DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. 28 Jkovtitciaal Tlieuws DE STERRENHEMEL 21—28 MAART 1934, 20 h MT. tBucgzcüjke Stand yHatt&êeddUeti IIKAADEIM Een café verwoest. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Muntendam het café „De Munte", eige naar G. Stukje, geheel afgebrand. Ook de inboedel ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Ook in Oss weer brand. Gistermorgen omstreeks 10 uur ontstond een felle brand in de woning van de familie Van Rooy, in de Waterstraat te Oss. Voorbij gangers ontdekten het vuur, dat op de boven verdieping woeded en waarschuwden de vrouw des huizes, die zich nog in de woning bevond. De brandweer kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. Slechts een klein deel van den inboedel kon in veiligheid wor den gebracht. De politie ontdekte in de wo ning een leeg petroleumblik, dat in beslag genomen werd. De vrouw werd daarna aan en langdurig verhoor onderworpen. De wo ning brandde af. VERKEERSONGEVALLEN Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks zes uur is op den Bosscheweg te Tilburg, op den hoek van de Prof. Dondersstraat, het acht jarig zoontje van den heer de G. door een met zand geladen vrachtauto overreden. Do jongen liep achter een bal aan en stak ondoordacht den rijweg over. De achterwielen van den auto gingen het knaapje over borst. G. werd naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht, alwaar hij bij aankomst reeds was over leden. HEERHUGOWAARD. Afscheidsvergadering burgemeester van Slooten. Raadsvergadering op 26 Maart 1934 onder voorzitterschap van den heer Wiebe v. Slooten. Aanwezig alle leden. Na opening werd staande door allen het overlijdensbericht van H. M. de koningin moeder voorgelezen, waarbij de voorzitter waardeerende woorden sprak. Hierna werden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Voorgelezen werd door den voorzitter het K. B., waarbij hem ingaande 1 April a.s. eer vol ontslag wordt verleend onder dank voor bewezen diensten. Ingekomen was een verzoek van den heer J. Kieft om de treinkosten van 3.10 per maand te vergoeden. Er werd afwijzend op beschikt. Ter inzage werd gelegd rekening en ver antwoording van 't Witte Kruis over 1933. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van H. de Wit uit Veenhuizen om dit jaar inplaats van den eersten Zondag in Augustus den laatsten Zondag in Juli kermis te houden en 2 dagen inplaats van 3, werd met algemeene stemmen goedgvonden. Opnieuw verzoek vaq der heer J. Dekker om zijn kind naar een inrichting voor bui tengewoon onderwijs te sturen. Na eenige bespreking opnieuw afgewezen. Ingekomen de goedkeuring tot verbouwing van school II. Van den heer J. Vlug was een verzoek inge komen om verlaging van pacht met 25 pet. op het door hem gepachte vischwater en ver hooging der optiejaren. Op dit verzoek is afwijzend beschikt. Ingekomen een verzoek van het Witte Kruis tot medewerking dat mej. B. IJvfn— k'ooij opgenomen kan worder. in een sana torium. Met algemeene stemmen goedgevonden. Het bestuur der par school van het H Hart vroeg een goedkeuring om het speel terrein dier school te mogen betegelen, de kosten zijn geraamd op 1425. Besloten werd met den gem. opzichter het een en ander nog eens te onderzoeken. Van den heer Hasier was een klacht inge komen dat het scheidingshek van het gem. sportterrein en zijn tuin niet meer aan de eischen voldoet, daar bij het voetballen de bal steeds in zijn tuin terecht komt. Hij ver zocht de gemeente voor een ander hek te zorgen, b.v. stevige palen met stevig gaas. De kosten zijn begroot op 200. Besloten werd het hek in orde te maken. De verordening op het agentschap der ar beidsbemiddeling werd goedgekeurd als voorgesteld. Goedgevonden werd het voorstel van B en W. om volgens art. 101 L. O. uit te be talen een voorschot van 80 pet. aan de be sturen der bijzondere scholen, de kosten per leerling zijn vastgesteld op f 17 04. Het bestuur der par. H. Familie zal ontvangen 526.76, H. Dionysius 906.52, H. Hart 904.82, Chr. school f 193.36 per kwartaal. Hierna ging de raad in comité.' Benoeming secretaris. Bij heropening werd overgegaan tot het benoemen van een gemeente-secretaris. Be noemd werd met 7 stemmen de heer v. d. Ham te Jutphaas no. 1 der voordracht, 4 stemmen werden uitgebracht op den heer Bosman te Hoofddorp, die no. 2 was. Dr. Spierings wilde gaarne zijn woning als ambtswoning beschouwd zien, hetgeen werd goedgevonden. Thans kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om bij het G. E. B. vastrecht in te voeren. De heer Wagenaar vroeg of in 1933 en begin 1934 het stroomgebruik zoozeer is teruggeloopen, dat het vastrecht noodzakelijk is. De heer Kostelijk was voor vastrecht. Hij vond 25 ct. per K.W.U. veel te duur. Indien h-t 5 ct. per K.W.U. is, is er de mogelijkheid nog eens om uit te breiden. Besloten werd het vastrecht weder in te voeren. Tot plaatsvervangend secretaris werd met ingang van 1 April benoemd de heer Beere- poot. Hierna volgde een schriftelijk verzoek van den heer Kostelijk om een tweede noodslacht- plfiats te stichten bij den heer Peereboom aan den Basserweg. Besloten werd om desnoods 1 jongen in de werkverschaffing te doen. Afscheid burgemeester. Hierna nam de voorzitter het woord tot 'het uitspreken zijner afscheidsrede. Spr. herinnerde er aan, dat hij in 1911 werd benoemd, onder instemming der bevolking, of schoon men weinig van hem wist. Thans kan men de rekening opmaken, hoewel spr. zich daaraan niet wil wagen. Steeds heeft hij het als zijn plicht beschouwd de belangen van de gemeente en de bevolking te dienen. Er zijn heel genoeglijke, doch ook minder genoeglijke tijden geweest, maar toch kan ik niet anders zeggen dan dat. al waren de vooruitzichten wel donker of de tijden minder goed, de gemeenteraad en het coilege van burgemeester en wethouders niet hebben versaagd. Spr. bracht hiervoor dank en stipte hierna aan, dat de verhoudingen met de aangren zende gemeenten steeds goed mochten worden genoemd. Hierna schetste spr. den economischen toe stand der bevolking, constateerende dat thans ook de financieele toestand der gemeente zorgelijk moet worden genoemd. Het i3 echter zeker noodig niet te wan hopen en de toekomst niet al te donker in te zien. Steeds is na donkere dagen weer licht gekomen en aldus zal ook voor de gemeente ae tijd weer aanbreken, dat de zaken roos kleuriger worden. Van ganscher harte hoop ik dat die tijd saoedig weer aanbreekt en ik zal mogen constateeren, dat het de gemeente moreel en financieel weer goedgaat. Spr. wees hierna op het belang van goed onderwijs en sprak woorden van waardee ring tot het onderwijzend personeel, het ge meente-personeel en de politie. Ook tot de pers richtte hij woorden van dank. Met den hartelijken wer.sch, dat het de ge meente wel moge gaan, nam spr. hierna af scheid als secretaris der gemeente. N Waardeerende woorden. Wethouder W ij n k e r bracht burgemeester van Slooten dank voor alles wat hij voor de gemeente had gedaan. Een groot deel v a Uw leven hebt gij de belangen van de gemeente vertegenwoordigd en Uw juiste kijk op de financiën heeft onze gemeente tot bloei gebracht en doet haar nog onafhankelijk zijn. Uw volhardende werkkracht hebt gij met volle handen aan de gemeente geschonken. Voornamelijk in moeilijke tijden, zooals die waarin wij thans staan, waart gij steeds op Uw plaats en Uw hoop en vertrouwen gaven ook anderen kracht. Als stoffelijk blijk van hoogachting bood spr. burgemeester van Slooten namens den raad een in goud gemonteerde vulpenstan daard met bijbehoorende pen en voorzien van de dagteekening 1 April i934 aan. Namens de R.-K. raadsfractie huldigde weth. Tromp den scheidenden burge meester. Het is zeker zoo eindigde spr., een felicitatie waard, dat onze gemeente als tuin- bouwende gemeente toch de crisis in al haar geweldigheid doormakende, nog steeds on afhankelijk is. De heer K o s t e 1 ij k stelde in het licht hetgeen onder bet bestuur van burgemeester van Slooten tot stand is gebracht. Wij den ken daarbij, aldus spr.. aan electrisch licht, aan waterleiding, aan de Bouwvereeniging Hugowaards Belang, aan een nieuw gemeen tehuis, aan een tehuis voor Ouden van Dagen, aan den scholenbouw, aan een sportterrein en nog zooveel meer. De bevolking is in dien tijd vermeerderd van ongeveer 3000 tot 5000 zielen. Een tijdvak van welvaart heeft de gemeente in die perigde meegemaakt. Ook bewogen dagen hebben z'ch in dien tijd voorgedaan. Hierbij denk ik aan de mobili satie, aan den distributietijd met zijn beslom meringen. Ook thans met Uw heengaan heeft de zorg voor de werkloosheid Uw speciale aandacht. Bij alles, wat zich in dien tijd heeft voorgedaan stond U als burgemeester voorop. Steeds werd wel overwogen, hoe het gemeentebelang het best kon worden ge diend. Uw beleid was hier speciaal op ge richt. Spr. eindigde met den wensch, dat het den heer v. Slooten en zijn echtgenoote gegeven moge zijn, nog vele jaren van een welver diende rust te genieten. Namens het anti-revolutionnaire volksdeel werd burgemeester van S.ooten toegesproken door den heer Wagenaar. Ook hij con stateerde, dat de vertrekkende burgemeester onschatbare diensten aan de gemeente heeft bewezen. Hiervoor bracht hij namens de a.-r. dank, den scheidenden burgemeester en zijn vrouw een gezegenden blijden ouden dag toew enschende. Hierna richtte de heer K o o ij nog een persoonlijk waardeerend woord tot den vertrekkenden burgemeester. Antwoord van den burgemeester. De burgemeester dankte in enkele korte woorden, zoowel voor het stoffelijk blijk van belangstelling dat hem is aangeboden als voor de woorden van simpathie die hij heeft mogen hooren. Het eerst genoemde hoopt hen nog langen tijd te mogen gebruiken, de laatsten zullen nog lang als aangename herinnering aan dezen dag in zijn geheugen voortleven. Dat hij juist op tijd zijn besluit heeft genomen om heen te gaan blijkt wel uit de tegenwoor- digen houding van de regeering tegenover de burgemeesters. Nadat hij nog de wensch heeft uitge sproken dat spoedig voor Heerhugowaard betere tijden mogen aanbreken, werd de eerewijn rondgediend, waarna voor een wijle scherts en luim, den ook onder de raads leden wel gevoelde harde werkelijkheid van het tegenwoordig bestaan afwisselden. Zaterdagmiddag geraakte mej. A. uit de Rijp, doordat zij van een haar achteropko mende autobus schrok, op den Middenweg tegenover den slager Stam het beheer over haar rijwiel kwijt en geraakte in de daar nier bepaald tot een bad uitnoodigende wegsloot. Nadat zij bij genoemden slager van droge plunje was voorzien en haar rijwiel was op- gevischt, kon zij den tocht voortzetten. De jaren, eenzaam te midden der velden tusschen Middenweg, Hasselaarsweg en Westdijk staande blokwoning No. 33 aan de spoorlijn AlkmaarHelder, valt thans on der sloopershanden. BROEK OP LANGENDIJK. Volgens een binnengekomen schrijven wordt vanaf Zaterdag 31 Maart 1934 een andere regeling toegepast in de werkwijze en uit te betalen loonen betreffende het bag geren in'werkverschaffing. Voor een 3/4 praam bagger zal als dan worden uitbe taald 0.45 en voor een Vs> praam 0.30. Het aantal te halen pramen bagger per week wordt overgelaten aan den arbeider, mits niet langer gewerkt wordt dan 50 uren per week. De aanvang der wérktijd wordt vanaf Maart tot en met October 7 uur en vanaf November tot en met Februari 7.30. Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling zijn over 1933 230 aanbiedingen van werkzoekenden gedaan. Hiervan zijn 78 per sonen geplaatst bij werkgevers welke dien aangaande om een of meer arbeiders hebben verzocht, terwijl daarnaast 128 personen zijn afgeschreven welke uit andere hoofde zijn af gewezen. WAAROM WIJ ESPERANTO LEEREN, Dikwijls als men propaganda maakt voor Esperanto, hoort men vaak de tegenwerpin gen: „och waarom 2al ik Esperanto leeren, wat heb ik er aan, enz." Hierover wensch ik nu even enkele feiten te memoreeren, om U te overtuigen van den froei en bloei van 's Esperanto en tevens da; speranto een machtig wapen is, tot verwe zenlijking van hooge idealen. Het is voor ons in de eerste plaats geenszins de bedoe ling om Esperanto door te voeren, te propa- geeren en te gebruiken, om slechts te gemoet te komen aan hen die veel naar 't buitenland reizen, want dan zou het inderdaad voor vele menschen weinig zin hebben. Nee! het Esoeranto draagt hoogere idealen in zich. Het is een streven tot algemeene verbroe dering der menschen over de ge.ieele wereld, zoodat éénmaal de tijd daar zal zijn, dat er nergens ter wereld," meer vreemdelingen voor ons zullen zijn, en men terecht wereld burger zal zijn geworden. Dit is een stre ven, dat momenteel meer dan ooit de volle aandacht verdient, omdat het op dit oogen- blik bijna een vraagstuk wordt tot behouden van ons aller leven. Mij is maar al te duidelijk gebleken, dat zooals 't was in de geboorteplaats var. Zamenhoff, waar hooggaande twisten ontstonden, omdat de bevolking in groepen met vier talen was verdeeld en men elkander niet verstond, het ook is tusschen de nationa liteiten, nog scherper teek end dit zich af tus 173. Wat zie je? vroeg de vliegenier. Boschjes, wat gras land. Geen menschen? Nee, niets. Zie je kans er heelemaal uit te kruipen? Piet trok zich op, zette zijn knie op den rand, greep wat platen en... ploef, daar duikelde hij naar beneden. De wand was afgebrokkeld en dat hij langs de beide mannen gleed, werd zijn redding. Maar hij had zich toch pijn gedaan. 174. Je zult toch moeten probeeren er uit te komen. Toen de eerste schrik voorbij was, klom hij weer in de levende paal, keek eerst beter rond en wist een lange, taaie wortel te grij pen, die naast een boom uit den grond stak. Nu kwam hij er uit, maakte r-n touw aan den wortel vast en liet dat in Je opening zakken. Ster -/t 3' grootte, olkkw Wettelijk Ingeachrtveabtjl^, Ster 2* grootte. Bureau Vi Industrieele» Mk Ster'/dl* gr. i Eigendom onder No, i Melkweg 6 4 2 a 3' CmsiEKM YOLIE MAAN O LAATSTE KVflPUER NIEUWE MMN UID VENUS© KMiS© JUPrroi© saturnuso Sterretijd 8 h 2*2 min. In drukletters vermeld zijn de namen van de storrobeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. De maan van den 28en nabij de Leeuw; van den 31en, juist Volle m*„ bij Spica, de helderste ster va?^ Maagd. De maan en Jupiter 's avonds 23 h in conjunctie of stand. staan schen de verschillende rassen. Het taalverschil is dan ook tot nog toe een rijke voedings bodem geweest, waarop oorlogen konden worden ontketend. Daarom is het ook niet te veel gezegd, wanneer wij de strijd, toi in en doorvoering van Esperanto, een hardnekkige worsteling noemen, tegen de totale ondergang, welke het menschdom bedreigd. Het zal tevens, wan neer de wereldtaal éénmaal een feit zal zijn geworden, ongetwijfeld een geweldige voor uitgang beteekenen, en de ontwikkeling var. den mensch zal er zeker door worden be spoedigd. Men denke hiervoor slechts aan de lectuur, welke men onder de oogen krijgt. Het gebeurt maar al te vaak dat een boek, soms twee tot driemaal toe vertaald wondt, en hierdoor dan als gevolg meedraagt, dat de strekking van het origincele. bijna onher kenbaar is, en het dus veel aan waarde heeft verloren. Dit nu zal dus geheel worden opge heven en zal dus ook een geweldige arbeids besparing zijn. Daarom roepen wij ook tot allen, die 't wel meenen met de vooruitgang der beschaving en werkelijk vrede willen; Leert Esperanto, helpt mee tot de verwezen lijking »an ons ideaal. Reecis heeft Esperanto, ondanks spot en hoon. al een zeer uitgebreid terrein veroverd. Aanhoudend krijgt men berichten, van groei en vooruitgang. De Federatie van Arbeiders Esperantisten schreef voor dit seizoen meer dan 35U0 Cursisten in; 2 nieuwe afdeelingen werden opgericht, één in Purmerend en één in Spekholzerheide; het aantal afdeelingen steeg hiermede tot 81. Landbouwers: In het orgaan van de „Fe deratie van Coöperatieve vereenigingen voor de landbouw in Polen" (Czasopismo Spöld- zie'.ni Rolniezvch) verschijnt een Esperanto cursus voor de landbouwers. Hieruit is een nieuw opgerichte Esperanto verceniging voortgekomen met aanvankelijk 400 leden. Zij die zich voor landbouwzaken interessee ren en zich met genoemde vereeniging in verbinding willen stellen, kunnen zich'wen den tot bovengenoemd orgaan, adres: Warszawa, ul Warecka 11-a, Esperanto- fako. Brazilië was bet eerste land, waar Espe ranto als „klare taal" voor de telegrafie werd erkend. Ik hoop, dat ik met 't geven van deze en kele berichten de nieuwsgierigheid heb op- fewekt, om meer te willen weten betreffende speranto, haar doel, en streven. Hieromtrent kan U zich het best vervoe gen bij die Esperantisten, welke al reeds eenige tijd actief werkzaam zijn Ik hoop hier mede de vraag „Waarom wij Esperanto lee ren" voldoende te hebben beantwoord. Er rest mij slechts nog een enkei woord. Zoo indien gij er toe overgaat het Esperan tot te steunen, doe het dan op de meest doeltreffende wijze.' Leert Esperanto. CASTRICUM (Februari). Geboren: Alida Johanna Cathari- na, d. v. J. Zonneveld en C. M. P. de Swart. Ondertrouwd: Johannes Lute en Greta Zonneveld. Overleden: Adriana Liefting, oud 82 jaar, weduwe van L. Zonneveld. Geertje Konijn, oud 71 jaar, weduwe van J. Schilder. Geertje Bakker, oud 49 jaar, wonende te Westzaan. HARENKARSPEL (Februari;. Geboren: Johannes, z. v. Johannes Boekei en Guurtje Karsten. Afra Ca- tharina, d. v. Petrus Plak en Cornelia Schoenmaker. Cornelia Hillegonda, d. v. Cornelis van Ophem en Afra Cor nelia Entes. Adrianus Simon, z. v. Simon Groen en Maria Molenaar Si mon Petrus, z. v. Johannes Ruiter en Maria Wijnker. Geertruida, d. v. Fre- derik van Schagen en Agatha Dekker. Gonni, d. v. Jan- Paarlberg en Anna Arieta Verkroost. Getrouwd: Adam de Koning en Alida Swager. Overleden: Reinsje Cornelia, oud 10 maanden, d. v. Willem Dekker en Cor nelia Catharina Bekker. TEXEL (Februari). Geboren: Klaas, z. v. Dirk Korevr en Maariie Krijgsman. Agatha Cornelia, d. v. Cornelis Veegcr en Hedrica Witte. Marretje Immctje, d. v. Cornelis Trap en Marretje Vlamig. Douwe Simon. z. v. Pieter Bakker en Pietrolnella Ccu3. Tine Cornelia, d. v. Johan Uerad F.ens en Calha nna Pereboom. Jacob, z. v. Nicolaas Kortenhoeven en Luize Marie Brücher Jacob, z. v. Jacob Roeper en Grietje MaT tje. - Dieuwertje Hendrina, d. v. jan hÏ zinga en Alcida Voigt. - Leendert Gerrit Jan Brdrn en Adriana Jakoba m Liere. - Cornelis, z. v. Sjieuwke Nota e Anna Agatha Tuinsma. - Willlem Mari? Johannes, z. v. Simon Rijn en Marie li hannes von Pickarts. - Cornelis Johanri* ta-V- r Willem Koning en Hiltje Ondertrouwd: Simon Lap en laco ba Jacomijne Toolens. - Hendrikus van der Zwaag en Wijntje de Smit. MariJ Knol en Maria Wilhelmina Eliza Klingen Arie de Ridder en Elisabeth de Visser Cornelis Koorn en Klaasje Zegel. J0lia7 nes Oerardus Jansen en Wilhelmina Chris- tina Kool. Getrouwd: Simon de Waard en Pie- tertje Annetje Alderüeste. Jacob Groen hof en Klaasje den Braven. Simon Lap en Jacoba Jacomijna Toolens. a Overleden: Maarten Vlamig, 82 j wedn. v. Jantje Salm. - Jacob Schipper' 35 j., geh. m. Frederika Willemina Sinkel- dam. Bernardus Casper Hendrick Haak- man, 81 j., wedn. v. Martha Smit. - Engel tje Dijker, 69 j., echtgcn. v Rijer van der Vis. Klaas Druif, 75 j., geh. m. Willemi na Maria Biesheuvel. Huberfus Leonar- dus van Dalsum, 78 j., geh. m. Jannetje Smit. Wilhelmina Hol, 78 j. geh. m. Cornelis Beunkes. PURMEREND. 27 Maart 1934. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1033 K.G. Kleine boeren kaas 21 per 50 K.O., handel matig; 1147 K G. Boter 1.35—1.50 ?n weiboter 1.25 1.35 per K.G.; 622 Runderen, w.0. 210 vette 54—32 cent per K G., handel vlug; 217 Gelde 80—145, handel matig; 30 Stieren 34— 46 cent per KG., 16 Paarden 70-/ 130, handel matig; 45 Vette kalve ren 40— 60 cent per K handel stug; 1215 Nuchtere kalveren, slacht 3—/ 9 01 fok 6—12, handel stug; 253 Vette var kens (slacht) 34—36 cent per K.Ghande» matig; 34 Magere varkens 14—/ 23 P« stuk, handel stug; 264 Biggen 17—/ \L\ handel stug; 582 Schapen 8-/27.handel matig; 34 Bokken 3-/ 10, handel matig. Kipeieren 22.75 Eendeieren 2.10 p«r 100 stuks; Piepkuikens 72%—77M handel matig; duiven per paar 0.40; t den 25 60 cent; Oude kippen en hanen 47 cent. konijnen 0.25—f 2; 13 stuks kipeieren A 2.102.50, B f 1-'" 8682 stuks Eendeieren A 2 20. BROEK OP LANOENDIJK. 27 20000 K O. Rnode kool f 2-f 4 70, 3WW K G. Gele kool 4.10-/ 6 40; 32000 K.£ Deensche witte kool 4.907.30; K.G. Uien 1— 1.00, alles per 100 K u. AI.KMAARSCHE EXPORTVEILÏNO ALKMAAR. 26 Mrt. 1934. Andijvie pq 100 stuks 2 60-/ 4.40; Appelen per pond IQ; Boerenkool per 100 stuks J .f 2 80; Rieten per 100 K.O. f 1-20—/ 3 Gele kool per 100 K G. f 4 30-/ 7, WJ sla per 100 stuks 4.50—8 90, P 100 hos f 1 80—7; Rabarber per 1<«' 6— f 12; Raapstelen per '00 bos f 3.30: Radijs per 100 bos f 3..30-/je de kooi per 100 K.O. f 5^40—/ _.r pak ner 100 hos f 20—f 3.60: Spinazi :V 21-75 cent; Spruiten per 100 pond 00; 10.50: Uien per 100 K.G 1' 3 - Wortelen per 100 K O f ^40-/6^% s lof Ie s. per 100 pond 5—/ 7-w> 2 50-4 50. ,934. NOORDSCHARWOUDE. 26 Mn- 300 K O. Aardappelen: Bevel. 2V gö. K.O. Kro'en 1 70—2 70; Roode Vool f 2 80-/ 5.90. doorschot 2700 K O Gele kool 4 30—1 jool schot f 3.60 6000 K.O. Deense^ wit 5.90-6 40. alles per 100 K u. FTERFNVEILING TEXEL- TEXEL. 26 Maart 1934. Op de ^,95 houden eierenveiling waren in fotac p,,,- stuks kipeieren aarg«voerd. 2 l zen als volgt: 58—62 K.G. 02-64 f 2 20-2.45 2 Kleine eieren 50—56 K.G 1 ge- TEXEL, 26 Maart 1934. Op f0 pif houden weekveemarkt waren aam stlPr^ zen als volgt: 5 koeien 25:^ f 100— f 120; 3 Rammen 1» Schapen f 18-/ 23: 23 20! 14 Biggen f 8-JJOj1 25- kalveren f 4—7* 2 vette ka 30 en 1 Paaru 140.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10