Agenda KOUDfEl VEILIGHEID JUtMicaües tBiwiwland £ucfituaact Oieck School JijdscPitiftm tBxugcUike Stand tycL £aatste Berichten Stad en Omgeving. W&ecBecicht HINDERWET. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE REDDING VAN DE TSJELJOESKIN-BEMANNING. Vliegtuigen zoek. FRANSCH MARINE VLIEGTUIG NEERGESTORT. WINKEL (Maart.) kost niet veel tijd. Veilig rijden is „de moeite waard": 5 minuten tijdverlies kan het be houd van Uw leven zijnl Neemt steeds: Na de algemeene felicitatie en een dank- lfoor kleine tuinen. Stedelijk Muséum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 'tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, des avonds half 8, hoofdnummer De Jantjes (Holl. film uit het Amsterdamsche volksleven). Toegang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer De bende van Monte Black (Wild-West-film); hoofd rollen John Wayne en „Duke". Toegang bo ven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De twee weezen (rom.-dram.) Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnummer Heldenlevens te koop (realistisch filmwerk) Toegang boven 18 jaar. Woensdag 4 April. 8 uur, Waakt en Bidt, tijdrede door prof. Wisse. 8 uur, in 't Gulden Vlies, optreden Tholen en van Lier, met revue Tijd is geld. 8 uur, café van Gemeren te Heiloo, verga dering afd. Witte Kruis. Bij besluit van 3 April 1934 is aan den heer B. SCHOEN, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van een graanmalerij, door het bijplaatsen van een electromotor van 5 P.K., voer aan drijving van een graanelevator en twee transportschroeven, in het perceel N EUWESLOOT pr. 23, alhier. Alkmaar, 4 April 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter ge meente-secretarie, afd. bevolking: Hendrica Elizabeth Wempe, geboren te Gorinchem, 12 Augustus 1893, gekomen van Bergen N.-H. MEISJE VAN EEN AUTO GEDUWD OF GEVALLEN? In de Spoorstraat te Roosendaal zageh voorbijgangers Zondagavond een meisje van de treeplank van een auto vallen. De auto, waarin zich twee personen bevonden, reed snel weg, terwijl het meisje, B. geheeten en ter plaatse woonachtig, op den weg bleef liggen. Het schijnt dat zij van de treeplank is geduwd of wel is gesprongen. Zij werd in hotel Goderie verbonden en door dr. v. Turnhout behandeld. Particulieren hebben den auto achter volgd en op den Nispenschen weg inge haald. De inzittenden bleken twee personen uit Klundert te zijn, die door de politie in arrest zijn gesteld. DE WERKLOOSHEID. De directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat de werkloosheid on der de 593,000 leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen in de week van 5 t/m 10 Maart 25.4 pet. heeft bedragen. In de vorige verslagperiode (19 t/m. 24 Februari) be droeg het percentage 26.9; de werkloosheid is dus in den loop van twee weken gedaald met 1.5 pet. In de overeenkomstige week van het jaar 1933 bedroeg de werkloosheid 30.3 pet. Bij 1064 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 10 Maart 1934 in to taal 371,047 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 354,006 mannen. Van dezen wa ren werkloos 346,596 personen, onder wie 334,713 mannen. Op 24 Februari bedroeg het totale aantal ingeschreven werkzoekenden bij een ongeveer gelijk aantal organen 383,591. Van dezen waren werkloos 359,511 personen, onder wie 347,657 mannen. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden is derhalve sedert 24 Fe bruari gedaald met 12,544, het aantal werk- loozen met 12,915. DORUS RIJKERSFONDS. Aan het jaarverslag 1933 van het helden der Zeefonds Dorus Rijkers is ontleend, dat gedurende de beide laatste jaren ten gevolge van de slechte tijdsomstandigheden zeer vele leden zich genoodzaakt hebben gezien te bedanken voor hun lidmaatschap, en er weinig giften zijn ingekomen, de colportage met de brochures der D. R.-bibliotheek heeft ook niet veel Opgeleverd, zoodat dit jaar we der een nadeelig saldo is ontstaan, dat wel iswaar ruim 5000 minder is dan verleden jaar, maar toch nog meer dan de helft der baten bedraagt. Het hoofdbestuur heeft daarom in overleg met het college van commissarissen beslo ten, voorloopig geen nieuwe uitkeeringen toe te kennen, doch zich te bepalen tot het hand haven van de bestaande uitkeeringen. In 1934 zal getracht worden, de baten te ver meerderen door het organiseeren van een lo terij van 60.000 loten a 1. :nj De vereeniging telde op 31 December 1200 gewone leden en 138 begunstigers. In 1933 zijn in verscheidene gemeenten openbare collectes georganiseerd, welke een bate van 5100 opleverden. In het verslagjaar werden ondersteunin gen verleend: aan 140 personen tot een to taalbedrag van 35,745. INBRAAK BIJ GEMEENTE ONTVANGER. Het Haagsche gerechtshof vernietigde heden het vonnis der Haagsche recht bank, waarbij zijn vrijgesproken de 48- jarige chauffeur A. J. D. en de 31-jarige koopman A. B. uit Den Haag van den hun ten laste gelegden diefstal in ver eeniging met braak, welke in den nacht van 30 Juni op 1 Juli van het vorig jaar in het kantoor van den gemeente ontvanger te Naaldwijk is gepleegd. Door den advocaat-generaal was met vernietiging van het vrijsprekend von nis tegen de beide verdachten dezelfde straffen gerequireerd als door het O. M. in eerste instantie, n.1. 7 jaar voor D. en 3K jaar voor B. De Snip (uitreis) is Dinsdag in Jod- phur aangekomen. Drie Russische vliegers, die uit Ana- dir waren opgestegen om de bemanning van de Tsjeljoeskin te redden, zijn sedert hun start verdwenen. Men maakt zich over hun lot ten zeerste ongerust. Bij Villeneuve-Le-Roi in Frankrijk is een marine-watervliegtuig gistermiddag in de Seine gestort. De piloot en de mecanicien kon den behouden uit de overblijfselen geborgen worden. Contre-admiral Martin, die als pas sagier de vlucht had meegemaakt vond bij den val den dood. Tot hoofd der R.K. school te Spanbroek is benoemd de heer G. Laan te Houtrakpol der. Voor den nieuwen cursus aan de school voor U.L.O. te Noordscharwoude hebben zich 22 leerlingen aangemeld. Tot onderwijzeres aan de o.l. school te De Rijp is benoemd mej. A. B. Keijzer te Oude-Tonge. SCHOOLKWESTIE BIJGELEGD. In een vergadering van de oudercommissie en den inspecteur van het L.O. te Heeren veen, hebben ouders van leerlingen zich be reid verklaard hun kroost na Paschen weer ter openbare school te zenden, nadat de on derwijzer die wegens t.b.c. langen tijd ziekteverlof had had toegezegd zich om de twee drie weken te zullen laten onder zoeken door het T.B.C. Consultatie-Bureau te Heerenveen. De brandweer. Verschenen is het eerste nummer van een nieuwe periodiek, De Brandweer, een popu lair technisch maandblad onder redactie van ir. A. M. Schippers. In het eerste nummer wordt natuurlijk een „verklaring" afgelegd en de hoofdredactie zegt o.rn.: „Een der redenen, waarom nu dit maand blad is opgericht, is om iedereen op de hoog te te houden van den modernen stand dèr brandweer." Tal van gezaghebbende personen werken aan die tijdschrift mede, er is een vraakbaak voor ieder en tenslotte zal aandacht worden gewijd aan bluschmogelijkheden in water- arme streken, aan het voorkomen en blus- schen van bosch-, heide- en veenbranden, enz., enz. In het eerste nummer wordt de mededee- ling gedaan van „branden, waarbij iets valt op te merken", en verslag van de blussching van den brand in het motorschip „Indra- poera" enz., enz. Tenslotte een artikel van J. C. E. Sand over de reddingwagens der Amsterdamsche brandweer. Het eerste nummer ziet er verzorgd en vooral technisch goed uit. Overleden: Maartje Bart, oud 78 jaar, weduwe van C. Hartog. EGMOND-BINNEN (Maart). Geboren: Hendrikus, z. v. Antoon Admiraal en Catharina Agatha Leve ring. Christiaan Johannes, z. v. Cor- nelis Baltus en Alida Zutt. Pieter, z. v. Jan Strooker en Hendrica Groen. Hendrikus Jacobus, z. v. Johannes Pe- vxren, trus van Dam en Maria Houtenbos. Petrus Jozef, z. v. Petrus Smit en Maria Schuit. Pieter Antonius, z. v. Willem Dekker en Jacoba de Waard. Ondertrouwd: Jacobus Cornelis Zomerdijk, van Limmen en Maria Bal tus. AKERSLOOT (Maart). Geboren: Jozephus Franciscus, z. v. J. van Sikkelerus en M. H. v. d. Poel. Johanna Catharina, d. v. J. J- Kuijs en M. A. de Lange. Theodorus Gerar- dus, z. v. A. Blok en W. P. Verlaan. Johannes Petrus, z. v. J. J. Baltus en D. Spaansen. Franciscus Jozef, z. v. C. J. v. d. Hulst en A. M. Baas. Leendert en Hendrik, zoons v. G. Stolk en A. v. d. Linden, wonende te Brakel. Johannes Jozephus, z. v. Th. Renkel en G. Bloed jes. Overleden: Klaas Vennik, oud ..,9 jaar, overleden te Leiden. Maria Beemsterboed, oud 42 jaar, echtgenoote van N. Zonderzorg. Ondertrouwd: L. Groeneweg te Maasdam en G. A. y. d. Snoek te Alphen aan den Rijn, onlangs alhier. A. F. v. Vugt en A. F. H. van Hees te Utrecht. (Ongecorrigeerd.) ONTDUIKING INKOMSTENBELASTING. De zanger van het levenslied C. P wonende te Bloemendaal, stond vandaag voor de vierde kamer der arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam terecht, verdacht van ontduiking van de in komstenbelasting. Op 3 Januari werd Lij te dier zake bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. Hij kwam van dit vonnis in verzet, zoo dat vandaag de zaak opnieuw diende. De officier van justitie requireerde heden 3000.boete subs. 100 dagen hechtenis, benevens een voorwaardelij ke gevangenisstraf van drie maanden, met een proeftijd van drie jaar. De ver dediger drong met klam aan op vrij spraak subs. verzocht hij clementie voor zijn cliënt, met het oog op diens antece denten. Vonnis 18 April. GESLAAGD. De heer G. Smiers alhier is geslaagd voor het examen ter verkrijging van het Coupeursdiploma. Voor het op 31 Maart te Utrecht gehouden examen van de Nederl. Vereen, van Leeraren in Stenografie Groote en machineschrijven, slaagden volgens Rhyhmische methode: Mej. G. Madderom, Stompetoren, machine- schrijven, practijk-diploma, met een snelheid van 166 aanslagen foutvrij per minuut; Mej. T. Dekker, Zijpersluis, machineschrij ven, practijk-diploma, met een snelheid van 160 aanslagen foutvrij per minuut; Mej. Iet de Beurs, Alkmaar, machineschrij ven, practijk-diploma, met een snelheid van 167 aanslagen foutvrij per minuut. ARBEIDERSMUZIEKVEREEN. „ONTWAAKT". Bij de trekking van de verloting is de eerste prijs gevallen op no. 755, de tweede op no. 20, de derde op no. 703. ONGEWENSCHTE AUTOMOBILISTEN. Door de politie te Den Helder zijn als verdacht van diefstal van een auto ten na- deele van den kolenhandelaar S. A. aange houden diens vroegere knecht W. en de arbei der R. De verdachten hadden met den auto, die eerst uit de garage van den eigenaai werd gehaald, een uitstapje gemaakt naar Friesland. In de buurt van Franeker moesten zij den auto wegens een defect achterlaten, waarop zij over Groningen wederom naar Den Helder terugkeerden. Hier wachtte ech ter de politie de beide touristen op, die hen ter beschikking van de justitie heeft gesteld. Zij zijn ingesloten in het Huis van Bewaring te Alkmaar. 25-JARIG JUBILEUM W. KLEIJMEER. De heer W. Kleijmeer herdenkt heden den dag, waarop hij voor 25 jaren als kleer maker bij de firma H. S. Cloeck in dienst trad. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit werd hij hedenmorgen met zijn echtgenoote, doch ter en moeder in de zaak ontvangen en na mens de firma, in tegenwoordigheid van het overige personeel en familieleden der fir manten, toegesproken door den Cloeck. De heer Cloeck stelde voorop, broer, door het bekende ongeval ir. staat was aanwezig te zijn, zoodat hij in plaats van zijn broer het woord voerde. In waardeerende bewoordingen stelde hij in het licht wat de jubilares voor de zaak was geweest, waarbij hij daarvoor de dank van de firma overbracht en deed uitkomen, dat het voor de verwanten van den jubilaris een voldoening moet zijn, op een dag als die van heden, de naar voren komende waardee ring te mogen ervaren. Uit erkentelijkheid bood hij den heer Kleijmeer een eikenhouten dressoir aan. Namens het personeel werd den jubilaris hierna toegesproken door den heer K. Wit- ziers, die namens het personeel hun kame raad een fraaie lamp aanbood. Namens een deputatie van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, vertegenwoordigd door dr. Mol en de heer Albert de Lange, werd de jubilaris toegesproken door den heer de Lange, die deed uitkomen, dat de Maatschappij alleen op verzoek van den pa troon het bekende diploma uitreikt, omdat uit een dergelijk verzoek voor de Maatschap pij blijkt, dat er bij den patroon achting en waardeering voor den jubilaris bestaat, waardoor deze in het diploma het bewijs van die achting kan zien. heer G. dat nog zijn niet Groenten zaaien en planten De in de bak te kiemen gelegde tuinboo nen, doperwten en peulen, worden nu buiten uitgeplant. Tuinboonen planten we op 12 tot 15 c.M. afstand bij een rijenafstand van 60 60 c.M. Voor opvolgende oogst kunnen we nu direct ter plaatse zaaien. Doperwten en peulen planten we 2 of 3 tegelijk, op een af stand van 5 a 6 c.M. bij een rijenafstand van 1.20 tot 1.40 M. Ook hiervan zaaien we voor opvolging weer, waarvoor we nu van doperwtensoorten als: Vlijmsche krombek en Kaapsche groene gebruiken. Tusschen de erwten en peul#irijen zaaien we spinazie, radijs, raapstelen of dunsel. We zaaien nu ook zomerpeen en om dit lastige zaad naar behooren te kunnen uitstrooien vermengen we het met een weinig zand. Voor het be zaaien van een bed met een oppervlakte van 10 M.2 hebben we 20 gram zaad noodig Door het zaad kunnen we een weinig radijs mengen. Deze wordt toch geoogst voordat de peen flink begint te groeien. Um het wie den en uitdunnen van peen te vergemakkelij ken maken we de bedden niet breeder dan 1.20 M. Het zaad moet goed ingehakt, en op droge gronden aangetrapt worden. Langs het peenbed kunnen we nog een rij kropsla (weewen) uitplanten. Kropsla plan ten we op 25 a 30 c.M. afstand bij een rijenafstand van 30 c.M. Tusschen de rijen kunnen we nu pootuien uitplanten welke op de rij ongeveer 12 c.M. uiteen komen. Wan neer we van sla daarvoor de overwinterde weeuwenplanten gebruiken kan deze al vroeg worden geoogst en hindert ze de groei van de pootuien niet. We kunnen r,u ook zaaduien zaaien maar op veel gronden geven pootuien betere resultaten. Wel zijn deze laatste minder duurzaam. Om ook voor laat gebruik uien te hebben planten we dan sjalotten. Deze worden nu geplant op een afstand van 15 c.M. Dit gewas kan men zeer goed telen tusschen stokboonen. De stokken hiervoor plaatsen we op 70 tot 80 c.M. rijenafstand zoodat ook de sjalotten deze rijenafstand dan krijgen. Ook kunnen we een dubbele rij met een tusschenruimte van 25 c.M. tusschen de stokken planten Sjalotten worden vooral zeer ondiep ge plant. De onder glas overwinterde bloem- koolplanten (weeuwen) worden nu ook uit geplant. We geven ze een afstand van 60 tot 80 c.M. en zorgen voor een rijk bemeste, stikstofrijke grond. Tusschen de bloemkool- rijen kunnen we telkens een rij kropsla plan ten. Soms teelt men tusschen bloemkool nog spinazie maar hiervan heeft de kóól ge woonlijk veel te lijden. We zaaien nu ook roode, witte en savoye kool opdat we straks de beschikking hebben over de benoodigde planten. Onder glas zaaien we nu tomaten, augurken en komkommers. woord van den jubilaris werden ververschin- gen aangeboden, waarna de heer Kleijmeer en zijn familieleden per auto naar huis werd gereden en den dag verder feestelijk in fami liekring doorbracht. ONDERSCHEIDING. Bij K. B. is toegekend de zilveren eere medaille der Oranje-Nassau-Orde aan den heer J. Jonker te Petten, gemeente Zijpe, eer vol ontslagen voorwerker bij het Staatsbosch- beheer. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 27 Maart—4 April 1934. Nieuwe zaken: Alkmaar: M. J. Knol, Luttik Oudorp 94, kapper; P. Broks, Zocherstraat 10, lood- en zinkwerker. Den Helder: W. v. d. Vaart, Ruighweg 5, handel in ijzerwaren, verfwaren en borstel werken, Heiloo: J. C. Mol, Westerweg, brood- en beschuitbakkerij. Wijzigingen: Alkmaar: J. Jonker, Scharloo 5, leesbiblio theek, papier- en kantoorboekhandel, overge gaan aan A. Vasbinder; scheepswerf en consructiewerkplaats Alcmaria, Friescheweg 2, handelsnaam gewijzigd iiy Scheepswerf en Constructiewerkplaats De Hoop; Fa. de Heer en Vriesman, Verdronkenoord 85, smederij en handel in ijzerwaren en aanver wante artikelen, vennootschap ontbonden, voortgezet door den vennoot C. Vriesman. Den Helder: C. Dienaar, Walvischstraat 34, groentenhandel Overgegaan a. G. Puhl; Boon's Auto Centrale (eig. C. J. Boon), Weezenstraat 48, overgegaan aan J. Boon P. Schagen, 2e Vroonstraat 1, handel in tabak, sigaren, sigaretten en wijnen, overge gaan aan: M. Smallegange. U r s e m: C. Bakker, Noorderbuurt 145, timmerman, eigenaar uitgetreden. Bergen: M. Dekker, Breelaan 9, hotel, café en restaurant, overgegaan aan: P. de Lang. Bestuurswijziging vond plaats in: Coöp. dorschvereeniging „Zuid Zijpe", Zijpe, Burgerbrug A 69; Coöp. boeren'leen bank „Alkmaar", Oudegracht 161, Alk maar; Coöp. boerenleenbank, Schermerhorn Opheffingen: Alkmaar: J. RolTerweij, Oudorperdijk 2, dames- en kinderkapsa'on; T A. L. Eilerman, Boterstraat 10, handel in electrische en huishoudelijke artikelen. Den Helder: T. Slikker, Kroonstraat 38 slagerij. Oudkarspel: K. Rezelman, Spoorstraat 46 schilder en behanger. AANBESTEDING. Door de direciie der Nederlandsche Spoor wegen werd in het openbaar aanbesteed Bestek No. 1497 (K. S.) het maken van een overbrugging van den spoorweg Alkmaar- Uitgeest bi] K. M. 51.780. Raming 40 000. Ingekomen 47 biljetten. Ingeschreven werd o.a. door: RV; Joo^o N!a's/r en Hamstra te De Rijp voor 33873; J. Moeijes en J. v. Harskamp te Oadam—Oterleek voor 34000; J. Frans te Nieuwe Niedorp voor f 35150; C. de Grcot te Bakkum voor 35980, Aann. Mij. Noord- Holland te Heemskerk voor f 36400; G. Adel te Beverwijk voor f 37.200; J. J. de Groot te Alkmaar voor 38.750; J. Wittebrood te Beemster voor f 38.940; A. Linzel en J. 01- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781.7 mM. te Ahureijn. Laagste barometerstand 750,3 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 5 April: Meest matige Zuidoostelijke tot Noord oostelijke wind; aanvankelijk nog half tot licht bewolkt; waarschijnlijk droog weer; later kouder. Weero verzicht. In onze omgeving wijzigde de luchtdruk- verdeeling zich weinig. In het verre noord oosten kwamen echter groote veranderingen voor. Een diepe depressie uit de Pooizee drong in Scandinavië door met een inval van arctische luchtmassa's over de Noor- sche zee, welke zich in de richting van Schotland bewegen. Het gebied van hoogen druk in het noord westen beslaat geheel Groenland en IJs land, dat in het noordoosten neemt in betee- kenis af en trekt zich naar Oost-Europa te- rus e depressie bij de Azoren nadert de kus- het westelijk Middellandsche zeekebied trok ten van Portugal. Een diepe depressie uit over Oost-Frankrijk en gaf zware onweer regens bij Dyon. In de Alpen werd het veel kouder. Koude luchtmassa's gaven afkoeling in het zuidoosten, zoodat het te Weenen sneeuwt en het te München en Zürich heden morgen vroor. In Noord-Duitschland is het overal nog helder weer. In onze omgeving werd de con tinentale strooming reeds kouder en het is te verwachten, dat de koudere luchtmassa's uit het oosten en later misschien uit het noorden afkoeling zullen brengen met later wellicht eenige neerslag. LICHT OP! Heden voor rijwielen en motorrijtuigen en andere voertuigen te 7.04 uur licht op. denkamp te Soestdijk—Koog akn de Zaan voor 39.230; P. Smit te Alkmaar voor 39400; R K- Poppen en Zoon te Alkmaar voor 39.600; C. Klinker: te Oudkarspel voor 40.500; A. Borst te Bakkum voor 40.700. Laagste inschrijver was de firma H, Broersma te Harlingen voor 28.680. NOTARIAAT. Maximum aantal notarissen in de arrondissementen. Staatsblad no. 120 bevat het Kon. Besluit van den 24sten Maart 1934, houdende na dere bepaling van het maximum getal nota rissen in ieder arrondissement. Daarin wordt, gerekend van 1 Januari 1934, het maximum van het getal notarissen, die voor ieder arrondissement kunnen worden aangesteld, aangegeven. Voor het ressort van het gerechshof te Amsterdam is dit: in het arrondissement Amsterdam 130, Alkmaar 50, Haarlem 55, Utrecht 80. NEUTENRIEGJEN. Poaskedoagen! Neuten riegjen! Neuten riegjen, dik en dun Mooi onschuldig spul op 't zandpad In de vrouge veurjoarszun4 Olie gewoonten, dei boetendes nog gezel- lighaid bringen, mouten wie in eere hollen. Het doul van de Grunninger verainens mout dan ondermeer ook wezen, om de gewoonten en gebruuken oet het Grunnegerland in eere te hollen. Dat dut de Molleboonen! Nou aal 'n joarof wat kommen de Grunnegers in de kolfboan van „Central" bie 'n kander op Poaskemoan- dag, om doar 'n poar uur het spul van neuten en koegel te speulen. De belangstellen veur dit olie, echt Grunningsche spul is er in dei poar joar staark op veuroet goan en Moandag- mörgen was de boan aigenluk nait groot ge- nog! 't Is zoo'n ainvoudig spul, dat neuten riegjen. D'r worren neuten op 'n rechte Iien zet en dan mout elk om beurt perbaiern, om de eerste neuten d'r of te schaiten mit 'n iezeren koegel. Lukt dat, dan binnen dei neuten veur den gelukkige. Moaras 'n speuler nou wel 'n stuk of wat neuten weg- rist, moar net de leste, of de twei (of meer) lesten stoan blieven, dan mout dei speuler net zooveul neuten biepassen, als hai roakt het. Dat nuimen ze „dik" en de winst nuimen ze „dun". Dat spul van dik en dun het Moandag- mörgen en middag 'n bult plezaier broent bie de Grunnegers. Zai speulden krek as of ze in heur aigen dörp wazzend'r was weer 'n heerlike geestdrift en het bleek al gauw, dat de maisten 't nog laang nait verleerd wazzen. Dik en dun wuir d'r schoten, winnen en verlaizen was schering en inslag. Jong en old, Grunnegers en gasten vermoakten zich en wie mainen, dat dit spul ook veur de Noordhollanders 'n bult antrekklekhaid bezit. Wie mouten neudig wat meer propagandoa moaken veur 't neuten riegjen. 't Mout zoo worren, dat d'r mit Poask overaal speuld wordt, boetenshoes en binnenshoes. Dat echte Grunneger spul mag nait verlo ren goan. Doarveur is 't veuls te mooi. De Molleboonen hadden op dei Tweiden Poaskedag weer 'n echt gezellige bieain- komst. Zai vuilden zich weer jong; zai waz zen weer Grunnegers in hart en nieren. Zai wazzen weer Grunnegers deur dik en dun, deur..., 't dik en dun!

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2