President Roosevelt, om de dreigen de staking op de spoorwegen en in de auto- mobielindusirie met alle noodlottige gevol gen voor het economisch leven in de Ver. Sta ten te voorkomen, natuurlijk groote voldoe ning gewekt. Toch vraagt men zich af, of hiermede een der meest brandende kwesties, n.1. de positie en de rechten der arbeiders binnen de National Recovery Act, wel van de baan is en of het toch niet spoedig tot een krachtproef zal moeten komen. Bij de drei gende staking in de automobielindustrie gaat het immers in het geheel niet om een loon- kwestie. De staking heeft ten doel, een beslis sing uit te lokken over de z.g. „open-shop" kwestie. De automobielfabrikanten wenschen de vrijheid te behouden om arbeiders, of zij al dan niet lid zijn van een vakvereeniging, in hun bedrijf aan te stellen, terwijl zij ook hun eigen werktijden wenschen te regelen en het gezag van de Federatie van Vakvereeni- gingen niet willen erkennen. De arbeiders be roepen zich echter op de hun bij de National Recovery Act, de „Nira", toegekende rechten tot vorming van nationale vakver- eenigingen. Een principieele beslissing ten aanzien van deze. voor het geheele Ameri- kaansche bedrijfsleven zoo belangrijke kwes tie, zal nog heel wat moeilijkheden en strijd tusschen werkgevers en werknemers met zich kunnen brengen. Het conflict bij de spoorweegn, dat door arbitrage zal worden beslecht, is van ge heel anderen aard; hierbij betreft het een zuivere loonkwestie. Op 30 Juni a.s. loopt een sinds eenige jaren van kracht zijnde loons verlaging van 10 af. De spoorwegmijen, zich steunend op de ongunstige financieele resultaten, wenschen deze reductie niet alleen te continueeren, maar verlangen zelfs een loonsverlaging tot 15 De arbeiders, die de kosten van hun levensonderhoud geleide lijk' zién stijgen, willen hun loonen op het vroegere peil hersteld zien. Zij wijzen er daaroij op, dat de financieele moeilijkheden bij de spoorwegen voornamelijk het gevolg zijn van hun overkapitalisatie. Voor een deel is dit laatste inderdaad het geval. Al spelen de exploitatiekosten, waai- van de arbeidsloonen een belangrijk onder deel vormen, natuurlijk een groote rol, .van een winstgevende exploitatie zal eerst 'dan Sprake kunnen zijn, wanneer de kapitalisat'e er spoorwegmijen zal zijn aangepast aan de sterke vermindering der inkomsten, die zoo wel het gevolg is van den ongunstigen econo- mischen toestand als van de concurrentie van het automobielverkeer, het vervoer van petro leum per pijpleiding, enz. Een financieele reorganisatie, bestaande uit eer. reductie van het aandeelenkapitaal, waarbij in bepaalde gevallen ook obligatiehouders een veer zu'len moeten laten zal op den duur dan ook wel niet te vermijden zijn. Een groot aantal spoorwegondernemingen verdient nog niet de rente op de uitstaande obligatieleningen; voorloopig wordt deze in de meeste gevallen betaald uit het in de goede jaren gekweekte surplus; hiermede kan echter niet tot in het oneindige worden voortgegaan. Hoewel de financieele resultaten in de tweede helft van het vorige jaar en de eerste maanden van dit jaar iets verbeterd zijn, dank zij de door de herstelcampagne veroor zaakte opleving, ziet het er niet naar uit, als of het in de Amerikaansche spoorwegen be legde kapitaal spoedig weer rendeerend zal worden. Behalve de gebeurtenissen in Amerika heeft ook de ontwikkeling van den toestand in Frankrijk haar invloed op de Amster- damsche beurs doen gevoelen. Ondanks de vorming der Nationale regeering heeft de financieele saneering in Frankrijk nog slechts weinig vorderingen gemaakt. De regeering is thans doende met het uitwerken van de ontwerpen, waardoor men het even wicht in de begrooting hoopt te kunnen her stellen. De desbetreffende voorstellen zuilen eerst na de vacantie van twee maanden, die de Kamers zich hebben toegekend, aan het Parlement worden voorgelegd; dan zal blij ken, of het gezag van de regeering-Doumer- fue krachtig genoeg is, om de onvermijdelijke ezuinigingen aangenomen te krijgen, die de vroegere regeering niet hebben weten door te V°Het lot van den Franschen franc houdt met de financieele saneering direct verband; mocht het Fransche volk zich de noodzake^ lijke offers niet willen getroosten, dan za zoowel op politiek als op financieel een toestand van verwarring kunnen intr - den, waarvan de gevolgen thans nog niet zijn te overzien. De opschorting van de zittin0 van Kamer en Senaat gedurende eenige maanden stelt de regeering intusschen m staat .rustig de voor het financieele herstel te nemen maatregelen te overwegen en men mag vertrouwen, dat zij genoeg overredings kracht zal bezitten, om de volksvertegenwoor diging van de noodzakelijkheid van aan neming der voorstellen te overtuigen. De hoop, dat het hiertoe inderdaad zal ko men, heeft geleid tot eenig koersherstel voor ®taatsf°ndsen, die sterk onder den !™LTduhe5beJ? verkeerd van de heerschendc onzekerheid. Toch blijft de rentevoet op dt Fransche geldij en kapitaalmarkt nog betrek kelijk hoog. Dit is eenerzijds het gevolg van de afvloeiing van groote kapitalen naar he; buitenland, voornamelijk naar Londen, in dt periode voor de vorming van de regeering daarnaast van de groote geldbehoefte der Fransche schatkist, welke deze slechts tot voortdurend ongunstige voor waarden kon dekken. De uitgifte van een leening door de Fransches poorwegen met een netto-rendement van 6A illustreert wel de moeilijkheden, waarmede men in rrankrijk bij het opnemen van nieuw kapitaal te kampen heeft. Een terugkeer van het ver ouwen als gevolg van een saneering der staatsfmanaen zal hierin echter al spoedig wijziging kunnen brengen; de thans geham sterde gelden zullen naar de markt terug- ^'e,n en teen daling der rente, gepaard SJnnaf een ?tU?ing der koersen van staatsfondsen, zal hiervan het gevolg kun- i*cn zij n IfrJr^'kk^"80116 l€eningen zich iets in koers hebben kunnen herstellen, is de stem ming voor Duitsche obligatiën gedrukt ge bleven. De kwestie der Duitsche schulden heeft opnieuw in het middelpunt der belang stelling gestaan, als gevolg van een nieuwe uiteenzetting van den president der Duitsche Rijksbank omtrent de betalingsoositie van Duitschland, waarin hij duidelijk te kennen heeft gegeven, dat een verlaging der rente op de in het buitenland opgenomen leeningen in het voornemen ligt. Dr Schacht heeft zich hierbij beroepen op de verdere vermindering van den deviezen- en goudvoorraad der Rijksbank, ondanks alle, tot dusverre geno men maatregelen tot beperking van het beta lingsverkeer met het buitenland, zoodat de goud- en deviezendekking der bankbiljetten nog slechts 8 bedraagt. Gezien de ont wikkeling van den buitenlandschen handel van Duitschland in de eerste twee maanden van dit jaar kan niet worden verwacht, dat hierin een verbetering zal komen. Januari toonde reeds een invoer-overschot aan van M. 22 millioen. Februari van M. 35 mil lioen, voornamelijk als gevolg van een stij ging van den invoer van grondstoffen. De contingenteeringsmaatregelen en de andere methode tot beperking van den import heb ben daarentegen tot een verdere verminde ring van den invoer van levensmiddelen met M. 10 millioen geleid. Een en ander is het directe gevolg van de economische politiek der Duitsche regeering die gericht is op een uitbreiding der productie, waardoor de in dustrie een grootere hoeveelheid overzeesche grondstoffen noodig heeft, terwijl daartegen over het import van artikelen, die Duitsch land zal kan voortbrengen, hoe langer hoe meer wordt beperkt, wat het buitenland weer aanleiding geeft, Duitsche fabrikaten te weren. Ook Duitschland is in den vicieuzen cirkel der autarkie geraakt. Aanleiding om te verwachten, dat een ver mindering der rentelasten op de buitenland- sche schuld het bedrijfsleven aldaar in een gezonderen toestand zal brengen, bestaat er geenszins. Toch zullen de Duitsche autori teiten het in deze richting sturen en afgaan de op wat Dr. Schacht dezer dagen zeide, zal men ook de Dawes- en de Youngleening in de nieuwe regeling willen betrekken, die voor houders van Duitsche obligatiën slechts verdere teleurstelling met zich kan brengen, na alle last, die de scrips-regeling reeds heeft veroorzaakt. De gemiddelde noteering van 7 pCt. Duit sche dollarleeningen, die in de week van 10 tot 17 Maart reeds van 39 tot 37.1 was ge daald, is sindsdien nog verder teruggeloo- pen; hetzelfde geldt voor de op de Amster- damsche beurs verhandelde 6pCt. Duit sche leeningen, die van 32.4 op 10 Maart tot 29.8 op 17 Maart waren teruggeloopen. Binnenlahdsche obligatiën waren in het al gemeen beter prijshoudend. De 4 pCt. gega randeerde Indische leening is den vorigen Zaterdag voor het eerst in de officieele notee ring opgenomen, met een koers van 98 pCt die niet ten volle kon worden gehandhaafd Er bestaat dus nog altijd een marge van een paar percent tusschen de koersen der 4 pCt. Nederlandsche staatsleeningen en deze Indi sche leening, die door de garantie, welke de Nederlandsche staat voor rente en aflossing cp zich heeft genomen, feitelijk met de staats leeningen gelijk kan worden gesteld. Dit neemt niet weg, dat deze eerste Indi sche conversie-transactie met de hulp van het moederland een groot succes is geweest. Zelfs Amerikaansche houders hebben, tot een to taal bedrag van 640.000, hun 6 pCt. en 5 A pCt. dollarobligatiën in 4 pCt. guldenslee- nincren omgewisseld. Meer dollarleeningen heeft Ned.-Indië niet uitstaan. De hooge ren te die het op zijn uitstaande guldens.eenin- gên betaalt, bedraagt 5 pCt., terwijl er ook aanzienlijke bedragen aan 4% pCt Indische leeningen loopen. Wanneer eenmaal de groo te conversie-operatie van Nederlandsche staatsschuld achter den rug is, zal de regee- rin<T naar reeds officieel is medegedeeld, er naar' streven, ook deze Indische leeningen op een lagere renteb&sis te brengen. Tegen zu«k* een verdere directe vermenging van het cre dit der koloniën met dat van het moederland kunnen wel ernstige bedenkingen worden in gebracht, maar deze bezwaren worden voor een goed deel te niet gedaan door de overwe ging, dat de aldus verkregen bezuiniging aan de financieele saneering van onzen (Josr, en daarmede aan het Indische en het Neder landsche crediet tezamen, ten goede moet ko men. Op de verschillende afdeehngen van de aandeelenmarkt hebben zich slechts weinig factoren van bijzonderen aard doen gelden Van industrieele aandeelen waren Philips' tijdelijk gevraagd; later kwam er echter eenig materiaal aan de markt en zakte de koers weer in. Aandeelen Unilever konden een kleine koerswinst al evenmin handhaven. De daling van de winst der nauw met het Uni lever' concern geliëerde Niger Co. (van 463.128 in 1932 tot 354 534 in 1933) heeft geen aangenamen indruk gemaakt, om dat men hieruit minder gunstige conclusies trekt ten aanzien van de financieele resulta ten van het Unileverconcern in zijn geheel. Zooals gewoonlijk om dezen tijd van het jaar, nu binnen niet te langen tijd de jaarver slagen tegemoet kunnen worden gezien, loo pen' er op de beurs weer allerlei geruchten omtrent de te verwachten dividenden. In den OOlt doo\fflyjLJ&pS vexocuisicfyot/ betrekkelijk gunstigen gang van het bedrijf bij Philips' vindt men aanleiding, de divi dendvooruitzichten voor deze onderneming vrij hoog aan te slaan. Voor Unilever ver wacht men slechts een klein slotdividend, en voor de Koninklijke noemt men een dividend van niet meer dan 5 pCt. Dat de Koninklijke een hoogere uitkeering aan aandeelhouders zal doen is, gezien de ontwikkeling van de petroleummarkt in het afgeloopen jaar en de vooruitzichten voor de naaste toekomst der industrie in haar geheel ook nauwelijks te verwachten. Op basis van den tegenwoordi- gen beurskoers van circa 165 pCt. zou een uitkeering als de bovengenoemde natuurlijk slechts een gering rendement beteekenenhet zelfde kan echter gezegd worden voor de meeste aandeelen. voor zoover daarop ten minste eenig dividend wordt betaald. Dit neemt niet weg, dat de dividendgeruchten een ongunstigen invloed op den koers van aandeelen Koninklijke hebben uitgeoefend. Een verlaging van den benzineprijs in Enge land droeg het hare tot de flauwe stemming bij. Kunstzijdeaandeelen zijn weinig in koers veranderd en ook op de markt voor cultuur waarden deden zich geen nieuwe factoren voor. Belangrijke verkoopen van Java-suiker hebben niet plaats gehad; wel maken de In dische bladen melding van besprekingen tot ruil van Java-suiker tegen Britsch-Indische katoen, een transactie, die in de lijn ligt van het streven der regeering, om door het slui ten van bijzondere overeenkomsten den afzet van Indische producten zooveel mogelijk te vergrooten. In rubber- en tabaksaandeelen is niet veel omgegaan en de koersen zijn. slechts weinig veranderd. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop IA pCt. N.W.S. 73 1/12, 73 5/16. 733/8, 4 pCt. Nederland 1933 100 3/16, 100, 100 1/16. 100 1/8! AA pCt. Ned. Indië 1931 97 3/4, 97, 96 7/8; 4 pCt Ned.-Indië 1934 98. 97 3/4, 97 5/8; 4 j>Ct. Amsterdam 94 1/4, 94, 93 7/8; Philips' 244, 241. 24414. 239%, 241; Unilever 80 3/4, 77 3/4, 77 7/8; Aku 42 3/4, 40 3/4; 41 1/4; Ned. Ford 162 1/4, 157; Koninklijke Petroleum 170. 162, 163; Ned. Scheepvaart Unie 44 7/8, 43; Koloniale Bank 53%, 51A, 2514, 51; Handelsver. „Amsterdam" 183 3/4, 1771A; Amsterdam Rubber 105 1/4, 103 7/8, 102 3/4; Oost Java Rubber 98 1/4, 95, 96, 95; Deli atavia Mij. 128. 124, 12614, 12414; Deli Mij. 126. 123, 12514, 124, 123; Senembah 144%, 147 1/4, 144 3/4. fsoooeo JladiopcoQcamma Qemeeutecaden HENSBROEK. 'Donderdag vergaderde de raad. Voorzitter was burgemeester Kooi man tévens secretarie. Alvorens aldus de voorzitter met onze gewone werkzaamheden aan te vangen is het mij een behoefte hier van ceze plaats een woord van deelneming uit te spreken voor onze Koninklijke familie, die zoo zwaar is getroffen door het verscheiden van hun Koninklijke Moeder en Grootmoeder. Velen hebben reeds in welgekozen woorden getuigd welk een groote persoonlijkheid met onze Koningin-Moeder is heengegaan, welk een nationaal verlies ons voik heeft geleden. Voor zieken, voor ouden van dagen, voor armen en voor de jeugd toonde zij steeds hare groote belangstelling en haar warm hart. Zij was een 1 andsmoeder in den waren zin des woords. Mededeelingen. Van de gemeentebesturen van Span broek, Opmeer en Sijbekarspel was op het verzoek van het gemeentebestuur alhier om de salarissen van keur- en hulpmeester resp. te brengen op 1800 en 1700, een schrijven ingekomen dat deze niet met de zienswijze van het be stuur der gem. Hensbroek mee kunnen gaan. Van Hoogwoud was een schrijven in gekomen dat deze zich met het verzoek kon vereenigen. Van de gem. Abbekerk en de gem. Obdam was nog geen schrijven dien aangaande ingekomen. De voorzitter zeide nog dat dan na tuurlijk de vergadering van gecommi- teerden nog moet beslissen. Van den administrateur van het G. E. B was dezer dagen een schrijven inge komen dat dit bedrijf een verlies heeft te boeken over dit jaar van 308.71. Dit staat in verband met het omzetten van het net wegens het verbreeden van den weg wat het bedrijf ongeveer 1000 heeft gekost. Algemeen was de raad van gedachte di t het H H Raadschap eigenlijk hier voor aansprakelijk moest worden ge steld of ten minste in de onkosten tege moet diende te komen. Aan Ged Staten zal hieromtrent het een en ander wor- en medegedeeld, hoewel niets defini tief is vastgesteld en de besprekingen mondeling zijn gehouden dus geen enkel bewijs aanwezig is. Ingekomen stukken. Van de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs was een schrijven ingekomen dat haar voorzitter de heer D Leegwater als zoodanig heeft be dankt. Zondag 25 Maart. HILVERSUM, 1875 M. (9—12— en 5.6.VARA, 6.8-de VPRO en de AVRO van '2 —5.— en 8.—12.— uur). Speciaal pro gramma in verband met bet over lijden van koningin Emma. Gewijzigd AVRÖ-progi.: 12.1 30 Octet olv. Louis Schmidt. 12 40 12 55 Gr.pl. 12.55—1.30 Octet olv. Louis Schmidt. 4.30 „Matthaus Passion Vervolg 1.30- 4.30— 5.Gr.pl. en eventueele persber 8.Vaz Dias. 8.159.15 Omroep orkest olv. N. Treep mmv. Alex Borofski. 9.15 Gr.pl. 9 45 Omroep orkest olv. N. Treep mmv. H. Cals. 11 Sluiting. HUIZEN, 301 M. (8.30—9.30, 12.15—5— en 7.45—11— KRO, de NCRV van 9.30—12.15 en 5.— 7 45 uur). 8.30 Morgenwijding 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerk dienst uit de N. H. kerk te Grams- bergen. Voorg.: ds. H. W. Lovink. Heirna gewijde muziek. 12.15 12.30 Herdenkingsrede d. pastoor W. Nolet. 12.30—1.Lunchcon cert. 1.Orkestconcert en lezing. 2.Cursus. 2.30 Koorzang en de clamatie. 4.40 Gr.pl. 5.Chr. Radiokoor olv. J. Couvée. 5-50 Kerkdienst uit de Geref. kerk te Amst. Voorg.: Ds. B. Wielinga. Hierna: Gewijde muziek. 745 Sportnieupws. 8.15—9-Solisten- concert. 9.Vaz Dias. 9.05 Koor- concert. 10.35 Vaz Dias. 10.40 11.Epiloog. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Tijd sein en her. 10.5011.55 Ketten. 12.50 Pianorecital H. Bor. 1.20 Schotsch Studio-orkest olv. Daines mmv. J. Sclanders, sopraan. 2.20 Gr.pl. 3.Lezing. 3.20 V. Olof's Sextet. 4.20 Vioolrecital J. Poug- net. 4.50 Korte dienst v. d. jeugd. 5.20 Orgelconcert B. Mason. 5.50 Missiepraatje. 6.05 Kamermuziek door het Lyra-kwartet. 7.20 Lezing 7.50 Zang door J. Morel, bariton. 8.20 R.K.-kerkdienst. 9.05 Liefda- digheidsoproep. 9.10 Ber. 9.25 Ge wijd koorconcert olv. Sir Walford Davies. 9.50 L. Bridgewater's kwintet. 10.50 Epiloog. PARIJS (RADIO-PARIS), 1796 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Orgel concert Marthe Bracquemond. 1.20 Orkestconcert olv. Pascal. 4.20 Or kestconcert o.l.v. Anfoldi. 6.50 Zang. 8.20 Orkestconcert olv. Bar rat. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 12.20 Omroeporkest olv. Mahler. 1.45—2.15 Gr.pl. 2.45 Aage Juhl Thomsen en zijn Jazz-orkest. 7.20 Hoorspel. 7.35 Trioconcert. 8.25 9 20 Omroeporkest olv. Gröndahl. 10.20—11.50 Dansmuziek o. I v. Jens Warny. I.ANGENBERG, 456 M. 5.55 Bremer havenconcert. 9.05 Piano recital H. Haasz. 10.50 Bachcan- tate. 11.20 Königsberger Opera- orkest olv. Brückner. 1.30 Gr.pl. 4.20 Verst. Sted. Orkest olv. Ober- borbeck. 7.20 „Die Jahreszeiten", oratorium van Haydn, mmv. koor, orkest en solisten. 10.40 Omroep kleinorkest olv. Steiner. 11.20— II.50 Gramofoonplaten. ROME, 421 M. 8.05 „Die blaue Masur", operette van Lehar. Lei ding: Paoletti. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 10.20 Gr.pl. 11.20 Omroepklein- orkest olv. Leemans. 12 20 Orkest concert. 1.30 Omroeporkest olv. Walpot. 5-20 Dansmuziek. 6.35 Gr.pl." 6.50 Harmonikaspel. 7.10 Gr.pl. 8.20 OmroepofKest olv. Wal pot. 9.25 Concert uit Engeland olv. Boult. 11.Concert olv. Moreaux. 484 M.: 10.20 Omroepkleinorkest olv. Leemans. 11.20 Gr.pl. 12 20 Omroeporkest olv. Walpot. 1.30 Or kestconcert olv. Felleman. 5.20 Or kestconcert olv P Moreaux. 6.35 Omroepkleinorkest olv Leemans. 8 20 „De barbier van Sevilla Ros- sini, mmv. het Radio-Symphonie- orkest en solisten olv. Kumps. 10.30 —12.20 Concert olv. Moreaux. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M- 7.20 „Die Jahreszeiten", orato rium van Haydn. Leiding: Breuer. 9.20 Ber. 1005 Scheepsweerber. 10.20 Concert uit Londen o. 1. v. Boult. 10.50—11.50 Concert uit Frankfurt. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2; Huizen- Maandag 26 Maart- HILVERSUM, 1875 M. (Alg. pr. AVRO). 8.— Mededeelingen. 8.15 Tijdsein. 9.45 Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voordr. door mr. Ph. C. la Chapelle. 11. Orgelconcert 12.Gr.platen. 2.15 Viool-recital Boris Lensky. 2.45 Gr.pl. 3.30 Pianorecital Susie v. d. Chijs. 4.15 Gr.pl. 4.30 Causerie Max Tak. 5.30 Gr.pl. 7 30 Kamer muziek. 8.Vaz Dias. 8.05 Con cert Omroeporkest o. 1. v. Alb. van Raalte, mmv. Carel van Leeuwen Boomkamp, cello; afg. met gr.pl. 10.30 Vaz Dias en sluiting. HUIZEN, 301 M. (NCRV-uitz.) Speciaal programma in verband met het overlijden vaH koningin Emma. DAVENTRY, 1500 M. 10.20 Schriftlezing. 10.35 Morgenwij ding. 10.50 Tijdsein, ber. 11.05 Le zing. 12.20 Orgelspel f. Jenkins. 1.05 eWstern Studio-orkest olv. F. Thomas, mmv. H. E. Jones, bari ton. 2.20 Gr.pl. 3.20 Sportpraatje. 3.40 Northern Studio-orkest olv. J. Bridge. 4.20 Sonatenconcert, viool en piano. 4.50 Schotsch Studio orkest olv. G. Daines. 5.35 Kinder.» uur. 6.20 Ber. 6.50 Beethoven's strijkkwartetten. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Van Phillips en zijn „All Star" orkest. 9.20 Ber. en le zing. 9.55 BBC-orkest olv. W. Braithwaite, m. m. v. B. Humby, piano. 11.10 Voordracht. 11.15 12.20 Sydney Kyte's Band. PARIJS (RADIO-PARIS), 1796 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Orkest concert olv. Krettly. 8.20 Kamer- concert mmv. viool, piano en zang. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 1.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 1.50 Amefikaansche Songs. 2.20—4.20 Concert uit rest „Wivex". 7.20 Concert door solis ten, koor en orkest olv. Mogens Woldike. 9.3511.50 Dansmuziek uit het Palace-Hotel olv. E. Tuxen. LANGENBERG. 456 M. 5 25, 6.30 en 10.50 Gr.pl. 11.20 Silez. Philh. Orkest o. 1. v. Kaufmann. 12.20 Weragkl.-orkest olv. Eysoldt. I.20 Concert door koor en solisten olv. Kneip. 3.20 Orkestconcert olv. Andrae. 4.30 Gr.pl. 6.20 Literair- muzikaal progr. 8.Weragklein- orkest olv. Eysoldt. 10.20 Kwintet concert. 10-5011.50 Concert. ROME, 421 M. 8.05 Concert door Mafalda Favero, sopraan en A. Melandri, tenor. 9.15 Concert door A Serato, viool en A. Satta, piano. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 1.30 Omroepklein orkest olv. Leemans. 5.20 Omroep- symphonie-orkest o. 1. v. Leemans. 8 20 Vervolg concert. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Omroepkleinorkest olv. Leemans. 1.30 Gr.pl. 5.20 Dans muziek. 6.35 Zangvoordracht. 6.50 Gr.pl. 8.20 Gr.pl. 9.20 Kwartet concert. 1030—11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 25 „Donna Diana", opera v. E. N. von Reznicek. Leiding: de componist. 9.20 Ber. 9.45 Sport praatje. 10.05 Weerber. 10.20 II.50 Concert uit Königsberg. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizer Door de commissie was een alfabeti sche volgorde aan den raad voorgelegd. Deze is als volgt samengesteld: P Ad miraal, K. de Hart en Jb v. d. Molen. Benoemd werd de heer K. de Hart met 5 stemmen, de beide anderen ieder een stem. De voorzitter bracht een woord van dank namens den raad aan den heer Leegwater die 13 jaar aan de commissie van toezicht zijn beste krachten heeft gegeven. Daarna werd aan den raad het jaar verslag van voornoemde commissie voorgelezen. Hieruit stippen we aan dat op 1 October uit Obdam "20 leerlingen op de school alhier zijn toegelaten, dat 1 Dec. 1933 de school 70 leerlingen telde Van dezelfde commissie was nog een verzoek ingekomen om de oude banken die door de meerdere kinderen moesten worden gebruikt door nieuwe te ver vangen. De raad was algemeen van mee ning. dat, gezien de slechte tijden, geen nieuwe banken zullen worden aange kocht. Schrijven van den minister aangaande verkoop van een stukje grond van het stukje grond van het landarbeidersbe drijfje van Jn Klerk Ten behoeve voor de wegverbreeding groot 60 c.A te ver koopen aan het Hoogheemraadschap voor de som van 120 De minister wil de dit doen gebruiken als een extra af lossing van de hypotheekschuld, waar mede B. en W- niet direct accoord kon den gaan. Voorgesteld werd den mimster van het een en ander op de hoogte te stellen en schrijven dat het perceel er absoluut niet in waarde door verminderd, daar het maar een heel klein strookje langs den weg betreft. De raad ging met een en ander ac coord. Een brief van den minister van bin- nenlandsche zaken was gekomen met de mededeeling dat de zomertijd zal aan vangen 15 Mei en zal eindigen 7 Oct Van den kassier der Boerenleenbank was een schrijven ingekomen betreffen de de nog te betalen rente van de voor schotten van 1931 en 1933. Het geheele bedrag wat nog moet worden betaald is 70 Na bespreking werd besloten, be houdens goedkeuring van het Rijk, om 30 van de rente voor rekening der ge meente te nemen Wel zal de bank nog wel iets geduld moeten hebben daar er nog wel eenigen tijd over zal verloopen alvorens daar de goedkeuring is over binnen gekomen. Voorstel van B en W om de werk verschaffing (baggerregeling) voor de tuinders stop te zetten met ingang van 29 Maart 1934. De voorzitter deelde mede. dat half Februari hier met den minister over is gecorrespondeerd en getelefoneerd en gevraagd of het niet mogelijk was om de behoeftige kleine tuinders dan op een ancere manier hulp te verleenen, b v. m

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9