Agenda L'Binnenland £ucfUaaatt Jnq^ionden Stukken £aatslc A Weec&edcftt Neem 'n "AKKERTJE" 'fawittciaot 'flieuws WEDEROM EEN PARIJSCH SCHANDAAL, Opheldering gewenscht. Land- en Tuinbouw. Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier. Belangrijke Voorjaarsvergadering. Nu of nooit een Parker Vulpenhouder VAN PUTTEN OORTNIEIJER, PAYGLOP uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Gevalle kou, Griep, Influenza. DE VLUCHT VAN DILLINGER. Strenge maatregelen. URSEM. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Donker Parijs (sens.) Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Een schuldige vrouw (sens.), hoofdrollen Nancy Carroll en Cary Grant; extra-nummer voetbalwedstrijd HollandIerland. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer S. O. S. Ijsberg (sens. dram.) Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, des avonds half 8, hoofdnummer Vluchtelin gen (rom.), hoofdrollen Ida Wüst, Eugen Klöpfer, Hans Albers en Katne von Nagy. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 25 April. 8 uur, groote zaal Harmonie en niet in de dancing, ds. H. de Jonge voor de Bellamy- beweging; declamatie. 8.30 uur, Harmonie, psychometrische seance, mevr. v. d. BosTeunissen. Donderdag 26 April. 8 uur, geref. kerk, Oudegracht, concert chr. muziekvereen. Soli Deo Gloria. De gestorte gelden bij de in moeilijk heden geraakte „Banc des Coöperatives" te Parijs zouden volgens een mededee^ ling van den minister van financiën 345 millioen frs bedragen. Van dit bedrag zbu slechts een betrekkelijk klein ge deelte te redden zijn! In politieke krin gen verluidt, dat het onderzoek zou hebben geleid tot ontdekking van een groot schandaal, waarbij vele parlemen tariërs betrokken zouden zijn. Volgens het „Journal" zouden millioenen der ge storte gelden hebben gediend tot de fi nanciering van socialistische candida- turen bij de Kamerverkiezingen van 1932. Andere bedragen zouden op aanbe veling van linksche politici in twijfel achtige ondernemingen zijn gestoken. KNOEIERIJ MET LEVERING VAN TARWE. Twee arrestaties. Maandag is de graanhandelaar O. te Wieldrecht (Dubbeldam) aangehouden, die verdacht wordt van valschheid in geschrifte en oplichting. Volgens de voorschriften van de crisis-graan-centrale wordt de tarwe ver deeld in z.g. vita tarwe en overschot. O. was belast met de levering van vita tarwe aan bakkers en andere meelhandelaren. In samen werking met den molenaar O. te Oud-Beier land zou hij het overschot door de vita tarwe hebben laten malen en zich op deze wijze ten nadeele van het rijk bevoordeeld hebben met ongeveer tien gulden per honderd kilo. In totaal zou het rijk voor 50 a 70.000 gulden zijn benadeeld. Ook de molenaar O. is aangehouden. Voorts is gebleken, dat de staten, welke hij voor de meelcentrale in Den Haag moest bijhouden, waren vervalscht. Beide mannen zijn in het huis van bewa ring' te Dordrecht opgesloten. KORTE BERICHTEN. Zondagavond laat is op de spoorbaan bij de halte Laan van Nieuw Oost-Indië te Den Haag een ongeveer 60-jarige rijksboek houder uit Rotterdam door een trein overre den en gedood. Te Bennekom is in den ouderdom van bijna 82 jaar overleden de gep. generaal- majoor J. M. van Stein Callenfels. Halen herdenkt de burgemeester van Arnhem, mr. S. J. R. de Monchy den dag, waarop hij 12M jaar geleden in functie trad als burgemeester dezer gemeente. In den ouderdom van 78 jaar is te Den Haag overleden de heer M. G. de Bloeme, oud-directeur van den postchèque- en giro dienst, ridder in de orde van den Ned. Leeuw, commandeur in de orde van Oranje-Nassau In de ondergrondsche werken van de Staatsmijn Wilhelmina is de 30-jarige hulpopzichter Hupperts onder vallend ge steente geraakt en gedood. De ongelukkige was gehuwd en laat twee kinderen na. De najaarsbeurs te Utrecht is bepaald op 11 tot en met 20 Sept. 1934. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rijstvogel is op uitreis te Singapore ge land. Morgen zal de Havik van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning zal be staan uit: J. J. Hondong, eerste bestuurder, H. Fuchs, tweede, W. H. v. d. Smagt, radio telegrafist en F. Naber, werktuigkundige. De Snip (thuisreis) kwam gister te Caïro, de Oehoe (uitreis) landde te Jodhpur. (Buiten veraniwoordeliikhetd van de Redactie. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de 'edadie er mede instemt I EIK EN LINDEN CONTRA DE GEMEENTE ALKMAAR. Mijnheer de Redacteur, Ik vind het werkelijk prachtig, dat deze kwestie weer eens ter sprake komt, vooral omdat de patroon van „Eik en Linden" op bepaalde dingen op zijn recht staat. Hoe of het echter met de rechten van zijn ondergeschikten staat is niet zoo mooi. Er staat in de voorwaarden, dat bij eventueele werkzaamheden voor reke ning der gemeente door den patroon die het werk uitvoert, het contractloon moet worden betaald. Nu de heer Jansen zijn zoogenaamde rechten wil laten gelden op de gemeente Alkmaar en over die rechten spreekt, was het beter geweest, als hij eerst aan het personeel het rechtvaardig toeko mende contractloon had betaald, maar niet 15 k 20 procent er onder, zooals door hem betaald wordt. Mijn dank voor de plaatsing. JOH. v. ROON, Tuinstraat 9, Secr. Algemeene Nederlandsche Meubelm. Bond, afd. Alkmaar. TEXEL. (Maart). Geboren: Cornelis, z. van Cornelis Zutphen en Aagje Kooiman. Maria Cornelia Geertruida, d. van Nanning Kik kerten Geertruida Eelman. Anton Lau- rens, z. van Eliza Johannes Christiaan Schot en Helena Kwaak. Jannetje, d. v. Tijs Witte en Grietje Sul Albert Jan, zoon van Willem Vlas en Trijntje Cornelia Eelman. Aagje, d. van Labertus Bakker en Juliana Louise Emma Maria Wilhelmina de Ridder. Cornelia Maria, d. van Jan Smit en Petronella Johanna Kuip. Johan- na Josephina, d. van Frans Witte en Aga- tha Emma Maria Veeger. Cornelia Ger- berdina, d. van Carel Clemens Barhorst en Hillegonda Adriana Christina Zoetelief. Dirk, 2. van Dirk Bijl en Aartje Pleuntje van der Veer. Marietje, d. van Jacob Kuiter en Cornelia Jansje de Leeuw. Willemina, d. van Jan Oosterhof en War- lina Katharina Beijert. Biem, z. van Jan Brouwer en Neeltje van der Vis. Hendrik Willem, z. van Hendriku.' Jacobus Reij en Dieuwertje Theodora Smit. Tjeerd, z. van Wiibe Douma en Tannetje de Bloois. Ondertrouwd: Jacob Bakker en Cafharina Hoogerwerf. Jan Pranger en Trijntje Tuinder. Cornelis Kuiter en Leentje Kalf. De heer Joh. de Veer, voorzitter van de vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier, uit Schagen, bracht in zijn openingswoord den afgetreden minister van Sociale Zaken, mr. Verschuur, een woord van dank voor alles v/at hij ten behoeve van den landbouw heeft gedaan, daarbij de hoop uitsprekende, dat voor hem een algeheel herstel van zijn ge zondheid zal volgen. Medegedeeld werd, dat in plaats van den heer P. Stapel Gz. ae heer Joh. de Veer tot vertegenwoordiger in het Kon. Ned. Land- bouw-comité was aangewezen. Het bestuur wekte de waterschappen op om het voorbeeld van het „Heemraadschap Wieringen" te volgen en als lid toe te treden, aangezien op deze wijze het ideëele werk van de vereeniging gesteund kan worden Ook zuivelfabrieken verdienen als lid toe te treden. In overleg met Ir. Lienesch werd het on- gewenscht geoordeeld om op de Landbouw- winterschool economische vraagstukken te behandelen. Cursussen door de vereeniging van Oudleerlingen worden daarvoor wen- schelijker geacht. Aangezien de H. Mij. v. L. het vraagstuk executie in den landbouw in onderzoek heeft genomen, stelde het bestuur naar dit vraagstuk geen onderzoek in. Een commissie voor de bestudeering van het vraagstuk Alcoholbereiding uit suiker bieten, bestaande uit de heeren P. Bieman te Stompetoren, J. S. Visser te Santpoort en R. L. Wayboer te Anna Paulowna, werd inge steld. Als nieuwe leden der werktuigencommissie werden benoemd de heeren Ir. Lienesch te Schagen, A. J. Waiboer te Winkel, P. Bür- man te Stompetoren en K. Koster te Mid- woud. Voorts werd een commissie ingesteld om de regeeringsmaatregeien voor de Veefok kerij blijvend te besiudeeren. Door toenemende belangstelling in de melkcursussen werd het noodig de bijdrage daarvoor met 30 te verhoogen. Conrentra<ie wegbeheer. Uit de mededeelingen van de wegencom missie bleek, dat deze commissie gevoelt voor concentratie van het wegenbeheer bij het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Dit Lloogheemraadschap is tot medewerking bereid, met handhaving van hetgeen in de reglementen is bepaald. De Konalen-plannen Over de kanalenplannen deelde de com missie mede dat de volgende werken gereed kwamen De schutsluis te Kolhorn met vaste brug, toeleidingskanalen en aansluitende dijkvak ken werd voltooid. De vier grondduikers De ijzeren sluisdeuren en bewegingswerk en de bruggen over het kanaal Schagen-Kol- horn, bij Kolhorn, aan den Hemmerweg, aan den Meeldijk en aan den Burenweg, als mede twee bruggen naar landerijen, 7 dui kers en 2 keerschutten. Het kanaalvak met aarden baan van den provincialen weg tendeele met gewalste fun deering tusschen de tramweg Schagen - van Ewijcksluis en Kolhorn is in uitvoering. De door de Nederlandsche Spoorwegen aanbestede in de lijn Schagen-Helder gelegen spoorbrug over het kanaal met via duct over den provincialen weg is nagenoeg gereed. Het bestek voor de nog uit te voeren ka- naalwerken tusschen het Noord-Hollandsch kanaal en het in uitvoering zijnde vak is ge reed. De aanbesteding kan binnenkort wor den tegemoet gezien. Kanalen Omval-Huigendijk, Huigen dijk-Oudkarspel, Oudkarspel-Kol hor n en Huigendijk-Alkmaar. De plannen voor deze kanalen worden verder uitgewerkt, terwijl de terreinmetingen werden voortgezet. Het aankoopen van terreinen en de onder handelingen met de betrokken openbare lichamen en de Nedeilandsche Spoorwegen worden voorigezet. Het plan voor de Schutsluis bij Noord- Scharwoude is gereed. Werken te Rustenburg De keersluis, tevens onderbouw voor een basculebrug met bijkomende werken is in uitvoering. Het maken van den bovenbouw van de basculebrug met bijkomende werken is opgedragen. Het Kuil gr as. Dr. S c h e y deelde mede, dat over het kuilgras heel wat wordt geschreven. Spr was overtuigd, dat de zuivelbereiding met de kwestie te maken heeft, omdat door de fabriekmatige zuivelbereiding 't product niet meer spreekt tot >Jen melkproducent. Van dien kant wordt de zaak niet voldoende be keken, hoewel het hoofdproduct nog altijd de 40 plus kaas is, waarvoor groote afzet gebieden verloren gaan. In Spanje en Frank rijk probeert men dit product te maken, waar voor flinke Hollandsche krachten worden aan gesteld. Deze zullen trachten daar de moei lijkheden te overwinnen en Spanje heeft ge leerd, dat er wat te bereiken is als men zich tevreden stelt met een matig product. Wij moeten het dus zoeken in de prijsspecialiteit van het product, die er is, doch dan moet alles gedaan worden, de kwaliteit op peil te houden en te verbeteren. Wanneer wij teveel gras voeren, voeren wij een gistingsproduct, met rottings- en boterzuurbacteriën, van na deel voor de kwaliteit van de kaas. De boterzuurbacteriën veroorzaken in den zomer de knijpers en zijn dus gevaarlijk. In Zwitserland is het eenvoudig onmogelijk kaas te maken van melk, verkregen van kuil gras en daar is voor kaasmelk verkrijging het voederen met kuilgras verboden. Ook de Finsche methode levert evenals de Hollandsche kuilgrasmethode groot gevaar op. Spr. oordeelde, deze zijde van het kuilgras- vraagstuk ernstig onder de aandacht dient te worden genomen. Ir. Lienesch zeide, dat de mededeeling van dr. Schey overeenkomt met de genomen proef, die echter met slechts één kaas is ge nomen. Geschiedt de inkuiling'volgens de Finsche methode goed, dan zijn er gevaren, doch die acht hij niet zoo groot als dr. Schey. De maatregelen die de regeering neemt, gaan in de richting van het kuilvoer en dan is de Finsche methode beter dan de Hol'.ar'd- sche, al geeft hij toe, dat het gevaar voor de boterzuurbacteriën blijft bestaan. Dr. Schey merkte op, dat meerdere proeven zijn genomen, blijkens het officieele verslag. Z. i. staan de proeven reeds vast. Bedenkelijk oordeelde spr. het, dat de re geering drijft in de richting van kuilgras. De regeering mag niet in een richting drij ven, die gevaarlijk en ongewenscnt is en daarom moeten we een waarschuwende stem laten hooren. Hooiproeven. Ir. Lienesch deelde mede, dat door hem genomen proeven, hadden vastgesteld, dat veel eiwit in het hooi door hooibroei ver loren gaat. Ook was hem gebleken, dat maïs minder rijk aan eiwit is dan kuilgras. Over de kuilgras-proef bij deu heer Kramer Glijnis, wachtte hij nog een rapport uit Wageningen. Dr. Schey zeide nog, dat hij het gebruik van kuilgras in de koude jaargetijden niet geheel wilde tegengaan, doch alleen een waarschuwend woord wilde laten hooren om verder te gaan met dit gebruik. De voorzitter concludeerde, dat Je heeren niet zoo ver van elkander staan. Als plaats van de volgende vergadering werd Hoorn aangewezen. Na rapport door den heer Best werd de rekening 1933 in ontvangst en uitgaaf goed gekeurd op een bedrag van 2045,48 en de begrooting van 1934 in ontvangst en uitgaaf van 2222. De heer Ir. G. J. Lienesch rapporteerde over de alcoholfabricatie namens de bieten alcohol-commissie. Op dit belangrijk rap port komen wij in een afzonderlijk artikel terug. De voorzitter van de commissie de heer P. Biermann deelde vooraf mede, dat de commissie zoo objectief mogelijk had ge werkt. De commissie oordeelde dat de zaak zoo belangrijk was. dat getracht moet wor den daadwerkelijke resultaten te verkrijgen omdat voor den landbouw een krachtige steun gevonden kan worden in de alcoholfabricatie uit bieten, terwijl gebleken was. dat technisch de fabricatie van alcohol uit bieten zeer goed uitvoerbaar is. Na eenige bespreking werd besloten het rapport in druk te laten verschijnen; De heer D. de Boer juichte het rapport ten zeerste toe, omdat daardoor Hollands Noorderkwartier belangrijk werk had ver richt in de richting van haar doel. Dit vraagstuk, dat verband houdt met het streven om de grond zijn waarde te doen be houden, verdient ernstige beschouwing. De tijd zal komen, dat de waarde van den grond niet meer kan steunen op den steun van onze medeburgers. Economisch is er al les aan gelegen, dat aan het rapport door de regeering de noodige aandacht wordt ge schonken. Het mag niet ondergaan in den strijd van tegenstrijdige belangen. Spr. wil zich voor de zaak via het Kon. Ned. Landbouwcomité tot de regeering wen den en heeft de overtuiging, dat de zaak dan technisch economisch, met den steun van Prof. Minderhout te Wageningen, juist beke ken zal worden. Spr. achtte het verkeerd, dat het eerder in handen van belanghebbenden komt, die andere belangen hebben. Nederland raakt steeds meer op zich ze'f aangewezen en het rapport mag niet verdrir. ken in den belangenstrijd in ons land. De heer H. K. Koster gaf in overwe ging het rapport niet te publiceeren voor het oordeel van prof. Minderhout er over is g°- vraagd. De voorzitter zegde hiervan overwe ging door het bestuur toe en concludeerde, tegen sterk verlaagde prijzen. Nog enkele voorlaatste modellen en kleuren tegen spotprijzen. dat het rapport het bewijs had geleverd, dat een kleine vereeniging groot kan zijn. Hij bracht de commissie dank voor het verrichtte werk, dat in het belang van het geheele land was verricht. De heer P. B r m a n rapporteerde hier na namens de werktuigencommissie. Het ligt in de bedoeling van de commissie dit jaar eenige demonstraties te houden met gras- maaimachines met dubbele en enkele messen en andere werktuigen. Nadere mededeelingen zullen hierover worden gedaan. De heer E. K o s t e r vroeg of het mogelijk was een demonstratie te geven met de trans- formabele Jacobsladder. De heer Bürman zegde in de eerstvol gende vergadering bespreking daarvan in de commissie toe, evenals over het molbord Over het werk van de wegencommissie rapporteerde de secretaris, de heer C. No bel. Hierop werd gepauseerd tot 2 uur. (Ongecorrigeerd.) EERSTE KAMER-ZITTING. Enschedé-Lonneker één. Aan de orde is het wetsontwerp tot ver eeniging van de gemeenten Enschedé en Lon neker. De heer deVosvanSteenwijk be strijdt dit ontwerp, dat hij een onrecht noemt tegen Lonneker, omdat Enschedé zeer wel kan worden uitgebreid zonder annexatie. De heer S m e e n g e ondersteunt het adres van de Overijselsche Mij. van Land bouw, alwaaruit men mag concludeeren, dat de annexatie niet in het belang is van de landbouwende bevolking. Spr. hoopt, dat de minister deze kwestie nog eens zal over wegen. De heer HeerkensThijssenis voor stander van deze samenvoeging. Natuurlijk zullen er particuliere belangen worden ge schaad, doch dit is het geval met iedere grenswijziging. De heer Gelderman acht de gegeven oplossing de beste. Hij wijst erop, dat van de 16000 inwoners van Lonneker de helft woont in arbeiderscentra. De eigenlijke landbouwen de bevolking is dus niet zeer talrijk. Minister d e W i 1 d e zegt in het algemeen een tegenstander te zijn van annexaties. Hier betreft het echter een grenswijziging geboden door de omstandigheden en die zeer urgent is in verband met de omstandigheden, die sprker nader beschrijft. De minister noemt het onjuist een tegenstelling te maken tus schen de belangen van platteland en stad. De boerenbevolking van Lonneker heeft groot belang bij den bloei van Enschedé en het boe- renelement zal in de nieuwe gemeente beter tot zijn recht komen. Het ontwerp wordt goedgekeurd met 36 tegen 8 stemmen. Hierna wordt z.h.s. goed gekeurd het ontwerp tot wijziging van de grens tusschen Oud- en Nieuw-Beierland. De vergadering werd daarna gesloten. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Bij de voortzetting van de behandeling van de interpellatie-Kupers vervolgt minister Slotemaker de Bruïne zijn rede. Spr. verklaarde, dat noch de werklo zensteun noch de ambtenaarssalarissen tot sluitpost der begrooting worden ge maakt. Bij de te nemen maatregelen mocht niet op verwezenlijking van het 60 millioenplan worden gewacht Spr verklaarde beide moties te moeten af wijzen. De Kamer heeft een voorstel van de hee- Kupers om de stemming over de drie moties uit te stellen tot na de be handeling van het 60 rnillioen-welsont- werp, aangenomen met 83 tegen 6 stem men. Tegen stemden de heeren Ver vieren, Sneevliet en de vier commu neten. Spr. splitste zijn motie in twee moties zonder den inhou te wijzigen en stelde voor de stemming te doen geschieden n- behandeling van hei wersverrui in ngswetsóntwerp De heer de Visser (commzag geen reden voor uitstel van stemming over zijn motie. SPAANSCHE KABINET AFGETREDEN. Naar aanleiding van amnestie wet. Het geheele kabinet Lerroux heeft he denmiddag den president der Spaansche r< publiek zijn ontslag aangebolen. dat door den president is aanvaard Aan leiding tot het aftreden van het Spaan sche ministerie is het meeningsverschil tusschen het kabinet en den president over de amnestiewet. JULIUS MENKO t. In den afgeloopen nacht is te Weenen over leden de heer Julius Menko, een zeer bekend textielfabrikant. De overledene was de oud ste firmant van de firma N. J. Menko ie Enschede. HET WALTERSHAUSENER MOORDPROCES. Beklaagde Liebig vrijgesproken. Na een sensatie-proces, dat drie weken ge duurd heeft, heeft de rechtbank te Schwein- furt hedenmorgen den beklaagde in het Wal- tershausener moordproces, den chauffeur Karl Liebig, tegen wien 15 jaar gevangenis straf was geëischt, wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. In de toelichting op het vonnis verklaarde de rechtbank, dat de bewijsgronden onvol doende waren voor een veroordeeling, terwijl bovendien de verdenking blijft rusten op mevrouw Werther. naar waarnemingen, verricht in den morsen van 25 April. gen Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Laagste barometerstand 741,9 mM. te Blachsod. Verwachting, geldig tot den avond van 26 April: Matige tot krachtige zuidelijke tot weste. lijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken af en toe regen; iets zachter des nachts; latei weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie, gisteren over Groot-Britan- nië gelegen, blijft stationnair op de Noord- zee. Een nieuwe nadert in het westen en doet over Ierland de barometer reeds weer flink dalen. Het lage-drukgebied over Fin. land nam in beteekenis af. Geheel West- en Midden-Europa van IJsland tot Scan. dinavië en van Noord-Spanje tot Noord. Italië bevindt zich nog onder depressie invloed. Vrijwel overal is de lucht zwaar be wolkt of betrokken. Op tal van plaatsen viel in de afgeloopen 24 uur regen, vooral in Midden-Frankrijk. Behalve in Duitschland en Denemarken, waar het sinds gisteren nog iets warmer is geworden, is de temperatuur overal beneden de normale waarde. Ten on zent mag nog geen verandering worden ver wacht in het ongestadige weer van de laat ste dagen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7 4: uur licht op. De Amerikaansche regeering heeft gisteren de noodige wettelijke voorzie ningen getroffen, teneinde het de fede rale politie mogelijk te maken in geval len als dat van John Dillinger krachti ger te kunnen ingrijpen, doordat deze misdadigers thans nog onder de juris dictie der afzonderlijke staten vallen, waardoor de federale politie en justitie weinig vat op hen heeft. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL. PRFZFN. AMSTERDAM, 25 April 1934. Op ét heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonten en blauwen 4.505, eigenheimers 3.30 3.70; Bevelanders 3 60—4; Friesche Borgers 3.50—3.80 en Redstar 4.20— 4.50; Limburgsche Industrie 2.80— 3.10; Zeeuwsche industrie 3.253.50; Drentsche eigenheimers 33.50 en Duinzand 5—5.50, per H L. Malta's 16 —17 cènt per K G. Aanvoer 603 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 April 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer er. prijzen als volgt- 284 Vette kalveren, le kw. 5662 cent, 2e kw. 44—54 cent, 3e kw. 30—42 cent per K G. levend gewicht; 63 Nuchtere kalveren 36; 434 Varkens, vleeschvarkens, wecende van 90110 K 0. 42—43 cent, zware varkens 4142 cent en vette varkens 4041 cent per K G slacht- zwicht. Ter veemarkt waren heden 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken aatiprpvoerd. WAPMFNHUT7FN, 25 April 1934. Rfode knol le s 1—1.50. 2e s 1— f 1 10; Drielingen (uien)L 0.80; Uien 1 80. I Aanvoer: 26200 K.G. Roode kool en 725 K.G. Uien. KINDEREN VAN ONS VOLK. Voor de tweede opvoering van AntoflJ Coolen's Kinderen van ons Volk, welk tooneelspel gisteravond door het NieU® Schouwtooneel in ,,'t Gulden Vlies werd ten tooneele gebracht, bestond' zooals te verwachten was, groote be* langstelling, zoodat de zaal zoo goed a's uitverkocht was. De spelers werden hartelijk toege- juicht. -I Na afloop van een alhier 8eb°u^ bal kregen eenige jongelui ruz'e.,°f)h- een meisje, dat met zekeren J. D. uit u dam naar huis ging. D. kreeg van Jv der vechtersbazen eenige flinke °°r gen. Dit was voor een joiigeIïian je, Oterleek blijkbaar nog niet v°'"oe„ar- want hij achtervolgde het jeuf?di#?e P tje per fiets, waarop opnieuw een h gemeen ontstond. Inplaats van 111 aar meisje ging D. met een blauw oog huis. Proces-verbaal tegen den Ja schen Oterleeker volgde. BERGEN. Door het raadslid, den heer j- Das. is aan den raad de volgende niow gesteld: itfftü' „De Raad, van oordeel, dat Wj n woordige kosten van lcvensondern belangrijke verlaging van de l°(jne,'s werkverschaffing onverantwoord defl

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2