De wimntoe Enpelsde prfkluis. Dusmoop Stad en O Zoo n droge Kuch Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma JUouinciaai 1lieuws VtaaQ en Aan&od Hoe te Londen de ondergrondsche goudkluizen tegen bandieten beschermd worden. DE JONGE „OUDE DAME". Geweldige constructie UITBREIDING „WESTERLICHT". ZIJPE. Voor kleine tuinen. roman. Doch de naakte werkelijkheid is dik wijls veel geheimzinniger en raadselachtiger dan de fijnst uitgedachte roman. De bange ^raag, die bij dit alles tevens oprijst, is, of het gestolen paneel nu reeds niet zwaar is beschadigd., en dat de schen ding van dezen historischen kunstschat, die een onuitputtelijke studiebron is voor de den bloeitijd van de Vlaamsche schilders voorafging, welke nu zoo pijnlijk wordt gevoeld, niet nu reeds definitief is ge worden. In het kader van de verbouwing en de moderniseering van de Bank van Enge land is men dezer dagen gereed geko men met den aanleg van nieuwe schat kamers, waar het goud zal worden op geslagen. Ale nu een consortium van bankinbre- kers mocht besluiten, binnen te dringen in een der schatkamers van de Bank, dan zouden de vaklieden medelijdend glimlachen en men zou den geneeskun digen dienst alarmeeren in plaats van de politie. Want deze staatsgewelven trotseeren alle laschapparaten en ontplofbare stof fen, die zich in handen van particulieren l>evinden, zonder zelfs een schrammetje op te loopen. De vestingwerken van de Bank van Frankrijk heeft men reeds zeer verheerlijkt Zij liggen onder den grond, evenals de safes van Wallstreet en de kassen van Washington Maar zij zijn niet meer het modernste, dat op dit gebied bestaat. Het is nu niet meer alleen zaak, de schatten te beveiligen tegen dieven, die met nagemaakte sleutels en laschappa raten, door moeizaam gegraven tunnels of met bommen zich een weg trachten te banen: men moet thans ook in geval van oorlog veilig zijn en safes bouwen, die eenmaal gesloten ook niet door den vijand kunnen worden geopend en tegen revolutionnaire aanvallen be stand zijn. Is dat mogelijk? De vaklieden mogen naar Londen komen en als de Bank van Engeland het toestaat eens een bezoek brengen aan de verjongde „01 d Lady" uit de Theradneedle-street Dan zullen zij niet meer spottend glimlachen. Toen de gouverneur van de Bank van Engeland, Montagu Norman, twee jaren geleden een jonge Amerikaansche trouwde, vertelden de grappenmakers, dat hij zijn „Oude Dame" (de bijnaam van de Bank van Engeland) ontrouw wa: geworden. Maar het tegendeel is woar. Hij houdt meer van haar dan ooit. Hij houdt van haar, zooals ieder bankier van haar houdt. Tien jaar geleden heeft men be sloten, de Oude Dame geheel te vernieu wen. Zij had het noodig. De Londensch© mist en de beruchte tand des tijds, had den een paar decennia aan haar ge knaagd. Dat houdt ook de meest robuste oude dame niet uit. Weliswaar is het nog nooit een inbre ker gelukt, in de Bank van Engeland binnen te driungen, maar de tijden zijn onrustig. Die gedachte gunde den be heerders geen slaap meer. En zoo trok men eerst 5, daarna 10 en nu 30 millioen pond uit voor de verjonging van de Oude Dame. Sedert tien jaar wordt er reeds gewerkt. De 30 millioen zullen niet verspild zijn. Er zijn op de wereld weinig dingen, die technisch zoo veilig zijn als de schatkamers van de Bank van Enge land. Het hart en het bloed van iedere cir culatiebank is het goud. Men is daarom in de eerste plaats bezorgd voor de schatkamers. Montagu Norman zal weer rustig kunnen slapen, als hij het goud van de Bank van Engeland in de safes van de nieuwe Oude Dame weet. Deze schatkamers liggen 22 M onder den beganen grond. Eerst met 3zer ge wapend beton, ruim 1,5 M dik dan sta len pantserplaten met tusrcnenlagen die tegen hitte en water beschermen, en eerst daarna is men toe aan de eigen ijke wanden der kamers. Hier dringt niemand doorheen hier helpt geen dynamiet, hier zijn de beste laschapparaten machtelooze vlamme tjes. Een ingang is er slechts door ie deur. Die „deur" bestaat uit een samen stel van massieve-hronzon poorten. Doch onder de bronzen huid schuilt weer iet staal Het is alles kogel- en zelfs gra- naatvrij, zooals van officieele zijde wordt verzekerd. -n het .trappenhuis bevindt zich een schacht, waarin een lif„ loopt. Is deze sihacht niet een aanvalspunt? Neen, want van uit drie plaatsen in Londen is het mogelijk, deze schacht onder water te zetten. Een druk op de knop is vol doende, en die knoppen bevinden zich in ■.et bureau van Montagu Norman, in een huis in de B.-street en in een eenzaam landhuis, gelegen op 17 K M. van Lon den. Maar zelfs als iemand zich in de schacht mocht bevinden: hij zou mach teloos staan voor de tralies en voor de groot© deur, die alles in de wereld in zwaarte en sterkte overtreft Er is geen s'eutel, er zijn slechts schakelaars en nummers en letters. Niemand kent den geheelen tekst, die moet worden samen gesteld, voor de deur kan worden ge opend. 4 personen moeten daartoe sa menwerken. Ook Montagu Norman kan geen shil'ing uit de safes halen zonder een geheel huis te alarmeer©.*. Bij iederen stap dien een eventueelen insluiper in de safes zou doen, zouden 4 tot tien alarmsignalen in werking stel len. Het was een trotsch woord, dat Montagu Norman sprak, toen hij zei de, dat een veroveraar van Engeland ruim 30 dagen noodig zou hebben om in de safes door t© dringen. Ondersteld dan nog, dat die veroveraar in het bezit was van de allermodernste ontplofbare stof fen, die hij voor zijn binnendringen noo dig had. De wacht in de Bank van Engeland wordt betrokken door 33 soldaten. Drie vertrekken zijn speciaal voor dezen mi litairen gereserveerd. De Bank van En geland betaalt dat alles. De „Old Lady" behoeft dan ook slechts voor twee vijanden werkelijk bevreesd te zijn: voor een gouddevaluatie en voor een mogelijken Stavisky Zoolang die zich niet voordoen, is zij veilig. Huize „Westerliclrt", de stichting voor ouden van dagen vanwege de Vereeni- ging van diaconieën in de classis Alk maar.. blijkt thans reeds, na een bestaan van nog slechts anderhalf jaar, te klein te ziji., wat een compliment mag heeten aan het adres van de initiatiefnemers var de stichting van het mooie gebouw in den Hout. Het opende zijn deuren op 1 Aug. 1932 en reeds op 15 Sept. d.a.v waren alle beschikbare kamers bezet door 160 menschen en een twintigtal leden inwonend personeel en sedert dien zijn de aanvragen om plaatsing blijven toestroomen, een bewijs dat er aan een gebouw als dit groote behoefte bestond. Gezien het groote aantal aanvragen, werd door het bestuur verleden jaar reeds aan den heer D. Saai, architect alhier, opgedragen plannen te ontwerpen voor vergrooting en in de algemeene vergadering van 26 Febr. 1.1. werden deze goedgekeurd, zoodat zij definitief kon den worden uitgewerkt. En thans is het zoover, dat de aanbesteding (onder pro- testantsche aannemers) binnenkort zal plaats hebben, waarop met spoed aan den nieuwbouw zal worden begonnen. Dat deze nog al veelomvattend zal zijn, blijkt wel uit het bedrag der begrooting: een kleine 100 000 voor den bouw al leen en dan nog 75 000 voor de verdere inrichting en alles wat daaraan vastzit De obligatieleening voor een en ander is nog wel niet geheel volteekend, maar men mag er op vertrouwen dat zulks spoedig het geval zal zijn, temeer omdat vast staat, dat de exploitatie loonend is. Van de plannen kunnen wij reeds het volgende mededeelen: de westelijke vleugel van het gebouw (d. i. aan den kant van de apenkooi) zal verlengd wor den met niet minder dan 48 meter en opgetrokken worden ter zelfdtr hoogte als het bestaande gebouw. Er zullen in dit nieuwe gedeelte 81 kamers voor „pensiongasten" worden gemaakt (hier bij 13 met aparte slaapkamers), alsmede 26 kamers voor leden van het personeel die thans in den oostelijken vleugel zijn ondergebracht. Deze laatste kamers zul len op de zolderverdieping worden ge bouwd en alle een balkon hebben van anderhalven meter breedte (dit blijk baar als vergoeding voor het hooger lig gen dan de thans door het personeel bewoonde kamers welke veer voor pen sion worden bestemd). Bij de 81 overige kamers zijn ©enige, die bepaaldelijk voor echtparen worden bestemd. De met het gezicht naar den Hout te bouwen ka mers zullen alle een erker krijgen, waar door een rechte lijn in den gevel wordt voorkomen. Overigens zullen alle ka mers vrijwel gelijk worden aan de reeds bestaande. Hierbij is dezelfde verhou ding tusschen meer- en minder-betalen- den aangenomen als thans reeds geldt voor de bezetting van het gebouw. Het licht op de zolderverdieping zal worlen verkregen door een aantal dakkapellen, die tevens zullen meewerken ter ver fraaiing van het gebouw. De nieuwbouw zi.I worden afgesloten door een groote zaal (10 bij 20 meter) met podium voor het geven van „avondjes", waarvoor straks de daarvoor thans bestemde zaal te klein zal zijn; deze blijft dan bestemd voor ontspanning (biljarten, sjoelen, enz.) Te zijner tijd hopen wij nog wel eens een en ander over de plannen en de uit voering ervan mede te deelen. OPLOSSING GESCHILLEN BIJ CRISISORGANISATIES. Het besluit gewijzigd. Instel ling commissies van advies, o.a. te Alkmaar. Benoeming regeerings- commissarissen. Er zijn eenige wijzigingen gebracht in het crisisorganisatiebesluit 1933. Blijkens art. 3 van het gewijzigde besluit wordt o.m. be paald, dat de statuten van de crisisorgani saties moeten bevatten een bepaling, dat alle geschillen, met uitzondering van de rechts geschillen, tusschen de organisaties eener- zijds, en een of meer georganiseerden ander zijds, zoomede tusschen de organen van de crisisorganisaties onderling, worden beslist door den minister van economische zaken, gehoord, behalve in de door hem aangegeven gevallen, een commissie van advies, waar van de voorzitter en de andere leden, wier Zoo'n blaffende, doffe, pijnlijke hoest, die Uw borst verscheurt en U niet al leen overdag, maar vooral 't nachts zoo kwelt, wordt veroorzaakt door slijm, die zich heeft vastgezet en niet wil loskomen. Die rookt Ge binnen 24 uur kwijt, cis Ge Akker's Abdijsi roop neemt. Abdijsiroop woelt die slijm los en bevrijdt Uw luchtpijpen van ziektekiemen. De Abdijsiroop be strijdt met kracht de gevolgen van ge vatte koude, voorkomt ernstiger aan doeningen. Neem vandaag nog bij: AKKCB'S sis*1 Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting. aantal de minister bepaalt, door den minis ter word enbenoemd, geschorst en ontslagen. Regeeringscommissarissen. Voorts zal de crisisorganisatie rekenplich- tig zijn aan den minister en is de minister bevoegd een of meerdere regeeringscommis sarissen en een college van regeeringscom missarissen te benoemen, naar(wier, namens hem te geven aanwijzigingen, ide crisisorga nisatie zich heelt te gedragen, en die de be sluiten der crisisorganisatie voor een termijn van drie dagen kunnen schorsen en aan den minister ter vernietiging voordragen. Wat de toelating als georganiseerden be treft, wordt nog bepaald, dat indien deze toelating wordt geweigerd, daarvan aan dengene, die haar heeft aangevraagd, schrif telijk kennis wordt gegeven. Deze heeft dan recht van beroep op den minister, die beslist, na de bovenbedoelde commissie te hebben gehoord. Het beroep moe* ingesteld worden binnen negen dagen na den dag, waarop het desbe treffende besluit den belanghebbende is medegedeeld. Ditzelfde recht van beroep heeft de geor ganiseerde, wiens toelating als zoodanig wordt ingetrokken. Niet behoorlijk nakomen der verplichtingen wordt gestraft. In art. 9 van het gewijzigde crisisorgani satiebesluit wordt bepaald, dat niet of niet- behoorlijke nakoming van de verplichtingen, rechterlijk wordt gestraft met geldboeten van ten hoogste 10.000 of schrapping als georganiseerde met ontzegging van het recht om als zoodanig te worden toegelaten, voor ten hoogste tien jaar. Onverminderd de verplichting van den georganiseerde om een hem opgelegde boete te betalen, brengt niet-betaling van die boete binnen drie weken, nadat hij daartoe is aan gemaand, van rechtswege schrapping mede. als georganiseerde met ontzegging van het recht om opnieuw ala zóódanig te worden toegelaten voor den,tijd van een maand voor elke 100 waarvoor hij beboet .is. Door be taling van de boete wordt de schrapping van rechtswege opgeheven.. De door de cri sisorganisaties gegeven boeten worden ge stort in de kas van het lan.dbouwcrisisfonds Voorts bevat het besluit bepalingen voor de crisistuchtrechtspraak. De centrale com missie zal haar zetel te 's-Gravenhage heb ben en voorts zullen er elf commissies zijn in de volgende plaatsen van ons land: Alk maar, 's-Gravenhage, Utrecht, Goes, Til burg, Roermond, Arnhem, Zwolle, Assen, Groningen en Leeuwarden. De minister zal een hoofdambtenaar be noemen VQor de crisistuchtrechtspraak, die uitsluitend bevoegd is tot indiening van een klacht bij de commissie. Deze hoofdambte naar stelt, indien hij daarvoor termen aan wezig vindt, den georganiseerde in de gele genheid de indiening van een klacht te voorkomen, door stortng binnen een door hem bepaalden termijn van een door hem vast te stellen bedrag in de kas van het landbouwcrisisfonds. Zoowel de hoofdambtenaar als de georga- niseerde kunnen binnen veertien dagen na de uitspraak in hooger beroeo komen bij de cen trale commissie. Dit besluit treedt in wer king met ingang van 1 Mei a.s. DE KANALISATIE VAN WESTFRIESLAND. Financieele regeling en uitvoering. In de commissie uit de Prov. Staten van Noordholland heeft de heer Kooiman bij de bespreking van de voordracht met betrek king tot het kanalenplan meegedeeld, dat nog geen voordrachten zijn ingediend met betrekking tot de onderdeden van het kana lenplan, bestaande in de gedeelten Hoorn Enkhuizen, AlkmaarHoorn en Hoorn Purmerend. Door het laatste kanaal wordt de gewenschte verbinding te water voor de hierbij betrokken streken met het Noordhol- landsch Kanaal verkregen. Omtrent deze onderdeden is nog geen toezegging der rijks bijdrage van 1/3 der kosten verkregen, het geen wel het geval is met betrekking tot de thans voorgestelde kanalen en die, waartoe in December 1930 besloten werd. Het 1/6 gedeelte zoo in het gevolteerde be drag van 6.678.000 als in dat van 2.323.000 als kosten van het kanaal Hoorn—Medembl ik, wordt dus door de be langhebbenden geheel aan de provinde ge restitueerd met uitzondering alleen van de, tezamen op 150.000 te kapitaliseeren bij dragen ad 9.300, waaronder begrepen zij.; de genoemde 6.S00, die aanvankelijk door de waterschappen Drechterland en de Vier Noorder Koggen hadden moeten worden be taald. Van de to: zegging tot genoemd be drag van 9300 is er geen teruggenomen. De op 40.000 te kapitaliseeren iaarlijk sche bijdrage van 2.500 wordt over 220.000 mandagen werk verdeeld en komt langs dezen weg ten volle ten laste der ge meenten, met dien verstande alleen dat zulks niet het geval zal zijn, indien op de aanleg- kosten van het geheele kanaal, door wijzi ging van het tracé meer oostelijk door Wer vershoof langs het gemaal van de Vier Noor der Koggen, een besparing van 200.000 zal kunnen worden verkregen, waaromtrent de hiervoor noodige onderhandelingen echter nog niet zijn afgeloopen. Indien deze onder handelingen tot een gunstig resultaat leiden, zal het bedrag ad 40.000 in mindering der aldus bespaarde som worden gebracht en dus niet over de alsdan bij uitvoering in handkracht geraamde 207.000 mandagen worden omgeslagen. Wat de wijze van uitvoering betreft, kon de heer Kooiman mededeelen, dat alle kunst werken in elk geval op de normale wijze in publieke aanbesteding zullen worden uitge voerd, zoodat de voorkeur wat de uitvoering betreft, hetzij in onderhandsehe aanbeste ding, hetzij in werkverschaffing, alleen het in handkracht uit te voeren grondwerk be treft. Omtrent de hoogere kosten, als gevolg van de uitvoering in handkracht is met het Rijk geen overleg gepleegd behoeven te wor den. De hierin eventueel door het Rijk te verkenen tegemoetkoming zal niet aan de provincie, doch alleen aan de gemeenten te verleenen zijn, terwijl in elk der systemen (onderhandsehe aanbesteding en uitvoering in handkracht en in werkverschaffing) deze hoogere kosten door de provincie aan de ge meenten in rekening zullen worden gebracht, zoodat voor de provincie aan de keuze van een der genoemde systemen geen financieele consequenties verbonden zijn. Ir. het algemeen is bij het overleg, dat door de provincie met de gemeenten en water schappen gevoerd is, steeds als onafwijsbare voorwaarde voor het tot stand komen der ka nalen gesteld, dat het berekende 1/6 gedeel te, door hen in de kosten van uitvoering te dragen, ook bepaaldelijk zou moeten worden toegezegd. De uitzondering hierop, bij de onderhavige voordracht gemaakt, is uitslui tend te verdedigen door het element van werkverruiming en de bestrijding van het niet toegezegde gedeelte uit de daarvoor op de begrooting gebrachte uitgaafposten. Wat de kosten betreft der reeds aangeleg de kanalen, zoo zijn door de provincie tot dusver nog geen gelden hiervoor door lee ning opgenomen, zoodat dit alsnog zal moe ten geschieden. Ten lokale van mevr. wed. Broer te Schagerbrug werd een vergadering ge houden door dijkgraaf, heemraden an hoofdingelanden van het waterschap „Zijpe en Hazepolder". Na eenige bespreking werd met alge meene stemmen aangenomen het beken de voorstel wijziging ambtenarenregle ment. Verder werd aangenomen een be stuursvoorstel om gunstig te beschikken op een verzoek van de heeren Simons en Weij om de pastorie der herv. kerk te St. Maartensbrug te mogen huren. Aan het dagelijksch bestuur werd machtiging verleend om in overleg met B. en W. van Zijpe, over te gaan tot aan schaffing van een verkeersspiegel, wel ke geplaatst zal worden op het gevaar lijke kruispunt bij de z.g. groote brug in Schagerbrug. De heer J. Rampen, heemraad, die aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herbenoemd. Inplaats van den heer J. Eriks, die wegens zijn benoeming tot heemraad nf t herkiesbaar was, werd tot regent van het algemeen weeshuis van Zijpe benoemd de heer H. Swan te 't Zand. Goedgekeurd werden de begrooting voor 1934, aanwijzende in ontvangst en in uitgaaf een bedrag van 87535 en de rekening en verantwoording over 1933 sluitende met een bedrag van 88915.16. Eveneens werd goedkeuring gehecht aan een voorstel van het dagelijksch be stuur tot het aangaan van een geldlee- ning, groot 25000. Tenslotte werd aan den polder-opzich ter een vergoeding van 400 toegekend wegens extra-werkzaamheden. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Vaa 1I regels M esnt M} rssrali bit taling ta veld* TE KOOP zoo goed als nieuw STERI- LISEERKETÉL met ongev. 20 flesschen met ringen en beugels, tegen elk aann. bod. Oosterkolkstr. 29, Alkmaa. Stofzuiger merk „Vampier" met ap paraten is nog als nieuw, heeft gekost 98, nu door vertrek naar elders 35, prima emaille Kolenfornuis 16 J L. Sostman Jr., Verk.lok. Ridderstraat 10. TE KOOP 2 gebruikte open- en 1 dich te bak voor driewieler, tevens zes Auto peds voor spotprijs bij J. LEEUWANGH, driewielverhuur en verkoop, nieuw en gebruikt, LIMMERHOEK 8. Ledikanten met spiraalmatrasson 4 Kapokmatrassen vanaf 4, Dressoirs. Tafels, Kasten, alle soorten Stoelen van af 93 cent enz. z. g. a. n. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Riddrrctro<*t '0 Wio wil mijn z. g. a. n RADIO koo- pen daar hij mij veel te luid en te zwaar is, 220/125 volt. KIEVITSTRAAT 12. RACKET TE KOOP GEVRAAGD Br. met prijsopgaaf onder letter R 309 aan het bureau van dit blad. TE KOOP zoo goed als nieuw TROUW-, VLRLOVIXGS JUYVEELEN- en ZE GELRINGEN en GOUDEN HEEREN- IIORLOGES. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Wat er nu bloeit in den rotstuin. Het ontluikende groen aan boomen en heesters maakt den tuin tot een plek je waarin we gaarne vertoeven. We zien nu eiken dag iets nieuws dat onze aan dacht vraagt. In het middelpunt van onze belangstelling staat nu wel de rots- tuin. Immers onder de rots- en alpen- planten zijn er zoo velen die vroeg in het voorjaar bloeien. Gaan we eens na wat daar op het oogenblik bloeit en wat dra zal volgen. Wat ge zelf niet hebt, kunt ge nu misschien bij anderen in bloei zien en na kennismaking besluit ge mis schien om uw sortiment uit te breiden. Vooral de laagblijvende Primulasoorten trekken nu de aandacht. Meest voorko mende zijn P. acaulis in kleuren wit, zachtgeel en lila, P. Wanda, P. Juliae en P. Helene Purpurkissen alle drie met purperrose bloempjes. P. cashmeriana met lilakleurige kogelvormige bloem pjes. De variëteit alba heeft witte bloe men. P. rosea met helderrose bloempjes, ei. P. auricula met bloempjes in kleuren van wit, geel tot donkerbruin. Zeer mooi enwat forscher van groei is Anchusa myosotidiflora waarvan de thans bloei ende planten doen denken aan groote pollen donkerblauwe vergeetmenietjes. Tal van Saxifraga of steenbreeksoorten staan met berstende knopjes op het punt mee te doen aan het bloemfestijn. Noe men we hier uit de vele variëteiten S. decipiens rosea grandiflora, met rose, S. Sir Douglas Haig met donkerroode, en S. hypnoides met witte bloempjes. De kruipende Phlox subulata nagenoeg ge lijktijdig in bloei zijn. Van de vele mooie variëteiten noemen we slechts Ph. sub. Moerheimi met rose, Ph. sub. lilacina met lila en Ph. sub. nivalis met witte bloempjes. Van de Irissen reeds I. reti- culata; dra volgens de verschillende va riëteiten van I. pumila in kleuren wit, geel tot donkerblauw. Mooi licht zwavel geel van kleur is Euphorbia polychro- ma. Na den bloei wordt de plant wat forsch van ontwikkeling, daarom plan ten we deze op den achtergrond. Onder de zodenvormende vroegbloeiers neemt Aubrietia een voorname plaats in. Ze bloeien reeds volop in kleuren van rose, zachtlila tot donkerviolet. Ook de zoden- vormende Veronica filiformis maakt nu een mooi effect met de porseieinblauwe bloempjes welke tegen de lichtgroene blaadjes fraai afsteken. De groenblijven- de Iberis Sempervirens heeft zich ook weer getooid met witte bloemscherm- pjes; straks volgt de meer grootbloemi- ge variëteit I. semp. snowflake. Het le verbloempje Hepatica triloba bloeit reeds eenige weken met anemoonvormi- ge bloempjes. Vooral de blauwe varië teit is zeer mooi. Tenslotte vestigen we no de aandacht op de dotterbloem Cal- tha palustris, welke met haar goudgele bloemen een plaats ln onzen tuin waard is. GEVRAAGD EEN DUIVENTIL. RIJKSSTRAATWEG 317, Hoiloo. TE KOOP: Compleet TUIN AMEUBLE MENT, 4 fauteuils en tafel of 2 fauteuils en bank, ook afzonderlijk te koop. Heiloo, 425a Rijksstraatweg, E. DE JONG FORDJE TE KOOP OF TE RUILEN TEGEN MOTORFIETS. Adres TUINSTRAAT 30. KOOPJES: Gebr. rijwielen, pracht H, rijw .merk „Veeno" met remnar.f 15.50, als nieuw H. rijw. 15, Damesrijwielen 1416, zwaar Transportrijw. met groote drager 18 enz. NIEROP, Koningsweg 40. KINDERWAGEN TE KOOP AANGE BODEN. HQUTTIL 5. Moderne eiken Salo.npiano, kruissna- r'.„, gebouwd in pantser, merk Ernet- Krause, lichte speelaard, als nieuw, voor 200. DEKKER, Laa 182. TE KOOP een klein gegoten FOR NUIS. BERGERWEG 64. TE KOOP GEVRAAGD EEN WAN DELWAGENTJE. NIBUWPOORTSLAAN 23. TE KOOP mooi donkerblauw MAN TELPAK z. g. a. n. STUARTSTRAAT 7. KANO TE KOOP bij Jb. KRIEK— HART, 251a, St. Pancras. Prima Handnaaimacbine met kap 8.50, Schoenmakersmachine 20, Pe troleumkachel z. g. a. n. 4 50, pracht Gaskachel 5, zitbad 3 50 Gemaks koffer met pot enz. DEKKER, Laat 182. MEISJESFIETS TE KOOP, Spot koopje. SCHELPHOEK 12. TE KOOP EEN KINDERWAGEN met vacht in zeer goeden staat. DIJKGRAAFSTRAAT 31. Ledikanten, Bedden, Kasten, Lits- jumeau's, Spiralen, Closetatoelen, Cra- paude, Divans, Gordijnen, groote Pas- sp.iegels enz., z. g. a n. Koopjes. Serre ameublement 12 50 DEKKER, Laat 182 GUITAAR TER OVERNAME AAN GEBODEN. prima instrument (Spaans type) 7.50 2. v. T VEERSTRAAT 76. Mooie gebruikte IJS-, BAKKERS, MELK- en GROENTE- en MOTORDRIEWIE LERS, INVALIDEWAGENS. (Zondags ook te zien). BAREND CRUIJFF, Nieuw.straat Purmerend. TE KOOP nog een paar Jongensrijwie len 5.50—6, Heerenrijwielen met Torpedonaaf 11.50, Damesrijwiel met T.rpedonaaf 11.50, Moisjesrijwiel 7.50 en Heerenrijwiel 6 z. g. a. n LIMMERHOEK No. 18.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11