DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA ïaaïï ïï,ph'e";ngf:»trra;in: JUchtszakeK jBinnettCand De Nijenrode-zaak. trole, gemodder en geschipper, stijgende on voldaanheid". De samenstelling der algemeene vergade ring van de Centrale besprekende, betwijfelt het blad of de als leden vertegenwoordigen de vereenigingen, op één uitzondering na, wel voldoen aan den eisch der statuten, dat zij de belangen van de bloembollenteelt in den ruimen zin des woords moeten bevorde ren. Daar de statuten der Centrale geen enke- Jen invloed toekennen aan de leden, en dezen evenmin het bestuur benoemen, omdat aan den minister uitsluitend alle bevoegdheden zijn toevertrouwd, doet tenslotte de samen stelling der algemeene vergadering er niet veel toe. Als men het maar niet doet voorko men, alsof de huldebetuiging dier vergade ring het oordeel van het bloembollenvak zou zijn, aldus besluit het „Weekblad voor Bloem bollencultuur" zijn beschouwingen. De president contra den offi cier. De belangstelling was Zaterdag voor de zitting weer zeer groot. De publieke tribune zat stampvol, ook de gereser veerde banken waren goed bezet. Als ge tuigen werden o.a. gehoord de detective Johanknegt en zijn vroegere assistente mej. Nöggerath. De verdachte Onnes verklaarde er prijs op te stellen, dat de verklaringen van zijn vrouw ter zitting werden voor gelezen, opdat ook hij er kennis van kon nemen. De president zegde dit voor Dins dag toe. Het verhoor van getuige rechercheur Blijenberg werd dan voortgezet. Pres.: Waarom hebt u tegenover den rechter-commissaris nooit gesproken over dat z.g. contact in het instructiege bouw, tusschen Johanknegt en juffr. Nöggerath? Get.: Ik heb het gezegd aan mijn su perieuren, Brandt en Harmsen in Utrecht. Pres.: Maar niet aan den oificier te Utrecht. Ik maak u attent op den ern A van de verklaringen. De rechter-com missaris verklaart het anders; dien zult tl tegenover u krijgen. Mej. Nöggerath buiten vervol ging gesteld. Get.: Ik kan er niets aan doen. De president ging dan verder met vra gen te stellen over verschillende bijkom stigheden, waarna als getuige werd ge hoord de Zaterdagmorgen officieel bui ten vervolging gestelde oud-secretare«se, mej. Manda Nöggerath, die op bijna on verstaanbaar zachten toon verbelde hoe zij in dienst is gekomen bij Johanknegt en wanneer zij den detective het eerst hoorde praten over Nijenrode. Mees Ger ritsen en Biesing waren wel eens bij Johanknegt thuis geweest. We kregen tips en inlichtingen van ze, aldus ge tuige. De reis naar Utrecht en Maartens dijk en het vinden van de tweede partij goed nabij Hollandsche Rading waren vastgesteld in overleg met den Utrecht- schen rechercheur van Cooten. Over dezen tocht per auto naar Hol landsche Rading gaf getuige bijzonder heden. Op de aangegeven plaats zijn de twee rechercheurs, de detective en ge tuige uit den auto gestapt, hebben het pak met de goederen daar uit den wa gen- genomen, in een greppel gelegd en toen gevonden. Getuige ontkende het verhaal omtrent het flauw vallen van Johanknegt. Ge tuige sprak uitdrukkelijk tegen, dat iets dergelijks ooit is voorgevallen. Officier: U blijft daarbij onder eede? Die twee heeren (de rechercheurs van Cooten en Blijenberg) verklaren het te gendeel. Dus hun verhaal is niet waar? Getuige: Het is straal gelogen! Gedurende ruim een uur werd getuige door officier en verdedigers onder vraagd. Daarna wordt gepauzeerd. De officier van justitie valt de getuigen steeds in de rede met nieuwe vragen, als zij bezig zijn de vorige te beantwoorden. De president verzoekt hem de getui gen te laten uitspreken. Na de pauze werd getuige Van Cooten voorgeroepen. De president bracht het voorval in het instructiegebouw ter sprake. Getuige herhaalde, dat hij ge zien heeft, dat Johanknegt, ondersteund (of omarmd) door juffr. Nöggerath, naar een fontein is gegaan. Johanknegt was onwel. Getuige herhaalde ook, dat hij het vreemd vond, dat zooiets plaats kon vonden. Getuige Blijenberg werd tusschen tijds bevolen de zaal te verlaten. Getuige Van Cooten bleef ook bij zijn andere verklaringen, zooals ten aanzien van het totstandkomen van de verkla ringen ten huize van Johanknegt. Hierna werd Blijenberg binnengeroe pen- Ook hij bleef bij zijn verklaringen omtrent hetgeen hij in het instructiege bouw bij den rechter-commissaris h^efl gezien. Getuige handhaafde zijn verkla ringen. Op verzoek van den officier werd v. Cooten verzocht de zaal te verlaten en daarna vroeg de officier aan Blijenberg wat voor opmerking er tegen een rijks veldwachter is gemaakt. Van Cooten zegt getuige heeft gevraagd: „Wat eigenaardig is dat, gebeurt dat wel meer?" Getuige wond zich even op toen de officier in zijn vragen eenige ver dachtmaking demonstreerde en hem steeds met een nieuwe vraag in de rede viel, voordat getuige het tot een verkla ring had gebracht. Getuige Van Cooten werd binnengeroe pen Hem stelde de officier nog enkele vragen over het voorval in het instruc tiegebouw. Dit voorval, zei ook deze ge tuige. is niet aan den officier te Utrecht gerapporteerd; zij hebben er wel direct de Utrechtsche commissarissen Brandt en Harmsen van op de hoogte gesteld Ook nu viel de officier dezen getuige in de rede, waarop getuige aandrong dat hem de gelegenheid niet zou worden onthouden te antwoorden op hetgeen hem werd gevraagd. De president maak te den officier kenbaar, dat getuige moet uitspreken. De detective Johanknegt werd vervol gens voorgeroepen. Hij handhaafde zijn (dus met die der rechercheurs tegen sta ijdige) verklaringen. De verklaringen te zijnen huize opgemaakt, moesten na tuurlijk met eenige fantasie worden op gesteld, want de „schakel" moest vrij blijven. Maar dit wil getuige wel zeg gen de rechercheurs hebben tot ver velens toe steeds aangedrongen, dat ge tuige als de .schakel" dan verzwegen moest worden hun de daders zou aan geven. En dat kon, voegde getuige er aan toe, want Mees Gerritsen (de Al Capone) had mij beloofd, dat hij mij ook de daders zou uitleveren! De detective bleef er bij, dat hij met de rechercheurs heeft besproken, waar het tweede gedeelte van aen buit moest wórden gevonden. Het idee: de Holland sche Rading, zei getuige in antwoord op een vraag van den president, is niet van Van Cooten uitgegaan en getuige consta teerde zelf daarbij, dat de verklaring van zijn secretaresse op dit punt niet juist is; zij moet zich daarin vergissen, zei de detective. Van „de zwempartij in 't instructiege bouw" weet getuige niets. Hij heeft er om gelachen toen hij het in de kranten las. Er is geen woord van waar, dat hij onwel is geweest, of ondersteund gewor den door juffr. Nöggerath, of iets derge lijks. De detective gaf over verschillende punten nog uitvoerige beschouwingen, en hem werden ook vele vragen gesteld. Zoo vroeg mr. Muller Massis waarom hij zich met den Utrechtschen expediteur v. d. Lee in verbinding heeft gesteld, om te informeeren naar een brand in diens pakhuis in 1921, waarbij voor een groot bedrag aan schilderijen van Koning is verloren gegaan. Precies wist getuige alles niet meer zijn papieren dienaan gaande zijn in beslag genomen. Verdediger: Maar van wien kreeg u uw eerste inlichtingen? Getuige: Van Witbraad. Ik wist, dat ik daarvoo:r bij Witbraad moest zijn. Al leen kon ik niet uit hem masseeren, of Koning er tusschen zat of niet. Daarna werd de zitting geschorst tot morgen. GEEN ONRECHTMATIGE PUBLICATIE. De N.V. Maatschappij voor den verkoop van Petroleumproducten „Petroduct" N.V. te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, had in kort geding gevorderd, dat de N.V. Bataaf- sche Import Maatschappij Verkoopkantoor van „Koninklijke Shell" Producten, gevestigd te Den Haag, zou worden veroordeeld om het plaatsen van advertenties en het aanbrengen van aanplakbiljetten te staken en de reeds aangebrachte te verwijderen, welke adverten ties en aanplakbiljetten den volgenden in houd hadden: „Waarschuwing". Wij vestigen de aandacht van koopers van Eroducten aer „Koninklijke ShelP'-groep op et feit, dat tegenwoordig uit geel geschil derde pompen benzine verkocht wordt, welke niet van de „Koninklijke" afkomstig is. De „Koninklijke" heeft over de geheele wereld haar kleuren gestandaardiseerd en is er na jarenlangen arbeid in geslaagd eene ongeëvenaarde reputatie voor de onder haar merk „Shell" verkochte producten op te bou wen. Van deze wereld-reputatie trachten thans leveranciers van minderwaardige benzine- siorten gebruik te maken, door hun pompen in de alom bekende gele kleur te schilderen en de automobilist, die niet scherp toeziet, loopt gevaar een minderwaardige benzine of een mengsel van benzine en petroleum te koopen in plaats van „Shell" benzine. De ervaring heeft ons geleerd, dat dit inderdaad geschiedt en wij hebben daarom op onze pompen die alle reeds aan het woord „Shell" zijn voorzien ook het „Shell"- embleem laten aanbrengen. Automobilisten, indien Gij prijs stelt op kwaliteit, en benzine van de „Koninklijke Shell" groep wenscht te koopen, ziet dan scherp toe dat de gele pomp in rood het woord „Shell" en het „Shell"-embleem draagt." De president van de Haagsche rechtbank oordeelde deze publicatie niet onrechtmatig en ontzegde de ingestelde vordering. In hooger beroep heeft het Haagsche Ge rechtshof dit vonnis bevestigd. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 6 April 1934. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de motor- en rij wiel wet: P. B. te de Rijp, L. D. te Alk maar, ieder 3 boete of 1 week tucht school; J. A. H. W. te Amsterdam 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hechtenis; F. H. D. van B. te 's Gravenhage, A. S. te Eg- mond-Binnen, P. C. D. te Bergen, P. B. te Callantsoog, N. D. te Limmen, G. A. R. te Anna Paulowna, E. S. te Barsinger- horn, ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis; K. B. te Schagen, J. B. te Alkmaar, K R. te Bergen, L. W. te Hoorr, H. v. d. H. te Alkmaar, A. B. te Schagen, W. F. v. H. te Zaandam, G. J. N. te Delft, H. J. W. te Broek op Langendijk, J. V. te Am sterdam. A. L. U- te Ouderp, C. B. te Zijpe, W- K. te Scheveningen, E. M. te Wieringerwaard, S. R. te Heiloo, B. v. D. te Koedijk, H. V. te Alkmaar, B. F. te Alkmaar, H. J. K. te Heerhugowaard, H. E. te Weetzaan, H. S. te Alkmaar, H. de W. te Beverwijk, J. \V. A. v. d. P. te Heemstede, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; A. B. te Limmen, A. S. te Alk maar, J. M. Z. te den Helder, L. K te Alkmaar, L. J. te Bergen, C C. te Broek op Langendijk, J M v G. te Heiloo. A v. d. V. te Texel, P de G te Noordsrha -- woude, W. v. H. te Oudkarspel, J. W. K. te Alkmaar, P. B. te Zijpe, J. T. te Cal lantsoog, H. P. te Delft, J. W. te Alk maar, C. A. te den Helder, A. B. te Alk maar, P. J to Alkmaar, M. H. te Lim men ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, K. B. te Groningen, 2 X 5 boete of 2X5 dagen hechtenis; J. E. B. te den Helder 3 en 5 boete of 3 en 5 dagen hechtenis; A- de W. te Castricum, G. D. te St. Anna Parochie, W. de V. te Span broek, F. B. te den Haag, W. v. d. S. te Bergen, Tj. B. te St. Anna Parochie, D. S. te Zuid- en oord-Schermer, A. O. te Amsterdam, H. W. te Anna Paulowna, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, J. H. te Castricum, C. P. G. te Uitgeest, P. de G- te Heerhugowaard, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis; P. S. te Am sterdam, A. B. te Uitgeest, M. W. te Ber gen, J. de H. te Haarlem, W. A. J- E. te 's Gravenhage, ieder 8 boete of 8 da gen hechtenis, K. de G. te Hilversum 2 X 8 boete of 2 X 8 dagen hechtenis, M. V. te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hech tenis. Overtredingen van de politieverorde ningen: A. J. T. en W. F. de M. te A'k- maar, beiden teruggegeven aan de ouders zonder toepassing van straf, J. H. te Alkmaar 2 boete of 1 week tuchtschool, H. B. to Alkmaar 1 boete of 1 dag hechtenis, O. O. te Alkmaar, N. B. te Uitgeset, E. C. v. E. te Alkmaar, J. A. F. te Alkmaar, L. S. te Amsterdam, K. N. S. te eiden, M. V. te Bolsward, J. V. te Bolsward, G. G. te Barsingerhorn, E. L- te Broek op Langendijk, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, N. B. te Alk maar. A. F. F. T. te Amsterdam, G. K. te Zaandam, ieder 8 boet© of 3 dagen hechtenis, J. N. te Alkmaar 5 boete of 5 dagen hechtenis, J. W. W. te Amster dam 2 en 5 boete of 2 en 5 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 424 van het wetboek van strafrecht (baldadigheid): L. M. H. te Bergen, R. C. M. te Bergen, ieder teruggave aan ouders zonder toe passing van straf. Overtreding van art. 461 van wetboek van strafrecht (loopen over verboden grond)P. K. en H. P. te Egmond aan Zee, ieder 6 boete of 3 dagen hechtenis, R. W. te Egmond aan Zee 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van art. 431 van het wet boek van strafrecht (burengerucht): A. P. en A. G. te Harenkarspel, ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis, C. Z. te Zuidscharwoude 15 boete of 15 dagen hechtenis. Overtreding van art. 426 van het wet boek van strafrecht (in staat van dron kenschap de orde verstoren): J. Z. te Oterleek 10 boete of 10 dagen hech tenis. Overtredingen van art. 453 van het wetboek van strafrecht (dronkenschap): W. S. te Alkmaar 6 boete of 6 dagen hechtenis, N. B. te Uitgeest 12 boete of 12 dagen hechtenis. Overtreding van art. 455 van het wet boek van strafrecht (dieren op kwellen de wijze vervoeren): J. S. te Winkel 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de jachtwet: J. D. te Egmond aan Zee 8 boete of 8 dagen hechtenis, J. G. te Egmond aan Zee, J. V. Azn. te Egmond aan Zee, R. Z. te Egmond aan Zee, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, W. Z. Azn. te Egmond aan Zee 6 en 15 boete of 6 en 15 la gen hechtenis, C. D. te Egmond aan Zee 15 boete of 15 dagen hechtenis, W. K. te Egmond aan Zee 20 boete of 20 da gen hechtenis, W. K. Azn. en P. K. Azn. te Egmond aan Zee, de le 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 2e 10 boete of 10 dagen hechtenis, C. D. te Egmond aan Zee 20 boete of 10 dagen hechtenis, J. D. te Egmond aan Zee 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van de vleeschkecrings- wet: T. K. te Noordscharwoude 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de spoorwegwet: C. D. te Warmenhuizen 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de wapenwet: J. G. te gmond aan Zee, 2 boete of 2 dagen hechtenis, M. K. te St .Pancras 6 boe te of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de veiligheidswet: G. C. te Alkmaar 10 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de arbeidswet: J. C. te Castricum, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van het Kanaalreglement: G. P. te Edam, 3 X 1 boete of 3 X 1 dag hechtenis. Overtreding van de trekhondenwet: C. B. te Alkmaar 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de wet op de open bare vervoermiddelen: P R. te den Hel der, 3 boete ofdagen hechtenis. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer zal morgenavond in de afdeelingen onderzoeken het wetsontwerp tot wijziging van de woningwet. Woensdagvoormiddag komt de Eerste Kamer in openbare vergadering bijeen. Aan de orde komt o.a: Goedkeuring van den onderhandschen ver koop aan de provincie Noordholland van terreinen behoorende tot de proefzuivelboer- derij te Hoorn; Onteigening voor vergroo van het lan dingsterrein van het luchtvaarterrein Schip hol. TWEEDE KAMER. Een belangrijke agenda voor Dins dag 17 April De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 17 April a.s., des nam. te één uur.- Aan de orde zullen alsdan zijn behande ling van het verzoek van den heer Kupers om verlof tot het richten van vragen aan den minister van sociale zaken naar aanleiding van het besluit van deze minister tot steun verlaging voor de werklooze arbeiders in Twenten. De voorzitter zal aan de Kamer voorstel len een aanvang te maken met de beraad slaging over een reeks van onderwerpen, w.o. wijziging en aanvulling van de nijver heidsonderwijswet; instelling, afschaffing, verhooging of verlaging van invoerrecht op korten termijn; crediet voor werkverrui ming; wetsontwerpen tot regeling van den invoer van verscheidene artikelen; wijziging van de winkelsluitingswet en tijdelijke be voegdheid tot het vaststellen van bijzondere afwijkingen van enkele bepalingen der win- kelsuitingswet. SLACHTOFFER VAN ZIJN WERK. Zaterdagvoormiddag is de 54-jarige con troleur J. Kapsenberg, wonende aan den Noordsingel te Rotterdam, tijdens het ver richten van zijn werkzaamheden zwaar ge wond. De heer Kapsenberg, die in dienst is bij de firma Müller Co., was bezig controle uit te oefenen op het wegen van rollen papier aan boord van het Russische s.s. „Ladoga", liggende in de Rijnhaven, Oostzijde. De rol len werden gewogen op twee bascules, die op het dek stonden aan den rand van ruim II, dat open lag. Na gewogen te zijn, werden de rollen door een hijsch bij tweeën tegelijk in het ruim neergelaten. Vermoedelijk heeft de heer Kapsenberg, die vlak bij de bascule stond, een klap gekre gen van zoo'n hijsch papier. Althans juist toen er één afdaalde vielde hij in het onge veer 10 M. diepe ruim en bleef daar bewuste loos liggen. In het ziekenhuis aan den Coolsingel con stateerde men lichte kwetsuren aan den wer velkolom, een gebroken linkerdijbeen, een bloedende wonde boven het linkeroog en een hoofdwonde. DE CEBUTOREIZEN. De Cebutoreizen van dit jaar zullen op nog grootere schaal worden uitgevoerd. Teneinde het publiek 'bekend1 te maken met welk materiaal deze reizen worden uitge voerd, zal een zesdaagsch tournee door N- Holland, Zuid-Holland en Utrecht worden gemaakt met een' keur van 16 groote nieuwe reiswagens. Bezocht zullen worden de plaatsen Am sterdamPurmerendHoornDen Helder AlkmaarHaarlem—LeidenDen Haag RotterdamGoudaUtrechtBussumHil- versuw. GRATIS RIJWIELPLAATJES. Ten behoeve van schoolkinderen. Het hoofdbestuur van Volksonderwijs heeft tot den minister van financiën het verzoek gericht te willen bevorderen, dat aan leer lingen, zoowel van openbare als bijzondere scholen, die per fiets naar school gaan en wier woning op minstens drie kilometer van de school verwijderd is en voorzoover de ouders (verzorgers) niet in de Rijksinkom stenbelasting aangeslagen zijn gratis rij wielplaatjes worden verstrekt, uitsluitend voor het naar school gaan. HET „VLAGINCIDENT" TE GRAUW. Een raadsbesluit om niet te vlag gen is ontoelaatbaar, zegt de minister. Op de vragen van het Tweede Kamerlid dr. Kortenhorst inzake het uitsteken en daar na weer inhalen van de driekleur van het ge meentehuis te Grauw (bij de inhuldiging van den burgemeester), op grond van een raadsbesluit om bij feestelijken gelegenheden niet te vlaggen, heeft minister de Wilde ge antwoord: Het voorstel om niet te vlaggen in de gemeente Indaarderadeel, in 1931 aan genomen, is niet uitgegaan van de sociaal- democratische raadsleden, zooals de vraag kan doen vermoeden, doch van een andere partij, die tot het voorstel overging om ta voorkomen, dat men zou besluiten op <kn lsten Mei van gemeentewege te vlaggen. De regeering meent dat dergelijke beslui ten, vooral in tijden waarin gezagshandha- ving een eerste eisch moet worden genoemd, zijn te beschouwen als aantasting van de rijkseenheid, waarvan de nationale vlag een symbool is, en dus ontoelaatbaar zijn. Dit brengt mede, dat zoo noodig van het schor- sings- en vernietigingsrecht dient te worden gebruik gemaakt. ECHTELIJK DRAMA. Een gehuwde vrouw te Maastricht en haar veel jongeren vriendbe sluiten den echtgenoot te dooden. De 36-jarige huisvrouw Beckers, moeder van drie kinderen, wonende Bogaarden straat te Maastricht, onderhield betrek kingen met een 24-jangen kappersbediende, Itser genaamd, en samen besloten zij den echtgenoot van kant te maken. Woensdag- avond waren Beckers en Itser samen uitge weest; zij kwamen om twaalf uur dronken thuis. De vrouw lag te bed. Toen de man, die inmiddels ook te bed was gegaan, sliep, heeft Itser met een revolver geschoten en hem in de wang geraakt. De vrouw kwam, meer dan 24 uur later, op het politiebureau een gefingeerd verhaaltje opdisschen. Na onderzoek zijn de vrouw en haar vriend Za terdag aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld. De echtgenoot ie naar tiet zr' °nhuis overgebracht. DIEFSTAL TE WAALWIJK. Tijdens den brand op Vrijdag f.f. Bij den Vrijdag te Waalwijk gewoed heli- bende grooten brand, is naar thans blijkt, uit de verbrande boerderij van de familie werd. Pulles een bedrag van 300 ontvreemd. Een blikken busje, waarin het bedrag was gebor gen, is achter de woning door kinderen ge vonden. EEN DOOFSTOMME IN RAZERNIJ. Mishandelde zijn moeder en zustee. In het gezin van de wed. Vieroven te Wateren gemeente Diever heeft de doof stomme zoon Johannes zijn moeder en nister in een aanval van razernij vreeselijk mishan deld, Beide bracht hij tal van steken toe met een els. Vooral het meisje werd ernstig go- troffen. Een van haar armen brak en met eeq punt van de els werd een long geraakt. Zg is naar het ziekenhuis te Groningen overge bracht. De dader is door de politie in arrest gesteld. Voor eenigen tijd werd de dader door zijn broer ernstig mishandeld, waarvoor laatst- fenoemde een zware straf opliep. Thans heeft et slachtoffer op zijn beurt de vrouwen *K het gezin onder handen genomen. „DE MYSTIEKE WERELD". De betrokken vreemdeling is ge waarschuwd. Op de vragen van het Eerste Kamerlid den heer Polak, betreffende het nemen van maat regelen tegen den uitgever en redacteur van het maandblad „Die^ Mystische Welt", heeft de minister van' justitie geantwoord, dat zijn aandacht reeds op het bedoelde geschrift was gevallen. Op grond van de ingewonnen ambtsberich ten en den inhoud van andere exemplaren van „De Mystieke Wereld" mag worden aan genomen, dat bij den betrokken vreemdeling niet zoozeer heeft voorgezeten zich in Neder- landsche politieke aangelegenheden te men gen als wel door het publiceeren van de aandacht trekkende horoscopen vergrooting van het debiet zijner publicaties te verkrif gen. BGSCHBRAND. Te Maasbree (L.) 8 hectare bosch verbrand, alsmede eenige hooi mijten. In de heide- en grasvelden achter het ge hucht Tongerloo, onder de Noord-Limburg* sche gemeente Maasbree, is plotseling brand ontstaan. Het vuur werd door den sterken wind met groote snelheid over den drogen heidegrond gejaagd. Hoewel weldra gepro beerd werd, het vuur te stuiten, sloeg het over op een boschoppervlakte van meer dan 8 H.A., die in de vlammen verloren gingen. Ook vele hooimijten werden door het voort jagende vuur gegrepen en verwoest. Met vereende krachten wist men, na urenlangen strijd tegen de vuurzee, den brand te stuiten. BEKNELD GERAAKT. Tusschen treeplank van den trein en het perron. Gisteravond omstreeks 1 uur is op het Centraal Station te Amsterdam een dame bij het uitstappen uit een trein, terwijl deze nog reed, bekneld geraakt tusschen den treeplank van den trein en het perron. Nadat zij uit haar benarde positie was bevrijd, is zij door den G.G.D. met een gebroken been naar het Binnen Gasthuis overgebracht. 193. Ze hadden nog geen kwartier gezeten toen er takken kraakten en een gedaante te voorschijn kwam. Het was een heel oude man, met een lange, witte baard, tot over zijn middel en e-n paar dierenvellen vol gaten om. Hij steunde op de boog en hield de pijlen in de hand. Hij 3 p krom en keek onderzoekend rond.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7