Aqmda Psychometrie. Openbare Psychometrische Séance. tBinnmlavid yicowpiciaal 'tlieuws ytheepstifdwujm 3Uck Schoot Stad en Omgeving Mevrouw J. v. d. BOS-TEUNISSEM fs-Hage) GECOMPLICEERD AUTO-ONGELUK. Twee dooden. DR. ABRAHAMS EN TRF'N 8.28. Het rapport verschijnt heden. HEILOO. TE LIMMEN GEEN WINKEL- SLUITING OP DE BOLLENDAGEN. BERGEN. HEEMSKERK. BROEK OP LANGENDIJK. SCHOORL. T ZAND. HOORN. DIRKSHORN. HEERHUGO WAARD. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mii. Nederland. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Alkmaar, uitreis, 18 April te Valparaiso. Amazone, 20 April v. Tarragona n. Valencia. Aurora, 19 April v. Palermo n. A'dam. Hermes, 20 April v. A'dam n. San Juan P.R. Merope, 20 April v. Gibraltar n. Oran. Nereus, 20 April v. Kopenhagen te Aarhus Orion, 20 April v. Valencia te Rotterdam. Perseus, 20 April v. Pasages te Bilbao. Pluto, 19 April v. Gothenburg n. A'dam. Simon Bolivar, 20 April v. A'dam n. W.-lndië Titus, 20 April v. Alexandrië n. Jaffa. Trajanus, 20 April v. Alexandrië te A'dam. Ulysses, 20 April v. Tanger n. Algiers. Vulcanus, 20 April v. Rott te Gibraltar. HollandAustralië Lij'n, Aagtekerk, thuisr., 20 April v. Albany. Almkerk, uitr., 20 April te Antwerpen. HollandBr.-Indië Lijn, Hoogkerk, uitr., pass. 18 April Perim. HollandAfrika Lijn. Nieuwkerk 20 April v. Dar-es-Salaam n. Zanzibar. DE HOUTDUIF ROEPT. correspondentie. J Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Donker Parijs (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Een schuldige vrouw (sens.), hoofdrollen NancyCarroll en Cary Orant; extra-nummer voetbalwedstrijd HollandIerland. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer S. O. S. Ijsberg (sens. dram.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, des avonds half S, hoofdnummer Vluchtelin gen (rom.), hoofdrollen Ida Wüst, Eugen Klöpfer, Hans Albers en Ka the von Nagy. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. Zondag 2k April. 8 uur, zaal Kamsteeg te Stompetoren, uit voering gymnastiekvereniging Voorwaarts. Zaal v. Truijen te Grootschermer, uitvoe ring tooneelvereeniging Thalia. Maandag 23 April. 8 uur, hotel Onder de Linden te Bergen, ds. H. de Jonge voor de Bellamy-beweging. 4.30 uur, 't Gulden Vlies, jeugdconcert on der leiding van Theo Uden Masman, leider van de Ramblers. 8 uur, dancing Harmonie, vergadering vereen, voor ziekenh uisverpleging. houdt Woensdag 25 April te 8.30 n.m. in het gebouw Harmonie een Kaartverkoop a f 0.50 a. h. gebouw Har monie van 113 en des avonds a. d. zaal. Particulier spreekuur Donderdag 26 April e.k. van 9—5 uur in het Hötel PROOT, Langestraat 70. Gisteravond omstreeks half negen reed holland paard omvergeloopen en onder den Utrecht een personenauto, afkomstig uit Am sterdam. Voor den wagen uit reden eenige jongelui, per rijwiel. Een van hen, de 18- jaringe V. week plotseling uit en werd door den 'wagen gegrepen en weggeslingerd. Met ernstige verwondingen werd hij opgenomen. Om den jongeman te ontwijken had de be stuurder van de auto het stuur nog naar links gegooid. Door deze manoeuvre kwam hij links van den weg en kwam daardoor in botsing met een tegenovergestelde richting komenden wielrijder, den bekenden Utrecht- schen evangelist, den heer Alarm. Deze ge raakte bekneld tusschen de auto en de pui van een langs den weg staand huis. Ook hij werd ernstig gewond. Beide slachtoffers werden naar de Rijksklinieken overgebracht, waar zij spoedig na aankomst overleden. De auto werd geheel vernield terwijl ook de pui van het huis ernstige schade had beko men. De politie stelde een onderzoek in en ham den bestuurder een scherp verhoor af. Vermoedelijk treft dezen geen schuld. DE BOTERPRIJS. De crisis-zuivel-centrale maakt bekend, dat, behoudens tusschentijdsche wijziging voor de week van 22 tot en met 28 April de prijs voor het crisisbotermerk en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche bo ter zijn vastgesteld op 1 per K.G. DE ÖUD-GEPENSIONNEERDEN. Mevrouw PothuisSmit, lid der Tweede Kamer, heeft den minister van financiën de volgende vragen gesteld: 1. Weet de minister, dat hetgeen Z.E. op 14 April 1934 mededeelde omtrent de oud- gepensionneerden, als antwoord op de vra gen door mij op 3 April gesteld, aan alle le den van de Eerste Kamer bekend is? 2. Is het den minister evenwel ook bekend, dat het hier juist gaat om het door Z.E. in zijn antwoord genoemde onderzoek n.1. om de gelijkstelling van de militaire- met de burgerlijke oud-gepensionneerden waarop door tal van Eerste Kamerleden onlangs met klem is aangedrongen, omdat deze militairen het land onder zeer moeilijke omstandigheden hebben gediend? 3. Erkent de minister niet. dat het bedoel de langdurige onderzoek de mogelijkheid schept, dat elke verbetering noodeloos wordt met het oog op den hoogen leeftijd van de meeste betrokkenen? 4. Acht de minister dit niet een reden om zeer spoedig tot een resultaat te komen? DOOR HOLLEND PAARD GEDOOD. De 16-jarige landbouwersknecht Bemel mans is nabij Rimburg (Limburg) door een hollend paard omvergeloopen en onder den wagen terechtgekomen en overreden. De jongen was op slag dood. r DE VOORGESTELDE NIEUWE SPELLING. Telegram aan den minister Marchani Naar aanleiding van de voorgestelde nieu we spelling hebben Th. Farla, letterzetter en Herman de Man, boekenschrijver een tele gram aan den minister van onderwijs gezon den van den volgenden inhoud: „Kamergeleerdheid is geen vaste .waarde. Als geleerden ons een nieuwe schrijfwijs mo gen opleggen, kan om het andere jaar wijzi ging noodig zijn. Want geleerden plegen steeds geleerder te worden, ook zijn zij veel al kibbelziek. Laat dus taal en spelling groeien, gelijk zij groeiden, in den mond en uit de handen van volk en kunstenaar. Naar het oordeel dezer betrekkenen vergat U te vragen. Spelling-Commissie Marchani. Door de afdeeling Amsterdam van het Ned. Onderwijzers Genootschap die heden avond in huishoudelijke vergadering bijeen was, heeft de volgende motie aangenomen: Oe afdeeling Amterdam van het Ned. Onderwijzers Genootschap, bijeen in huis houdelijke vergadering op 20 April 1934, gezien de nieuwe spellingregeling van de Commissie-Marchant acht deze regeling een bevredigende oplossing van het spelling vraagstuk, en spreekt de hoop uit dat a''e^" wege dit compromis zal woraen aanvaard, opaat eindelijk eenheid in onze spelling wor de verkregen. Naar wij vernemen is de commissie, die in gesteld werd door den Amsterdamschen ge meenteraad onder voorzitterschap van mr. C. P. M. Romme om een onderzoek in te stellen naar de zaak dr. Abrahams-4 rein 8.28 met haar werk gereed. Het rapport zal hedenmiddag verschijnen. 'Hoewel de Ver. „Huis- en Kraamver- zorging" onderafd. van het Witte Kruis danig is gehandicapt door de weigering van 200 subsidie der gemeente (al thans een voorloopige weigering) zal het bestuur toch met 1 Mei te beginnen. Niettemin doet men andermaal een beroep op de burgerij om de limiet, nl. 200 leden te bereiken. 'Het gemeentebestuur van Limmen heeft gedurende de bloemendagen (met bijzondere goedkeuring verlof verleend dat alle winkels, welke onder de Zon dagssluiting vallen geopend mogen zijn van 11 uur voormiddags tot 9 uur nam. 'De dezer dagen in deze gemeente gehouden collecte voor het leger des Heils heeft opgebracht 41.08. 'Burgemeester en wethouders zullen den raad voorstellen de algemeene poli tieverordening aan te vullen met bepa lingen tegen het z.g. snorren met rijtuigen en moterrijtuigen, zooals die in Rotterdam en thans ook in den Haag gelden. In 't lokaal de Zon hield Vrijdagavond de zwemclub een ledenvergadering. Tot de ingekomen stukken behoorde een schrijven van de heeren Nic. Henneman en J. Buising inhoudende, dat zij bedanken als lid van het bestuur, echter na gevoerde bespre kingen was eerst genoemde bereid geweest op zijn besluit terug te komen. Nog was ingekomen een missive van het departement van defensie, waarin vergun ning verleend werd tot het maken van een sluisje, waardoor het mogelijk geworden is, dat men den toevoer van het water zelf kan regelen. Uit het financieel verslag is gebleken, dat de totale ontvangsten 4798.10 hadden be dragen en de uitgaven 4697.80. Aanwezig was nog een schuldbekentenis groot 58.28 Een bestuursvoorstel om naast het lid maatschap ook abonnementskaarten beschik baar te stellen, werd aangenomen. Als bestuursverkiezing waren aan de beurt van aftreding mevr. T. Knap geb. Bleeker en de heeren J. Buising, Nic. Henneman, de Vries, Smit, Thijssen en Koopman. Mevr. T. KnapBleeker en de heeren Hen neman, de Vries, Smit en Thijssen werden bij acclamatie herkozen, terwijl besloten werd in de beide overige vacatures voorloopig niet te voorzien, waarmede het aantal bestuursleden van 13 op 11 gebracht werd. Nog deelde de voorzitter mede, dat het be stuur besloten had in de vacature-J. Buising als penningmeester mevr. Jonkmann te be noemen. Aan 't eind der bijeenkomst volgde nog een bespreking over de oprichting eener zwem en poloclub. Het bestuur had plannen opge vat om de leden voor deze sport te trainen. Een definitief besluit dienaangaande kon echter nog niet genomen worden. Uit de bijeenkomst werd nog voorgesteld en goedgekeurd om het zwemwater 2 maal aan een keuring te doen onderwerpen. Nog werd verzocht de leeftijdsgrens voor gemengd baden van 18 tot 16 jaar terug te brengen. Zal onderzocht worden. De Broeker Zwemvereeniging hield Vrij dag een vergadering in de zaalvan den heer S. Borst. Voorzitter was de heer Jb. Balder Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 187 bedraagt. Enkele wedstrijden zijn gehouden .terwijl een veel vuldig gebruik van het bad is gemaakt. De rekening van den penningmeester gaf een ontvangst van f 777.06V2 en een uit gaaf van 668.6934, bati gsaldo 108 97. In de ontvangsten is begrepen 600 geleend geld ten behoeve der binnenkosten, terwijl in de uitgaven is begrepen een bedrag van 589, zijnde de aanneemsom van de zwem inrichting. Vervolgens geschiedde voorlezing en vast stelling der statuten. In net bestuur werd de heer J'b. Balder herkozen. Betreffende uitbreiding van de zwem-in- richting werd meegedeeld, dat er behoefte is aan een „pierebak voor kleine kinderen met een diepte va n70 c.M., daarnaast aan zes kleedkamertjes, een lokaal voor droge in structie en een douche. Daar deze uitbreiding afhangt van de financiën der vereeniging, is gebleken, dat na de opgave van nieuwe leden er alleen voorloopig sprake is van het maken van den „pierebak" en kleedkamertjes, ter wijl de douche belangeloos gemaakt zal wor den door den heer v. d. Pol. De kosten van den „pierebak" zullen bedragen pbm 172 en nu de kleedkamers 90.50. Bij monde van den heer Giltjes werd mee gedeeld, dat de boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Medegedeeld werd, dat de toegang naar het bad nu in eigen beheer is van de vereeni ging. Een woord van erkentelijkheid werd in deze gebracht aan den eigenaar, den heer v. d. Molen. Als badmeester werd de heer G. Biersteker wederom aangesteld. Verzocht werd om 's avonds gelegenheid te geven aan dames om te, zwemmen. Hieraan zal alle aandacht geschonken worden. De heer Giltjes merkte op, dat het wen- schelijk zou zijn kisten aan te schaffen voor het bewaren der kleeding. Zal overwogen worden. 'De heer C. Wiering herdenkt heden (Zaterdag) als oudste inwoner zijn 96ste geboortedag. 'Op de vergadering van tomaten- kweekers waren Donderdag aanwezig 31 personen. Voorzitter was de heer W. VLser van Koedijk. Besloten werd wederom gezamenlijk te laten veilen en tot uitvoerder en sor teerder den heer C. Duif weer aan te stellen op dezelfde voorwaarden als het vorige jaar. Onderzocht zal worden of de huur van de plukkisten en de sorteermachines niet verlaagd kan worden. Zooals dezer dagen is gemeld heeft het bestuur van den Bond Heemschut, verno men hebbend dat er plannen bestaan voor den bouw van een woonhuis aan het Harger- gat aan den weg van Groet naar Kamper duin, aan B. en W. van Schoorl een schrij ven gericht, waarin verzocht werd geen bouwvergunning daartoe te verkenen en zoodanige middelen te beramen dat ook in de toekomst op deze plek geen huizen kun nen worden gebouwd. Naar thans blijkt, hebben B. en W. van Schoorl op het verzoek van den provincialen opzichter, die het huis op die plek wilde doen bouwene afwijzend beschikt „omdat het uiterlijk van het op te richten gebouw, zoo wel op zichzelf als in verband met de omge ving, uit een oogpunt van welstand aanstoot zal geven". De opzichter kan evenwel nog in beroep komen bij den gemeenteraad. Aan het einde van den tweejarigen landbouwcursus, gegeven door den heer A. Kager, hoofd der r.k. school alhier en uitgaande van de afdeeling ,,'tZand" van den L. T. B., werden diploma's uit gereikt aan de volgende leerlingen: J. Vries, N. Dignum, P. Keijzer, C. Dobbe, J. Dekker, Jb. Schilder jz., Jb. de Wit Cz., L. Veul, Jb. Kooijmian, N. Komen, W. Komen, B. Schilder Jz., C. J. de Wit Cz., Jb. Zwemmer, G. de Wit J- Adr. Veul. Ter gelegenheid van den verjaardag van prins Hendrik, voorzitter van het Nederland- sche Roode Kruis, is aan dr. H. B. F. Wes terouwen van Meeteren, alhier, het kruis van verdienste verleend. Onder leiding van den heer L. Doe- kes werd ten huize van den heer Pijper de algemeene vergadering van de Coöpe ratieve Boerenleenbank te Dirkshorn gehouden. De voorzitter constateerde in zijn ope ningswoord, dat er eenige verbetering in den financiëelen achterstand schijnt te komen. Aanwezig waren 87 leden. De rekening van den kassier werd zonder bemerkingen vastgesteld. Uit het jaarverslag van den kassier noteerden we het volgende. De boeren leenbank telt op het oogenblik 147 leden. In het afgeloopen jaar werd ingelegd 105192,86 en terugbetaald 106321,62. Het saldo der inleggers was 174.848,60. In loopende rekening werd uitgegeven 165.364, 84 en ontvangen 173.515,51. Van rekeninghouders is nog te vorderen 46487,09 en is nog verschuldigd 10.685,58. Aan deposito-obligaties loopt nog een bedrag van 9000. Er is een winst gemaakt van 1490,83, waardoor de reserve weder is gestegen. Aanmerkingen op de administratie behoefden niet te worden gemaakt, ook niet vanwege de Centrale. Bij de hierop volgende verkiezingen werden met bijna algemeene stemmen herkozen tot lid van het bestuur de heer L. Doekes en tot lid van den raad van toezicht de heer J. Wartenhorst, die bei den hun benoeming weder aannamen. Bij acclamatie werden herbenoemd tot plaatsvervangende bestuursleden de heeren D. Swart en M. de Pee. De voorzitter deelde mee, dat de rente onveranderd is gebleven. Naar aanleiding van de reserve ont spon zich een geanimeerd debat over winst, en dubieuse winst, in verband met dubieuse posten in de boeken. Bij de rondvraag gaf de heer Hagenaar den wensch te kennen, dat een borg bij eventuëele opschorting der aflossing hierin worde gekend en dat bij totale aflossing de borg daarvan bericht ont vangt van den kassier. Deze zegde toe met dezen wensch re kening te zullen houden. Alhier is door den gemeente-veldwachter aangehouden G. F., wiens opsporing door den Commissaris van politie te Hoorn was verzocht, als verdacht van ontvreemding van een rijwiel. GROOTSCHERMER. Door onbekende oorzaak geraakte Don derdagavond aan den Meningmeersweg de luxeauto van een reiziger eener Delftsche firma in brand. Snel greep het vuur om zich heen, dat fel tegen den donkeren hemel af stak. Alras werd de hulp der motorspuit van Groot-Schermer ingeroepen, doch deze kon halverwege terugkeeren, daar men het brandende verhikel te water had gereden Echter bleef van het luxe karretje weinig meer over. Poelau Bras, uitreis, 20 April v. Suez. Tajandoen, 19 April v. A'dam te Hamburg. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 21 April 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 310000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 2.10—2.20, 2.20-/ 2.30, 2.30—2.40, 2.30— 2.50, 2.40—2.60. 3000 stuks Eend eieren 2.602.70. „Woudduiven koerden met hun diepe stemmen uit de donkere pijnboomen in een taal, die ouder is dan allen menschelijke schriftuur", schrijft Mary Webb in een van haar vele prachtige natuurbeschrijvingen van haar fijnzinnigen Engelschen roman De Vos duikt weg. Met de woudduiven zijn dan de bekende forsche vogels, de roepers in deze lentedagen bedoeld, die we gewoonlijk met den naam die hierboven staat houtduiven noemen. Woodgrigion zeggen de Engelsche en letterlijk vertaald kan dat zoowel woud als houtduif heeten. Maar houtduif is meer de officieele naam. Het gekoer der duiven behoort met het lied der merels, de leeuwerikkenzang, de kievits- roep en het getwinkel der meezen tot de meest bekende en zeer algemeene, maar toch altijd weer diep bekorende voorjaarsgeluiden. En de stoere blauwgrijze vogels zelf, met naast de hoofdtoon van blauwgrijs verschil lende andere kleur- en glansvariaties in hun kleed en een sierlijke witten halsband dra gend, zijn ze een van de meest interessante en aangename verschijningen in bosch en veld, in park en tuin, langs de grachten en de wegen. De houtduif is een zeer algemeene broedvogel in ons land, die ook in de duinen en tot midden in de steden is te vinden. Langs de Amsterdamsche grachten bijvoor beeld kan men den opvallenden vogel gere geld aantreffen en ieder die het pittoreske binnenplein aan de Oudemanshuispoort van de Amsterdamsche Universiteit kent zal naast het welbekende Minervabeeld zich ook het ge- roekoe der houtduiven in de kastanjeboomen herinneren. O alte Burschen-herrlichkeit, Wohin bist du entschwunden? Helaas heeft deze mooie en boeiende vogel verschijning, die in de steden, waar het vo gelleven volstrekt niet zoo arm is als wel eens ten onrechte verondersteld wordt, door ieder gaarne welkom zal worden geheeten, buiten nog al eens bestrijding te wachten. Als ik voor de zekerheid in een van mijn vogelboe ken nog eens precies nasla waarvan de hout duiven zooal leven dan schrijft Strijbos dat hun voedsel voornamelijk plantaardig is en uit zaden, peulvruchten en eikels bestaat, maar ook wel uit poppen, rupsen en insecten. Gemengd nuttig en schadelijk zal onmiddel lijk dus de conclusie zijn van hen, die direct met dezen graadmeter gereedstaat. En in dat peulvruchten zit hem dan de kneep. Hun be lustheid daarop komt jammer genoeg den vo gels wel eens op een doodelijk geweerschot te staan. Gelukkig staat daar hun nut als in secteneter tegenover, zoodat de verstandige buitenman de houtduif die in het landschaps beeld zulk een waardevolle factor vormt om verschillende redenen gaarne sparen zal. Mij is de vogel met zijn diepe stem „roe pend in een taal die ouder is dan alle men- schelijken schriftuur" zeer lief. Onder de vele geluiden van den vroegen Aprilschai morgen, langs den Midlumcrweg, deels nu via den afsluitdijkk van den grooten drukken verkeersweg Friesland—Noordholland, waar in autogeraas en claxongetoeter de schelste en onsympathiekste klanken vormen, twinkelt een fijne meezentoon in een van de vele hoo rnen en struiken rondom ons huis. En de me- ïr' nTptrh0°^e,en van de PurPeren iepe- kiuinen, terwijl de kraaien uit den Engel schen tuin zih aldoor hooren laten. Straks zal iets van den Koekoeksroep uit de boomgaarden langs den Schapendijk naai Son?hr tngMenpittige vinkenslag zal niet ontbreken. Maar een van de meest opval lende en verkwikkende geluiden is het gekoet nn" m 50U| -zijn roeP van liefde in de nog bladerlooze ïepetakken, waarover al- le.en m de roodbruine bloei een wlas van gloedvolle lenteschoonheid legt. De houtduif Dat is een van de vele, ontelbare vele iaarskoor dS meer ^zwellend voor- dn,k en Hr opmeuw ov<* de door zorgen, klinkt alc r gknffr v,erduisterde aarde op- ser wereld in t- van een harmonieu Simpt 1 PREDIKBEURTEN Zondag 22 April. AKERSLOOT, 's avonds half 8, w Thomsen. J' J. de B. te Z. Wij kunnen uw Va slag niet meer plaatsen, omdat de daan bedoelde vergadering voor de p«rs toegankelijk was. Zie bericht in ons van gister. EEN IJSCO-JUBILEUM. De heer A. Buter herdenkt 30 April W feit, dat hij hier ter stede 25 jaar het bedrü» van roomijs-venter uitoefent. Hij en Ti!, vrouw hebben zoowel in Alkmaar, als <5 feestelijke gelegenheden in omliggende plaa? sen heel wat dorstigen gelaafd en heel wat verhitte menschen een verkoelende verin! sching gebracht. Hierbij ook onze gelukwenschen. RAADSO VERZICHT. Onze hoofdredacteur is deze week door ziekte verhinderd geweest een raadsoverziclu te schrijven, zoodat men het niet in ons nummer van heden zal aantreffen. IN HOOGER BEROEP. De commissionnair P. V., die door de rechtbank alhier wegens valschheid in schrifte op 10 April j.1, is veroordeeld fot 2 jaar gevangenisstraf, heeft tegen dit hooger beroep aangeteekend. KIPPENDIEFSTALLEN TE BEEMSTER. Ten nadeele van de landbouwers P. en H. te Beemster zijn onlangs een groot aan tal kippen ontvreemd. Vermoed wordt, dat de beide wegens kippendiefstal te Heerhugo- waard gearresteerden hieraan niet vreemd zijn. ONJUIST OPGEVEN VAN STEUN- TREKKERS. Men schrijft ons uit Grootebroek, dat te gen eenige steuntrekkenden uit die gemeente proces-verbaal is opgemaakt wegens het ver- moedelijk verstrekken van onjuiste opgave van hun inkomen. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Schiedam geeft belanghebbenden ernstig in overweging geen relaties aan te knoopen met de Spaar en Credietverzekering Eigen Hulp en de On derlinge Spaarinstelling, gevestigd te Schie dam, directeur M. van Weerden. TE WATER GERAAKT. Gistermiddag geraakte een 7-jarig jongetje spelenderwijze aan de Noorderkade in he Noordhollandsch kanaal. Het kind is doe handreiking op het droge gebracht en kwam met de schrik en een nat pak vrij. HET MUSEUM VOOR BLOEMBOLLENTEELT TE LIMMEN. Het museum waarin nu als 't ware het geheele vak uit den ouden tijd en ook uit den nieuwen tijd aanwezig is, zal op Za terdag 28 April a.s., des namiddags ten 3 uur, door den burgemeester van Lim men officieel geopend worden. VOORDRACHT VOOR DIJKGRAAF VAN DEN POLDER H.-HUGOWAARD. Het polderbestuur hield gisteravond ten raadhuize onder voorzitterschap van den dijkgraaf, den heer W. v. Slooten, een vergadering, die door alle leden was bezocht. Deze vergadering was belegd om voor bereidende maatregelen te treffen om de openvallende plaats van dijkgraaf zoo zoo spoedig mogelijk te vervullen. Na eenige bespreking aangaande een opmerking van den heer Poland inzake de vergoeding voor brandstof ten behoe ve van het kantoor van den secretaris, werden de notulen onveranderd vastge steld. Hierna kwam aan de orde de voor dracht voor dijkgraaf. Het dagelijksch bestuur stelde voor de heeren K. v. Lan gen, P. Tromp en P. Kostelijk. De heer Wonder meende dat de voordracht moest worden opgemaakt door het col lege van hoofdingelanden. De voorzitter zei, dat het dag. besfoWT dezelfde rechten heeft als de hoofdinge landen en gelijk stemrecht als deze. Hierover ontspon zich een heele dis cussie, waarin vergadering van dag. In stuur en college van hoofdingeland^ danig dooreengehaspeld werden, totd» de voorzitter tenslotte opmerkte, dat wanneer hoofdingelanden vergadering hebben, het dag. bestuur natuurlijk o0* aanwezig is en dientengevolge dezelfd» rechten heeft. Tenslotte werd tot steff* ming overgegaan. ,1 De heer Wonder verklaarde noe da enkele hoofdingelanden voorstelden oro te stemmen op de heeren C. van Lang#1' P. Konijn en J. Gootjes. ,s| De uitslag der stemming wees aan a nr. 1 K. van Langen, nr. 2 C. v. Lan8e, en nr. 3 J. Gootjes. Deze voordracht t aldus worden ingezonden. I Hierna deelde de voorzitter mede, u er een bespreking is geweest met PJj Thierens, den heer van Steenis en Pr Theunis over de bemaling. bg. In comité werd deze zaak verder handeld. Na deze bespreking werd nog ever baggerregeling gesproken, waarna vergadering onder dank werd gesio* LICHTOP! I Hedenavond voor rijwielen, en andere voortuigen 7.34 uur licht P-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2