Agenda Noodweer boven Nederland jBinnettland Stad en Omg üeec&edcfU VERKEERSONGEVALLEN Twee auto's gebotst. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen Victoria-theaier, 7.30 uur, hoofdnummer Schön ist jeder Tag den du mir schenkst, Marie Louise! (operette), hoofdrollen Char les Kullmann, Reva Holsey. Fritz Kampers. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain. 7.30 uur, hoofdnum mer Het geheim der duikboot (onderzeefilm). Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, Maandag en Dinsdag half 8, hoofdnummer Deviezensmokkelaars (sens.), hoofdrol Brigitte Helm. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Duivelskunstenaars (sens); tweede hoofd nummer De bokskampioen (klucht). Toe gang boven 14 jaar. Donderdag 19 April. 8 uur, De Unie, filmavond vrijz. chr. jeugd centrale; ds. van Veen over het kampwerk etc. Opvoering „Zomertoerisme" door „Bil- deraijk". 8 uur, zaal Kamsteeg te Stompetoren, uit- voering gymnastiekvereeniging Voorwaarts. Vrijdag 20 April. 3 uur, ten huize van mevr. mr. C. A. de Groot, ledenvergadering vereeniging Tessel- schade. 8 uur, Gulden Vlies, donateursconcert St. Louis. Zondag 21 April. 8 uur, zaal Kamsteeg te Stompetoren, uit voering gymnastiekvereeniging Voorwaarts. stelling van den Landeshauptmann even eens voorstellen met 3 candidaten doen. De bondspresident zal op voorstel van den bondskanselier telkens een der drie voorge stelde personen tot Landeshauptmann Be noemen. Hij kan dezen ontslag geven en moet daartoe overgaan, wanneer de landdag het eischt, De gemeentelijke vertegenwoordiging zal in den vervolge Gemeentedag heeten. Ook de gemeentedag is op corporatieven grond slag opgebouwd. Een volgende ministerraad zal beslissen over de kwestie van een overgangswet en za! definitieve besluiten nemen over het van kracht worden van den grondwet. BLOEDIGE ZIGEUNERSLAG. Bij Weenen. In de nabijheid van Weenen is het gisteren tot een bloedige vrachtpartij gekomen tus- schen zigeuners, waarbij 2 dooden en tal van gewonden vielen. Leden van de zigeunerfamilie Froehlich- Fels overvielen bi] het slot Kreuzenstein leden van de zigeunerfamilie Endres, waar mede zij reeds sinds jaren een veete had. Het kwam tot een schietpartij, waarbij onge veer 30 revolverschoten werden gewisseld. Twee leden der familie Endres werden door schoten in het hart gedood. Een lid van de familie Froehlich-Fels kreeg een gevaarlijke schotwond in de longen. Een aantal zigeu ners werd verder deels zwaar, deels licht ge wond. De daders zijn voort het grootste ge- deelte voortvluchtig. De gendarmerie organi seert een klopjacht op hen. GEEN AMERIKAANSCH VLOOTBEZOEK. Aan Japan. De Japansche pers meldt, dat het be zoek van het Amerikaansche eskader, dat in de maand Juni aan Jokohama zou worden gebracht, door de Ameri kaansche autoriteiten om „technische redenen" is afgelegd. (We vermoeden eerder, dat het de bedoeling is van Ame rika niet aan Japan te laten zien, hoe sterk de vloot wel is. Red.) NIEUWS VAN ADMIRAAL BYRD. Binnenkort alom duisternis. Uit Little-America is bericht ontvan gen van de hoofdgroep van admiraal Byrd's Zuidpool-expeditie, dat men nog steeds in draadloos contact is met ad miraal Byrd, die nog altijd verblijf houdt in een kleine hut op een afstand van 123 mijl van de Ross-barrière en het verder goed maakt. Over drie dagen zal de zon ónder de horizon verdwijnen om pas op 21 Augustus a.s. weer zichtbaar te worden. JOODSCHE SYMPATHIE IN ZUID-AFRIKA. Wat generaal Smuts hierover zegt. Generaal Smuts heeft gisteren de plechtigheid verricht van de eerste steenlegging voor een nieuwe synagoge in een der voorsteden van Kaapstad. Hij hield daarbij een rede, waarin hij verze kerde, dat elke anti-joodsche agitatie zou stuiten op het verzet der Zuid-Afri- kaansche regeering. De Joodsche kwes tie is een kwestie van het christelijke geweten en de wereld kan niet dulden dat de Joden worden vertrapt. Ook an deren zullen dan worden vertrapt. Zuid- Afrika zal het laatste land zijn, waar het anti-semitisme succes kan hebben. C GOEDE VEGEN 1 "brengen velvaabt t J In dan ttrijd om hat baitaan var- llast aan land zondar goada wagan avan za- kar ali aan land zondar ilultanda bagrootlngl Een windhoos te 's-Gravenhage. Gistermiddag is Den Haag verrast dooi een vrij hevige windhoos. Er ontstonden door dezen korten, doch hevigen storm tal van ongemakken. Bakfietsen werden omver geworpen, radiomasten knapten af, schoor- steennen bezweken, wielrijders vielen om, kortom het was in het korte oogenblik dat de windhoos aanhield, een waar pandemonium. Op een bouwwerk aan het einde van de Laan van Poot is de 34-jarige granietwer ker L. Z. uit de Delagoastraat door een windstoot, met gedeelte van het dak tegen den grond geslagen. De man is met inwen dige kneuzingen naar het Roode Kruis Zie kenhuis vervoerd. Aan het einde van de Laan van Meerder- voort is in een moestuin een schutting omge waaid. Een 7-jarige jongen werd onder de vallende schutting bedolven en brak daarbij het rechterbeen. Bliksem ingeslagen. Gisternacht is tijdens een hevig onweder de bliksem ingeslagen in de kapitale boerderij van den heer Janssen te Haaren bij Meken in Noord-Brabant. De geheele boerderij stond spoedig in lichterlaaie. De vlammen sloegen over naar de stallen. Alles brandde tot den grond toe af. Niets kon worden ge red. Een aantal varkens, eenige koeien en een ezel kwamen in de vlammen om. Vee omgekomen. De bliksem sloeg in de boerderij van den landbouwer de Sligte te Aalten. De gehee le boerderij ging in vlammen op. Een paard zes koeien en tien varkens zijn verbrand. Al les was verzekerd. Los- en laadbrug losgeraakt. Tijdens een hevigen storm is gistermiddag een verplaatsbare los- en laadbrug, die op rails loopt, van de Steenfabriek HoogeWaard te Heerewaarden (Geld.) plotseling losge raakt. Het gevaarte reed tegen een hooimijt en sloeg vervolgens over den kop. Het boven- stel van die brug kwam tegen een dak van een huis'. Het dak werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De brug is voor een groot deel vernield. De materieele schade is belangrijk. Bliksem in een stal geslagen. In Blesse nabij Steenwijk sloeg de bliksem in de boerderij, bewoond door den veehouder H. de Vries en eigendom van den heer H. W. Visscher te Steenwijk Van de elf koeien, die op stal stonden, werden drie gedood, terwijl ook een paard getroffen werd. Het overige vee werd door buren gered. In een oogenblik stond de boerderij in vlammen en brandde ge heel af. Huis en inboedel waren verzekerd. In een weiland aan den straatweg bij Steenwijk zijn een schaap en twee lammeren getroffen en gedood. Windhoos te Mook. Een in aanbouw zijnde kerk ingestort. Boven Mook heeft een windhoos gewoed. Een groot aantal boomen, waaronder vele vruchtboomen, werd ontworteld. Schoorstee- nen, dakbedekkingen en antenne-masten wer den afgerukt en aan de te velde staande ge wassen werd belangrijke schade aangericht. De gevolgen waren vooral van ernstigen aard in de onmiddellijke nabijheid van het spoorwegviaduct te Mook. Daar is terzijde van het klooster van de paters Passionisten een nieuwe kerk in aanbouw. Men was met de werkzaamheden zóó ver gevorderd, dat de overkapping bijna voltooid was. Tijdens het noodweer bevonden zich vijf werklieden op het bouwwerk. Plotseling werd door de hoos de kap opgelicht. De staaldraden, waarmede de spanten geschoord waren, knapten af. Zware balken braken door en direct daarna stortte met donderend geraas het geheele ge vaarte omlaag in het kerkgebouw. Er werd een groote ruïne geschapen en de vijf men- schen lagen tusschen de brokstukken. Direct schoot hulp toe, die de arbeiders uit hun be narde positie bevrijdde. Het ergst bleek er aan toe te zijn de timmerman P. Huibers uit Heumen. Deze had het bewustzijn verloren; een geneesheer constateerde verscheidene bloedende wonden, een gecompliceerde arm breuk en een hersenschudding. Per zieken auto werd de man naar het Canisiuszieken- huis te Nijmegen vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Van de andere mannen had F A. van Kesteren, uit Mook, vrij zware won den bekomen. Hij kon echter, na ter plaatse verbonden te zijn, naar zijn woning worden overgebracht. De overige drie mannen kwa men er met lichte kneuzingen af, ofschoon zij door het gebeurde ten zeerste ontdaan wa ren. Een van deze arbeiders ontsnapte op merk waardige wijze aan den dood. Hij bevond zich in een ruimte in den vloer van de kerk, toen een zware balk naar beneden kwam. De balk viel schrijlings over het gat, zoodat de doodelijk ontstelde man er met slechts lichte wonden afkwam. Op eenigen afstand van de kerk werd het dak van een loods door de hoos opgenomen en een eind verder neergesmakt. IJsco-wagentje vernield. In het zuidelijk deel van Nijmegen heeft de wind geducht huisgehouden. Hier werden verscheidene boomen ontworteld. In de stad zelve beperkte het onheil zich tot afgerukte schoorsteenen en afgewaaide dakpannen, ter wijl op de Nieuwe Markt een ijsco-wagentje door een rukwind vernield werd. ZWENDELBANKEN TE AMSTERDAM In ons nummer van 16 April namen wij onder de rubriek Binnenland een bericht op, betreffende zwendelbanken in Amsterdam. In het belang van het publiek nemen wij bedoeld bericht hier nogmaals op, waarbij wij belangstellenden de grootste voorzichtig heid aanraden, aangezien blijkens mededee ling van de politie alhier gebleken is, dal door een effectenkantoor te Amsterdam ooi bij ingezetenen van Alkmaar en omgevinc circulaires worden thuis bezorgd, waarin opgewekt wordt, door tusschenkomst van dat kantoor op de beurs te Amsterdam te spe- culeeren. Het betreffende bericht luidt als volgt: Er zijn den laatsten tijd te A'dam tal van zwendelpraktijken aan het licht gekomen, die bedreven worden door buitenlanders die zich te Amsterdam als „bankdirecteuren vestigen en voornamelijk effectenzaken doen met particulieren in Zwitserland, Noora- Frankrijk, Elzas-Lotharingen, het Saarge- bied en nog enkele andere streken. De geheele opzet dezer „bankdirecteuren die het aan nun cliënten doen voorkomen, alsof zij te Amsterdam over eerste klas kan toren beschikken is er op gericht, om door valsche beursberichten en z.g.n. tips aan hun slachtoffers te verstrekken, deze menschen er toe te bewegen effectenzaken re gaan doen en wel op zulk een wijze, dat de voordeelen daarvan vrijwel steeds in de zakken der „di recteuren" vloeien. Van politiezijde vernam De Crt., dat deze bankdirecteuren, die veelal niets anders zijn dan uitgeweken bankbedienden, hun zaken Nederlandsche namen geven en vervolgens foto's laten maken van hun inschrijving bij de Kamer van Koophandel met het doel deze foto's naar het buitenland te verzenden ten einde op deze wijze het vertrouwen te winnen van degenen met wie zij in relatie trachten te komen. Bij de prachtige beursberichten wordt door gaans medegedeeld dat men van betrouwbare gaan medegedeeld dat men van betrouwbare zijde vernomen heeft dat één of ander fonds spoedig zal rijzen en dat het dus nu tijd is om daarin aankoopen te doen, Laten de goedgeloovigen zich op deze wijze overhalen om „de bank" opdracht tot aankoop te geven, en daalt het fonds, dan lijdt de cliënt natuurlijk het verlies. Stijgt het fonds daarentegen en dient dus de bank den cliënt in die winst te doen deelen, dan ontvangt „de gelukkige" spoedig een ver trouwelijk scrijven waarin hem wordt ver zocht nog even met den verkoop van het stuk te wachten, aangezien de koers ongetwijfeld nog hooger wordt Voelt men daar niets voor, dan komt er nog eens een brief, nog eens en nog eens, doch afgerekend wordt er vrijwel nooit wan neer de bank verlies lijden. Op deze wijze zijn rèeds tallooze buiten landers gedupeerd. Herhaaldelijk komen er uit het buitenland verzoeken om inlichtingen over deze „ban ken". NIEUWE BRUG TE ZAANDIJK NOG NIET IN DIENST Het provinciaal wegenplan bracht met zich mede dat ten dienste van den weg Haar lem—Zaanstreek—P urmerend een brug over de Zaan gemaakt moest worden. Na ruim een jaar werken nadert deze verbinding haar voltooiing. Thans echter doet zich het eigen aardige geval voor, dat deze brug, minstens één jaar ongebruikt zal' moeten blijven, daar aan het gedeelte weg aan den overkant der Zaan nog niets gedaan is, naar de Tel. ver neemt, omdat enkele grondeigenaars het op een onteigeiningsproces hebben laten aanko men. LOONCONFLICT BIJ DE KWATTA- FABRIEKEN. De bonden vragen een onpartijdig onderzoek. *-y Bij de stoomchocolade- en cacaofabriek Kwatta te Breda is een loonconfiict uitge broken naar aanleiding van een mededeeling der directie, dat zij zal overgaan tot een loonsverlaging van 4 pCt. in verband met den toestand van het bedrijf. De betrokken bonden, die van dit voorstel van de directie in kennis werden gesteld, meenden slechts dan de loonsverlaging te kunnen aanvaarden, indien een onpartijdig onderzoek uitwees, dat een verlaging van loonen onafwendbaar zou zijn. Volgens het oordeel van de directie is de loonsverlaging dringend geboden. Op het verzoek om een onpartijdig onderzoek wil de directie niet ingaan. DE SCHIETPARTIJ TE BL.ERIK. In den toestand van de 20-jarige B. Theeu- wen, die Maandagavond tijdens een woorden wisseling tusschen eenige jongens nabij Holt- Blerik door een revolverschot werd getroffen, is een lichte verbetering ingetreden. Men heeft thans hoop het meisje in het leven te houden. De 25-jarige schilder P. L., die hef schot heeft gelost, is gisterochtend naar de strafge vangenis te Roermond gebracht. EEN GEMEENTE MAG GEEN CONVERSIESLEENING SLUITEN ZONDER DE MOGELIJKHEID VAN EXTRA AFLOSSING. De gemeenteraad van Wageningen heeft 28 April 1933 besloten met de N.V. Nillmij van 1859 een conversieleening aan te gaan onder meer onder de volgende bepaling: „Ex tra aflossingen of vervroegde rentebetalingen kunnen niet geschieden zonder machtiging van de Verzekeringskamer". Gedep. Staten van Gelderland hebben dit besluit niet goedgekeurd uit overweging, dat door bovengenoemde bepaling de mogelijk heid van extra aflossing op deze leening ge heel kan worden opgeheven, waardoor de voordeelen dezer conversie niet opwegen te gen de nadeelen. Bij Kon. Besluit is thans het beroep, door den raad der gemeente Wageningen inge steld tegen het besluit van Gedep. Staten on gegrond verklaard. De musicus Olman ernstig gewond, zijn vader gestorven, In Den Haag is gisterochtend om 10 uur op de Nieuwe Parklaan een personenauto tegen een boom gereden. De bestuurder van den wagen, de 50-jarige toonkunstenaar I. J Olman. wonende, Breedeweg 3 te Amster dam (Oost), kreeg tengevolge van deze bot sing vermoedelijk een schedelfractuur, ter wijl zijn naast hem zittende vader, de 70- jarige heer J. I. Olman, eveneens wonende aan den Breedeweg 3 te Amsterdam, werd opgenomen met een schedelbreuk en een dub bele beenbreuk. Beide heeren waren bewuste loos en zijn naar het Diaconessenhuis Bro- novo vervoerd, even later is de heer Olman Sr, aan de bekomen verwondingen gestorven. Twee in den auto zittende dames, mevr H Olman—Van Gelder, echtgenoote van den toonkunstenaar en mevr. B. Olman—Bon, bekwamen slechts geringe verwondingen aan het gelaat. De auto werd zoo goed als vernield. De oorzaak van het ongeval is nog niet vastge steld, doch vermoedelijk heeft de bestuurder de macht over het stuur verloren of is de stuurinrichting onklaar geworden. De heer J. I. Olman was zeer bekend in de Amsterdamsche diamantkringen, zoo is hij secretaris geweest van de Beurs voor den Diamanthandel. Als expert voor paarlen en diamant had de heer Olman een bekenden naam. De toestand van den heer Isr. Olman was hedenmorgen naar omstandigheden vrij gunstig. Op verboden werf gereden. Gistermorgen reed de ruim 60-jarigen W. Eizinga, uit Dokkum, per rijwiel op den voor het verkeer afgesloten weg naar Zwagaster- cinde. Bij het passeeren van een auto, gela den met zand, geraakte hij onder de 'wielen van den auto. Met gebroken armen en beenen werd E. naar het ziekenhuis te Leeuwarden gebracht. Zijn toestand is ernstig. Door hittenkar overreden. Dinsdagavond is de 45-jarige caféhouder W. v. Gelderen uit Well (in de Bommeler- waard), toen hij den weg bij zijn huis over stak, door een hittekar overreden en inwendig zwaar gekwetst. Hij is naar het Prote- stantsch Ziekenhuis in Den Bosch gebracht. De man verkeert in levensgevaar. Gistermiddag wilde de bestuurder van een personenauto, 'waarin vijf veekoopers zaten en van de markt te 's-Hertogenbosch kwamen op den Nieuwen Betonweg bij Zaltbommeï een anderen auto passeeren. Juist op het oogenblik, dat de auto's naast elkander reden kwam van de andere zijde een vrachtauto van het transportbedrijf van de firma D. Hegter Zn. uit Edam, aanrijden. Een bot sing was onvermijdelijk. De personenauto werd zwaar gehavend. Een der inzittenden, N. v. Krieken uit Echteld, werd zwaar inwen dig gekneusd. Hij is naar het ziekenhuis te Zaltbommeï vervoerd. Een andere inzittende H. v. d. Berg, uit Tiel, werd aan het hoofd vrij ernstig gewond. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wielrijder legen tram gereden en dientengevolge overleden. In den laten middag om kwart voor zes had in de Sarphatistraat te Amsterdam gis- ster een ongeluk plaats, waarbij een wielrij der zoodanig werd gewond, dat hij bij aan komst in het ziekenhuis overleed. Een 42-jarige man reed van het Tulpplein in de richting van het Weesperplein. Op een gegeven oogenblik week hij voor een auto uit en kwam op het linker gedeelte van den rijweg. Van de overzijde kwam een motor wagen van lijn 7 aan, waarmede hij in bot sing kwam. Hevig bloedend werd de man opgenomen en naar het Onze Lieve Vrou wengasthuis vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. STENOGRAFIE. Bij de pp 18 dezer"'te Amsterdam ge houden examens vanwege de Federatie voor Stenografie „Groote" slaagde voor het examen kantoorstenograaf 130 let tergrepen per minuut (Nederlandsch) de heer S. van Drunen, alhier. Dr. MENGELBERG IN AMSTERDAM TERUG. Dr. Willem Mengelberg, die op het oogenblik in Frankfurt am Main ver toeft, wórdt Zaterdagavond te 9.14 uur station W. P. in Amsterdam terugver wacht. CONGRES NED. ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP. Het Nederlandsch Onderwijzers Genoot schap (N.O.G.) zal zijn 88ste algemeene ver gadering dit jaar houden te Alkmaar op 1, 2 en 3 Augustus. Het is voor de afdeeiing. Alkmaar van het N.O.G. een voorrecht na grootere steden als Amsterdam, Den Haag en Utrecht, dit jaar het congres te mogen ontvangen. Een moei lijkheid is echter allen afgevaardigden een goed logies te verschaffen. Vandaar dat naast de hotels ook nog gebruik zal moeten worden gemaakt van logies bij particulieren. AANVULLINGS AGENDA. Aan de agenda voor de op heden te houden raadsvergadering is toegevoegd: 16. Voorstel tot verkoop van grond aan de Bia^ustraat (bijlage nr. f7). VERLAGING WATERLEIDING- TARIEVEN OP 1 JANUARI 1935. In de afdeeiing van de Prov. Staten is de vraag gesteld of de ook door Ged. Staten gewenschte tariefsverlaging niet vertraagd zou worden door het ten volle ten laste van het P.W.N. brengen van de kapitaalslasten der duinterreinen, lid van Ged. Staten kon een geruststellende mededeeling doen. Aan de Prov. Staten was bereids in uitzicht ge steld, dat, mochten de bedrijfsuitkomsten OV-m !933 en 1934 dezelfde gunstige ont wikkeling te zien geven als in de voorafgaan de jaren, aan het einde van 1934 de nood zakelijke bedrijfsreserve van 10 van het geinvesteerde kapitaal zou zijn verkregen en tariefsverlaging zou kunnen plaats vin den Die verwachte gunstige ontwikkeling heeft zich voortgezet en Ged. Staten hebben dan ook reeds kunnen besluiten om met in gang van 1 Januari 1935 de tarieven voor het leidingwater te verlagen. De omvangrijke voorbereidende werkzaam heden bij het P.W.N. zijn bereids begonnen, maar reeds nu kan worden medegedeeld, dat de verlaging volgens den oppervlaktegrond slag» gemiddeld over alle perceelen, onge veer 16 zal bedragen. Ook het tarief voor de tweede closets en voor douchebaden wordt verlaagd, en de prijs van het water bij levering over den meter zal van 25 ct. per M3. worden teruggebracht tot 20 ct. p. M3. Ook de bijslagen voor neringen zullen ge middeld met 20 verminderd worden, ten naar waarnemingen, verricht in den monw* van 19 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.8 mM. te Marseille. Laagste barometerstand 738.3 mM. (e Sarna. Verwachting, geldig tot den avond van 20 April: Matige tot krachtige tijdelijk afnemende tot westelijke wind, zwaar bewolkt met tijde- lijke opklaring, waarschijnlijk nog regen- buien; iets kouder. Weer overzicht. De depressie heeft zich, in diepte toene- mend, naar Engeland verplaatst en de koude noordelijke strooming ten westen van de Britsche eilanden nadert langzaam, maar telkens vormen zich bij de grens van deze en de noordwestelijke strooming over onze om geving uitloopers, welke het doorkomen van de koude winden vertragen, al is het *eds veel koeler geworden, tot diep in Duits^. land. Alleen in Polen en Oostenrijk houdt warmte nog aan. Op IJsland is de vorst toe. genomen. Uit Noord-Scandinavië verdween de vorst. In de omgeving der Noord- en Oostzee waait het krachtig uit zuid-west. Vooral in Scandinavië viel veel neerslag, in het noorden sneeuw. De algemeene toestand duidt op verdere afkoeling met afnemenden neerslag en kans op nachtvorst. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.32 uur licht op. deele door een meterabonnement vervangen De totale inkomstenvermindering, die het P.W.N. zich, als per 31 December 1934 de vereischte bedrijfsreserve bereikt is, ook naar het inzicht van den Raad van Toezicht bij den huidigen stand van het bedrijf kan ver oorloven, wordt voor 1935 op rond 40.000 begroot. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. Op de evangelisatie-samenkomst van wege den Ned- Chr. Gemeenschapsbond in Waakt en Bidt zal morgenavond niet optreden de heer van Prattenburg, zoo als aanvankelijk werd opgegeven, maar zuster Joh. Bock, evangeliste. HUIS AFGEBRAND TE NOORDSCHARWOUDE. Hedennacht om 2 uur is brand uifgebro- ken in het perceel van den heer C. bV®, wonende aan de Handelskade te Noordsèa- woude. Het geheele perceel brandde tot den grond toe af. De brand werd ontdekt door het zoontje van den hecrB., die verdachte gelui den hoorde. Toen men daarna de kamer opende, bleek deze reeds in lichterlaaie te staan. De huishoudster, die boven in het huis sliep, kon slechts met groote moeite ge red worden. De vermoedelijke oorzaak was een schoor steenverstopping. Verzekering dekt de scha de. INBRAAK IN DE KERK TE NIEUWE NIEDORP. "Woensdagmiddag bemerkte de koster van de hervormde kerk, dat er in het kerkgebouw was ingebroken. Vermoede lijk heeft men zich Zondagavond, toen er dienst was, laten insluiten. Eenige collectebussen met vedmoedelijk slechts geringen inhoud zijn opengebroken. Een poging om de in de consistoriekamer staande brandkast te openen is niet ge lukt Wel heeft men naar geld of din gen van waarde gezocht, maar men heeft niets kunnen vinden. De politie heeft een en ander in onderzoek. ITET CONCERT IN HET STADION. Een comité in Alkmaar in voorbt reiding. Zooals wij gisteren meldden, heeft men het plan opgevat, om in het Stadion te Amsterdam een groot massaal concerf te geven onder leiding van dr. Wil lol* Mengelberg, een concert, waaraan hd Concertgebouw-orkest, het Residentie orkest, het Toonkunstkoor, de K0Ij' Oratoriumvereenlging, de Kon. Christ. Oratoriumvereeniging en de r. k. orató- riumvereeniging belangeloos zullen me dewerken. De receette zal geheel ter be schikking worden gesteld van het Con certgebouw en hel Residentie-ork^ welker besturen deze bedragen zulle® aanwenden ten bate van die instellinge®- Reeds is een werkcomité gevorma reeds hebben directie en commi.>sariflse van het Stadion hun medewerking wf gezegd, de Ned. Spoorwegen hebben p® loofd, alle mogelijke faciliteiten te leunen, om een eventueel massa-vervo® op goedkoope wijze naar Amatera®1" mogelijk te maken. Verder zijn verscni lende commissies samengesteld en l> propaganda-comité' in wording- Naar wij vernemen, zal ook in A maar zoo'n propaganda-comité ,e samengesteld, dat met de omlig**' gemeenten in nauw contact hoop» komen. «akell Bizonderheden hieromtrent ontbr® nog. Verder zullen dergelijke comité?grï), den gevormd oa. in Hoorn. H*» Zaandam, Edam en andere plaats

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2