Agenda Drama te Den Haag. Onnes niet in vrijheid. JkoviHciaat TUeums ^Binnenland Rechtszaken £ucfUoaact Ouidsdkciften £aatste berichten IDeec&ecicht Stad en Omgeoiiuk WARMENHUIZEN, WERKVERSCHAFFING IN WEST-FRIESLAND. NIEUWE NIEDORP. Totaal bezit der vereeniging per 1 Jan. '34 2126.11. CASTRICUM. ZIJPE. TEXEL WIERINGERWAARD. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Vrouw en kind geworgd. Rechtbank vindt geen termen aanwezig. Koning als „dierenvriend Weeroverzicht. PASCHEN. DE ALKMAARSCHE COURANT zal MAANDAG 2 APRIL (2en Paaschdag) NIET VERSCHIJNEN. DE DIRECTIE. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, des avonds half 8. hoofdnummer De Jantjes (Hoil. film uit het Amsterdamsche volksleven). Toegang boven 14 jaar. Zondag- en Maandagmiddag voorstellin. gen om 2 uur, half 5, 7 uur en half 10. Woensdagmiddag matinee. A. B. T„ 7.30 uur, hoofdnummer De bende van Monte Black (Wild-West-film); hoofd rollen John Wayne en „Duke". Toegang bo ven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De twee weezen (rom.-dram.) Toegang boven 18 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnummer Heldenlevens te koop (realistisch filmwerk). Toegang boven 18 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstellingen. Zaterdag 31 Maart. 8 uur, Concordia te Noordscharwoude, opening bazar. 3—9.30, gebouw A. J. C. aan de Doelen straat, schilderijententoonstel 1 ing. Zondag 1 April. 10 uur v.m.—5 uur n.m. in gebouw A. J. C aan de Doelenstraat, schilderijententoonstel ling. 8 uur, 't Gulden Vlies, Rolanda (operette uitvoering door de Alkm. Op. Vereen. Maandag 2 April. (2e Paaschdag). Half 2, Sportpark, motorraces. 7.30 uur, herv. 'kerk te St. Pancras, uit voering chr. gem. zangver. Looft den Heer. Zaal Kok te Rustenburg, feestavond VARA. Jaarvergadering L. T. B. *Deze vereeniging vergaderde dezer da gen in het Patronaatsgebouw, onder voor zitterschap van den heer W. Dekker. In zijn openingswoord besprak de voor zitter de iets betere bedrijfsresultaten van dit seizoen vergeleken met het vorige sei zoen. Spr. hoopte, dat deze verbetering mag aanhouden. Sprekende over de teelt beperking hoopte de voorzitter, dat ieder een zou medewerken opdat deze regee- ringsmaatregeling, welke naar wij hopen in het belang zal zijn van onzen tuinbouw, goed uitgevoerd wordt. Volgens het keurig gesteld jaarverslag waren op 1 Jan. 1933 136 leden en op 1 Jan. 1934 144 leden dus een vooruitgang van 8 leden. In 1933 is het bestuur met 2 'led enverméerderd. Verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer W. Dek ker. Deze heer werd met algemc ne stem men herkozen, en nam zijne benoeming aan. Verkiezing van een lid van het centraal bestuur der vc'lingsvereeniging wegens periodieke aftreding van den heer A. Tes- selaar. Bovengenoemde werd met over- groote meerderheid herkozen. Onderwijl werden tot kden van de com missie tot nazien der rekening en verant woording gekozen de heeren P, Tesselaar en P. Nannes. Bij monde van den heer P. Tesselaar werd geadviseerd de rekening goed te keuren. Aldus besloten. Indiening van voorstellen voor de verga dering der centrale veilingsvereeniging. Er werden geen voorstellen ingediend. Verkiezing van afgevaardigden vorr de vergadering der centrale veilingsvereeni ging. Gekozen zijn de heeren P. Nannes, P. Ooijevaar, Jb. Dekker Hz., L. K-men, A. Mekken, Jn. Dekker Hz., P. Tesselaar Gz„ W. Tesselaar, Jn. Tesselaar Gz. en P. Mosch Pz. Rondvraag. Bij de rondvraag wees de heer Jn. Deker Hz. op de geringe presen tiegelden voor de algemeene vergadering der veiling. De heer K. Mosch sloot zich hierbij aan. De voorzitter beloofde de zaak eens on der de oogen te zien en het volgend jaar bij de begrooting te behandelen. Hierna sluiting. De Nederlandsche Heide Maatschappij en de rijksinspectie voor de werkverschaffing hebben het loon in stukwerk van 50 cent op 45 cent per schuit modder gebracht bij de in Westfriesland geschapen werkverschaffing in den vorm van baggeren. De arbeiders en kleine tuinders, die bij deze werkverschaffing te werk worden gesteld, zullen nu echter in plaats van 4 schuiten 5 per dag mogen ha len, zoodat voor hen, die in staat zijn, dien grooteren arbeid te presteeren, de verdiensten kunnen worden opgevoerd. In de vergadering van ingelanden van den Moerbeekpolder is met algmeene stem men het bestuursvoorstel aangenomen om de polderlasten over 1934 te brengen van 7.50 op 7.- per H.A. Algemeene vergadering van de vereeni ging Onderlinge Hulp bij ziekte op Vrijdag avond ten huize van den heer Kossen alhier. Voorzitter was de heer Jb. B. de Jong De heer Rutsen bracht een kort verslag uit van de gehouden Bondsvergadering te Alkmaar. De heer A. Sapel bracht namens de commissie verslag uit van de rekening van den penningmeester. Alles was in de vol- maakste orde bevonden. totaal ontvangsten hebben bedragen 970.17. Totaal uitgaven 1147.19. Onder aftrek van een alsnog ontvangen bedrag van de? Bond a. f 62.— bedroeg het nadeelig sado 115.02. 6 Uitbetaald weiden 16 ziektegevalllen met totaal 986 ziektedagen. Per Ultimo Dec. j.1. bedroeg het aantal leden 73. Tot lid der rekeningscommissie wegens af treding van den heer Bosman, werd benoemd de heer D. Jonker. De beide aftredende heeren C. Rutsen en Jb. Blokker werden als bestuursleden herko zen en namen hun benoeming wederom aan. In de bestaande vacature aan de Lange- reis en het Oosteinde van 't dorp, wordt voorzien door benoeming van de heeren C. Groot en P. Kruin. Tot afgevaardigden naar de Bondsvergade ring werden benoemd de heeren Rutsen en Bosman. Het volgende punt van de agenda. „Wijzi ging huishoudelijk reglement" kon niet wor den afgewerkt wegens het niet aanwezig zijn van een voldoend aantal leden, wat voor deze wijziging reglementair wordt vereischt. Deze wijziging houdt verband met de aan vrage van de Koninklijke goedkeuring Dit punt zal in de eerstvolgende vergadering doorgang vinden. Verschillende mogelijkheden tot het aan werven van leden wat noodzakelijk is voor de kasmiddelen, werden besproken. Na de rondvraag welke niets opleverde, bracht de voorzitter dank aan de uitgetreden bestuurleden voor hetgeen zij voor de ver eeniging hebben gedaan, en sloot met een woord van dank voor de besprekingen de vergadering. Met pensioen. 1 April a.s. verlaat de assistent der spoor wegen, de heer P. Ewald, alhier met pensioen den dienst. De laatste 28 jaar was hij als zoodanig aan het station te Castricum werk zaam. Een comité werd onder leiding van den heer mr. Loeb opgericht en gister had in de 2e klasse wachtkamer het afscheid plaats. Door een auto werd de heer Ewald van zijn huis gehaal, vergezeld van zijn echtgenoote en zijn familie. De wachtkamer was voor deze gelegenheid in feesttooi gestoken. Hier heette de heer Polak de aanwezigen welkom. Hierna nam de heer mr. Loeb het woord, die gewag maakte van de vele vriendschaps banden die de heer Ewald onder de reizigers had weten te maken door de juiste wijze van optreden en de behulpzaamheid. Daarom hebben de forensen dit afscheid niet zonder meer willen voorbijgaan en hem heden hier genoodigd om afscheid te nemen. Spr. wenschte hem nog jaren van gezondheid en rust en om die gemakkelijker te maken, boden de forensen daarbij een ligstoel aan en een aquarel. Mevr. Ewald mocht van de jeugdige Clemens Marker een bouquet ontvangen. Hierna sprak dr. Leenaers als spoorweg arts. Onder aanbieding van een wandelstok, die den jubilaris het wandelen wat veraange namen zal tijdens zijn nu ingegane rust, ein digde spreker. De heer Ewald was door deze vele bewijzen van. vriendschap zeer onder den indruk. Tot molenmeester van den polder K. van het waterschap Zijpe en Hagepolder is be noemd, de heer A. Rens te Oudesluis. Op de haven te Oudeschild is een prachtig nieuw gebouw neergezet naar een ontwerp van den architect D. Saai te Alk maar. In dit gebouw is gevestigd een café en lunchroom. Het nieuwe gebouw is van prach- tigen stijl en doet den architect eer aan. Vanuit het op de le étage gelegen café-lunch room heeft men een prachtig uitzicht op de haven. Op de N.V. Wilton's scheepswerf te Rot terdam is deze week de nieuwe boot T.E.S.O. te water gelaten. Behalve het bijna volledig bestuur van T.E.S.O., was aanwezig de heer Abr. Wage naar, den zoon van den onlangs overleden voorzitter van Tex. Eig. Stoomboot-Onderne ming. Zooals men weet zal de boot „dokter Wagemaker" hceten. Het nieuwe schip zal nu naar de werf „De Wilton" te Schiedam gebracht worden, waar de machine geheel gereed staat. Met de verdere afwerking van de nieuwe boot zal wel minstens 6 wekend verloopen, zoodat vermoedelijk niet voor de tweede helft van Mei het nieuwe schip in de vaart gebracht kan worden. De datum van aflevering was aanvankelijk 1 Mei bepaald. Donderdagavond vergaderde de Coöp Boerenleenbank W.A. onder leiding van den heer H. K. Koster. Een goed geoutilleerde credietverleening kan een steun zijn voor het gemeenteleven. Ieder lid zal goed doen om ons op alle mo gelijke wijze te steunen. Met den wensch, dat dit zal gebeuren opende de voorzitter de ver gadering waarbij tevens nog werd gememo reerd het overlijden van den heer N. Koppes. De heer Koppes, aldus voorzitter, heeft maar kort met ons samengewerkt, doch heeft blijk gegeven van innige belangstelling en helder inzicht. Ook voor deze vergadering werd de heer Rezelman weer als secretaris benoemd. Medegedeeld werd dat op 20 December 1933 de Inspecteur van de Raiffeisenbank bij den kassier alles heeft nagezien en in orde heeft bevonden, waarvoor een woord van lof in het rapport was gebracht. De werkzaam heden nemen steeds toe. De crisisinstellingen maken*gebruik van de Boerenleenbank. Di verse uitbetalingen loopen over de leenbank. De kascontrole geschiedt door het bestuur maandelijks en door den raad van toezicht driemaandelijks en steeds op ongezette tij den. Alle posten worden stuk voor stuk nauwkeurig nagegaan. We kunnen verzeke ren, dat onze leenbank geen risico loopt, wat zeker wel een felicitatie waard is. De heer C. Schenk bracht hierna rapport uit over de rekening. Alles was in orde be vonden, zoodat tot goedkeuring werd geadvi seerd. Aldus besloten. Uit het jaarverslag van den kassier hebben we aangeteekend, dat het ledental op 31 De cember j.1. 103 bedroeg. Door 283 spaarders werd gebruik gemaakt van de voordeden der bank. Het hoogst in geschreven bedrag op een spaarbankboekje was 30.000; het laagste 1.01; het laatst uitgegeven boekje droeg het nummer 542. Van de loopende voorschotten werden er 3 afgelost, terwijl een nieuwe werd verleend. Op 31 December waren 9 voorschotten loo- Rmde. Het aantal dagboekposten was 2129. et totaal der ontvangsten bedroeg 1.146.123.94. In totaal werd uitgegeven 1.141.563.44. De winst over 1933 was 2317.14. Wan neer dit bij het reservefonds wordt gevoegd wordt dat een eindcijfer van 16.884.58. Het verslag werd onder dank vastgesteld. Op voorstel van het bestuur werd de rente van spaargelden bepaald op 3 pCt.voor verleende credieten en voorschotten 4 1/4. Wanneer de rente-standaard door de CB. wordt gewijzigd, wordt aan het bestuur door de vergadering machtiging verleend om in overleg met den Raad van toezicht ook hier de rente te wijzigen. De heer Daan Kaan werd herkozen als be stuurslid en de heer Jb. Kaan als lid van den raad van toezicht. In de vacature van wijlen den heer N. Koppes werd de heer C. Rezel man Jzn. met 22 stemmen gekozen, die zich deze benoeming liet welgevallen onder dank voor het in hem gestelde verhouwen. De heer K. Zijp bracht verslag uit van de gehouden algemeene vergadering te Utrecht. De heer P. J. Visscher werd gekozen als afgevaardigde voor de a.s. te houden verga deringen, terwijl eventueel door het bestuur een plaatsvervanger zal aangewezen worden. Als commissieleden voor het nazien der reke ning 1934 zij volgens rooster aangewezen de heeren A. Sleutel, Cor Kaan en C. Waiboer Czn. De heer D. Rademaker is reeds plaats vervanger, terwijl nu de heer K. Zander met 17 stemmen als tweede plaatsvervanger werd gekozen. Daarna sluiting. NA HET OVERLIJDEN DER KONINGIN-MOEDER. De krans uit Indië. De krans van de „Vaderlandsche Club" in Nederlandsch Indië, Donderdagavond aan gebracht per „Pelikaan", is gisterochtend omstreeks half twaalf neergelegd bij den hoofdingang van den koninklijken grafkelder in het koor der Nieuwe Kerk te Delft. E>e krans is vervaardigd van donker blauwe Indische immortellen, omwonden met oranjelinten, waarop: „Laatste groet van overzee aan onze beminde koningin-moeder1', de Vaderlandsche Club. Rouwbezoeken bij Jhr. Röell. De commissaris der koningin in Noord- holland en mevr. Röell hebben gister in hun woning te Haarlem bezoeken ontvangen van hen, die van hun gevoelens van rouw wegens het overlijden van de koningin-moeder wenschten uiting te geven aan het hoofd van de provincie. Zeer vele burgemeesters en an dere autoriteiten in de provincie en particu lieren hebben blijkens bericht in het Hbld. van deze gelegenheid gebruik gemaakt. VERKEERSONGEVALLEN. Onbekende automobilist reed iemand dood. Gisteravond is de heer H. uit Maastricht op den rijksweg Maastricht-Tongeren door een tot dusver onbekend gebleven automo bilist aagereden en op slag gedood. De onge lukkige was 41 jaar oud en gehuwd. WAARSCHUWING. De burgemeester van Enkhuizen waar schuwt tegen Arie Oversier, geboren 1 December 191 te Rotterdam, colporteur, liggende met een woonschip te Amers foort, die met zijn zoontje Jan, 17 jaar en Zwaantje Wals, geboren 23 Augustus 1917 te Amsterdam met christelijke lec tuur leurt en daarbij voorgeeft, dat de baten voor de zending bestemd zijn, wat onjuist is gebleken. VALSCHE OORMERKEN. Een 63-jarige landbouwer te Apeldoorn was door de rechtbank te Zutphen wegens het aanbrengen van valsche oormerken bij vorkens veroordeeld tot een maand gevange nisstraf. Bij de behandeling van zijn zaak in hooger beroep voor het Arnhemsche Hof werd net O.M. niet-ontvankelijk in zijn vordering ver- klaard, zoodat verdachte vrij uitgaat. De Kwartel (uitreis) is te Singapore aan gekomen; de Snip (uitreis) landde gisteren te Athene, De Kwartel (uitreis) is te Bandoeng ge land; de Oehoe (thuisreis) te Calcutta. „Universum". Wij ontvingen het April-nummer van Dalmeier's „Universum" ter bespreking. „In Groenland met de Pooljaar-expedi- tie" is de titel van het eerste artikel, waarin de diverse natuurverschijnselen aan de Noordpool worden besproken; verder een artikel van de band van ir B. Swanenburg: „De techniek van de spre kende Film", een belangwekkende be schrijving van het wezen der geluids filmtechniek; „Tuindroomen en hun verwezenlijking", dan „Wantoestanden om de Roode Zee" hetgeen handelt over Slavenhandel in het nabije Oosten; dan een, we zouden haast zeggen, „branden de" kweste n.1. „Het radio-vliegbaken' wat velen zich zullen herinneren uit de aankomst van de „Pelikaan" van zijn recordvlucht; duidelijk wordt daar de werking van het baken in verklaard; van de hand van mej. mr. J W- L Meijer: „Individueele Psycho.ogie en Sexualiteit"; verder een vervolg in de serie van dr. J. C. v. d. Steen: Ons Aqua rium, ditmaal getiteld: „De levende have"; in de serie „Het Grootsch Heelal" verscheen ditmaal van dr, U. J. Rutgers een interessant artikel „Van Jupiter tot Pluto"; verder een artikel geheeten „De muziek der eerste Christenen", een aar dige geschiedkundige verhandeling; het vervolg op „De Onderdaan" van Hein- rich Mann; in de serie van mr. J W. L. Meijer, de Wieg der beschaving zien we ditmaal „Athene in de Vijfde Eeuw „De jeugd van Guido Gazelle" in de se rie Moderne Vlaamsche letterkunde van prof. dr. A. Vermeuylen; van dr. U. J. Riftgers nog „Verspreiding en Ontleding van het Licht", dan een artikel over zweefvliegen „Hoe ik Zweefvliegen leer de" en nog vele andere belangwekkende artikelen, die het Aprilnummer weer tot een zeer interessant geheel comple- teeren. (Ongecorrigeerd.) In het perc Vcenkade 138 te Den Haag heetf zich 'n drama afgespeeld. Daar is gevestigd 'n melkwinkel van N. L. V. De zaak was Vrijdag den geheelen dag gesloten, hetgeen voor een melkwinkel op zich zelf al eenigszins vreemd was. Maar het werd nog vreemder, toen de buren zagen, dat zoowel op de deur van den winkel als op het raam briefjes hingen. Op het eene papier stond geschreven: „Heden gesloten wegens familieomstandig heden" en op het andere: „Morgen gesloten wegens familieomstandigheden". Men vond echter geen aanleiding de polith te waar schuwen. Anders werd het echter toen gisterenavond de familie V. bezoek kreeg van een broer van mej. V. en een melkleverancier uit de Toren straat, wien op hun bellen geen antwoord werd gegeven. Deze vonden nu toch wel aan leiding zich van een en ander op de hoogte te stellen. Zij waarschuwden de politie, die hier op een onderzoek ging instellen. Via een be lendend perceel en door over een schutting te klimmen verschaften surveilleerdende agen ten zich toegang tot de achter-slaapkamer. Daar deden zij een gruwelijke ontdekking. De 23-jarige echtgenoote en het kind van het echtpaar V., het vier maanden oud zijn de jongetje Jacobus, werden dood op bed ge vonden. Vermoedelijk zijn zij door worging om het leven gekomen. Zooals later bij onderzoek bleek, was V. niet bij zijn familie in Den Haag geweest. Zware vermoedens van moord zijn tegen hem gerezen. De toestand van de lijken wees uit, dat deze dubbele moord moet hebben plaats gehad in den nacht van Don- zijn verblijfplaats kunnen komen. Hij moet vrouw en kind met de handen geworgd hebben. De vrouw werd gevonden met een crucifix in de handen. Het is niet onmogelijk dat bij den dader financieele zorgen een rol gespeeld hebben bij deze wanhoopsdaad. De rechtercommissaris en de substituut officier van justitie, mr. Hoekstra, hebben heen een bezoek aan het perceel gebracht. Vandaag is de 21ste zittingsdag van het Onnes-proces. De belangstelling is weer aan merkelijk toegenomen, want vanmorgen ver wacht men de beslissing van de rechtbank op het verzoek van den verdediger tot vrijlating van verdachte Onnes. Het is reeds bij half elf als de rechtbank binnen komt. De president deelt dan mede, dat de rechtbank geen termen vindt verdach te in vrijheid te stellen op grond van de fei ten tijdens het onderzoek naar voren geko men. Ook vindt de rechtbank hiertoe geen termen op grond van verdachtes gezond heidstoestand, aangezien dr. Lichtenbelt den patiënt gedurende den tijd door hem in voor arrest doorgebracht, niet heeft gezien. Zou verdachte op grond van zijn gezondheidstoe stand het verzoek tot in vrijheidstelling wil len herhalen, dan zou dit niet ter openbare behandeling moeten geschieden, doch kan verdachte daartoe een request indienen. riet getuigenverhoor wordt dan voortge zet. De vee-arts uit Naarden, dr. H. ter Beek verschijnt voor het hekje. Zooals men weet heeft mr. Muller Massis getuige Koning naar aanleiding van diens verklaring, dat hij een dierenliefhebber was gevraagd of hij ooit de pooten van zijn lievelingshond van zijn vrouw heeft stukgeslagen. Koning heeft daar ontkennend op geantwoord. In verband daarmee heeft de verdediging dr. ter Beek gedagvaard. Deze verklaarde, dat hij als vee-arts indertijd de dieren van den heer Koning behandelde. Van een stukgeslagen poot wist hij niets te verklaren. Wei heeft Koning hem indertijd gevraagd, uit pesterij drie honden van zijn vrouw te willen dooden Later stuurde Koning zijn chauffeur om ver- gif. Wat getuige niet verstrekte. Deze chauf feur had getuige verteld, dat zijn patroon had opgedragen de honden dood te schieten. Het is getuige daarom opgevallen, dat Ko ning zich door een dierenvriend uitgaf. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Gistermiddag is te Maarsen (U.) uit een sloot opgehaald het lijkje van een pasgeboien kind. Om het halsje zat een lint, waarmee dit kind vermoedelijk i3 geworgd. In de nabijheid van he lijkje dreef een mand Waarschijnlijk .e mai!d door dcn stroom gekanteld en het lijkje eruit gevallen. naar waarnemingen, verricht in den m«, van 31 Maart. mor^ Medegedeeld door het Kon.' Nederl m»i Instituut te De Bildt Verwachting, geldig tot den avond va* i April: ,ai1 1 wakke tot matigen wind uit oostelijk» ri v tingen; licht tot half bewolkt; droog wl?" later iets zachter. Weer! Na het wegtrekken van de kleine storW welke gisteren hier te lande noordwestelHf' winden bracht, heeft de hooge druk zich 3 der uitgebreid over het noordwesten en zuid oosten en is de depressie op den oceaan in derdaad naar de Golf van Biscaye getrokken' maar neemt in beteekenis af, zoodat van' Noorwegen en Zuid-Zweden tot Midden Europa en de Golf van Biscaye zwakke tot matige oostelijke winden waaien, bij over het algemeen stijgenden barometerstand. Er i gisteren zeer weinig neerslag gevallen ft vooruitzichten voor de Paaschdagen zijn dus gunstig met kans op geleidelijk stijgen* temperatuur. In Zuid-Zweden valt nog een weinig regen en sneeuw. Ook in Ierland is de lucht betrokken en er valt een weini» regen. ^^4 In Zuid-Frankrijk heerscht op veel plaat, sen windstilte bij stijgende temperatuur. De vorst in Scandinavië is nog slechts van wei nig beteekenis. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.58 licht op. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 31 Mrt. 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 235000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 2.20—240; 58-60 2.30-/2.40 60-62 2.30-i 2.50; 62-64 2.40-/ 2.60; bruin 64- 66 2.50-/ 2 80. 25000 stuks Eendeieren 2.10-/ 2.30. JONGEN TE WATER GEVALLEN. Gistermiddag speelde de ongeveer 8-jarige Dirk Schipper te dicht aan den waterkant aan de Oudegracht. Hij kon op een gegeven oogenblik zijn evenwicht niet meer bewaren en tuimelde te water. Zijn positie werd zeer hachelijk, maar gelukkig verscheen Jb. Hui- berts, werkzaam bij de firma Meiboom, spoe dig ten tooneele. Hij wist den knaap spoedig op het droge te krijgen. DE ONGELUKSPAAL OP HET WAAGPLEIN. Hoe vaak we het ter ziele gaan van den End- cement-reclame-bak al niet hebben vermeMf is ons onbekend, maar volledigheidshalve willen we ook dezen keer niet achterwege blijven. Gistermiddag dan voelde een vracm- auto weer een sterke neiging tegen den paa op te botsen, met het zielige gevolg, dat no glas van den Enci-lichtbak in gruizc'^®"*" ter aarde zeeg. Als bijzonderheid zij ver» meld, dat bij net „loskomen" van den vracn auto de bak 90 pCt. gedraaid werd. Tot den volgenden keer maar weer. DE HEER J. CLOECK. De heer J. Cloeck, die voor enkele weken zoodanig door een auto-ongeval werd g« fen, dat hij in het ziekenhuis moest woro opgenomen, is in zooverre hersteld, ex m heden het ziekenhuis kon verlaten. AUTOBOTSING. Op het gevaarlijke kruispunt te 't Btj* tje te Schagerbrug had een botsing P tusschen twee vrachtauto's, een van 11 J. H. te St. Maarten, de andere van vradgj der A. P., alhier. Persoonlijke ongeM» kwamen niet voor. Beide wagens w echter belangrijk beschadigd. u De gemeente-politie stelt een onderzo» naar de schuldvraag. OPENBARE TIJDREGELING PROF. WISSE. De bekende prof. G. Wisse van ^Pe'^°de zal Woensdag 4 April 's avonds 8 u Geref. kerk alhier een openbare "lcl 0ns den. Daar in de grootere plaatsen rina|en vaderland, waar genoemde prof. m een openbare tijdrede uitgespro!,.,arht'Pa' kerken of zalen te klein bleken, ven trimonium ook in Alkmaar een en - -- irimonium ook in nuuwcu langstelling. Plaatsbewijzen zijn ver* m Qft bij den boekhandel K. ter Burg t.o. kerk. DE WINKELSLUITINGSWET^ Aan belanghebbende winkeliers r mi degedeeld, dat alle paft^ó stede op aandag 2 April a.s. -cjit* dag) den geheelen dag tot de« -oge" uur voer het publiek geopen eer zijn Den len Paaschdag wora gewonen Zondag beschouwd-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2