Neem 'n "AKKERTJE" SKitftRtfiaar on5Chufdi8 ^Binnenland ouden Stukken Txüvittdaal Tlieuws __bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid. Drie inbraken te Rotterdam. Ernstig auto-ongeluk nabij Hengelo. ,.Ik kan er niets aan doen: het is toch vnn" antwoordde Dekker. h z0° ve"iSen7fT ?P gesteld Sewe«t zijn tuiid S Haf legge^' omdat h'ï °ver- nèhiZ^'Jn m,'inheer 0nnes onschuldig is. Onthullingen vinden geen steun. DekKnTa WCrd daarna een der door lakker genoemde mannen, die thans in de gevangenis te Haarlem een straf uitzit Deze denken hij kon zich niet in' h,J m€t DeUter in de oorlogsja ren heeft samengewerkt om tot brandstich ting over te gaan f-,H'f™a wekrd de door Dekker genoemde ca- fehouder gehoord, die ontkende ooit iets uit landstichting een P°gi"g tot Op vragen van mr. Muller Massis ant woordde getuige, dat Witbraad en Dekker in aien tijd wel eens samen in zijn café zijn ge weest en hij met hen wel eens in de achterka mer heeft ztiten praten. Mr. Muller Massis deed voorts opmerken, dat de naam van den caféhouder voorkomt in het dossier, dat over die brandstichtingszaak bestaat. Dan werd getuige Witbraad over deze zaak gehoord. Hij ontkende de feiten, hij had nooit in opdracht van Koning met medewer king van Dekker brand gesticht. Na de pauze werd de correspondentie over de schilderijenbeleening tusschen Onnes en Koning ter sprake gebracht. De president had tevoren Koning verzocht de zaal te ver laten en in de getuigenkamer te wachten. De president begon over dit vroeger reeds ter sprake gekomen punt een uitvoerige on dervraging, behandelde stuk voor stuk de brieven, die er tusschen Onnes en Koning zijn gewisseld, daarbij wijzende op verschil lende punten, die Konings uitleg van deze correspondentie konden steunen. Verdachte gaf uitvoerige antwoorden, waarbij hij mo tieven aanvoerde, waaruit het reëele van deze correspondentie zou kunnen blijken. Toen de president en verdachte ruim een uur hierover hun gedachten hadden gewisseld, werd Ko ning weer binnengeroepen en gaf deze op zijn beurt opnieuw 'n uitlegging van de brie ven, die volgens hem dienden om afspraken te camoufleeren. Mr. Muller Massis wees den getuige op een z.i. tegenstrijdigheid, waarop Koning antwoordde, dat hij zich niet van zijn a pro pos liet afbrengen. Verontwaardigd zei mr. Muller Massis den getuige, dat hij de vra gen moest beantwoorden, waarbij de presi dent den getuige onder oogen bracht, dat hij ook op de vragen van de verdediging moest antwoorden. Het verhoor van den getuige Koning ging dan nog geruimen tijd voort. Te zes uur werd de zitting geschorst tot morgenochtend negen tiur. EEN „WONDERDOKTER'*. Voor het kantongerecht te Groningen heeft terecht gestaan een 22-jarige wonderdokter wegens het onbevoegd uitoefenen der genees kunst. Het is gebleken dat de verdachte een drukke „praktijk" had. Eenige door hem be handelde personen werden gehoord, o.a. de moeder van een vrachtrijder te Uithuizen. Hij heeft deze vrouw fleschjes medicijnen voor geschreven, die hij zelf telkens meebracht. De vrachtrijder heeft hem voor de behandeling en het „natuurwater" vier maanden achter een elke week 4.50 betaald. De patiënte, die geen baat had gevonden bij dezen „won- derdoker" stelde een eisch tot schadevergoe ding van 50. De ambtenaar van het O.M achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte 300 boete aubs. een maand hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte overeenkomstig dezen eisch, met toewijzing van de civiele vordering van 50. DIEFSTALLEN TE HOOGEVEEN. Vader nam gestolen geld aan van zijn zoon. De rechtbank te Assen heeft C R te Hoo- geveen tot een gevangenisstraf van 1 jaar veroordeeld wegens diefstal met inbraak in het gemeentehuis te Hoogeveen, waar hij een collectebus met 30 inhoud heeft wegge nomen. In de consistoriekamer van de Geref. kerk aldaar heeft hij een zakje met geld, be stemd voor de armen en de kerk, gestolen'. De eisch luidde eveneens 1 jaar. Verder werd veroordeeld W. R., eveneens te Hoogeveen en thans gedetineerd, tot een gevangenisstraf van 1 jaar voor het feit, dat hij in den nacht van 17 op 18 Dec. j 1. uit de woning van zijn buurman een geldkistje met een bedrag van 75 heeft weggenomen. Ook hier luidde de eisch 1 jaar. De vader van de beide vorige verdachten, R. R., werd veroordeeld tot een gevangenis straf van zes maanden voor het feit, dat hij van zijn zoon een bedrag van 21 had aan genomen, wetende dat dit geld van diefstal afkomstig was. De eisch van het O M. luidde 5 maanden DOOD DOOR SCHULD. Schuldige u/as doorgereden. Voor de rechtbank te Breda heeft terecht gestaan de 22-jarige chauffeur-monteur w P. C. J. B., wonende te Tilburg, die op Oudejaarsavond j-1- te Oisterwijk met zijn auto op eenige jongens inreed. De longeiui bevonden zich op het wandelpad; een hunner, de 17-jarige Hub. J. W.. werd met kracht iegei. den weg geslingerd. De auto reen door. Het slachtoffer overleed nog dienzelfoen nacht aan zijn verwondingen. De autobestuurder werd door de l ilourg- sche politie opgespoord en bekende de aan rijding; hij was in gezelschap van vier an dere Tilburgenaars en men besloot na ne ongeluk zich maar van den domme te houden. Na het verhoor der getuigen, eischte de officier van justitie, die bewezen achtte dat de dood van het slachtoffer aan de schula van verdachte te wijten was, tegen B. een gevangenisstrat van 2 maanden en 1 jaar ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen. (Buiten verantwoordelijkheid van a* Keaacfe. De opname m at rabruk, b*»ii$i geens zins dat di edartte er m£rt$ instemt t Mijnheer de Redacteur, Ik vraag u beleefd een plaatsje in uw blad bi] voorbaat mijn dank. Verleden week lazen wij, vrachtrijders, en vele anderen, dat er in den polder Heerhugo- waa,ra opgaaf gevraagd werd van grint en zand. Ik dacht, dat het misschien nog wel iets voor ons vrachtrijders was, om een stukje ai oog brood mee te verdienen en dan geef je al een opgaaf op voor een laag prijsje, want ie wil tegenwoordig graag wat verdienen, ai is het dan voor een beetje. Maar mis hoor, .emand buiten de gemeente Heerhugowaard gaat er mee weg. Dat vind ik en nog wel honderden burgers met mij geen gezonden ^and- M«ten de burgers nu in dezen moeilijken tijd elkander niet voortrekken? -r Ï0CÏ} onze lasten! Hugo- waards beldng is toch ook in het leven geroe- 'f r.zootv<*l mogelijk te steunen, Sn hier niet? °°k 6'dere plaats> *aarom helnnH ^4" Heerhag°waard 300 jaar bestond €n er toen met een lijst geloopen W1J ook goed om te betalen en nu 1 gen om een stukje brood, gaan ze ons gemeente" hCt aan iemaiid de Ja heeren bestuursleden bedenk wel dat tijd is, wij hebben geen salaris hier- of daarvan; als wij 's mor gens m onzen wagen stappen, betalen wij al belasting, want de benzine is met 7 k 8 cent belast en dan je wegenbelasting nog, en wij krijgen nergens steun of toeslag en kun nen enkel maar betalen en als er dan in je eigen gemeente nog wat is te verdienen, gaat er iemand buiten de gemeente mee weg en je leunt toekijken. Kom je zelf op een andere plaats, dan zeggen ze: ja vriend, eigen bur gers gaan voor. Begrijpen de heeren be- stuursleden dat zei! niet of wordt er bij zoo iets niet aan de eigen burgers gedacht? Het is zoo gemakkelijk praten, als je een vasi salaris heb, maar om tegenwoordig je brood te verdienen zonder steun of toeslag, dat is heel wat anders. Nogmaals mijn dank, Een vrachtrijder. EGMOND AAN ZEE. De burgemeester dezer gemeente, de heer C. J. Eyma, is als zoodanig herbenoemd. WINKEL. Aan den heer J. Koster, burgemeester dezer gemeente, is door den commissaris der koningin, andermaal een verlof van 6 weken verleend, wegens gezondheidsredenen. Na veel voorbereiding is thans tot stand gekomen een weegbrug, waaraan vooral voor de landbouwers in den Groetpolder groote behoefte bestond en door wier samen werking deze weegbrug daar ook tot stand gekomen is. Op 19 Maart is de brug overge dragen aan de vereeniging onder den naam van N.V. Weegbrug, winkel, waarvan het bestuur wordt gevormd door de heeren A. J. Waiboer, voorzitter, J. Vethman, 2de voor zitter, A. Schenk, secretaris-penningmeester en D. Molenaar, weger. De koninklijke goedkeuring is inmiddels op de statuten verkregen. De brug voorziet in een groote behoefte voor het wegen van verschillende landbouw producten als stroo, hooi, bieten en kool, doch is evenzeer geschikt voor het wegen van vee en stukgoederen. Het weegvermogen is 20.000 KG., het draagvermogen 25.000 K.G. De brug heeft een lengte van 10 M en is de eerste van deze groote in Hollands Noor derkwartier. De grootste vrachtauto met aan hangwagen kan in eens worden gewogen, hetwelk een groot voordeel is bij kleine brug gen, waar eers het voorste en daarna het achterste gedeelte moet worden gewogen en het gewicht niet zoo zuiver is. Er wordt nu reeds een druk gebruik van gemaakt. De brug is geleverd door de firma van Vugt, weegwerktuigen fabriek te Haarlem, en ziet er met de verchroomd stalen schuifge- wichten keurig uit. 't Betonwerk, t gebouwtje en de bestrating is uitgevoerd door den aan nemer Keuris te Schagen, het geheel onder leiding van den heer S. Vis, bouwkundige te Oudkarspel. Het geheel maakt een scheden indruk en staat op een zeer geschikte plaats op den Westfrieschen dijk. Bewoners waren thuis. Gisteravond ie in drie naast elkaar ge legen panden aan den Westersingel te Rotterdam op wel zeer brutale wijze In gebroken. Er ie een groot aantal kost baarheden, waaronder juweel^n, gesto len. In de kamers, waar de inbrekers hun slag hebben geslagen zijn de kasten opengebroken en de laden leeggehaald De inbrekers zijn etrst het pand no 14 aan den Westersingel, waarin ae H K Volksbond is gevestigd, binnen gegaan. Zij hebben de buitendeur opengedrukt en de deuren, die zij binnen afgesloten vonden, geforceerd. In de kantoorloka'en van den R K. Volksbond hebben zij zeer weinig gestolen, maar zij hebben zich aan de achterzijde weer naar buiten be geven en zoo wisten zij het pand No. 15. waar mr. Halbertsma woont, te bereiken Toen een van de Inbrekers de slaapka mer van mevr. Halbertsma betrad, was deze daar aanwezig, waarop de man de vlucht nam en langs de trap do buiten deur wist te bereiken, waarna hij kon ontkomen. In het pand van de familie Halbertsma is een groot aantal juweelen gestolen, oa_ een paarlcollier, een diamanten broche met groote parels, een glad gou den dameering met briljanten en parels, een platina halsketting een ouderwetsch gouden dameshorloge, «en camee broche en twee gouden schakelarmban den, benevens een automatisch pistool, aldus de Tel. Van pand 15 zijn de inbrekers weder om langs de achterzijde in pand 16 geko men, waar de familie Kleyn-van Willi gen woont. Ook deze fami'lie was thuis en na achteraf bleek heeft men de in brekers, die op een van de bovenste ver diepingenen hun slag 6loegen, gehoord, maar men verkeerde in de veronderstel ling, dat de huisgenooten eenig lawaai maakten en daarom heeft men er ver der geen acht op geslagen Bij de familie K.eyn-van Willigen is ook alles over hoop gehaald; vermist worden een gou den schakelarmband, een oude gouden broche, drie gouden dasspelden, drie paar gouden manchetknoopen, een gou den hanger met platina-ketting, een zilveren dameshorlogeketting, een paar antieke oorbellen met parels en een schakelbroche. Zoodra de inbraken ontdekt waren heeft de politie een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij ook de substituut-offi cier van Justitie mr Hoeffelman aanwe zig is geweest. De dactyloscopische dienst heeft vingerafdrukken gevonden en men heeft de assistentie ingeroepen van eenige politiehonden, doch tot nu toe zonder resultaat. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Een doode, vier zwaargewonden. Gistermiddag heeft op den straatweg Hengelo-Delden een ernstig ongeluk pU.ats gevonden, waa rbij een persoon i6 gedood en vier anderen, waarvai. drie leden uit een gezin, ernstig zijn gewond. Deze personen waren allen gezeten in den auto van den heer Krabbenbos uit Hengelo^ welken auto van achteren werd aangereden door een anderen wagen, met het noodlottig gevolg dat de heer K tegen een boom opreed Zijn auto werd geheel versplinterd, terwijl K., diens vrouw en zoontje ern stig werden gewond, evenals hun knecht Dikkers. De omstreeks 30-jarige P. v. Bremen kon slechts als lijk uit het puin worden geborgen. De gewonden zijn naar het Algemeene Ziekenhuis vervoerd. De toestand van Dikkers baart zorg. Den auto, welke het ongeluk heeft veroorzaakt, is doorgereden. De politie onderzoekt de zaak. Omtrent de toedracht van dit vreese- lijke ongeluk vernemen wij nader: Te omstreeks half één gistermiddag reed de heer Krabbenbos, een meubelmaker, met zijn auto op den Deldenschen weg in de richting Hengelo. Bij de Woolder-school werd zijn wagen ingehaald door een auto, welke bestuurd werd doo den om streeks 20-jarigen zoon van den kaas handelaar E. Aangezien de heer Krabbenbos geen gelegenheid zou hebben gegeven aan E. om te passeeren, hebben beide wagens minstens 100 M. naast elkander gereden. Ten slotte kon E. passeeren, doch daar bij geraakte het rechterachterwiel van zijn auto tegen het ünkervoorwiel van den wagen van K., wiens auto met een vaart van 5060 K M. tegen 'n boom te recht kwam met het noodlottige gevolg. E. zou van het gebeurde niets hebben bemerkt, evenmin als de personen die bi.' hem in den auto zaten. Hij reed door. Intusschen waren drie geneesheeren ter plaatse verschenen, aangezien het ongeluk spoedig was ontdekt De aan rijding geschiedde n.1. met zulk een kracht, dat zij gehoord werd op den Weideweg, welke een paar honderd me- tev verder den Deldenschen weg kruist. De dokters verleenden de eerste hulp, waarna de slachtoffers met een Roode Kruis-auto naar het Algemeene Zieken huis te Hengelo werden vervoerd. Omtrent den toestand der slachtoffers vernemen wij het volgende: De heer Krabbenbos heeft een paar hoofdwonden opgeloopen, doch men ver wacht, dat hij het ziekenhuis spoedig zal kunnen verlaten. Zijn 41-Jar. vrouv,die een heupontwrichting had bekomen, is intusschen behandeld. Beiden maken het thans bevredigend, evenals de 22- jarige Dekker, die een ernstige hersen schudding heeft opgeloopen. Ernstiger is evenwel de toestand van het vijfjarig zoontje der famil'e K., 'ie behalve een schedelbasisfractuur, een hersenschudding heeft opgeloopen Di rect levensgevaar bestaat evenwel niet. Het lijk van den 34-jarigen ongehuw- den etaleur, F van Bremen, is In beslag genomen. De politie heeft de auto van E in middels opgespoord en in beslag geno men, evenals de verongelukte wagen E zelf was evenwel gisteravond om hal! zeven nog niet gevonden. EEN ERNSTIGE BEPERKINO VAN VARKENS TE WACHTEN? Varkenshouderij uitsluitend als noodzakelijk bedrijfsonderdeel. Aan een zeer uitvoerig driemaandeiijksch verslag van den minister van economische zaken aan de Staten Generaal uitgebracht omtrent de landbouw-crisiamaatregelen in het tijdvak 1 Nov. 1933—1 Febr. 1934, welk verslag door de Landsdrukkerij als boekwerk wordt uitgegeven, lezen wij, dat „het zich laat aanzien, dat het voor de instandhouding der varkensfokkerij en -mesterij noodzakelijk zal zijn ,de varkenshouderij terug te brengen tot die bedrijven, waarvan zij een noodzakelijk onderdeel vormt. Deze aangelegenheid is thans bij de Varkenscentrale in nauwgezette studie genomen". NOODLIJDENDE GEMEENTEN. Bjina vijf millioen meer noodig. Ingediend is een wetsontwerp strekkende tot verhooging van de begrooting van binnen- landsche zaken voor 1933 roet 4.675 000. De minister schrijft in de toelichting: Hoewel bij het samenstellen van de begroo ting voor het dienstjaar 1933 het aantal ge meenten, dat zich ter verkrijging van finan- cieelen steun tot het Rijk heeft gewend, in vergelijking met het \orig dienstjaar belang rijk was toegenomen, kon niet worden ver- moed dat de toeneming zich in een zoodanige mate zou voortzetten als tenslotte is geschied Niet alleen het aantal gemeenten, ook de mate waarin iedere noodlijdende gemeente een beroep op 's Rijks schatkist doet, is een factor, die vooraf niet met zekerheid is te be palen. Een totaal bedrag van 5 250.000 zal dan ook noodig zijn Verhooging tot dit bedrag wordt thans aangevraagd. Het is op dit oogenblik nog niet mogelijk voor de verhooging ad 4.675 000 geheel of gedeeltelijk compensatie te geven Bij de sa menstelling van een volgend supploitoir ont werp zal hiernaar alsnog, zooveel mogelijk, worden gestreefd. BRUSSELSCHE JUWEELEN. Op telegrafisch verzoek van de Brusselsche politie heeft de centrale recherche te Amster dam op een door de Brusselsche politie opge geven adres een partij kostbare sieraden in beslag genomen, die ten nadeele van een dame te Brussel waren gestolen. Een inspec teur van politie is uit Brussel gekomen om de sieraden in ontvangst te nemen en naar de Belgische hoofdstad te brengen De Amster dammer, bij wien de partij werd aangetrof fen, bleek te goeder trouw te zijn geweest. ONVOORZICHTIGE VERFFABRICAGE. Twee mannen in brand geraakt en te water gesprongen. Zaterdagochtend waren in een verffabriek aan den Zuid-Oost Buitensingel 58 te Den Haag een 27-jarige man en zijn 18-jarige broer bezig met het aanmaken van siccatieL teneinde deze te verwarmen, op een petro leumstel geplaatst Een van beiden heeft daarop terpentijn aan de siccatief toege voegd, teneinde deze iets te verdunnen. Daar door werden evenwel terpentijngassen ont wikkeld, welke op een gegeven oogenblik in vlam geraakten, zoodat ook de kleeren van de beide broeders vlam vatten. Geen kans ziende om op andere wijze hun brandende kleeding te dooven, ijlden zij naar bulten en sprongen te water, van waar zij door voorbij gangers weer op het droge werden-gebracht Hun kwetsuren waren evenwel van dien aard, dat beiden naar het Gemeentelijk Zie kenhuis moesten worden overgebracht. De jongste van het tweetal mocht kort daarop, na verbonden te zijn, het ziekenhuis weder verlaten; de brandwonden, welke de andere had gekregen, bleken evenwel van heviger aard te zijn, zoodat zijn toestand niet zon der levensgevaar wordt geacht. De brand in de werkplaats werd met twee stralen door de brandweer gebluscht; de waterschade is vrij groot, de materiee'.e brandschade gering. EEN FLINKE WANDELING. Twee Nederlandsche jongens maken een wandeling naar Italië. Te Rome zijn twee Hollandsche jongens, Cornelis Molet en Anton van Beek aangeko men, die op 25 Februari i.1. uit Nederland vertrokken en te voet door Duitschland, Zwitserland en Italië trokken, waarbij zij gemiddeld 42 K-M. per dag aflegden. Alleen voor het overschrijden van de Simplon pas hebben zij van den trein gebruik gemaakt Zij verkeeren in uitsteeknde conditie en zijn voornemens door Frankrijk en België te voet naar Nederland terug te keeren. De Romeinsche bladen wijden bijna alle een kort artikel aan de prestatie van de beide Hollandsche jongens. OPHEFFING ZONDAOSSLUITINO GEVRAAGD. Door roggebloemfabrikanten. De Ned. Ver v. Roggebloemfabrikanten heeft het volgende telegram gezonden aan den voorzitter der Tweede Kamer: Door het monopolierecht op rogge van meer dan 200 en verdere hooge heffingen op de grondstoffen onzer afnemers, is de verkoop der producten, welke uit onze bloem worden vervaardigd, ten zeerste bemoeilijkt De omzet onze fabrieken is hierdoor zoo schrikbarend teruggeloopen, dat van een rendabel bedrijf geen sprake meer is. Wij zien het daarom als een dringende noodzakelijk heid, dat de Zondagsverkoop weer vrij gege ven wordt, ojjdat onze industrie tenminsi-". een deel van haar verloren afzet kan trach ten terug te winnen. DE CENTRALISATIE VAN CRISIS-CENTRALES. De zuivel blijft er buiten Bij de in April door te voeren centralisatie van de geewestelijke crisiscentrales zal wor den uitgesloten de zuivel. De controle en uit voering hiervan blijft loopen via de boter- controlestation6. De gewestelijke centralisa tie beoogt uitsluitend eenheid te brengen in de uitvoering van de verschillende crisigb? sluiten en voor de toekomst mogelijk te ma ken, dat indien de overheid hare bemoeiingen moet uitstrekken over andere takken van landbouw, hiervoor niet noodig is de oprich ting van wéér nieuwe centrales, maar de uit voering zonder meer aan de gewestelijke cen trale organisatie kan worden opgedragen. Met eenheid brengen in het crisis-beleid heeft deze centralisatie uit den aard der zaak niets te maken. KIPPENDIEF IN ARREST. Zaterdagmiddag heeft de Duitsche justitie aan de Nederlandsche uitgeleverd den sinds eenigen tijd in de gevangenis te Krefeld verblijvenden koopman B. Janssen uit Blerik bij Venlo. Janssen, een bekende inbreker en meer bekend onder den naam van „de Witte" van Wanssum, is naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht. De gearresteerde wordt er ditmaal van verdacht, eenige nach telijke roofpartijen te hebben gepleegd, waar bij hij hef voornamelijk op de kippen in de omgeving van Horst had gemunt Bij den laatsten rooftocht, waarvan hij ver dacht wordt, viel zijn auto, beladen met ge stolen kippen, in handen van de mare; thaussée. Sindsdiens was de kippendiet spoonoos verdwenen. EEN „WAARZEGSTER". Een bejaard heer uit 's-Gravenzande kreeg deze week bezoek van een jonge vrouw die vroeg of hij geen antieke voorwerpen te koop had. Van het eene gesprek kwam het in het andere en toen de vrouw in de huiskamer het zich gemakkelijk had gemaakt vertelde zij den bewoner op geheimzinnige wijze, flai zij de zwarte kunst van het toekomst vooispclien verstond. Na ongemerkt eenige inlichtingen tiioens het gesprek te hebben ingewonnen 'as zij uit de handlijnen dat er een kistje met geld in huis was. Indien dit kistj-r onder bepaalde omstandigheden gewijd was zou er binnen enkele weken voor ilen eigenaar groote ze gen uit voortvlo»'en en deze tot gorden wel stand geraken De heer kwam onder invloed van deze woorden en liet het kistje, waarin zicli drie bankbi tienen van 25 bevonden, aan de bezoekster zien. Zij legde een wit pa piertje op de bankbiljetten, v-rrich'te eenige geheimzinnige gebaren, en verklaarde toen dat het kistje ongeveer negen dagen gesloten moest blijven. Toen de bezoekster was vertrokken trok de bewoner de woorden van de waarzegster in twijfel, hij maakte het kistje, tegen het ver bod in, open. Hij moest constateeren, dat een bedrag aan geld uit 't kistje was ontvreemd. Het einde van de historie was dat aangifte volgde bij de politie, die thans ijverig naar de waarzegster zoekt. VIERJARIG KIND IN EEN AFVOER- PUT GERAAKT. Door brandweer verlost. Zaterdagmiddag werd in de Plantage Franschelaan te Amsterdam de aandacht van bewoners en voorbijgangers getrokken door het hulpgeroep van 'n ventje Het bleek dat een knaapje van ongeveer vier jaar bij het spelen in een afvoerputje was vastge raakt. Het zat er met beide beenen in be kneld en hoe men trok, de stumperd bleef in den put. Personeel van een nabijgelegen garage haalde een autohefboom en trachtte daarme de den opstaanden hardsteenen rand van den Cut af te breken. Iemand drukte een open aren brandmelder voor het gebeurde af, waardoor een motorspuit ten tooneele ver scheen. De brandwachts hadden spoedig den rand van het putje gesloopt. Om op zijn ver haal te komen, werd het ventje op een deken gelegd. Een medicus onderzocht het en een kwartier later wandelde het weg, nagestaard door de honderd belangstellenden, die zich voor het hek van het voortuintje hadden ver zameld. AANRANDERS GEARRESTEERD. De gendarmen van Hamont (B.) en de ma rechaussee uit Weert hebben gearresteerd een man uit Budel en een paar Hollanders uit Hamont. Zij worden er van verdacht, de daders te zijn van een aanranding, die ge schiedde in den nacht van 1 op 2 October 1933 bij de Nederlandsche grens tusschen de grensplaatsjes Hamont en Loozen, waarbij zekere Umans uit Hamont van zijn fiets werd geslagen en afgeranseld. Een aanranding, die eenige minuten vóór bovengenoemde op eenige jongelui werd ge pleegd, werd vermoedelijk eveneens door de twee gearresteerden gepleegd. AUTO TE WATER. Chauffeur redt zich zwemmende. Op den Baarsjesweg te Amsterdam werden Zaterdag werkzaamheden verricht aan een personenauto. Daarbij schijnt de rem losge gaan te zijn; in elk geval begon de auto, die op een flauwe helling stond, te rijden. De monteur sprong op de treeplank en trachtte het stuur te grijpen, om den wagen een an dere richting te geven. Dit lukte hem niet en tegelijk met het voertuig geraakte hij te wa ter. Hij wist zich zwemmend te readen en was spoedig op den wallekant. De auto werd met behulp van een particu lieren kraanwagen op het droge gebracht. ONEERLIJKE KASSIER BOERENLEENBANK. Had 96000 verduisterd. Wegens verduistering van een bedrag van 96,000 had zich gisteren voor de recht bank te Zutphen te verantwoorden H. R., kassier bij de boerenleenbank te Dalmsholte. Deze verduisteringen liepen over 12 jaar. Na het hooren van eenige getuigen eischte de officier drie jaar gevangenisstraf. De verde diger bepleitte clementie. SMOKKELAAR GEARRESTEERD Bedreigde marechaussee met den dood. De landbouwer M. Montforts uit Echt heeft, toen hij zich ontdekt zag bij een smok- ke'affaire, gedreigd iederen marechaussee, die het waagde, zijn schuur, waarin zich 2300 K.G. gesmokkelde suiker bevonden, binnen treden, neer te schieten. Hij is thans op last van de justitie aangehouden en naar het Huis van Bewaring te Roermond overge bracht. DE „GELRIA' De federale rechter van Buenos Aires heeft bepaald, dat de passagiers, die nog aan boord van het Nederlandsch s s. „Gelria" verblijven, die binnen 48 uur moeten ver laten. RUSLAND KOOPT HARING EN SUIKER IN NEDERLAND. Voor rekening van Sovjet-Rusland is in ons land voor een waarde van 250.000 gulden aan Java-suiker gekocht. Rusland heeft dezer dagen in ons land op nieuw haring gekocht en wel een hoeveelheid van SOCO vaten. De ejeport van landbouwmachines uit Rus land naar Nederland, waarvan onlangs mel ding gemaakt werd in een bericht uit Duit sche bron, heeft naar ons van bevoegde zijd? werd meegedeeld betrekking op een pr>_ ding maaimachines met zelfbinders.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9