Het „Zeven Provinciën"-proces Het ontslag van minister Verschuur. Aqmda 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Eva Bonheur door Ulvadero bij haar eerste lustrum. BLOEDIGE STRIJD IN DEN GRAN CHACO. S&imetUand JkowHciaai Tlieuws CASTRICUM. OUDKARSPEL EEN ADRES VAN HEEMSCHUT, NOORDSCHARWOUDE. WARMENHUIZEN. WESTWOUD. ZWAAG. QnzeJColomën Boshard dreigde met pistool. De vijlde groep voor het hoi. De zitting van hedenmorgen. £aatste Aetichten Weec&edcfit Zijn motiveering. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE RACE LONDEN—MELBOURNE. Weeroverzicht. De minister over de teeltbeperking. Ook inzake de volkstuintjes. Stad en Omo Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Schön ist jeder Tag den du mir schenkst, Marie Louise! (operette), hoofdrollen Char les Kullmann, Reva Holsey, Fritz Kampers. Toegang vöor eiken leeftijd. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Het geheim der duikboot (onderzeefilm). Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, Maandag en Dinsdag half 8, hoofdnummer Deviezensmokkelaars (sens.), hoofdrol Brigitte Helm. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Duivelskunstenaars (sens.); tweede hoofd nummer De bokskampioen (klucht). Toe gang boven 14 jaar. Dinsdag 17 April. Woensdag 18 April. 8 uur, dancing Harmonie, bridgewedstrijd voor het Crisis-comité. 8 uur, Gulden Vlies, donateursconcert St. Louis. 8 uur, De Unie, algemeene vergadering afd. Alkmaar Bond voor Staatspensionnee- ring. 8 uur, Waakt en Bidt, zendingssamenkomst, sprekers ds. Rauws en dr. Brouwer, zen dingsdirecteuren. Paraguaan verliest 3000 man. Volgens berichten uit Buenes Ayres en La Paz heeft de 6lag nabij Las Con- fitas in den Gran Chaco waarbij de Boli- viaansche troepen het Paraguaansche leger zouden hebben verslagen van Vrij dag tot Zondag geduurd en zou het de grootste slag zijn geweest, welke tot nog toe in den strijd om de Gran Chaco is geleverd. Van Boliviaansche zijde wordt verklaard, dat Paraguay alleen in dezen «lag 3000 man heeft verloren. TAKELBLOK OP HET HOOFD GEKREGEN. Op het terrein van de Bataafsche Petro leum Maatschappij te Pernis kreeg Zaterda de 55-jarige heibaas Chr. Streefkerk ui 's-Gravenaeel een takelblok van een heistel ling op het hoofd. De man werd in zeer ern- stigen toestand naar het ziekenhuis te Rotter dam vervoerd, waar hij korten tijd later over leed. RIJKSMIDDELEN. ,7 Omzetbelasting nog ver onder de raming. Het maandelijksch overzicht van den stand der Rijksmiddelen vermeldt, dat aan directe belastingen (grond-, inkomsten-, vermogens- en verdedigingsbelasting) op ultimo Maart van het dienstjaar 1934 was ontvangen een totaal zuiver bedrag van 38.659 305 60. Bij den vorigen dienst was de opbrengst tot en met dezelfde maand van '33 43.763.947.03. De opbrengst der overige middelen be droeg over de maand Maart '34 26.045.181 (Maart 1933 26.165.756.87). Aan omzetbelasting is thans na drie maan den ontvangen 9.181.616.31, welke op brengst dus nog steeds belangrijk beneden de raming, die voor 3 maanden 20.375.000.01 bedraagt, is gebleven. De opbrengst over de maand Februari bedroeg 2.608.546.— tegen 3.227.427.27 over de maand Maart, hetgeen dus ongeveer de helft van de maandelijksche raming is. Als oorzaken van de opvallende mindere opbrengst worden ook thans weer genoemd de groote oude voorraden en de te rugslag van den grooten invoer in de laatste maanden van 1933, terwijl tevens het feit, dat de gebruikte zegels voor een deel op crediet ontvangen zijn, van invloed schijnt te zijn geweest. Ook de couponbelasting is nog ver bene den de raming gebleven, hetgeen echter ver klaard wordt door het feit, dat de raming over een vol jaar is berekend, terwijl de be treffende wet eerst op 25 Februari j.1. in wer king is getreden. De inkomsten ten bate van het gemeente fonds tot en met Maart 1934 bedroegen 88.249.054.55 (vorige dienst op hetzelfde tijdstip 74.638.267.58). Het Wegenfonds bracht over Maart 1934 op 845.372.52. ROODVONK IN HET GARNIZOEN TE GRONINGEN. In verband met het voorkomen van een ge val roodvonk in de kazerne te Groningen, zijn de militairen van het 12e regiment infan terie, die met den patiënt in hetzelfde pavil joen waren gehuisvest, voor een week geïso leerd. De patiënt is overgebracht naar de barak ken van het academisch ziekenhuis. Maatregelen zijn getroffen om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. DOODELIJK ONGELUK. Gisteravond om half tien is de heer Th. A Derkinderen, rector van Huize Gerra te Haa ren (N.B.) en aalmoezenier van het manne lijk jeugdwerk in het bisdom 's-Hertogen- bosch, te Hees, tijdens hevig noodweer me' zijn auto tegen een boom gereden en op slag gedood. DE SCHIETPARTIJ IN DE RAAMSTRAAT. Dader meldt zich aan, De vermoedelijke dader van de schietpaTti. in een café in de Raamstraat, jl. Vrijdagmid dag te Den Haag gepleegd, wiens opsporing door de politie was verzocht heeft zich heden uit eigen beweging aan het hoofdbureau van politie aangemeld. WIJZIGING PENSIOENWET-1922. Een adres van het A.C.O.P Het comité ter behartiging van de al gemeene belangen van overheidsperso neel (A. C. O. P.) adresseerde aan de Tw-eede Kamer over de aanhangige wij ziging van de pensioenwet-1922. Het comité bestrijdt de voorgestelde verhooging van het premieverhaal voor het eigen pensioen van de rijksambte naren en de onderwijzers, welke de be staande tijdelijke korting zal vervangen. Verder komt het A. C- O. P. op tegen het voorschrift, dat provinciën, gemeen ten, waterschappen, enz. verplicht, pen sioenpremie te heffen. Het comité acht zulks een ongemotiveerde aantasting van de toch al beperkte bevoegdheid der lagere overheden ten aanzien van de positieregeling van haar personeel. Het adres maakt ook op grond van verzekeringstechnische en practische overwegingen bezwaar tegen de inhou ding van het pensioen van weduwen, die in concubinaat gaan leven. Het comité bepleit voorts een wijziging van het wetsontwerp in dezen zin, dat de in dienst zijnde ambtenaren bij pen- sionneering niet minder zullen ontvan gen dan het bedrag, waarop zij op 31 December 1933 aanspraak hadden. VERDUISTERING DOOR EEN PENNINGMEESTER. Door de rijksveldwacht te Posterholt (L.) werd op last van den officier van .ustitie te Roermond gearresteerd en naar het huis van bewaring aldaar overgebracht zekere P. B., gewezen se cretaris-penningmeester en zaakvoerder van de afdeeling Posterholt van den Limburgschen land- en tuinbouwbond. B. wordt verdacht van verduistering van eenige duizenden guldens, welke hij in zijn functie onder zijn beheer had. Wat er met het geld gebeurd is, staat nog niet vast. TROMMEL MET WAARDEVOLLEN INHOUD GESTOLEN. Gisteren heeft een insluiper kans ge zien om uit een kantoorpand aan de Gedempte Veerhaven te Rotterdam een blikken trommel, bevattend 300 aandee- len van 1000, kantoorboeken, acten en 4 testamenten uit een kluis weg te ne men, zonder dat hij door het personeel werd bemerkt. De politie stelt een on derzoek in. De Tweede Kamer der Staten-Generaal en voor de Prov. Staten is de gemeente ver deeld in drie stemdistricten. Als stemlokalen zijn aangewezen: In stemdistrict 1 de too- neelzaal van de Rustende Jager; in stern- district 2 de gymnastiekzaal van de Centrale Openbare school en voor stemdistrict 3 een lokaal van de voormalige school 2 aan den van Oldenbarneveldsweg. Nu de raad dezer gemeente heeft vastge steld dat het kampeeren in de gemeente niet meer vrij is en meer speciaal nu een verbods bepaling in het leven is geroepen, waardoor het kampeeren des nachts aan het strand niet meer mogelijk zal zijn, beginnen reeds klachten in te komen. Natuurlijk is het niet aangenaam dat de goede met de kwaden het moeten bezuren, maar daarbij moet men in het oog houden dat in de gemeente een zeer goede gelegenheid is op het provinciaal landgoed onder Bakkum, waar men wel des nachts en onder behoorlijk toezicht kan kam peeren. Bovendien is dit kampeerterrein voor zien niet alleen van behoorlijke en zeer zin delijke toiletten, maar bovendien van electr. verlichting, keurig ingerichte stroomende waschgelegenheden en warm water. Van een poging om het kampeeren onmo gelijk te maken- is wel in geen enkel opzicht sprake. Naar hartelust kan men zich aan het kampeeren alhier nog ophalen. Maandag vergaderde de Coöp. Boeren leenbank ten lokale van den heer Jansen. De voorzitter, de heer P. Wijn, opende de vergadering. In het bijzonder heette spreker welkom den heer Borst, die in zooverre van zijn ziekte genezen is, dat hij deze vergade ring weer kan bijwonen. Spreker wees er op, dat de toestand bij de Boerenleenbank steeds goed was en dat voor de leden een kleine op leving merkbaar is. Helaas gaan nu ook reeds weer de landhuren omhoog, waarbij wij geen baat hebben. Ook de Boerenleen bank heeft er geen baat bij als de onderpan den tijdelijk omhoog gaan. Deze heeft een paar stropjes gehad. Gelukkig hebben wij een reserve. In den goeden tijd hebben wij wel wat te weinig aandacht aan de reserve geschonken. Het blijkt noodzakelijk dat er een stevige reserve is. Het bestuur komt dan ook vanavond met een voorstel dienaangaan de. De rekening zou er beter uitzien wanneer zij nu was afgesloten, want wij zijn er op vooruitgegaan. 31 Dec. is voor ons een slech te tijd. De toestand is dus zeer goed te noe men. Wanneer de Boerenleenbank goed zal wer ken, moet zij aller medewerking hebben, zoo wel van credit- en voorschotnemers als van spaarders. Uit het jaarverslag blijkt, dat het aantal leden 227 is en dat er 365 spaarders zijn met een inlage van 308.633.19. Gehouden zijn één ledenvergadering en 10 bestuursvergaderingen. Aan den gemeenteraad van Schoorl Is het volgende adres gezonden. Het bestuur van den Bond Heemschut vernam dat plannen bestaan voor den bouw van een woonhuis aan het Harger gat aan den weg van Groet naar Kam perduin onder de gemeente Schoorl, Wij hebben ons zoover dit mogelijk was van dit geval op de hoogte gesteld en meenen uw college met aandrang te moeten raden de bouwvei gunning van een woonhuis op deze plaats niet te ver- leenen en zoodanige middelen te bera men dat ook in de toekomst op deze plek geen huizen gebouwd kunnen worden De schoone omgeving met het ruime landschap, het water langs den duinvoet en de achtergrond der fraaie begroeide duinen vormen bij elkaar een zoodanig schoon natuurtafreel dat alle middelen te baat genomen dienen te worden om te trachten deze schoonheid te behou den. In „Concordia" werd Maandagavond een vergadering gehouaen door de N.S.B., waarvoor, vergeleken bij de eerste vergade ring, weinig belangstelling was. Een 50-tal personen was aanwezig. De in deze gemeente gehouden Emma bloemcollecte heeft opgeoracht de somma van 58.27, Alhier is overleden de heer C. Blom, die gedurende tal van jaren de functie van secretaris-penningmeester der Banne ver vulde. Tot keurmeester aan de veiling Bangeri en omstreken is benoemd de heer W. Balk Bzn. te Blokker. HOLLAND OP REIS. „Bergklimaten" en „Afdalen." In het nummer van 15 April van „Hol land op Reis", off. org, der Alg. Reisvereeni- ging voor Nederland, schrijft E. P. Weber over de geschiedenis van de bergsport een vlot artikel „Bergklimmen en afdalen". We lezen, dat het vaak groote denkers zijn ge weest, die zich tot de gezonde maar soms riskante bergsport aangetrokken voelden. Zoo was.Rousseau een hartstochtelijk berg beklimmer. De verdere inhoud van net blad bevat enthousiaste opwekkingen voor aller lei reizen ook in het eigen land. Aan- trekkelijke illustraties verluchten den tekst. deelde mede, dat de commandant en de le of ficieren van „De Zeven Provinciën" zonder iets te zeggen, naar den wal waren gegaan Het is den indruk van beklaagde, dat de mui ters de communicatie met den wal wilden ver hinderen. weshalve hij na het strijken van de vlag op het laatste moment besloot zelf mee te gaan, daar hij gewapend was, en de roeiers kon dwingen naar den wal gaan. Vervolgens werd voorgelezen een memorie van beklaagde zelf, waarin wordt gezegd, dat zijn superieuren vroeger reeds als hun oordeel te kennen hadden gegeven, dat be klaagde een eerlijk braaf man was, doch ner veus onbekwaam en dat hij zijn uiterlijk niet mee had, hetgeen voor beklaagde moreel fnuikend was. In den nacht van de muiterij was hij radeloos: „Hoe kon men verwachten, dat ik zou optreden, als leider van een gewa pend verzet: ik die ongeschikt werd bevonden voor het commando over een kleinen mijnen veger met 25 man equipage". De telegram men van den commandant der zeemacht wa ren hem niet bekend, zoodat hij „argeloos en onwetend" aan boord is achtergebleven. Als beklaagde het flauwste vermoeden had van hetgeen te gebeuren stond, zou hij den lsten ofifcier hebben verzocht, hem niet alleen te laten. De memorie besluit: „Ik heb steeds mijn best gedaan ten koste van mijn zenuw gestel, doch nu heeft een totale instorting plaats gehad. Ik ben nu niets meer waard". Aneta meldt uit Batavia aan de N. R. Crt.: Voor het hoog militair gerechtshof werd gehoord de matroos eerste klasse J. W. B., (die de witte vlag heesch na dat de bom viel). Hij zegt: „Nog een stukje van den bom is in mijn eigen lichaam" en betoogt uitvoerig te hebben getracht van de zaak te maken wat er van te maken viel. Daarna zijn achtereenvolgens gehoord vijf matrozen 1ste klasse. Zij verklaar den slechts te hebben gehandeld om de muiterij tegen te gaan en het werk gaande te houden. De Zeekrijgsraad zette de behandeling voort der zaak tegen de 16 officieren van de „Zeven Provinciën" met de voorlezing van het verhoor van den seinersmaat. Get. deelt mee, dat de luit. ter zee Ille klasse baron de Vos van Steenwijk de radio hut binnentrad en tegen den daar werkzamen getuige zeide: „Schei uit". Daarna schreef baron de Vos van Steenwijk telegrammen voor den commandant der zeemacht in Ne- derlandsch-Indië en den commandant der marine te Soerabaja, welke get. overseinde. Deze telegrammen bevatten het nieuws om trent de muiterij. Terwijl hij deze telegram men overseinde zag getuige in den spiegel korporaal Boshard de radiohut binnenkomen. Deze haalde uit zijn achterzak een pistool. Hij sprak niet, doch vervolgde baron de Vos van Steenwijk door om hem mee te draaien, zoodat laatstgenoemde gedwongen werd de hut te verlaten. Getuige zag in de hand van baron de Vos van Steenwijk geen pistool Korporaal Boschard hield het pistool ter hoogte van de heup horizontaal gericht op den officier. De korporaal-machinist Forrer weigerde voor de muiters te werken. Hij pre fereerde naar het achteruit te gaan, doch na een gesprek met den officier is hij opnieuw naar het vooruit gegaan, teneinde zoonoodig aan de officieren rapport uit te brengen. Hij werd echter door de muiters gewantrouwd. De korporaal der mariniers van Seis typeert o.a. de verhouding tusschen de Europeanen en inlanders. De Europeesche muiters werden practisch gesproken door de inlanders be waakt. De stemming tijdens den voortgang van de muiterij verergerde dusdanig, dat ge tuige bang was een dier kerels naar de strot te vliegen. De verklaring van den gezagvoer der van de „Aldebaran", den heer Ham, be schrijft de ontmoeting tusschen de heeren Ham en Seis aan boord van de „Alebaran", waar de heer Seis zenuwachtig het sloepen- dek op en neer liep spelende met een parabel lum. Onder een voorwendsel werd de para bellum afgenomen. De tijd tusschen 11 uur en 11.15 uur werd door getuige een goeden tijd geacht voor de overrompeling van de muiters door de officieren en onder-officieren met klewang en karabijn Deze daagden ech ter niet op. Terzake van de overrompeling der muiters had getuige-deskundige jhr. H. A. van Foreesct het iaee na de toestemming van kolonel Behrens, dat men goedschiks of kwaadschiks over een half uur aan boord van „De Zeven Provinciën" moest zijn, doch kolo nel Behrens veranderde te 11.30 uur van in zicht. Hij kon geen troepen afstaan, wel wa pens, die eerst te 3.30 uur beschikbaar waren De kans om de „De Zeven Provinciën" met de langszij komende „Aldebaran" te over rompelen, was toen verkeken. Hedenmorgen werd de zitting van den zeckrijgsraaa voortgezet. Beklaagde Seis (Ongecorrigeerd.) NA HET AFTREDEN VAN MINISTER VERSCHUUR. Minister Colijn zal tijdelijk het departement van economische zaken beheeren. Naar in parlementaire kringen verluidt zou de minister-president belast worden met de waarneming ad interim van het beheer van het departement van economische zaken. De heer Hardeman gaat wel naar Indië. Het reisplan van den heer Hardeman, te werkgesteld hoofd van de Ile afdeeling van het departement vn koloniën, die den minis ter-president op zijn vliegtoch naar Indië zou hebben vergezeld, blijft onveranderd. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. De Tweede Kamer is heden weder bijeen gekomen. Na beëediging van den nieuwen commies griffier mr. Cremer ging de Kamer over tot het trekken der afdeel-ingen. De vergadering werd hierop geschorst tot het kiezen van voorzitters en onder-voorzitters. Na heropening deelde de voorzitter mee, dat benoemd waren tot voorzitters de heeren Joekes, Albarda, Schouten, de Geer en Aal- berse. Op het verzoek tot interpellatie van den heer Kupers inzake verlaging van den werkloozensteun in Twente zal mor gen worden beslist in verband met een wijziging, die de heer Kupers in de aan vraag bracht. Hij wenschte zijn interpel latie n.1. Uit te strekken tot de verlaging der loonen in de werkverschaffing en de voornemens ten aanzien der steunrege ling in de vier groote gemeenten. De heer Vliegen vroeg verlof te mogen in- terpelleeren over de uitgeleiding door den burgemeester van Laren van vier Duitschers en de toepassing der vreemdelingenwet. Hier op zal morgen worden beslist. Zooals reeds is gemeld, is minister Ver schuur gisteravond in zijn woning in den Haag teruggekeerd. Tengevolge van de langdurige behande lingen van de niersteenkolieken, welke hij in het Amsterdamsche ziekenhuis heeft onder gaan, is hij verzwakt. Eerst gisteravond tegen 7 uur is het laatste gedeelte van den niersteen verwijderd. Minister Verschuur heeft toen nog eenige uren rust genomen en is omstreeks 9 uur per auto vergezeld van zijn dokter en zijn echtgenoote naar den Haag teruggekeerd. Het zal nog eenigen tijd duren, alvorens de heer Verschuur een eenigszins langduri ge reis zal kunnen'ondernemen. Wat voorts zijn ontslagaanvrage als mi nister van economische zaken betreft, zijn wij in staat uit de onmiddellijke omgeving van den heer Verschuur het volgende mede te deelen: De medici hebben mr. Verschuur volledig herstel in uitzicht gesteld, mits hij eenige maanden een rustkuur ondervindt. Het spreekt vanzelf, dat de heer Verschuur hier gehoor aan geeft. Hij is echter van meening dat dit niet te vereenigen is met zijn opvat ting met zijn taak als minister. Deze arbeid eicht toch zeker iemand, die zich geheel ge ven kan en zich zelf niet behoeft te ontzien Ook met de oplossing van een interimair mi nisterschap meende de heer Verschuur zich niet te kunnen vereenigen. Het zou geruimen tijd duren alvorens zijn plaatsvervanger zich had ingewerkt en het zou naar de op- vatting van mr. Verschuur niet in het belang zijn van het algemeen beleid, wanneer hij dan later het beheer van het departement al weer op zich zou nemen, uitsluitend op grond van deze overwegingen heeft mr Verschuur zijn ontslag als minister verzocht De Pelikaan (uitreis) is te Jodhpur geland. Naar wij vernemen is de belangstelling rvinh Londen—Melbourne-race welke in October zal worden gehouden, stijgende aJïii) Passa£'ers dat zich voorwaar delijk heeft opgegeven is thans reeds vijf Daaronder zun ook eenige Engelschen. Tot dusverre is door de Imperial Ayrways niet dat ^nS^£lr3"VJ-Kti"Ken '"Schreven, zoo- S»- Miei,dcLreis wi,,en meemaken zich bij de K.L.M. hebben gemeld. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766,3 mM. te Marseille. Laagste barometerstand 746,9 mM. fc Blachsod. Verwachting, geldig tot den avond van 18 April: Zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin. «en; waarschijnlijk onweer of regen; iets koeler. De krachtige westelijke tot zuidwestelijke luchtstroom in de bovenlucht heeft de voch. tigheid snel doen stijgen, zoodat in verband met een klein minimum, dat gisteren over ons land trok, reeds onweer voorkwam. De algemeene toestand met een naderende depressie ten westen van Ierland, duidt ec}. ter nog op zuid-oostelijke luchtstroomen in onderste lagen, welke de warme lucht uit Duitschland hierheen kan voeren, zoodat op klaringen nog vrij warm weer kunnen bren gen, maar de onweerskans is sterk toegeno men. Eerst ver in de westen waait een koude noordelijke luchtstroom, die over eenige dagen een einde aan de periode van vroege warmte kan maken. Vandaag zal het vooral in Duitschland weer zeer warm worden, het onweert reeds in Noord-Duitschland en in West-Frankrijk. Ten noorden van Scandinavië is nog hooge druk, welke de koude daar deed stand houden met sneeuw bij Happaranda. De Britsche eilanden hebben matige zuide. lijke wind me tzacht weer zonder hooge tem peraturen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.28 uur licht op. De minister van binnenlandsche zah heeft aan de gemeentebesturen een dreutel gericht inzake volkstuintjes. Daarin zegt ie minister, dat zijn ambtgenoot van economi sche zaken in verband met de teeltbeperlring voor tuinbouwgewassen het volgende onder zijn aandacht heeft gebracht: Verschillende gemeentebesturen stellen gronden, welke voor stadsuitbreiding be stemd zijn maar als bouwterrein niet onmid dellijk noodig zijn beschikbaar voor zg.n. „volkstuintjes''. Voor zoover deze een be perkte oppervlakte, b.v. 3 Are niet te boven gaan, bestaat daartegen niet het minste be zwaar aangezien deze tuinarbeid voor de betrokken personen in den regel arbeiden een aangename bezigheid is, terwijl rij tevens op die wijze in hun behoefte aan aard appelen en groenten de laatste dikwijls ook voor inmaak kunnen voorzien. Som mige gemeenten zijn in dat opzicht wat vrij geviger door in het bijzonder ten behoeve van werkloozen betrekkelijk groote perceelen b* schikbaar te stellen. Dit opent de mogelijk heid, dat den tuindersconcurrentie wellicht zelfs deloyale concurrentie wordt aangedaan en kan oorzaak zijn, dat het doel der nood zakelijk geachte teeltbeperking van tuinbouw' gewassen niet wordt bereikt. Immers indien deze volkstuintjes zoo groot worden, dat de opbrengst grooter is dan voor eigen gebruik wordt het meerdere op de markt gebracht. In verband met het bovenstaande verzoekt de minister de gemeentebesturen de uitgifte van gronden voor volkstuintjes te beperken tot 3 Are per gezin. DE BLOEMENVELDEN. De zomerdagen, die wij thans ifl April b®" leven, hebben de natuur sneller doen oir waken dan gewoonlijk om dezen tijd va» het jaar het geval is. De wilg is reeds ?®j tooid in het teere lichte groen, maar ook berk en iep loopen uit, terwijl de heeste»» vooral de ribes en de vogelkers, reeds bloei staan. De bloemenvelden hebben dS«' door een schooner aanzien gekregen. Vanuit Alkmaar is een danbevelenswj»" dige korte auto-tocht een rit over Lifl® naar Castricum, waar men voor de sP°T baan rechtsaf slaat om den duinvoet Bergen te volgen. Men kan dan in Limmen en op bet s deelte tusschen Rrnnegom en Egmom den Hoef ten volle genieten van de klcJ pracht der gele narcissen, blauwe. Pa en witte hyaciothem, de gele, roode en tulpen en de blauwe anemonen. Vooral tusschen Rinnegom en Eg«%e{ Binnen, met de duinen en Egmond aa op den achtergrond, staat men v0°7. m kleurenpracht, die onvergetelijk is de omgeving van Haarlem en Leiden J,ej<i wij geen plekjes die hiermede in scno evenaren. ^en Men kan deze plaats het snelst door den Hceverweg te «olgen e" mond aan den Hoef links af te s aanbeveling verdient dit niet, aa s

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2