fBirnienland Spoet De kwestie met de veilingen in Beverwijk. VERDUISTERINO EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. n.0 A D N A C P.S.V.Willem II. b'v.v.—longa. MOTORRACES IN ALKMAAR! Tweede Paaschdag denderen de motoren. Een motie. STIERENKEURING. Bij de hedenmorgen gehouden stieren keuring bij café de Boer, Frieschebrug al hier, werden aangeboden en goedgekeurd- 3-jange. Harry, eigenaar A. Over, Stom- petoren. 7 (2-jarige) gepresenteerd, 4 stuks ervan aangehouden, eén uitgesteld tot zomerkeu- nng en twee afgekeurd. Goedgekeurd wer- Thompson, NH3507 NRS11958, eig. P. opaan c-s.f Stonipctoreii. Anna's Wodan 5 NH3693 NRS13103. eig. i m Glijnis, Stompetoren. Waard eig' C- Mantel Az., H. H. Frans Meine 5 NH3531 NRSU950, eig. xr' jraa^man' Akersloot. Verder werden aangeboden 22 éénjarige SSEeESSSS 7 aa^ehoude- w. de Govers^AlkmPar.'4 NRSU'H E D*' Blok Max S3, NRS13105, eig. D. Glijnls \*z.t otompetoren. Bertus Klaver, NRS13106, eig. C. Mienis ur., JLgmondermeer. Trijntje Henriot, NRS13107, eig. Jn, olauw, Stompetoren, en verder Blok Max 4, eig, P. Zwakman Dz„ Ber gen. Lux M 17, eig. Jb. Hoogland, Driehuizen. trans Constantijn 24, eigenaars E. de Boer en Gebrs. Jonker, Egmondermeer. ONZE ALKMAARSCHE BIOSCOPEN. In de Cinema Americain wordt Woens dag- en Donderdagavond een speciale door- loopende voorstelling gegeven van een tweetal films. De eerste daarvan behandelt het leven van wijlen de Koningin-moeder, terwijl de tweede de gebeurtenissen van vandaag (de plechtigheden te den Haag en Delft) zal weergeven. De directie heeft voor deze voorstellin gen populaire prijzen genomen en meent in den geest van zeer velen te handelen, door uitsluitend deze films te geven en geen hoofdnummer of wat ook. In het Victoria-theater wordt als extra nummer in het journaal de film, betrekking hebbende op de plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van wijlen koningin Emma, vanaf Woensdag gedraaid. LANDBOUW. Van de hand van Ir. G. J. Lienesch te Schagen is het verslag verschenen van de door het rijk en de verschillende vereeni- gingen gesubsidieerde landbouwproefvelden in Noord-Holland over 1933. Het verslag, waarin dank wordt gebracht aan de verschillende medewerkers, bevat tal van waardevolle gegevens over bemes- tings- en rassenproeven en zal zeker in de bibliotheek voor hen die daarin belang stellen, een blijvende plaats innemen. VERGADERING ALCMARIA V.V.V. Een langdurige vergadering. Onder voorzitterschap van mr. J. P. Bos man vergaderde Alcmaria V.V.V. Maandag avond ten huize van den heer van Gijzen aan de Breedstraat. De opkomst der leden was grooter dan gewoonlijk. Na opening deelde de voorzitter mede, dat een brief was ingekomen van de vereeniging van Verdronkenoord-winkeliers, inhoudende het verzoek, om adhaesie te betuigen met het adres dier vereeniging, gezonden aan den raad met het verzoek, om het Verdronkenoord te dempen. De voorzitter besprak de voor- en nadeelcn van het dempen, eenige leden maakten ver schillende op- en aanmerkingen en tenslotte werd besloten, om adhaesie te betuigen. Verder deelde de voorzitter het een en an der mede over de motorraces. Er waren deze keer ernstige moeilijkheden gerezen met den rennersbcnd. Zooals steeds had het be stuur van V.V.V. een prijzenschema opge maakt. Een bedrag van 1500 was beschik baar gesteld voor startgeld en prijzen, wat neer kwam op gemiddeld 40 per renner. Hoewel een groot aantal renners onder deze voorwaarden gaarne wilde rijden (de voorzitter sprak van 45), bleek het bestuur van den rennersbond niet genegen met dit schema accoord te gaan en eischte een be drag van ongeveer 2000. Alcmaria V.V.V. meende, dat niet te kun nen doen, vooral ook, omdat het bezoek dit jaar door de heerschende crisis ongetwijfeld geringer zal zijn dan vorige jaren. Een gevoerde correspondentie leverde geen resultaten op, bemiddeling door de K N M.V. bleek onmogelijk, toen dit lichaam van Alcmaria eischte, dat ze in elk geval van haar standpunt zou afstappen en verder werd er niets gehoord van de zijde der ren ners. Wel bleek, dat de rennersbond zelf een wedstrijd organiseerde te Dordrecht, doch niet den Tweeden Paaschdag kon krijgen, omdat Alcmaria dien dag ondanks alles vast hield. Intuschen werd de Alkmaarsche baan goedgekeurd en was het bestuur op andere wijze te werk gegaan, omdat er nu eenmaal races zouden worden gehouden. Een paar bestuursleden trokken naar Ant- wérpen en ehgageerden een aantal der beste Belgische renpersf fjen ander bestuurslid ging naar Hamburg en wist de snelste Duit schè renners te engageeren. Beide groepen renners wilde gaarne komen onder de zelfde voorwaarden als die,welke Alcmaria VVV. aan de Nederlandsche renners gesteld had. De vergadering ketirde het beleid van het bestuur in deze kwestie goed. Jmslag Het jaarverslag, uitgebracht door den ad ministrateur, den heer Ooms, vermeldde o m. dat de vereeniging thans 378 leden, 4 eere leden en 6 donateurs telt. De inkomsten be droegen 3402.11, de uitgaven 4036J8, zoodat er een nadeelig saldo is van 54/.07. Het aantal in- 'en uitgezonden brieven be droeg 1867 4684 menschen beklommen den forei? tegen *5112 in 19324618 par toerende auto's werden geteld, tegen 5402 in Verder werd op initiatief van V.V.V. een federatie van V.V.V.'s boven het IJ opgericht. Tenslotte deelde de voorzitter nai devoor lezing van het jaarverslag mede, dat Alcma ria V V V het alleenrecht heeft gekregen om op het Gem. Sportpark motorraces te organi- seeren. Rekening penningmeester. Bij monde van den heer Jacobse kan de meerderheid van de commissie t.d.a. mededee- len, dat alle bescheiden in de beste orde wa ren bevonden, terwijl geadviseerd werd, den pnningmeester te dechargeer en. De wensche- lijkheid, om te probeeren iets zuiniger te le ven, werd naar voren gebracht, zonder dat dit deel der commissie hier nader op in ging- De heer G. Cloeck (minderheid) gaf tal van middelen aan, om te bezuinigen. Ook spr. gaf toe, dat alles in orde was, maar nu er een nadeelig saldo is, meende spr., dat er bezuinigd kon en moest worden. De verschillende punten, door den heer Cloeck aangesneden, werden uitvoerig be handeld en lokten telkens debatten uit. Bsloten werd, dat na elke motorrace reke ning en verantwoording moet worden gedaan aan een commissie, bestaande uit leden van V.V.V., waaronder een deelnemer in het ga rantiefonds. Verder werd met overgroote meerderheid van stemmen besloten, een provisie van 10 pCt., welke men gaf aan den agent, die vroe ger de regenverzekering behandelde, in te trekken, wat een besparing van ruim 80 be teeken de. Het salaris van den administrateur bleef echter gehandhaafd, terwijl ook de bureau kosten niet verminderd konden worden. Wel zegde het bestuur toe, verschillende kleine posten nader te bestudeeren en indien moge lijk, daarop te bezuinigen. Tenslotte werd de rekening goedgekeurd Bestuursverkiezing. Er was een vacature door het overlijden van den heer Pels De bond van koffiehuis-, restauranthouder en slijters kwamen nu met den heer V. Keijsper als candidaat, doch de voorzitter kan deze candidatuur niet accep teeren, omdat de heer Keijsper geen lid van V.V.V. was en er bovendien indertijd besloten werd. dat niemand bestuurslid kan worden, tenzij hij minstens 3 maanden lid van V.V.V. is. Na twee vrije stemmingen en een herstem ming werd tenslotte de heer Kater gekozen als bestuurslid met 18 stemmen. De heer W Mooy kreeg 17 stemmen, terwijl een stem blanco werd uitgebracht. Hierna volgde sluiting. VERKOOP GROND AAN DE BLAEUSTRAAT. Voorgesteld wordt 700 M2. bouwterrein aan de Blaeustraat aan P. Dekker alhier, of zijne lastgevers te verkoopen voor den prijs van 8 per M2. VERKOOP GROND AAN DE BISSCHOP BOTTEMANNESTRAAT. Voorgesteld wordt 4CO M2. grond aan de Bisschop Bottemannestraat aan P. Molen, alhier, of zijne lastgevers te verkoopen voor den prijs van 7 per M2. VERKOOP GROND AAN DE VAN DER LIJNSTRAAT. Voorgesteld wordt: Een perceel bouwterrein aan de v. d. Lijnstraat, groot 1694 M2. aan J. Glas te Heiloo, of zijne lastgevers te verkoopen voor den prijs van 7 per M2. GASVERGIFTIGING. Maandagmiddag is de klompenmaker J. L. in bewusteloozen toestand in zijn woning te Zwijndrecht aangetroffen, terwijl de gas kraan open stond. Vergeefs trachtte men met 'n zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken. De dokter kon slechts den dood constatecren Het onderzoek heeft nog niet uitgewezen of hier al dan niet een ongeluk in het spel is. Het schijnt intusschen vrij zeker te zijn, dat de kraan is opengezet, terwijl de man alleen thuis was. DE UITGEWEZEN DUITSCHERS. Het oordeel van minister van Schaik er is niet tegen de vreemdelingenwet gezondigd. Op vragen van het Tweede Kamerlid Vliegen inzake het gebeurde met de te Laren gearresteerde Duitschers, heeft de minister van justitie geantwoord: Na onderzoek is den ondergeteekende ge bleken, dat het hoofd der plaatselijke politie te Laren eenige Duitschers over de Duitsche grens heeft doen zetten krachtens artikel 9 der Vreemdelingenwet en niet op grond van artikel 12 dezer wet. Bij herhaling is door alle vreemdelingen, hierboven bedoeld, te kennen gegeven, dat zij in Duitschland nimmer iets hadden ge daan op grond waarvan naar hun oordeel e^njo-e te^en hen te nemen maatregel te vreezen was. Geen van hen heeft te kennen gezever, uit Duitschland gevlucht te zijn; op"het asylrechr heeft niemand hunner een beroep gedaan. Uitzetting naar een ander land dan dat hunner nationalitei had uit vol kenrechtelijk oogpunt bezwaarlijk kunnen ge schieden en zoude trouwens ook allicht op voor de hand liggende practische bezwaren gestuit zijn. Op grond van het bovenstaande is de on dergeteekende van oordeel, dat geenszins aannemelijk is, dat de uitleiding op zich zelf voor de betrokkenen zeker onaangename po litieke gevolgen insloot. Intusschen hebben derden, die zich ge roepen achtten voor de vermeende belangen der vreemdelingen te moeten opkomen, aan de uitleiding groote publieke ruchtbaarheid gegeven. Uiteraard vermag ondergeteekende met ie beoordeel en in hoeverre deze ruchtbaarheid nog voor de betrokkenen politieke gevolgen heeft teweeggebracht. In ieder geval staat de Nederlandsche overheid daarbuiten. Overigens wil de ondergeteekende nog wel opmerken, dat vreemdelingen, die op een wijze als de bovengenoemde zij namen deel aan een internationaal hnks-revolution- nair en communistisch jeugdcongres hier te lande, en dit heimelijk, ten einde verijdeling door de regeering te voorkomen het aan hen verleende gastrecht misbruiken en te schande maken, niet behoeven te rekenen op eenige bijzondere consideratie van de zijde der overheid. De ondergeteekende is niet van oordeel, dat in dezen niet gehandeld is naar een richtige opvatting van de Vreemdelingenwet. De gewezen directeur van het centraal bureau voor de afgifte van bewijsstukken van rijvaardigheid is thans in bewaring ge steld wegens verduistering en valschheid in geschrifte. GENERAAL TONNET UIT HET ZIEKENHUIS ONTSLAGEN. De directeur van het provinciaal ziekenhuis te Santpoort heeft na overleg met de justitie te Haarlem besloten generaal Tonnet met in gang van heden uit het ziekenhuis te ont slaan. In Vorden zal men zich er zeker over ver heugen, dat hierdoor de gewraakte beslissing van de rechtbank te Zutfen ongedaan is ge maakt VAN een WAGEN GEVALLEN EN DOOR een AUTO OVERREDEN. Hedenmorgen had nabij' den spoor wegovergang Uden—Volkel een auto ongeval plaats. Een zekere v. d. H., die op een boerenkar reed, viel, toen het paard plotseling terug liep, waarschijn lijk omdat het schrok van den tramwa gen. Hij kwam onder een hem achterop rijdenden vrachtauto terecht. De man werd bewusteloos naar een ziekenhuis overgebracht. LOONEN IN WERKVERSCHAFFING. Ter uitvoering van werken, door de ge meente Amsterdam in werkverschaffing ondernomen, heeft de Minister van Sociale Zaken zich bereid verklaard tot het verlee- nen van een subsidie op de looen der te werk gestelde werkloozen, wanneer reke ning werd gehouden met de navolgende, door Zijne Excellentie gestelde eischen: 1. het uurloon zal worden teruggebracht van 50 tot 45 cents, zoodat het totaal we- kelijksch inkomen komt op gemiddeld 23.76, terwijl dit voorheen gemiddeld kon zijn 26.40; 2. de ziekteuitkeering, voorheen bedra gende 18.worde teruggebracht tot 14.40. Naar aanleiding van deze beduidende verslechtering in de tot heden geldende ar beidsvoorwaarden voor te werk gestelde werkloozen, heeft het Bestuur van de Ne derlandsche Vakcentrale zich tot den Mi nister van Sociale Zaken gewend, met het verzoek de hiervoren aangegeven verslech teringen te willen opheffen en de tot heden geldende regeling voor de gemeente Am sterdam te willen handhaven. Op dit verzoek is, voor wat punt 1 be treft, afwijzend beschikt onder motivee ring, dat de loonwijzigingen welke in het vrije bedrijf zijn ontstaan, het noodzakelijk hebben gemaakt, dat ook het loon bij de werkverschaffing wordt gewijzigd. Ten aanzien van punt 2 deelt de Minister echter mede, dat in de aanvankelijk aange brachte wijziging van het daggeld voor de Ziektewet een verandering ten gunste van de arbeiders zol worden aangebracht. KORTE BERICHTEN. Te Zaandam is de politie erin geslaagd tien personen aan te houden, die in den laat- sten tijd de Zaanstreek onveilig hebben ge maakt, door het plegen van allerlei diefstal len en inbraken. De aangehoudenen hebben een bekentenis afgelegd. Het motormailschip Sibajak zal heden ochtend te Marseilie aankomen. De aanslui tende boottrein, de RotterdamLloyd Rapi- de, zal morgen om 6.58 uur te Roosendaal en 8.28 uur te Den Haag arriveeren. Zy, die zleh met 1 April roor minstens S maanden op dit blad abonneerea, ontTasgen de tot dien datum rerseKynendo nummers frisco en grstli, De Directie. Voetbal. HET PAASCHPROGRAMMA VAN DEN K. N. V. B. Alcmaria speelt Zondag tegen H. R. C. Het programma voor de beide Paasch- dagen luidt als volgt (waar niet anders gemeld is 2e Paaschdag bedoeld). Aideeling I. 2e klasse A. Alcmaria VictrixH. R. C. (Zondag 1 April) (J. H. Vermeer) Promotiecompetitie 3e klasse. U. V. V.Vriendenschaar (1 April) 3e klasee A. Helder—O. S. V. PurmersteijnHollandia. D.W.V Meervogel». De KennemersAssendelft De MetoorK V.V. Ie klasse. Aideeling II. Excelsior—Hilversum, terrein RCH Aideeling IV. Ie klasse. Aideeling V. Ie klasse. VelocitasVeendag (Zondag 1 April). Frisia— Velocitas. G.V.A.V.—Leeuwarden. Bekerwedstrijden Ode ronde) i R.FG—ZF.C. Sparta—De Spartaan. D.W.S.V.S.V. T.H.B.—Feijenoord. terrein Feijenoord V.D L.Hermes-D V.S. We«t-Frisia—ODS. CV.V.-HRC ZeeburgiaAlkmaar (F. A. Visser). Motoren. Alcmaria V.V.V. heeft jarenlang haar motorraces gehoude en steeds waren het uil- stekend geslaagde wedstrijden, die wij hier mochten aanschouwen. Ook dit jaar zou van de gewoonte niet worden afgeweken en was Alcmaria van plan, om drie races te houden De eerste daarvan werd bepaald op den Tweeden Paaachdag. Doch ziet, de motorrennersbond en Alc maria V.V.V. konden niet tot de overeen stemming komen wat betreft het financieele gedeelte. Want terwijl Alcmaria aan start- geld en prijzen een som van 1500 beschik baar stelde, wenschte het bestuur van ge noemden bond een bedrag van ongeveer 1900. Overeenstemming bleef uit en het leek langen tijd, dat de Paaschraces niet zouden doorgaan Echter, het bestuur der V.V.V bleef niet bij de pakken neerzitten, doch toog onmiddellijk aan het werk, om andere ren ners te krijgen. Zoo gingen er een paar naar België en een derde trok naar Hamburg. En het resultaat? Vanmorgen zijn wij even op het V.V.V - bureau geweest en daar bleek men opgetogen Er waren n.1. een aantal Duitsche en Belgi sche renners geëngageerd en deze rullen zor gen voor een dag, zooals Alkmaar, zooals Nederland nog nimmer beleefd heeft! In plaats dus van een mislukking kan deze Paaschrace juist een ongekend schitterend succes worden! Tijd en ruimte ontbreken ons op het oogen- blik, om uitvoerig het aanstaande gebeuren te bespreken. Toch willen wij er iets van zeg gen. Allereerst komt hier Anton Fleischxnann uit Neurenberg, de immer lachende £ras' baanrijder, die op grasbanen in Duitschland een gemiddelde maakte van 113 K M. „Tadellos" is deze man op zijn Triumph, zoo vertelde de leider van de Duitsche ren ners. Hij heeft aan een halve meter baan ge noeg, om er door heen te jagen met zijn dirt- trach-systeem en wij zoo ging de leider verder zullen er voor zorgen, dat zijn machine up-to-date is, zoodat Fleischmann in Alkmaar komt onder de meest gunstige om standigheden. Hij zal rijden, zooals Alkmaar nimmer zag rijden." Dan is er Herbert Drews uit Hamburg, een renner, die van dezelfde klasse is en die met zijn Jap in het buitenland, o.a. in Ko penhagen en in Stockholm, het publiek in extase bracht. De Norton en de Rudge worden vertegen woordigd door Berlijnsche renners, zoodat wij geven slechts een ietsje van het program weer Duitschland zijn allerbeste renners afvaardigt. Dan zijn er de Belgen, ook al grasbaan renners, die overal, neen, die juist in het bui tenland starten. Zij hebben in alle landen, tot zelfs in Rome, successen behaald met hun nationale merk Saroléa en Gillet. Onder hen bevindt zich Martin Tital, twee maal win naar van de 24 uur-rit ('32 en '33), tweede in den ürooten Prijs van België; daar is Con- tent met zijn Gillet, kampioen op de gras- baan in België, bezitter van tal van eere- medaillea, enz. Daar zijn andere Belgen, die eveneens hunkeren naar den strija op Maandag as. En zoo zal Alkmaar Maandagmiddag een sportdag hebben, die zijn weerga in de ge schiedenis niet heeft. Dat zegt ook Nortier, de bekende man uit de Nederlandsche motor wereld. Bovendien wordt een geheel nieuw pro gramma samengesteld. Alcmaria heeft, in overleg met anderen, er voor gezorgd, dat er meer variatie komt in het programma. Alc maria V.V.V. wil het publiek iets bijzonders laten zien, wil het publiek laten genieten van hooge motorsport. Dat zal haar geluknen. En dus: reserveert allen den Tweeden Paaschdag voor Alkmaar! Voor het inter nationale motorfeest op het sportpark! Zijn de groentenveilingen „Vrije Veiling" en „Kennemerland" ver antwoordelijk voor de schold van 230.000 van de handelsven nootschap Bollen veiling Het is wel zoo zachtjes aan over ge heel Nederland en daar builen bekend dat de Spaarnebank te Haarlem het faillissement heeft aangevraagd van de beide veilingen en dat de Haarlemsche rechtbank telkens en telkens de uit spraak verdaagde om de partijen gele genheid te geven tot onderhandelen. Ook is het bekend dat in Beverwijk en wijde omgeving- een 900 leden van bovenge noemde veilingen met groote aandacht die zaak volgen. Zijn de leden aansprakelijk? De be sturen onderhandelen over een schuld die volgens de leden niet kan bestaan omdat het volgens de koninklijke goed gekeurde statuten der beide coöperatie ve veilingsvereenigingen niet mogelijk is. De vergadering in het K. S. A.- gebouw. Over deze kwestie was gisteravond in Beverwijk een vergadering belegd, welke was bijeen geroepen door 4 leden van bovengenoemde veilingen en waar de heer W. van Dok het woord voerde. Even vóór 8 uur opende de heer B Hagen de vergadering; er waren on geveer 400 personen aanwezig. Hij zette de hangende kwestie uiteen en verzocht om rustig te vergaderen. Hierna kreeg de heer W. van Dok van Heiloo het woord. Deze bijeenkomst, zei hij, is geen uiting van wilde opstandigheid, doch het bespreken van onze rechten en ver plichtingen. Men begint angst te krijgen voor de veilingen die op coöperatieven grondslag zijn gebouwd en velen die de veilingen den rug toekeerden, „omdat het niet goed ging", konden gelijk krij gen. ioen spr. op 25 Januari j l- vernam dat het faillissement was aangevraagd, was dit voor hem als een donderslag bij hel deren hemel. De N.V. Bollenveiling had een groot deficit en de beide veilingen paoesten die schuld delgen. Jawel, maar op welken grond? Er was een notarieele acte opgemaakt door wijlen notaris Donker en daarin stond dat de beide veilingen een bollenveiling stichtten. Maar aan die acte werd gemist "wat noo- dig is, een minuut dat de ledenvergade ring van beide veilingen bekrachtiging had gegeven aan alles wat in die acte werd vermeld. Die acte was niet juist, dat is wel gebleken. Gebleken is dat de veilingen niet aansprakelijk zijn voor de schuld der Bollenveiling En toch gaan de besturen onderhandelen of men de schuld van 230 000 zal afkoopen voor 90.000. De besturen vergaderen, spreken over een accoord en behandelen hun 800 900 leden als onmondige kinderen. Dat heeft verbittering gewekt. De besturen gaan, volgens spr., niet vrij uit. Hebben zij zooveel bekwaam heid, dat ze het oordeel der leden kun nen missen? Van die bekwaamheid is weinig gebleken. AJs pientere leden op de vergaderin gen vroegen: „Hebben wij nu niets te maken met de bollenveilingen?" kregen zij steeds te hooren: „Neen". Dat was, zeide spr. met stemverheffing, een doel bewuste leugen Zij gevoelden zich schuldbewust en ale ze „Ja" zouden zeg gen, was hun kunstig opgezette kaarten huis al lang in elkander gevallen. Toen op 5 Maart 1929 de acte der Bollenvei ling werd gepasseerd, wisten de bestu ren dat er geen goedkeuring de leden was om de bollenveiling op te richten Dat besluit is nooit genomen in dien geest, omdat het niet mogelijk was op grond der koninklijk goedgekeurde sta tuten der beide veilingen. Het is een zeer ernstige zaak, waarmee de geheele coöperatie in Nederland valt of staat. Wat is er van waar? Niets! De rech ter zegt, dat er niets van die vete deugt; die acte is ongeldig. Nu, dan is het toch uit! Neen, zegt de rechter, want we gaan terug tot 1925. Toen is besloten om een bollenveiling in het leven te roepen. Zeker, zeide spr., maar als op dat be sluit het faillissement moet worden uit gesproken, dan wordt het nooit gedaan. Het werd zóó juist omschreven dat de beide veilingen alle verantwoordelijk heid afwijzen, dat men er geen woord aai. behoeft te verspillen. Waar het om gaat is niet of we 230 000 ot 90.000 zullen betalen als afkoopsom, maar om het recht. En, zeide spreker, dan moet de Haarlemsche rechter ons maar eens de schuld aantoonen. Met de schuld der N. V. Bollenveiling hebben we niets te maken. Spr. had in een gecombineerde bestu- renvergadering gevraagd, èn aan de be sturen èn aan den rechtskundigen ad viseur, op welken grond men ons die schuld in de schoenen schoof en of men verwachtte dat men ons daarvoor kon aanspreken. Het antwoord hun per soonlijke meening was ontkennend. De heer Nijssen (voorzitter „Kennemer land") had gehoopt deze vergadering te doen mislukken. Waarom? Omdat men de waarheid schuwt, zeide spr De wijze waarop de heer Nijssen spr. bestrijdt, werd door dezen unfair genoemd en door de vergadering afgekeurd. Moeten wij hulp van de regeering, het Crisisfonds en van de banken te Eindhoven en Utrecht afwijzen? Zooals bij weinigen bekend zal zijn, wordt er gesproken over een „afkoopsom" van 90.000. De leden moeten dan 54.000 bijeen brengen plus rente en aflossing- Spr. zou dat niet van de hand willen wijzen. Doch niet met het mes op de keel; een faillissement of een regeling. Dat nooit, zeide spreker. Als er een regeling moet komen, dan moet het de goede wil van allen zijn om tot een oplossing te komen, maaV nooit door dwang. Tenslotte zeide spr. dat het schip lek is. Als men deze besturen handhaaft, weet men nooit waar men aan toe is. Wees niet bang voor een faillisement; als dat mogelijk was, zou men de deur s -ijd open zetten voor alle mogelijke „verzuimen en vergissingen" van notarissen en besturen en dan kon men voor de coöperaties in Nederland want het is heusch geen Beverwijksch geval al leen de doodsklok luiden. Mocht de rechter onverhoopt het fail lissement uitspreken, dan zal verzet en ver nietiging volgen, zeide spreker. (Applaus). Ten slotte werd de volgende motie voor gesteld: „De tuinders, meest allen leden van de Coöp. veilingen „Vrije Veiling" en „Ken nemerland", in het K. S. A. gebouw te Be verwijk in vergadering bijeen, besprekende de schuld der N. V. Bollenveiling. wijzen op grond der Koninklijk goedgekeurde Statuten de schuld der Bollenveiling af en verzoeken de faillisement-aanvrage van de Spaarne bank af te wijzen". Deze motie werd onder daverend applaus aangenomen en zal worden gezonden aan de rechtbank te Haarlem en de regeering. Daarna werden nog verschillende interne zaken besproken. De heer v a n D o k, die van 8 tot 11 uur (met een kleine pauze) had gesproken, had het best in een uur kunnen vertellen. Intusschen bleek ons voor en na de ver gadering, dat men hoogst ontevreden is, dat de besturen op eigen houtje de onderhan delingen voeren. In ieder geval zal er een vergadering moeten komen, waar men over het accoord met de Spaarnebank zal moe ten spreken.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3