moop Verdrijf dien Hoest Provinciaal 'flieums HEERHUGOWAARD. BROEK OP LANGENDIJK. HOOGKARSPEL. BERGEN. UITGEEST. WINKEL. JtacktAecichtm co^de doel door minder ingrijpende maatre gelen evenzeer te bereiken is. Dec ï.c. benoo- digde heffing op liet ingevoerde vleesch kan even gemakkelijk geëffecteueerd worden door gebruik te maken van artikel 11 dei Land- fcouwcrisiswet. Deze regeling is dan ook eerstdaags te verwachten. BANKIER GEARRESTEERD. Effecten verduisterd? Naar het „Utrechtsch Dagblad" meldt, heeft de justitie ingegrepen in het bedrijf der Soester Bankvereeniging te Soest, waar omtrent in de voorafgaande dagen vreemde geruchten hadden geloopen. Op vermoeden, dat de bankier zich zou hebben schuldig ge maakt aan verduistering van hem toever trouwde effecten, stelde de justitie een onder zoek in, waarbij spoedig bleek, dat de ver moedens niet ongegrond waren. De loketten werden gesloten," de bankier gearresteerd en na verhoor te Utrecht in het Huis van Be waring ingesloten. Deze week hebben een viertal rijksaccoun tants de boeken gecontroleerd. Het blad verneemt verder, dat een betrek kelijk groot aantal kleine luiden door deze affaire zijn gedupeerd. Vermoedelijk zal van het geld der cliënten niet veel terecht komen. De gearresteerde deed de bank sinds een paar jaar geheel voor persoonlijke verant woording. BOSCHBRAND. Te Overasselt. In den nacht van Woensdag op Donderdag woedde een boschbrand te Overasselt, die zich in den beginne zeer gevaarlijk deed aanzien. De burgemeester was met eenige arbeiders spoedig ter plaatse en begon onmiddellijk me blusschingswerk. Aan dit energiek optreden is het te danken, dat erger werd voorkomen. Eenigen tijd later arriveerden vijftien man van de boschbrandweer. HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN EMMA. Namens de Nederlandsche regeering heeft minister De Graeff den secretaris-generaal en het Volkenbonds-secrètariaat telegra fisch dank gebracht voor de condoleance bij het overlijden van de Koningin-Moeder. EINDE VAN DEN BROEDTERMIJN VOOR KIPPENEIEREN. De Nederlandsche Staatscourant van gisteravond bevatte een beschikking van den minister van economische zaken, waarbij wort bepaald, dat na 3 Mei geen kippen eieren meer in de broedmachines aanwezig mogen zijn. Gelijk bekend, werd reeds vroeger door dezen minister een beschikking genomen, waarbij de eindtermijn ten aanzien van eendeneieren werd bepaald op 19 April. DE STEUN AAN DEN AARDAPPEL- VERBOUW. Qeen inhouding van de minimum- prijzen meer. Uitbetaling van de tot dusver inhouden bedragen. De Nederlandsche Aardappel-centrale heeft reeds bij den aanvang van de periode, waar in de steunmaatregelen voor den aardappel oogst 1933 van kracht werden, besloten een vierde gedeelte van de aan de telers uit ie betalen minimumprijzen in te houden. Deze maatregel had ten doel fondsen bij een te brengen, waaruit geput zou kunnen worden, wanneer het bedrag van de heffing op het vervoer van aardappelen voor de bin- nenlandsche markt ontoerijkend zou blijken te zijn om hieruit de denaturabijslagen te be talen. De inhouding van de minimumprijzen, m. a.w. het slechts uitbetalen van drie kwatt van de bedragen, die de telers toekwamen voor de door hen aan de binnenlandsche markt afegeleverde producten, was dus te beschouwen als een veiligheidsmaatregel. Er zijn thans 7 maanden verloopen van de aardappelcampagne. Het einde kom; reeds in zicht. De Neerlandsche Aardappel-centrale is' nu gezien de resultaten, die zijn bereikt in de achter den rug liggende periode, alsmede in verband met den thans nog aanwezigen voorraad in staat den telers mede te dee- len, dat de reserve, die gevormd is door de inhouding op de minimumprijzen, niet be hoeft te worden aangesproken ten behoeve van denaturatiebijslagen als anderszins, zoodat deze ingehouden bedragen uitbe taald zullen worden aan hen, van wie ze werden ingehouden. In verband met deze omstandigheid be sloot de Nederlandsche Aardappel-central», te beginnen met 16 April a.s., geen inhou ding op de minimumprijzen meer te zullen toepassen. DE OMROEP VAN GENERAAL TONNET. De oproep van Generaal Tonnet tot finan- cieelen steun aan het zoo zwaar getroffen gezin Boeyink vindt overal in den lande krachtigen weerklank. Reeds heeft de gep. schout-bij-nacht H. J. Hartkamp, De Ruy- terlaan 2 te Velp (Giro 60167), die zich be last heeft met het inzamelen en verantwoor den der gelden, een bedrag van ruim acht honderd gulden ontvangen. Met een paai duizend gulden kan het pleit beslecht wor den. DE KWESTIE V.A.R.A.—ZWERTBROEK Afd. Zaandam acht scheidsgerecht gewenscht. De afdeelicg Zaandam van de V.A.R.A. kwam in bijzondere algemeene vergadering bijeen ter bespreking van de kwestie Zwert- broek en nam met algemeene stemmen een mtie aan, waarin de afdetlimg Zaandam van de V.A R A. gehoord de besprekingen, waar aan ook het lid van den V.A.R A -vereeni- gingsraad deelnam en de wenschelijkheid in ziende om beide partijen te hooren, als haar meening uitsprak, dat een scheidsgerecht ge wenscht is in de kwestie V.AJR.A. contra Zwertbroek. Stop vlug dien akeligen hoest, neem Akker s Abdijsiroop. Op slag zult Gij ondervinden, dat Gij hier eenhulp hebt om den meest weerspannigen hoest te verdreven. Vanaf den eersten lepel openbaart zich haar kalmeerende, verzachtende, slijmoplossende wer- king. De vastzittende slijm komt los en Gi| zult weer gemakkelijk kunnen ademhalen. Abdijsiroop verschaft U reeds vannacht een rustigen slaap en binnen 24 uurzijt Gij dan dien benauw den hoest finaal vergeten. Neem bij Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting. VERKEERSONGEVALLEN. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag wilde op den Rijksweg BredaZundert een vrachtauto der firma A. te Zevenbergen, uit een züweg komende, den Rijksweg oprijden, toen plotseling de heer D. op zijn fiets den weg overstak. D. werd door den auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Hij is naar het gasthuis te Zundert gebracht, waar hij eenigen tijd later is over leden. FELLE BRAND TE WAALWIJK. Schoenfabriek en vijf huizen in asch gelegd; veertig arbeiders werkloos. Gister heeft te Waalwijk een zware brand gewoed, waarbij een schoenfabriek en vijf huizen in den asch werden gelegd. De brand, welke omstreeks half twee is uitgebroken, werd het eerst ontdekt door personeel der schoeniabriek van den heer J. Vermeer. Zij zagen dat vit een hooimijt, welke achter het huis van W. de Jong stond en die zich vlak in de nabijheid van de fabriek bevond, rookwolken opstegen. Toen zij zich in de fabriek begaven, bemerkten zij tot hun schrik, dat het magazijn van de fa briek, waarin voor een waarde van 40.000 aan schoenen en leder was opgeslagen, ook reeds brandde. Het duurde, zegt de Tel., niet lang of de woning van W. de Jong was door de over waaiende vonken in vlammen gehuld, terwijl al spoedig het 'rieten dak van de boerderij, bewoond door de wed. Pulles, eveneens had vlam gevat en weldra in lichtelaaie stond. Steeds hooger laaiden de vlammen op en met razende snelheid verspreidde het vuur zich naar het tegenoverliggende huis van N. Klerks, dat binnen weinige oogenblifcken als een fakkel brandde Ook het daarnaast gelegen woonhuis van den heer W. v. d. Heuvel werd een prooi der vlammen, terwijl het perceel, bewoond door de familie Schilders Slaafs, evenmin aan den vuurgloed ontkwam. Door de snelheid, waarmede het vuur om zich heen greep, was het onmogelijk ook maar iets van de inboedels of den inventaris te redden. Eenig pluimvee kwam in de vlam men om. De inboedels van de gedupeerde be woners waren slechts laag verzekerd, terwijl de schoenfabriek wel tegen brandschade, doch niet tegen bedrijfsschade verzekerd was. Er werkten een veertigtal arbeiders op de fa briek, die door den brand allen werkloos zijn geworden. Of en wanneer de fabriek weer zal worden herbouwd, is nog niet bekend. De burgemeester van Waalwijk leidde de blussching, welke weinig resultaat had wegens onvoldoenden druk op de water- Vlam in een pan vet geslagen. Gistermiddag is in een woning op den Veerschen singel te Middelburg brand uit gebroken, doordat in een pan met vet, die op de kachel stond, de vlam is geslagen, ter wijl de dochter des huizes even afwezig wa3. De moeder, die ziek te bed lag, werd door een politieagent uit het brandende huis gered. Het huis brandde uit. De brandweer wist den brand tot het aangetaste perceel te beperken. VECHTPARTIJ IN DE TROUWZAAL. Een bruidje dat berouw kreeg. De ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Enkhuizen moes't Donderdag politie-assis- tentie inroepen voor een op de trouwzaal ont stane vechtpartij tusschen de families van een juist gehuwd paar. De bruid had, even nadat het huwelijk was gesloten, geweigerd met haar man mee te gaan. De politie, die spoedig arriveerde, had groote moeite om de orde te herstel'en. De rijtuigen en auto's, waarmede de families van bruid en bruidegom in goede harmonie waren komen aanrijden, gingen leeg Jemg. Vóór het stadhuis bleef het nog geruimen tijd rumoerig. EEN ARRESTANTENLOKAAL VERNIELD. Gistermiddag is bij het inslaan van zware palen, welke noodig zijn voor de nieuwe brug in den provincialen weg onder de gemeente Hazerswoude, een groote heistelling omge vallen. Het gevaarte kwam terecht op het dak van een arrestantenlokaal, dat vrijwel geheel werd vernield. Gelukkig bevond zich niemand in het gebouw, zoodat zich geen per soonlijke ongelukken voordeden. E>e schade aan het gebouw toegebracht is echter zeer aanzienlijk. Het auto-verkeer ondervond dooi een en ander eenige stagnatie, r DE INDRAPOERA. De verbouwing van het destijds door brand zwaar beschadigde dubbel-schroef- mail-motorschip Indrapoera op de werf Wil- ton-Feijenoord is thans voltooid. De lijnen onder water zijn gewijzigd, zoodat hij gelijk motorvermogen een grootere snelheid zal worden verkregen. Ook is een restauratie van de passagiers-accomodatie tot stand ge komen. Het schip vertrekt Donderdag 12 April. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein vernield. Gister is bij den onbewaakten overweg te Eext een auto-ongeluk geschied. De vrachtauto van Gebr. Pepping is, doordat de chauffeur tegen den naast hem zittende praatte zoodat hij niet op den weg lette, tegen een personxentrein uit de richting As sen komende, gereden. De auto werd daar bij totaal vernield. De beide personen wer den uit den auto geslingerd; zij liepen niet- ernstige verwondingen op. De trein had on geveer 10 minuten vertraging. GOED AFGELOOPEN. Gisteravond is op het peron van de Hol- landsche Spoor in Den Haag een ongeluk gebeurd, dat goed is afgeloopen. Een dame nam op het perron afscheid van haar zoon, die met den trein van 7 u. 24 naar Amster dam zou vertrekken. Op het tijdstip van ver trek naderde nog een verpleegster, die, ter wijl de trein zich reeds in beweging stelde, op de treeplank sprong. Zij raakte daarbij de eerstgenoemde dame, die tusschen den trein en het perron kwam te vallen. Een reiziger trok onmiddellijk aan de noodrem, waardoor de trein dadelijk tot stilstand werd gebracht. Nadat men de da me, die uitaard hevig Ontdaan was, uit haar benarde positie had verlost bleek zij slechts een onbeteekenend wondje aan het hoofd te hebben bekomen. Tegen den verpleegster is proces-verbaal opgemaakt wegens het op een reeds in be weging zijnden trein te pringen; zij kon met den volgenden trein haar reis voortzetten. HEIDEBRAND. Eergisteren en gisteren heeft een ernstige heidebrand gewoed op de Nieuwe Millsche heide onder de gemeente Mill. (N.B.) Onge veer 20 H.A. is platgebrand. De schade is aanzienlijk. De oorzaak van den brand wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. De politie stelt een ernstig onderzoek in. PER AUTO NAAR DEN VOETBAL WEDSTRIJD BELGIE—NEDERLAND. Met het oog op de te verwachten groote belangstelling ook van automobi listen voor den voetbalwedstrijd België Nederland op 29 April a.s. te Antwerpen te spelen, heeft de Kon. N. A. C. zich met het ministerie van financiën en met haar zustervereeniging de R.A.D.B. in verbinding gesteld teneinde zoodanige maatregelen te verkrijgen, dat aan de Belgische grenskaptoren een vlotte af werking van d.e formaliteiten gewaar borgd Wordt Het resultaat van deze bemoeiingen is, dat op verzoek van de K. N. A. C. de dienst van de Belgische douanekantoren Wüstwesel en Putten-Stabrouck zooda nig wordt uitgebreid, dat een onge stoord grensverkeer mogelijk is gewor den. Van het Nederlandsche ministerie van financiën kreeg de K. N. A. C. be richt, dat de minister bereid is die maatregelen te nemen, welke een vlotte afdoening van de vereischte formalitei ten zullen bevorderen. HET BOOMKWEEKERSBEDRIJF HERLEEFT. Naar het schijnt is in den laatsten tijd in het boomkweekersbedrijf te Bos koop eenige verbetering te constateeren. Het aantal werkloczen is sinds eenige weken in niet onbelangrijke mate terug- geloopen, tengevolge van meerdere werk gelegenheid op de kweekerijen. Welis waar is het bedrijf nog verre van loo- nend, doch nu men door de oude voor raden heen is, zijn verschillende artike len in prijs gestegen. Bij vele kweekers heerscht dan ook de meening dat men het diepste punt van de depressie in het boomkweekersbedrijf voorbij is. CRISIS-RUNDVEECENTRALE. Den veehouders wordt medegedeeld, dat er gelegenheid zal worden gegeven tot het leveren van runderen aan de Crisis- Rundveecentrale te Purmerend op Dins dag 17 April 1934. KORTE BERICHTEN. Verschenen is het vooloopige verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp betreffende het instellen, afschaffen, verhoo gen of verlagen van invoerrechten. De vrijz.-dem. kiesvereeniging te Utrecht heeft gisteravond haar veertigjarig bestaan gevierd in een openbare vergadering, waar minister Marchant een rede hield, gewijd aan de nagedachtenis van de koningin-moeder. De botoraccijns en de prijs der vervoer- vergunning voor ingevoerde boter is wederom voor een week vastgesteld op 1 per K.G. Gisternacht is te Almelo overleden de heer E. ten Cate, oudste firmant van de Ka toenspinnerij en Weverij der firma H. ten Cate Hzn. Co. Vrijdagavond kwam de raad in spoed vergadering bijeen. De loco-burgemeester, de heer D. Wijnker, opende. De plaatsvervan- gend-secretaris, de heer A. Beerepoot, werd beëedigd. Ingekomen was een schrijven van den mi nister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen om' art. 7 van het L. O. toe te passen, waartoe door den raad werd besloten. Van Ged. Staten was een schrijven ingeko men om de gemeente in te deelen bij de ver- werking?nrichting in het district Barsinger- horn. De voorzitter zeide, dat er al eens een schrijven naar Barsingerhorn is gegaan, maar daar is nooit antwoord op gekomen. Besloten werd om een afwachtende houding aan te nemen. Aan de orde was een schrijven van den commissaris van de koningin inzake de bezol diging van den gemeente-veldwachter, daar deze in sommige gemeenten verschilt met de wedde van den rijksveldwachter. De behandeling van het schrijven werd verdaagd tot de volgende vergadering. Van mej. Maas was bericht ingekomen dat zij per 10 April in functie hoopt te treden Voor kennisgeving aangenomen. In verband hiermede werd besloten om mevr. Meuleveld—Langedijk met ingang van dien datum eervol ontslag te verleenen. Ingekomen was een berekening van den heer Beers, administrateur van het G. E. B., inzake het vastrecht tarief. Besloten werd aan de hand van de gege vens het vastrecht te berekenen naar het ge middelde K.W.U. verbruik der laatste jaren, en hiervoor te berekenen 20 cent per K.W.U. terwijl dan het stroomverbruik zal berekend worden tegen 5 cent per K.W.U. Van den heer Ranzijn was een vezoek ge komen om vergoeding voor het rijden aer Zuiderzeewerkers, daar deze thans 20 K.M. verder aan het werk zijn. Besloten werd er niet op in te gaan. De heer D. Brink verzocht om toelage voor voedsel en kleeding voor zijn 2 kinderen, welk verzoek hier echter niet op zijn plaats is De heer Brink zal zich hebben te vervoegen bij het Burgerlijk Armbestuur. Hierna vroeg de heer Kostelijk naar den stand van de werkverschaffing. Z.i. behooren de kleine tuinders thans in hun eigen bedrijf werkzaam te zijn. De voorzitter antwoordde hierop dat er reeds kleine tuinders zijn buitengesloten, maar dat er nog enkele in de werkverschaf fing zijn. Een en ander zal onderzocht worden. Gevraagd werd of het tijdstip, waarop de nieuw benoemde gem.-secr. zijn functie hoopt te aanvaarden, al bekend is. De voorzitter deelde mede dat er een schrij ven naar het gemeentebestuur van Jutfaas is gegaan, met het verzoek om mede te werken dat de heer van der Ham 1 Mei of eerder hier in dienst kan treden. Hierna sluiting. 'Naar we vernemen is in een der laat ste nachten waschgoed van de bleek ontvreemd bij de erven B aan den Jan- glijnisweg. Een ingesteld politioneel on derzoek leidde nog niet op een spoor. Op initiatief van enkele personen werd donderdagavond' voor een groote schare ..u belangstellenden Neerland's Oranje-film vertoond in de Geref. kerk. Op indrukwekkende wijze werd als extra nummer weergegeven de begrafenis van wijlen H. M. de koningin-moeder, terwijl daarnaast de stamboom der Oranje's en een biografie werd vertoond van het koninklijk huis vanaf 18981933. Vervolgens vond het grootsche huldebetoon plaats van H.M. de koningin bij haar 35-jarig jubileum in het Stadion te Amsterdam, alwaar men bij deze geluidsfilm H. M hoorde spreken tot jong- Nederland, evenals de radio-rede van prinses Juiiana voor het Nationaal Crisis-comité. Verder werden nog weergegeven enkele momenten betreffende de begrafenis van wijlen koning Aibert van België en de kroning van Leopold III, terwijl als toegift een reis met de N. C. R. V. werd vertoond, waarin prachtige natuuropnamen voor kwamen. Door den commissaris der Koningin is burgemeester Middelhoff met ingang van 17 April een verlof verleend van vijf weken voor het doen van een reis naar Palestina Als loco-burgemeester zal fungeeren de heer K. Schuurman. ZWAAGDIJK. In den loop der maand Maart werd in de Boerenleenbank aan spaargelden inge legd 700.— en terugbetaald 1373.—. Aan voorschotten werd verleend 4025. en afgelost 3000. ABBEKERK. Van den minister van financian is bij den gemeenteraad bericht ingekomen inzake verlaagde uitkeering uit het gemeentefonds, dat voor deze gemeente 5.26 per inwoner zou bedragen. 'Door het gemeentebestuur zijn ter vervulling van ontstane vacatures bij het Vrijwillig Brandweerkorps te Bergen aan Zee als brandmeester benoemd de heer J. Mosk en als brandweerman de heeren W. den Haan, P Kooy, F Kuit- waard, K. Lek, M. Ravenhorst, C. Schot- t enCzn., Jan Schotten en P. Stekelbos. 'Door den minister van sociale za ken is voor deze gemeente de ioonnorm bij de werkverschaffing, welke thans 35 cent bedraagt met ingang van 20 April a.s. bepaald op 30 cent en de vergoeding voor regenverlet op 24 cent. door slechts 18 leden, werd verslag uitge bracht over 1933, daar den kassier den heer Jac. Veer, waarin allereerst gesproken wordt over de nog steeds voortdurende ongun stige toestanden in de bedrijven. Verschillende crisismaatregelen werden aan de boerenleenbanken opgedragen. Het ontvangen van rente had een regel matig verloop, doch het aflossen van voor schotten ging minder gemakkelijk. Het ledental bedroeg thans 133. In 1933 ver minderde het met 5 en vermeerderde met 8 leden. De rente bleef onveranderd, er werd een winst gemaakt van f 2083,18. Bij monde van den heer J. Breebaart Jz adviseerde de commissie van onderzoek der rekening 1933, deze rekening goed te keuren. De ontvangsten en uitgaven beloopen een bedrag van 515482.98. De balans wijst een totaalcijfer van f 309620 95 aan. De kassier werd gedechargeerd. Tot leden der commissie die de rekening 1934 zullen nazien, werden benoemd de heeren J. Breebaart Jz., P. C. Tysser en J. Vethman Jzn. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. Nobel. Tot lid van den raad van toevicht werd herkozen de heer J- Th. Broersma. Bij de rondvraag informeerde de heer Tijssen of inlichtingen omtrent de Centrale Bank kunnen worden gegeven. De voorzitter deelde mede. dat daarnaar geïnformeerd is, doch de Centrale Bank kan daaraan niet voldoen. De heer C. Amels zag gaarne een lagere rente toegepast. Spr. zag daarin een coöpe^ ratieve gedachte, een rente gebaseerd op de mogelijkheid om ook betaald te kunnen worden. Is de rente daarop gebaseerd, of alleen het oog gevestigd op het maken van reserve. De voorzitter deelde mede, dat allereerst het oog is gevestigd op de belangen van hen, die hun geld aan de Bank toevertrouwen. Het maken van reserve is onmisbaar en bo vendien een rente van 4% pet. is niet on billijk. Bij een coöp. verbruiksvereeniging is een stelsel als de heer Amels bedoelt misschien mogelijk, doch bij een Boerenleenbank, die werkt met geld van anderen, niet. Daarna werd de vergadering gesloten. Gister had J P. het ongeluk bij het afloopen van een ladde- te vallen, waar bij hij zoo ongelukkig terecht Kwam dat hij zijn been brak. De patiënt is j>er auto naar het ziekenhuis te Velset. vervoerd. Tot voorzitter der afdeeling Winkel van de vereeniging Volksonderwijs is benoemd de heer A. de Ridder alhier. Tot molenmeester van den Oosteilands polder is herbenoemd de heer C. Koom Jzn. te Winkel. In de vergadering van de Boerenleen bank, welke gehouden werd ten nuize van den heer R. Laan aLhier, en bijgewoond werd DE VEEMARKT. ALKMAAR, 7 April 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 Paarden 100210; 23 Melkkoeien 10O—200; 8 Graskalveren 7090; 260 Nuchtere kalveren, slacht 47 en fok 10—16; 204 Overhou- ders 1419; Bigzeugen 30ƒ60; 72 Biggen (10 weken) 713; 4 Bokken en geiten 3—8. EIERENPRIJZEN. ALKMAAR, 7 April 1934. Op de heden gehouden eierenmarkt werd 2—2.40 voor kipeieren betaald en voor eendeieren 2.30, Boter 67347234 cent. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 7 April 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 250.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 2.102.20, 58—60 2.20—2.30, 60-62 2.30— 2.40, 62—64 2.302.50, 64—66 2.60—2.70. 27000 stuks Eendeieren 2.30—2.40. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 6 April 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per 100 stuks 56; Andijvie per 100 stuks 3.104.30; Bloemkool le s. per 100 stuks 1320; Bieten per 100 K G. 3.30; Gele kool per 100 K.G. 4.50 7; Kropsla per 100 stuks 6.10—9.10, 2e s. 1.90—3.50; Peren per 100 pond 10—16; Prei per 100 bos 3.80—7; Postelein per bakje 1.581.71Rabarber per 100 bos 310; Raapstelen per 100 bos 2.10; Radijs per 100 bos 1.50 3.80; Roode kool per 100 K.G, 2.50— 7; Selderie per 100 bos 1.20—3.30; Spinazie per gr. bak 58—88 cent; Spruiten per 100 pond 4—11Dubbele Spercieboo- nen per 100 pond 58; Uien per 100 K G. 1.20—1 90; Wortelen per 100 K.G. 4 -ƒ11; Wortelen per 100 bos 12.50; Wit lof le s 5—6.50 en 2e s. 2.50—4, per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 7 April '34. 36000 K G. Roode kool 2 20672000 K.G. Gele kool 2.10—6.50; 21000 K.G. Deensche witte kool 3.507.30; 7300 K.G. Uien 140180, grove uien 2.10 2.70 en drielingen 0.80, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 6 April 1934- 3000 K G. Uien: uien 1.201.60, drie lingen ƒ0 80, grove 22.10; 54500 K G. Roode kool 1.40—6.20, doorschot 1.20—3.20; 33200 K.G. Gele kool 3.80 6 40, doorschot 3.80—4.40; 20200 K.G. Deensche witte kool 4.906.60, doorschot 3.304.90, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 6 April 1934. Roode kool le s. 1.40—5.30, 2e s. 1.30— 4.40; Gele kool les. 3.40—5.10; D. witte kool le s. 5.70—6.30; Drielingen uien 0.80: uien 1.40—1.50, grove uien 1.60—1.70. Aanvoer: 29200 K.G. Roode kool; 2600 K G. Gele kool; 2600 K.G. Deensche witte kool en 850 K.G. Uien. PURMEREND, 6 April 1934. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Witlof le s. 0.68 1.04 en 2e s. 14 —64 cent per 8 Ki3.; Roode kool ƒ6.40 9.40, Savove kool 3 609.60 per 100 stuks; Boerekool 28 cent per kist, 10 K.G Spinazie 0 40—1.06 per kist, 6 K.G.; Postelein f 2.04 per kist. 6 K.G Sla 3 60 7 60, Andijvie 48—75 cent, Radijs 1.20 f 3.60, Raapste.en 1.70—3 10 en Ra barber 3—11, per 100 krop; Bieten 6 per 1000 stuks; Wortelen ƒ0.90 p. 100 bos; Uien 2661 ct., uien drielingen 26 cent per 25 K G.; Prei 4 60—10.60 per 100 bos. Appels: Zoete Bellefleur 13—17 en Cal- rille 35, per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7