jftucqediike Stand £aud: enJmui&ouw Rechtszaken $xoviHciaal 7Ueuws Spoct Macklhecichten BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Het a.s. congres wordt op 22 Mei te Alkmaar gehouden. Punten voor den beschrijvings brief. Statuten-wijziging. Wijziging Huishoudelijk Regle ment. V oorstel-Alkmaar. BLOKKER. OTERLEEK. ZUIDSCHARW OUDE. DE ZWALUWEN VERLIEZEN. SCHOOL WEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. WEDSTRIJD TEN BATE VAN HET CRISIS-COMITE. VERKEERSONGELUK TE SCHAGERBRUG. Nabij de coupure in den Westfrieschen dijk te Schagerbrug geraakte een kapwagen van den heer v. G. te Schagerbrug ondersteboven. Hierbij werd één der inzittenden, namelijk mej. v. G., aan haar beenen verwond. Zij werd naar haar woning overgebracht. De wagen kon met eenige helpers weer spoedig overeind worden gebracht. Het ongeval werd veroorzaakt door het te ver uithalen voor een passeerende autobus. CENTRALISATIE VAN DE VEILINGEN TE BEVERWIJK? Er hebben begin deze week te Bever wijk onder leiding van den heer Val- star, voorzitter van het Centraal Bureau voor de tuinbouwveilingen in Neder land, besprekingen plaats gehad om te geraken, wat Beverwijk betreft, tot cen traliseering oer vier aldaar gevestigde groentenmarkten, aan welke besprekin gen door de vier veilingbesturen wer den deelgenomen. Aan 't slot dezer bijeenkomst werd al gemeen besloten deze centralisatie na der ernstig onder het oog te zien, vooral uit het oogpunt der minder gunstige be- drijfsuitkomsten die elke veiling de laatste jaren ten deel is gevallen. DE AUTOBUSDIENST OVER DEN AFSLUITDIJK. Voor den Raad van State, afdeeling voor de Geschillen van Bestuur, is behandeld de kwestie van de vergunning voor het in wer king brengen van een autobusdienst over den afsluitdijk tusschen Alkmaar en Leeuwarden. Door Ged. Staten van Noordholland en Friesland was onder bepaalde voorwaarden aan de N.V. Algemeene Transport Onderne ming te Utrecht vergunning verleend tot het in werking brengen van dezen autobusdienst met weigering der concessie aan alle anderen. Tegen dit besluit van Ged. Staten was een groot aantal beroepen ingediend. In de eerste plaats appelleerde de ATO te gen de beschikkingen van Ged. Staten van Noordholland en van Friesland van 23 No vember 1932, waarbij haar onder bepaalde voorwaarden vergunning was verleend tot het in werking brengen van een autobus dienst tusschen Alkmaar en Leeuwarden. Voorts was een beroep tegen bedoelde be schikking ingesteld door de directie der N.V. Westfriesche Auto Car Onderneming, door het Sneeker Autobusbedrijf v. d. Zee en Groenhof, alsmede door burgemeester en wethouders van Den Helder. Het Sneeker Autobusbedrijf v. d. Zee en Groenhof was ook in beroep gekomen tegen de beslissing van Ged. Staten van Noordhol land, waarbij aan appellant vergunning is geweigerd tot het in werking brengen van een autobusdienst AlkmaarSneek. De directie van de N V. Westfriesche Auto Car Onderneming was in beroep gekomen te gen de beschikking van Ged. Staten, waarbij aan haar vergunning werd geweigerd tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Hyppolitushoef en Leeuwarden Sneek en tusschen Den Oever en Leeuwarden —Sneek. Eenige dochterondernemingen der H.A.B. O. waren voorts in beroep gekomen tegen de beschikking van Ged. Staten van Noordhoi- land, waarbij vergunning werd geweigerd tot het inwerking brengen van een autobus dienst tusschen Alkmaar en Leeuwarden en Sneek, tusschen Schagen en Leeuwarden Sneek tusschen Den Helder en Leeuwarden Sneek en tusschen Medemblik en Leeuwarden —Sneek, alle voorzoover in Noordholland. Enkele belanghebbenden waren voorts ap pellant tegen de beschikking van Ged. Staten van Friesland, waarbij aan W. Keetman c.s. vergunning is geweigerd tot het in werking brengen van een autobusdienst Leeuwarden Den Oever en tusschen Sneek en Den Oever, voorzoover in Friesland. De heer J. J. van Capellen te Noordwijk aan Zee alsmede de gemeentebesturen van Den Helder, Sneek, Bolswar, Workum, He- melumer Oldephaart en Noordwolde waren tegen de beschikking van Ged. Staten in be roep gekomen, waarbij aan J. J. van Capellen vergunning werd geweigerd tot het in wer king brengen van een autobusdienst tusschen Den Helder en Schagen en Sneek. Tenslotte was er nog het beroep van de fa. Elema en Stollenga te Marum tegen de be schikking van Ged. Staten van Noordhclland, Friesland en Groningen, waarbij aan deze firma vergunning geweigerd werd tot het in werking brengen van een autobusdienst tus schen Amsterdam en Groningen. Over deze kwestie was een uitgebreid rap port opgesteld, dat door den rapporteur, staatsraad Kooien, werd voorgelezen. Daarna hebben de verschillende appellan ten hun schriftelijk beroep mondeling toege licht. De koninklijke beslissing volgt later. Gisteravond heeft de algemeene verga dering plaats gehad van den Bond voor Staatspensionneering in de bovenzaal van „De Unie". Aanwezig waren 9 leden. In het openingswoord van den voorzit ter, den heer H B r u i n, sprak deze *r zijn teleurstelling over uit, dat er zoo weinig leden aanwezig waren, vooral daar er nu een bespreking plaats zou hebben over het a s. congres, dat te Alk maar zal worden gehouden. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer Jimmink, bleek, dat de kas sloot op 925 97 met een voordeelig saldo van 55.14. De heer Prins ver klaarde namens de kascommissie, dat hij de financiën in orde had bevonden; alleen had hij liever gezien, dat de post van 104.38, die naar de Spaarbank was gebracht, niet bij de uitgaven zou wor den geschreven. Het bestuur achtte dit echter niet juist. De notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer Hoekmeijer, wer den goedgekeurd, evenals het jaarver- suag, waaruit o.m. bleek, dat de prop- avond i nde Harmonie een vo'ledig suc ces was geweest .Het ledental bedroeg 695. Vervolgens deed de voorzitter mede- deeling van den besch; ijvingstrief die als punt 5 voorkomt de jaarvergadering van het op Dinsdag 22 Mei aa. in de Harmonie te houden congres, waaraan W3 het volgende ontleenen. Voorstel-Groningen. De algemeene vergadering besluite om niet alleen voorzitter, secretaris en penningmeester direct herkiesbaar te stellen, doch alle leden van het Dage- lijksch Bestuur. Toelichting: De vergadering is van meening, dat de leden van het Dagelijksch Bestuur het best op de hoogte zijn met de belan gen van den Bond en het daarom nood zakelijk kan worden geacht deze hee- ren direct weder herkiesbaar te stellen. Prae-advies Hoofdbestuur. Dit komt neer op een wijziging van Art. 8d der Statuten, thans luidende: Alleen Voorzitter, Secretaris en Pen ningmeester zijn dadelijk herkiesbaar als leden van het hoofdbestuur. Het Hoofdbestuur is eenstemmig tegen dit voorstel ,daar het niet urgent is. Met een jaar tusschenruimte kunnen immers de aftredenden weer herkozen worden, wat herhaaldelijk gebeurde. Statutenwijziging op dit punt acht het Hoofdbestuur niet gewenscht. De jaarvergadering, drage het Hoofd bestuur op, artikel 7a van het Huish. Reglement, te laten vervallen. Hiervoor komt een nieuw artikel 7a in de plaats, te lezen: „De af deelingen dragen voor elk lid 0.35 af aan de Hoofdkas. Toelichting: Daar de afdeeling Alkmaar reeds ja ren achtereen op de gehouden Bonds vergaderingen gepleit heeft voor Con tributieheffing rechtstreeks Lid-Bonds- kas, en niet zooals Artikel 7a aangeeft, dat elke afdeeling kan volstaan met de helft van het aantal couranten te ne men, naar gelang het ledenaantal groot is. Is er iets onbillijker, zoo niet onrecht vaardiger te noemen, dat de afdeelingen één courant op 2 leden mogen bestellen, en daardoor de contributieafdracht hal- veeren. Is het juist in deze dagen van moei lijkheden de helft van de leden van ons Bondsorgaan verstoken te doen zijn? Want samenlezen is zoo moeilijk, voor al op 't platteland, waar de leden zoo ver van elkander wonen. Is het niet zeer noodig propaganda bladen te verspreiden, om het Staats pensioen meer ingang te doen vinden, in alle lagen onzer bevolking. Is het niet onjuist de afdeelingsbestu- ren gelegenheid te geven 50 harer leden onkundig te laten van onzen strijd. Maar dan ook het aantal bladen los van het lidmaatschap, en elk lid zoo veel contributie aan de Bondskas af dragen, als in de jaarvergadering zal worden besproken. Nu al gaan er stemmen op, wij zullen ons maar afscheiden van den Bond want de bladen zijn te duur. Dus met recht papieren leden, en in deze tijden hebben wij juist stalen strijders noodig. Prae-advies Hoofdbestuur. Het Hoofdbestuur voelt niets voor een dergelijke proefneming, mede in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden Met de oude methode hebben wij meer dan 30 jaar gewerkt en het resultaat mag er zijn. Wij moeten ons wachten voor een sprong in het duister. Voorstellen-Rotterdam. 1 Jeugdorganisatie. De afdeeling Rottenjgm dringt er bij het hoofdbestuur op aan, spoedig een aanvang te maken met het stichten van Jeugdorgani saties, of indien het H.B. dit reeds gedaan heeft, verzoekt de vergadering de resultaten hiervan mede te deelen. N.B. Het hoofdbestuur wacht met belang stelling op nadere mondelinge toelichting van de afdeeling Rotterdam ter jaarvergade ring. 2. Perscommissie. De afdeeling Rotterdam dringt er op aan, dat de pers-commissie vooral in de groote steden, nauw contact zoekt met de afdee- Iingsbesturen, en desnoods een correspondent in de groote steder te benoemen, daar het de afdeeiing van groot belang lijkt, dat de pers commissie voeling houdt met ter plaatse be kende personen. Prae advies hoofdbestuur Er is véél te zeggen vóór het voorstel van Rotterdam. Echter zal met de pers-commissie ter zake overleg moeten w orden gepleegd. Zulks zal in de e.k. vergadering dier com missie plaats vinden. 3. De afdeeling Rotterdam verzoekt de vergadering aan het hoofdbestuur op te dragen, die stappen te nemen, dat de Bond als lid toetreedt tot de Broederschaps- rederatie. Toelichting; Genoemde Federatie omvat een groot aan tal vereenigingen, welke op idealistischen grondslag gesticht zijn. Hierdoor is wederom een nieuw veld geopend voor uitgebreide pro paganda voor onzen Bond, waardoor ons ledental wellicht meer zal stijgen. (Zie voorstel 1 Jeugdorganisatie). De voorzitter lichtte het voorstel-Alkmaar nader toe. Aan de beurt was daarna de bestuursver kiezing. Aftieden moesten de heeren Bruin en Gerver, waarvan laatstgenoemde als lid bedankt had en dus niet voor een herbenoe ming in aanmerking kwam. Herkozen werd de heer Bruin met 8 stem men, terwijl als nieuw bestuurslid werd ge kozen de heer Hart (die niet aanwezig was) met 9 stemmen. Beiden namen de benoeming aan. Hierna volgde de bespreking over het a.s te Alkmaar te houden congres. Over den vooravond van het congres zette de heer Leemeyer namens de commissie van ont vangst het programma nader uiteen. Zoowel de muziekvereeniging „Excelsior", als het Vrijz. Herv. zangkoor en het dubbelmannen- kwartet „Zang- en Vriendschap" hadden reeds hun medewerking toegezegd. De voorzitter stelde daarna voor, burge meester mr. F. H. van Kinschot te verzoe ken de congressisten officieel te willen ont vangen, hetgeen de goedkeuring had van het bestuur en de vergadering. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag bepleitte de heer Zwaan een intensiever reclame-propaganda. Een en ander zal nader door de commissie worden overwogen. Na eenige discussie hierover sloot de voor zitter om 10 uur de vergadering. JONGETJE TE WATER. Gistermiddag omstreeks 4 uur geraakte de jeugdige Frans Nijemanting, die met zijn autoped aan den waterkant aan de Zaaa- markt speelde, te water. Een ongeveer 25- jarige reiziger, die juist passeerde, wist het kereltje op het droge te helpen. KOE ZOEKT AFKOELING. Na afloop van de groote voorjaarsmarkt, die alhier gisteren gehouden is, ontstond er op het Kwakelpad eenig gedrang van koeien, met het gevolg, dat een harer te water ge raakte en slechts met nog zeer veel moeite uit zijn natte positie kon worden gered. VERKOOP GROND AAN DE BLAEUSTRAAT. In bijlage no. 67 schrijven B. en W.: De heer J. Bakker, alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, ge legen aan de Blaeustraat, groot ongeveer 545 M2., voor den prijs van 8 per M2., ten einde daarop 4 woningen te bouwe.i. Te gen verkoop van dit perceel bestaat bij ons geen bezwaar, terwiil de grondprijs in overeenstemming is met de prijzen, door de commissie van bijstand voor het grondbedrijf voor de bouwterreinen ten Noord-Oosten van den Bergerweg in overweging gegeven. B. en W. stellen den Raad voor het desbe treffende besluit te nemen. GETROUWD: Gerardus Weel en Anna de Moei. Jaco- bus Gerritse en Wilhelmina Hulskamp. Jacobus Visscher en Aagtje Sijpheer. Ca- rel Ilbrink en Grietje van Leijen. OVERLEDEN: Herman Johannes Bruin 25 jaar. Esselina van der Woude 7 jaar. DE BEPERKING VAN DEN RUNDVEfSTAPEL. Twijfel of de vrijwillige beperking wel tot gewenscht resultaat leidt. Naar verluidt, bestaat er in de kringen van de betrokkenen eenige onzekerheid of de vrij willige beperking van den rundveestapel wei tot voldoende resultaat zal leiden, zoodat men niet zal behoeven over te gaan tot de gedwon gen levering. Indien echter de vrijwillige levering zal kunnen doorgaan, zullen op 15 Mei a.s. ong. 140.000 stuks rundvee geleverd moeten zijn. Thans bedraagt dit aantal 112.000. Men hoopt echter, dat in de komende we ken de levering zal toenemen, zoodat het ver schil met het gestelde aantal niet al te groot zal zijn. In dat geval zou de vrijwillige be perking gehandhaafd kunnen worden, waar door de groote administratieve moeilijkheden, aan de gedwongen levering verbonden, ach terwege kunnen blijven. DE UITVOER VAN SLA EN AARDBEIEN NAAR BELG1E. Gemonopoliseerd. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de uitvoer van sla en aardbeien naar België gedurende het tijdvak, aanvangende heden en eindigende 1 Februari 1935, slechts zal zijn toegestaan aan de Stichting Nederlandsche Groenten en Fruitcentrale. LANGENDIJK. Vergadering van bollenkweekers. In hotel ..Concordia" te Noordscha'-- woude werd Woensdagavond een vergade ring gehouden van de afd. Langendijk en Omstreken van het Holl. Bloembollenkweekers Genootschap. E>e voorzitter, de heer P. Wijn, van Oud- karspel, opende de vergadering met een woord van welkom tot de opgekomen leden en deelde mede dat zich reeds weer een aan tal nieuwe leden heeft opgegeven na de laatstgehouden vergadering met de beide sprekers. Na een schrijven van het hoofdbestuur van het H. B. G. te hebben voorgelezen, werd er gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. De heer Meeldijk vroeg naar de voordeelen van het H B. G. Geantwoord werd, dat deze vereeniging uitsluitend uit kweekers bestaat. Verder is de contributie laag zij wordt geregeld naar de grootte van het bedrijf. De heer De Boer voegde hier nog aan toe, dat in het H. B. G vooral de belangen van de kweekers naar voren worden gebracht. Bij eventueele kwesties heeft men ook het recht van het scheidsgerecht gebruik te maken, terwijl omtrent de soliditeit van de hande laren kan worden geïnformeerd bij het hoofd bestuur. Ook voor de toekomst zag spr. er groot voordeel in, daar hij verwachtte, dat het met de bollenkweekers evenzoo zal gaan als het met de groentenverbouwers is gegaan. Hierna had een bestuursverkiezing plaats. De heer C. de Boer Wz. stelde zich niet be schikbaar. Voorloopig wilde men volstaan met een bestuur van drie leden. De heeren P. Wijn, L. Kalverdijk en A Bakker, allen te OudkarspeL werden in het bestuur gekozen. TWEE EX-BESTUURDERS CONTRA DEN FEDERATIEVEN BOND. Pleidooien in civiel geding Gister werd voor de Eerste Kamer der rechtbank te Amsterdam gepleit in een civiele procedure, die door de heeren Nieuwenhuis en Dikshoorn aanhangig is gemaakt tegen den Ned. Federatieven Bond van Personeel in Openbaren Dienst tot uitbetaling der uit- keering. Bij zijn ontslag als secretaris van dezen bond heeft men N evenals den anderen ont slagen bezoldigde bestuurderen, uitkeering geweigerd, die was vastgelegd in hun rechts positieregeling, die o.m. inhield, dat iedere week een deel van het loon gereserveerd werd voor deze bij ontslag te verleenen uitbetaling Mr. Kruseman trad op voor de eischende partij. Bij de Federatie is reeds geruimen tijd een geschil geweest over de politiekvoering. Voor den Federatieven Bond trad op mr dr. Benno J. Stokvis. Uitspraak 22 Mei. DIENSTWEIGERING. Een 20-jarig dienstplichtig soldaat van het regiment jagers, afkomstig uit Den Haag, is ter zake van dienstweigering door den krijgs raad te Dep Bosch veroordeeld tot 10 maan den gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest en ontslag uit den dienst zonder ontzet ting uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. EEN VERSTOKTE MISDADIGER. Voor de Roermondsche rechtbank had zich wegens diefstal te verantwoorden de 43- jarige kermisreiziger M. Brwuwer, geboortig uit Deurne (N.B.) Hij had een inbraak ge pleegd in de gebouwen van de N.V. Van der Griendts Landexploitatie te Griendtsveen in den nacht van 27 op 28 Februari j.1. De verdachte heeft een strafregister, waar op vrijwel alle misdrijven, die het Nederland sche wetboek van strafrt rilt kent, voorkomen. Dc man heeft met bijna alle Nederlandsche rechtbanken kennis gemaakt. Een en ander was voor den officier van justitie, mr. dr. Rieter. aanleiding om een ge vangenisstraf te eischen van vijf jaar en op zending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van drie jaar. GEDESERTEERD EN AFGEKEURD. Een dienstplichtig soldaat van de specia^ listencompagnie 5e regiment te Amersfoort, verliet op 10 Oct. 1926 hij was nog pas zeven dagen onder de wapenen en nog niet gekeurd zijn korps en week uit naar Duitschland. Ruim 7 jaar bleef hij weg. Op 19 Maart van dit jaar is de deserteur in Rot terdam aangehouden. Toen werd hijafge keurd. Thans had hij zich wegens desertie te verantwoorden voor den krijgsraad te Den Bosch, die hem, naar wij in het Hbld. lezen, veroordeelde tot 30 boete. Dezer dagen bestaat de veiling alhier 25 jaar. Er heeft zich een comité gevormd, om dit feit te herdenken. De tooneelvereeniging Kunst naar Kracht heeft besloten tot het uitstellen van de reeds vastgestelde uitvoering, omdat het vrijwel on mogelijk is gebleken, nog dit seizoen een stuk op te voeren. Ter gelegenheid der kermis zal een klucht voor het voetlicht worden gebracht. Het spaarfonds. Woensdagavond vergaderde het spaar fonds in café De Roode Leeuw, alhier. De be langstelling was slechts zeer gering. Alleen de kassier en drie leden waren aanwezig. Toen om half negen, een half uur na den vastgestelden tijd, slechts één der bestuurs leden aanwezig was, bes.oten de wèl-opgeko- menen maar naar huis te gaan. De kassier deelde ons mede, dat het spaarfonds een be drag van 20.000 heeft omgezet. Voetbal. Een Zwaluwen-elftal, waarin geen enkel Nederlandsch-elftal-speler was op gesteld, heeft gisteravond in het Stadion te Amsterdam een wedstrijd gespeeld tegen Stoke City, een Engelsche eerste klasser, die in dezelfde afdeeling speelt als Arsenal e. a. Het spel, dat door de fraaie verlich ting zeer goed te volgen was, ging vlot op en neer. De Engelsrhen combineerden beter, doch waren niet bizonder produc tief. De Nederlandsche verdediging sloeg tal van aanvallen af en onze voorhoede trachtte door open en verrassend spel tot het vijandelijke doel door te brengen. De eerste helft eindigde met blanco stand, in de tweede helft maakten de Engelschen twee doelpunten en daarna even voor tijd wisten de Zwaluwen tegen te scoren De uitstagen van de Woensdagmiddag gespeelde voetbalwedstrijden voor de le ronde zijn: Adf. A II. R. H B S. II—R. H. B. S. III 5—0 Afd. A IV. Ambachtsschool IVU. L. O Alkmaar II 21 R H B S. VI—U. L O. Bergen III 2—1 R. H B S. VCentr. 7e en 8e leerj. 113 U. L. O. Alkmaar II ingeloot voor de 2e ronde. Zaterdag 21 April vinden le wedstrij den voor de 2e ronde plaats. Bridge. Gisteravond had In de dancing van de Harmonie een bridgewedstrijd plaats ten bate van Alkmaar's Crisiscomité. 36 dames en heeren hadden zich aange meld om al bridge-spelende ook nog een goed werk te steunen. De deelnemers werden door den leider, den heer van Gulik, namens het Crisis-comité harte lijk welkom geheeten, waarna een uit eenzetting van het te gebruiken wed strijdsysteem volgde. Enkele onderdee- len waren voor diverse deelnemers nieuw, doch de moeilijkheden waren spoedig overwonnen. Er werd gespeeld in een groep van negen tafels. Door aller medewerking is het een buitengewoon prettige en sportieve strijd geworden, die den avond voor de deelnemers deed omvliegen. De uitslag werd bepaald vol gens rangnummers per tafel. Toen de spellen aan de laatste tafel vlot waren afgewerkt, had de leider in korten tijd den uitslag berekend. Alvorens deze bekend te maken richt te hij namens het Crisis-comité een woord van dank tot den heer de Lange voor het belangeloos afstaan van de dancing, tot de firma's Ringers, Spruyt— Leijen (Kofa), H. Jansen (Eik en Lin den), L. Frankenberg en B. Kuvper voor het beschikbaar stellen van mooie prij zen en tot de N.V. Vereenigde Braru- stoffenhandel voor het verstrekken der speelkaarten. Zoowel in de oneven als in de even-lijn konden aan vijf paren prijzen worden toegekend. De uitslag was als volgt: Oneven-lijn 9 paren. 1. De heer en mevr. B. Schoen met 33 ptn.; 2. de heeren L. Trijbetz en A. Vis ser 35Vt p. 910 scorepunten); 3. de heer en mevr. mr. P, Boelmans ter Spill te Bergen 35 p. 1780 scorep.); 4. Mej. M. Schermerhorn en dr. P. Kleinjan 43 ptn.; 5. de heeren Groot en Postma 43 K p. Even-lijn 9 paren. 1. mevr. v. Gulik en mevr. de Vries met 35J4 p.; 2. de heeren C. Keijsper en D. Wastervol 37 p. 3080 scorep.); 3. de heer en mevr. dr. Schut 37 p. 2810 scorep.): 4. de heeren de Vos Burghardt en de Wit 37 p. (-j- 2470 scorep); 5. de heer en mevr. H. Jansen 3954 p. Zonder eenigen aftrek van onkosten kon het bedrag der inleggelden aan den penningmeester van Alkmaar's Crisis- Comité worden afgedragen, ALKMAARSCHE EXPORTVEIuING. ALKMAAR, 18 April 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per 100 stuks 13.50; Andijvie per 100 stuks 2.504.10; Bloemkool le s. per 100 stuks 15—26, 2e s. 812; Gele kool per 100 .v.G50—6; Kropsla le s. per 100 stuks 4.90—8 20, 2e s. 5 1.902.90; Komkommers per 100 stuka 10; Prei per 100 bos 2.90—6.10; Pos telein per bakje 31—99 cent; Rabarber per 100 bos 1.505; Raapstelen per 100 bos 1.50—2.90; Radijs per 100 bos 1.50 3.80; Roode kool per 100 K.G. 2.50 6; Selderie per 100 bos 0.501Spi nazie per bak 16—24 cent; Uien p. 100 K G. 0.60—1.60; Witlof le s. 2 50-/ 4, 2e s. per 100 pond 12. HOORN, 19 April 1934. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 stapels kleine fabriekskaas 18; 7 stapels kleine boerenkaas 17.50, totaal 12 stapels wegende samen 12845 K.G. De han del was matig. BROEK OP LANGE/DIJK, 19 April. 31000 K.G. Roode kool 1—/ 2.50; 14000 K.G. Gele kool 2.30-ƒ 6.20; 6500 K.G. Deensche witte kool 4 80—5 30; 2400 K.G. Uien: gele uien 0.801, grove uien 1.20, alles per 100 K.G. SCHAGEN, 19 April 1934. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 5 Paarden 100—200; 8 Pink Stieren 90—150; 362 Geldekoeien (mag.) 12(4—180; 45 Geldekoeien (vette) 150-/ 220; 40 Kalfkoeien 180-/ 265; 43 Pinken 40—105; 263 Nuchtere kalv. 6—12; 40 Schapen (vette) 17—26; 55 Overhouders 10.5019; 4 Varkens (mag.) ƒ15; 17 Varkens (vette) per K.G. 33 —36 cent; 94 Biggen 7—13; 130000 st. kipeieren: 52—54 2, 55—57 210— 2.20, 58-60 2.10-/ 2.30, 61-63 2.20-/ 2.40, 64—67 2.402.70; 6500 stuks Eendeieren 2.60—f 2.70; 24 Kal koeneieren 44.50; 225 Kievitseieren 11 12 cent per stuk. NOORDSCH AR WOUDE, 18 April 1934. 500 K.G. Aardappelen: Bevelanders 2.60 2.70; 6500 K.G. Uien: uien 0.80— 1.10, drielingen ƒ080, grove 0.80 1.10; 21400 K.G. Roode kool 1 2.70; 10000 K.G .Gele kool 3—6.40: 38400 K.G. Deensche witte kool 4.40—/ 6, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 18 April '34. Roode kool le s. 12.10, 2e s. 1; Gele kool le s. 3.605.10; Deensche witte kool le s 4.10—5.10; Drielingen (uien) 0.80, Uien 0.801Grove uien 1. Aanvoer: 11100 K.G Roode kool; 1700 KG. Gele kool; 4500 K.G. Deensche witte kool en 2650 K G. Uien. PURMEREND, 18 April 1934. „Afslag- vereeeniging Beemster, P urmerend en Om streken". Aardbeien 18—41 cent per doosje; Witlof le s. 0.260.60 en 2e s 010— 0.26 per 8 K.G.Roode kool 3.50 5.40 per 100 stuks; Savoye kool 1 60 2.60 per 100 stuks: Spinzaie 1226 cent, Postelein 1.261.26 per kist, 6 K G.; Sla 0.805.60 per 100 krop; Andijvie 3671 cent. Radijs 1.804 20, Raapste len 1—5, Rabarber 2—5 60, per 100 K.G.Uien 22-55 cent per 25 K G.; Prei 3.209 80 per 100 bos. Appels: Zoete Bellefleur 18 per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 April 1934 Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3