Voor kleine tuinen* TEXEL. EGMOND AAN ZEE. URSEM. LANGENDÏJK. SINT MAARTENSBRUG. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Deucalion, 9 April v. Barcelona n. San Feliu Kon. Holl. Lloyd. HollandAmerika-Lijn. JavaNew York-Lijn. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg, thuisreis, 9 April v. Marseille. Kertosono, thuisreis, 9 April v. Marseille. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Aldabi, thuisreis, 9 April v. Santos. Stoomvaart Mij. Oceaan. HollandBr.-Indië Lijn. Kon. Paketv. Maatschappij. JavaChinaJapan-Lint. Rotterdamsche Lloyd, Kertosono, thuisreis, 10 April te Barcelona Silverbeech, Caicutta n. Vancouver; 9 April DE POSTVLUCHTEN OP INDffiT" DE HAVIK TERUG VAN EEN TOERISTENVLUCHT. De te Den Haag gehouden Emma- bloem-collecte heeft bijna 14.500 opge bracht. Dit is de hoogste opbrengst, welke sedert deze collecte wordt gehouden, is be reikt. Het wetsontwerp tot credietverleening aan den middenstand ontmoet in de Tweede Kamer blijkens het thans verschenen voor- loopig verslag van vele zijden critiek. AARDAPPELPRIJS INGAANDE 16 APRIL. De G A.O.'s voor Noord- en Zuid-Holland vestigen er de aandacht der landbouwers op, dat, nu met ingang van 16 April niet langer 1/4 van den minimumprijs zal worden inge houden, de landbouwers over de aardappelen, welke vanaf dien datum worden verkocht ook geen nabetaling zullen ontvangen. Zij zullen dus moeten zorgdragen bij den verkoop in eens den vollen prijs, welke de landbouwer zal ontvangen vanaf 16 April 1/4 van den minimum prijs hooger kan zijn dan vóór dien datum. Hieronder volgt voor de 4 groepen aardap pelen de 3/4 minimumprijs plus bewaarloon k f 0.40 per 100 K.G. tot 16 April en de volle prijs plus bewaarloon vanaf 16 April Dit is dus ae prijs welke de landbouwer (de werkelijke prijs is veelal wat hooger) min stens behoort te ontvangen. Prijs door den landbouwer minimaal te ontvangen: tot 16 April vanaf 16 April (/34 minimumprijs (minimumprijs plus bewaarloon) plus bewaarloon) Groep I 2.65 3.40 Groep II 1.90 2.40 Groep III f 1.52% f 1-90 Groep IV 1.14 1.45 Medegedeeld zij nog, dat per 1 Mei het bewaarloon weder met 0.20 per 100 K.G. wordt verhoogd, zoodat vanaf dien datum het bedrag dat de teler per 100 K.G. behoort te ontvangen, weer 0.20 hooger zal zijn voor groep 1, 2 en 3, groep 4 0.10. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Te Marwijkzand (gemeente Rolde) brak hedenmorgen te ongeveer 5 uur brand uit in de boerderij van den heer H. Mensies. Door den feilen wind stond het geheele pand spoe dig in lichte laaie. Met moeite gelukt het den bewoner het vee uit de schuur te redden. Het geheele pand werd een prooi der vlammen. Niets kon worden gered. De politie was spoedig op het terrein van den brand aan wezig. De oorzaak van den brand was een lek in den schoorsteen. VEEL GERAAMTEN GEVONDEN. Op het grootste stadsplein „Het Vrijthof" te Maastricht wordt het groote standbeeld van St. Servatius geplaatst en daarnaast de St. Servatiusbron. Bij het graafwerk voor deze werken is men gestuit op vele geraam ten, welke deels slechts 20 centimeter onder de oppervlakte lagen. In totaal zijn meer dan 25 schedels opgehaald. De geraamten liggen allen met het hooffd naar het oosten. Houtresten zijn niet gevonden, zoodat niet wordt aangenomen, dat ter plaatse een ge woon kerkhof is geweest. CRISISPOSTZEGELS. Zooals bekend zal binnenkort een tweetal bijzondere frankeerzegels met toeslag wor den uitgegeven, waarvan de extra-opbrengst ten bate komt van het Nationaal Crisis- Comité. De zegels zullen gedurende het tijdvak 30 April t.m. 31 Juli a.s. verkrijgbaar zijn met een frankeerswaarde van resp. 5 en 6 cent, terwijl de toeslag is bepaald op resp. 4 en 6 cent. De geldigheidsduur ook voor het internationaal verkeer eindigt 31 Mei 1935. De zegels dragen de beeltenis resp. van H.M. de Koningin, Beschermvrouwe en van H.K-H. Prinses Juliana, Eerevoorzitster van het Nationaal Crisiscomité. De gravures zijn vervaardigd door H. Seegers te Haarlem naar teekeningen van Fokke Mees en P. W. van Baarsel. De zegels zijn van hetzelfde formaat als de Prins van Óranjezegels; het 5 centzegel is uitgvoerd in blauwe kleur, dat van 6 cent in paars. DE ZAAK ZWERTBROEK. Ontevreden over samenstelling commissie. De heer Zwerthroek verzoekt ons mede te deelen, dat hij met de door het partijbestuur der S.D.A.P. benoemde commissie van onder zoek in de zaak Zwertbroek-V.A.R.A. geen genoegen kan nemen, omdat deze hem niet de noodzakelijke onpartijdigheid waarborgt. Een der leden bijvoorbeeld is een bediende van het partijsecretariaat, die dus o.a. de bandelingen van zijn directen chef zal heb ben te onderzoeken en te berechten. De heer Zwertbroek verlangt, dat behalve de door het partijbestuur aangewezen leden, een ge lijk aantal door hem zal worden aangewezen met een jurist als voorzitter. STEUN AAN DRENTSCH VEEN- BEDRIJF. Ontwerp crisis-fabrieksturfbesluit. Maatregelen tevens dienstbaar ge maakt aan werkverruiming. Naar wij vernemen, neeft de minister van economische zaken bij de centrale commissie, bedoeld in artikel 27 der landbouw crisiswet 1933, aanhangig gemaakt-een ontwerp crisis- fabrieksturfbesluit 1934 I, waarbij, nadat turf ingevolge de bepalingen der landbouw- crisiswet 1933 zal zijn aangewezen als crisis product, maatregelen zullen worden getrof fen ten behoeve van het veenbedrijf. De maatregelen worden mede dienstbaar gemaakt aan de werkverruiming. WITBOEK OVER MUITERIJ. Overleg over samenstelling nog gaande. Naar de Tel. verneemt zal het door minis ter Colijn in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamerop de Indische begrooting aangekondigde witboek, in zake de muiterij in Nea-Indië eerst over eenigen tijd verschijnen. De datum van verschijnen is nog niet vastge- Langzaam maar zeker nadert het voorjaar. We merken het aan vogelenzang en uitbot tende knoppen en aan het ontluiken der vroe ge voorjaarsbloemen in onze siertuinen. Het is dus tijd dat we klaar moeten zijn met snoeien, mesten en spitten en meer zorgvul dig wordt de tuin nu rein gehouden van al les, wat er niet in hoort. De bemeste gazons worden nu afgeharkt en vervolgens gerold opdat steentjes en oneffenheden van den grond verdwijnen. Niet alleen krijgt het ga zon daardoor een beter aanzien, maar ook kunnen we dan beter maaien. Open plekken in het gazon zaaien we nu, omstreeks half April in. Met een hark worden de dun ne plekken ruw gemaakt, waarna we het zaad uitstrooien, inharken en instrooien met fijne tuinaarde. Nieuw aan te leggen gazons kunnen we ook het best in dezen tijd zaaien. Het zaad ontkiemt nu spoedig en daardoor hebben de vogels weinig kans om het geheel weg te pikken. Voor nieuw aan te leggen gazons hebben we 1 K.G. zaad per 100 M2. noodig. We gebruiken een mengsel van meest geschikte grassoorten voor ga zons. Voor beschaduwde plaatsen gebruiken we liefst boschbeemdgras of Poa nemoralis. In boordbedden, rotspartijen en stapelmuur tjes snijden het doode loof van vaste plan ten af. Gedurende den winter was het een mooie beschutting, maar nu is het niet meer noodig De grond tusschen de vaste planten maken we met een schrepel of wiedklauwtjes los Waar plantjes gesneuveld zijn korten we deze nu in. De meeste vroegbloeiende vaste planten kunnen zelfs in de bloei met kluit heel goed worden verplant. Laatbloeiers on der de vaste planten worden nu gescheurd. Met het planten van houtgewassen moeten we nu voortgang maken. Wel kunnen we in de volgende maand alle groenblijvende plan ten en ook andere houtgewassen welke met kluit worden verzet verplanten, maar voor vele bladverliezende houtgewassen wordt het dan al wat laat. Laat geplante houtgewassen hebben soms spoedig van droogte te lijden. Daarom moet men ze goed in het oog houden en bij droogte een paar maal daags besproeien. Ook is net wel goed de grond tusschen de pas geplante heesters te bedekken met ruige, lange mest, turfmolm of iets anders. steld. Over de samenstelling van het witboek wordt thans tusschen de departementen van Koloniën en Defensie overleg gepleegd, het geen geruimen tijd in beslag neemt. Het witboek zal een volledig en uiteraard volkomen met de feiten overeenstemmend overzicht van de muiterij dienen te geven en o.a. alle vonnissen bevatten. Alvorens het werk kan worden samengesteld moet men dus over de volledige gegevens beschikken en dat is thans nog niet het geval. Vandaar dat de verschijning van het witboek nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten. Qemeentecaden 'De raad dezer gemeente kwam Dins dagmiddag 3 uur in spoedeischende ver gadering bijeen, 't Bleek een zuiver ambtelijke bepaling te betreffen en wel over het bouwplan van „de Koog en omstreken." Sinds geruimen tijd is men reeds met dit plan bezig, doch 't staat nog niet ge heel op pooten, zoodat het nog niet bij den raad is ingediend. Teneinde nu te kunnen beletten, dat gebouwd wordt, in strijd met dit plan, moet de gemeente raad nog voor het ter visie leggen van het bouwplan, volgens art. 6 en 36 van de woningwet een besluit nemen, waar bij bepaald word,t dat „een uitbreidings plan voor de Koog en omstreken in voor bereiding is." Ter toelichting van dit voorstel werd de openbare vergadering maar even, ge durende ruim drie kwartier, geschorst. Na de heropening werd zonder verdere bespreking of stemming overeenkomstig het voorstel van B. en W. bovengenoemd besluit genomen. 'Jkoviüdaal 'flieuws De tooneelvereeniging „Ons Genoegen" te Bakkum gaf Dinsdagavond een uitvoering in de zaal van de Prins Hendrikstichting alhier. Opgevoerd werd „De Houten Ham", een vroolijk kluchtspel in drie bedrijven Van het begin tot het einde volgden de oude zeelieden met groote aandacht de moeilijke verwikkelingen waarin de familie Santé ge raakte door haar grootdoenerij. En er is da nig genoten om de vele vroolijke momenten. Er werd goed gespeeld. De directeur der Prins Hendrikstichting, de heer J. H. van den Berg, uitte aan het slot hartelijke woor den van dank voor de opoffering der mede werkenden en hun mooi spel, waarmee zij de bewoners van de Stichting een gezelligen avond bezorgd hebben. Alhier heeft wederom een diefstal van waschgoed plaats gehad. Thans ten nadeele van den timmerman Th. H. Een groote hoe veelheid achter diens woning op de bleek lig gend waschgoed bleek des morgens verdwe nen te zijn. De nieuwe baggerregeling, zooals die vanaf 1 April gelat, heeft al tot zeer vele besprekingen aanleiding gegeven en hoe langer hoe meer komt uit, dat de arbeid, welke thans van de werkloozen wordt ver langd, onmogelijk is te verrichten. Niet al leen de arbeiders hebben al door middel van een adres aan de gemeentebesturen en aan den minister van economische zaken uitvoe rig uiteengezet, dat het in de tegenwoordige omstandigheden onmogelijk is, aan het ver langen van den minister te voldoen, maar ook de tuinders, deskundigen op het gebied van baggeren spreken onomwonden als hun meening uit, dat onmogelijk 5 driekwart- pramen modder worden gebaggerd door den gemiddelden arbeider. Zelfs de allersterk- sten zal het boven de macht gaan op den duur. Ook in de gemeenteraden hoort men dergelijke geluiden. Het is nu nog maar de vraag, oj net Dag geren evengoed in werkverschaffing mag worden uitgevoerd, als én arbeiders en ge meentebesturen zich er tegen verzetten, dat vijf driekwartspramen moeten worden ge haald. i Vast staat nu echter wel, dat de bagger regeling op de nieuwe voorwaarden niet kan worden uitgevoerd. Tot molenmeester van den polder B van het waterschap Zijpe en Hazepolder is be- noemd de heer G. Blaauboer Kz., alhier. fcuUste lecichten (Ongecorrigeerd.) TWEE LIJKEN OPGEHAALD. Uit do Waal bij Nijmegen zijn heden twee lijkon. opgehiaa cl, één van een naar twee lijken opgehaald, één van een naar van een volwassen man. De identiteit der slachtoffers is onbekend, doch ver moedelijk zijn zij van Nederlandsch ori gine. KIND VERDRONKEN. Gisteravond werd op het sleepschip Jeanette, schipper Bijl, liggende in den IJeelhaven te Rotterdam, het 5-jarig dochtertje Petronella vermist. De ri vierpolitie stelde een onderzoek in met het resultaat dat het lijkje eenige uren later werd opgehaald. PRINS HENDRIK TE ROERMOND. Bij zijn terugreis uit Luxemburg ver toefde Prins Hendrik gistermiddag op het kasteel Hillenraad te Swalmen, waar hij de gast was van graaf Wolf Metter- nich. In den middag vertrok de prins per auto via de Maasbrug te Roermond naar den Haag. VALSCHE ENGELSCHE BANK BILJETTEN. De advocaat-generaal bij het Haagsche ge rechtshof eischte heden bevestiging van het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij de 45-jarige koopman L. B. uit Berlijn en de 49- jarige commissionnair H. de R. uit Rotter dam zijn veroordeeld, resp. tot zes en tot vier jaar gevangenisstraf, met aftrek van preven tief, wegens het in voorraad hebben van val- sche Engelsche pondsbiljetten. Arrest over veertien dagen. JEUGDIGE INBREKERS. Twee jongemannen van goeden huize, de 23-jarige W. A. K. en de 21-jarige J. W. heb ben zich voor de Haagsche rechtbank te ver antwoorden gehad wegens een serie in braken door hen te zamen gepleegd. De buit bestond o.a. uit een groot aantal gordijnen, een plafonnière, een aantal Per zische kleedjes, 2 vijfdeelige kaststellen, 18 tinnen borden, 2 tinnen bierkannen, trap- loopers, een ganglooper met roeden, stoelen, kussens, schilderijen, spiegel en een naai machine. Verdachten, die nog niet met de politie in aanraking waren geweest, hadden te zamen een woningbureau opgezet en op die wijze hadden zij een een aantal sleutels van leeg staande woningen in hun bezit, met behulp waarmede zij bovengenoemde inbraken pleegden. Mr. Blok wees op een reclasseeringsrapport, dat de mogelijkheid op een voorwaardelijke veroordeeling openliet. Evenwel meende de officier, dat waar hier een groot aantal mis drijven door de beide verdachten zijn ge pleegd, een voorwaardelijke straf alleen, niet op haar plaats is. Mitsdien requireerde spr. tegen beide verdachten 1 jaar gevangenis straf, waarvan 8 maanden voorwaardelijk. Ziet gif muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. JJidschaften De Waterkampioen Dit steeds zoo interessante en goed verzorgde tijdschrift is deze week, zoo- als was te verwachten met een schitte rend „Hiswa"-nummer ter gelegenheid van de tentoonstelling te Amsterdam. Het tijdschrift opent met een opwekking en dan volgt een fraaie technische be schouwing over hetgeen op de tentoon stelling te zien is. De a.s. bezoekers zul len hiervan veel nut hebben. Ook van de plattegrond der tentoonstelling, die ach terin dit tijdschrift voorkomt. Verder bevat dit uitgebreide nummer nog di verse goede artikelen. Elke watersport liefhebber zal deze Waterkampioen wii- len bezitten. JCeckóL School Het hoofdbestuur van het Ned. Onder wijzersgenootschap heeft zich gewend tot de ministers van binnenlandsche zaken en van sociale zaken met het verzoek te willen be vorderen. dat de schoolartsendienst te Oude pekela blijft bestaan. Gedep. Staten hebben den eisch gesteld, dat deze gemeentedienst moet verdwijnen. De hervormde en gereformeerde school te Gaastmeer (gem. Wijmbritseradeel) zijn gecombineerd. Maandag is de gemeenschap pelijke school geopend. De burgemeester van wijmbritseradeel en de inspecteur uitten vol doening over deze concentratie. VRIJZ. HERV. PREDIKANTEN. In het Parkhotel te Amsterdam waren gis teren de vrijzinnig hervormde predikanten voor hun jaarlijksche vergadering bijeen. Het bezoek was grooter dan anders. Voorzitter was prof. J. Lindeboom van Groningen. Ds. J. H. Smit Sibinga van Groningen gaf een inleiding over het reorganisatievoorstel van „Kerkopbouw". Aan de gedachtenwisseling over deze rede namen verschillende aanwezigen deel. NED. HERV. PREDIKANTEN. VEREENIGING. Maandagavond is de jaarvergadering der Ned. herv. predikantenvereeniging te Utrecht geopend met een wijdingsdienst in de Dom kerk, waarin dr. M. M. den Hertog uit Den Haag voorging. Dinsdagmorgen opende de voorzitter, dr. J. Lammerts van Bueren uit Zetten, de ver gadering. Na herdenking van de koningin- moeder herdacht spr. eveneens de overleden ambtsbroeders en emeriti. De z.g. „dominees- prediking" hield dr. H. Stoet uit Veenwou- den. Zijn uitgangspunt was Marcus 4 20. Vervolgens sprak ds. D. Tromp uit Zand- voort over „Het woord Gods en ae kerkelijke verkondiging". Op dit referaat volgde een discussie, waar aan prof. Aalders uit Groningen, dr. Tjalsma uit Veen, dr. Boeke, secr. van 't Bijbelgenoot schap, dr. J. Eykman uit Amsterdam, en prof. Cramer uit Utrecht deelnamen. De middagvergadering was gewijd aan het vraagstuk van: De vijandige houding te genover den godsdienst, waarover mr. dr. S. Rozemond uit Amsterdam een inleiding hield. In het moderamen werden gekozen dr. K. J. Brouwer en dr. Evenhuis. Des avonds sprak prof. dr. Böhl uit Leiden over de opgravingen, waarbij hij lichtbeelden vertoonde. LUTHERSCHE PREDIKANTEN. De Luthersche predikanten hebben giste ren onder leiding van mej. J. A. Haumersen (Woerden-Bodegraven) vergaderd. Na de huishoudelijke aangelegenheden kwam een bspreking van den brief (Juni 1933) der rechtzinnige Luth. predikantenver eeniging over de gemeenschappelijke verga deringen aan de orde. Daarna verkreeg ds. mr. B. C. Cladder (Maastricht) het woord over: „Zedelijke waardeering van maatregel en straf ten aanzien van de verwaarloosde en misdadige jeugd". DOOPSGEZINDE PREDIKANTEN VEREENIGING. De vergadering van de doopsgezinde pre dikantenvereeniging herkoos tot secretaris- penningmeester ds. J. Jutema te Leeuwarden. Vastgesteld werd, dat de herfstvergadering op Maandag 3 Sept. te Alkmaar gehouden zal worden. Onder voorzitterschap van ds. N. van der Zijpp uit Joure heeft te Amsterdam de doopsgezinde groep uit den Bond van Ned. predikanten vergaderd. Voor het hoofdbe stuur was de secretaris ds. D. Boer aanwe zig. In plaats van ds. O. L. van der Veen te Groningen werd tot bestuurslid gekozen mej. ds. C. Boerlage te St. Anna Parochie Een uitvoerige bespreking werd gewijd aan groepsbelangen, naar aanleiding van de moeilijkheden, die er voor de predikanten rij zen in deze tijden van materieelen druk ytheepstijdittQm Marnix van St. Aldegonde, thuisreis, 10 April te Genua. Simaloer, thuisreis, 7 April v. Sabang. de Guixois. Fauna, 9 April v. Malaga n. Cadix. Orestes, 9 April v. Algiers te Tunis. Poseidon, 10 April v. Puerto-Barrios te Am sterdam. Stella, uitreis, 7 April te Demerara. Tiberius, 9 April v. Beirouth te Jaffa. Titus, 9 April v. Barcelona n. Genua. Vesta, 9 April v. Valencia te Napels. Amstelland, 8 April v. Bremen te Hamburg. Zeelandia, uitreis, 9 April v. Lissabon. Burgerdijk, New-Orleans n. Rott., 9 April te Antwerpen. Lochkatrine, 7 April v. Portland (O.) n. Rott. Volendam, New-York n. Rott., 10 April v. Plymouth. Lochmonar, Rotterdam n. de Pacifickust; 7 April v. Punta Arenas. Kota Gede, Batavia n. New-York, 9 April v. Belawan. Talisse, Java n. New-York, 10 April te Suez. City of Roubaix, 6 April v. Java te New-York Theseus, 8 April New-York te Batavia. Deucalion, 10 April v. Rott. n. Hamburg. HollandAfrika Lijn. Randfontein, uitreis, 10 April v. Antwerpen n. Port Said. Rietfontein, uitreis, 9 April v. Aden n. Mom- bassa. Hoogkerk, uitreis, 9 April v. Genua. Noordholland, 9 April v. Singapore te Mel- bourne. N.-Zeeland, 8 April v. Batavia n. Singapore Van Spilbergen, 7 April v. Beira n. Zanzibar. HollandW est- Afrika- Lijn. Maaskerk, thuisreis, 9 April v. Dakar n. Las Palmas. Tjibadak, 9 April v. Batavia te Shanghai. Tjikandi, 8 April v. Makassar. Tjikarang, 7 April v. Manila n. Hongkong. Tjileboet, 8 April v. Shanghai te Hongkong v. Singapore. Silvermaple, Port Arthur-Calcutta, 8 Aprii te Lorenzo Marqués. Silverpalm, Caicutta n. Vancouver, 7 April te Ho Ilo. zuchioaact De Kwartel (thuisreis) is te Singapore aan. gekomen. De Ijsvogel (thuisreis) arriveerde gister te Cairo; de Rijstvogel (uitreis) landde te Jodh- poer. De Rijstvogel is op uitreis te Caicutta ge. land. Morgen zal de Pelikaan van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning zal bestaan uit de heeren W. C. van Veenendaal (eerste bestuurder), T. M. J. Verhoeven (twee de bestuurder), J. den Hartog (werktuigkun, dige) en P. J. Oolgaard (radiotelegrafist). Dit is de 15e retourvlucht van de Pelt kaan. Het heeft van alle F 18-toestellen nu de meeste vluchten op de Indië-route gemaakt en sinds zijn indienststelling eind 1932, 400.904 K M. gevlogen. Het K.L.M.-vliegtuig Havik, gezagvoer- der Scholte, dat op 12 December 1933 op een toeristen vlucht van Parijs naar Ned.-Indië en Indo-China vertrok, heeft zijn reis volbracht en is gistermorgen om 11.16 uur op Schiphol geland. Het gezelschap, bestaande uit vijf personen had het vliegtuig gisteren te Parijs verlaten, waarna de Havik huistoe is ge. gaan, na een rondreis, die vier maanden heeft geduurd.j Spoel Voetbal. VENTE HEEFT EEN HERSEN SCHUDDING. Vente heeft Zondagmiddag een lichte hersenschudding opgeloopen. Reeds in de eerste helft van den wedstrijd kreeg hij een kopbal midden op het hoofd, waardoor hij de hersenschudding opliep. Gelukkig was het niet erg en tijdens den wedstrijd heeft niemand er iets van gemerkt. Vente is Zondagavond niet naar hufs ge gaan, maar in zijn hotel te Amsterdam ge bleven. Een paar dagen rust is al voldoende om deze geschiedenis te doen vergeten, zoodat het Ned. elftal Vente zeker niet zal moeten missen! SPORT IN BEELD. Het fraaie sportweekblad Sport In Beeld is gisteren met een speciaal Nederland^— Ierland-nummer verschenen. Op de groot* middenpagina heeft men op zeer geestige wijze de overwinning geschetst: een groote D-trein-wagen met in de coupé-ramen de kop pen der elf spelers! En op den wagen het •bordje „Naar Rome"! Een prachtig ge slaagde truc-foto! Op de voorpagina ziet men, hoe Karei Lotsy op de schouders genomen wordt, ter wijl op de volgende pagina's tal van fraai* kiekjes zijn opgenomen. Ó.m. zien wij, hoe de zeven doelpunten gemaakt zijn. Een zeer uitvoerig en goedgeschreven ver slag over den strijd, het spel en de spelers met tal van aardige bijzonderheden comple- teeren het gedeelte Nederland:Ierland. Hoven vertelt verder nog het een en ander over den hockev-wedstrijd FrankrijkNeder land, de jaarvergadering van dtn Ned. cricket bond wordt eveneens verslagen en tenslotte zijn er de vaste rubrieken van den Leek en het Sportovei zicht. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedep» neerd op 1 tot en met 9 April 1934: Damestaschje; kindermutsje; sleutel van melkbus; alpinomutsje; kinderwantje; leeren riem; sigarenaansteker; gewicht; 1 rijwiel plaatje; I kosteloos rijwielplaatje; auto- slinger. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 1 tot en met 9 April 1934: H. J. Hazes, Geestersingel 21, rozenkrans; F. Jansen, Westerweg '330, ringetje; H. vaffl Dijk, Schoutenstraat 9, kerkboekje; Wed. Bui tendijk, Laat 34, schort met muts; N. Bij waard, Baanpad 19 jubileum medaille; J, Kersen, hoek Heilooërdijk, auto-bermiampj A. Boot, Heerenstraat, ring; S. Peet, Hof plein, achterbord van auto; L. Stinkert, Vrouwenstraat 4, 1 paar handschoenen; M- van Daalhof, Laat 227, damesring; G. Dek ker, Koningsweg 80, belastingplaatje in étui; J. Schüorl Nieuwlandersingel 49, rij^ wielplaatje in étui; K. Srnith, Boomkamp- straat 46a, 1 pr. grijze kousen, 1 witte cami- sole; J. Roos le Tuindwarsstraat 15, rozen krans; H. Homborg, Ged. Baarstoot 15, da mes glacé handschoen; G. de Rijk, Kinheim- straat 7, zakmesje; P. Korver, Verdronken- oord 46, herinneringsmedaille; M. de Gier, Heemraadstraat 12, bont v. zilvervos; Mej. Woudstra, Groot Nieuwland 36, boodschap- pentasch en wollen handschoentje; H. Goze- voort, Woon wagenpark, smoushond je; A- Ras, Laat 223. portemonnaietje met inhoud; A. Janson, Vrouwenstraat 13, glacé hand- schoen; B. Verhoeven, Ritsevoort II, blauwe ceintuur; A. Brasser, Oudegracht 180, hor loge in beursje; A. Jansa-, Vrouwenstraat 13, padvindersmesje R. Klooster, K. v. Veerstraat 50, dameshorloge; P. Groenland, Nic. Beetsweg 51, Heiloo, start van motor rijwiel; A. C. van Besooijen, le Tuindwars straat 19 zwart-bruin hondje; F. Keijsper. WHhelminalaan 9, rozenkrans, armbandje e" knoop; A. Jongsma, Visscherslaan 7, hon denpenning; P. J. Zonneveld, Achterom 1»> hondenpenning; chef Posteriien, Postkantoor, huissleutel; J Verhoeve, Ritsevoort 1L lastingplaatje Bij den heer H. Gozevoort, Woonwag«£ park. alhier, is een zwart-bont smoushond)^ terug te bekomen, hetwelk met hem ia tne&' geloopen. W anneer men weder in het bezit is van h verloren voorwerp, wordt men verzoen hiervan kennis ie geven aan het Bureau politie.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9