DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. El DIENSTPLICHT1NGEN MOOEN IN MILITAIREN DIENST BLIJVEN. DE NIEUWE ORONDWET IN OOSTENRIJK. Presidentsverkiezing nog niet geregeld. TREINBOTSING BIJ ESSCHEN. Groote stagnatie in het spoor verkeer. DE AANSLAO UNTER DEN LINDEN. Uitgeloofde belooning verhoogd. STALIN LAAKT MISSTANDEN IN HET SPOORWEGBEDRIJF. ITALIË HEEFT ZIJN NIEUWE KAMER GEKOZEN. Groote belangstelling der be volking. Werkgevers bereid tot arbitrage. Nadere uiteenzetting. OROOTE BRAND IN AMERIKA. Veertien dooden in tehuis voor werkloozen. WEDEROM EEN RAMP IN JAPAN, Pleizierboot gekapseisd. DE RAMP TE HAKODATE. Negen stoomschepen vermist. ZELFMOORD-STATISTIEK IN JAPAN. DE STRIID TEOEN DE CORSIKAANSCHE BANDIETEN. NOORDSCHARWOUDE. De Nijenrode-zaak. De achttiende zitting. De onthulling Tegen werkloosheid in Frankrijk. Volgens een verklaring van het Franache ministerie van oorlog zijn in den laatstcn tijd •teeds meer gevallen voorgekomen, waarin jonge recruten, die spoedig hun dienstplicht van 12 maanden zouden hebben vervuld, ach met een schrijven gewend hebben tot het ministerie van oorlog, teneinde uiting te geven aan hun bezorgdheid, dat zij na nun „afzwaaien" geen werk zouden kunnen vin- den. De minister van oorlog heeft thans een regeling getroffen, dat de recruten, die kort voor het einde van hun diensttijd staan, het recht hebben in den loop van den maand April zich te verbinden voor nog 6 maanden, welken tijd zijn kunnen dienen tn denzelfden rang en in dezelfde troepenformatie. Boven- dien is het aantal der toegelaten nieuwe ver bintenissen voor 18 maanden aanzienlijk ver- Ïroot, zoodat ook die jonge lieden, die hun ienstplicht in de laatste 5 jaar hebben ver vuld, gelegenheid krijgen door een nieuwen dienstijd van 18 maanden tenminste voor- loopig werkloosheid te ontkomen. Naar blijkt uit verklaringen, die bonds kanselier Dollfuss gisteren tijden een betoo ging in Klosterneuburg aflegde, is de kwes tie van de verkiezing van den bondspresident tot dusverre nog niet definitief geregeld. De bondskanselier zeide, dat er in den nieuwen grondwet geen algemeene verkie zingen meer zouden zijn, noch in den bond noch in de landen. Hieruit zou blijken, dat 't nog twijfelachtig is of zal worden vastge houden aan de grondwetsbepaling van 1929 waarin vastgelegd is, dat de bondspresident door het volk wordt gekozen. Bovendien verklaren de Heimwehren, dat in de kwestie van de verkiezing van bonds- resident nog een overeenstemming in he! •ijzonder met hen moet worden getroffen. Bij den ingang van het station Esschen op een wissel is met matige snelheid Zater dagmorgen de binnenloopende Parijsche trein in botsing gekomen met een locaaltrein. Door den schok vlogen ruiten aan stukken en wer den enkel wagons beschadigd. Zij versper den verder het regelmatig verkeer, zoodat de treinenloop tusschen Antwerpen en Neder land groote vertraging heeft ondergaan. De stagnatie zal slechts van korten duur zijn. én reiziger is bij de botsing licht ge kwetst door glasscherven. Verder is slechts materieele schade ontstaan, aldus de Tel. De gewonde reiziger blijkt een inwoner van Esschen te zijn. Van Roosendaal uit werd aanstonds een personentrein afgezonden om de reizigers op te nemen en verder te vervoeren. Men was in de ochtenduren al druk bezig de lijn weer vrij te maken. De Parijsche nachttrein, die om tien uur te Rotterdam had moeten binnenkomen heeft zeer groote vertraging. De politiepresident van Berlijn maakt be kend, dat de belooning, uitgeloofd voor de opheldering van den boomaanslag „Unter den Linden van 5000 tot 30.000 mark ver hoogd is. In een decreet laakt de Sovjetregeering misstanden, die bestaan in het spoorwegbe drijf der Sovjet-Unie. In het decreet wordt gezegd* „slordigheid, verkwisting en gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel moeten op houden en de discipline moet hersteld wor den, zoowel in hoogere als in lagere legio- nen. De hoofdschuld dragen de leden der communistische partij, die ofschoon ze het goede voorbeeld moesten geven, opvallen door hun slechte discipline. Deze sabotteurs en vijanden van de Sovjet-Unie zullen hun straf niet ontgaan.'' Het decreet is geteekend door Molotoff namens den raad van volkscommissarissen, en door Stalin, namens het Centraal comité der partij. In geheel Italië zijn vandaag Kamerverkie zingen gehouden, welke van 7 uur des mor gens tot 7 uur des avonds duurden. Musso- lini ging reeds met den secretaris van de fas cistische partij, Starace, om half negen van ochtend in het centrum van Rome stemmen De belangstelling voor de verkiezingen schijnt in het geheele land zeer groot te zijn geweest. In het bijzonder wijst men erop, dat ditmaal ook zeer veel priesters zich naar de stemlokalen hebben begeven. In het begin van den middag moet reeds 75 tot 80 procent der bevolking gestemd hebben. Te Zare, de Italiaansche haven in Dalmatië bedroeg de deelneming des middags reeds 78 procent. Een speciale maatregel was genomen voor de circa 25000 werklieden, die bezig zijn met de ontginning van de Pontijnsche moerassen. Volgens aè wet zouden zij in hun woonplaat sen moeten kiezen, doch om geen werkdagen verloren te laten gaan, had men voor die tnenschen ter plaatse stembureaux ingericht. OVEREENKOMST IN AUTO CONFLICT BEREIKT. Te elfder ure, toen de staking te Washing ton in het geheele auto-bedrijf der Vereenig- de Staten reeds onvermijdelijk leek, kondigde generaal Johnson gisteravond aan, dat een feitelijke overeenstemming tusschen beide partijen was bereikt. Dc werkgevers in de Amerikaansche auto industrie hebben het regeeringsvoorstel fot benoeming van een arbitragecommissie aan vaard. Zij blijven echter vijandig jegens de federatie van arbeiders. De regeering hoopt, dat weldra overeenstemming tusschen werk gevers en werknemers zal zijn bereikt Gisteravond werd van de zijde van het Witte Hu» meegedeeld, dat de oplossing van het conflict in de auto-industrie was verkre gen, na een dag van onderhandelingen waar op het bijna zeker werd, dat Maandag de staking niet zou worden afgekondigd. Volgens nadere mededeelingen werd de staking in de auto-industrie vermeden, door, een collectieve overeenkomst tusschen de werkgevers en de arbeiders. Te Detroit zal een commissie worden gevormd, bestaande uit een vertegenwoordiger van de arbeiders, een vertegenwoordiger van de werkgevers en een onpartijdigen voorzitter. Deze commis- ssie zal het recht hebben inzage te nemen van de loonlijsten en de lijsten der arbeiders ver tegenwoordigers. De kleine stakingen in de verschillende takken van industrie in het midden-Westen duren nog steeds voort. De staking van taxi-chauffeurs te New-York leidde gisteravond tot nieuwe botsingen. De stakers veroorzaakten thans moeilijkheden in de buitenwijken en vermijdde botsingen met de op Broadway samengetrokken politie machten. De politie beeft Zondag uitgebreide maatregelen genomen in verband met het ontdekken van een complot van een aantal stakende taxi-chauffeurs, die voornemens waren bomaanslagen te plegen, op spoor wegstations en andere gebouwen. President Roosevelt heeft gisteren een be spreking gehad met den vertegenwoordiger van de federale spoorwegen. Joseph Eastman over het doodloopen der onderhandelingen tusschen de directie der spoorwegen en de georganiseerde arbeiders over de loonen. Eastman zal vandaag een conferentie hebben met de vertegenwoordigers der spoorweg arbeiders om te trachten alsnog tot overeen- stunming te geraken. Naar uit Lynchburgh in Virginië wordt gemeld, zijn bij een brand in een tehuis voor werkloozen veertien personen gedood en 50 gewond. Daar het gebouw in minder dan tien minuten in lichterlaaie stond, kon slechts een deel der bewoners zich redden door uit de vensters te springen. Twee Japansehe onderwijzers zijn ver dronken, toen zij probeerden hun leerlingen, die bij het omslaan van een pleiziersvaartuig te water raakten, te redden. Het schip, aan boord waarvan zich 40 scholieren bevonden, maakte een tocht op het Sjinryoe Meer in de Hiroshima-provincfe Dertig kinderen zijn gered, twee lijken ge borgen, terwijl acht opvarenden vermist wor den. Volgens mededeelingen uit Hakodate iu Japan worden negen Japansehe stoomsche pen vermist, die tijdens den typhoon in de haven lagen en zee kozen, toen de brand uit brak. Volgens particuliere mededeelingen zouden zij in den typhoon zijn vergaan. Met de schepen worden 230 opvarenden ver mist. Het Japansehe ministerie van binnenland- sche zaken deelt mede. dat in 1933 in Japan 2551 personen, waarvan 1050 vrouwe" door zelfmoord om het leven zijn gekomen. De 2Vz jaar geleden ingezette strijd tegen de Corsikaansche bandieten is thans beëin digd. Verscheidene comoagniën der mobiele garde, die naar Corsica waren gezonden, hebben na langdurigen strijd en na opwin dende achtervolgingen het land gezuiverd van roovers. Uit veiligheidsoverwegingen had men de strategische qunten nog bezet gehouden. Zaterdag echter hebben nu de laatste wachtposten der mobiele garde het land definitief verlaten. HITTEGOLF IN TURKESTAN. Te Tasjikent in Turkestan heerscht sedert eenige dagen een voor dezen tijd van het jaar abnormale hitte. Men meldt tempera turen van 20 tot 26-graden Celsius. £cuub ett Juiaèouw KENNEMERLAND. Hoewel, met uitzondering van spinazie, de aanvoer van nieuwe groenten nog aller minst groot is te noemen, komt er eiken marktdag toch meer aanvoer. En de aanvoer van spinazie was al zóó groot, dat het mei den hoogen prijs al gedaan was. Hoewel Beverwijk een ietsje hooger noteeringen gaf, was de prijs Vrijdag al een 50 centen per Kist( inhoud pl.m. 8 pond) en het zal in de week van 20 Maart tot 1 April zeer zeker nog lager worden. Kool werd nog ruim aangevoerd (dit geldt ook voor boerekool), doch de kwaliteit gaat terug. Rabarber werd ruimer aange voerd, met vluggen handel en prijzen van f 10—16 per 100 bos. Raapstelen en radijs (van de eerste het meeste) waren in trek de noteeringen 3—/" 5 en f 8—10 'per 100 bos. Witlof werd in beduidende partijen aangevoerd, hoewel lang niet zoo als eenige jaren geleden. De prijzen waren redelijk, n.1. 1017 per 100 K.G. Boerekool had aller belangstelling en de prijzen gingen omhoog, n.L 0.500.75 per kist. De aan voer van spruiten was nog van beteekenis met vluggen handel en hoogere prijzen, 20 31 voor le soort en f 8f 15 voor 2e soort, allee per 100 KG. Roode en gele kool was duurder dan we gewoon zijn met vrij hoogen prijs is 7—14 per 100 stuks. De aanvoer van prei was beduidend minder dan de vorige week. De prijzen waren hooger, n.1. 1018. Pieterselie gold ook hoo ger, n.1. 10—15 Daarentegen goldt se! dcrie slechts 3—/ 5, alles per 100 bos De overige aanvoer onverandeide prijzen. AKERSLOOT De Coöperatieve Boerenleenbank te Akersloot hield haar jaarlijksche algemeene vergadering op Donderdag 22 Maart jJ. des avonds half acht in het café van den heer H. Klop in de Woude. Aanwezig waren slechts 43 van de 151 le den. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, schetste de omstan digheden der verschillende bedrijven in het afgeloopen jaar en memoreerde enkele resul taten over dat jaar. De notulen werden on veranderd goedgekeurd en vastgesteld met dank aan den secretaris. Het jaarverslag gaf de volgende cijfers aan: ontvangen spaargelden f 240.665.84, terugbetaalde spaargelden 244.912.49. Eindsaldo 284.775. 16 ingeschreven in 385 boekjes. Aan voorschotten werd verstrekt 13.59506, terugbetaald 31 862.90. Op 31 December stonden uit 140 voorschotten tot een gezamenlijk bedrag van 206.802.40. In loopende rekening werd ontvangen 905.987.58 en uitgegeven 918.594.16. Het totaal debetsaldo bedroeg op 31 Dec. 93.240.37, het totaal credietsaldo 26.314 39. De rekening sloot in ontvangst en uitgaaf met 205.140.02, de balans in debet en cre dit met 315.095.74. De balans der spaar bank met 287 392.17. Aan rente en bedrijfswinst kon aan de re serve worden toegevoegd 1895.66, waar door deze stijgt tot 14.558.24. Door den assier werden verschillende za ken toegelicht, terwijl de balanscommissie adviseerde tot goedkeuring der rekening, waartoe werd besloten. Bij de verkiezingen werden de aftredende heeren C. Poppen en J. de Jong herbenoemd, resp. als besturslid en lid van den Raad van Toezicht. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. Scheringa werd als besturslid gekozen de heer Jb. Groot Az. Eén lid werd overeenkomstig art. 7 der statuten van de lijdenlijst afgevoerd. Bij de mededeelingen zijn door den directeur, den heer A. Borsjes, enkele bijzonderheden uit het inspectierapport ter kennis van de verga dering gebracht, terwijl ook werd medege deeld dat geen wijziging in de rentevoet heeft plaats gevonden. Bij de rondvraag wer den eenige middelen aan de hand gedaan om te komen tot beter vergaderingbezoek. Het advies om met de agenda een woord ter opwekking tot bezoek toe te zenden, zal door het bestuur worden overwogen. Hierna sluiting. langen tijd liggen er vanaf het Pontveer richting Alkmaar langs den dijk van het Groot Noord-Hol. kanaal (Westzijde) hoopen grint en ander verhardingsmateriaal voor verbetering van den kanaaldijk, maar tot he den heeft nog geen aanbesteding plaats ge had, waarna met ongeduld wordt uitgezien daar de hoop niet is uitgesloten dat werk lozen daar te werk kunnen worden gesteld DE RUNDVEE-TEELTREGELING. Dezer dagen hebben de veehouders fn Noordholland van de gewestelijke rundvee- centrale de mededeeling ontvangen, hoeveel kalveren hun zijn toegewezen, m.a w. hoeveel kalveren (vaars- of stierkalveren naar eigen keuze) zij mogen aanhouden. De aan te houden kalveren worden ge schetst en van elk geschetst kalf wordt een gewaarmerkt bewijs afgegeven. Met dit be wijs is het kalf verhandelbaar. De aan te houden stierkalveren dienen zoo spoedig mogelijk geschetst te worden, daar het in voorraad hebben van stierkalveren al of niet gecastreerd wegende tusschen 60 en 200 K.G. en niet gedekt door voren genoemd bewijs, na 1 Mei 1934 verboden zal zijn In het algemeen dient men stierkal veren, die men niet wenscht aan te houden, als nuchtere kalveren van de hand te doen De aan te houden vaarskalveren moeten in den loop van den zomer geschetst worden. Na 1 November 1934 zal het in voorraad hebben van vaarskalveren, wegende tusschen 150 K.G. en 300 K.G. en niet gedekt door een bewijs, verboden zijn. Teneinde verzekerd te zijn, dat de aan te houden stierkalveren tijdig geschetst zullen zijn, moeten deze zooveel mogelijk vóór 1 April 1934 bij den secretaris oer Plaatse lijke Commissie worden opgegeven. Voor de vaarskalveren is deze termijn 1 Mei 1934. Bij de aangifte moet 0.75 per kalf worden vol daan. Voor kalveren de net tijdg ter schetsing worden aangeboden, kan een hooger bedrag worden geheven. Veehouders die kalveren willen mesten kunnen op een formulier, dat verkrijgbaar is bij den secretaris der plaatselijke commissie, daartoe vergunning vragen. Deze mestkalve- ren vallen buiten de teeltregeling en mogen dus gehouden worden boven het toegewezen aantal. Door het N. R. S. geregistreerde stier kalveren, die aan de eischen voldoen megen wonden aangehouden boven het toegewezen aantal. De eigenaar kan in deze volstaan met, zooals gebruikelijk, de geboorteberichten te zenden aan het N. R S. Voor deze kalveren is ocA een bewijs met schets noodig, waar voor eveneens f 0.75 verschuldigd is. Door een erkende fokvereeniging geregis treerde stierkalveren, die aan de eischen vol doen, kunnen ook boven het toegewezen aan tal worden aangehouden. Vergunning hier voor moet aangevraagd worden door middel van een formulier, dat verkrijgbaar is bij den secretaris der plaatselijke commissie. Ook in dit geval moet f 75 betaald worden. Aanvragen om erkenning van meerwaar dige veestapels zullen moeten worden ge richt tot de gewestelijke rundveecentrale. Deze aanvragen zullen moeten zijn voorzien van een bewijs van het stamboek, hoofd con troledienst of rundertuberculose-bestrijdings- orgatiisatie (dit laatste wat betreft t. b. c. vrije veestapels), dat de desbetreffende bedrijven aan de gestelde voorwaarden voldoen. Aan eigenaren van erkende veestapels kan worden toegestaan ook boventallige vaars- kalveren aan te houden tegen betaling van 20 per stuk. Verhuizing. Aan de leden der gewestelijke varkens- en rundveecentrale wordt, ter voorkoming van moeilijkheden, dringend in overweging ge geven bij verhuizing, zoowel binnen als buiten het district, daarvan ten spoedigste kennis te geven aan den secretaris der plaatselijke commissie. CRISIS-V ARKENSWET 1932. Teneinde moeilijkheden fe voorkomen, wordt er op gewezen dat het vervoer van varkens boven een gewicht van 3 K.G welke alleen van het blikmerk zijn voorzien, ver boden is. Verder wordt er de aandacht op gevestigd, dat in het aantal toegewezen mestvarkens tevens het aantal te houden fokzeugen is op genomen. QaueetUecadm De raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagavond ten raadhuize, onder voorzitter schap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Alvorens met de gewone werkzaamheden aan te vangen werd staande het overlijden van H. M. de Koningin-moeder met een oegenbük stilte herdacht. Van Ged. Staten was een uitvoerig schrij ven ingekomen inzake het door het r.K schoolbestuur ingestelde beroep op het raads besluit dezer gemeente, waarin werd beslo ten, om geen gelden beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de R.K. Jongens school met een gebouw en een terrein voor lichamelijke opvoeding. Naar aanleiding van een door het college van Ged. Staten ingesteld onderzoek en ge hoord het advies van B. en W., den inspec teur van het L.O.. werd het beroep van ap pellant ongegrond verklaard, daarop het ter rein achter de O. L. school (waar men thans reeds aan het bouwen is en welk gebouw spoedig onder den kap zal zijn) een gym nastieklokaal met een terrein zou worden aangelegd volgens de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. In verband met het feit, dat met de vol tooiing van het genoemde gebouw aan de normale eischen van het L. O. is voldaan, het lokaal is n.1. beschikbaar voor de leerlin gen van alle scholen uit deze gemeente, en omdat buitengewone uitgaven voor het 1 o moeten worden voorkomen, werd dit besluit genomen. Binnen 30 dagen bestaat er nog gelegenheid voor beroep bij de Kroon. Het gemeentebestuur van Oudkarspel had een overzicht ingezonden van de ontvangsten en uitgaven van den Vleeschkeuringsdienst in den keuringskring Oudkarspel. Het nadee- lig saldo bedroeg 330.64; het aandeel dezer gemeente daarin 66.13. Deze ingekomen stukken werden voor ken- nisgtving aangenomen. B. en W. stelde voor tot het aangaan van een geldleening ad f 5000 over te gaan, ter bestrijding van de kosten van eenige uitbrei dingen aan de gem. lichtbedrijven, bij de n.v maatschappij voor gemeentecrediet te Am sterdam. Aldus besloten. Op voorstel van B. en W. werd een veror dening voor het agentschap der arbeidsbe middeling vastgesteld. De voorzitter merkte nog op, dat er eigen lijk voor het agentschap geen werk is in deze bijzondere tijdsomstandigheden, daar dit Hoofdzakelijk bestaat uit het uitwisselen van arbeiders met buitengemeenten enz. Reductieverleening op landhttur B. en W. steldeh voor, op de landerijen welke nog voor de hoogere nuren zijn ge huurd, een reductie te geven van 30 De heer Kansen vroeg in dit verband, hoe met de huurders van het zg. kneppelland zou w°üt'jn Kehandelc'. waarop de voorzitter mededeeling deed van een schrijven van Ged Staten, waarin de verkoop van verschillende landerijen ten behoeve van den wen Geestmerambacht werd goedgekeurd Daaronder zijn ook eenige knemvm rijen. Aan enkele dezer huurders vwEa atMfe* evenredigheid van het land, dat hen naa* afgenomen een reductie verleend stel uitvoerig door den voorzitter V00t' gelicht. rci to». Een huurder van het kneppelland ZOu gens den heer Kansen worden hen^ daar deze het eigendomsrecht od dit land had gekocht voor 37. Dft ai, dood gelden. '<i' De heer J. Ootjers die volgens den bur^ meester meer deskundige 0p het oehi*H kneppellanderijen is, antwoordde dei u3" Kansen, dat dit land wel speciaal af dacht van B. en W. had geS h<?wM#?d' „kleppelgeld" vrij belangrijk werd eren werd de door B. en W. voorgestelde rerffü?' todh redelijk geacht. e reth*t* De heer Kansen kon zich echter niet deze onredelijke behandeling van Hen me* die er zijni heele leven gekneppeld had "JJJ eenigen Wethouder Barten deelde ewnh,2 de meening van den heer Ootjers Nadat nog eenigen tijd over'deze werd gesproken en eenige technische schouwingen eraan waren gewijd ginjr mw,V. voorstel van den heer Kansen lot SSSS over en werd het voorstel van B en W IJ 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Kooi i* Kansen, aangenomen. Vervolgens werd behandeld het verleen.* van eervol ontslag aan den heer L M va* der Bijl als onderwijzer aan de U.L.Ö sch«u in deze gemeente, daar deze onderwijzer ten gevolge van de wijziging van de leerling» schaal boventallig is geworden. s De voorzitter gaf een uiteenzetting van d. in de vergadering der 3 B. en W.'s ^houden besprekingen en was het voorstel van B en W. om den heer Van der Bijl eervol ontsla» te geven; in verband met het feit echter dat de verwisseling van leerkracht voor de 'leer lingen nadeelig is, en er een tiental dezeti zomer examen zullen doen, stelden B en W voor, den heer Van der Bijl tot aan juli ai' het onderwijs in de Engelsche taal nog t« doen geven tegen een vergoeding van 106, De heeren gingen daarmee accoord. Verder was aan de orde de vaststelling van de voorschotten op de bijdrage in de kosten van de bijzondere scholen. Deze werden als volgt samengesteld; R.K. Jongensschool 1165.68; R.K. Meisjesschool 1162.57- de school met den Bijbel 349.08. Het volgende punt vermelde de benoeming van 2 leden in de plaatselijke schoolcommis- sie. De beide periodiek aftredenden, mej. Lini horst en de heeren J. Doets, werden herkozen, Het periodiek aftredende lid van het Burg' Armbestuur, de heer H. Bekker, werd met al gemeene stemmen herkozen, waarna sluiting volgde. Rechtszaken Zaterdag kon het proces-Onnes door om standigheden eerst te ruim twaalf uur ten aanvang nemen. Als eerste getuige werd gehoord de heer Ehret, directeur van de Hollandsche Bank voor Zuid-Amerika, die zich niet herinnerde of den heer Onnes in 't begin 1932 een vaste toezegging voor een crediet was gedaan. Voorts deed getuige verschillende mededee lingen over de bankzaken van verdachte. Op een vraag van verdachte, antwoordt getuige, dat verdachte, indien hij voor de mogelijkheid kwam dat financieel zijn bewegingsvrijheid belemmerd zou worden, zeker op medewer king had kunnen rekenen van de BanL die in den heer Onnes een zeer gewaardeerde re latie telde. De reeds eerder gehoorde getuige J. T°P vertelde opnieuw van allerlei assurantie kwesties. Men herinnert zich, dat onlangs«engetuj* ge zich heeft aangemeld, de koopman Dekker, die opzienbarende mededeelingen deed om trent een brand, die eens in opdracht vw Koning in de oorlogsjaren is gesticht tf entrepot in Amsterdam-West. Dekker d«M toen nauwkeurig mededeeling, door wie e hoe de brand is gesticht, dat hij op den uj kijk heeft gestaan en daarvoor duizend gu den heeft ontvangen. Naar de mededeelingen van dezen dc" is tusschentijds een onderzoek ingesteld, o. naar het schijnt, geenszins bevestiging va" mans verklaringen heeft opgeleverd. Altn- de officier had dezen getuige opnieuw opg* roepen. l* De president zei tot dezen getuige, dat tl bij zijn onthullingen twee namen hee noemd, maar die menschen ontkenden er. van te weten. Dien mannen is gezego. P de president verder, dat zij vrijuit 1 praten want dat het feit verjaard is. zij ontkennen iets met die feiten uitstaa hebben gehad. 171. De weg scheen omhoog te gaan. Soms was het of ze een soort trap op gingen, vijf, zes treden hoog, om dan opeens weer een bocht te maken. Piet-begreep er niets van, dat zijn vrienden zoo zonder zoeken den weg wisten, maar hij had ge leerd maar liever niets te vragen, en greep den bestuurder bij zijn gordel om niet uit te glijden of hen kwijt te raken. Af en toe keek hij een beetje angstig achter zich, om le kijken of nie mand hen volgd-" 172. Maar geen ander geluid dan hun voetstappen wer hoord en zoo bereikten ze onverwachts een verwijding kamer, waar spleet naar binnenviel. De bestuurder zette f,el voorzichtig, zich san de een verwi)u...» gang, een kleine ronde kamer, waar het daglicht e i uen vliegenier, en voorzitnuu, - ateekseia vasthoudend, richtte Piet zich op en stak z'J° schouder van den vliegenier, en steekscls vas in de spleet.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8