Alkmaarsche Courant VEILIGE HAVENS Jtadiopcagmmma Qemeentecadm JeuiiCeton JUoomdaal Tlieums £cuttU m Honderd Zes en Dertigste Jaargang. ZATERDAG 9 APRIL. ZUIDSCHARWOUDE. EGMOND AAN DEN HOEF. ZUIDSCHARWOUDE (Wordt vervolgd Dinsdag 10 April- HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8Gr.pl. 10.Morgenwij. ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.Kook- en bak- praatje door mevr. R. Lotgering Hillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Tjr.pl. 1.— Ludwig Rüth en zijn orkest. 2.Pianorecital door F. Weiss. 2.30 Voordracht door M. MenierNagtegaal. 3.en 4.15 Gr.pl. 4.30 Radio-kinderkoorzang olv. J. Hamel. 5.Voor kleine kin deren. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO o.l.v. ds. B. J. Aris. 6. Ludwig Rüth en zijn orkest. 7. Causerie door dr. P. N. Boekei. 7.25 Gr.pl. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Omroep orkest olv. N. Treep en gr.pl. 9.30 Uit „Tivoli", Utrecht: Lucienne Boyer en haar orkest. 10.3de acte van „De oude Brit", van J. Galsworthy. Vert.- P. Beider. Re gie: Kommer Kleyn. 10.45 Gr.pl. 11.Vaz Dias. 11.1012. Dansmuziek uit „Central" te Den Haag. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.-9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 1215 Gr.pl. en causerie. 2.Vrouwenuur. 3. Modecursus. 4.15 Zang en piano recital en gr.pl. 5.45 Causerie. 6. Orkestconcert. 6.40 Lezingen. 8. Orkestconcert. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gr.pl. 8.45 Hoorspel. 9.Orkest concert. 9-30 Hoorspel. 9.50 Schla- germuziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gr.pl. 10.50 Schlagermuziek. 11.30 —12— Gr.pl. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Mor genwijding. 10.50 Tijdsein, ber. 11.0511.20 Lezing 12.20 Orgel spel R. New. 12.50 Commodore Grand Orkest olv. J. Muscant. 1.50 Dansmuziek. 2.20 Mid. Studio orkest olv. F. Cantell. 3.20 Sted. Orkest Torquay olv. E. A. Goss, m. m. v. T. Kinniburgh, bas. 4.50 Concert door strijkkwartet mmv. G. Lavelle, bariton. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6.50 Zang door G. Par ker, bariton. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Radio-Militair Orkest olv, B. W. O'Donnell, mmv. E. Heather, piano. 8.50 Lezing. 9.20 Ber. 9.40 Solistenconcert, tenor, cello en harp. 10.45 Voordracht. 10.50 12.20 Roy Fox en zijn Band. PARIJS, (RADIO-PARIS) 1648 M 620 en 7.20 Gr.pl. 11.20 Pascal- orkest. 7.20 Zang olv. Vallier. 9.20 Vervolg zang. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 1.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.50—4.50 Omroep orkest olv. Reesen. 7.20 Pianoduet ten. 8.45 Radiotooneel. 9.2510.20 Deensche muziek door het Omroep orkest olv. Launy Gröndahl. LANGENBERG, 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50 Gr.pl. 11.20 Om- roepkleinorkest olv. Eysoldt. 12.20 Concert. 1.20 Vervolg concert. 3.20 Leipz. Symphonie-ofkest onder lei ding van Weber. 4.35 Weragorkest olv. Kühn. 6.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 7.35 Zie Deutsch- landsender. 9.40 Zie Brussel 484 M. 10.50 Gr.pl. ROME, 421 M. 8.05 Literair- muzikaal programma. 9.20 Concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 11.20 Gr.pl. 12.30 Omroepklein orkest. 4.20 Gr.pl. 5.50 Omroep kleinorkest 6.20 Gr.pl. 7.20 Gevar. programma. 9.3010.20 Gr.platen. 484 M.: 11.20 Omroepkleinorkest. 12.30 Gr.pl. 4.20 Orgelconcert. 5.35 Gr.pi. 5.50 Solistenconcert. 7.20 De Greefconcert olv. F. Ruhl- mann en A. de Greef. 10.Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 35 Concert door het Om roeporkest olv. E. Lindner mmv. G. Heuer, zang. 8.35 Koorconcert. 9.20 Ber. 9.35 Sportpraatje. 10.05 Weerber. 10.2011.20 Vocale duet ten door A. Holz, sopraan en G. Hüsch, bariton. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10 35 15.20, Daventry 15.20—24.—. Lijn 4: Langenberg 10.35 17.20, Brussel 17.20—24— ~No. 83 1934 t I De raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagavond acht uur ten raadhuize onder voor zitterschap van burgemeester jhr. A. L. van Spengler. Van het gemeentebestuur te Oudkarspel was een overzicht van ontvangsten en uitga ven binnengekomen van den keuringskring Oudkarspel. Het nadeelig saldo bedroeg 330.64, waarvan 66.13 voor rekening der gemeente Zuidscharwoude komt. Verder was een verslag van de door deze dienst verricht te werkzaamheden aanwezig. Ged. Staten berichtten, dat het bij hen be zwaar ontmoette, dat er, nu een gedeelte van de kosten van steunverleening en werkver schaffing buiten de begrooting 1934 moest worden gehouden om deze sluitend te krij gen, waardoor er derhalve op de uitgaven zooveel mogelijk moest worden bezuinigd, een bijdrage beschikbaar wordt gesteld om gezamenlijk met het nationaal crisis-comité een extra-uitkeering aan werkloozen te doen. Ged. Staten geven het gemeentebestuur in overweging te bevorderen, dat het nationaal crisiscomité in de extra-hulp voorziet. Dit zal worden verzocht. Werkverschaffing en baggerregeling. In ver band met het inkrimpen der werkzaamheden in de werkverschaffing in de Wieringermeer was van den rijksinspecteur der werkver schaffing een schrijven ingekomen, dat vanaf 11 April a.s. de tewerkstelling uit deze ge meente zou worden stopgezet. B. en W. hebben pogingen aangewend, zeide de voorzitter, om de arbeiders in het Staatsboschbeheer te doen plaatsen. Daar voor zou echter een zeer klein gedeelte in aanmerking kunnen komen werd er door den inspecteur opgemerkt. Als er geen werkobject is te vinden voor tewerkstelling zal op andere wijze moeten worden voorzien, b.v. door een steunregeling. In de plaatselijke werkver schaffing werken op het oogenblik wel een aantal arbeiders meer, maar de voorzitter had daar niet veel hoop op. B. en W. zijn echter diligent. De heer Kroon stelde voor het Kerkepad op te hoogen met zand, wat door den voor Zitter geen goed object werd genoemd. Spr. wilde de Kerkewei liever laten rusten in verband met den financieelen toestand. De heer W. Muller wilde de bagger, die in werkverschaffing wordt gebaggerd, 's zo mers doen opbel ten. De commissie van de 50 Westfriesche ge meentebesturen heeft zich accoord verklaard met de baggerregeling, zooals die vanaf 1 April geldig is verklaard en waarbij het loon der arbeiders voor een driekwart praam op 0.45 is teruggebracht. Door wethouder Du Burck werd medege deeld, dat de wethouders niet hun sympathie aan deze regeling kunnen geven. Het is on aannemelijk. Den arbeiders gaat het boven de macht. Spr. sympathiseerde met de agita tie, welke er tegen deze nieuwe baggerrege ling werd gevoerd. Spr. stelde voor, den mi nister te verzoeken deze regeling in te trek ken en de oude er voor in de plaats te bren gen. Het is een onmogelijkheid en spr. was ten zeerste verwonderd over het standpunt van de commissie van de vijftig Westfriesche ge meenten. Ook wethouder Bekker vond het een afkeurenswaardige houding. De voorzitter gaf een uiteenzetting van het werk der commissie en het was volgens den voorzitter geen eisch, dat de baggerregeling werd aanvaard. Als men er niet mee accoord ging, zou de minister hem wel willen intrek ken. De baggerregeling is een gunst, die na veel arbeid door de commissie is toegestaan. Verder is deze regeling in volkomen over eenstemming met de 50 Westfriesche gemeen tebesturen opgemaakt. De voorzitter rekende uit, dat volgens de oude regeling 50 cent per uur kon worden verdiend in werkverschaffing, wat toch geen loon voor werkverschaffing kan worden ge noemd. Daarom is ook het aanvangsuur op 7 uur gesteld. Er kan wel degelijk evenveel met de nieuwe regeling worden verdiend ais met de oude. Over ondeskundigheid mag niet gesproken worden, zeide spr. Het is een lo gische regeling. De heer Kroon was van oordeel, dat vier door BASIL KING. (Uit het Engelsch). 68) Het bliksemde in Tad's oogen even erg als in die van Tom. „Dat zullen we nog eens 'zien!" Hij ging de deur uit, die Tom achter zich 8l°ot- i. 1 Het was een avond in Maart; er lag sneeuw op den grond, maar het dooide. Zij hadden jas aan en waren blootshoofd, Er kwamen enkele auto's voorbij, maar veel voetgangers waren er niet. „Looppas!" commandeerde Tom. Tad nam den looppas aan, en Tom ook. Daar de afstand maar kort was, waren zij gauw op het Brattle-plein. Tom hield halt bij 'n klein winkeltje, waar een zwak licht brandde. Er lag te veel voor het étalageven ster dan dat een voorbijganger zonder zich veel moeite te geven, het inwendige van den winkel kon zien. Aanvankelijk hoorden zij niets maar toen een geluid als van een jankend hondje, dat opgesloten zat en moe was van het jam meren. „Hier is de sleutel. Draai het slot open! Tad deed wat hem werd bevolen Het ge jammer binnen hield op. „Ga nu naar binnen en zeg dat je spijt hebt van hetgeen je hebt gedaan." schuiten al een behoorlijke dagtaak was. Ook de heer Muller sloot zich bij de spre kers aan, die hadden betoogd, dat er te veel werd gevraagd. Hij kon zich niet voorstellen, dat iemand, die 's morgens vier schuiten modder had gehaaid, 's middags welgemoed aan een nieuwe dagtaak zou beginnen. Prac- tische feiten wilde spr. den minister onder het oog brengen. Dijhuizen was wat voorzichtiger en wilde het eerst eens een maand afwachten. n men hoe het loopt. Wethouder Du Burck zeide, dat de wethou- w8!* ze °P vergadering van de 50 westfriesche gemeentebesturen komen, hun standpunt in dezen zeer zeker kenbaar zul len maken. Spr. was van oordeel, dat de hee ren van de commissie van vijf even ondes kundig waren als hijzelf. Spr. vroeg zich echter af, of de minister geen rekening zou houden met het zwaardere werk, dat hier wordt verlangd, evenals ver schil wordt gemaakt met het levensonder houd in de steden en op het platteland. Spr. handhaafde zijn voorstel om den mi nister te schrijven, welk voorstel evenwel niet werd gesteund. Men gevoelde er meer voor, op de commissievergadering de bestaande grieven naar voren te brengen. Het aftredend lid van de plaatselijke schoolcommissie, de heer Jb. Rutsen, werd herkozen. De heeren Js. Glas en C. de Boer Wzn. hadden bedankt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. De heele commis sie moest aftreden. Gekozen werden de hee ren J. Renaud, C. Kramer, Jb. Weel, H. J. Erkamp en P. Goed. B. en W. stelden voor, een verordening op de arbeidsbemiddeling vast te stellen. Aldus besloten. Verder werd door B. en W. voorgesteld, den gemeente-opzichter, den heer Jb. Rutsen, een gratificatie van 225 te geven voor door hem gedurende 1933 verrichte controle en administratiewerkzaamheden voor de bag gerregeling. Na toelichting door den voorzitter werd dit voorstel aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Dijkhuizen hoe het stond met de personeele belasting, waarop de voorzitter antwoordde, dat er nog niets van aan B. en W. bekend is. Daarna sluiting. De caféhouders te Egmond aan den Hoef zijn niet tevreden over de afwijzende beschik king van den raad op hun verzoek om den datum der Hoeverkermis te verzetten. Aan het adres van den raad werd thans door de afdeeling „Egmonden" van den Bond van Koffiehuishouders het volgend verzoekschrift gericht: „Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de afdeeling „Egmonden" van den Ned. Bond van Koffiehuishouders en Slijters, gevestigd te Amsterdam, goedgekeurd bij Koninklijk besluit; kennis genomen hebbende, dat op het mon deling verzoek, gedaan door de heeren Pals- ma, Hopman en Nieuwenhuizen, ingezetenen alhier, en een verzoek door den heer de Jong, bioscoophouder te Edam, om de kermis te Egmond aan den Hoef te verzetten, door uw raad afwijzend is beschikt; dat voor onze afdeeling dit besluit zeer te leurstellend is, en wij uw raad alsnog beleefd verzoeken om op dit besluit terug te komen; dat ook adressanten begrijpen de moeilijk heid om voor feesten geld uit te geven en men niet van iedere kermisgelegenheid kan gebruik maken dat echter- gezien de naburige kermissen en seizoenfeesten de kermis te Cas- tricum geen bezwaar hoeft te wezen om aan het verzoek om de kermis te Egmond aan den Hoef te verzetten, niet tegemoet te ko men, dit mag en kan toch niet opwegen te gen de groote financieele schade, die een groot aantal ingezetenen hiervan onder vindt; dat toch vorige jaren duidelijk is geble ken, dat door het steeds meer wegblijven van diverse vermakelijkheden de aantrekkings kracht van de kermis verloren gaat en velen uit onze gemeente en zelfs voorheen bezoe kers van de eigen kermis te Egmond aan den Hoef thans de kermis te Castricum gaan be zoeken; dat het toch niet op den weg van uw raad kan liggen een andere gemeente te bevoor- deelen ten koste van eigen burgers, die voor zeer zware lasten zitten en zooals ieder, den terugslag van de economischen tijd in hun bedrijf al zeer zwaar voelen; dat bij het bestendigen van dezen toestand adressanten zich niet ontveinzen de groote moeilijkheid om met de kermis voor gepaste .„lil.i Toen Tad aarzelde, gaf Tom hem een duw zoodat nu de deur op een kier stond. Non chalant liep de schuldige naar zijn slacht offer. Plotseling kwam er iemand op hem af als een blazende kat, die haar sprong nam. Jij, vervloekte student!"' Van oordeel zijnde, nu genoeg gedaan en gezegd te hebben, liep Tom snel weg en toen hij hoorde dat iemand dicht achter hem aan hetzelfde deed, begreep hij, dat Tad had we ten te ontkomen. Toen Tom in zijn kamer was teruggekeerd merkte hij uitgeput te zijn en toen hij in bed lag, kreeg hij een gevoel van weerzin in zijn overwinning. Hij walgde er van. Hij walgde van alles, wat er aanleiding toe had gegeven De oogen, die strak in de zijne keken, toen zij op den vloer bovenop elkaar lagen, kwa men hem voor te zijn van iemand, dien hij had vermoord. Wat was daarvan de reden? Wat was het, dat, in het diepst van zijn ziel vastgeworteld, was verwoest, feeleedigd? Wederom kon hij er geen antwoord op ge ven. HOOFDSTUK XXXII. Den volgenden dag hervatte het leven zijn gewonen gang, alsof er gisteren niets bizon- ders was gebeurd. Guy ging er prat op, dat de kloppartij in zijn kamer had plaats ge had, maar de wijze, waarop hij daarbij te werk ging, was tactvol, en kwetste niemands gevoelens. Men had een ouden man een poets gespeeld, en na een gevecht, dat ont staan was over het al of niet grappige daar van, waren Tad Whitelaw en de Baby van ontspanning te zorgen, omdat d» kosten hier van niet verdiend worden; dat toch reeds door het beperken tot 2 da gen van de kermis aan de tijdsomstandighe den is tegemoet gekomen; redenen te meer dat adressanten nogmaals beleefd aan uw raad verzoeken om op dit adres goedgunstig te beschikken. Door de politie werd proces-verbaal op gemaakt tegen P. de V., een 13-jarigen in woner van Egmond aan Zee, die op het kruispunt bij „de Drie Egmonden" een steen wierp door een ruit van den passeerenden auto van den heer v. Z. uit Haarlem. De be stuurder van den auto bracht den boosdoe ner persoonlijk bij den hulpofficier. Onze plaatsgenoote mej. N. Ranzijn slaagde in het O.L. Vr. Gasthuis te Amster dam voor kraamverpleging. 25-jarig bestaan „Damlust". Donderdagavond werd in het lokaal van den heer P. Kramer, alhier, het 25-jarig be staan van de damclub „Damlust" op eenigs- zins feestelijke wijze herdacht. De groote tooneelzaal van den heer Kramer was geheel gevuld met genoodigden. De voorzitter, de heer W. Kuiper te Noord- scharwoude had de feestvergadering met een toepasselijk woord geopend en eenige per sonen gememoreerd, die veel voor de vereeni- ging hebben gedaan, waarna door den oud- voorzitter, den heer Bouman, een kort over zicht werd gegeven, van wat er al zoo in de 25 jaren van het bestaan der vereeniging is voorgevallen Spr. behandelde daarbij ook de genoegelijke zijde van het damspel. Spr. herdacht eenige ontslapene leden, in het bijzonder wijlen den heer A. Kist Sr. Verscheidene vereenigingen hadden schrif telijke felicitaties gezonden, terwijl meerdere op dezen avond aanwezig waren. Het woord werd gevoerd door den voorzitter van D.O.S te Sint Pancras, die van Obdam, welke resp. een dambord en een medaille overhandigden. Ook de heer Amels te Winkel voerde het woord en deed zijn felicitatie met een prach tig bloemstuk vergezeld gaan, evenals de ver eeniging W.D.O. te Alkmaar, die hierna complimenteerde. De plaatselijke muziekver- eeniging Kunst na Arbeid en het Gemengd koor boden een bloemenmand aan. De verschillende sprekers werden door den voorzitter beantwoord, waarna tot het gezel lige gedeelte van den avond werd over ge gaan. Eerst werden door de vereeniging Hoorn nog na felicitatie met het jubileum de prijzen van de nederlaagwedstrijaen te Hoorn over handigd. Damlust had den vierden prijs, St. Pancras den eersten, Alkmaar den tweeden en Obdam den derden. Aan het gezellige gedeelte van het pro gramma werd door verschillende bekenden medewerking verleend en ook de leden van Damlust lieten van hun kunnen blijken. Niel te vergeten de reis- en tourvereeniging O. G., die een demonstratie van het home-trainen gaf. Het optreden van de verschillende artis- ten werd zeer op prijs gesteld en allen ver wierven een dankbaar applaus. Alles op te noemen, wat er gegeven werd, zou ons te ver voeren, doch wij willen even vermelden de door den heer P. Beers vervaardigde voor dracht voor een viertal personen, waarin ook het dammen een hoofdrol speelde. Dit stukje, waarin vele bekende namen voorkwamen, viel bijzonder in den smaak. Zooals gezegd, de dammers houden van de gezelligheid en dat bleek ook dezen avond, want het was half drie, toen wij het feest ver lieten, maar het kon nog wel een uur duren, werd er gezegd, want het programma was nog niet afgewerkt. Er heerschte een beste stemming. Het zilveren feest is op zeer waar dige wijze gevierd. HENSBROEK. De rundveefokvereeniging „Opmeer en Omstreken" hield Vrijdagavond een alge- meene vergadering in café de Boer alhier. Dt voorzitter, de heer K. Bos, van Opmeer, opende de vergadering en riep het welkom toe aan de opgekomenen. De voorzitter deelde mee, dat weer eenige nieuwe leden zijn toegetreden. Ingekomen stukken. Van de zuivelfabriek „Aurora" was een schrijven ingekomen aam gaande de vergoeding van de genomen mon sters melk. Van de firma Koster en Zonen een schrij ven over een middel ter bestrijding van de runderhorzel. Dan was een schrijven ingekomen van den Bond van Rundveefokvereenigingen, om in verband met de crisisrundvee-centrale, niet Whitelaw samen heengegaan om den ouden man uit zijn gevangenschap te ontslaan. De tapirneus van Spit Castle had gedurende het bakkeleien een hevigen opstopper gekregen en daardoor was de heele sofa met bloed bevlekt. De groote inktvlek op het behangsel papier was een bewijs te meer, «dat Guy's kamer de plaats van samenkomst was van flinke, vlotte kerels, over wie hij de be haalde eer gelijkelijk had verdeeld, zoódat er bij niemand wrok achterbleef. Tad en de Baby van Whitelaw, voorspelde Guy, zou den nu wel betere maatjes worden. Maar hiervan was niets merkbaar; ook niets van het tegendeel. Wanneer de Baby van Whitelaw zijn broeder ontmoette, pas seerden zij elkaar precies eender als vroeger, net als twee menschen, die elkaar niet ken den en elkaar in Piccadily of in de Vijfde Avenue voorbij liepen. Tad toonde geen schijntje van wrok, en Tom gaf niet het min ste blijk van trots, maar voelde inwendig we! spijt. In April nam het leven onverwacht weer een andere wending. Op een zekeren dag in zijn kamer terugkomende, vond Tom daar een papier, waarin hem verzocht werd een zeker telefoonnummer op te bellen; hij wist dat dat van juffrouw Danker was. Zijn eer ste gedachte was dat het Maisie gold, met wie hij nog maar heel weinig correspondeer de. Maar juffrouw Danker deelde hem me de, dat Honeybun een ongeluk had gekregen Het was erg, maar hoe erg wist zij niet. Zij noemde hem den naam van het ziekenhuis, waarheen hij was gebrach,t en verzocht Tom er dadelijk heen te gaan. Na al die jaren dat te veel leden aan te nemen, daar dit meer nadeel dan voordeel voor de vereeniging kan geven. De voorzitter lichtte dit schrijven nader toe. Schrijven van den Bond van 19 Februari aangaanoe het keuren van stieren en het on verwacht monsters nemen, b.v in de laatste helft der maand, dus dan niet meer op aan gezegde tijden. Dit in verband met eventueele fraude. Verder las de secretaris nog een schrijven voor, inhoudende inlichtingen over het aanschaffen van een erkend stierkalf. Na bespreking werd besloten, dat de voor zitter hierover nog eens persoonlijk met den heer Koster zal spreken Jaarverslag controleur. Zooals we dat van den controleur gewend zijn, had deze weer een keurig jaarverslag opgemaakt. Spr. ving zijn verslag aan door te zeggen dat, ondanks de slechte tijdsomstandigheden, het met de vereeniging nog tamelijk goed is ge gaan. Zij telt op 't oogenblik 24 leden. Dit jaar hebben twee leden bedankt. Dan raadde spreker de houders van erkende stieren aan het dekgeld voor de koeien van niet- leden te verdubbelen, of anders deze niet meer bij de erkende stieren te ontvangen. Spr. besloot zijn jaarverslag door aan de vergadering de lijsten van de allerbeste koeien voor te lezen van iedere categorie van 8 stuks. Daar dit te veel plaatsruimte zou vragen, zuilen we met enkele van de aller beste dieren volstaan. Nu volgde verslag afgevaardigde naar de Bondsvergadering. Deze is gehouden in het „Parkhotel" te Hoorn. Rondvraag. Alvorens hiertoe over te gaan, deelde de h^.r Zwagerman de leden van „de Toekomst" mede, dat eerst tot den verkoop zal worden overgegaan van den inventaris van geroemde vereeniging. Ter verduidelijking zij gemeld dat „de Toekomst" een onderdeel is geworden van „Opmeer en Omstreken". zij beiden bij juffrouw Danker hadden ge woond, beschouwde zij hen bijna als bloed verwanten. Binnen minder dan een uur tijds was Tom in het ziekenhuis, dat dicht bij het laagst ge legen eind van de Grove Street lag, en dat Tom wel kende. Veel kwam hij niet te weten. Denkende dat iedereen dadelijk zou begrijpen wat Ho neybun en hij voor elkaar waren geweest, had hij een ontvangst verwacht van vrienden die, zelf in droefheid en spanning verkeeren de, een anderen vriend, die in denzelfden ge moedtoestand was, ontvingen. Hij had ge dacht, dat zij zcuden zeggen: „Kom maar gauw binnen. De arme man lijdt vreeselijk 't Is zus en zoo gebeurd." Maar den jongen man, die Tom te woord stond en die een wit linnen jasje droeg, zei de naam Honeybun niets. Hij was slechts een „geval", zooals er dagelijks zoovele waren. Na een week, een maand, of een jaar wist niemand er meer iets van, behalve dat zij in het register wa ren aangeteekend. Leed van den enkeling ging verloren onder de immense uiasse leed van zoo velen. Maar de jongeman was be leefd, en verzocht Tom plaats te nemen. Hij zou even gaan informeeren. De minuten, die Tom in de kleine wacht kamer doorbracht, behoorden tot de vreese- lijkste, die hij ooit had doorleefd, niet alleen wegens de onzekerheid, maar ook wegens wroeging. Hij had Honeybun nooit fatsoen lijk, eigenlijk ploertig behandeld. Nooit was hij echt dankbaar geweest. Nooit was er ge durende de bijna zes jaren, dat zij hadden samengewoond, een minuut verstreken, waar De inventaris, waaronder niet begrepen de centifuge en een schudder, bracht in totaal op f 23.40. Bij de nu gehouden rondvraag braCht de voorzitter hét puntje in bespreking over het niet-toelat en van koeien bij goedgekeurde stieren van niet-leden van de fokvereeniging. De voorzitter voelde wel iets voor het standpunt van den heer Houtkooper, maar vond het moeilijk uitvoerbaar. Joh. Koning was van gedachte, dlat w« ons doel daar toch niet mee bereiken, daar ze dan toch de vrije keus hebben om onderling een goedgekeurden stier aan te schaffen. Na langdurige bespreking stelde de voor zitter voor dat hij dit punt nog eens met den secretaris van den Bond zou besweken. Met een woord van dank werd de verga dering gesloten, PRIJZEN VAN VARKENS. De Nederlandsche Varkenscentrale maakt bekend, dat de prijs, welken zij betaalt voor aan haar geleverde varkens, welke bestemd zijn voor levenden uitvoer, vastgesteld is op 38 cent per K.G. levend gewicht, zonder kor ting. DE SANEERING IN DE BOLLENTEELT. Critiek van vakmenschen. Naar aanleiding van het bericht, dat in de algemeene vergadering der Ned. Bloembol- lenkweekerscentrale warme hulde is gebracht aan den minister van Economische Zaken voor de genomen saneeringsmaatregelen en aan het bestuur der Centrale voor de uitvoe ring, bevat het „Weekblad voor Bloembol lencultuur" een redactioneel artikel, waarin betoogd wordt, dat men daarin niet een uit spraak van het bloembollenbedrijf mag zien. Het blad wijst op de vele gebreken, zoowel van de in Den Haag ontworpen maatregelen als van de wijze waarop deze zijn uitge voerd, met als gevolg: „Ontduiking op groote schaal, moeilijke of onmogelijke cor.- in hij 't niet akelig had gevonden, hetzij be wust, hetzij onbewust, om in zoo'n nauw contact te staan met iemand, die in de ge vangenis had gezeten. Het beeld van den ex-gevangene had altijd min of meer dat van den vriend verduisterd. Een tweede ziekenhuisbeambte, ook in een wit linnen jasje, kwam vragen wie hij was, en in welke verhouding hij tot den patiënt stond. Als hij alleen maar 'n vriend was, be stond er weinig kans, dat hij tot hem zou worden toegelaten want hij was nog on der den invloed van chloroform, en moest dus met rust worden gelaten. „Wat is er eigenlijk met hem gebeurd? Ik ben 't nog niet te weten kunnen komen." De beambte wist 't niet precies. Er was iets heel zwaars o>p hem gevallen, hij was inwen dig gekwetst. De oorzaak van het ongeluk had hij niet vernomen. „Zou ik zijn verpleegster kunnen spre-. ken?" Ook hiertegen bestond bezwaar, maar ten slotte nam men hem mee naar boven, waar de verpleegster in den corridor kwam, om hem te woord te staan. Zij was een bekwame 4 vrouw, zakelijk, maar heelemaal vrij van die ontroering, die Tom dacht, dat een pleeg zuster, die zoo veel lijden zag, aan den dag zou leggen. Iets beslists kon zij hem niet zeg gen. Zij had geen dienst, toen de patiënt werd binnengebracht, zoodat zij alleen maar dat had gehoord, wat zij moest weten om den patiënt r.aar behooren te helpen. „Denkt u dat hij zal sterven?"

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6