Het mysterie te Reuwijk. CBimtmCand Rechtszaken fuchtoaact £and: en HuinAocw Wekelijksch Overzicht naar eenheid in china? ZONDERLINGE PROEFNEMING VAN EEN JOURNALIST. Het „Lam1 Góds' blijft in Gents t St. BaVo. Licht in de duisternis. verkeersongevallen MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Geen persoonlijke ongelukken. vliegveld op texel. COMBINATIE VLIEGTUIG EN BOOT NAAR HET VERRE OOSTEN. parachutedaling tijdens nachtvlucht. van fer Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door NoordholLandseh Landbouwcrediet N.v. ft De regeering van Kanton heeft beslo ten, ondanks de groote meeningsver- schillen met de regeering van Nanking deze volledig te steunen bij haar hou ding .tegenover Japan. Te dien einde zal zij nieuwe formaties op de been brengen ter bescherming van Noord-China. Een journalist van een Brusselsch blad heeft, nahr het Hbl. van Antwerpen" ver telt, de volgende zonderlinge proef genomen: Twee dagen lang heeft hij vruchteloos ge tracht zich voor den dief van het te Gent ge stolen paneel van de Aanbidding van net Lam te doen doorgaan. De, man is met keu rig ingepakt houten paneel van dezelfde af metingen als het gestolen schilderij, naar het Brusselsche LOxemburgstation gereden, heeft het aldaar eenigen tijd in bewaring gegeven, is vervolgens een kamer gaan huren in een hotelletje nabij het station, waar hij moeite heeft gedaan om zich voor een Nederlander te doen -doorgaan en heeft daarna het paneel door een kèllner laten terughalen. Iets later is, hij met het paard, in een open taxiauto, door het centrum van Brussel ge reden naar een café bij het Rouppeplein en van daar naar het station van de Brusselsche voorstad Schaarbeek, waar hij het paneel nogmaals in bewaring heeft gegeven. De journalist die, in het Zuiderstation' aan een adres te Amsterdam telegrafeerde in ter men die bestemd waren om argwaan te wek ken en .herhaaldelijk op zijn tocht door de Brusselsche agglomeratie politieagenten heeft ontmoet, werd nergens, al was het ook maar in de geringste mate, Verontrust! -In verband met den aandrang, welke door verscheiden bladen .wordt geoefend om de polyktiek van het Lam Gods uit de St. Bavo- kejk te Gent ndar een museum te Brussel over te brengen, heeft kafiunnik Van den Gheyn, de conservator van de kunstschatten van de St. Ba'vo, een onderhoud gehad met den minister van Onderwijs en Schoone Kun sten Lippens. Deze betreurde den roof, beval gfooter waakzaamheid aan, doch' verklaar de. dat het altaarstuk in de kapel van de St Bacokerk zou blijven, voor welke kapel het immers door de gebroeders van Eyck is ge schilderd. In het drama op de Reeuwijksche plassen schijnt eenig licht te komen en alhoewel we uit de mededeelingen van de „Tel." nog niets positiefs kunnen ontdekken, willen we toch het volgende publiceerén; Wij hebben ons nogmaals in verbinding gesteld met de familie, bij welke de 24-jarige j -.T.S.'er, Ebbinge Wubben,' enkele maan den in huis is geweest, alvorens hij als'ver mist werd gesignaleerd. Indertijd deelden wij reeds mede, dat de jongen bij zijn ver trek naar Den Haag op 12 November 1933 zijn eigen fiets in'zijn kosthuis te Haarlem achterliet, zoodat het rijwiel waarmede hij 's Zondags een tochtje maakte, van 'n ander moet zijn geweest. Zijn eigen rijwiel heeft nog eenige maan den te Haarlem gestaan, totdat de vader dit per trèin-heeft meegenomen naar Den Haag; den juisten datum wist men niet, doch dit zou eind Januari of begin Februari zijn ge schied. De fiets was erg oud en het eenige wat men zich er verder van herinnerde was, dat zij met een blauw zadeldek, een fiets- taschje en een spatlap was uitgerust. De mededeeling, dat de persoon, die een fiets in de rijwielstalling te Leiden heeft ge bracht, lang is, een plus four droeg en een hooge blonde kuif heeft kan kloppen met de beschrijving die wij ontvingen van den heer J Ebbinge Wubben, een broer van het slachtoffer; deze studeert in Leiden. De mo gelijkheid bestaat, dat de gestalde fiets het eigendom van dezen broer is, waarmede dan dit raadsel weer zou zijn opgelost. De Tel.-correspondent té Leiden meldt nog: Het rijwiel, dat te Leiden staat, is inge schreven ten name van zekeren J. Ebbinge Wubben, wonende te Den Haag, Malakka- straat 107. De directie van de rijwielloods heeft zich in verbinding gesteld met den directeur van de M. T. S. te Haarlem en heeft- hem een en ander medegedeeld. In een brief, 'dien zij van dezen directeur hierop ontving, waren echter geen adres en voorlet ters vermeld, zoodat Vreemdelingenverkeer hieromtrent gistermiddag nog geen zeker heid had. Bij nadere informatie is ons echter geble ken, dat de voorletter niet klopt, doch het adres wel. Op 25 November 1.1. heeft J. Eb binge Wubben aan de rijwielloods een abon nement voor den tijd van één maand getee- kend voor stalling van zijn rijwiel. Dit abon nement was op 24 December afgeloopen en werd niet verlengd Den 18en Januari is de jongeman echter teruggekomen en heeft op nieuw een abonnement aangevraagd en ge- teekend, nu voor den tijd van drie maanden, waarvoor een bedrag van vier gulden werd gestort. De bediende, die dit abonnement uitreikte, zeide, dat het een lange jongeman was, gekleed in plusfour met een hooge kuif van naar hij zich herinnerde rossig- blond haar. Tooi hem de foto van het slachtoffer werd getoond, kon hij geen definitief antwoord van herkenning of niet-herkenning geven. Nog niet opgehelderd is, waarom het rijwiel in de laatste weken niet werd afge haald. E)e laag stof, die er op lag, bewijst, dat het in langen tijd niet meer gebruikt is. Voorts is niet duidelijk wat de verongelukte Ebbinge Wubben met een stallings-abonne- ment van drie maanden te Leiden moest deen, terwijl hij in Haarlem op kamers woonde en zijn ouders Den Haag woon achtig waren De eenige verklaring nier, die op zichzelf toch ook raadselachtig blijft, hoorden wij van ten M.T.S.-leeriing N. P Beuk uit Wassenaar, die eveneens zijn fiets daar heeft gestald en die ons vertelde, dat, hoewel hij den verdronkene niet persoonlijk gekend had, hij van den directeur van de M. T. S. wist, dat Ebbinge Wubben vóór Nov. te Leiden vaak werkzaamheden verrichtte als practicus. Beuk vertelde ons nog hoe hij deze zaak eigenlijk aan het rollen heeft ge bracht, doordat hij aan den directeur verteld heeft van deze fiets, die in de loods lang naast de zijne gestald was zonder dat ooit iemand het rijwiel afhaalde. Door dit feit is hi] pas op den naam gaan letten en heeft toen een en ander aan den directeur verteld gedoelde fiets is een zeer oud en ver roest rijwiel, waarop geen merk meer te be kennen is. Het is een fiets met zwart stuur met een electrische lamp en dynamo merk Lohmann D.P.R., waaraan een tamelijk nieuw achterwiel met nieuwe spaken en Heveabanden, een klokslot, bagagedrager met standaard. De roode reflector is afge broken en ook de pomp ontbreekt. Het zadel zit in het frame erbonden met een rood zwarten bagageband. Er zit een oud belas- tmgmerk 1932—1933 aan het stuur. Teekende de broer met Nader verneemt de Tel. uit Den Haag dat de te Leiden op naam van Ebb! e Wubben gestalde fiets zeer waarschijnlijk toebehoort aan een broer van den verongelukten jonge man. Deze broer, die te Leiden studeert, heeft behalve de fiets die hij in zijn woonplaats gebruikt, nog een oud rijwiel, dat hij in de Sleutelstad berijdt. De politie heeft reeds een onderzoek inge steld naar aanleiding van dt mededeeling van den fietsenbewaarder te Leiden, dat men sedert 18 Jan. j.1. niet meeT naar bedoelde fiets had omgekeken. Daar de heer Ebbinge Wubbe momenteel op een fietstocht buitens lands vertoeft en eerst de volgende week van de Paaschvacaniie terugkeert, kan op het oogenblik geen uitsluitsel worden ge- gegeven omtrent de te Leiden gestalde fie*s De familie acht het niet onwaarschijnlijk, dat de jongeman na de Kerstvacantiê niet meer naar de fiets heeft omgezien daar hij veel afwezig is geweest. Half Januari is hij. na de Kerst vacant ie, met zijn reservefiets naar Lei den gegaan waar hij zeer waarschijnlijk het rijwiel direct in de stalling geplaatst heeft. MINISTER VERSCHUUR WEER OP HET ZIEKBED. Na hooge koorts thans eenige ver betering. De Tel. meldt: De pijnlijke behandeling en het vervoer van Amsterdam naar Den Haag hebben oud minister mr. Verschuur zeer aangepakt. De heer Verschuur heeft eenige dagen lang vrij hooge koortsen tot 40 graden -1- gehad In den toestand is echter heden verbetering ingetreden. De koorts is aanzienlijk afgeno men. WERKVERSCHAFFING AAN 300 ZANDBOEREN. Zal de regeering steunen? Een medewerker schrijft aan het Hbld.: ..In den.gemeenteraad van Smallingerland (Fr.) is besproken de kwestie van eenige honderden zandboeren, inwoners dier ge meente, die vermoedelijk van de werkver schaffing zullen worden uitgesloten. Onge veer driehonderd gezinnen zouden door dien maatregel yan alle inkomsten verstoken zijn, want hun bedrijven zijn reeds lang niet meer loonend. Bekend is, dat deze keuterboeren meer aan voederkosten voor hun vee moeten uitgeven dan zij aan melkgeld terug ontvan gen. Burgemeester Wuite deelde in den raad mede, dat hij ter zake met den rijksinspecteur voor de werkverschaffing, Falkema, overleg heeft gepleegd teneinde voor deze boeren een oplossing te kunnen vinden. B. en W. van Smallingerland hebben bij de regeering een zomerplan ingediend ter verbetering van zandwegen in de gemeente, doch tot nog toe is er geen antwoord van de regeering ontvangen. Naar wij van officieele zijde vernemen, is het departement van Sociale Zaken wel ge neigd het zomerplan van de gemeente Smal lingerland te steunen, doch slechts op voor waarde, dat de eigenaren der zangwegen de bijkomende kosten plus tien procent van de arbeidsloonen betalen. Indien eventueel zou blijken, dat de eigenaren der zandwegen on machtig zijn om in de onkosten bij te dragen, zou de minister bereid zijn nader onder de oogen te zien, in hoeverre het Rijk deze werk verschaffing zal hebben op te nemen en te financieren. VOORZICHTIGHEID MET CLEARING GEWENSCHT. In „De Nederlandsche Werkgever", or gaan van het Verbond van Nederlandsche werkgevers, wordt het bericht omtrent de oprichting van een centraal clearing- instituut te 's-Gravenhage in gunstigen zin besproken. Medegedeeld wordt hoe het Ver bond er bij de regeering herhaaldelijk op heeft aangedrongen om een speciale instan tie te scheppen, die zich de geheele materie der clearing zou kunnen aantrekken. De op richting van het centraal clearing-instituut behoeft, volgens het blad, niet te beteekenen een groot bureau en een kostbare installatie, maar wel verwacht het, dat het nieuwe in stituut van den aanvang af met groote dili- gentie de belangen zal behartigen van allen, die vorderingen hebben op afnemers in lan den, welke hun deviezenverkeer aan banden hebben gelegd. „De keuze van prof. Bruins als leider van het Instituut, aldus „De Nederlandsche werkgever", staat ons er borg voor, dat men niet door te straffe regeringen aan de be langen van onzen export afbreuk zal doen. De ervaring toch, met de uitvoering van clearing-overeenkomsten tusschen andere landen opgedaan, heeft geleerd, dat het ge volg van zulke overeenkomsten kan zijn, dat de buitenlandsche belanghebbenden de door hen benoodigde artikelen liever gaan bestellen in hun eigen land of op een vrije markt dan ze te gaan koopen in een land, dat hun te veel moeilijkheden op clearing- gebied in den weg legt. Zekere voorzichtig. Eeid is dus op dit terrein altijd vereischt Ten slotte dringen wij aan op doortas tendheid en snel handelen. Voor commissies of colleges die met leiding van óf toezicht op het Instituut zouden worden belast mogen wij worden gespaard". DEN HAAG KRIJGT EEN NIEUW STADHUIS. Hel daarmee samenhangende kazerne-vraagstuk opgelost. Thans is definitief de overeenkomst van hetdepartement van defensie met de ge meente 's-Gravenhage tot stand gekomen inzake het kazerne-vraagstuk. Deze overeen komst houdt, naar indertijd uitvoerig is ge meld, in, dat het rijk het Alexanderveld met de gebouwen en bijbehoorende terreinen van de Alexanderkazerne, de Frederikskazeme en het artilleriepark aan den Raamweg aan de gemeente afstaat tegen een vergoeding van 3 millioen. Het gevolg van deze overeenkomst is, dat de gemeente de beschikking krijgt over het Alexanderveld, waarop, naar een besluit van den gemeenteraad, het nieuwe stadhuis zal worden gebouwd. Het departement van defensie zal als ge volg van de overeenkomst nieuwe kazernes voor de cavalerie en de artillerie bouwen aan de van Alkemadelaan en den Waalsdor- perweg, naar plannen van den kapitein der genie J. Kok. Verwacht wordt, dat met de eerste werkzaamheden binnen eenige maan den een aanvang xan worden gemaakt. De uitvoering van het geheele plan wordt voor- loopig op een tijdsduur van vier jaar ge- ra -md. Aan de gevolgen overleden. De heer S. Adema van Franeker die op den Harlingenstraatweg onder Dronrijp bij het taxi-ongeval ernstig werd gewond en waarbij de chauffeur werd gedood, is in het Diaconessehuis te Leeuwarden overleden. Ook de 60-jarige W. Eizinga van Dokkum, die Woensdag onder Murmerwoude door een zandauto werd overreden, is in dat zie kenhuis overleden. Door een auto gegrepen. Vrijdagavond half elf is de 18-jarige .D. Donkelaar te Ede, toen zij daar over de Grootestraat fietste door een auto, bestuurd door den heer Oelekamp wonende te Amster dam, aangereden, waardoor zij zulke ern stige verwondingen bekwam, dat zij in den loop van den nacht is overleden. Een 17-jarig meisje doodgereden. Hedenmorgen was de 17-jarige N. Bran- denhorst, afkomstig" uit Genderen, met haar vriendin per fiets op weg naar Den Bosch Bij het passeeren van een vrachtauto van de mandenfabriek Lagenberg—Vesten uit Vlij men, bestuurd door den chauffeur de K., kwam zij, doordat zij met het stuur van haar fiets in aanraking kwam met dat van haar vriendin, te vallen en werd door den auto ge grepen. Het slachtoffer werd tegen den grond gesmakt en bekwam zoodanige verwondin gen, dat zij onmiddellijk na het ongeval overleed. Haar vriendin, die eveneens kwam te vallen, werd slechts licht gewond en kon per autobus huiswaarts keeren. KORTE BERICHTEN. Te 's-Gravenhage is overleden de vroe gere garnizoenscommandant te Amsterdam, overste H. C. Rouffaer. NA VIJFTIEN JAAR STRAF NOG NIET ONDERGAAN. Ruim vijftien jaar geleden werd een jeugdige Amsterdammer tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld ennog altijd heeft hij zijn straf niet uitgezeten. De rechtbank had hem tot een jaar veroordeeld, hij ging in hooger beroep, doch bij de behandeling voor het Hof liet hij verstek gaan. De straf bleef on veranderd. Het vonnis werd hem door een verzuim of een misverstand nooit beteekend. Na 15 jaar werd dit verzuim door de justitie bemerkt. De veroordeel de teekende verzet aan tegen het oude vonnis, omdat hij zijn delict bedreven heeft, toen de oude wet nog vigeerde. Die gaf hem het recht zich tegen het Maart 1934. Gister werd de zaak opnieuw behan deld voor het Amsterdamsche gerechts hof. In een donkeren nacht in het laatst van 1919 werd een poging tot inbraak gepleegd in een winkel in de Kalver- straat te Amsterdam. Dank zij het op treden van een nachtwaker bleef het bij een poging. De daders één had ge poogd met een koevoet een deur open te breken, de ander had op den uitkijk ge staan werden gearresteerd. Ter zitting trad raadsheer mr. Van Geer, als raadsheer-rapporteur, op. Hij gaf een overzicht van de juridische fei ten in dit proces. Na het getuigenverhoor requireerde de procureur-generaal mr. Bauduin schorsing van de zaak om alsnog een politierapport in te winnen. De verdediger mr J. Hartogh de Vries voerde aan, dat z. i. de zaak was ver jaard, overigens kon hij zich yereenigen met het verzoek van den procureur- generaal. Het Hof besloot de zaak conform den eisch te schorsen. EEN NOODLOTTIG SCHOT. Oud-veldwachter tot acht maanden veroordeeld. Het Amsterdamsche Hof wees gister arrest in de zaak tegen den gepension- neerden brigadier-majoor der rijksveld- wacht te Nieuwkoop, verdacht van zwa re mishandeling met voorbedachten rade. Op 14 Augustus speelde zich op de Nieuwkoopsche plassen een drama af, waarbij een jongeman zóó zwaar door een schot hagel werd gewond, dat hij het licht uit zijn beide oogen moest mis sen. De gepensionneerde majoor der rijksveldwacht, een hartstochtelijk lief hebber van visschen en jagen, merkte dat zijn fuiken werden gelicht. Hij richt te een stelling op, waarop hij een ge weer monteerde. De trekker werd met een touw aan de fuiken verbonden. Een jonge arbeider, die met zijn roeiboot in de nabijheid van de fuiken kwam, kreeg een schot hagel in het gezicht. De Utrechtsche rechtbank veroordeel de den ex-rijksveldwachter conform den eisch wegens mishandeling, zwaar licha melijk letsel ten gevolge hebbende, tot een gevangenisstraf van acht maanden. De veroordeelde kwam in hooger be roep, hij beriep zich o. m. op noodweer en hij ontkende zélf te hebben gescho ten. Het slachtoffer verklaarde, dat de ma joor zelf het geweer op hem gericht en gevuurd had. De procureur-generaal mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten requireerde wegens zware mishandeling met voor bedachten rade een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Het Hof, arrest wijzend, veroordeelde verdachte wegens mishandeling met voorbedachte rade, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, tot een ge vangenisstraf van acht maanden. Het Hof overwoog, dat het feit zeer ernstig is, het verwierp het beroep op noodweer; wat de strafmaat betreft wil de het Hof er rekening mee houden, dat de oud-rijksveldwachter een trouw en goed ambtenaar was. DOLLEMANSRIT IN DEN NACHT. Motorrijder vrijgesproken. Een jeugdige motorrijder, die door roekeloos rijden op 3 Mei te Haarlem- merliede den dood van zijn duo-passa- giere veroorzaakt zou hebben, werd door het Amsterdamsche gerechtshof vrijgesproken. De eisch was een jaar ge vangenisstraf met intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar.. De Haar- lemsche rechtbank had hem eveneens vrijgesproken. Na een feest in den dierentuin, waar nogal veel gedronken was, wilde de mo torrijder een vriend, die eveneens op een motorrijwiel gezeten was, uitgeleide doen van Amsterdam naar Den Haag. Op den Rijksstraatweg botste hij tegen een paaltje op, met het noodlottig ge volg, dat de duorijdster van den motor werd geslingerd en zóó ernstig gewond, dat zij later aan deze wonden overleed. De motorrijder beweerde, slechts met matige snelheid te hebben gereden, doch verschillende getuigen hebben geconsta teerd, dat hij met groote snelheid heeft gereden. De president van het gerechts hof noemde dezen noodlottigen tocht een dollemansrit in den nacht. Gistermiddag' omstreeks half vijf startte van het vliegveld Waalhaven., luitenant v. d. Giessen met een Fokker Jachttoestel, type D. 16 No. 284. Bij de start raakte hij een paal. Hij trachtte nog het toestel omhoog te krijgen, hetgeen mislukte. Luitenant v. d. Giessen poogde daarop -en noodlanding te maken op een stuk opgespoten land ten Westen van het vliegveld. Bij deze noodlan ding sloeg het toestel over den kop en werd vrijwel geheel vernield. Luitenant v. d- Giessen bekwam geen letsel. De plannen voor aanleg van een vliegveld in Eierland op Texel nemen thans vaster vormen aan. Indien de ge meenteraad het plan goedkeurt, zal bin nenkort tot aanleg door werkloozen worden overgegaan. De begrooting der kosten van het in orde brengen van het door de gemeente hiervoor aangekocht terrein, bedraagt 53800, waarbij een bedrag van 38500 voor arbeid aan werkloozen en 1500 aan arbeid aan niet-ingeschrevenen bij de arbeidsbemiddeling. Het plan voor den aanleg is gemaakt door de Ned. Heidemaatschappij. Een tweetal plannen werd opgemaakt, het hierboven genoemde is het goedkoopste. Tusschen de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij en de Java—ChinaJapan Lijn is een overeenkomst gesloten tot het combi neeren van het passagiersvervoer per vlieg tuig en per boot naar het Verre Oosten. Dien tengevolge zal er van 1 Mei af om de twee weken gelegenheid bestaan om in 13 44 dag van Amsterdam naar Hongkong, in 17 dag naar Sjanghai te reizen. De Indië-vlieg- tuigen der K. L. M., die eiken Donderdag Schiphol verlaten, landen dezen zomer een week later m Batavia om elf uur des morgens. In onmiddellijke aansluiting hierop, n.1. om half een, vertrekt Donderdags om de veertien dagen een schip der Java—ChinaJapan Lijn naar Hongkong, Amoy en Sjanghai. Zes dagen na de afvaart uit Tandjong Priok wordt Hongkong aangedaan, vier dagen later is Sjanghai bereikt. Deze snelle verbinding met China bestaat echter alleen voor passagiers; de luchtpost wordt als vroeger te Singapore gelost en vandaar naar China vervoerd, zulks in ver band met het feit. dat bovengenoemde dienst BataviaSjanghai een veertiendaagsche is. Ten gerieve van de K- L. M. passagiers, die gebruik wenschen te maken van de verbin ding SoerabajaManilla- -HongkongAmoy Sjanghai der JavaChinaJapan Lijn, heeft de K. L. M. een overeenkomst met de K. N. I. L. M. aangegaan, zoodat deze pas sagiers per vliegtuig hun reis naar Soerabaja kunnen voortzetten om daar op de boot naar China te wachten, die enkele dagen later ver trekt. Er is dus tijd voor een kort bezoek aan Java's Oosthoek, eventueel aan Bali Voor de reizigers, die van een der door verbindingen naar China gebruik maken, zal een zeer voor deel ie* tarief gelden, dat aan zienlijk minder zal bedragen dan de kosten van een vlucht AmsterdamBatavia plus een eerste klasse overtocht naar Ghina, af zonderlijk berekend. B-ide maatschappijen koesteren de beste verwachtingen yan deze nieuwe vervoerscom- binatie. Bij een nachtvluchtheeft'nRussisch mi litair vliegtuig een defect aan den motor opgeloopen. De bestuurder en de waar nemer slaagden er in ondanks de duis ternis en het onweer, zij het met lichte wonden, per parachute den beganen grond te bereiken. Het vliegtuig werd geheel vernield. LEVERING NUCHTERE KALVEREN. De crisis-rundveecentrale deelt mede, dat het haar gewenscht voorkomt, er nog eens utdrukkelijk op te wijzen, dat alleen nuchtere vaarskalveren voor levering bij de daartoe aangewezen adressen in aanmerking komen. De kalveren, die reeds te oud zijn om als nuchter te worden beschouwd, worden ge weigerd. De adressen alwaar de kalveren o.a. kun nen worden geleverd (behalve op Zaterdag) aan A. B. T. B. Verkoopvereen te Almelo. N.V. v.h. Welling te Borculo; „St. Antonius" te Weert; Baas Domburg te Bodegraven, gem. slachthuis; en aan den heer A. Booij te Alkmaar aan het gem. slachthuis. de in FONDSEN. 14 Aprü 16 April 17 April 18 April 19 April 20 April 1000 '31 1000 '34 1000 17 1000 3011 t 1000 '34 ,30 1000 4 obl Nederl 4 idem 5 O-Ind 454 idem 4 idem 554 Duitschland Amsterd Bank Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. Rotterd. Bank Alg Kunstzijde Unie v. Berkei's Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford. Ned Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Betb. Steel Cities Service U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult Algem. Explor Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Java China Jap. Lijn Ned Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie 'Ex-dividend. 100 10} 1007,0 $9% 100} 100} 10C»/;S 9*% 99% 99% 1 0} 100} 100»/-6 100 9914/18 991 99 99l/i6 98% 98} 98} 98} 98*/,6 98; 98 7,6 98% 98% 98% 3S| 31% 36} 36} 37} 36} 112} 112 112} 112 110 108} 51 50} 51} 504 50 49} 7j 57 57 57} 57 44 44} 44} 44 44 44} 74} 74 74 84 47} 45j 44} 43% 44} 44} 1 18 17} 17} 17} 17} 55} 55} 54 52} 156} 157} 157} 158} 158} 159 311 311 312} 312} 114 315 2 0} 240} 239? 238} 237} 237 7SJ 78} 767:o 76} 76} 76 10»/;, 10% 9% 9% 10% 204 2 'Vio 25% 25% 267,6 1% 110 ;e 1% 1% 1% 11 3l9/;e 31%, 31 31% 31% 31% 6'/.6 5| 6} 6} 5f 22 22 22 21} 22 22 176 176 74} 172} 173 170} 90 89 l.ö 87 87 87 131} 131} 132 132} 131} 132} 7} 7} 143} 143 140 142} 142 141 139} 138f 135| 136} 137} 134} 160 1594 158' 159 159} 157} 5% 5% 51 6 5i/i6 105»/;, 105Vi« 103} 104 104} 103% 344 34 34} 34 34} - 34 26| 26} 26; 26 26 26 41 41} 41 40} 41 40} 41 39} 40 129} 129 127} 124} 126} 127} 127} 1261 125 123} 124} 125} 25} 25} 25} 25? 148} 149 146} 142 142} 143 17} 16} 17} 77 76} 77} 79 2 u U 1} 1}

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7