Qememtecadeti SBitmettland Jjjdschtifiett £uchUxaact £a*uU en JuUiioo^ JtacktêeticfUeH. De uitslagen. WEDSTRIJD TE NOORDSCHARWOUDE. SENGERS NATIONAAL KAMPIOEN! BILJARTERS, OPGEPAST! POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". HARENKARSPEL. BABIES VERWISSELD, Voetafdrukken onvoldoende? DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. EEN VLIEGVELD TE DEVENTER. Het Rijk draagt 10 mille bij in in de kosten. VLIEGVELD OP TEXEL. h-eeren enkelspel: W. Vreeker verl. van Haasbroek 26, 3- 6; Max verl. van Klis ters 0—6, 2—6; dames enkelspel: mej. Duif sl. mej. Wessels 6—3, 46, 63; mej. v Gelder sl. mej. Bruinvis 61, 6—2; gemengd dubbelspel: mej. ten Broeke ten Broeke sl. mej. WesselsHaas broek 46, 61, 7—5; mej. DuifMax sl. mej. Asjes—Kusters 6—5, 06, 7—5; heeren dubbelspel: Vreekenten Broe ke verl. van KustersHaasbroek 10—12, 3-6; darres dubbel: mej. v. Gelder en mej. ten Broeke sl. mej. Asjes en mej. Bruin vis 7—5, 6—2. AdvendoVerblifa 7—1 Zaandam IIAlkm. Heiioo 08 T C. S. B. III—Egmond 2—6 Ted III—Be Quick 5—3 Rood-Zwart IIDe Algemeen© I 6—2 Bridge. Zaterdagavond had in Concordia een bridgewedstrijd plaats, georganiseerd door de heeren Deutekom, die alles keu rig hadden voorbereid. Ondanks de af wezigheid van een aantal Warmenhui- zen en Alkmaarsche paren, waren er toch nog 92 deelnemers, die speelden in 3 groepen van 8, 8 en 7 tafels. De geheele wedstrijd verliep vlot en zeer rustig, wat het spelen voor allen tot een genoegen maakte. Voor de eerste maal speelde een dame uit War- menhuizen in een wedstrijd buite- haar gemeente mee en met succes. Zij werd nummer één in de even-lijn van groep C. De heeren Malinkotte en Kuiper zorg de voor een nauwkeurige administratie, zoodat spoedig na afloop de uitslag kon worden bekend gemaakt. Deze luidde als volgt: Groep A. Oneven-Lijn 8 paren: 1. de heeren W. Hoogeboom en J. Lakenstein te Warmenhuizen 18)4 p.; 2. de heeren A. de Groot en H. G. Rijs te Warmenhui zen 32 p. Groep A. Even-Lijn 8 paren: 1. de hee ren C. Blom en J. Leek te Bergen 25)4 p.: 2. de heeren G. en J. Deutekom te Noordscharwoude met 31 p. 5570 sc. p.)de heer en mevr. Mr. C. P. Eecen te Oudkarspel werden drie met 31 p. en 4420 sc. p. Zij kregen den extraprijs voor het beste gemengde paar na de prijswinnaars. Groep B. Oneven-Lijn 8 paren: 1. de heeren P. Slot en D. Boeder te Oterleek 23 p.; 2. de heeren D. F. C. F. v. d. Heu vel en J. D. Buis te Ursem 29 p. Groep B. Even-Lijn 8 paren: 1. de hee ren C. Stoop en A. Bruin te Noordschar woude 19 p.; 2. de heeren P. Nicolaï en F. Hoogeboom te Warmenhuizen 34 p. Groep C. Oneven-Lijn 7 paren: 1. de heeren H. v. d. Molen en J. Groot te Warmenhuizen 20 p.; 2. de heeren T. Neefjes en J. Deen te Obdam 24 p. Groep C. Even-Lijn 7 paren: 1. Mej. Kemper en de heer P. Quant te Warmen huizen 19)4 p.2. de heeren A. de Groot en D. Wester te Obdam 22 p. Aan deze paren (de nummers 1 en 2 in elke lijn) werden aan 't slot door den heer J. Deutekom prijzen uitgereikt. Biljarten. De wedstrijden over 3 banden om het kam pioenschap van Nederland, hadden het vol gende resultaat (Robijns, de sterkste, deed niet mee!); A. Sengers 5 250 367 5 0.681 C. B. Koopmans 3 240 419 7 0.570 J. Drukker 3 222 403 5 0.550 C. Visser 2 214 427 6 0.501 L Visser 2 195 422 4 0.462 W. L. Penning 0 189 442 5 0.427 L. Visser en W. L. H. Penning degradeeren naar de 2e klasse. Te Boedapest vloog een biljartbal uit een cafévenster, sloeg door een ruit in de veran da van een huis daarnaast, verbrijzelde een kostbare vaas, en joeg daarmee een kat den schrik op het lijf. Het dier rende een bran dend spiritustoestel om: de geheele veranda vloog in brand en een vrouw, die het zag, kreeg van schrik een hartverlamming en overleed. Zij had een oud testament vergeten te wijzigen en daardoor bleef haar klein dochter, die haar tot het laatst liefderijk had verzorgd en die zij tot haar universeele erf gename had willen maken, zonder een cent achter. De verloofde van het jonge meisje verbrak de verloving, omdat haar geld nu aan ande ren kwam en hem niet meer uit de schulden kon halen. Dit alles tengevolge van een te forsche massée! Wielrennen. WEDSTRIJDEN A. S. V. VICTRIX. De „A. S. V. Victr-x" hield gisteren een bandicap-spiint over 500 M. De uitslag was: 1. D. Braak; 2. N. Ket. Afd. serie rijders- 1. J. Pronk; 2. C. Slijderink; 3. P. Evers; 4. P. Hoogland; 5. F. Eial. Totaal resultaat van de series 5001000 1000—300—500 Meter; 1. J. Pronk, 24 p 2. P. Hoogland, 15 p.; 3. C. Slijderink, 9 p.; 4. P. Evers, 8 p.; 5. Fial, 7 p.; 6. L. Prins, 4 p.; 7. J Min, 3 p WIELERCLUB „ALCMARIA". Een mooie prestatie leverden 8 Alcmaria- renners, door zich in een door de renvereeni- ging D. T. S. Zaandam uitgeschreven vaar- digheidsrit over 80 K M., waaraan pl.m 140 renners deelnamen, te plaatsen binnen den daarvoor vastgestelden tijd, waarvoor -ij een medaille ontvingen De namen der ren ners in volgorde hunner binnenkomst zijn: G. Oukes, H. Smith, R. de Beurs, H. Stroombergen, A. Zuidam, F. de Haan en P. Pranger. De trainingsritten ondervonden hier echter niet den minsten hinder van. De uitslagen zijn: A-klasse 9 K.M.: 1. P. Joon; 2. B. Martin; 3. C. Joon; 4. W. Wouters (gevallen). B-klasse 9 K.M.: 1. J. Hollen-beek; 2. K Kusch; 3. J. Mulder. C-klassc 9 K.M.: 1. J. Neef; 2. J. Struis; 3. Lenaards. Extra klasse 9 K.M.: 1. J. van Wonderen; 2. J. Beentjes; 3. Prins. Wandelen. SUCCES VAN DEN HEER DE VET. Het Wandelcomité Noordholland hield gister te Haarlem een marsch over 30 K-M. Er namen ongeveer 1000 personen aan deel. 't Is wel opmerkelijk, dat de heer C. M. de Vet als eenig Alkmaarder heeft deelge nomen aan dezen marsch, en hiermee een mooie verzilverde medaille verdiende. De Vet is 42 jaar en heeft zich laten in schrijven voor nog drie afstandmarschen, waaronder de 4daagsche. HALTER-LEDEN WANDELEN. Zondag j.1. werd door eenige damesleden der gymnastiekvereeniging „De Halter" een K. N. G. V. afstandsmarsch van 20 K-M. ge- loopen. De route was als volgt: Groote Kerk, langs het Noordhollandsdli Kanaal tot Schrorldam, richting Schoorl, waar ongeveer een half uur werd gepau zeerd en geheel opgefrischt w^rd de marsch via Bergen langs den Bergerweg naar Alk maar voortgezet. De marsch ving aan om ongeveer 8.15 uur en werd zonder uitvallers om 11.45 beëindigd'. Een mooie prestatie voor de dames om 20 K.M. in ongeveer 3 uur te loopen. Postduiven. Zondag 22 April 1934 had weer de eerste wedvlucht voor oude duiven in dit seizoen plaats. Deze vlucht verliep zeer snel. Immers de eerste 25 duiven werden in den tijd van ruim 3 minuten geconstateerd. De duiven werden vanuit Bergen op Zoom om 8 uur met gunstigen wind in vrijheid gesteld. De aankomst was als volgt: 1. J. Dekker 9.34.24 2. idem 9.34.51 3. idem 9.35.17 4. idem 9.35.32 5. J. Huiberts Jr. 9.35.32 6. J. Veel 9.35.41 7. J. v. d. Idsert 9.35.55 8. J. Huiberts Jr. 9.36.00 9. Tijdeman 9.36.01 10. J. Dekker 9.36.10 11. Tijdeman 9.36.28 12. J. Huiberts Jzn. 9.36.30 13. J. v. d. Idsert 9.36.34 14. Tijdeman 9.36.48 15. C. Pau lussen 9.36.49 16. G. Hijmans 9.37.02 17. J. v. d. Idsert 9.37.03 18. J. Dekker 9.37.02 19. H. Pel 9.37.19 20. G. Hijmans 9.37.20 21. Tijdeman 9.37.21 22. G. Hijmans 9.37.47 23. J. Dekker 9.37.48 24. G. Hijmans 9.37.51 25. H. Pel 9.38.00 Een zilveren medaille werd gewonnen met de eerste duif door J. Dekker. Dezelfde kwam in het bezit van een eereprijs voor de eerste aangetoonde duif met nr. 2. *De raad dezer gemeente kwam Zater dagmorgen in spoedeischende vergade ring bijeen. Behandeld werd de overname van het Gem. Electriciteitsbedrijf door het Prov. Bedrijf, waarover in de vorige raadsver gadering al breedvoerige besprekingen zijn gehouden en men besloot het voor stel aan te houden, omdat aan den ad ministrateur-lijn werker geen voldoende zekerheid werd geboden na de over dracht. In antwoord op het naar aanleiding van die vergadering gezonden schrijven aan het P. E. N. was een schrijven ont vangen, waarin werd medegedeeld, dat men bij het P. E. N. niet tot verdere con cessies ten opzichte van den functiona ris bereid was. Te Dirkshorn was reeds een andere ambtenaar aangesteld en kon de heer Dekker, de adm. lijnwerker, te Waar land zijn betrekking nog aannemen en zou hem gedurende de acht jaar, die hij daar recht op had, tot aan zijn wacht geld worden betaald. Uit de besprekingen welke werden ge voerd, kon men opmaken, dat de heeren raadsleden zich er toch eigenlijk niet al best mee konden vereenigen, dat den ambtenaar zoo weinig zekerheid werd gegeven, doch tenslotte werd het ge meentebelang boven het persoonlijk be lang van den administra eur-lijnwerker gesteld en oordeelde men, dat de ge meente er voordeel bij zou behalen, als het bedrijf aan het P. E. N. werd over gedragen. Toen de raad daartoe besloten had kwam de voorzitter met de verrassende mededeeling, dat het hem genoegen deed, dat tot de overdrachi was beslo ten, want dat hem bekend was, dat, als men het bedrijf niet vrijwillig zou heb ben overgedragen, het P. E. N. het vol gend jaar toch met dwingende bepalin gen zou zijn gekomen, daar dan het con tract was afgeloopen en men niets an ders had kunnen doen dan het bedrijf overgeven en zouden de voorwaarden wel eens slechter kunnen zijn De administrateur-lijnwerker werd vervolgens eervol ontslagen, waarna bij de rondvraag de heer K. Doekes ter spra ke bracht, dat er eenigen tijd geleden naar aanleiding van eenige adressen van de arbeidersorganisatie^ een schrij ven naar den minister is gegaan om trent kolentoeslag en huurtoeslag en vroeg spr. naar de resultaten van deze briefwisseling. De voorzitter antwoord de echter, dat geen antwoord was ont vangen en er zal het volgend seizoen eerder met een dergelijk verzoek bij den minister worden aangeklopt, daar het nu eigenlijk te laat was gebeurd. Ook de befaamde baggerregeling, waar elk plattelandsgemeentebestuur tegen op komt kwam hie rter sprake en de raadseleden waren het er unaniem over eens dat het onmogelijke van de arbei ders werd verlangd. De heer D. Doekes deelde mede, dat een arbeider zich reeds over den kop heeft gewerkt met het baggeren. Dat kan toch niet in de bedoe ling liggen. De burgemeester antwoordde, dat men bij de leiding en het controle-orgaan van het standpunt uitgaat, dat ei eigenlijk 8 uur per dag moet worden gewerkt in de werkverschaffing. Alleen in West friesland bij de baggerregeling is dat niet het geval. Als het dus onmogelijk wordt geoordeeld, kan men in Den Haag deze regeling wel eens niet beschikt achten voor de werkverschaffing en wat moet men dan? In de vergadering van de 50 Westfrie- sche gemeenten zal over deze zaak wor den gesproken en deze organisatie was volgens de voorzitter het juiste adres om deze zaak te onderzoeken. SIMON DE WIT. f Naar wij vernemen, is te Zaandam op 82- jarigen leeftijd de heer Simon de Wit over leden, de stichter van het grootbedrijf in ons land zijn winkels heeft, ten getale van meer dan 100. De heer de Wit werd in Wormerveer ge boren. Van klein af is hij zijn zaken begon nen, maar door groote volharding en vlijt heeft hij ze gemaakt tot grooten bloei. De begrafenis heeft Donderdagmiddag plaats op de Algemeene Begraafplaats te Zaandam. DE KWESTIE V A R A.-ZWERTBROEK De oud-secretaris van de Vara heeft van den rechtskundige dier vereeniging de mededeeling ontvangen, dat het Vara-bestuur niet wenscht in te gaan op de brieven van den heer Zwertbroek, waarin deze haar vraagt, op welke gron den zijn ontslag, alsmede de directe in houding van zijn 6alaris, door het Vara- bestuur gerechtvaardigd moet worden gemaakt. De heer Zwertbroek zal der halve genoodzaakt zijn, tegen de Vara te procedeeren, ten einde te trachten met hem, naar zijn opvatting toekomende te verkrijgen. De advocaat van de Vara is mr. Van der Goes van aters, te Heerlen, die van den heer Zwertbroek mr. J. E. W. Duys, te Den Haag. VEREENIGING VAN BELASTING BETALERS OPGERICHT. Gister is te Amsterdam opgericht de Nederlandsche vereeniging van belas tingbetalers gevestigd 'e Utrecht. Het doel der vereeniging is de bevordering in de meest uitgebreide beteekenis van he+ woord van de rechten en belangen der belastingbetalers. SLECHT BEHEER. 30.000 verduisterd. De justitie te Leeuwardm heeft aan gehouden een vroegeren secretaris-ont vanger van een achttal waterschappen in Friesland, te Bergum woonachtig, oa. verdacht van verduistering van ruim 30 000, ten nt deele van de water schappen Eernewoude, Nijegasterfennen en Eestrum. De verdachte is in het Huis van Bewaring opgesloten. OUD-MINISTER VERSCHUUR. Bij K.B. is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw mr. T. J. Verschuur, oud-minister van economische za ken te Den Haag. DE HEER BAARS WAS GEDWONGEN ONTSLAG TE NEMEN. De raad van toezicht van de stichting Al gemeene Nederlandsche Fascistenbond meldt ons: Uitlatingen van den heer Baars in ver schillende openbare bijeenkomsten gedaan, welke in strijd met de waarheid een valsch beeld van zijn uittreden geven, nopen ons tot de volgende verklaring: De ontwikkeling van den A.N.F.B., in 'e- gaal principieele richting had reeds maanden in de beweging het besef doen rijpen, dat J. A. Baars als leider moest aftreden. Zijn besluit om heen te gaan beteekent dan ook niets anders dan de erkenning dat het over- groote gedeelte van de leden in hem geen vertrouwen meer heeft. Wanneer hij niet vrij willig zou zijn heengegaan zou de raad van toezicht genoopt zijn geweest hem ontslag te geven. In medische kringen breekt men zich nog steeds het hoofd om een goede oplossing te vinden voor het uit elkaar houden van kleine kindertjes, die immers, behalve door de moe der wellicht, niet van elkaar te onderscheiden zijn. In het ziekenhuis van Saskatchewan heeft men het probleem opgelost door van alle pasgeborenen een voetafdruk te nemen, hierbij uitgaande van het standpunt, dat zoo wel hand- als voetafdruk van elk individu verschillen. Dezer dagen heeft zich evenwel een merk waardig geval voorgedaan. Een verpleegster, die bezig was de kindertjes te baden van een moeder en dochter, die beiden vrijwel gelijk tijdig waren bevallen, heeft deze niet secuur uit elkaar gehouden. Daar bestond immers geen noodzakelijkheid voor, omdat de voetaf drukken uitkomst konden geven. Bij vergelijk bleken deze echter gelijk te zijn, zoodat nu niemand weet wie van de twee babies de oom en wie het neefje is. LOONEN IN VEENBEDRIJF. Qedeeltelijke overeenstemming. Tusschen de vervenersorganisatie te Em- mer-Erfscheidenveen en de nationale land- en veenarbeidersbonden is overeenstemming be reikt over het contract voor het veenbedrijf voor 1934/,935. Op verzoek van de veenarbei dersbonden hebben de verveners nog enkele verbeteringen betreffende het persturfmaken en het baggeren in het contract aangebracht Te Roswinkel blijven de loonen gehand haafd, met uitzondering van het persturf- droogmaken. Daaromtrent wenschen de ver veners aansluiting bij Emmer-Erfscheiden- veen, wat een kleine verlaging beteekent. Te Bargercompascuum blijven de ver veners nog weigeren om met de arbeiders be sprekingen te voeren, terwijl de Bargeroos- terveer de besprekingen opgeschort zijn, aan gezien men daar zich nog niet voldoende de beteekenis heeft gerealiseerd, die de rege ringsmaatregelen voor het geheele bedrijf hebben. HET VISSCHERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN. Na de verschijning van het rapport der Staatscommissie-Rijkens is niets meer ver nomen over eenige poging om te komen tot verheffing van het visscherijbedrijf te IJmui- den. De burgemeester van Velsen, die her haalde malen getracht heeft door samenwer king van de betrokkenen tot een resultaat te komen en die in 1932 een voorstel aan de regeering heeft gedaan, heeft zich er nu op nieuw voorgespannen. Hij heeft zich tot den minister-president, de ministers van economi sche zaken, sociale zaken, justitie, defensie, waterstaat en buitenlandsche zaken en tot de organisaties van reeders, vischhandelaren en werknemers gewend met een uitvoerig stuk waarin hij een plan tot samenwerking aan de hand doet. Hij wijst r o.a. op, dat het volgende ge daan worden: het survey-klaarmaken van de nog geschikte opgelegde treilers bij wijze van werkverschaffing; werkverruiming door het naar zee zenden van treilers in bruikleen afgestaan aan de bemanning met overheids steun of garantie in loon of besomming (in teresse daarbij van den reeder?); oprichting eener vischconserven-fabriektot standko- ming eener onderlinge scheepsassurantierege- ling, het maken van een regeling, waardoor tegelijk niet te veel schepen binnenkomen; verbetering van het distributie-apparaat in het binnenland (organisatie van kleine visch handelaren en vischventers)het instellen van toezicht op het in beteren staat brengen van de vischruimen; rationeele doorvoering der Nederlandsche contingenteering; verbete ring der certificatenregeling, enz. „DE TOONEELSPIEGEL". Het April-nummer van de „Tooneelspiegel" maakt een bijzonder levendigen indruk met tal van interessante artikelen en foto's. Hans van Loon schrijft bij een merkwaardige foto over: „La grande diseuse Marianne Oswald" J. C. Fraenkel constateert, dat de Italiaansche Opera weer zich zelf kan zijn. Var. C. A. Schilp is een critische dialoog getiteld: „De Jantjes in zwait en wit". Han G. Hoekstra interviewde den leider van het jonge Hol- landsche Mogroby ballet. Verder bevat het nummer artikelen en beschouwingen over en van Ben van Eysselstein, Piet Beishuizen. Simon Koster, Betsy Ranucci Beekman, S. de Vries Jr., Henri A. van Eysden, enz. enz De Pelikaan (uitreis) arriveerde te Bandoeng,- de Oehoe (uitreis) te Cairo, de Snip (thuisreis) kwam Zondag te Djask. Verwacht wordt, aldus De Crt., dat de plannen voor het maken van een vlieg veld te Deventer nu binnen afzienbaren tijd hun beslag zullen krijgen. Het ligt in de bedoeling, de Bolwerksheide, het terrein aan de Geldersche zijde van den IJsel, in te richten voor vliegveld. Het terrein is pl.m. 36 H.A. groot, doch moet nog geheel geëgaliseerd worden. Voorts zal dat terrein moeten bezitten een depot van allerlei gereedschappen en materi aal voor de vliegers. De aanlegkosten worden begroot op 30.000, waartoe het rijk zeer waar schijnlijk 10.000 zal bijdragen. De jaar- lijksche kosten voor de gemeentiT^ komen op ongeveer 2000. De uto° U(H van het werk geschiedt in werkve fing. Binnenkort verwacht men de sing van B. en YV., en de behana van een eventueel voorstel in den De raad der gemeente Texel heeft u,i tot den aanleg van een vliegveld in d? °tfJ der Eierland. De werkzaamheden zulil P01- den uitgevoerd in werkverschaffing onrin w»r. gelijksche leiding van de Nederlandschu5' demaatschappij.le Hej. INKRIMPING VEESTAPEl^^ Door de crisis-rundveecentrale zal genheid worden geboden aan haar te f"8, ren le. runderen, welke voor de eerste drachtig zijn en klamtrekken. ma«' 2e. versch afgekalfde vaarzen en Ua. met normale melkgift; te Alkmaar Maandag, 7 Mei 1934, 8-10, v.m. bii doorbraak; te Purmerend op Dinsdag s u 1934, 8-10 v.m. a.d. fruitveiling ve^? te Schagen op Woensdag 9 Mei 1934 Ti abattoir marktplein veemarkt. De kaarten voor aangifte tot levering m-v ten uiterlijk 30 April ten kantore crisis-rundveecentrale zijn ontvangen. De prijzen zijn als volgt: In klasse A plus 32 cent per K.G. ]evei gewicht; klasse A 28; klasse B 32; klasse 18. Van de dieren in klasse C-min wor<Jett <je prijzen per stuk bepaald. De klasse drachtige runderen is dus ver, vangen door runderen, welke voor de eerste maai drachtig zijn en klamtrekken. De overige condities als de voorafgaande week. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 23 April 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij. zen als volgt: 45 Vette koeien 130-/2$ handel redelijk; 8 Vette kalveren f 30» 50, per K.G. 60—80 cent; 194 Nuchters kalevren (slacht) 4—16; 183 Vette varkens (zware) per K.G. 35—40 ei Han- del vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 23 April 300 K.G. Uien: gele 2 en grove 2.20 per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 23 April 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer.' prijzen als volgt:542 Vette koeien, les. 62 cent, 2e s. 50—54 cent, 3e kw. 40-& cent en mindere soorten 34—38 ct. per KG- slachtgewicht; 110 Melk- en kalikoeia 150—220; 148 Vette kalveren, \t kw. 5256 cent, 2e kw. 44—50 cent, 3e kw. 30—42 cent per K.G., levend gewicht; 121 Nuchtere kalveren 2.506; 67 Schapen 16—20; 725 Varkens, vleeschvarkens 90—110 K.G. 4243 cent, zware varkens 4142 cent, vette varkens 4041 cent pa K.G. slachtgewicht; 45 Paarden 60- 100. WARMENHUIZEN, 21 April 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Roode kool le s. 11.80, 2es. 1 Gele kool les2.604.10, 2e s. 2.50; Deensche witte kool le s. 3.303.50; Drielingen (uien) 0.80; Uien 1.30. Aanvoer: 69300 K.G. Roode kool; 10100 K.G. Gele kool; 5000 K.G. Deensche witte kool en 775 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 21 April '34, 4500 K.G. Uien: uien 1.30—1.50, drie lingen 0.80, grove 1.60—1,80; 170Ö K.G. Peen 3.5O-/ 3.90, kleine Peen 1.10; 62300 K.G. Roode kool 1- 2.60; 31500 K.G. Gele kool 2.60- 4.70; 32500 K.G. Deensche witte kool 3-ƒ 4.80, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 20 April 1934. Veilingver- „De Zaanstreek". Sla 20—50 cent per kist; Andijvie 50—62 cent per kist; Peen 12—14 cent per bos; Bloemkool 18—22 ct. per st» Pieterselie 711 cent per bos; Selderie J*" 7 cent per bos; Prei 5—8 ct. per bos; M' stelen 1.50—3 40 per 100 bos; Cik#* nen 2—2.10 per 100; Rabarber 5— cent per bos; Spinazie 10—20 ct. per klöJJe kist, 8 pondPostelein 40—70 cent per kist; Roode kool 5/4—6)4 cent per stux, Gele kool 11)4—12 cent per stuk; Br. lof —5)4 ct. per pond; Radijs 2—4 ct. per W» De burgemeester „Nu. Pleterse. als lk nu mijn toe spraak en jouw onthulling nog een paar keei n- ?t, gelooi ik wel, dat lk voor de plecbtigheio m <e- reed zal zljn.t (Humorist,),

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10