Alkmaarsche Courant AKKER.CACH ETS föuiteHlaüd JCuast en Wetenschap Morgen heb ik weer koorts Honderd Zes en Dertigste Jaargang. DINSDAG 27 HAART vShard; S "7^ ,MoSka" van Mo8' STAVISKY-VERW ARRINGEN. Een Engelsche danseres er bij be trokken. EEN ONVERBETERLIJKE VECHTJAS. AUTO-ONGELUK BIJ BORDEAUX. Twee Duitschers om het leven gekomen. SCHEEPSBOTSING IN ENGELAND. Zes dooden. SLOWAKIJE—POLEN. Steeds scherpere vormen. Vele uitwijzingen. UNIFORMVRBOD IN FINLAND. SMOKKELEN IN HET GRENSGEBIED. Van Nederland en België. DE BIG BEN ZWIJGT In Mei en Juni. DE GROOTE RAMPEN IN JAPAN. 1556 slachtoffers te Hakodate. JAPANSCHE SPIONNEN TE SINGAPORE? DE TOESTAND IN AMERIKA. Taxi-conflict tijdelijk bijgelegd. Botsingen in het textieldistrict. Besprekingen op het Witte Huis. WERVELSTORM BOVEN NEW ORLEANS. 60 gewonden, 100 huizen ver woest. Inzake de wervelstormcatastropbe Union internationale Contre le Cancer. EEN LIEFDESDRAMA. No. 73 1934 DIMITROF SCHRIJFT EEN BOEK. dagbrand?* Pr°CeS en den Rijks" diger^ün0^^/0^ met een vertegenwoor- kou verklaarde Dimitrof, die op het ooeen- S5tILeTi,-sani.trum nabij Mosk°u ver- ?P hr,et °°genWik een boek voor- rfen'f iiet ^.''^Sbrandprooes en over hit DuÏJS T Rl)ksdaS' welke laatste door u ,/ascisme werd geprovoceerd. In dit boek wil Dimitrof eveneens zijn werken in Bulgarije beschrijven en zijn leven in bal lingschap. Ik meen, aldus Dimitrof, dat ik aan alle proletariërs, die voor onze bevrij ding hebben gestreden, alles moet vertellen wat ik over het proces van Leipzig weet. Het onderzoek van de politie inzake de beleening van juweelen van Stavisky te Lenden wordt in volle omvang voortge zet. Gisteren is het gelukt, de geheimzln- nige Engelsche danseres op te sporen welke in verband wordt gebracht met de beleening der juweelen. Het bleek te zijn, Miss Gelia Nono, die vroeger op trad in het varfété van Stavisky te Parijs en die op bet oogenblik een engagement in het café Anglais te Londen heeft Miss Nono, een 23-jarige beauty zou in relatie hebben gestaan met den secretari van Stavisky, Romagnino. Maandagavon 1 is zij gehoord door den inspecteur van Scotland Yard Lander, die met een door de Sureté Generale naar Londen gez in den, Fransche detectieve Peudepiece. Toen Miss Nono door een reporter de vraag werd gesteld of zij oRmagnino heeft gekend en de juweelen heeft be leend, weigerde zij te antwoorden. De Fransche juweelen-expert Seror heeft in tusschen de te Londen gevonden ju weelen ter waarde van 7.500 pond onder zocht, en er foto's van gezonden naar Parijs Het onderzoek, dat wordt voortge zet, heeft ten doel, na le gaan of ook de andere juweelen van Stavisky thans in Engeland zijn. De gepensionneerde generaal Bardi de Fourtou werd gisteren gehoord door den rechter van instructie. Hij wordt be schuldigd van ongeoorloofde beïnvloe ding. Fourtou heeft in verschillende on dernemingen van Stavisky een leidende rol gespeeld. Toen na het verhoor eenige persfotografen hem op de binnenplaats van het Palais van Justitie wilden kie ken, werd de generaal zoo woedend dat hij op hen inrende en een hunner een vuistslag toediende. Zijn slachtoffer werd tegen den grond geslagen. De woedende generaal is direct door den eordedienst van het Paleis in arrest ge steld. Gisteravond is in de nabijheid van Bordeaux een auto, waarin twee Duit schers gezeten wareu in volle vaart tegen een boom gereden Het benzinere servoir werd vernield, met het gevolg, dat de wagen binnen een oogwenk in lichterlaaie stond. De beide Duitschers, een man en een vrouw, kwamen om het leven. Nader wordt omtrent het auto-onge luk bij Bordeaux gemeld, dat daarbij om het leven is gekomen de Duitsche film actrice Hildegard Alexandra Molina von Kluck, het eenige kleinkind van gene- raal-overste von Kluck Zij was met een filmmaatschappij naar de Pyreneeën ge weest en was op de terugreis naar Duitscliland. Het te Belfast gedomicileerde kust vaartuig Bantry is tijdens den mist met het tankschip Cardita in aanvaring ge komen en zoo snel gezonken, dat de red dingsbooten niet konden worden uitge zet. Van de tien leden der bemanning konden slechts vier worden gered. het conflict TSJECHO Het conflict tusschen Polen en Tsjecho- Slowakije neemt steeds fherpere vormen aan, aangezien men aan beide zijden revanche maatregelen is overgegaam Het aantal uit Polen gewezen Ts)cho Sl°waak- sche staatsburgers heeft reeds 21 ,be^lkt' Bovendien wordt thans uit Tsjechisch Silezië gemeld, dat de Tsjecho Slowaaksche autoriteiten het ontslag hebben geeischt van eenige daar werlkzame 1Poolse)p0'oïd,ê burgers. Tot nog toe hebben 12 Foolscne staatsburgers ontslag gekregen. Na een debat van eenige dagen nat soms tot opgewonden tooneelen Iaidd€ heeft het Finsche parlement m den Sin nacht met alleen de stemmen d^r Finsche concentratiepartij en der Vfllerlandsche vouksbeweging tegen emf zoogenaamde „blouse" wet aange nomen, waardoor het dragen van poli- nke uniformen en insignes in het open baar wordt verboden. De wet is in de eerste plaats gericht tegen de zwart blauwe uniformen der Vaderlandsche vo.ksbewegin. In besloten vergaderingen mag de uniform echter nog gedragen worden. j ^n, ®t°iit optreden van smokkelaars aan de Be.gische-N ederlandsche grens heeft eens temeer uitgewezen, dat vooral de Belgische douane-ambtenaren niet zijn opgewassen te gen den durf der smokkelaars, gezien het moderne materaal, waarover deze laatsten beschikken. „„^'0eiWe' reeds te voren gesignaleerd en ondanks alle maatregelen, welke waren ge nomen, door de douane-beambten voor een wegversperring enz., is een zware gepant- er7n langs den Fde-Malghen België in te rijden en on- *e °n,t'(0men. In dezen auto wa- i7m i j0ter binnengesmok- 1 uiWe! er °P werd geschoten kon de vrachtauto zijn weg voortzetten naar een onbekende bestemming. Ook langs den kant van Zeeland wordt druk gesmokkeld. Hier blijft echter vee de hoofdzaak. Te St. Pauwels Waes en te Steke- ne zijn talrijke stuks vee, waarvan de eige naars de herkomst niet konden opgeven, in beslag genomen. Het suikersmokkelen, hoewel dit thans in mindere mate geschiedt, blijft nog een zeer winstgevende zaak te zijn. Het zijn hoofd zakelijk grensbewoners, welke deze smokkel waar uit België Nederland trachten binnen te smokkelen. De Big Ben zal in de maanden Mei en Juni zw 'gen, aangezien er herstellingen aan zullen worden verricht. In deze pe riode zullen de klokken van de St. Pauls kathedraal in plaats van de Big Ben voor de tijdseinen op de radio worden ingeschakeld. Er zijn bij den ontzettenden brand te Hakodate 1556 personen om het leven ge komen. Volgens het politierapport zijn 87 buitenlanders dakloos geraakt, doch deze personen hebben geen lichamelijk letsel bekomen. 90 gevangenen zijn uit de door brand verwoeste gevangenis vrijgelaten, doch tot 25 Maart j.1. hebben 63 hunner zich weer bij de autoriteiten aangemeld. Het ministerie van buitenlandsche zaken ontkent categorisch het bericht van Daily Express (Londen) volgens het welk Japan- sche spionnen te Singapore zouden hebben gewerkt en dat Japan van plan zou zijn in Burma een vlootbasis in te richten. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat te Singapore een „agent" werkt die de Engelsch—Japansche betrekkingen ver troebelt. De zegsman refereerde aan het sensationeele, doch onjuiste bericht, dat in de Siameesche bladen is verschenen onder dagteekening Singapore 16 Maart. Volgens dit bericht zouden onverwacht vijf Japan sche duikbooten op de reede van Singapore zijn verschenen om Japansche onderdanen en bezittingen, welke in gevaar verkeerden, te beschermen. wordt nog bekend, dat het aantal der verwoeste huizen ongeveer 100 bedraagt. Het aantal gewonden is gestegen tot 60, waarvan, naar reeds gemeld werd, 12 zwaar zijn gewond Op den wervelstorm volgde een ongewoon hevige wolkbreuk, die begeleid word door een inktzwarte duisternis. In het Now Yorksche taxi-conflict is een wapenstilstand tot stand gekomen, waarbij de chauffeurs vakvereeniging haar leden opdracht heeft gegeven zich van geweldda den te onthouden. Uit Cleveland in Ohio wordt gemeld, dat tusschen politie en eenige duizenden inwo ners, die uit sympathie met de stakende textielarbeiders een groote betooging orga niseerden een ernstige botsing ontstond. De politie kon pas meester van den toe stand worden nadat zij van traangasbom- men gebruik had gemaakt. De leiders der vakvereenigingea van spoorwegpersoneel hebben gisteren beslo ten nadat hun besprekingen met de onder nemers zonder resultaat waren gebleven de zaak bij het Witte Huis aanhangig te maken. De voorzitter van de £r°ep van be sturen der spoorwegvakbonden, Whitney, heeft den president om een onderhoud ver zocht. Now Orleans is gisteren door een wer velstorm geteisterd, welke groote schade heeft aangericht en waarbij ook man" schenlevens te betreurens zijn. Zeven huibzenblokken zijn in een puinhoop veranderd. De verwarring is aes te grooter, aangezien de telefoon- en graafverbindingen, zoomede de uct\t_ voorziening, zijn gestoord, zoodat de alarmeering der reddingsmauschappen vertraging ondervond. Tal van gewon den zijn inmiddels uit het puin te voor schijn gehaald. Hoe hevig de storm was, blijkt uit het feit, dat een woonhuis van zijn fundamenten is weggevaagd Het puin kwam op een vruchtauto terecht. Naar thans is te overzien, zijn bij den wervelstorm, welke zeven blokken hui zen volkomen heeft vernietigd, geen menschenlevens te betreuren. Daaren tegen zijn tientallen personen gewond, o.w. 12 zwaar. STEFAN ZWEIG'S AMOK DOOR DR. J. B. VAN AMERONOEN. In een aan de voordracht voorafgaande inleiding over het in 1923 verschenen werk van den beroemden Duitsch-Oostenrijkschen schrijver, noemde dr. van Amerongen'Zweig een merkwaardig kunstenaar, die zich als tooneelschrijver, roman- en novellenschrijver, doch ook als beschrijver van historische per sonen grooten naam heeft verworven. Zweig schetste hij als een schrijver, die den lezer van het begin tot het einde gevan gen hojidt in den ban van zijn kunstenaars schap. Onmiddellijk valt zijn begrijpelijke menschelijkheid op. Zweig oordeelt of veroor deelt nooit en moraliseert evenmin. Hij geeft zijn figuren, zooals ze zijn en doet dit met een scherp psychologischen kijk. Hij ge voelt zich aangetrokken tot het beschrijven van uitzonderlijke figuren, die echter diep menschelijk blijven. Bij voorkeur plaatst hij die figuur in omstandigheden, waardoor de markante zijde van het karakter scherp naar voren komt. In Amok geeft Zweig ons het beeld van een slappen, morbiden medicus, die uit zijn lethargie opschrikt door een plotseling on verwachte gebeurtenis, waardoor zijn geheele wezen tot felle activiteit wordt opgewekt. Hij valt als slachtoffer van zijn emotie, doch niet voordat het proces in hem zich heeft voltrok ken. In Amok wordt sprekende ingevoerd een passagier van het stoomschip Oceania, die dan een mede-passagier in de schoonheid en de stilte van een maannacht een verhaal doet, een Poe waardig. Hij doet dit verhaal, omdat hij spreken moet, wil hij niet heelemaal te gronde gaan. De mede-passagier ervaart, dat een mede- mensch in nood verkeert en in hem ontwaakt het gevoel te willen helpen, doch aan het ein de van het verhaal in den stralenden tropen nacht met geen ander geluid dan dat van het tegen de kiel brekende water en het geklop van de machine, zegt de medicus, dat zijn medepassagier geen moeite moet doen om hem te helpen, omdat hij slechts één plicht heeft te vervullen, het geheim van de vrouw, die door haar trots onderging, doch waarvoor hij in den zielstoestand van een amokmaker een diepe vereering gevoeld had, te redden. En in dit streven gaat tenslotte ook de medi cus te gronde. In een voordracht van tweemaal 3/4 uur heeft dr. van Aroerongen ons het verhaal, dat in één van Zweig's novellenbundels wordt gegeven, geheel uit het hoofd, voor een uit gelezen gehoor doen leven. Dr. v. Amerongen heeft zich gisteravond doen kennen als een groot acteur, die er vol komen in slaagde, de hoofdfiguur op het dek van de Oceania voor ons te doen leven en die ons dwong geen moment aan iets anders dan aan het verhaal te denken. Het was een avond van hoogstaand kunst genot, die duidelijk maakte, waarom dr. van Amerongen zich vooral tot het drama voelt aangetrokken. Wie zoo voordraagt is niet alleen leeraar doch bovenal kunstenaar. Een warm applaus klonk aan het einde voor de voordracht, die geheel in een rust gevende sfeer werd gegeven. Waarom deze kunstavond Donderdag avond niet en gisteravond wel gehouden mocht worden, is ons tot op heden nog niet duidelijk Wij hadden gedacht, dat het hoofd van de politie, toen hem Woensdag duidelijk werd gemaakt, dat hij met het verbieden van de bioscoopvoorstellingen zijn wettige be voegdheid had overschreden, ook tot het inzicht zou zijn gekomen, dat elke avond waarvoor de publieke vermakelijkheidsbelas ting wordt geheven, nog lang geen avond van vermaak is. Wanneer men uit een ge meente komt waar deze belasting niet ge heven wordt, dan kan men dit zoo niet weten, doch de wethouders hadden dit toch wel even duidelijk kunnen maken. Nu heeft de verbodsbepaling als een willekeurige daad tegenover een bepaalde volksgroep gewerkt en willekeur maakt op den Nederlander nu eenmaal een onprettigen indruk. EEN OUDE BRANDSTICHTING. In de Nijenrode-zaak weer ter sprake gebracht. In het proces Onnes van Nijenrode is eenige malen een brand ter sprake gekomen welke in de oorlogsjaren heeft plaats gehad in het Westelijk Entrepot aan de Buyskade. Deze brand moet inderdaad, zooals door het politie-onderzoek van die dagen werd vastge steld, aangestoken zijn. Het Hbl. vertelt er het volgende van In den nacht van 26 op 27 Februari om een uur rukte de brandweer met veermat? rieel uit naar het pakhuis „Amboina be hoorende tot het complex van genoemd entre pot. De brand leek erger dan hij in werke lijkheid was; nadat de brandweer zich met veweld toegang had verschaft ontdekte men, dat op een der zolders een kleed, dat over een partij balen maanzaad gespreid lag, brand de, alsmede de jute van eenige dier balen. Juist toen de brandweer aanrukte wisten eenige rechercheurs twee broers te arrestee ren die zich op verdachte wijze op het terr-tn van het entrepot ophielden; twee andere per sonen die bij hun vlucht een blik petroleum of benzine hadden weggeworpen, wisten te ^EerTpartij rubber, die op denzelfden zolder lag, kwam er onbeschadigd af Geconstateerd werd. dat er met behulp van een centerboor gaatjes in de deur van dezen oakhuiszolder geboord waren. Deze gaatjes waren weer dichtgestreken met stopverf, welke dezelfde kleur had als de deur. Door de hitte waren de propjes stopverf er uitge vallen. is Uw verzuchting als Gij Uw keel voelt dik worden en U onprettig en rillerig begint te voelen. Stop die opkomende verkoudheid, ga vroeg naar bed. Neem één of twee "AKKERTJES" en morgenochtend voelt ge U prettiger dan ooit en Uw verkoudheid "gaat niet door". "AKKERTJES" stellen nooit teleur I N«hriandtd> Ongeëvenaard bij gevatte kou Product Griep, rheumatische pijnen. Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Volgens recept von Apotheker Oumont "AKKERTJES' Bovengenoemde prijs wordt verhoogd me tBijslag voor Omzetbelasting. Het schijnt, dat men de petroleum of ben zine door de gaatjes naar binnen heeft laten loopen en toen tot ontvlamming heeft ge bracht. De personen die gearresteerd waren en van wie een hunner thans met mededeelingeu aangaande het gebeurde voor de rechtbank verscheen, zijn toen op vrije voeten gesteld. JAARVERGADERING BOND TOT REDDING VAN DRENKELINGEN. Te Delft werd Zondag de 16de algemeene jaarvergadering gehouden van den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen. De voorzitter, de heer Bierlee, deelde mede, dat van den Kon. Ned. Zwembond bericht is ontvangen, dat de overeenkomst tusschen dezen bond en den N. B. R. D. ingaande 1 Juni a.s. niet wordt verlengd, daar het bestuur meent, dat door deze overeenkomst de groei van den K. N. Z. B. wordt belem merd. Op voorstel van den heer Meyerink zal een bibliotheek op het gebied van het red dingswezen worden opgericht, ten dienste der brigades. In het jaarverslag werd o.a. medegedeeld, dat 22 maal examen werd afgenomen. Van de 609 candidaten slaagden er 396 voor vol ledig diploma A, B of C en 213 gedeeltelijk. Als plaats der volgende algemeene verga dering werd aangewezen: Boskoop. Het aftredende bestuurslid, de neer J. W van Gemen te Amsterdam, werd herkozen In de plaats van den heer J. C. de Keule naar werd tot bestuurslid benoemd de heer J Bosch te Rotterdam. De heer De Keulenaar werd benoemd tot eere-lid. MOORDAANSLAG? Door surveilleercnJ? kommiezen is in den nacht van Zondag op Maandag te Vaals met een schot in de borst gevon den de 19-jarige K. Een kogel bleek dwars door de borst te zijn gegaan en daarna een arm verwond te hebben. K is naar het ziekenhuis te Heerlen over gebracht. In de nabijheid van de plaats waar K gevonden werd, lag een revol ver. Of hier sprake is van een misdrijf kon nog niet worden nagegaan Van een eventueelen dader werd geen spoor gevonden. ARRESTATIE IN EEN OUDE VERDUISTERINGSZAAK. In verband met een uitlating van den machinist C. de W. van de dorschvereeniging te Noordhoorn, die kort geleden door de rechtbank te Groningen werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf wegens verduiste ring van gelden van de aibeiders van die ver- leniging, waaruit zou blijken, dat er meer personen bij betrokken waren geweest, heeft de marechaussee aldaar het onderzoek in zake d^-ze verduistering voortgezet en thans ook een ongeveer 50-jarigen caféhouder, tevens administrateur van deze vereeniging, J. H. L., aangehouden. Men verwacht nog meer arrestaties. BRANDSTICHTING. (jistermiddag is brand ontdekt in de bosschen aan den* Bredaschenweg bij Tilburg ter hoogte van de Gaas. Het bleek, dat een zwerver, zekere S uit Venlo, die den nacht in een land huisje op de Gaas had doorgebracht in het landhuisje brand had gesticht en verder op een viertal plaatsen in het bosch. Daarna had hij zich bij een veld wachter gemeld en vertelde hem, dat hij den brand had gesticht om zoodoende er gens te worden opgenomen. De brand bleef beperkt, daar er weinig wind stond, tot wat jong dennenhout, terwijl het huisje bijna geen schade be kwam. S.. die gearresteerd is. zal heden ter beschikking van de justitie te Breda worden gesteld. NIEUW MALTHUSIAANSCHE BOND. Zaterdag en Zondag werd te Apeldoorn in de Poort van Kleef de jaarlijksche alge meene vergadering van den Nieuw-Malthju siaanschen Bond gehouden. Zaterdagavond werd de vergadering geopend door den Bondsvoorzitter, de heer J H. Goud, die wees op den snellen groei van den bond. De heer C. M. Embden Boas, arts. heeft een referaat gehouden over de methode Ogino Knauss—Smulders, bezien van medisch standpunt; de bondnsecretaris, de heer G. J Selier, refereerde over „Is periodieke onthou ding (beleving) synoniem aan Nieuw Malthusianisme?" Zondagmorgen werd de vergadering voort gezet. Aauwezig waren 92 afgevaardigdeu Het is een verheugend teeken, dat naast de strijd tegen de tuberculose en andere volksziekten, die tegen de kanker hoe langer hoe krachtiger gestreden wordt De sterfte aan kanker bedroeg in ons land in 1932: 12.24 op 10.000 der ge middelde bevolking, die aan tuberculose 6 44. De praeventieve geneeskunde heeft ook to.v. kanker een belangrijke taak te vervullen. De toenemende belangstelling in de strijd tegen kanker heeft de behoefte doen gevoelen aan de oprichting van een internationale vereeniging, die. zonder de nationale vereenigingen ook maar eenigszins aan banden te leggen, een trait-d'union tusschen die organisaties vormt. Ten einde tot de oprichting van een dergelijke Union Internationale te geraken, heeft de gewezen Fransche mi nister van Volksgezondheid, Justin Go- dart, een conferentie te Parijs bijeenge roepen. Deze conferentie, die 22 Maart in het Ministerie van Volksgezondheid heeft plaats gevonden, werd bijgewoond door vertegenwoordigers uit 30 landen. Uit Nederland waren afgevaardigd de directeur van het nstitluut voor Prae ventieve Geneeskunde, de heer J. P. Bijl en de Voorzitter van het Nederlandsche Kankerinstituut, Prof. zDr. W. M. de Vries. De conferentie benoemde den heer Justin Godart tot haar voorzitter en prof. de Vries tot een der onder-voor zitters. Algemeen werd de wenschelijkheid van de oprichting eener internationale vereeniging bepleit. Van de punten, die tot een uitvoerige discussie aanleiding gaven, kunnen worden genoemd de sa menstelling van statistieken, de vorming van een internationael bureau van dovu- mentatie betreffende alle vraagstukken, betrekking hebbende op kanker, de uit gave van een internationaal tijdschrift enz. De werkzaamheden der Union In ternationale zullen zoowel op weten schappelijk gebied als op sociaal gebied moeten liggen. Na afloop der voorloopige besprekin gen werd een commissie benoemd om do plannen verder uit te werken en voor stellen te doen. uit 36 afdeelingen, 64 belangstellenden, 7 artsen en 18 deskundige medewerksters. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental in het afgeloopen jaar was gestegen tot ruim 30.000. In 25 plaatsen werd de geweigerde stand vertoond voor 90.000 bezoekers. In het afgeloopen jaar werd medische raad werd ingesteld, bestaan de uit 5 artsen. Het verslag van den penningmeester, den heer F. Hoek, sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 17.200, het dr. Rut- gers-fonds met 3713 en het C.D.M. met 13 898. Besloten werd de algemeene vergadering in 1934 te Amsterdam te houden. PAARD EN WAGEN DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Eén gewonde. Gistermorgen is het paard van den landbouwer Abbink te Eibergen (Geld.) op hol geslagen, dichtbij een onbewaak- ten overweg. Het paard, dat een wagen, geladen met kunstmest, trok. werd door een juist aankomenden trein gegrepen. Pe voerman van den kunstmestwagen werd van den wagen geslingerd. Hij is met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis te Enschede overgebracht. Het voertuig werd geheel versplinterd. Daar de as van den wagen in de wielen van de locomotief geraakte, ondervond hei tieinverkeer een half uur vertraging. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Door de rijksambtenaren is gistermiddag in den Hinkaloordpolder onder Ossendrecht (N.-B.) een vrachtauto, welke ongeveer 2000 K G. gesmokkelde margarine bevatte, aan gehouden. De wagen met inhoud werd in beslag ge nomen. De bestuurder en een tweede inzit tende wisten te ontkomen. Uit de gegevens blijkt dat de wagen afkomstig was uit Zee land. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Doordat de rolluiken voor de ramen der woning van den heer Langeveld te Noordwijkerhout langer dan anders ge sloten bleven, werden bureau gistermor gen ongerust. Bij onderzoek, waarbij een ruit werd ingedrukt, bleek het echtpaar nog te bed te liggen De kamer stond vol kolendamp. De heer L bleek te zijn overleden; de vrouw leefde nog en werd naar het ziekenhuis gebracht. Haar toe stand is ernstig. Maandagavond heeft zich te Wol- phaartsdijk de 21-jarige P Verheule voor den tram-trein geworpen, waardoor hij werd overreden en gedood Door het vinden van een scheermes op het slacht offer bleek spoedig, dat. aan dit ongeluk nog meer was verbonden. Het slachtoffer had zich vóór den kerkdienst, welke des avonds in verband met het overlijden van de koningin-moeder is gehouden, er van overtuigd, dat zijn vroegere meisje, me: wie de verkeering onlangs was afgera. kt, niet naar de kerk was gegaan, waarna hij zich naar haar wo ning begaf ten einde haar te spreken. Toen zij weigerde naar buiten te komen, bracht hij haar met een scheer mes drie diepe sneden in het gelaat toe en vluchtte daarna de spoorlijn op tot de plaats, waar hij zich voor de tram heeft geworpen. Het meisje is direct naar het ziekenhuis te Goes vervoerd, waar Ibeek, dat baar wonden, hoewel zeer ernstig, niet direct levensgevaarlijk zijn.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9