Alkmaarsche Courant Veilige havens HONIG'S JUUENNESOEP 6 borden voor 20 ets. PUROL er op! Honderd Zes en Dertigste Jaargang. WOENSDAG tt APRIL. Qemeentecadefi W ARMENHUIZEN. ÏÏeuilCetw J\(idiopcoqcamna No. 85 1934 De raad vergaderde gisteren ten 2Va ure. De burgemeester, de heer H. Nolet, opende met de wensch dat de beraadslagingen tot heil van de gemeente zouden strekken. De heer de Groot merkte in verban met de notulen op, dat de verlaging van de presentiegelden op aandrang van het rijk ge- schiedde, hetgeen niet uit de notulen bleek, doch ging er mede accoord, dat ze ongewij zigd werden vastgesteld, nadat was mede gedeeld, dat dit reeds uit de ingekomen stuk ken bleek. Ingekomen was een goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot verlaging van de presentiegelden voor de raadsleden; een dito besluit van hetzelfde college tot het aangaan van een rekening-courant over eenkomst met de N.V. Bank voor Neder- landsche gemeenten. Voor kennisgeving aangenomen. Voor kennisgeving werd mede aangeno men een proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Overeenkomstig de boeken was in kas 2.061.81. Ingevolge een ingekomen verzoek van den heer J. Terpstra, hoofd der school te Schoori- dam, werd op voorstel van B. en W. aan deze, wegens gezondheidsredenen eervol ont slag verleend. De heer de Geus informeerde waarom er nog geen onderwijzer was. De voorzitter: Als de onderwijzer ziek is, is er geen onderwijzer, De heer d e G e u sReeds voor de vacantie was de Terpstra ziek, zoodat hij geen dienst meer zou doen. De voorzitter: Dit stond niet vast en er was dus geen reden een ander te zoeken De heer de Geus drong er op aan, dat B. en W. spoedig voor vervanging zullen zorg dragen. De voorzitter: De heer Terpstra zou tot 16 April in dienst blijven. De heer de Geus: Hij doet geen dienst meer De v oo r zi 11 e r: Hij blijft tot 16 April in dienst en als hij les kon geven, geeft hij les. Dat hij nu geen les meer kan geven, neem ik dit aan. Als hij kan moet hij echter tot 16 April in dienst blijven. Weth. Slot was het met den burgemees ter eens. De voorzitter deelde mede, cat met ingang van 16 April een tijdelijke kracht in dienst treed. Aan de orde was hierop een voorstel van B. en W. om op de begrooting 1933 van het gasbedrijf af- en overschrijvingen te doen tot een bedrag van 1694.12 en de begTooting te wijzigen tot een totaal bedrag van 12.037.92. Conform besloten. Besloten werd de sluis te Schoorldam we derom voor 5 jaar te verpachten. Na een op merking van den heer a e Geus gaf de voorzitter toe, dat met het oog op den tegenwoordigen pachter de verpachting wat laat geschiedde. Hij heeft echter geen recht om er langer dan tot 1 Mei te blijven. Spr. hoopte, dat hij opnieuw pachter wordt. Hierna stelden B. en W. voor de rekening courant-overeenkomst met de vereeniging van Ned. gemeenten ten behoeve van het gasbe drijf inplaats van op 30 Juni 1934 op 31 Dec. 1934 te doen ingaan. Tevens werd voor gesteld het besluit tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met het Rijk in te trekken en hij het Rijk een kasgeldlee- ning te sluiten tot een maximum van 50.000 gulden. Conform besloten. Vastgesteld werd de verordening voor hef agentschap van de Arbeidsbemiddeling. In verband met een schrijven van den Pen sioenraad stelden B. en W. voor de pensioen grondslagen voor het personeel bij het ver- volgsonderwijs over de cursussen 1922"23, 192324 en 1924—25 vast te stellen. Als voren. B. en W. stelden hierna deft raad voor aan de navolgende personen een half jaar onthef fing hondenbelasting 1934 te verkenen tot een bedrag van 3: P Kleibroek, K. Mink, Wed. Vreeker, J. L. van Oeveren, A. v. d. Wel en G. H. Tiben, en om het verzoek van K. Half te Schoorldam om ontheffing der be lasting te weigeren. Als voren. B. en W. stelden hierna voor om de reduc tie op de landhuur, behoudens goedvinden door BASIL KING. (Uit het Engelsch). 70) Het was omstreeks drie uur op een middag in April. Honey scheen zich beter te gevoe len. Heerlijke lentelucht stroomde door de open vensters binnen; de boomen hadden zich getooid met hun lentekleed van nieuwe bladeren, en de vogels jubelden van verruk king in den paartijd. „Allerzonderlingst zooals ik in de laatste dagen droom!" bekende Honeybun op raad- eeachtigen toon. „Altijd droom ik over mijn moeder, aan wie ik in lange lange jaren bijv-Uieringen van minder belang. j 1 *i. ui Tio «r*4-n«« Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen Het werzacht en geneest van hoogere instanties te regelen als het vo rig jaar Voor het bouwland wordt dit 60 een m*n*muin van 2 per snees Voor het grasland is het vorig jaar de re ductie reeds vastgesteld op 50 pCt. De v oor z i 11e r hoopte, dat de huur- eJ"s'n dit besluit aanleiding zullen vinden Sr°otst mogelijke nauwgezetheid hun verplichtingen na te zullen komen. Op een vraag van den heer Mink zeide spr., dat een betreffend voorstel was inge trokken, omdat de gemeente daardoor 1000 minder zou ontvangen dan in 1933 Aange nomen kan worden, dat de toestand beter is dan het vorig jaar en dat het dus billijk is de menschen niet meer te ontlasten. De heer Mink oordeelde, dat het inge trokken voorstel, de kweekers gelegenheid gaf het achterstallige van 1932 te betalen. Dit zou een beteren indruk op de huurders maken. Weth. Slot oordeelde 60 pCt. verminde ring van huur van dien aard, dat de indruk bij de huurders gunstig moet zijn. Geen gemeente gaat zoo ver. Het eerste voorstel was gedaan omdat verwacht werd, dat het dezelfde uitkomst zou geven. Later bleken de moeilijkheden te groot en voor de huurders scheelt het 3 tot 10 gulden en voor de gemeente scheelt het een 1000. Weth. Molenaar betoogde nog, dat de omstandigheden beter zijn dan vorige jaren Spr. oordeelde, dat 60 pCt. reductie, na ni- veleering tot normale huurprijzen, hoogst billijk is. De heer Mink stelde voorop, dat betaald moet worden als men kan, doch hij oordeel de, dat het voor de gemeente niet veel uit maakte, als men de huurders in de gelegen heid stelde oude schuld af te betalen. De voorzitter: Voor de meeste is het verschil 3 tot 5. De heer Mink gaf dit toe, doch bleef van meening, dat het door B. en W. ingetrokken voorstel voordeeliger was voor de huurders. Weth. Slot waarschuwde er voor om hoo- gerhand te gaan bewegen andere eischen te stellen. Men moet hier geen stof opjagen Voor de huurders beteekent het 5 cent per snees meer en doen wij het in de geest van het vorig jaar dan hebben wij kans op goed keuring. De heer Mink vereenigde zich nu met het voorstel.. Met algemeene stemmen werd conform het voorstel van B. en W. besloten. Rondvraag. Weth. Slot wenschte de nieuwe bagger- regeling te veranderen, omdat de eischen die gesteld zijn boven de krachten gaat van de arbeiders. Twee pramen modder geeft wer kelijk een dagtaak en Vrij moeten dus trachten de dagtaak te verlichten. De voorzitter: Deze zaak is in han den bij de Westfriesche commissie. Het beste zal zijn daar de zaken te bespreken en te hoo- ren welke'redenen de houding van de com missie bepaalde. Spr. stelde voor die zaak daar aanhangig te maken en één van de wet houders mede aan die vergadering af te vaar digen. Het is echter een soort werkverschaffing, die alleen bestaat in Westfriesland en voor komen moet worden, dat Den Haag dit niet meer als een object van werkverschaffing be schouwd. Niet te controleeren valt wat de menschen, die er niet den geheelen dag mee bezig zijn den tijd doen waarin ze daarmee klaar zijn. Weth. Molenaar oordeelde, dat men toch kan verbieden na de werkverschaffing ander werk in loondienst te doen. Met weth. Slot is spr. het eens, dat de eischen die nu gesteld worden te hoog zijn. Ze moeten 5 3/4 pramen halen. Het is zwaar werk en 4 3/4 praam is zeker voldoende. Spr. weet persoon lijk, dat het zeer zwaar werk is, ook al heeft men de bagger voor het opscheppen en voor 5 3/4 praam krijgt men 2.25. De heer de Geus was ook van oordeel, dat de menschen zich bij een dergelijk loon, dat geen voeding die goed is toelaat, de men schen uit de put zou werken. De heer Mink oordeelde ook, dat de men schen zich daarmede zelf breken en spr steunde het voorstel de wethouders naar de vergadering af te vaardigen om te protestee ren tegen deze regeling en te trachten daarin verbetering te krijgen. De voorzitter zegde toe in deze rich ting werkzaam te zullen zijn. Hierna sluiting. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. (Vervolg.) DE EGMONDER STROOPERS. De broederschap der konijnenmeppers te Egmond aan Zee was heden weer dik verte genwoordigd. De gebroeders C. en J. D., bij genaamd de Kneutjes, hadden met honden in de Bergerduinen geopereerd en gesnapt. Zij werden veroordeeld respectievelijk tot 20 en 15 boete of 20 en 15 dagen. Voor 'n delverijtje in Egm.-Binnen's dui nen werd C. D. bovendien nog eens bedacht met 15 boete of 15 dagen. Willem en Piet Kr. hadden eveneens deze „delfstoffen" begeerd, 20 boete of 20 dagen voor Willem en 10 boete of 10 dagen be stemd voor Piet. Pieter Kr. en Huibert P. betraden verbo den paden, 10 of 10 dagen voor Piet en 6 of 3 dagen voor Huib. Jan T. en Rijer Zw. vergaten finaal in de Castricummer duinen hun hond terug te roe pen. Aangehouden. Jan Gr. ging aan 't zelfde euvel mank: 10 gulden of 10 dagen. Rijer W. hield zich op verboden terrein op. 6 gulden of 3 dagen, en Jan D. had het met de gemeene klemmen beproefd, 8 of 8 dagen. ER ONTBRAK IETS AAN DE HONDE KAR. De koopman Gerrit B., uit Alkmaar, die per hondenwagen zijn cliënten bezoekt, werd in het Schermerkwartier geïnterpelleerd door brigadier Talsma, aangezien op zijn voertuig de vereischte sleunstokken ontbraken en het drinkwater voor de honden geleek op eier- kolenlikeur. Gevolg 2 boete of 2 dagen. DE STOELENJONGLEUR. Een vooraanstaande figuur in het nachtle ven van Stompetoren, Jan Z. uit Oterleek, amuseerde zich in den avond van 19 Febr. in het lokaal van den heer Kamsteeg te Scher- merhorn met een stoel door de zaal te slinge ren. Brigadier Talsma maakte de noodige notities, die veroordeeling van den zeer ont stemden heer Z. tot 15 boete of 15 dagen tengevolge hadden. HIJ WILDE INCOGNITO BLIJVEN. De detailhandelaar Joh. W. uit Amster dam te Alkmaar op den Stationsweg leuren de met schilderijtjes, verwierf de zeer onge- wenschte belangstelling van agent Webster, die al heel spoedig zijn bonboekje uit zijn broekzak goochelde met minder vriendschap pelijke bedoelingen. In de ontstane schrik gaf de man op te heeten Joh. Hendriks, welke stupiditeit zijn toestand zooals heden bleek, 5 maal verergerde, aangezien hij voor het venten zonder vergunning slechts tot 2 boete of 2 dagen, doch ter zake den valschen naam tot 10 boete of 10 dagen werd ver oordeeld. EEN VERDWAALDE BRAKWATER- KAPITEIN. De schipper Klaas Br. uit Schagen had het stuur van zijn fregat verwisseld voor het rad van een auto en kon op 28 Febr. te Bar- singerhorn desgevraagd, geen geldig rijbe wijs toonen. Zijn winst- en verliesrekening sloot heden met een nadeelig saldo3 boete of 3 dagen. AL TE GOED IS BUURMANSGEK! De autobus-chauffeur Piet R. uit Den Hel der had het gewaagd eenige passagiers boven het wettige aantal op te nemen, wat door een Alkmaarschen verkeersagent werd ge snapt. Zijn slapheid werd den man noodlot tig, niet alleen moest hij uit eigen beurs het reisgeld van het overschot-passagiers bijpas sen, maar hij werd thans ook nog veroor deeld tot 3 boete of 3 dagen. EEN NIET GEWAARDEERD ZANGER. De werklooze jongeling Hendrik B. uit Alkmaar, besloot zijn harmonieuze schapen- bas productief te maken en onthaalde op 3 Maart de Bergenaren op de wereldberoemde schlager „O, zwarte zegeuner!" Ook de veld wachter werd onweerstaanbaar tot den zwar ten zigeuner aangetrokken en noteerde zijn naam in zijn politioneele zakagenda, met het droevig gevolg, dat onze maestro, die ver zuimd had voor zijn concert vergunning te vragen, heden werd veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. WERK DER DUISTERNIS. De tuinder Adr. S. te Egmond-Binnen be trapte in den avond van 23 Maart een licht- looze fiets, wat door brigadier-titulair Min- nee opgemerkt werd. 2 of 2 dagen boete. HET NUMMERBEWIJS SPEELDE VERSTOPPERTJE. Een automobilist uit Den Haag, de heer Donderdag 12 April. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pL 10-Morgenwij ding. 10.15 Gr pl. 10.30 Piano recital door Mies de Jong. 11. Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Zangvoordracht door mevr. J. van Leeuwenvan der Sloot. Aan den vleugel Egb. Veen. 12.— Omroep orkest olv. N. Gerharz en gr.pl. 2.15 Halfuur voor de vrouw. 2.45 Gr pl. 3.25 Amy Groskampten Have: Waarom zijn er onelegante vrouwen. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4 30 Gr.pl. 5.Radio- tooneel voor de jeugd. 5.30 Om roeporkest olv. A. van Raalte. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7. Omroeporkest (vervolg). 7.30 En- gelsche les Fred Fry. 8.— Vaz Dias. 8.05 Gr.pl. 8.15 Uit de Stads gehoorzaal te Leiden: „Requiem", van Mozart. Toonkunstkoor te Leiden. J. Vincent, sopraan. S. Lu- ger, alt L. van Tulder, tenor. W. Ravelli, bas en het Nederl. Kamer orkest olv. Rich. Boer. 9.15 Gr.pl. 10.Ludwig Rüth en zijn orkest. 11.Vaz Dias. 11.1012. Dansmuziek door Ludwig Rüth en zijn orkest. HUIZEN, 1875 M. (8.—9.15 en 11.2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—11.30). 8.—9.15 en 10.—Gr.pl. 10.15 Morgendienst olv. ds. J. P. v. Heest. 10.45 Grpl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Or kestconcert en gr.pl. 2.Hand- werkcursus. 3.Gr.pl. 4.Bijbel lezing door ds. P. J. F. v. Voorst Vader mmv. bariton en orgel. 5. Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Pianorecital B. Tjomsma. 6.30 Voetbalpraatje H. J. Ardon. 7.10 Causerie door H. G. W. Munnik. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.Concert d. NCRV- Kleinorkest olv. P. v. d. Hurk, m. m. v. M. E. Bouwmeester, orgel. 9 Ouderuurtje door L. W. J. v. Hasselt. 9.30 Verv. concert. 9-50 Vaz Dias. 10.— Vervolg concert. 10.45—11.30 Gr.pl. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Mor genwijding. 10.50 Tijdsein en ber. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria Orkest, olv. S. Phasey. 1.20 Gr.pl. 2 20 Northern Studio-orkest olv J Bridge, mmv. E. Winston, alt. 3.20 Vesper. 4.10 Solistenconcert. 4.35 Het Schotsche Studio-orkest olv. G. Daines, 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6.50 Zang door G. Parker, bariton. 7.10 Spaansche dialoog. 7.50 Le zing. 8.20 „Postman's Knock", mu zikale revue van Ch. Huibert J. Watt en H. S. Pepper. 9.20 Ber. en lezing. 9.55 Het G. Parkington Kwintet mmv. V. Nicholls, sopraan. 10.50 Korte dienst. 11.0512.20 Sydney Kyte en zijn band. PARIJS, (RADIO-PARIS) 1648 M 6 20 en 7.20 Gr.pl. 11.20 Concert. 1150 Pascal-orkest. 7.20 I. „Phryne", operette van St Saëns. II. „Le calife de Bagdad", operette van Boieldieu, mmv. koor en orkest olv. Bigot en solisten. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 —11.35 en 11.55—1 20 Concert d. h Bellevue-Strandhotel. 2.054.05 Jazzmuziek door R. Johansen en zijn orkest. 7.20 Symphonieconcert olv. F. Busch, mmv. orkest, koor en solisten, o.a. K. v. Pataky en A. Kipnis. 9.20 Pianorecital en cause rie. 9.501150 Dansmuziek. LANGENBERG, 456 M 5.25, Gr.pl. 6.20 Blaasconcert olv. Kuhn 10.50 Gr.pl. 12.20 Omroeporkest. 1.20 Kwintetconcert. 3.20 Omroep kleinorkest olv. Steiner en solisten. 4.35 Gr.pl. 6.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 7.30 Uit Heilsberg: Omroepkleinorkest olv. Wilcken en solisten. 11.1011.50 Weragka- merorkest olv. Keiper. ROME, 421 M. 8.05 concert olv. Pizzetti. Symphonie- BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Omroepkleinorkest. 1230 Gr.pl. 4.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.2Ö Koorconcert. 7 20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 8.20 Dito. 9.30 Gr.pl. 484 M 11.20 Gr.pl. 12.30 Omroepklein orkest. 4.20 Symphonieconcert olv. Kumps. 5.35 Gr.pl. 7.20 Omroep orkest olv. André. 9.30 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Vocaal concert. 8.35 Con cert door een terzet van zingende zagen. 9.Voor de vrouw. 9.20 Ber. 9 50 Voetbalpraatjc. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 „Fahrt ins Blaue", gev. progr. olv. R. Krug. GEMEENTELIJKE RADIO- DISXRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen- Lijn 3: Lond. Reg. 1035— 17-35, Kalundborg 17.3524. Lijn 4: Langenberg 10.35 17.35,Parijs 17.35—24.—. F. H. D. v. d. B. kon te Alkmaar op den Ken- nemerstraatweg met geen stok zijn nummer- bewijs aan de oppervlakte brengen, 2 boete of 2 dagen. DE WISPELTURIGE FIETSER. Hoewel langs de Noordervaart ondc-r Schermerhorn een pracht van een wielrijders pad is aangelegd, verkoos de heer A. de W., een wielrijder uit Castricum, op den verbo den rijweg te fieddelen. Dit eigenwijs gedoe bezorgde hem thans een correctie ten be drage van 5 of 5 dagen. BROEDERLIJKE TOEWIJDING. De jongeheer Olot B die nog al eens met Alkmaarsche poli i verordeningen overhoop ligt, had nu weer op zijn rijwiel zijn ö-jarig zusje naar school gebracht. Honderden over treders vliegen er door, maar Olof was weer de dupe en werd hed<-n in de gelegenheid ge steld 2 boete te betalen. EEN GUI "~"EN BIJPASSEN. De werklooze cnauffeur Max V. te Alk maar had handel gedreven met een oude Sim plex en 3 gulden op dit motortje verdiend, doch vóór de reparatie had een agen' hem betrapt, rijdende met een onvo'waardige handrem. Vier gulden was de boete. ALKMAARSCHEN POLITIERECHTER. Strafzitting van Maandag 9 Ap; il. ALCOHOLISCHE DRIEACIER WORDT EEN VIERACTER. De ongehuwde Egmonder Hendrik D. was op 4 October in de „lorum" geraakt en had zich toen op tame'ijk heftige wijze verzet tegen den geuniformden beschermengel van het dorp, veldwachter ten Bruggencate, wat ter van den kant van den weg afbloe men in den tuinmuskusen papa vers en porseleinbloempjes en Canterbury-klokjes merkwaardig, dat ik me dat alles zoo goed herinner Hij lag rustig te glimlachen. Ook Tom glimlachte. Het was de eerste dag, dat hij eenige hoop op beterschap had, en dat kon ook niet anders, nu Honeybun geen pijn meer had en zoo helder van geest was. Wat de pijn betrof, die had hij eigenlijk niet meer gehad sinds het oogenblik dat hij door het ongeval buiten kennis was geraakt. Maar er scheen altijd iets te zijn geweest, dat hij had willen zeggen, en vandaag scheen hij alles te hebben gezegd, wat hem op zijn hart lag, en nu kon hij het halve uur van Tom's bezoek besteden aan het ophalen van herin- na nooit meer dacht. Ik heb haar nauwelijks' gekend; zij stierf toen ik nog een klein kind was. En toch Hij lag stil en glimlachend naar iets voor zich uit te kijken. Tom was blij, dat hij zoo opgewekt bij oude herinneringen verwijlde. In al de jaren, dat hij hem had gekend, had Honeybun nog nooit zooveel gesproken over zijn kinderjaren als in de laatste dagen. „Ze nam ons, kinderen, mee, as ze een zuster van haar ging bezoeken, die in een dorpje King's Clavering, in Ceshire woonde. Ik zei 't huisje met 't rieten dak, nu duidelijk voor me 't lag een paar me- I# „De zuster van mijn moeder had altijd maizewla bij de thee. Allemachtig, war waren wij, kinderen, daar dol op!" De herinnering bracht een gelukkigen trek op zijn gezicht. Tom was daar blij om, want de lieve herinneringen, die zijn geest bezig hielden, zouden voorkomen, dat hij met zoo'n droevigen, verlangenden blik naar Tom keek, zooals hij in den laatsten tijd deed, telkens als hij heenging. „Er had eens in Cheshire een jachtpartij plaats. Ik heb toen een lorei gezien neen, ik meen dat het een hertog was te paard, achter de honden aan. Je zou gezegd heb ben, dat hij en zijn paard één waren, heusch waar Ook deze herinnering werd niet vervolgd, maar de glimlach bleef en kreeg zelfs iets van verrukking over iets, dat heel ver weg was. Zijn herinnering voerde hem terug naar al lang vergeten kleinigheden. Dicht bij het raam was een roodborstje in een boom aan het fluiten. Honeybun draaide zijn hoofd een beetje op zij en vroeg: „Heb ik geslapen, jochie?" „Neen, u hebt voortdurend uw oogen open gehad." „Maar ik moet wel hebben geslapen. Ik kan toch niet klaar wakker liggen droomen? Ik zag ma net zoo duidelijk als En toen ineens met een lichten lach: „Vindt je 't niet om te barsten van 't lachen, mij „ma" te hoo- ren zeggen. Maar zoo noemden we haar al tijd Toen ging hij weer met zijn hoofd recht liggen, zweeg, straalde van geluk, terwijl zijn gedachten met iets bezig waren. Het roodborstje vervolgde zijn liedje. Tom keek op zijn horloge en merkte, dat het tijd voor hem was stilletjes heen te gaan. Nu Honeybun zich beter voelde, kon hij we! zonder hem vaarwel te zeggen weggaan, want morgen zou hij hem wel uitleggen waarom hij dat had gedaan. Hij keek uit naar de verpleegster, toen Honeybun zacht jes, terloops of hij een kennis groette, zei: „Dag ma!" Hij lichtte beide handen op, die dadelijk zwaar neervielen, Tom, die half was opge staan, zonk op zijn knieën na'ast het bed neer en omvatte met zijn beide handen de hand, die het dichts bij lag. „Honey! Honey! Zeg wat tegen me!" Maar Honey's eenige oog sloot zich lang zaam, terwijl zijn hoofd een beetje naar één kant gleed. Het roodborstje zong nog altijd Twee brieven, die Tom binnen een paar dagen kreeg, gaven hem het gevoel van niet heelemaal alleen op de wereld te staan. Beste mijnheer Whitelaw, Door u te zeggen hoe innig wij met met u medevoelen, nu deze zware slag u heeft ge troffen, zou ik zoo graag u willen toonen, dat wij allen uw oprechte vrienden zijn Het is me een behoefte u dit te zeggen, juist om dat ik weet, dat u geen familie hebt. Het be zit van familieleden is veel waard, maar vrienden tellen ook mee. George Sand zegt ergens: „Onze bloedverwanten zijn de vrien den, die de natuur ons schonk; onze vrien den vormen de familie, die ons door God werd gegeven". Zoudt u willen probeeren op die wijze aan ons te denken? speciaal aan Guy en mij. Wanneer ge u ooit eens eenzaam zoudt voelen, dan is 't mijn hartelijke wensch dat ge u tot ons zult wenden, ten minste in gedachte, als 't niet op een andere wijze zou den politierechter noopte hem met 1 maand gevangenisstraf op te knappen. Er volgde toen opnieuw verzet, maar ditmaal tegen het vonnis en de heer Wiggers werd op onder zoek uitgezonden. Thans was dit boeconde zaakje voor de derde maal op de weekagenda geplaatst en werd opnieuw uitstel verleend tot 10 September. HET DUITSCHE HITJE. Frajilein Franziska Wilhelmina M., die vanaf Mei tot October 1933 als dienstbode- assistentie verleende in hei gezin van den officier H. de Viies te Helder, had zich te dien aanzien minder loffelijk gedragen, door verschillende sommetjes, te zamen bedragende f 19.81 voor het huishouden bestemd, in haar eigen portemonnaie te !aten verdwijnen. Daaronder behoorde bedragen voor wasch- baas en kruidenier bestemd. Het mSdchen sierde heden te dier zake het zondaressen- bankje, doch dc zaak nam weldra een dus danig prelair karakter aan, dat de behande ling met gesloten deuren werd voortgezet. Uitstel tot 4 Juni. DE BLOEDEISCHENDE BALLON- BROEKER. De 18-jarige waker Jan K., van Urk, heden in pontificaal gestoken, dorstte op tweeden Kerstdag blijkbaar naar het bloed van zijn dorpsgenoot Auke van Slooten, die hij met een mes te lijf wilde onder de aan duidelijk heid niet veel te wensohen overlatende be dreiging: Ik zal je dat mes door je hier en daar halen met welke gecurliseerde uitdruk king hij blijkbaar het lichaam van gezegden van Slooten bedoelde en voor welk feit hij dan heden terecht stond. Te voren was er „bonje" ontstaan in een café en de vijande lijkheden werden in de vrije avondlucht voortgezet. De „moord op het eiland" werd echter niet voltooid, omdat Jan niet in de kunnen. En wanneer dit laatste wel het ge val zou zijn - onze harten zullen altijd voor u open staan. U zeer toegenegen HILDRED ANSLEY. De andere brief luidde als volgt: Beste Tom, Nu je die akelige nachtmerrie achter den rug hebt, hoop ik, dat je je plicht, die je ten opzichte van mij hebt, zult nakomen. Ik meen te mogen zeggen, dat ik geduld genoeg heb gehad. Je moet niet denken, dat je de eenige bent, d<e meespeelt. Er zijn er nog meer. Ik zeg dit niet met een bepaalde be doeling, maar ik kan 't onmogelijk verzwij gen. Ik heb hier alles gedaan, wat me te doen stond, en zoodra ik een goede kans krijg, ga ik er van door. Ik zou zoo denken, dat je nu wel klaar zult zijn met je oplei ding; zelf ging ik op mijn zestiende jaar van school, en ik geloof net zooveel te weten als iedereen. Ik heb tegenwoordig een mijn heer als vriend, een keurige man. Is han delsreiziger, en verdient een hoop geld. Hij beweert, dat een jongen, die zich op zijn vijftiende jaar nog niet door de wereld weet te slaan, altijd een pruivent zal blijven. Denk hierover eens na, en laat me iets van je hooren. Je liefhebbende MAISIE. (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6