De heer A. Bakker stekie voor aanhangig te maken om de Vierbond rechtspersoonlijk heid te gevoi. Uend aangenomen. ue heer W. Jonker wil de goederen, af- komsitg van executie-verkoop op den Noor- dermarktbond boycotten. De heer C. Borst wil dit voorstel nog uit- ÏÏÏS® 7 ifn to?voem dat dit ook be- worfe °P bedriiven- dfe onthuurd De heer A. Bakker merkte op, dat de regeering het veilen verplicht stelt en dan is het met door te voeren. Het voorstel van Jonker werd met de noodoge aanvulling aangenomen. ^ftuur stelde voor er in te werken, dat de consenten niet meer aan de hande lloten maar 3an ve®*°K Jcomen- Aldus be- «JM? rondvraag vroeg de heer P. Volkers Boe het staat met de boycot van Haitema. voorzitter: Op de laatste vergadering is de handelwijze van het bestuur niet goed gekeurd maar ik heb er niet uit begrepen, dat de boycot doorging. Wij kunnen de in schrijving van Haitema uit concurrentie» oogpunt niet missen. De heer W. Bakker zei, dat het besluit tot boycot tweemaal genomen is, en zou willen, dat het besluit nu eens werd uitgevoerd. De heer C. Borst wees er op, dat ver schillende leden er de dupe van worden, want zij durven niet coöperatief m te koopen. De voorzitter achtte het standpunt van Ihet bestuur bekend. Sluiting. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Voor de aardappels, die deze week wer den aangevoerd, konden slechts matige prij zen worden bedongen, n.1. 2.60 voor puike Eigenheimers. De aanvoer van peen was ook deze week maar gering; de voorraden van dit product raken uitgeput, zoodat van 4.50—4 80 werd betaald. Voor taaie gele kool, die verleden jaar totaal onverkoopbaar was, werd nu een hoo- ge prijs besteed, n.1. 7 en later zelfs over de 8. Voor de mooiste bieten van middelbare grootte werd van 2.503.10 betaald, groote brachten f 1.401.60 op. Voor bonnen werd 70 tot 80 cent per 100 K.G. be steed. Buitengewoon slechts was het met de uien De mooiste grove brachten 1.80—2.10 op, de minder mooie 1.50'1.70. Voor drie lingen kan men nauwelijks 90 cent maken Gele uien werden ook vaak voor 0.801 verkocht, enkele mooie partijtjes brachten 1 of 2 dubbeltjes méér op. Van de koolsoorten hield zich de Deensche witte het best. De mooiste kool, eerste kwali teit, met een gewicht van ongeveer ll/2 KG. bracht de heele week weer 7.407.80 op, terwijl de grootste voor f 5.505.80 wer den verkocht. Voor kool van 2y2 K.G. werd van 45 besteed. Ook voor doorschot werden weer goede prijzen gemaakt. Er wa ren partijen, die 6 opbrachten, soms 3. De grootste werden toch ook nog voor 4 4.50 geveild. Liep de vorige week de prijs der gele kool tot ver over de 6, deze week werden maai enkele partijtjes voor 6 of iets meer ver kocht. De grootste gele kool was nog sterker in prijs gezakt dan de kleinere soorten. Zij bracht voor eerste soort f 3.404.30 op Doorschot, aanvankelijk voor het mooiste kleingoed met ruim 5 betaald, bracht later 4.604.80 op. Voor het groote doorschot werd 3.50—f 4 betaald. Aan de Broeker veiling werd deze week §een enkele maal 7 voor de eerste soort 3 ponds roode kool gemaakt. Aan de vei- iin& van den Noordermarktbond kwam dat nog een enkele maal voor. Overigens ging de mooiste kool voor 6 50 tot 6.80 van de hand. De grootste kool bracht f 1.802 op. Her mooiste doorschot, kleine soort, werd voor 4.305 verkocht, groote voor 1.10 1.70. JlechtsioAen FIETSENDIEFSTAL OP GROOTE SCHAAL. Eisch 2 jaar gevangenisstraf. De Strafkamer van de rechtbank te Am sterdam had gistermiddag veel van een rijwielstalling. 35 karretjes stonden langs de wanden opgesteld en in de bank der beklaag den zat een jonge man, die al deze fietsen langs den weg had gevonden, meegenomen en verkocht. Vijfendertig maal verklaarden getuigen, dat het getoonde rijwiel hun eigen dom was. Zij hadden het hier of daar aan den openbaren weg neergezet en toen zij het weer wilden meenemen, was het verdwenen. Meestal verklaarde de jonge man in de be klaagdenbank, dat hij het had weggenomen van enkele wist hij het niet meer. Hij had al deze diefstallen gepleegd, omdat hij werkloos was en geen steun kon krijgen. Het O. M., waargenomen door mr. Bosch, eischte voor al deze diefstallen twee jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 9 April. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 23 Maart. (Vervolg)- HET JAMMERLIJKE GEZICHT TER JUISTER TIJD. De jeugdige expediteursbediende, Arie n. te Alkmaar, kon niet op ambtelijk ve[zo^z}]IJ rijbewijs te voorschijn tooveren en kwam tot de ontstellende ontdekking dat dit document zich in een op nonactiviteit gestelde jas bevond. Hij haastte zich later de autori teiten te overtuigen, dat zijn excuus aan be trouwbaarheid niets te yvenschen overliet, doch kon een strafvervolging niet ontloof*n. Echter had de beleefde knaap het niet zwaar te verantwoorden en toen bij den eisch van den ambtenaar, houdende veroordeeling tot f 3 boete hem de tranen zichtbaar in de oogen schoten en hij geheel ontdaan stamelde: Bat kan ik niet betalen, meneer was ook dekan tonrechter geheel mtwapend en droogde hij 3oor slccte 1 boete o< 1 hechtenis op te leggen. HEVIGE VERKEERSKWEST1E. Een chauffeur van het Nassau-taxibedrijf te Alkmaar P. B. was op 2 Februari te Uit- geest op den Middelweg op een uit het Padje komenden auto, bestuurd door den kaashan delaar C. Groen uit Beverwijk geloopen en stond nu met den ezelsmuts op, omdat hij aan redits geen voorrang zou hebben ver eend. Volgens den taxi-bestuurder had de kaashandelaar verzuimd signaal te geven toen hij met de vaart van een torpedo uit het nauwe padje kwam schieten, doch de kaas- negociant beweerde slechts een snelheid van 5 K.M. ontwikkeld te hebben en was er, zoo als door getuige Arie Mul werd beweerd, zoó geweldig signaal gegeven, dat de kinde ren er wakker van gemaakt konden worden, welke verklaring de taxi-chauffeur aan aanlei ding gaf ontactisch te beweren, dat de heer Mul pertinent stond te liegen, waardoor hij e sympathie van den kantonrechter, geen vriend van dergelijke vocale krachtpatserij, grootendeels verloor. Niettemin werden toch verzachtende omstandigheden ge filtreerd en kwam de man er met 8 b n°g ni€t eens erg onvoordeelig af. DE VELDSLAG OP DEN WESTDIJK. rÜ k?]aardj veehouder, Simon B. uit de i jtr *"erd door den ambtenaar gepre senteerd als een overtreder der wapenwet, hll °P den openbaren weg, de Westdijk, was aangetroffen in het bezit van een windbuks Mogen wij echter het mop pig en het hilariteit verwekkende verslag van den levenden ouden heer gelocven, dan had hij die buks noodig gehad om zijn leven te beschermen tegen de aanslagen van zekeren heer Beets, met wien hij al jaren op een vo°t van oorlog staat. Oude Simon had in een verbazend moeilijken toestand verkeerd. Hij moest op zijn vrouw passen, had een trap pelend paard bij den teugel en moest ook nog opletten, dat Beets hem geen kopjv kleiner maakte. Hij begreep werkelijk niet, dat hij nu nog strafbaar was en trachtte den kantomycbtei te bewegen, hem in ieder geval zijn buks, waarmede hij de kraaien uit den bootngaard verjoeg, terug te geven. Maar de wet is onverzoenlijk. De straf werd slechts gesteld op f 2 boete of 2 dagen, doch Simon kon voor eeuwig afscheid nemen van zijn windbuks, zijn levensbeschermer en kraaiendooder! 'N ONVOORZICHTIGE AARDIGHEID. Een belanghebbende bij de crisisspijsvet- wet, de slager Corn. Sn. te Gastricum, had een noodlottig uur, toen een spijsvetwet- controleur, er komen er soms 3 op één dag, beweert de slager, zijn winkel betrad en in de kamer eenige ongebanderolleerde pakjes crisiszuivelspijsvet, meer eenvoudig gesmolten rundvet, ontdekte. De pakjes, 6 in getal, werden in beslag genomen om in Den daag te worden geanyliseerd. De slager had toen de roekeloosheid sarcastisch op te merken dat ze hem toch niet konden snappen, welke opmerking misschien was bedoeld als 'n grap. maar die hem op de zitting zeer kwalijk werd genomen en bijna oorzaak was geweest van een ernstige straf verzwaring, doch gelukkig stond de slager gunstig be kend en de kantonrechter legde ditmaal 12 boete of 12 dagen op. Het geconfiskeerde vet had de slager inmiddels terug gekocht. ZONDAGSRUSTSCHENDING. Mej. Tecla T., de huishoudster van den sigarenwinkelier R. had op 'n Zondag 'n be gunstiger, die onverwachts dampiusüge fami lie overkreeg, uit de verlegenheid geholpen door leverantie van 5 sigaren, voor welke wetsverkrachting, nogwel met toepassing van een ruime dosis consideratie werd op gelegd 2 boete of 2 dagen. Nadeelig saldo f 1.70. ROOKERTJES VAN T ZELFDE MERK De sigarenwinkelier Jan K. te Uitgeest stond op Zondag 11 Maart in zijn niet ge» sloten winkel 'r babbelzuchtige buurman te woord, wat werd opgemerkt door een paar voorbij fietsende veldwachters. De visite pakte zich haastig weg in de huiskamer en verergerde aldus de situatie. Ook hier gold het tarief- f 2 boete of 2 dagen. TER DOOD VEROORDEELD. Sjr. T. uit Hoom hobbelde te Beemster op den Purmerenderweg met 'n voorwereld lijk T-fordje en bij aanhouding werd bevon den dat de handrem reeds was afgestorven. Ter voorkoming van verdere moeilijkheden werd de stokoude stampei tegelijk maar af gemaakt en naar het autokerkhof verwezen. Niettemin werd de ovei levende bestuurder toch nog niet losgelaten en stond heden te recht. Hij wend veroordeeld tot 5 boete ot 5 dagen. DE ONMISBARE DUINDISTEL IN HET BOUQUETJE. De heer Albert Zw Kz. had weer met de schop naar konijnen gegrabbeld en moest dit avontuur beëindigen in het knusse sa lonnetje van den kantonrechter. Natuurlijk ontbrak het weer niet aan vermaningen, die hët taakte droegen van bedreigingen. De minister is zelfs vooriKinens str^pers van rte steun" uit te sluiten Het gaat er dus JaHnen! Wat Appiabetrofhij zeer clement, met 15 botte o S Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de motor en rij- wielwet: B. B. te Alkmaar, 4 boete of 1 week tuchtschool, H. L L. ^gmond Binnen 1 boete of 1 dag hechtenis, A H. te Alkmaar 1 boete of 1 dag hech tenis, P. N. te Wieringen, A.P- te Mak kv rn, C v. d. B. te Hoorn, P R te Beem ster, G. L. v. 't H., te Beemster, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, J. v. A. te Haarlemmermeer J K te Rotterdam, J Ph. de G. te Bergen, K Z te inkel, W. B. te Slootdorp, J S te Heemskerk, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, G- K. te Harenkarspel, C. M B. te Alk maar, N. H. te Heerhugowaard, G v. G te Medemblik, J. v d. B- te Bergen, G. A. S. te Alkmaar, L. B. te Bergen, J J te Amsterdam, J. de R te Heemskerk, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, H C. v. B. te Beemster, 4 en 2 boete of 4 en 2 dagen hechtenis, J. T te Castri- cuin 4 en 3 boete of 4 en 3 dagen hechtenis, S J te Alkmaar, M T. K te Schagen, S J. T. te Hoorn ieder 5 boe te of 5 dagen hechtenis, A. P. te Zijpe, K K te Winkel. G. M. te Assendelft, S. V. te JuManadorp, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, D. B. te Schagen 7.50 boete of 3 dagen hechtenis, G M R te Wij k aan Zee, F G V te Oudorp, D de R. te Alkmaar, J K. te Amsterdam! J. S. te Abbekerk, R. W. te St. Pancras. P. B. te Wieringen, W K te Oude Nie- dorp, H. F. te Haarlem, P. B. te Uitgeest, D J. de G. te den Helder, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, J. J. te St Pancras, K. K. te Opperdoes, A. J. R. te Alkmaar, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis Overtredingen van de politieverorde ningen: L. Q. V. te Meppel, Th. K. te Zwolle, A. Th. Fr. T. te Amsterdam, A. R. te Amsterdam, W J D. te Alkmaar, N. R. te Alkmaar, G. N. M. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. v. W. te Alkmaar, A. F. F. T. te Am sterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis, J. C. v. Z. te Oudorp, 8 boete of 8 dagen hechtenis, Th. v. B. te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis, W. E. te Barsingerhorn 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de winkelsluitings wet: J. K. te Uitgeest, T. T. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, W W. te Uitgeest, T. K. te Alkmaar, H. V. te Bergen, leder 4 boete of 4 da- gei hechtenis. Overtreding van de wet op de open bare vervoermiddelen: J B. v. d. B te Anna Paulowna, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de {achtwet: J. Z Ezn. te Egmond aan Zee 10 boete of IC dagen hechtenis, A. Z. Xzn. te Eg- mond aan Zee, 15 boete of 15 dagen he htenis. Overtreding van de crisiszuivelwet: C. S. te Castricum 12 boete of 12 dagen hechtenis. Overtreding van de wapenwet: S. B te Beemster 2 boet eof 2 dagen hech tenis. Stad m OmoevitiQ VERNIEUWING BRUG NOORDERKADE. VERBETERING NIEUWE HOORNSCHE VAART. B. en W. schrijven in bijlage 30: In den loop van het vorig jaar heeft de Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat te Alkmaar ons college een voorstel gedaan met betrekking tot de verbetering van de beide bruggen in de Noorderkade, die bij het Rijk in beheer en onderhoud zijn. De smalle door- vaartwijdte van 3.45 M. van de brug over de Nieuwe Hoornsche Vaart vormt thans een belemmering voor het scheepvaartverkeer, hetgeen in de toekomst, wanneer de tegen woordige schutsluis bij de Zeswielen zal zijn vervangen door een keersluis en de Nieuwe Hoornsche Vaart zal zijn verbreed, nog meer het geval zou zijn. De brug verkeert boven dien in slechten staat van onderhoud. Zooals U uit den bij de stukken ter inzage gelegden brief van 6 Mei j.1., nr. 1080, van den Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat zal blijken, is het Rijk bereid een nieuwe brug te maken van voldoende doorvaarthoogte en wijdte. De Hoofdingenieur vestigt er evenwel de aandacht op, dat een bevredigende en meer economische oplossing zal worden ver kregen, wanneer niet de brug over de Nieuwe Hoornsche Vaart, doch die over de Oude Hoornsche Vaart wordt vernieuwd, de uit monding wordt verbreed en door de achter liggende houthaven een doorvaart wordt ge maakt naar de te verbreeden Nieuwe Hoorn sche Vaart. De gemeente zou dan moeien zorgen voor aankoop van grond en water Het Rijk zal zich dan belasten met de hierna te noemen werkzaamheden. Daarnaast is het Provinciaal bestuur be reid te bevorderen, dat het verbreeden van de Nieuwe Hoornsche Vaart van de Zeswielen tot het punt, waar de nieuwe toegang tot de Nieuwe Hoornsche Vaart in die vaart uit komt, op kosten van de provincie geschiedt De gemeente is op deze wijze zeker, dat de kosten van het geheele werk voor naar tot ongeveer 25000 beperkt blijven. Bij het nieuwe plan is een brug met een vrije doorgangswijdte van 7.50 M en een vrije doorvaarthoogte van 2.40 M. boven N. A. P. ontworpen over de nieuwe uitmon ding van de Oude Hoornsche Vaart en is een doorvaart gemaakt door de achterliggende houthaven van de Oude- naar de Nieuwe Hoornsche Vaart. Ter plaatse van de bas culebrug over de Nieuwe Hoornsche Vaart wordt een duiker gelegd, waardoor de be- schoeiïne eenigszins in het Noordhollandsch kanaal kan worden vooruitgebracht en de weg ter plaatse belangrijk kan worden ver beterd. Het Rijk is bereid de werken voor zijn rekening te houden, n.1. de brug, de duiker, de beschoeiingen langs het Noordhollandsch kanaal en langs de nieuwe doorvaart, bag- gerwerk en wegverbetering op de Noorder kade, wanneer de gemeente zorgt voor aan koop van het noodige gedeelte grond en water. De kosten voor het Rijk zullen dan vermoedelijk 35.000 bedragen, die voor de gemeente, gelijk wij opmerkten, ongeveer 25.000 Het belang van het Rijk hierbij is, dat de basculebrug kan worden vervangen door een hooge vaste brug, waardoor voortaan geen bediening meer noodig zal zijn en dat de opritten voor de nieuwe brug beter zijn te maken dan voor een brug over de Nieuwe Hoornsche Vaart. Aanvankelijk hebben wij gewacht om de plan nen Uwe vergadering voor te leggen, zoo lang het nog niet zeker was, of de Provincie het Westfriesch Kanalenolan zou doorzetten en het zijkanaal Huigendijk-Zeswie'en-- Alkraaar voortgang zou hebben. Gelijk wij ter kennis van Uwe vergadering heteen ge bracht, deelden Oed Staten ons mede. dat het kanalenplan krachtig zou worden voort gezet Wat het kanaal Huigendijk—Zeswie len -Alkmaar betreft, waarschijnlijk zal den a s zomer een aanvang worden gemaaxt met de nieuwe keersluis bü de Zeswielen. Uit een en ander blijkt, dat de verbetering van de Nieuwe Hoornsche Vaart eerlang ter hand zal worden genomen, waardoor zal worden voldaan aan den wensch, dien de raad reeds vroeger met betrekking tct de uitvoering der kanalenplannen ter kennis van Ged. Staten bracht De gemeente zal dus goed doen thans al rekening te houden met den nieuwen toe stand De Nieuwe Hoornsche Vaart zal ge schikt worden gemaakt voor schepen van 200 ton. De breedte zal zijn 25 M. De eige naar van het grootste perceel grond en water, dat de gemeente noodig heeft, is bereid dit voor een aannemelijken prijs te verkoopen aan de gemeente. Ook daarom verdient het aanbeveling, dat in deze een spoedige beslis sing wordt genomen. Voorgesteld wordt dienovereenkomstig te besluiten. BIJZONDER LAGER ONDERWIJS. VOORSCHOT GEMEENTELIJKE VERGOEDING 1934 KOSTEN VAN INSTANDHOUDING. In bijlage 49 zeggen B. en W. Over 1930 bedroegen de kosten ex artikei 101, le lid, der wet (de z.g. exploitatiekosten) voor de openbare scholen voor gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs respectievelijk 20.59 en 39.31 per leerling en de kosten ex artikel 101, 9e lid der wet (vakonderwijs) voor de openbare scholen voor uitgebreid lager onderwijs 2.24 er lesuur (zie voor be- reening bijlage nr. 48 van 1934). Zooals wij hierboven reeds mededeelden, bedraagt het aan de besturen der bijzondere lagere scholen uit te keeren voorschot ov?r 1934 80 pCt. van de hiervoren genoemde be dragen. Het totaal-aantal in 1933 gegeven lesuren voor vaonderwijs bedroeg voor het openbaar uitgebreid lager onderwijs 1064, gegeven aan 1 school (de U.L. School). Per school kan dus voor het bijzonder uit gebreid lager onderwijs als voorschot Voor vakonderwijs over 1934, ten hoogste worden uitgekeerd een vergoeding, berekend naar 1084 lesuren. Sedert 1 Augustus 1929 wordt aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs geen vakonderwijs meer gegeven, zoodat de bijzondere schoolbesturen ten be hoeve van de onder hun bestuur staande scholen voor gewoon lager onderwijs over 1934 geen recht kunnen doen gelden op de gemeentelijke vergoeding voor vakonderwijs Zij stellen voor te besluiten aan de bestu ren der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1934 toe te kennen de hierna vermelde vooi- schotten op de gemeentelijke vergoeding in de kosten van instandhouding St. Josephschool 2232.81, St. Adelbertus- school 4085.06, St. Bavoschool 3689.73, St. Willibrordusschool 3327.34, St. Aloy- siusschool 3475.59, Juliaschool 2201 36, Juliaschool 3146.15, St. Josephschool 3508.54, Mariaschool 3574.42, St. Agnes- school 3212.04, Wilhelminaschool 3986.22, Julianaschool 2641.63, Juliana- school 3063.79. Voorts wordt vastgesteld te besluiten: aan de besturen der daarvoor in aanmer king komende bijzondere scho'en voor lag r onderwijs voor 1934 toe te kennen de hierna vermelde voorschotten op de gemeentelijke vergoeding in de kosten voor vakonderwij zers. St. Josephschool 1490.94, Juliaschool 698.88, Julianaschool 1025.02. NAMEN VAN STRATEN. B. en W. stellen voor aan de zijstraat van de Dr. Schaepmankade, (loopende tot de Ver lengde Landstraat) den naam te geven van Dr. Schaepmanstraat en aan de straat wei- ke de verbinding vormt tusschen de Bleekers- kade en de Lyceumstraat in verband daarme de den naam te geven van Lyceumdwars straat. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Tel. 338). Geopend voor werkgevers vaa 912 en van 2—5 uur. Voor werknemer.-, uitslui tend van 912 uur. Op Maandag- en Donderdagavond van 78 uur Bemid deling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 25uur (Uitgezonderd op Zaterdag). De directeur van bovengenoemd Bu reau deelt mede, dat heden staan inge schreven: Groep bouwvakken: 55 timmerlieden 36 schilders, 97 grondwerkers; 34 met selaars, 8 voegers, 10 s^cadoors, 25 op- j>erlieden, 4 betonwerkers, 1 tegelzetter, 2 steenhouwers, 1 steenbikker. 1 glazen- wasscher, 1 straatmaker-opperman, 1 stuca-opperman, 2 bouwk. opzichters, 3 opz. teekenaare, 2 bouwk. teekenaars, 1 bouwkundige. Groep metaalindustrie: 2 autog las setters, 17 bankwerkers, 1 blikslager, 1 carrosseriebouwer, 1 constructiewerker, 5 electriciens, 1 fitter, 1 fraiser, 1 instru mentmaker, 2 kern makers. 3 ketel ma kers, 6 klinkers, 12 loodgieters. 2 lijn- werkers, 5 machinisten, 2 mach teeke naars, 1 orgelmaker, 3 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 2 scheepsbouwers. 10 metaal draaiers, 1 metaalschaver. 1 me- taalvijler, 3 metaalslijpers. 14 monteurs. 1 scheepsteekenaar, 4 scheepstimmerlie den. 4 smeden, 10 stokers 1 tandterh- nlker, 1 tegenhouden 1 voorslaander. 3 vuurwerkers, 1 wagenmaker 12 ijzer werkers, 1 zandbereider, 5 zandvormers Groep voedings- en genotmiddelen: 46 sigarenmakers, 2 sorteerders, 2 sigaren kistenplakkers, 1 tabaksstripper, 3 ta baksbewerkers, 15 bakkers, 6 slagers, 1 botermaker. 4 koks. 1 bierbottelaar, 1 choc. bewerker Groep boek- en steendrukkerijen: 4 let terzetters, 3 drukkers. Groep houtbewerking: 14 meubelma kers 5 meubelstoffeerders. 5 mar h hout bewerkers. 1 beelhouwer 3 kistenma I kers. 1 borstelmaker i Groep landbouwbedrijven: 9 tuinlie den, 15 boerenarbeiders. 1 bloemist Groep handel 14 vertesrenwnor ligers 8 w Tikelbe Menden G'oep verkeerswezen. 30 chauffeurs 5 koetsiers, 1 stuurman gr vaart, 19 pak huisknechts. 13 mavazijnt®'ien 'en 6 ke'i i-ers Overige beroepen: 9 boekbinders. 1 wasscher, 7 kleermakers. 1 rietwerker. 2 schoenmakers, 1 verfbereider 5 incas seerders, 1 kalkbrander, 9 kantoorbe dienden. 4 zakkenstopper- 1 onderwij zer. 2 kappers, 1 secrefarie-ambtenaa*, 1 reclameteekenaar, 42 transport- en 240 Ios-arbetders. Gedce'ieliik werk'*o» nnetaalindustrie 70 tabaksindustrie 8, overige beroepen 2. Teugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen16. Geplaatst: 18 werkzoekenden. De directeur voornoemd. Alkmaar, 24 Maart 1934. Ed. v. d. HEUVEL. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 20-27 Maart 1934. Nieuwe zaken: Wieringen. N. Wagemaker, Elft 21 E, Wieringen. Bakkerij. Visscherijbedrijf firma Jan Bakker en Zonen, Gesterweg, Wieringen. Winkel. N V. Weegbrug Winkel, Winkel. Exploi- teeren van een weegbrug. Koedijk. P. Koopman, Bovenweg 65, Koedijk. Grossier in aardappelen, groenten en fruit. Den Helder. J. Wit, Buijs Ballotstraat 38, Den Helder Slagerij'. Wijzigingen. Alkmaar. Fa. Jan Verbeek Az., Groot Nieuwland 39, Alkmaar. Grossier in kaas. Vennootschap ontbonden. Voortgezet door den vennoot O S. Verbeek A. F. Rozenhart, Achterdam C 3, Alk maar. Zadelmakerij. Overgegaan aan: J. Ro zenhart. Den Helder. H. P. Uipkes, Middenstraat 54-46, Den Helder. Handel in kruidenierswaren. Vesti ging filiaal te Den Helder, Brakkeveld- weg 69. A. Zwierstra, Langestraat 11, Den Hel der. Handel in kruidenierswaren. Overge gaan aan: mevr. J. van RheedeQuant. Bestuurswijziging vond vlaats in: Vereeniging van pluimvee- en konijnenfok kers, Heerenweg F 126, Heiloo. Ziekenfonds Oudeschild, Texel. Coöp Boerenleenbank, Urseni. R.K. Verplegingsfonds, Oudegracht 161, Alkmaar. Opheffingen: Den Helder. Fa. wed Riekels (eig M. A. Vermeer), Spoorstraat 45, Den Helder. Handel in ma nufacturen. INGEKOMEN PERSONEN. E. Scherpbier, N.H., zonder beroep, Waerdendelstraat 7, van Zandvoort. J. Scherpbier, wed van Jan Hofkamp, zonder beroep, Waerden del straat 7, van Zandvoort. H. J. van der Waal, N.H, leerling-verpleegster, Kruislaan 14, van Anna Paulowna C. van de Rovaart, N.Hrijksinstrumentmaker en echtgen. en kinderen, Westerweg 129, van Hui- zum (Leeuwarderadeel). D. Meijer, G Kverpleegster, Kruislaan 14. van Amsterdam. J Geluk, O G., techn. ambtenaar, Rijks Waterstaat Corfstraat 12, van Gorinchem. M. Wijte, echtg. G Beek, DG., hulshoudster, en zoon, Limmerhoek 38, van Bergen (N -H) C L Doesburg, geen, chocolade-bewer ker en echtg en zoon, St. Jacobstraat 2a, van Amsterdam. N P G .van Stralen, R.K., monteurijchauffeur, St. Joseph- straat 16, van Purmerend W. P Roest geen, Stationsweg 192, van Breskens. H Loof. N.H schrijver, Lamoraal straat 3, van Medemblik. C Kieft, R K zon der beroep, Snaarmanslaan 101, van Heerhugowaard. M Mosk, N.Hhuis houdster, Kooltuin 17a, van St. Pancras. M Nooij, N.H agent Amstel-brouwe- rij, Bergerweg 78, van Amsterdam M. Komen, R K dienstbode Van Everdin- genstraat 18. van H.H Waard. K Hes- se. E L-, zaalbediende, en echtgenoote, R.K Boomkampstraat 40a, van Oudorp. J A. in 't Veld, N.H, chauffeur en echtgen en dochtertje, Rochaalestraat 31 van Oudorp. L Fellhaze, N.H, kinderjuffrouw, Nieuwlandersingel 55, var, Zuidlaren. J. van Amstel, NH, Veerstraat 1, van Wormerveer. C. E. Rahder, Rem., zonder beroep. Coster- straat 19, van Leiden. A Wallaart, N.H verpleegster, Nieuwpoortslaa» 84, van Rotterdam. W. J. Bouman, R K., Westerhofje 6, van Bergen (N. HG. H. de Groot, geen .rijtuigpoetser N. S en echtgen en zoontje, van der Wourïe- straat 42. van Amsterdam. J. M Dor- hout Mees. echtgen van Jhr. F H. van Kinschot. N H. en kinderen, Nieuwlan- dersongel 55. van Zuidlaren. VERTROKKEN PERSONEN. M. I. de Jong. R K d.b Kennemersin- gel 13, naar Beemster. M. A. Olij, geen, z bvan Kennemerstraatweg 195, naar Beverwijk. M Rodinger, R K, kapster (o.). van Laat 151 i.aar Enschede. M. J H. van de Gevel, geen, van Spoorstraat r aar M:'1d®lhari.as. C. Schutz, geen d bvan K van 't Veerstraat 4, naar Kroningen W B. J. J. vau Item, R K, win keijuf frvan Steijnstraat 12, naar Haarlem. A Rootring, R.K., auto monteur, en echtgen. E L, van Baanpad 31 en Langestraat 104, naar Oudorp H F van Rossum. ge<3n, opzichter Prov Waterstaat, van Fontein Ver- schuirstraat 3, naar Wognum. J. Schotten, R K.. dienstbode, vau Fer.re- '-inr— -• rk naar Hi renki"-si)ei P. de Cocq van Delwijnen, R K wegwerker N Sen echtgen en zoon, geen, van Boomliampstraat 44a naar Amsterdam. F. B Poppens, N H kellner, van Lan gestraat 70 naar Wildervan. A. de Boer Gerfvan Spoorstraat 89 naar Fer- werderadeel J Jansma. geen, dienst bode. van Nassauplein 22 naar Opster- land D Th Makkink. E L., employé, van Wilhelminalaan 24 naar Ned. Oost- Indië. O van der Wal, N H transport arbeider. van Visscherslaan 14 naar Am sterdam. N Doevendans, echtg. L. Brinksma. NH. huishoudster, van Vis- scherslaan 14 naar Amsterdam. L B. Workuui'. geen, en J. G Workum. van Uitenbosch'traat 72 naar Amsterdam. J A. Stompff. D G cand notaris, van Stationsweg 96, naar Texel. R Koele- heij. NH, kommies Dir Belastingen en echtgenoote en kinderen, van N. C Piersonstraat naar Tilburg.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7