Agenda P fBimietitand Jkooutclaat Hieuw* (Rechtszaken £aatste A JCeck Schooi Stad ett Omqeoing. Weet&edcht Dr. Henri Polak over Koningin Emma. Nadere bijzonderheden Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer De rid ders van de droeve figuur (klucht), hoofdrol Slim Summerville. Toegang voor eiken leef tijd. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ik ben geen engel (rom.) Toegang boven 13 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnummer Wiener Opernball (rom.), hoofdrollen Liane Haid en Georg Alexander. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, Maandag en Woens dag, des avonds half 8, hoofdnummer Es gibt nur eine Liebe (operette), hoofdrollen Jenny Jugo en Heinz Rühmann. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag matinee. Maandag 26 Maart. 8 uur, café Central, verg. Ned. Bond van handels- en kantoorbedienden, rede B. Slier. 8 uur, loge Nieuwesloot 111, psychometri sche avond, mevr. A. v. d. Ster—Verduijn. 8.15 uur, dancing Harmonie, dr. J. B. van Amerongen met monodrama Amok. Gebouw De Lange en de Moraaz, Lange- straat 49, vergadering plannen omzetting U.l.o.-school te Bergen. plaats vinden, terwijl evenmin straatmuziek geoorloofd is. Eveneens zullen alle bioscopen morgen ge sloten zijn. Herdenkingsdiensten. Door het kerkbestuur der Ned. Israël. Ge meente te Alkmaar is bepaald, dat heden avond te 8 uur ter Synagoge een rouwdienst zal gehouden worden ter herdenking van wij len Tf.M. de koningin-moeder. De herdenkingsrede zal uitgesproken wor den door den leeraar, den heer A. de Wolff. In de geref. kerk aan de Oudegracht zal hedenavond half 8 ds. von Meyenfeldt voor gaan. Dinsdagavond zal in het gebouw Linden- laan 117 de Vrije Evang. gemeente een her denkingsavond worden gehouden. Driespre kers zullen een herdenkingsrede houden, ter wijl de avond door solozang zal worden op geluisterd. De dienst begint om 8 uur. Rouwzang. Van den door den heer Kamerlingh Onnes te Bergen vervaardigden Rouwzang ter ge legenheid van het verscheiden van H.M. de koningin-möedeigepubliceerd in ons num mer van 20 Maart, vervaardigde de Bergen- sche componist Jac. Jansen muziek voor 2 fluiten, 3 trompetten, 2 hoorns, pauken, ong, strijkorkest en eenstemmig gemengd ;oor. De heer Kamerlingh Onnes schreef voorts een Rouwzang voor gemengd kwartet, waar voor de heer Jac. Jansen eveneens de muziek vervaardigde. Men zond ons een reproductie van de reeds verkrijgbaar gestelde muziek met tekst en deelde ons mede, dat de heer Joh. Brands en de heer Couvee de muziek van Jac. Jansen' zeer gunstig beoordeelen. In den loop van Zaterdagavond heeft dr. Henri Polak vjor den V.A.R.A.-microfoon een korte toespraak gehouden ter nagedach tenis van Koning Emma. Spreker schetste den levensloop van de Koningin-Moeder, in het bijzonder haar optreden als regentes, een taak, die zij op voortreffelijke wijze ver vulde. Onveranderlijk gedroeg zij zich als Ne- derlandsche. Zij eerbiedigde en vertolkte de wetten en tradities van het land, welks tijde lijk staatshoofd zij was geworden. Haar dochter heeft zij in gelijken geest, als waarin zij zelve het regentschap heeft gevoerd, op gevoed. De sociaal-democraten, vervolgde spr., be hoeven er zelfs in deze dagen geen geheim van te maken, dat zij in beginsel de republiek stellen boven de monarchie. Maar zij ver warren niet het algemeene met het bijzonde re. Zij eerbiedigen niet alleen de Koningin als wettige hoofd van den staat, doch erken nen tevens, dat indien het gekroonde staats hoofd zijn plaats vervult en zijn taak opvat, zooals wijlen Koningin Emma deed ijdens haar regentschap en zooals mede dank zij haar vóórgaan, Koningin Wilhelmina het sinds haar troonbestijging heeft gedaan, er weinig reden bestaat om te verlangen naar een verandering van bestuursvorm. De so ciaal-democraten erkennen, dat het koning schap, zooals het bestaat en uitgeoefend wordt in ons land - evenals in België, Enge land en de Scandinavische landen geen enkel opzicht het verlangen naar een repu bliek bevordert, ja, dat het in vele opzichten te verkiezen is boven hetgeen sommige repu blieken te aanschouwen geven. Dr. Henri Polak wijdde hierna treffende woorden aan de plaats, die Koningin Emma in het volksleen innnam. Eenvoudig en be minnelijk van karakter, ontwikkeld en kunst lievend als zij was, leefde zij in en met het volk, dat in groote meerderheid genegenheid voor haar voelde. De dienst in de kazernes. De minister van defensie heeft bij legerorder bepaald, dat op den dag der begrafenis van H. M. de Koningin-Moeder in de verschillende garnizoenen geen uitrukkende diensten zullen plaats vinden. Naar wij vernemen zullen ver schillende corpscommandanten dien dag een toepasselijke toespraak houden en de troep zoo mogelijk in de gelegenheid stellen de radiouitzending van de plechtigheid geheel of gedeeltelijk te volgen. De Kamers van Koophandel bij de plechtigheid. Overtuigd, hoe zeer in alle geledingen van het Nederlandsche bedrijfsleven diepe ontroering wordt gevoeld bij het verscheiden der Ko ningin-moeder, zullen de Kamers van Koophan del en Fabrieken als wettelijke vertegenwoor digers van Handel en Nijverheid zich bij de uit vaart doen vertegenwoordigen. De burgemeester van Delft heeft daartoe op verzoek van de K. v. K. te dier plaatse voor de voorzitters en de secretarissen der Kamers plaatsen gereserveerd, ten einde hen in staat te stellen aldaar een laatsten eerbiedigen groet namens het Nederlandsche bedrijfsleven te brengen. Namens alle kamers van koophan del en fabrieken in Nederland is een krans met de nationale kleuren als eerbiedige hulde ten paleize aan het Voorhout neergelegd. Adressen van rouwbeklag. De aanbieding van het adres van rouwbe klag door de commissie uit de Tweede Kamer aan H. M. de Koningin zal a.s. Donderdag des namiddags om 6 uur ten paleize aan het Noordeinde plaats vinden. De commissie, welke, den president die zich aan haar hoofd gesteld heeft medegerekend, uit 9 personen be staat, zal zich in 5 auto's van het Binnenhof naar het Noordeinde begeven. De commissie uit de Eerste Kamer, belast met de aanbieding van het adres van rouw beklag, zal zich Donderdagnamiddag te vijf uur van haar taak kwijten. De Koningin aanschouwt de bloemenschat. Naar wij vernemen bezichtigde H. M. de Ko ningin ten paleize Voorhout herhaaldelijk met groote belangstelling het zeer aanzienlijke aan tal kransen, palmtakken en bloemstukken, welke door staatshoofden, vorstelijke perso nen, ook uit Indië door hooge college's of regeeringspersonen, alsmede door tallooze instellingen en vereenigingen in binnen- en buitenland en door particulieren als laatsten groet aan H. M. de Koningin-moeder zijn ge zonden. Voorzoover zulks niet uit de aange hechte linten bleek, heeft H. M. doen infor- meeren, van wie de bloemen afkomstig waren en zorg gedragen voor rangschikking in ver band met de bijzetting. EEN INTERESSANT REKEN1- SOMMETJE. Over wijlen Koning Albert. Het volgende rekensommetje, betrekking hebbende op wijlen Koning Albert van Bel gië, werd ons dezer dagen verstrekt. Alvo- erns het te vermelden wijzen wij er op, dat er in zooverre bij de berekening gesmokkeld is, dat Koning Albert niet ten volle 25 jaren heeft geregeerd, doch twee maanden korter. Hier volgt dan de berekening, die geheel op den onlangs overleden Belgischen vorst la slaat; Geboren Leeftijd Gekroond in Jaren geregeerd 1875 59' 1909 25 Totaal 3868 Koning Albert overleed in de tweede maand van dit jaar. Deelt men het hiervoor vermelde totaal nu door 2 kan komt men op 1934. Telt men de cijfers van dit jaartal tezamen dan krijgt men; 17. Koning Albert is dus overleden op den 17den van de 2e maand van 1934. BRANDEN. Hotel uitgebrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het hotel „De Munte" te Muntendam, van den heer G. Stukje Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodaf de bewoners zich te nauwernood in veiligheid konden stellen Het huis en de geheele inboedel gingen ver loren. Alles was verzekerd. VOERMAN EN ZIJN PAARD DOODGEREDEN. Toen hedenmiddag de 65-jarige voerman Vaassen uit de Spoorstraat te Tegelen (L.) met een met een paard bespannen wagen op den Roermondsche weg reed, werd hij ter hoogte van Quatre-Bras door een vrachtauto aangereden, bestuurd door zekeren S. uit Horst. Vaassen was op slag dood. Ook het paard werd gedood. Die chauffeur werd door de politie gearresteerd. EGMOND AAN DEN HOEF. Met ingang van heden zal er een wijzi ging worden gebracht in de uren van open stelling van het poststation alhier, welke wijziging vooral in de namiddag openstel ling voor het publiek een groote verbetering zal zijn. Het kantoor zal dan voortaan geopend zijn van 8.309; 1213 en 16—17 uur. Vroeger waren deze uren 88.30 en 16—16.30 en 1213 uur. PETTEN. De betrekking van technisch ambtenaar bij den Rijkswaterstaat alhier tot voor kort waargenomen door den heer H. M. Vink, die is overgeplaatst naar Vreeswijk, zal uit be zuinigingsoverwegingen niet meer worden vervuld. WINKEL. De landelijke rijvereeniging „Rossinant" zal, hoewel de vereeniging niet in bloeien- den welstand verkeert, toch weder met haar oefeningen beginnen. HEILOO. Ingekomen, (Jan. 1934); J. H. Acker- man en echtgen., N.H., C 123, van Oudorp. J. Molenaar, geen, A 452, van Bussum. C. Bakker en gezin, N.H., en wed. L. Bakker, N.H., L 57, van Bergen (N.H.) C. Westerveld en echtg., N.H., F 223, van Alkmaar. R. Morsch, R.K., L 52, van Onstwedde. J. P. Abma en echtg., N.H., K 45, van Bergen (N.H.) J. Bakker, geen. A 103, van Amsterdam. K. P. J. J. Herz- berg, R.K., C 228, Warmond. Mej. L. M. Rijnvis, R.K., L 144, van Maastricht. Mej. H. Hopman, R.K., H 67, van Egmond aan Zee. -r» F. J. van Weert en gezin, R.K., F 243, van Amsterdam. Mej. G. Joosten, Geref., J 207, van Batavia (N.O.I.) A. H. Wunderink, echtgenoote van J. Borsjes, geen, A 403, van Arnhem. Mej. M. C. van Leeuwen, R.K., L 144, van 's Gravenhage. Mej. Th. G. M. Hoo:ghuis, RK„ L 144, van Rotterdam. J. A. Sengers, R.K., B 165, van Alkmaar. N. Rozing, R.K., H 7, van Uden. Mej. C. Stark, geen, A 276, van Oosthuizen. L. M. Loos, R.K., L 184, van Aalsmeer. J. Muntjeweri en echtgen., geen, J 67, van Zijpe (N.H.) J- Helder en gezin, N.H., K 32, van Apeldoorn. C. Molenaar, echtgenoote van C. Visser, N.H., A 21, van Koedijk. J. W. van Beek, echt- genoote van P. C. Rike, F 27, van Wijk aan Zee en Duin. D. S. de Vries, N.H., G 33, van Haarlemmermeer. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 23 Maart. 'N ERNSTIG PLEIDOOI VOOR NUCHTERE CHAUFFEURS. De expediteur P. Z. te Alkmaar, die reeds meermalen in moeilijkheden kwam door zijn gevaarlijk rijden als ge volg van drankgebruik en ook onlangs te Heiloo een aanrijding had veroor zaakt met een geparkeerde autobus, verscheen heden voor den kantonrechter om te vernemen wat het resultaat was betreffende de naar hem gedane infor- raatiën. Het bleek dan dat hij in kwali teit van chauffeur gunstig bekend «tond, maar minder onbesmet wat betrof zijn alcoholgebruik. Hij werd dan ook krachtig onderhanden genomen en wees op het vooral voor een automobilist verderfelijke drankmisbruik. Voorts re- quireerde de ambtenaar 50 boete subs. 30 dagen hechtenis, benevens ontzeg ging rijbevoegdheid voor den tijd van 3 maanden. De Kantonrechter zal a.s. week schriftelijk vonnis wijzen. NIET DANKBAAR EN OOK NIET VOLDAAN. De heer Dirk B., chauffeur te Schagen, door den kantonrechter vriendelijk be dacht met 10 boete bij verstek, bleek niet onverdeeld in te stemmen met die uitspraak en kwam derhalve in verzet. Hij had te Schagerbrug een aanrijding veroorzaakt met zijn zwaar beladen zandwagen, waarvan een andere auto bestuurder de heer Slijboom de dupe werd. Door den heer B. werd thans be toogd dat het uitzicht ter plaatje slecht is en hij het ongeval met den besten wil ter wereld niet had kunnen voorkomen. Hij kreeg dan ook niet geheel ongelijk er de straf werd verminderd tot 3 riksjes boete of 3 dagen beoefening van huisvlijt in het bekende celletje. We ver- meenen te hebben geconstateerd dat de heer B. met deze reductie genoegen nam. DE REMMENZIEKTE NOG STEEDS NIET UITGEWOED. Een veehouder uit den Helder, de heer D. J. de Gr-, had 1 Febr. zijn aardschen tabernakel gewaagd in een motorkar retje, waarvan de remmen niet in kwali teit uitblonken. Vooral de voetrem ver toonde gebreken. De heer de Gr. wierp de schuld op den reparateur, maar daar heeft de Kantonrechter niet mee noodig. Hem interesseert slechts de bestuurder en het resultaat was dat de Gr. tot 8 boeteo 8 dagen hechtenis werd veroor deeld. DWINGENDE UITNOODIGINGEN Op 12 Februari was voor den Politie rechter gedagvaard Wiegert v. d. M., 'n arbeider uit Barsingerhorn, die de spa ken van het rijwiel toebehoorend aan zekeren W. Ertsen zou hebben stuk ge schopt. Aangezien die mijnheer Ertsen, hoewel behoorlijk als getuige gedag vaard, van geen interesse had blijk ge geven, maakt de officier noch politie rechter zich druk en werd v. d. M. we gens bewijsgebrek vrijgesproken. Maar nu was het echter de klager, gezegden Willem E., die tegen de lamp liep en thans terecht stond, gestoken in veld- grauw legertenue, wegens het niet vol doen aan een wettelijke verplichting als getuige. Het bleek dat de man door al zijn besognes totaal de kluts was kwijt geraakt. Hij had op één dag 'n dagvaar ding en 'n oproeping voor den militairen dienst ontvangen. Bovendien wilde hij zijn meisje, dat te Nunspeet in een sa natorium vertoefde per rijwiel bezoeken en ten overvloede woonde hij alléén en was er niemand die hem aan de dag vaardig had kunnen herinneren. Bij een ccmplex van zooveel narigheid kon ook hov hart van den kantonrechter niet on beroerd blijven en dit tot clementie stem mende geval werd slechts 5 boete of 3 dagen hechtenis opgelegd, wat niet wil zeggen dat andere spijbelaars er even goedkoop af zullen komen. EEN NIET GEHEEL VREUGDELOOS „VERZETJE". Een kaashandelaar uit Schagen, de heer N. Th K-, had onder Oude Niedorp op den tamelijk lastigen hoek bij het huis van den schilder Langedijk, Zuiderbuurt—Orde N;e- dorperweg, een verkeersincident veroorzaakt, waardoor de vrachtautochauffeur Slijboom de onaangenaamheden ondervond De heer K-, die het parool „rechts vóór" niet was na gekomen, werd bij afwezigheid veroordeeld tot 12 boete of 12 dagen, tegen welk hem onwelgevallig vonnis hij heden in verzet kwam. Hij werd heel beleefd in de gelegen heid gesteld om eerst zijn zaken op ae kaas markt af te wikkelen, zoodat hij nu twee vlie gen in één klap sloeg. Prompt 11 uur kwam hij voor den kantonrechter, vergezeld van twee getuigen a decharge, inzittenden van zijn wagen, de heeren Deutekcm en zoon, die- zijn verweer, dat door het uitblijven van ge luidsignalen etcetera de aanrijding in de hand was gewerkt, moesten onderschrijven. Het werd natuurlijk weer een geanimeerde conferentie en de situatiekaart genoot een in tense belangstelling, doch de onwrikbare verklaring van den heer Slijboom bleef favo riet en de firma Deutekom en zoon kon dan ook den kaaskooper niet in veiligheid stellen. Evenwel werd aangenomen, dat de toestand ter plaatse niet ideaal is en de opgelegde straf teruggebracht tot 5 boete of 5 dagen, welk kindergeld den veroordeelde geen motief gaf, hooger beroep te overwegen. CASTRICUM'S GEMEENTEBESTUUR ALSNOG IN T ONGELIJK GESTELD. De heer J. P Patsman, chauffeur op de autobusdienst Castricum, Egmonden c.a., die op 9 Maart terecht stond wegens overtreding van artikel 54a der algem. politieverorde ning der gemeente Castricum, houdende het verbod uit het innemen van stand-plaatsen, anders dan door B. en W. aangewezen en voor wien opponeerde de bekende adviseur van de autobushoudersbond, de heer Kraak Steeman, werd heden door den kantonrechter bij schriftelijk vonnis vrijgesproken. (Wordt vervolgd.) (Ongecorrigeerd.) AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. De 27-jarige D. S., die Zaterdag in zijn werkplaats aan de Zuid-oost Buitensin gel te Amsterdam levensgevaarlijke brandwonden opliep, is hedenochtend in het gemeenteziekenhuis aan de ge volgen van de verwondingen overleden. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Pelikaan is te Djask aangekomen. Tot onderwijzeres te Bovenkarspel is be noemd mej. T. Keetman, thans in gelijke functie te Zwaag. WAT DE HERV. GEMEENTEN IN NOORDHOLLAND NOODIG HEBBEN. In deVrijdagavond in het gebouw der Ned. hervormden te Heerhugowaard gehou den gemeente-avond onder leiding van ds. Bloemhoff en met medewerking van Heiloo's kerkkoor hield de voorganger een bespreking over het onderwerp: „Wat de gemeente noo dig heeft". In zijn rede deed spreker uitkomen wat z.i. voor de Noordhollandsche kerkelijke gemeen ten in de allereerste plaats noodig is om weder tot opleving en bloei van het kerkelijk leven te komen. PREEKBEURTEN. Hedenavond om 7 uur zal in de luth. kerk onder leiding van ds. Makkink een herden kingsdienst voor wijlen koningin Emma wor den gehouden. Om half 8 zal in d« geref. kerk aan de Oudegracht een rouwdienst plaats hebben, waarbij ds. von Meyenfeldt zal voorgaan. CORRESPONDENTIE. Een tuinder. Tegen plaatsing van Uw stuk bestaat geen bezwaar, mits U dit met Uw naam onderteekenf. Zy, die zich met 1 April a.s. voor minstens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datnm verschijnende nummers iranco en gratis. De Directie. HUISTELEFOONINSTALLATIE, STADHUIS, POLITIEBUREAU ENZ. B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen van den Rijkstelefoondienst een nieuwe telefoondienst een nieuwe telefoon installatie te huren tegen 620.40 per jaar. VERLEGGING WATERLEIDING BUIZEN. B. en W. geven den raad in overweging te besluiten tot aanvulling der overeenkomst van 1 Juli 1926 door opneming daarin van een nieuw door den directeur van het provin ciaal bedrijf voorgesteld artikel luidende: Artikel 4a. Indien wijzigingen of voorzieningen aan het buizennet van het P. W. N. moeten wor den uitgevoerd in verband met door of van wege de gemeente Alkmaar uitgevoerde wer ken, zullen de kosten daarvan voor de helft voor rekening van de gemeente Alkmaar ko men. VOORKOMING RADIOSTORINGEN. In bijlage no. 50 zeggen B. en W.: In afwachting van de nadere wettelijke maatregelen inzake radiostoringen, welke door de Staatscommissie tot onderzoek van radiostoringen aan den minister van Binnen- landsche Zaken in overweging zullen wor den gegeven, heeft de directeur der poste rijen, telegrafie en telefonie aan de Vereeni ging van Directeuren van Electriciteitsbedrij- ven in Nederland en aan de Vereeniging van Stroom-Distributiebedrijven in Nederland verzocht medewerking te verleenen, teneinde voorloopige maatregelen te nemen om het groote euvel van de storingen, veroorzaakt door hoogfrequente medische apparaten, zoo veel mogelijk tegen te gaan. De directeur- generaal gaat daarbij uit van de gedachte, dat deze storingen, na van rijkswege door den bestaanden rijksdienst te zijn opge spoord, kunnen worden voorkomen door de stoorders zoo noodig te dwingen tot het storingvrij maken van hunne apparaten aan de hand van een in de electriciteitsverorde- ning op te nemen bepaling, waarbij aanslui ting van z.g. geneeskundige hoogfrequente toestellen alleen wordt toegelaten onder voorwaarden ter beperking van hinder bij radii-ontvangst. Deze voorwaarden kunnen b-v. bestaan in een beperking van het ge bruik tot bepaalde uren. waarop in het alge meen weinig radio-uitzendingen plaats vin den. Voorgesteld wordt de verordening met de betreffende verbodsbepalingen aan te vullen. naar waarnemingen, verricht in den morden van 26 Maart gen Medegedeeld door het Kon. Nederl Met. Instituut te De Bildf. Hoogste barometerstand 770,3 mM. te Hernosand. Laagste barometerstand 743,8 mM. te Jan Mayer. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Maart: Zwakke veranderlijke wind; later uit ooste- lijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tempe- ratuur. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied over de Britsche eilanden, dat gisteren opklaring bracht, trok naar Scandinavië, terwijl zich bij IJsland een diepe depressie vormde, die thans naar het noordoosten aftrekt en door een belangrijk hooge drukgebied wordt gevolgd. Een sectin. daire over de Britsche eilanden kan tijdelijk de bewolking wat hooger doen drijven zonder veel kans op neerslag. In Scandinavië kwam weer vrij sterke vorst voor en ook in Zuid- Duitschland kwam lichte vorst voor. Behalve in Oost-Frankrijk vrij zwaar, in Oost- Duitschland en bij het Kanaal valt regen. Behalve aan de Noorsche kust is de wind nergens krachtig, maar de temperatuur is bijna overal onder normaal. Voorloopig is nog vrij kalm weer met weinig of geen neer slag en af en toe zonneschijn te verwachten. VERKOOP GROND UITENBOSCH* STRAAT, Voorgesteld wordt aan de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar", alhier, te verkoopen een in het verlengde van de Uiten- boschstraat gelegen perceel bouwterrein, deel uimakende van de kadastrale perceelen, ge meente Alkmaar, sectie F nrs. 1740 en 2122, een en ander overeenkomstig de aan dit be sluit gehechte teekening, ter grootte van on geveer 2750 M2. in totaal, voor den prijs van 6.50. EEN VISCHOTTER GEVANGEN. Door den heer J. van Honschoten te 't Zand is een vischotter gevangen, lang 1.24 M. en wegende 21 pond. COMMISSIE VLIEGVELD. Voorgesteld wordt: lo. In te stellen een commissie, welke tot taak zal hebben, te onderzoeken de mogelijkheid van vestiging van een vliegveld in of nabij Alkmaar en daaromtrent aan den Raad rapport uit te brengen; 2o. de commissie samen te stellen als volgt: a. de Burgemeester van Alkmaar, voorzitter; b. vier leden van den Raad van Alkmaar; de Burgemeesters van Bergen, Heiloo, Egmondbinnen, Egmond aan Zee en Schoorl, een vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorder kwartier, van de Vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand, van de afdeeling Alkmaar van de R. K. Middenstandvereeniging „de Hanze" en van de N. V. Alk- maarsche Exportveiling voor Land- en Tuinbouwproducten, een vertegenwoordiger van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer „Alcmaria" te Alk maar en van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Bergen, een vertegenwoordiger van den Rijkswaterstaat een vertegenwoordiger van de Kon. Nederlandsche Vereeniging voor de Luchtvaart, een vertegenwoordiger der Kon. Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën, leden. c. de Directeur der gemeentewer ken te Alkmaar, secretaris; 3o. aan de Commissie, voorzooveel noo dig, crediet te verleenen voor de door haar te verrichten werkzaam heden; 4o. over te gaan tot benoeming van een viertal leden uit den raad om zit ting te nemen in de commissie. DE BELASTING OP DE BESLOTEN N.V.'s. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar richtte een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal met hare be zwaren tegen het wetsontwerp, houdende voorzieningen betreffende de heffing van be lasting van besloten naamlooze vennoot- schappen. De Kamer oordeelt de redactie van het wetsontwerp zóó ruim en de aanwijzing to besloten vennootschappen in zoo s te rit mate overgelaten aan het inzicht van de in specteurs der directe belastingen, dat zij n betrekken van een belangrijk grooter aa" vennootschappen in deze wet, dan waarvAT, dit in wezen is bedoeld, vreest. De vent» schappen wier rechtsvorm allerminst anti-fiscale doeleinden wordt gebruikt, zui

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 4