Alkmaarscbe Ciurant Werken voor den steun. JUMicaües JBinnettiand Provinciaal Tlieuws Staatsloteciil fudktvaact Honderd Zes en Dertigste Jaargan§. DONDERDAG 5 APRIL. HINDERWET. NATUUR EN CULTUUR. De voorwaarden waaronder dat wordt toegestaan. Ratten vernielen zolder en dak. HEILOO. HEERHUGOWAARD. WARMENHUIZEN. TEXEL. DE POSTVLUCHTEN OP INDEE. DE „UIL" OP HET WETEN SCHAPPELIJKE PAD. PAASCHDRUKTE IN DE LUCHT. No. 80 1934 Bij besluit van heden is de beslissing op het verzoek van de N. V. Alkmaarsche Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting, al hier, om vergunning tot het uitbreiden van hare inrichting in het perceel WESTERWEG nr. 74, verdaagd. Alkmaar, 5 April 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. In deze weken, nu te Amsterdam de zeer belangwekkende Heemschutten toonstelling in het Koloniaal Museum wordt gehouden en nu in Friesland een actie wordt gevoerd, die door heel ons land belangstelling en steun vraagt en verdient, tot behoud van het piassen- landschap het Prinsenhof, is er alle aan leiding in deze rubriek nog eens bij het vraagstuk van natuur en cultuur stil te staan. Cultuur hier dan niet opgevat in den zin van beschaving in het algemeen, maar in den meer specialen zin van be arbeiding, ontginning, bebouwing van den bodem. Dat er in de kringen van natuurbe schermers en cultuurbewonderaars naar een compromis wordt gestreefd, toont de Heemschuttentoonstelling nog eens weer aan, omdat daar o.a. ook aan de Heidemaatschappij en haar arbeid een plaats is ingeruimd, de Heidemaat schappij, die, zooals bekend is, wanneer we letten op het doel en gevolg van haar arbeid, beter „ontheidingsmaatschappij" zou kunnen heeten, maar die aan den anderen kant toch ook, waar zij kan, wel het natuurschoon bevorderen wil. Erg gemakkelijk is dat compromis overigens niet altijd te sluiten. Een uit lating van het Tijdschrift van de Neder- landsche Heidemaatschappij moere dat duidelijk maken en moge ons strijders voor ongerept natuurschoon op ons qui vive doen zijn, wanneer wij daar lezen: „Doordat de Nederlandsche Heidemaat schappij zooveel met de natuur in aan raking komt, is het besef bij haar leven dig, dat wat de natuur wrocht, niet blij vend is, maar gedoemd is te verdwijnen en vervangen te worden door iets an ders. Ziet Heemschut in hoofdzaak ach terwaarts, naar het verleden en tracht het, wat ons uit het verleden rest, voor de toekomst te bewaren, de Heidemaat schappij ziet zoowel naar het verleden als naar de toekomst. De wetenschap heeft haar ervan doordrongen, dat voor die toekomst gezorgd moet worden. Ge zorgd door het mogelijk te maken, dat velen een bestaan vinden op den bodem van ons vaderland, gezorgd ook dat die velen de schoonheid van dat vaderland zullen leeren kennen en waardeeren door met toepassing van het eigen ka rakter van bodem en volk een nieuwe cultuur te scheppen, die in de plaats kan komen van de oude, die straks verdwij nen gaat Tot zoover dit tijdschrift. Hier nu spreekt zich een mentaliteit uit, waartegen wij ons als natuurvrien den, wien de schoonheid ook en juist van duin en moeras, van heide en veen, van al het oorspronkelijke, echte, na tuurlijke, wilde ongecultiveerde land schap, lief en heilig is, met hand en tand dienen te verzetten. De oude natuur mag straks niet verdwijnen gaan en is ook absoluut niet gedoemd om te wij ken, zooals hier in dit citaat wordt ge suggereerd. De strijd van Heemschut, Natuurmonumenten e. a. vindt steeds meer sympathie en steeds meer gaan de harten er voor open, dat wij de pracht der wijde heiden, de wilde schoonheid van het oorspronkelijke duinlandschap, het heerlijk domein der veenplassen en moerassen niet kunnen missen. Zeker, ook het cultuurlandschap bezit zijn rijke schoonheden, het polderland, de bouw- akkers, de bonte weiden, de bollenvel den, de parken, zij nemen mede hun on misbare plaats in het kostelijk en veelzijdig geheel van het Nederlandsche landschap. Maar zij kunnen toch nooit reiken aan dat, wat alleen het ongerepte landschap geven kan. Wie door Drente's nog overgebleven heidevelden fietst, wie in de oude venen van Friesland zwerft of de resten van het wilde plassenland rondom Giethoorn doorkruist, wie Texels hooge duin beklimt, de Veluw- sche zandverstuivingen bezoekt of het Naardermeer bevaart, om maar een en kele greep te doen uit veel dat ons nog gebleven is, die voelt zich dichter bij zuivere levensbronnen, bij het oorspron kelijke leven, bij het hart van het Hol- landsche land ook dan wie de bollenvel den bezoekt, een park doorwandelt of met den Wieringermeerpolder kennis maakt, hoe veel schoonheid ook in deze cultuurlandschappen te vinden moge zijn. We leven in een tijd van nationale opleving. Naast de goede zijden zie ik daarin veel schaduwkanten en gevaren. Maar één warm gevoel moge in elk ge val steeds meer alle Nederlanders ver eenigen: Vurige liefde voor ons edele landschap, zooals het zich ook en vooral in zijn ongerepte natuurgebieden ver toont. A. L. B. Het Ned. Corr. Bureau bericht ons: De laatste maanden is in de pers meerma len geschreven over een proef, die, in overleg met het departement van sociale zaken wordt genomen en welke hierop neerkomt, dat, ten einde den lediggang onder de werkloozen tegen te gaan en aan den anderen kant de ge meenschap althans eenige bate te doen toeko men van de gelden, de gesteunden als tegen prestatie voor hun steun, werk verrichten. Wij hebben ons dezer dagen tot den minis ter van sociale zaken gewend en dezen ge vraagd, of ons ten aanzien van deze aangele genheid enkele inlichtingen konden worden verstrekt. De minister zeide ons, dat hij beslo ten heeft ten aanzien van een niet onbelangrijk aantal gemeenten uitbreiding aan deze proef te geven en aan de verschillende gemeente besturen, welke hem hierover hadden geschre ven, mede te deelen, dat hij bereid is ertoe mede te werken, dat zij, die steun ontvangen, zooveel mogelijk hiervoor aan het werk wor den gezet. Bij de toepassing van dit stelsel, een be paalden vorm van werkverschaffing dus, zullen echter de volgende regelen in acht ge nomen dienen te worden. Ie. Voor het verrichten van arbeid voor het steunbedrag komen uitsluitend zij in aanmer king, die in de goedgekeurde steunregeling zijn opgenomen. Echter mag slechts subsidie worden berekend voor hen, die behooren tot de groepen, waarvoor door den minister de regeling is geldig verklaard. 2e. De steunregeling in vollen omvang, ook wat betreft de controle-maatregelen, o.m. het stempelen, blijft tijdens de dagen, waarop geen tegenprestatie wordt geleverd, onver zwakt van kracht. 3e. Het bedrag, dat aan de hand van de steunregeling aan de gesteunden, die een tegenprestatie moeten leveren, wordt uitge keerd, kan b.v. met 10 pCt. worden verhoogd, als kleine tegemoetkoming in de kosten van slijtage van kleedij en schoeisel en van de noodige voeding. Wanneer aldus het steunbedrag met 10 pCt. wordt verhoogd en overigens volgens de steunregeling aan een gesteunde 8 dient te worden uitgekeerd, dan wordt dit bedrag ge bracht op 8.80. Daarna heeft over net totale bedrag der uitkeering berekening plaats voor een deeler, welke deeler gelijk is aan het werkverschaffingsloon in de betrokken ge meente en heeft vaststelling plaats van het aantal uren, dat de betrokkene zal kunnen en moeten werken. Wanneer de deeler b.v. 33 is, dan werkt de betrokkene in het beschreven ge val 27 uur. 4e. Indien het wenschelijk is met het oog op het toezicht, perioden te nemen van volle dagen, omdat anders wellicht gedeelten van dagen moet worden gearbeid, hetgeen soms bezwaren met zich brengt, bestaat daartegen geen bezwaar. 5e. Gedurende de dngen, dat niet gearbeid wordt, moet de betrokken arbeider op de gewone wijze, evenals andere gesteunden, stempelen. 6e. Als aan het einde der week uit een des betreffende opgaaf van den ondersteunde blijkt, dat de inkomsten (uit arbeid verkre gen) van zijn gezin over de afgeloopen week b.v. 6 hooger zijn geweest dan over de voorafgaande week, dan zou de uitkeering over de afgeloopen week daardoor feitelijk dienen te worden verminderd met 2/3 van 6. Nu echter de betrokkene voor den steun heeft gewerkt, kan vermindering van den steun over de afgeloopen week niet plaats hebben, doch wordt de korting van 4 toege past op den steun van de volgende week, waardoor de tewerkstelling in die week over een kleiner aantal uren plaats heeft. Het bovenstaande moge met een willekeu rig gekozen voorbeeld worden toegelicht. De arbeider, die 8.80 uitgekeerd zou krijgen, geef op, dat hij 1 of meer dagen niet gestem peld heeft, dat er naast de 8.80 8 10 pCt.), nog 6 uit arbeid is verkregen. Er zou dus op den uit te keeren steun 2/3 van 6 is 4 in mindering moeten worden gebracht en derhalve, ware geen werk verricht, 8 4 is 4 steun worden uitgekeerd. Nu echter gewerkt is in de afgeloopen periode, moet de 8.80 ten volle worden uitgekeerd, doch vindt de korting van de 4 in de volgende week plaats. Zijn de inkomsten van het gezin in de week van tewerkstelling echer gedaald, dan kan naar evenredigheid, in overeenstemming me* de bepalingen der steunregeling, over de loopende week, de steun worden verhoogd. In deze gevallen heeft immers tewerkstelling over een korter aantal uren plaats gehad, dan waartoe het bedrag, hetwelk aan het einde der week uiteindelijk blijkt te moeten worden uitgekeerd aanleiding zou geven. 7e. De werken, die als werkverschaffings objecten voor het leveren van prestatie door de gesteunden zullen worden aangewezen, moeten vooraf via den inspecteur worden overgedragen en door den minister worden goedgekeurd. 8e. Werken, waarvoor, als zijnde normale onderhoudswerken e.d., gelden op de begroo ting zijn uitgetrokken en welke behalve als ge wone door de gemeente uit te voeren werk zaamheden, moeten worden beschouwd, ko men niet in aanmerking om onder de hier- bedoelde regeling te vallen. Op onze vraag aan den minister of dus de gemeenten voortaan voor den steun kunnen laten werken, antwoordde de minister, dat, indien de gemeenten aanspraak op rijkssub sidie willen blijven maken, zij zich uiteraard naar de hier gegeven regels zullen dienen te richten. BOSCH- EN HEIDEBRAND. Bij Wychen Oeld.) In den nacht vin Dinsdag op Woensdag heeft een hevige boschbrand gewoed in de bossohen van de familie van Egelen van Pels weerden te Wyshen. De rijks- en gemeente politie van Wyhhen en Overasselt, in samen werking met een aantal burgers, zijn er ten slotte in geslaagd het vuur te dooven. Een Twee metselaars en een timmerman hebben bi) het herstellen van de door ratten vernielde zolder verdieping van het buis van den Heer Smolenaars te Nederweert meer dan 500 doode ratten gevon den. De Heer S. schreef ons, dat hij na vele vruch- telooze pogingen om van de rattenplaag verlost te worden .Rodent" gebruikte, waarna hij geen rat meer heeft gezien. Geen rat of muis ontkomt aan Rodent, de radicale rattendooder. Koop nog heden een doos van 50 ets. of een dubbele doos 90 ets. Elke drogist kan U Rodent uit voorraad leveren. Imp.Fa. B. Meindersma - Den Haag. B 49 groote oppervlakte bosch is door het vuur vernield. De oorzaak van den brand is onbe kend. Bij Horst (L.) Gistermiddag heeft een ernstige brand ge woed in de gemeentebosschen te Horst (L.) De brand, die door onbekende oorzaak is ontstaan, breidde zich aanvankelijk door een feilen wind in het droga bosch snel uit. Door het aanleggen van tegenvuren slaagde men er in het vuur te stuiten. In enkele uren tijds gingen ongeveer 8 H.A. bosch verloren. K waad willigheid. Dinsdagavond heeft ren ernstig brand ge woed in de nabij Meppel gelegen bosschen van douairière mr. C. Baron de Vos van Steenwijk. Eenige hectaren bosch zijn ver brand. De brand is gesticht door een in de omgeving wonend jongmensch, die reeds meermalen met de politie in aanraking is ge weest. OODLOTTIG PAASCHVUUR. Toen Dinsdagmiddag te Didam (Geld) kinderen ten Paaschvuur stookten, kwam het vijfjarig dochtertje van G. W. Lucassen al daar te dicht bij de dammen, zoodat de kleer tjes in brand geraakten. Gisteren is het kind aan de gevolgen overleden. DIERENBESCHERMING. t*i Wij ontvingen van het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren een exemplaar van de brochure „Het Wezen van Dierenbescherming", door S.(uze) G.(roshans). De vraagstukken daarin behandeld, hebben meer en meer algemeene belangstelling ge kregen. Het geschrift zelf is voor belangstellenden gratis verkrijgbaar op het Bureau van voor noemd hoofdbestuur, Pr. Madestraat 40, Den Haag. VERHUREN TERREINEN AAN COMMUNISTEN EN NAT.-SOC. TE AMSTERDAM. In den Amsterdamschen gemeenteraad kwam gisteravond een voorstel in behande ling der communisten, waarin gevraagd werd de Communistische Partij Holland bij het verhuren van gebouwen op de zelfde wijze te behandelen als andere partijen en vereenigin- gen. Dit voorstel werd gedaan naar aanlei ding van een weigering om het terrein van het voormalige Paleis voor Volksvlijt ter be schikking te stellen van de C.P.H. De waarnemend burgemeester, mr. Krop man, deelde mee, dat aan de C.P.H. en de N.S.B. geen gemeentelokalen en -terreinen in het vervolg meer ter beschikking gesteld wor den, omdat dit in opspraak komende partijen zijn. Nadat door eenige leden hierover het woord was gevoerd, werd door mr. Mok een motie ingediend, waarin betoogd wordt, dat B. en W. niet van hun macht misbruik mogen maken om politieke partijen hun meenings- uitingen te beletten. Deze motie werd aangenomen met 17 tegen 10 stemmen. B. en W. zullen zich ten aanzien van dit besluit beraden. KORTE BERICHTEN. Gistermorgen is bij het gemeentebestuur van Enschedé van den minister van sociale zaken bericht ontvangen, dat de nieuwe steunregeling voor Twente ongewijzigd zai worden doorgevoerd. De afdeéling Heiloo van het Witte Kruis hield Woensdagavond jaarvergadering in café „De Onderneming". De voorzitter, de heer A. N. K. Hopman, opende op de gebruikelijke wijze en betreurde het geringe bezoek. De heer van Diepen bracht het jaarverslag uit. Het ledental bleef vrijwel stationnair 1010 leden. Het materiaal werd 654 maa.1 uitgeleend. De wijkverpleeg ster lag 2431 bezoeken af. De vereeniging ontving cadeau een ziekenwagentje. Dr. Cohen deed rekening en verantwoording. De ontvangsten waren 3418.98, de uitgaven 1809.70, saldo 1609.28. Die der tubercu losebestrijding de ontvangsten f 2160.06, de uitgaven 1963.85, saldo 196.21. Na goedkeuring bracht de voorzitter har telijk dank aan zuster Klerk, voor de toe wijding, waarmede zij haar werk vervult. Dr. Cohen, die aan de beurt van aftreden was, werd herkozen. Voorstellen voor de jaarvergadering. Er werden geen candidaten gesteld in de vaca ture Reesvan Ingen te Benningbroek, hoe wel de vergadering er wel voor was om een dame in het bestuur te houden. De voorzitter stelde aan de orde de voor ziening in de vacature Jac. Sengers als com missielid van het badhuis. Daar het een r.-k. vacature was werden candidaten gesteld. De voordracht luidde: 1. W. Tamis, 2, G. Hoef jes, 3. C. Franken. De voorzitter beveelde de eerste aan omdat hij vermoedt, dat een hoofd der school eerder het baden zal bevorderen. De heer G. Blok ker gevoelde evenveel voor de candidatuur- Hoetjes. Als aandeelhouder was hij ook zijn plaats waard. Gekozen weid de heer Tamis. De voorzitter had in de Alkmaarsche Crt. geiezen over de voorbereiding voor den schoolartsendienst. Spr. had omdat men hier steeds ijverde voor dien dienst aan de burgemeester gevraagd hoe ver men ge vorderd was. doch de vergadering van bur gemeesters en medici had nog niet plaats pvhad. Zoodra we iets meer weten, zullen we er ons voordeel mee doen. De heer Zeeman vroeg hoever we met de voorbereiding van het kleuterhuis zijn. De voorzitter zeide dat we wachten op nadere voorstellen. De heer Smits vroeg medewerking van het bestuur, waarin twee doctoren zitting hebben, om de schandelijk vervuilde beek aan het Zuideinde van den Heerenweg gedempt te krijgen. De secretaris vroeg om een schrifte lijke klacht. Dr. Cohen meende dat een adies aan den raad meer effect zou sorteeren. Er zijn, aldus dr. Cohen, meer vervuilde beeken, hoewel niet zoo erg als op dat ge deelte. De heer Smits wilde het probeeren, doch verwachtte er niets van. Er is zooveel geprobeerd, de polder doet niets en de bur gemeester belooft als de raadsleden vragen en de toestand blijft hetzelfde. De heer Zeeman vroeg welke houding het bestuur aanneemt tegen de vuilwaterloozing over zijn weiland. Het menagewater zou gezuiverd worden in de beek over zijn weiland. Het is een schan daal, hoe men daar (op den Nic. Beetsweg) het vuile water afvoert. Een klacht aan wet houder Maas Geesteranus, als lid van de Gezondheidscommissie, helpt even weinig als een klacht aan B. en W. De voorzitter raadde aan om de klacht aan den raad te zenden. De heer Zeeman duchtte gevaar voor zijn vee als dat vervuilde water er over liep. Spr. dacht er over om den toevoer dicht te maken. De heer Zeeman verwachtte niets van een adres aan den. raad. 'Woensdagavond hield de Holl. Mij. van Landbouw afd. Heerhugowaard en Plattelandsvrouwenbond een gecombi neerde vergadering in bet café van den beer A. Rus. Als spreker trad op de heer D. de Boer van Stompetoren met als onder werp: Cultures in vroeger en later tijden in onze omgeving. In haar openingswoord deelde mevr. BommezijSchaak mede, dat deze avond een meer huishoudelijk dan offi cieel karakter doreg. Hierna gaf zij het woord aan den heer de Boer. De heer de Boer schetste met eenige woorden in zijn inleiding de Heerhugo waard ten tijde van zijn grootvader en vader, en wees op de veranderingen in dezen polder ten opzichte van land- en tuinbouw. Verder memoreerde spr. de crisis 1880'90 en wees op het verschil van den levensstandaard van toen en nu. Na de toestanden en het maatschap- pelijij kleven van voorheen en thans op geanimeerde wijze te hebben uiteenge zet, ging spr. op verzoek over tot be spreking van het nut der boekhouding in ieder huisgezin, en schetste in korte trekken eenige voorbeelden. Nadat spr. zijn interessante lezing had besloten, werd er gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen, waar van door verschillende personen ge bruik werd gemaakt en welke door den hee rde Boer op passende wijze werd beantwoord. Hierna dankte mevr. Bommezij Schaak den heer de Boer voor zijn in teressante lezing en de aanwezigen voor hun opkomst en wenschte, dat het voor al voor de dames eenleerzamen avond mocht zijn geweest. Verder stelde zij de vraag, of het mis schien wenschelijk zou zijn om over te gaan tot het houden van een hoekhoud- cursus, waarop de heer Kostelijk aan raadde zich aan te sluiten bij het bureau van de Holl. Mij. van Landbouw. De heer de Jong sprak tot slot namens de Holl. Mij. van Landbouw eenige waardeerende woorden aan het adres va nden heer de Boer, waarna de ver gadering uiteen ging. Verkooping erven wed. Jac. Gulker. In de kolfbaan van den heer H. Slikker had de opbod plaats van diverse perceelen landerijen met een koolschuur. De uitslag is als volgt: 1. Bouwland, groot 1814 snees, bij opbod per sn. 31, bieder J. Rie te Warmen- huizen; 2. Bouwland, groot 21 sn., bij opbod per sn. 36, bieder mej. J. Gutker te War- menhuizen; 3. Bouwland, groot 9'A snees, bij opbod per sn. 28, bieder W. Gutker te War- menhuizen; 4. Bouwland, groot 1914 snees, bij opbod per sn. 31, bieder J. Jonker te Langendijk; 5. Bouwland, groot 2014 snees, bij opbod per sn. 35, bieder W. Gutker te Warmenhuizen; 6. Bouwland, groot 33 snees, bij opbod per sn. 38, bieder J. Jonker te Langendijk; 7. Bouwland, groot 2754 snees, bij opbod per snees 35, bieder J. Jonker te Langendijk; 8. Bouwland, groot 20 snees, bij opbod per sn. ƒ31, bieder mej. J. Gutker te Warmenhuizen;*9. Bouwland, groot 654 sn., bij opbod per snees ƒ31, bieder K. Westra te (Niet officieel) TP* 2de klasse, 3de lijst Trekking: van Donderdag: S April 1934 I Hooge Prijzen t f -400 19258. f X 200 9298. rTtjien van 35. 109 133 639 917 1143 1186 1511 16» 2009 2099 2235 2240 2324 2656 2962 306f 3186 3279 3326 3333 3370 3519 3544 3541 4086 4466 4686 4721 5042 5169 5481 5642 8763 5925 5953 6088 6154 6294 6296 6501 7825 7995 8411 8527 8559 8813 9258 9334 9401 9914 9964 9988 10541 10766 10784 10907 11278 11466 11631 12263 12832 13534 13548 137» 13764 13968 14119 14144 14255 14426 14661 14658 15000 15116 15136 15232 15461 15702 16014 16244 16409 16560 16981 17084 17659 18252 18574 18591 19152 19356 19646 20067 20203 20407 20450 30463 20767 20911 Warmenhuizen; 10. Bouwland, groot 19ff snees, bij opbod per snees 30, bieder C. Kruyer te Harenkarspel; 11. Schuur met erf, groot pl.m. 2 A. 11 c.A., hoogste bieder P. Beers te Langendijk voor de som van 805. Aan de veiling werd in Maart 1934 ver handeld: 1972100 Kg. Roode kool; 450550 K g. Gele kool; 463750 K.G. Deensche witte kool; 45350 K.G. uien; 3350 K.G. Peen; 7600 K.G. Bieten en 550 K.G. Schotsche muizen; tegenover in Maart 1933: 812900 K.g. Roode kool; 254100 K.G. Gele kool; 921050 K.G. Deensche witte kool; 66475 K.G. Uien; 2525 K G. Peen; 35700 K.G. Bieten. De omzet bedroeg in Maart 1934 114.172,60 tegen 37.156,50 in Maart '33. Notaris Mulder te Texel heeft Woens dag, ten verzoeke van den heer P. Dros Nz, te koop aangeboden de boerenhofstede „Wa- geningen", groot 38.79.15 H.A. De plaats werd ingezet voor totaal 17200 door den heer S. Eelman. Hedenmorgen te 6.28 u. is de „Rijst- vogel" van Schiphol naar Indië vertrok ken. De 2de bestuurder op dezen tocht is kap. Versteegh van de militaire lucht- vaart-afdeeling te Soesterherg, die eeni- gen tijd bij de K. L. M. is gedetacheerd, en nu zijn eerste vlucht naar Indië maakt. Zes passagiers zullen den tocht geheel of gedeeltelijk meemaken. Het vliegtuig vervoert 252.931 K.G. post, 10.3 K.G. pa ketpost en 54.787 K.G. lading. De Snip (uitreis) is te Calcutta ge land, de Oehoe (thuisreis) is te Athene aangekomen, de Ijsvogel (thuisreis) te Bangkok. De „Uil" van de K. L. M., die zooals enkele dagen geleden is gepubliceerd, een semi-wetenschappelijke vlucht naar Indië en China gaat ondernemen, is vanmorgen te 6.20 u. van Schiphol ver trokken. Zes passagiers zullen de reis gedeeltelijk meemaken. Voorts is er 45 K.G. lading aan boord. Het wetenschap pelijk gedeelte van de vlucht, waarvoor het vliegtuig is gecharterd vangt te Alexandrië aan. De leider, prof. Pope, is reeds te Amsterdam aan boord ge gaan Omstreeks Paschen is het vervoer op de binnen- en buitenlandsche luchtlijnen der K. L. M. zeer druk geweest. Tezamen werden op Donderdg 29, Goeden Vrijdag 30, Zaterdag 31 Maart, Maandag 2 en Dinsdag 3 April ongeveer 1000 passa giers vervoerd, dat is gemiddeld 200 per dag. Zonneschijn en blauwe lucht heb ben talrijke pleiziervliegers verlokt tot een tochtje; gedurende de feestdagen werden op Schiphol, Waalhaven en Soesterherg 550 rondvluchten gemaakt. VERDWENEN VLIEGERS VAN DE TSJELJOESKIN-EXPEDITIE TERECHT. Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn twee vliegtuigen van het eskader Kamanin, dat van Anadyr was opgestegen naar Kaap Wel len voor de redding der bemanning van de Tsjeljoeskin en gedurende vijf dagen werd vermist, gisteren te Kaap Wellen aangeko men. Omtrent het lot van het derde vliegtuig is nog niets bekend. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt met, maar slaat ze dood. Heer des huizes, op vier December„Waar voor den drommel zijn mijn schoone overhemden gebleven Vrouw „Ik ben bang, dat je zal moeten wachten tot morgen. Grootmoeder is zoo ouderwetsch; ze heeft alle pakjes in huis tot morgenavond verstopt, zie je." (Happy Mag.)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9