nette Dagdienstbode. flinke Hulp flink Meisje, DE FILM „BLEEKE BET". SPRINTWEDSTRIJD TE ALKMAAR. WEDSTRIJD TE WARMENHUIZEN. A. Even: 1. de heeren G. en J. DeutHcom 31 p.. 2. de heeren Kemper en Quant 31 p (minder scorepunten). Gr. ZUP hulp gevraagd Betrekking roept sollicitanten op ADMINISTRATEUR, worden aangespoord in sterkere mate winst uit te keeren; reservevorming in handel en industrie zal worden tegengegaan, waardoor 'het bedrijfsleven in de toekomst geen groot weerstandsvermogen zal bezitten. De Kamer oordeelt het verder onbillijk dat aanwijzing als besloten vennootschap slechts op initiatief van den inspecteur kan geschie den, daar verwacht mag worden, dat deze slechts van zijn bevoegdheid gebruik zal maken, wanneer dit voor den fiscus voordeel zal opleveren. Hierdoor zal o.m. een aandeel houder, die bij meerdere vennootschappen is betrokken, zijn aandeel van een met winst werkende vennootschap bij zijn inkomen moeten rekenen, terwijl hij anderzijds niet gerechtigd is zijn deel in het verlies van die andyre vennootschap in mindering te brengen zoolang de aanwijzing als besloten vennoot schap hier niet is geschied. Verder wijst de Kamer op het ontbreken van een bepaling, waarbij n eenmaal gedane aanwijzing weder kan worden ingetrokken; of het ernstige be zwaar van betaling in latere jaren van de dividend- en tantième-belasting over de bij het tijdstip van uitgang bestaande reserve's zelfs wanneeT deze door later ontstane ver liezen verdwenen zijn. Tenslotte geeft het adres aan welke redactiewijziging de Kamer zou wenschen, opdat het ontwerp alleen die vennootschappen treft die hun iechtsvorm tot anti-fiscale doeleinden misbruiken. 00. t.a.v. hei wetsontwerp tot instelling van een verkeersfonds bracht de Kamer hare bezwaren hiertegen bij de Tweede Kamer naar voren. Zij acht het onjuist, dat de te korten van de exploitatie der spoorwegen ten laste van de andere vervoermiddelen komen en niet algemeen wordt gedragen. Bovendien vreest zij, dat de voorgestelde verhooging van de wegenbelasting de werkloosheid nog zal doen toenemen, terwijl zij het vooris noodzakelijk acht, dat in de centrale commis sie van advies een vertegenwoordiger van het particuliere transportbedrijf of van het 'bedrijfsleven zal worden benoemd. BIJZONDER LAGER ÓNDERWIJS. GEMEENTELIJKE VERGOEDING 1930 DERDE DRIEJAARLIJKSCHE AF REKENING (1928 t.m. 1930). Voorgesteld wordt te besluiten: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien de aanvragen van besturen der hier gevestigde bijzondere scholen voor lager on- aerwijs, om de gemeentelijke vergoeding, be doeld in arakei 101, le lid, der Lager Onder wijswet 1920, over 1930; Besluit: 1. Het gemiddelde bedrag per leerling voor de „kosten van instandhouding" over het jaar 1930, dat ten laste der gemeente is ge bleven, te bepalen: a. voor de scnolen voor gewoon lager on derwijs op 20.59 en b. voor de scholen voor uitgebreid lager onderwijs op 39.31 II. De vergoeding in de „kosten van in standhouding" bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager Onderwijswet-1920, over het jaar 1930, benevens het bedrag, waarop over de jaren 1928, 1929 en 1930 aanspraak kan worden gemaakt, vast te stellen zooals in den hieronder opgenomen staat achter elk der scholen is vermeld III. te bepalen, dat bovenvermelde vergoe dingen worden verleend, onder voorwaarde, dat aan de gemeente zal worden laagbe taald al hetgeen eventueel te veel of ten on rechte mocht zijn genoten. Het bedrag waarover in 1930 ten hoogste kan worden beschikt is: St. Josephschool 1611.71; St. Adelbertusschool 4365 08; St. Bavoschool 4385.67St. Willibrordus- school 3870.92; St. Aloysiusschool 5126.91Juliaschool 2279.98; Juliaschool 4035.64; St. Josephschool 4138.59; Ma- riaschool 3912.10; St. Agnesschool 3912.10; Julianaschool 2044.12; idem l.o. 4056.23. Voorts wort voorgesteld voor vakonder wijs uit te keeren aan St. Josepschooi 232.96; Juliaschool 651.84 en Juliana school 815.36. ROODE KRUIS. Jaarvergadering der afdeeling Alk maar van het Nederlandsche Roode Kruis. Onder voorzitterschap van den heer J. G. Haremaker, werd Vrijdag j.1. ten stadhuize de jaarvergadering gehouden der afdeeling Alkmaar van het Nederlandsche Roode Kruis, in tegenwoordigheid van den kring commissaris, mr. A. M. Ledeboer. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waarin hij wees op verschillende moeilijkhe den, die zich in den loop van 1933 hadden voorgedaan, doch welke moeilijkheden tot een bevredigende oplossing konden worden gebracht. Gewezen werd op de groote taak, die het Ned. Roode Kruis ook in vredestijd heeft en speciaal werd dankbaar herinnerd aan de uitnemende diensten der transportcolonne haar hulp bij verkeersongevallen verleend, zoomede de assistentie bij motorraces en bij bijzondere gebeurtenissen, zooals de feesten ter gelegenheid van den verjaardag van de koningin en Alkmaar's ontzet met het bezoek van prinses Juliana. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden goedgekeurd en de penningmeester gedéchargeerd. Besloten werd een algemeene propacanda- actie te voeren, ten einde meer tekendheid e „even aan de beteekems van het Neef Roode Uruis in vredestijd. Algemeen werd betreur dat men het te veel ziet als militaire instel ling, hetgeen in werkelijkheid niet het geva iS De voorzitter werd aangewezen als .afge vaardigde naar de algemeene vergademg die op 29 Juni a s. te Beverwijk zal w°™en gehouden en als secundus wees men aan sercetaris. JUBILEUM BIJ HET SLACHTHUIS. Heden herdacht de heer J. de Moor hulp- machinist aan het Gemeente-slachthui dag, waarop hij voor 25 jaar in gemeentedienst k^In'd'e machine-kamer, die door het personeel passelijk versierd was, werd de jubilaris, m diens echtgenoote en zoon toegesproken doo den wethouder van de bedrijven, den heer Bonsema, die eraan herinnerde, hoe de Moor als hal-knecht in dienst trad en successievelijk promotie maakte tot de functie van hulp-ma- chinist; een bewijs, dat zijn werk steeds werd gewaardeerd. Namens het gemeentebestuur zegde spr. den jubüaris hartelijk dank voor hetgeen hij die jaren gepresteerd had, daarbij den wensch uitsprekende, dat hij nog tal van laren voor zijn gezin en zijn werk gespaard mocht blijven en de prettige verstandhouding op het abattoir er steeds mocht blijven. Spr. bood hierbij de eere-medaille der gemeente aan. De heer Voorthuysen, directeur van het slachthuis, wees erop, hoe de jubilaris in de machinekamer het grootste en beste gedeelte van zijn leven doorbracht; daarom wordt hij nu hier ook gehuldigd. Spr. weet, dat de jubilaris in zijn werk en zijn gezin een ideaal vond en daarom een gelukkig mensch is; in zijn vrouw vond hij iemand, die steeds lief en leed met hem deelde. Spr. releveerde voorts de vooruitgang in het bedrijf, dat 25 jaar geleden een capaciteit van 50.000 calorieën had en nu een van 185.000 calorieën. Dit is mede aan de wijze waarop het personeel, speciaal de jubilaris zijn taak ver vult, te danken. Met den wensch, dat de heer de Moor nog jarenlang getuige mocht zijn van de voorspoed, zoowel in zijn gezin, als in het bedrijf, overhandigde spr. den jubilaris de ge bruikelijke couvert met inhoud. De heer Hamstra, sprekende namens het per soneel, schetste den jubilaris als een eerlijke kerel, met wien steeds in de prettigste ver standhouding werd samengewerkt; met den wensch, dat dit zoo mocht blijven bood spr. namens directeur en heel het slachthuis-perso neel een lamp en een salontafel aan, benevens een bloemenhulde voor mevr. de Moor, De zoon van den jubilaris sprak ean woord van dank namens zijn vader voor de gespro ken woorden en geboden geschenken. Hierna werd een foto gemaakt, waarna de machine-kamer weer in bedrijf werd gesteld. TEGEN GESLOTEN SPOORBOOMEN GEREDEN. Zaterdagavond reed de heer H. uit Breezaua met zijn motorrijwiel, uit de richting Schagen komende, tegen de gesloten spoorwegboomen bij de halte te Heerhugowaard. De noordelijke boom knapte op twee plaat sen af en kwam met de motorfiets op de rails terecht. Gelukkig bleef H. de tegenwoordigheid van geest behouden zijn rijwiel direct weg te sleu ren, terwijl iemand, die toevallig bij den weg- wachter stond, dezen hielp de stukken boom te verwijderen, zoodat de trein zonder stoornis kon doorrijden. Motorfiets en berijder waren er goed afge komen, zoodat na storting van een borgtocht de reis kon worden voortgezet. In betrekkelijk korten tijd is dit de 4de maal, dat een dergelijk ongeval bij de halte plaats vindt. DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur van de dierenbescher ming-, den heer Verwer, Baanstraat, is tus- schen 7 en 8 uur een cypersche poes te be komen. Voorts werd voor het dierenasyl ontvangen onder Het motto: „Ter nagedachtenis ko ningin Emma" f 0.50. UITVOERING BOSCHPLAN NABIJ DEN BERGERWEG EN OPHOOG ING TERREIN TEN ZUIDEN VAN DEN BERGERWEG. In bijlage 45 zeggen B. en W.j Wij ontvingen op 16 Maart j.1. bericht van den minister van sociale zaken, dat de minister geen vrijheid kan vinden voor de uitvoering van het boschplan in werkver schaffing subsidie toe te zeggen, op grond van de overweging, dat voor het bouwrijp maken van den grond voor de stichting van groote en kleine villa's een zoodanige finan- cieele opzet mogelijk moet zijn, dat een slui tende exploitatie verzekerd is. Bovendien overwoog de minister, dat de verhouding tus- schen de totale kosten en den loonpost niet zóó gunstig is, dat hier sprake kan zijn van een door het Rijk te subsidieeren object voor werkverschaffing. Wij leggen den brief van den minister voor uwe vergadering ter in- Z3°"6. Van deze beslissing hebben wij met leed wezen kennis genomen. Wij hadden gehoopt, dat een plan als dit, dat van een grooteren opzet is dan de gewo ne werkverschaffingsplannen meestal zijn, reeds om die reden de instemming van den minister zou hebben gehad, gelijk trouwens ook mocht worden afgeleid uit de aanvanke lijk reeds bij brief van 28 October j.1., gege ven' principieele toezegging van subsidie. Nu na maanden een afwijzende beschik king volgt, staat de gemeente voor groo e moeilijkheden omdat, zoolang wij konden ho pen dat het plan voor subsidieering in aa ■- mèrking zou komen, andere maatrege en niet konden worden getroffen. Er was bovendien inmiddels een u bekende wijziging gekomen !n de subsidieregeling van werkverschaf fing en steunverleenmg, waardoor het voor deze beide posten ter beschiklking jj.. meente staande rijkssubsidie aanmerke.ijk zou worden verlaagd. Hierdoor is de vraag van belang g den, of het wellicht aanbeveling verdl*nt' he' boschplan zonder subsidie uit te voer< gewone arbeidsvoorwaarden. Oe» j weet, zijn deze ook tot grondslag geno i de raming van de directeuren, waarop - tijds ons voorstel (bijlage 131 van 1933) ge baseerd was. Wij hebben het voor en tegen ultv0"'« overwogen. Natuurlijk is niet te ontkenne dat het een onderneming is die veel kapitaal vordert en derhalve het risico van het grond bedrijf vergroot.. Intusschen, ook wanneer men dit in aan merking neemt, blijven de argumenten die vóór uitvoering pleiten, naar onze meening sterker dan de bezwaren. Immers het is he laas nog altijd volstrekt noodzakelijk, dat de werkloosheid bestreden wordt door bijzon dere maatregelen van Overheidswege. Het werkverschaffingsprogramma, opgenomen :n bijlage 122 van 1933, wacht trouwens nog op uitvoering. Wij hebben het opgeschort in af wachting van de beslissing over het bosch plan, omdat, kwam dit plan tot uitvoering, het andere programma voorloopig kan blij ven rusten. Hoe zijn de omstandigheden nu? Als het in bijlage 122 opgenomen plan wordt uitgevoerd, zal dit zijn ten laste van den gewonen dienst. Het boschplan is een kapitaalsuitgave. Het subsidie speelt, in ver band met de vermindering, niet meer de be langrijke rol, die de gemeente daaraan het vorige jaar heeft toegekend. Uitvoering van het boschplan verschaft de gemeente een perspectief, dat in de toekomst van groote be- teekenis kan blijken voor de ontwikkeling van dat gedeelte der gemeente, omdat de vesti ging van gegoede inwoners zeer aantrekke lijk wordt gemaakt. Alles bijeen genomen blijven wij van oor deel, dat het boschplan ook thans voor uit voering in aanmerking komt Echter, in verband met de onvermijdelijke administratieve voorbereidingen (o.a. wijzi ging van het uitbreidingsplan) zullen waar schijnlijk nog eenige maanden moeten verloo- pen alvorens aan het plan uitvoering zou kunnen worden gegeven. En daarom klemt de vraag, welk ander object van beteekenis de gemeente zou kunnen ter hand nemen, dat voor onmiddellijke uitvoering in aanmerking zou komen. Een geschikt object is naar ons voorkomt de verdere ophooging van het bouwterrein ten Zuiden van den Bergerweg. Een opper vlakte van 8.7 H.A. kan daar bouwrijp wor den gemaakt. De gemeente zou dat werk spoedig kunnen aanvatten om een zoo groot mogelijk aantal werklieden aan den arbeid te zetten. Daarmede zal een bedrag gemoeid zijn van in totaal 240.000, waarvoor ge durende het resteerende deel van 1934 kan worden verloond een bedrag van 100.000, d.i. bij aanbesteding met toepassing van het normale loon voor ongeschoolden een loon bedrag voor 125 man, over 8 maanden, gere kend. Voor 1935 blijft dan nog te verwerken een arbeidsloon van 40.000. Mocht aan het boschplan met Juli a.s. kun nen worden begonnen, dan kan daaraan ge durende een half jaar 75.000 worden ver bond, hetgeen neerkomt op een arbeid voor eveneens 125 personen. Voor dit plan blijft voor 1935 dan nog plm. 100.000 aan ar beidsloon beschikbaar. Een dergelijke gang van zaken heeft daar om bijzondere beteekenis, omdat het alsdan mogelijk zal zijn, niet tot verhooging van het subsidie voor de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon over te gaan. Zou de gemeente geen werken doen uitvoe ren, dan zou de instelling van maatschappe lijk hulpbetoon, die bij de vaststelling van haar begrooting erop gerekend heeft, dat ook in 1934 aan een aantal personen werk zou worden verschaft, een aanzienlijk tekort heb ben, dat door verhooging van subsidie zou moeten worden gedekt. Ook met het oog op deze consequentie ach ten wij uitvoering van de bovenbedoelde wer ken van groot belang. De uitvoering van bijlage nr. 122 kan dan gevoegelijk worden uitgesteld tot het oogen- blik, waarop de omstandigheden het moge lijk zullen maken, ook dit plan ter hand te nemen. Onder overlegging van het advies der financieele commissie stellen wij u mitsdien voor, vast te stellen de volgende besluiten: A. De Raad der gebeente Alkmaar; Besluit: met intrekking van zijn besluit van 9 No vember 1933, nr. 5: a. het terrein ten Zuiden avn den Berger- weg, kadastraal bekend Sectie D, nrs. 228, 229, 105, 107, 108. 106, te doen ophoogen om het geschikt te maken voor bouwterrein b. Burgemeester en Wethouders te mach tigen tot uitvoering van het in het bovenaan gehaalde voorspel bedoelde plan tot ophoo ging, bebossehing enz. van de terreinen bij Raadsbesluit van 7 September j.1., nr. 7, aangekocht van D. Binnenwijzend; c. te bepalen, dat het sub a. genoemde werk zal worden aanbesteed evenals dat, ge noemd sub b., het laatste voorzoover het om den aard van het werk niet in eigen beheer wordt uitgevoerd; d aan Burgemeester en Wethouders voor de uitvoering van de sub a. en b. genoemde plannen een crediet toe te staan van ten hoog ste 590.000. CHRISTENDOM EN KUNKEL's OPVOEDING. Door de noodzakelijke beknoptheid van ons verslag over de lezing van den heer Baart, gehouden voor de afa. Alkmaar van den Ned. Chr. Vrouwenbond wordt ons verzocht, ter aanvulling nog het volgende te willen melden: Na de definitie van de Indiv. phychologie van Künkel, geeft spr. aan, dat Christen dom is Jezus Chistus en Dien gekruisigd met al de consequenties daaraan verbonden Christendom in verband met opvoeding is Chistendom in betrekking tot den mensch, die in zich vertegenwoordigt verleden, heden en toekomst, voor- en nageslacht. Het Chris tendom typeert den mensch als beelddrager Gods. Door zijn zonde moet hij sterven, hij heeft gegeten van de vrucht des doods.. Zoo verloor hij het beeld Gods in engeren zin en werd het beeld Gods in ruimeren zin geschon den. Wij zijn onrein van bloed geworden, erfzondig. Dit is te merken op het terrein der opvoeding. In Jezus Christus en Dien ge kruisigd wordt de vloek opgeheven. Opvoe ding in het Christendom nu is den mensch te leiden tot de Liefde Gods, Die zich openbaart als liefde tot God en naaste. Dan krijgt alles zijn plaats. In het gezin ook. Uit God gebo ren, komen we pas tot de ware zelfopvoeding Hier ligt het principieel verschil met Kün- kel's beschouwingen in 3 voorb. naar voren gebracht. Volgens hem zit de fout in het op zichzelf geconcentreerd zijn, in de onzuivere subject-object houding. Zit hier achter een Roomsche opvatting van het beeld Gods? (Zij leeren dat de mensch als hij het beeld Gods in engeren zin verliest, hij toch nog compleet mensch blijft, hij blijft in tact, on geschonden). Spr. vermoedt van wel. Met de erfzonde rekent hij niet. Hij kan vergeleken worden met iemand die van ganscher harte een dronkaard tracht te helpen door,hem 'id van een onthoudersbond te maken, maar hier mee is deze nog niet van zijn wezen verlost Zoo komt de tegenstelling: Kunkel zegt de fout zit in het op zichzelf geconcentreerd zijn Het Christendom gaat diep en zegt: de fou; zit in de zonde in het afwijken van de wet van God. Künkel zegt, dat de genade is het ont waken van het subject zijn. Het Christendom zegt in Jezus Christus en Dien gekruisigd, ligt de genade voor zondaren die zich behee- ren. Zoo worden wij onszelf in het: Ik leef, maar niet meer ik, maar Christus leeft in mij. Zoo leidt men zijn kinderen tot Hem, Die gezegd heeft: Laat de kinderkens tot mij komen en verhindert ze niet, want derzulken is het koninkrijk der hemelen. De waarach tige opvoeding vindt alzoo haar bron in God, tot Wien we door Jezus Christus en Dien gekruisigd mogen komen. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Vergadering op Donderdag 29 Maart a.a., nam. een uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stuk ken. 2. Voorstel tot het instellen van een com missie tot onderzoek van de mogelijkheid tot stichting van een vliegveld in deze gemeente en benoeming van vier Raadsleden om zitting te nemen in die commissie (bijlage Nr. 44). 3. Idem inzake vernieuwing van de brug in de Noorderkade en verbetering van de Nieuwe Hoornsche vaart (bijlage Nr. 30). 4. Idem tot verkoop van grond, gelegen aan de Lyceumstraat (bijlage Nr. 39). 5. Idem tot het geven van namen aan stra ten (bijlage Nr. 42). 6. Idem inzake het huren van een automa tische telefooninstallatie ten behoeve van het Stadhuis (bijlage Nr. 43). 7. Idem tot verkoop van grond aan de Uitenboschstraat aan de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" (bijlage Nr. 47). 8. Idem tot verkoop van grond aan de Van der Lijnstraat (bijlage Nr. 46). 9. Idem inzake de gemeentelijke vergoe ding 1930 en driejaarlijksche afrekening 1928 t./m. 1930 bijzonder onderwijs (bijlage Nr. 48). 10. Idem tot het verleenen van een voorschot op de gemeentelijke vergoeding voor 1934 we gens kosten van instandhouding van scholen voor bijzonder lager onderwijs (bijlage Nr. 49). 11. Idem tot aanvulling van de Electrici- teitsverordening dezer gemeente met een voor schrift ter voorkoming van radiostoringen (bij lage Nr. 50). 12. Idem tot het aangaan van een overeen komst inzake het verleggen van waterleiding buizen (bijlage Nr. 51). 13. Idem tot verkoop van grond aan de Bisschop Bottemannestraat (bijlage Nr. 52). 14. Idem tot verkoop van grond aan de Blaeustraat (bijlage Nr. 53). 15. Idem inzake de werkverschaffing, in verband met de niet-toekenning van Rijkssub sidie voor de uitvoering van het z.g. boschplan (bijlage Nr. 45). 16. Idem tot vaststelling van een ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan der ge meente met daarbij behoorende bebouwings voorschriften betreffende het gedeelte Overdie en Achtermeer (bijlage Nr. 29). $ilm*üeuws Naar wij vernemen heeft de Monopole- film voor één der hoofdrollen in de iflm „Bleeke Bet" met toestemming van den heer Cor van der Lugt—Meleert ge- engageerd den heer Johan Elsensohn, lid van het Rotterdamsch Hofstad Tooneel. Spoel Wielrennen. De A. S. V. Victrix hield haar eersten wed strijd en wel een sprint over 500 M. De uit slag was: 1. J. Pronk; 2. F. Fial; 3. P. Hoog land; 4. J. Min. Bridge. Zaterdagavond had in het café van den heer Slikker te Warmenhuizen een brigewed- strijd plaats, waaraan door niet minder dan 96 personen werd deelgenomen. Slechts twee dames speelden mee. 't Was de eerste maal dat een Warmenhuizer damespaar zich in den strijd waagde. Er werd gespeeld in drie groepen van 8 tafels. De uitslag, die na eenige uren van prettig sportief spel kon berekend worden volgens rangnummers per tafel, luidde: A. Oneven: 1. de heeren Kroon en Pronk 20 punten, 2. de heeren Trijbetz en Visser 2214 p. B. Oneven: 1. de heeren Hoogeboom en Nicolaï 29 p., 2. de heeren Jongejan en Pronk 30 p. B. Even. 1. de heeren Kuiper en Jonker 28 p., 2. de heeren S'ot en Boeder 32 p. C. Oneven: 1. de heeren Jes en Kooy 20 p. 2. de heeren Jonker en Beers 26 p. C. Even: 1. de heeren Eecen en Kuylman 25 p., 2. de heeren Berkhout en Gieling 29 p Slamprijzen: de heeren Slot en Vlaar, Jes en Kooy. De dames ontvingen een troostprijs. 3$ucqecti{ke ALKMAAR. GEBOREN: Adrianus Antonius, z. van Adrianus van Aarle en Agatha Brasser. Greta Catha- rina, d. van Pieter Frederik Adolf en Dirkje Swart Levenloos aangegeven kind van Nicolaas Bos en Jacoba Struijk. CASTRICUM (Februari). Geboren Divera Martina, d. van A. G. van Velzen en M. Hourik Theodorus Maria, z. van G. de Rooij en C. M. van Ton geren. Geertruida, d. van B Moes en T. Pol. Anna d. van L. Müller en A. Arnold. Maarten Jan, z. van C. F. Roosenschoon en A. J. M. Stolk. Johannes Petrus, z. van P- Kuijs en M. J. de Zeeuw. Cornelis Albertus Joannes z. van J. J. de Boer en A. C. Duineveld. Cornelia Maria. d. van P Brakenhotf en M. A. Nijman Hendri- kus Johauues Maria, z. van J. P. Nijsen en J. H. M. Koppenhagen. Gerardus Qutr»- nus, z. van H. Schram en F C. Verstegen. Anna Maria, d. van Th. J. Kaandorp en J- Zonneveld. Margaretha Arnoldina, d. van J. O. Bieeker en M. Stet. OverledenPetronella Evt Geraroa Lookhorst 76 jaar, echtgenoote van C. P- Shnonsz. Remighis Cornelis Smakman, 80 jaar, weduwnaar van M. van der Enden. JLukt&ecicfUen ALKMAAR, 26 Maart 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 67 Vette koeien 125300; 12 Vette kalver en40140, per K.G. 0.70 1.40; 259 Nuchtere kalv. (slacht) 2-m f 16; 344 Vette varkens (zware) per K.G. 34 —38 cent. Handel redelijk. j AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 26 Maart 1934. Op <fc heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 465 Vette koeien, le kw. 5762 cent, 2e kw. 5056 cent, 3e kw. 43 48 cent per K G., slachtgewicht87 melk- en kalfkoeien 150—200; 168 vette kalveren, le kw. 6068 cent, 2e kw. 5458 cent, 3e kw. 42—52 ct. per K.G. levendgewicht; 172 Nuchtere kalveren 2.505.50; 93 Scha pen 1826; 717 Varkens, vleeschvarkens wegende van 90110 K.G. 4243 cent, zware varkens 4243 cent, vette varkens 41 42 cent, per K G. slachtgewicht; 27 Paar- den 70—100. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Mrt. '34. 2600 K G. Roode kool 2.40-/ 4.70; 3350 K.G. Bieten 0.60—3; 4750 K.G. Uien 0.901.70; gele drielingen 0.80, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 24 Mrt. 1934. 9400 K.G. Uien: uien ƒ0.801.30, drie lingen 0.80, grove 1.702.10; 150 K.G. Peen 4.60; 5600 K G. Kroten 2.40 2.90; 180000 K.G Roode kool 1.90— ƒ7.10, doorschot 1.90-5.10; 71300 K.G. Gele kool 3.40—5 50, doorschot 3.804.80; 69600 K G. Deensche witte kool 5 507.80, doorschot 4—6.10, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 26 Mrt. '34. Roode kool le s. 2.20—4.50, 2e s. 3.10— 3.70; Deensche witte kool 5.307.20. Aanvoer: 6200 K.G. Roode kool; 4200 K.G. Deensche witte kool. Adoedentiën Op den 12en April hopen onze geliefde Ouders, Behirwd-, Groot* en Overgrootouders K. v. d. BUSSE en hun zestig-jarig huwelijksfeest te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Alkmaar, Stationsplein 110. Receptie van 25 uur in Hotel Butter, Stationsplein 106. De curator in het faillissement van L. J. Schouten, metselaar te Breezand, maakt bekend dat de eenige uitdeelingslijst heden door hem is gedeponeerd ter griffie van de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar en van het Kantongerecht te den Helder, alwaar zij gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage voor de schuldeischers ligt. Mr. H. SCHUURMAN, curator. Alkmaar, 26 Maart 1934. Emmastraat 4. voor dag en nacht, kunnende koken, bij Heer met kind. Br. onder lett. B 204 bur. v. d. blad. Gevraagd bij bejaard echtpaar een voor den dag. Leeftijd 3040. Brieven letter C 205 bureau van dit blad. Gevraagd een Emmastraat 49. Gevraagd in klein gezin in dorp bij Alkmaar, met goede bus- en spoorverbinding een P.G., voor dag en nacht Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Indiensttreding zoo spoedig mo gelijk. Brieven met uitvoerige in lichtingen onder letter D 206, bur. van dit blad. Net eenv. juffr., P.G., m.1., vraagt bij bej. heer of dame. Hoog sal. geen vereischte. Brieven onder letter A 203, Bureau van dit Blad. De Alkmaarsche Vereeniging tot Bestrijding van de Tuberculose naar de betrekking van uezoldiging f 250.per jaar. Schriftelijke sollicitaties onder letter E 207, aan het bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5