Onze JCoioaim tBintietdand FRIESCHE BAA110,13 én 15 ct. Een lugubere vondst. DE GEHEIMZINNIGE MOORDZAAK. Werther's laatste woorden? DOOR BIER GERED. Geen propagandist voor geheel onthouding. Een goede gevel slért het huis. Ziet ge een blij gezicht, dan is de gevel een P'j Pi gestopt met VERBOD TEGEN HAARVERVEN. In Denemarken. Lijk gevonden van een sinds vijf maanden vermisten scholier. FILM-TRAGEDIE IN DE RESIDENTIE. Twee hoofdpersonen gearresteerd. Een paar honderd dames wilden filmster worden. Een rijksdaalder storten. Politie koestert wantrouwen en de heeren vertellen verwarde verhalen. EEN 17-JARIGE INBREKER. BRANDEN DE VORSTELIJKE VERLOVING. Prinses Ingrid en kroonprins Frederik van Denemarken. Men weet dat het gerucht heeft geloo- pen dat de 24-jarige prinses Ingrid, de ©6niR6 kleindohter v& nkoning Gustaaf, zich zou gaan verloven met den 35-jari- gen kroonprins van Denemarken Fre derik. Het gerucht is dadelijk tegenge sproken maar men weet nu eenmaal dat geruchten over vorstelijke verlovingen een taai leven hebben en, ondanks tegen spraken, wel eens bevestigd worden ook. Het gerucht was ontstaan doordat de prinses tegelijk met den kroonprins m het Zuiden van Frankrijk vertoefde. Thans meldt Reuter iets hetgeen als een bevestiging althans een versterking van het gerucht wordt beschouwd. Kroonprins Frederik is namelijk Maandag uit Cannes vertrokken en heeft plaats genomen in het rijtuig van Ko ning Gustaaf, die vergezeld van prinses Ingrid uit Nice kwam. IN EEN VLIEGMACHINE GEBOREN. De jongste passagier ter wereld. De Zweedsche vlieger-kapitein Ahrem- berg, heeft onlangs zijn jongsten passa gier vervoerd. Deze moest namelijk nog geboren worden toen de machine vertrok met de aanstaande moeder aan boord, die op weg wa6 naar een ziekenhuis, maar tijdens de luchtreis reeds beviel. De oudste passagier van kapitein Ahremberg, die als piloot van de Zweed sche Luchtvaartmaatschappij reeds meer dan 400.000 mijl heeft afgelegd en 64.000 passagiers heeftl vervoerd, was een grijsaard van 94 jaar, die verklaarde nog vóór zijn dood een luchtreisje te willen maken. ROEMEENSCHE SAMENZWERING ONTDEKT. Tegen Koning Carol en mevr. Loepescoe. Er is een samenzwering ontdekt tegen het leven van Koning Carol en mevr. Loepescoe. Het complot stond onder lei ding van kolonel Precup en werd ge steund door generaal Schmidt, terwijl vet der kolonel Pratraulja en tal van officieren en studenten betrokken waren. Het plan was de kerk in de lucht te laten vliegen tijdens den Paaschdienst, wanneer de koning en mevr Loepescoe daar aanwezig zouden zijn. Alle betrok kenen zijn gearresteerd DRAMA DOOR DE RADIO. Geen hoorspel maar werkelijk heid. Het zendstation te Tiflis heeft dezer dagen, naar de correspondent te Moskou van „Svenska Dabladet" meldt, een „nummer" uitgezonden dat niet slechts dramatisch was, maar zuiver werkelijk heid. Een paar dagen tevoren was er in Tiflis een bankroof gepleegd waarbij een bandiet den kassier met de revolver in de hand gedwongen had het kasgeld te overhandigen. Toen de omroeper van het station Ti flis voor de microfoon de bijzonderheden meedeelde van den bankroof en hij de woorden uitsprak „de dader is groot en breedgeschouderd.... hoorde men plotse ling e enhevigen knal in de microfoon en het rinkelen van glasscherven. „Ik ben getroffen", riep de omroeper en men hoorde een val, geroep, korte bevelen, snelle stappen en daarop werd de uit zending afgebroken. Later bleek dat de dader had willen verhinderen dat zijn signalement werd uitgezonden. De meeste luisteraars hebben dezen moordaanslag als een hoorspel be schouwd Bij het verder verloop van het Waltershau- sen-proces verklaarde de eerste commissaris van politie Mayer nog, dat den derden De cember een afscheidsbrief van mevr Wer- ther is gevonden, waarin zij verklaart, dat zij zich na den dood van haar dochter zeer ver waarloosd gevoelde. Haar liefde voor haar zoon wordt door dezen slechts in geringe mate beantwoord, zoodat haar het alscheid met zwaar valt. I en slotte geelt zij in den brief nog te kennen een eenvoudige begrafe nis te verlangen. Volgens getuigenverklaringen heeft het dienstmeisje verklaard, dat mevrouw Werther veertien dagen voor den moord ziek is ge weest en haar zou hebben gezegd, geen vreugde meer in het leven te hebben Ten slotte erkende Maycr nog, dat de tegenspraak in mevr. Werthers verklaringen kan worden verklaard door haar opwinding. Liebigs ver dediger Dteg kwam hier echter tegen op. Hij achtte het niet mogelijk, dat mevrouw Wer ther zich zou hebben vergist in haar verkla ringen inzake het sluiten van de deur van het zijvertrek. Volgens haar zeggen heeft haar man haar toegeroepen: „Mausi, Mausi, doe de deur dicht, anders komt die kerel er nog eens in". Zij heeft gezegd, met de knie tegen de deur te hebben gedrukt om zich er van te vergewissen, dat de deur werkelijk ge sloten was. Een Japansch zakenman werd 8 jaar gele den in ernstigen toestand in een ziekenhuis te Hokkeido opgenomen. Hij vroeg bier te drinken en bleef het drin ken en na een maand kon hij het ziekenhuis verlaten. Nadien heeft hij uitsluitend geleefd van bier en naar schatting minstens 20000 flesschen leeggedronken. Ander voedsel of drank heeft hij niet gebruikt. De medische afdeeling van de universiteit te Hokkeido heeft de familie van den patiënt een bedrag aangeboden om zijn lijk na zijn dood te mogen onderzoeken, ah, De Deensche minister van justitie heeft een decreet uitgevaardigd waarbij het ge bruik van haarverf wordt verboden, tenzij aangetoond kan worden, dat de verf geen schadelijke bestanddeelen bevat. Naar aanleiding van dit decreet heeft de voorzitter van den Deenschen kappersbond verklaard, dat dit voor dames het einde be- teekent van de gewoonte om het haar te ia- ten verven, aangezien volgens de deskundi gen er nog geen middel gevonden is om deze verf te bereiden zonder ingrediënten, die een schadelijke uitwerking hebben. EEN BANDJIR. Dijken bezweken. Aneta meldt uit Bandoeng aan het Hbld., dat de Brantas-dijk is bezweken nadat een trein was gepasseerd. Een kunstwerk, een 40 meter aardebaan op de lijn Kertosono-Blitar, is weggeslagen. De linkerdijk van de Bangi, een zijrivier van de Brantas, tegenover Kertosono, is eveneens bezweken. a Gisternacht is de rechterdijk van de Por- rong-rivier dicht bij zee doorgebroken. Hier door zijn de tambaks en de kuststrook over stroomd. De toestand langs den geheelen Brantas is ernstig, daar het water nog stijgt en spuien onmogelijk is. Alle rivieren zijn overbelast. De Porrong-rivier steeg 1 h 2 c.M. per uur en was des middags 13 c.M. hooger dan ooit tevoren. De Soerabaja-rivier was 6 c.M. hooger dan ooit. Wegens de stremming tusschen Kertoson# en Poerwoasi, kunnen de treinen niet passee- ren. De spoorbaan Kertosono-Kediri is ver zakt. Een lugubere ontdekking is gistermiddag edaan in een der Reeuwijksche Plassen. )aaruit is namelijk opgehaald het reeds in staat van ontbinding verkeerende, met drie steyige ijzers verzwaarde lijk van een 24- jarigen Haagschen jongeman, die sedert No vember van het vorig jaar vermist werd. De toedracht van deze verdrinking ligt nog in het duister. Het is niet uitgesloten, dat hier misdaad in het spel is. Omstreeks twee uur gistermiddag zoo vertelt de Tel. voer de Reeuwijksche vis scher S. Kosters met zijn schuitje door den plas 's-Gravekoop langs den Laixdijk ondei de gemeente Reeuwijk. Deze plas is de meest oostelijke van het uitgestrekte merengebied, op ongeveer vier kilometer van den straatweg Gouda—Bodegraven. De plek, een eenzaam punt, is het gemakkelijkst te bereiken over een smallen weg, van den tol tusschen Reeuwijk en Bodegraven af. Het was op deze afgele gen plek, dat de visschersman plotseling een ontzettende ontdekking deed. Even onder de oppervlakte van het zeer heldere water zag hij een lijk drijven. Hevig ontdaan spoedde de man zich van de som bere plaats om de autoriteiten te waarschu wen. Onder leiding van den Reeuwijkschen bur gemeester, den heer L. J. Lucasse, werd ter stond een onderzoek ingesteld. Eerst werd het lijk aan den kant gebracht. De aanblik was zeer ontstellend. Op den oever kwam het lichaam van een jongeman, dat reeds in staat van ontbinding verkeerde. Het lijk moest naar schatting reeds eenige maanden in het water hebben gelegen. Het slachtoffer was geheel en net gekleed. Het lijk was verzwaard met ijze ren staven, maar geweldpleging werd niet geconstateerd. De vondst kreeg dadelijk een geheimzinnig karakter, omdat om borst en rug van het lijk ijzeren staven waren gebonden. Op de borst zaten twee ijzers, één van 5 c.M. breed en 35 c.M. lang en één vierkante staaf ijzer van 24 vierkante c.M. doorsnede en 60 c.M. lengte. Op den rug van den verdronkene was een stuk ijzer bevestigd, 10 c.M. breed en een hal - ven meter lang. De staven waren om het lichaam gebonden met behulp van riemen van het soort, dat men op bagagedragers van fietsen pleegt te gebruiken, banden welke men aantrekt en dan vanzelf blijven zitten. De riemen zaten stevig om het lichaam vast gesjord. Ter plaatse werd het eerste onderzoek in gesteld. Nadat de riemen waren losgemaakt en het ijzer verwijderd, vond men een drietal couverts, waarvan twee met een brief, op het lichaam, een schooltasch op den rug onder de jas en verschillende andere voorwerp-n als portefeuille enz. Sporen van geweldpleging werden niet ge vonden; het lichaam was onbeschadigd. Het lijk, de ijzers en de verdere gevonden voor werpen werden in beslag genomen. Het stof felijk overschot is naar het lijkenhuisje op de begraafplaats te Sluipwijk gebracht en daar voorloopig gekist. De gevonden brieven waren geadresseerd aan iemand in Haarlem en bij het door bur gemeester Lucasse ingestelde onderzoek kon spoedig de identiteit van het slachtoffer wor den vastgesteld. Het is de 24-jarige Christo- phel Adriaan Hendrik Ebbinge Wubben, leer ling der M.T.S. te Haarlem, waar hij in pen sion was. De jongeman was afkomstig uit Den Haag, waar zijn ouders wonen. Bij dit onderzoek bleek eveneens, dat de jongeman sedert Nov. 1933 vermist werd en dat zijn opsporing in het politieblad van 21 Novem ber 1933 door den commissaris der afdeeling C. te Den Haag verzocht was. Dit klopt met het vermoeden, dat het lijk bijna vijf maanden in het water gelegen heeft. Dit zijn de feiten welke op het oogenblik bekend zijn. Verder tast men nog geheel in het duister. Ongeluk is door de aanwezigheid van de stukken ijzer op het lichaam uitgeslo ten. Er blijven dus zelfmoord en misdaad over. Het vermoeden, dat de jongeman, die van goede familie was, de hand aan zichzelf heeft geslagen, is op dit oogenblik niet heel sterk. Het slachtoffer stond niet bekend als iemand, die met zelfmoordplannen rondliep en ook de gevonden brieven wijzen er niet op. Zooals gezegd bevatten twee der drie en- veloppes een brief. De eene was van een pad- vindersvereeniging en de andere van een Haagsche jongedame, wier correspondentie in zakelijken stijl was gesteld en welke geen enkel vermoeden aan een liefdesdrama wet- tigt. Geheel uitgesloten, dat hier van een zelf moord sprake is, is het natuurlijk niet, maar voorloopig houdt de politie er rekening mee, dat de onbewogen Reeuwijksche wateren lan gen tijd een ernstig en monsterachtig misdrijf verborgen hebben gehouden. De mogelijkheid bestaat dat het slachtoffer al dan niet levend van elders naar de plassen is vervoerd en daar in het water is geworpen. De ouders van het slachtoffer, alsmede de justitie, zijn van de vreeselijke ontdekking op de hoogte gesteld. Gister heeft zich in de residentie een film drama afgespeeld, dat eindigde met de arrestatie van twee hoofdpersonen. Een tweehonderdtal Haagsche jonge dames, die zich al haast tot Greta Garbo en Mariene Dietrich zagen gepromoveerd, gingen zeer teleurgesteld naar huis. De Tel. vertelt hiervan: Maandagavond verscheen in een Haagsch blad een advertentie over twee kolom, waarin een filmmaatschappij dames vroeg om in een film op te treden als figurante, koriste of revue-girl. Haar, die hiervoor in aanmerking wenschten te komen, werd verzocht zich per soonlijk aan te melden op Dinsdag en Woensdag tusschen 1012 en 2—5 uur in een café-restaurant aan het Spui. Nog steeds droomen honderden jonge en niet meer jonge dames van een kans om een filmberoemdheid te worden. Hierop hadden de opstellers van de advertentie gespecu leerd en dat zij goed gezien hadden, bewees wel de enorme toeloop, welke voor het café heerschte als gevolg van de advertentie. De bovenzalen van het café, die als wachtka mers dienst deden, bleken te klein om alle liefhebsters te kunnen bevatten. Vele lieftal lige jonge dames, op haar best opgemaakt, ja zelfs moeders met kleine kinderen, waren onoer de gegadigden. In een aparte zaal had de „directie" van de filmmaatschappij plaats genomen om de candidaten te inspec- teeren en in indrukwekkende registers in te schrijven. Inlichtingen, die bij de twee heeren werden ingewonnen door belangstellenden, onthulden, dat zij optraden namens de Nationale Film Corporatie, bij verkorting gemakshalve door hen „Nafic" genoemd en gevestigd te Amsterdam. Zij gaven op te zijn mr. J. C. B. en dr. J. S., beiden te Am sterdam woonachtig. De dames, die in aanmerking wenschten te komen voor een functie bij deze maatschap pij, mosten echter beginnen met een bedrag van2.50 te storten voor informatie en inschrijvingskosten. Reeds hadden tal van jonge „filmsterren" haar rijksdaalder gede poneerd, toen onverwacht een paar heeren van de Haagsche recherche verschenen, die op het gerucht van de enorme drukte voor het café poolshoogte kwamen nemen. De re chercheurs sloegen het bedrijf even gade, en hoewel dit de beide filmvertegenwoordigers eenigszins in de benauwdheid bracht, von den zij het toch het verstandigst door te gaan met inschrijven. Met het incasseeren der rijksdaalders hielden zij echter terstond op. Op het hoofdbureau van politie was in- tusschen de commissaris der afdeeling B ijverig aan het informeeren in Amsterdam naar het bestaan van de Nationale Film Corporatie en tevens werd een onderzoek in gesteld naar de namen der beide vertegen woordigers. Ook was in het café de voorzit ter van de afdeeling Den Haag van den Ned. Bioscoopbond, de heer Kinsbergen, gekomen. Hij was benieuwd met zijn twee collega's kennis te maken en in een gesprek met de heeren bleek, dat deze geen lid van den Bioscoopbond waren, omdat zij bang waren, dat het libretto voor de film, waarmede zij bezig waren bij dien bond niet veilig zou zijn. De verwarde verhalen, die de heer Kinsbergen te hooren kreeg, versterkten zijn vermoeden, dat hier geen bona fide filmmen- schen optraden. Kort daarop verschenen enkele recher cheurs, die in opdracht van den commissaris de boeken en papieren in beslag namen en de beide heeren arresteerden en overbrach ten naar" het hoofdbureau van politie. Daar vielen beiden spoedig door de mand en be kenden, dat zij noch mr. J. C. B. noch dr J S. uit Amsterdam waren, maar Hage naars, en wel de 26-jarige C. R. en de 30- jarige W. de K., beiden zich noemende pu blicist. Zij werden door de politie in verze kerde bewaring gehouden wegens poging tot oplichting. Zóó slecht bij kas waren de heeren, dat zij samen niet voldoende geld in hun tezit hadden om vertering en zaalhuur te betalen Met de rijksdaalders der aanstaande film sterren hadden zij goeden sier willen maken, om dan ook elders dezelfde truc in toepas sing te brengen. De paar honderd Haagsche schoonen, die uren hadden zitten wachten om haar film talenten te toonen, trokken boos en tele"r- gesteld af. Een brutaal heerschap. Gisternacht werd de politie te Lonneker gewaarschuwd, dat er was ingebroken in een perceel aan den Hengeloscheweg. Het bleek, dat de bewoners wakker waren geworden door een vreemd geluid, dat uit de gang kwam. Toen men een afgesloten W.C.-deur opende, zag de vrouw des huizes een man. die zich stijf tegen den muur had gedrukt. Ze sloot de deur onmiddellijk weer at en waarschuwde de andere huisgenooten. In dien tusschentijd zag de inbreker echter kans, door het raampje te ontvluchten met achter lating van eenige werktuigen. De politie ver moedde, dat de bewuste man een 17-jarige kantoorbediende was uit Enschedé, die zich reeds aan meer inbraken had schuldig ge maakt. De jongen bleek niet thuis; hij had een briefje achtergelaten met de mededeeling, dat hij naar Duitschland was gegaan. In dien tusschentijd heeft de knaap echter kans gezien, het huis aan den Hengeloscheweg binnen te dringen, om te trachten, de achter gelaten werktuigen terug te halen. Hij wist daarbij opgemerkt te ontkomen. Gistermor gen is hü gearresteerd. Hij bekende, de in braak te hebben gepleegd. GENERAALS IN HET CACHOT. „Doet u de deur maar dicht". Twee gepensionneerde generaal uit Den Haag, die zich verdienstelijk maken op het Sebied van het Ned. Roode Kruis, waren, al- us verneemt „Het Vad.", eenige dagen ge leden te Hoorn voor een inspectie. Door den burgemeester werden de heeren rondgeleid en op 't stadhuis lieten zij zich een kopje kof fie uitstekend smaken. Het gesprek kwam op een oud cachot, dat zich nog onder het Hoornsche stadhuis bevindt en de heeren wil den dezen merkwaardigen kerker wel eens zien. „Daar hebben we nog nooit in gezeten" zei de eene generaal en samen gingen ze vol belangstelling de kleine, duffe ruimte binnen. „Doet u de deur nu maar dicht" zei de bur gemeester. Toen men de deur weer open wilde maken, slaagde men daarin niet. Een smid werd er bij gehaald, maar geen enkele looper paste op het slot. Een koevoet moest er bij te pas komen. De hengsels wer den doorgevijld een paar knechts moesten trekken en de gevangenen generaals moesten duwen. Zoo lukt het na drie uren zwoegen en angstige spanning de beide generaal in vrij heid te stellen. Zij zullen zich over deze grondige en afdoende kennismaking met het Hoornsche cachot zeker niet beklaagd heb ben. DE VEILIGHEIDSLAAN DER K.N.A.C. TE AMSTERDAM. De K.N.A.C. meldt, dat Dinsdag 10 April, den tweeden dag van de „Veiligheidslaan", welke is opgesteld op 't Museumplein, Zuid, naast het IJsclubterrein, in totaal 390 auto mobielen zijn gekeurd, waarvan er 175 in het bezit van de „veiligheidswimpel" konden worden gesteld; 55 wagens, welke voor her keuring verschenen, verkregen toen eveneens de „veiligheidswimpel". De overige, 160 in getal, moesten worden afgekeurd, omdat zij niet ten volle aan de eischen voldeden. NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND VEROORDEELD. Wegens deviezensmokkelarij. Twee Nederlandsche deviezen-smokkelaars, die in het Rijnland groote posten effecten over de Nederlandsche grens hebben gesmok keld, zijn door het „Schnellschöffengericht" veroordeeld. Zij waren door de Duitsche douanen gearresteerd bij een poging om op nieuw 10.000 Mark te smokkelen. De een werd veroordeeld tot 3A jaar tuchthuis en een geldboete van 6000 Mark, de tweede ver dachte tót drie jaren tuchthuis en 5000 Mark boete. ONREGELMATIGHEDEN? Op vermoeden van onregelmatigheden bij de Godshuizen (instelling van burgerlijk armbestuur) te Heusden wordt door den op perwachtmeester der koninklijke marechaus see een onderzoek ingesteld. De rentmeester der instelling is in arrest gesteld. TOBBE MET KOKEND WATER OVER HET LICHAAM GEKREGEN. Aan de gevolgen overleden. Te Beesel (L.) kreeg het 3-jarig dochter tje van de familie Houwers een tobbe met kokend water over het lichaam. Het kind overleed spoedig aan de bekomen verwon dingen. WERKVERSCHAFFING TE HENGELO. Een jaar werk voor 250 man. In de Maandagavond gehouden vergade ring van den raad der gemeente Hengelo deelden B. en W. mede, dat de minister van sociale zaken zich bereid verklaard heeft, In het maken van een petroleumhaven aan het Twente-kanaal in Hengelo, het egaliseeren van bepaalde terreinen, het aanleggen van aarden banen en het maken van betonzuiljes, alle werken ten behoeve van den aanleg vari het Twente-kanaal, een nader te bepalen sub sidie in de loonkosten te verleenen. Deze wer ken zullen in werkverschaffing worden uit gevoerd en aan ten minste 250 arbeiders ge durende een jaar arbeid verschaffen. Da dagelijksche leiding van het werk zal be rusten bij de Ned. Heide-Mij. VEREENIGING VAN LEERAREN IN DE HANDELSWETENSCHAPPEN. Do practijkexamens in boeknouden en hardelficorrespondenlle, af te nemen vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, zuhen worden gehouden op Maandag 2 Juli, Dinsdag 3 Juli en Woensdag 4 Juli a.s. in ongeveer 40 plaatsen In ons land Het Inschrijfgeld ls belangrijk verlaagd De aanmelding slut 9 Juni as.. Het prospectus der examens is gratis verkrijgbaar bij den administrateur: H, Broeders, Zocherstraat 66, Amsterdam (W.), Tel. 82437 en b. d. boekhandel' BRANDSTICHTER GEARRESTEERD Te Horn (L.) is een begin van brand ont dekt in de schuur van de kapitale boerderij Caskettenhof", bewoond door de familie Veugelaers. Tegelijkertijd werden ook vlammen ontdekt in de in de nabijheid der hoeve staande stroo- mijt, die geheel uitbrandde. Den brand in de schuur heeft men door spoedig ingrijpen weten te blusschen. Het feit, dat in twee verschillende eigen dommen van den heer V. ongeveer gelijk tijdig brand ontstond, deed aan kwaadwillig heid denken. De aandacht viel op een drie-en- dertig-jarig arbeider, die bij zijn moeder in de nabijheid van de brandende hoeve woon de. De man werd aangehouden en heeft be kend, den brand te hebben gesticht. INBREKER GEVAT. De politie heeft te Voorburg een Inbreker aangehouden, toen deze bezig was een deel van den inventaris van een tijdelijk onbe woond huis aan den Parkweg te „verhui zen". De man werd naar het politiebureau overgebracht, terwijl in zijn woning een on derzoek werd ingesteld. Hier wera o.a. een vrij groote collectie schilderijen aangetroffen, welke van inbraak afkomstig bleek te zijn. Oroote brand in een textielfabriek te Helmond. Gisteravond omstreeks 10 uur werd door arbeiders welke in de spinnerij van de firma Raaymakers aan den Kanaaldijk te Hel mond aan het werk waren, ontdekt, dat op de bovenverdieping van genoemd gebouw, dat deel uitmaakt van een uitgebreid fa briekscomplex en waar een groote partij' voor-garens was opgeslagen, brand was uitgebroken. Onmiddellijk werd de brand weer gealarmeerd die met groot materiaal uitrukte en met een groot aantal slangen den brand ging bestrijden. De blussching ging niet bijzonder gemakkelijk en men poogde door verdrinking een einde aan den brand te maken. Daar het gebouw op grooten af stand van de overige fabrieksgebouwen stond, bestond voor uitbreiding geen gevaar. Het gebouw is geheel in tact gebleven. De rechterhelft van de spinnerij is uitgebrand, terwijl de overige lokalen waterschade be kwamen. De weverij heeft geen schade be komen en het werk zal hier geen stagnatie ondervinden, zoodat de orders gewoon uit' gevoerd kunnen worden en het geheele per' soneel aan het werk zal kunnen blijven. De schade loopt in de tienduizenden. De brand is ontstaan in een machine op de boven de spinnerij gelegen verdieping. Ar beiders die daar aan het werk waren, be merkten het en trachtten nog het vuur te blusschen, doch dit breidde zich zoo snel uit dat zulks niet meer mogelijk was. Boerderij afgebrand. In Elshout nabij Waalwijk is gisteravond brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer H. de Hoop. Huis, schuur en stalling brandden af. Van den inboedel kon niets worden gered Eenige varkens en kippen kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Fabrieksbrand, geen bluschwater. Te Noordwolde zijn een fabriek van rieten meubelen, een winkel en een pakhuis van de weduwe Ekhardt met den inventaris ver brand. Door gebrek aan bluschwater kon de brandweer niet optreden. De oorzaak van den brand is onbekend. VERKEERSONGEVAJXEV Altijd uitkijken noodig! Gisteravond is op den Postweg tusschen Capelle en Wemeldinge de 23-jarige mejuf frouw P. H. de Groene, afkomstig uit laatst genoemde plaats, die uit een vrachtauto stap te en den weg overstak, door een personen auto uit Utrecht aangereden en op slag ge dood. Beide wagens zijn door de politie in beslag genomen Kind overreden en gedood. De luxe-auto, bestuurd door baron de Loë, burgemeester van Eysden, overreed gisteren te Eysden den 11-jarigen jongen H. K. Deze is onmiddellijk na het ongeval overleden. Het onderzoek wees uit, dat den burgemeester geen schuld treft. Ongeluk met doodelijk afloop. Tegen negen uur gisteravond is op de Stadhouderskade te Amsterdam een 64-ja- rige man onder een auto geraakt. Door den G.G.D. is hij naar het Tesselschade Zieken huis vervoerd, waar hij aan de bekomen ver wondingen is overleden. KORTE BERICHTEN. Op initiatief van de Permanente Oran je Commissie te Baarn vond gisteravond ten gemeentehuize aldaar de installatie-vergade ring plaats van de commissie tot oprichting van een gedenkteeken te Baarn voor wijlen de koningin-moeder. Tijdens afwezigheid der bewoners is in gebroken in het perceel Oldenbarneveld- straat, hoek Johan de Witstraat, te Leiden, Een aantal sieraden en tafelzilver ter waar de van 800 werden ontvreemd. Dieven hebben zich toegang weten te verschaffen tot de buizenfabriek B. J. Canoy te Tegelen. In de aangrenzende woning heb ben zij de brandkast opengebroken en een be drag van vierhonderd gulden gestolen en eenige kleedingsstukken. Uit het fabrieks- kantoor is een rijwiel meegenomen. In den ouderdom van 86 jaren is te Nij megen overleden dr. C. Alers, gep. officier van gezondheid eerste klasse der marine. Hij is van 1896 tot 1908 chef geweest van het marine-hospitaal te Den Helder en werd daarna met den rang van kolonel gepension- neerd. Hij diende vele jaren in Oost- en Indië

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8