Alkmaarsche Courant 8 3 SENORITAS Holden! Zes en Dertigste hargini WOENSDAG 25 APRIL. Door toetreding tot het Wit-Gele Kruis En dat voor 'n Karei I! Karei I Senoritas Thans 3 cent Het is immers Karei I SCHOORL. PARIJS, (RADIO-PARIS) 1648 M ROME, 421 M. 8.05 Symphonie- In verband hiermede werd hiervoor een No. 97 1934 ProitiHciaal Tlieuws PROVINCIALE STATEN. Belangrijke besluiten genomen. Gistermorgen kwamen de Prov. Staten bijeen onder voorzitterschap van den commissaris der koningin. De heer Klaas de Vries werd als lid geïnstalleerd. De heer Kooiman (Ged. Staten) deelde mede, dat drie dagen geleden is inge komen een wijziging van het motor- en rijwielreglement. Spr. stelde voor, de nu voorgestelde wijziging van het provin ciale wegenreglement op grond hiervan aan te houden, omdat dit reglement geen andere bepalingen mag bevatten dan het motor -en rijwielreglement. Ged. Staten zullen dan in de volgende vergadering met de wijziging komen. Aldus werd besloten. Financiering prov. wegenfonds. Hierna kwam de voorgesteldo finan ciering van het provinciale wegenfonds aan de orde. De heer De Jong Schouwenburg (c.h.) bracht bij de bespreking van dit onder werp hulde aan den heer Kooiman voor zijn werk als Gedeputeerde. Spr. con stateerde met genoegen, dat het vermoe delijke batig slot eind 1934 ruim '1.100 000 zal zijn. Uitvoerig zette spr. uiteen, waarom hij het niet juist acht, dat de Staten zich met Januari 1935 voor eep zesjarig tijdvak aan een geheel ai- dere wijze van financiering zullen vastleggen. Hij wilde op de nu gevolgde wijze langzaam doorgaan en niet op uit gebreide schaal leenen. Spr. zou echter niet tegen stemmen, omdat in de voor dracht sprake is van „zoo noodig leenen"; hij verwachtte dat Ged. Staten inderdaad niet anders dan zoo noodig een leening zullen voorstellen. De heer Pothuis (s.d.) voelde veel voor de bezwaren van den heer De Jong Schouwenburg maar spr. zou in geen geval tot vertraging van de uitvoering van het wegenplan willen komen. De heer Kooiman (v.d.), lid van Ged. Staten, merkte op dat het niet juist zou zijn wat de heer De Jong Schouwenburg wil, nu reeds vast te stellen wat jaarlijks uit de gewone middelen in het wegen fonds zal worden gestort. Elk jaar kun nen de Staten onder het oog zier wat uit de gewone middelen noodig en ge- wenscht is. De voordracht werd zonder h.s. aan genomen. Aanleg kanalen Hoornhuis Zwaagdijk en Zwaagdijk Medemblik goedgekeurd. De voordracht om over te gaan tot aanleg van de kanalen Hoornhuis Zwaagdijk en ZwaagdijkMedemblik gaf den heer Asscher (v.b.) aanleiding tot de vraag, of de wijze waarop de uit voering wordt voorgesteld juist is. Spr. erkende dat vele handen hier werk kun nen vinden en zou dan ook niet zijn voor stopzetting van het plan; maar hij be treurde dat Ged. Staten den steun, dien de regeering, naar hij heeft gehoord, heeft aangeboden, hebben afgewezen. Er moet op dit terrein vooral samenwer king zijn. Spr. verwees naar het adres van de K. v. K. voor Westfriesland waarin het kanaal nu niet meer noodig wordt ge noemd, maar waarin enkele jaren gele den de aanleg van dit kanaal verdedigd werd En wanneer het nu wel geschiedt, wil men de kosten brengen op rekening van het crediet voor werkverruiming. De heer Van de Walle (s.d.) meende dat de Kamers van Koophandel beter zouden doen zich te bemoeien met de za ken, waarvoor ze zijn ingesteld. De heer Kooiman (Ged. Staten) be treurde het, dat hij in die functie voor het laatst sprekende, de onvriendelijk heden, die de heer Asscher Ged. Staten heeft meenen te moeten toevoegen, moet beantwoorden. De heer Asscher was niet juist ingelicht, hetgeen spr. nader uit eenzette. Ged. Staten hebben herhaalde •lijk besprekingen met de regeeringsverte- genwoordigers over samenwerking ge had en zij hebben hunnerzijds alle me dewerking verleend. Maar het aanbod van de regeering kon niet worden aan vaard. Tegenover het afwijzende advies van de K. v. K. voor Westfriesland staat de enthousiaste brief van de gemeente Hoorn, die n b. betalen moet Er is een zekere strijd tusschen de gemeenten in Westfriesland om het kanaal langs huis te krijgen. Men heeft er zelfs wat voor over. De voordracht werd hierna z.h.s. aan genomen. Waterwingebieden tariefsver laging P. W. N. en coupon- belasting. Vervolgens kwam aan de orde de voordracht inzake het beheer der^ water wingebieden en det me 1 Jan 1935 in te vooren tariefverlaging van 't PW.N. Na een toelichting van den heer Bruch (ar., lil van Ged. Staten) werd de voordracht aangenomen. Eveneens werd aangenomen de voor dracht inzake verhaal van couponbe lasting. Voorziening in de vacature Kooiman als Gedeputeerde. Aan de orde was hierna de verkiezing van een lid van Ged. Staten in de vaca ture Kooiman. De voorzitter zei dat de Staten binnen twee maanden na het aftreden in een vacature van Ged Staten voorzien moe ten. In deze vergadering kan die voor ziening geschieden omdat er een vaca ture is door de schriftelijke ontslagaan vrage van den heer Kooiman. De heer Guépin was van meening dat er nog geen vacature is. De heer Polak (s.d.) meende dat de op merking van den heer Guépin van groote beteekenis is daar de heer Kooiman eerst op 30 dezer aftreedt. Daarom zou spr. gaarne een nadere verklaring van Ged. Staten hooren. De voorzitter bestreed deze opvatting met een vergelijking met de burgemees tersbenoemingen. Er kan een Gedepu teerde worden benoemd met ingang van 1 Mei. De heer Kooiman merkte op dat het voorschrift dat er zes Gedeputeerden moeten zijn, de situatie opent dat er a'- tijd een ruimte kan wezen tusschen af treden en optreden. Het openvallen waarvan de wet spreekt, behoeft niet altijd te beteekenen dat er een onbezette zetel moet zijn, het openvallen gaat in op den dag van indiening van het ont slag. Spr. heeft zijn ontslag met 30 April ingediend omdat hij deze voordrachten nog heeft willen verdedigen. Maar nu biedt hij dan schriftelijk zijn ontslag bij den voorzitter in, ingaande 24 April om één uur. De heer Polak meende dat deze be noeming toch niet kan geschieden om dat zij niet kan plaats hebben in dezelf de vergadering waarin het ontslag is ingediend. De voorzitter merkte op dat door de schriftelijke indiening van het ontslag ter bevestiging van den vroegeren brief van den heer Kooiman, alle moeilijk heden van de baan zijn. Mr. M. Slingenberg gekozen. Hierna volgde de stem *ing. Er werden uitgebracht 62 stemmen waarvan 55 op mr. M. Slingenberg, 1 op den heer Seegers, vijf blanco en 1 ongel dig. Zoodat mr. Slingenberg gekozen is FEDERATIE ENKHUIZEN VAN DEN BOND VAN STAATSPENSIONNEERING. De Federatie „Enkhuizen" van den Bond voor Staatspnsionneering heeit Zondag haar voorjaarsvergadering gehouden in café ten Heuvel Brouwer te Hoorn onder leiding van den heer U. J. Dorhout. De voorzitter heette de afgevaardigdn op deze goed bezochte vergadering welkom en deed mededeeling van het werken van de zoo genaamde Pers. Commissie, door de algem. vr gadering ingesteld. Tot bestui bestuursleden werden herkozen de hee- ren U. G. Dorhout te Hoorn; A. Zwaan te Venhuizen en A. v. d. Heide te Blokker, die allen hun functie opnieuw aanvaardden. Uit het keurige gestylèerde en uitvoerige jaarverslag van den secretaris, den heer Kaastra blijkt, dat momenteel bij de Federa tie zijn aangesloten 29 afdeelingen met totaal 4181 leden. Verder releveerde het ver slag het 25-jarig bestaan der federatie, waar bij warme woord van hulde worden gebracht aan de eerste bestuursleden wijlen den heer J. de Veen te Enkhuizen en de heeren K- Bloemendaal te Enkhuizen en J. H. Ebbels, voorheen te Schellinkhout. De afdeelingen gaven in het afgeloopen winterseizoen over 't algemeen bewijs van krachtig levenenkele afdeelingen herdachten hun 25- of 30-jarig bestaan. Uit de rekening van den penningmeester, den heer Galis te Hauwert, bleek, dat met in begrip van het saldo over 1932 ad 253.53 de inkomsten hebben bedragen 501.53; de uitgaven 254.31, zoodat er een batig saldo is ad 247.22. Onder dankzegging voor het accuraat beheer wordt de rekening goedge keurd. In verband met het 25-jarig bestaan der federatie werd besloten dezen zomer een landdag te organiseeren, welke te Hoorn of Twisk zal worden gehouden en waarbij men zich de medewerking hoopt te verzekeren van muziek- en zangvereeniging. De voorberei ding van dezen landdag werd aan het be stuur overgelaten. Hierna kwam aan de orde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de a.s. alge- meene vergadering van den bond, welke 22 Mei a.s. te Alkmaar zal worden gehouden. Algemeen verklaarde men zich tegen het voorstel Groningen, waarbij werd voorgesteld alle leden van het dag. bestuur herkiesbaar te stellen. Voorts stond men afwijzend tegenover het voorstel-Alkmaar, waarbij statutenwijziging werd voorgesteld de afdracht aan de Hoofd- kas te bepalen op 0.35 per lid. Door de federatie zullen alsnog een paar voorstellen worden ingediend, verband hou dende met de commissie „Rechts Richten" en de Ropaganda. Alsnu kwam aan de orde de candidaatstel- ling voor verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur, wegens vacature van de heeren ds. Hoekstra en mr. Oud. Door den voorzitter werd krachtig de can- didatuur van den heer Kaastra verdedigd, waarmede de vergadering instemde. Voorts meende spr., dat het noodig en nut tig is, dat de prov. Zeeland wderom in het H.B. vertegenwoordigd wordt, waarom hij den heer Van Ossewaarde te Ierseke aanbe val. Besloten werd de verkiezing van de hee ren Kaastra en Van Ossewaarde krachtig te bevorderen. Ook de federatie Groningen heeft den heer Kaastra candidaat gesteld. Tot afgevaardigden naar de a.s. algemeene vergadering werden gekozen de heeren Kaastra en Galis. Na de gebruikelijke rondvraag volgde slui ting. SINT PANCRAS. Het „Witte Kruis" vergaderde Maandag avond 7 uur in het café van den heer Bouw- stra, onder leiding van den heer C. Klooster- boer. Aanwezig was zuster Noppen. Bij de notulen ontwikkelde zich een breede bespreking over hef royement van eenige leden. Tenslotte werd besloten om de 6 ge royeerden alsnog aan te vragen de contribu tie te voldoen, dan kan het lidmaatschap blij ven bestaar Mededeel ingen Ongelooflijk! Toch is het zoo. Die moet U probeeren Want ze zijn buitengewoon. In alle opzichten superieur. Koop vandaag nog een doosje 10 stuks voor slechts 30 cent Er is maar één zijn ongeveer 129 leden onze vereeniging ont vallen. Uit het jaarverslag stipten wij aan, dat hei- magazijn en materiaal voorMuicnd worden gekeurd en in prima orde zijn bevonden Als steeds verdient de magazijnmeester hierover de hoogste lof. Door zuster Noppen zijn 311 leden in het afgeloopen jaar behandeld. Het contact met de vereeniging is uitste kend. Twee patiënten zijn door onze bemidde ling in een sanatorium geplaatst. Het gemeentebestuur gaf daarvoor haar volle medewerking. Het bestuur heeft eenige wijziging onder gaan in de plaats van de heeren A. Hoo, land en J. Roos zijn gekozen de heeren Hart en A. Dekker. Twee bestuursvergaderingen zijn gehouden en twee algemeene vergaderingen. Het ledental bedraagt thans 438. 650 maal is gebruik gemaakt van mate riaal. De financien sloten met ontvangst 1381.60, uitgaaf f 856.85, saldo 524.75. Voor T.B.C-bestrijding is nog 44 in kas. De voorzitter gaf thans een uitgebreid ver slag van de algemeene vergadering. Bespreking Eerste Hulp bij Ongelukken Besloten werd om een herhalingscursus te houden onder leiding van dr. Destree. Nog werd besloten om leden, die 2 maal hun 3 maandelijksche contributie schuldig zijn te onthouden van materiaal en na 4 maai te royeeren. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard sloot de voorzitter de vergade ring. WINKEL. De heer Joh. Appel alhier, is bij de op 21 April gehouden verkiezing benoemd tot lid van het bestuur der Barne Winkel. Mej. A. Meereboer alhier is aan de vroed vrouwenschool te Heerlen geslaagd voor het 2e gedeelte van examen vroedvrouw. HEILOO. Door den kweeker A. de Vette zijn heden de eerste spercieboonen aan de veiling aan gevoerd. De heer J. Kamper werd kooper voor 62 cent per kiliogram. De tuinbouwver. „De Vooruitgang" hield Maandagavond vergadering in café Helder. De voorzitter, de heer N. F. Helder, opende op de gebruikelijke wijze. De uitbetaling det steungelden van de regeering had plaats Veel is het niet. Omtrent de in de vorige vergadering be sproken verzekering, deelde de voorzitter mede, dat alleen de emballage, welke zich in de schuur bevindt, en de schuur tegen brand verzekerd blijft. De emballage bij de leden is dus voortaan niet meer verzekerd door de vereeniging. Daarna bracht de administra teur het jaarverslag uit. Het was een klacht over den slechten toestand in het tuindersbe- drijf. Slechte prijzen en nog slechter steun der regeering. We zijn aldus de admi nistrateur er veel slechter aan toe dan de tarweboeren en we werken veel langer en veel harder. Gehoopt werd op een lichtstraa' in dezen donkeren tijd, opdat de tuinder een boterham heeft. De heer Dekker begreep niet, dat men nog teelde Spr. zou er hartelijk voor bedankei om te tuinen en honger te lijden, honger lij den om de beter gesitueerden goedkoop te hel per De tuinder is totaal krankzinnig, aldus de liter Dekker. Donderdag 26 April. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Concert. Joh. de Nobel, cello en F. de Nobel, piano. 11— Knipcursus Kinder kleding. 11.30 Piano-recital A. Heksch. 12.Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 2.15 Mevr. L. Pierson: Japansch Bloemenschikken. 2-45 Gr.pl. 3.3.45 Knipcursus. 4. Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gr.pl. 5.Radiotooneel voor de jeugd. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hol lander. 7.Gr.pl. 7.10 Prof. R. Casimir: Het cultureele belang van het boek. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Gr.pl. 8.15 Concertgebouw-orkest olv. dr. W. Mengelberg mmv. Rosette An- day, alt en Martin Oehmann, tenor. 10.30 Gr.pl. 11.— Vaz Dias. 11.10 —12— Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (8.—915 en 11.-2— KRO, de NCRV van 10.11— en 2—11-30 uur). 8— 9.15 en 10— Gr.pl. 10.15 Morgen dienst olv ds. G. W. v. Deth. 10.45 Grpl. 113012.Godsd. half uur. 12.15 Orkestconcert en gr.pl. 2.Handwerkcursus. 3.Gr.pl. 4.Bijbellezing door ds. M. J. C. Visser mmv. bariton en orgel. 5— Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgelspel L. Blaauw. 6.30 J. C. Geervliet: Het zwemmen in het belang der menscheid. 7.15 Gr pl 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.Gr.pl. 8.15 Chr. Oratorium-vereen. Utrecht m. m. v. solisten en het Utr. Sted. Orkest o. I. v. A. v. d. Horst. 9-15—9.45 Ouderuurtje door A. J. Drewes. 10.20 Vaz Dias. 10.30—11.30 Gr. platen. DAVENTRY, 1500 M. 9.35 Mor genwijding. 9-50 Tijdsein en ber. 10.05 Lezing. 11.20 Het Rutland Square en New Victoria-orkest olv. 5. Phasey. 12.20 Gr.pl. 1.20 Voor de scholen. 2.20 Vesper. 3.10 Duit- sche les. 3.25 Schotsch Studio-orkest olv. Daines mmv. R. M. Black, alt. 4 35 Kinderuur. 5.20 Ber. 5.50 Piano-recital Fr. Osborn. 6.10 Spaansche causerie. 6.50 Lezing. 7 20 Variété-programma. 8.20 Ber en lezing. 8.55 Het Bridgewater Harp kwintet mmv. E. Danieli, so praan. 9.50 Korte kerkdienst. 10.05 11.20 Dansim.ziek door Lou Preager en zijn Band. 6 20 Gr.pl. 11.50 't Pascal-orkesi 7 20 Vocaal concert olv. V. Wallier. 9.50 Dansmuziek door het Goldy- orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 —11.35 en 11.15—120 Concert uit 't Bellevue-Strandhotel. 2— Piano recital. 2.204.05 Concert uit Rest. „Ritz". 7.30 Selectie uit „Maska- rade", opera van Nielsen, mmv. so listen en orkest olv. Egisto Tango. 10.20—11.35 Dansmuziek door orkest olv. Aage JuhlThomsen. LANGENBERG, 456 M. 5-25, 6.20 en 10.50 Gr.pl. 12.20 Omroep orkest olv. Eysoldt. 3.20 Orkest concert olv. Leger. 4-40 Zang en pi no. 7.35 Sted.- en Gewandhaus- orkest te Leipzig o.l.v. R. Strauss. 9.40 Orkestconcert. 10.20 Bremer Stadtmusikanten olv. Krug. 11.20 —11.50 Gr.pl. concert olv. Rito Selvaggi. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Salon-orkest. 12.30 Gr.pl- 4.20 Omroeporkest. 7.20 Sympho- nieconcert o.l.v. Kumps. 8.20 Verv. concert. 9 3010.20Gr.pl. 484 M 11.20 Gr.pl. 12.30 Salon-orkest. 4.20 Symphonieconcert olv. Kumps. 5.35 Gr.platen. 7.20 Omroeporkest. 8.35 Vervolg concert. 9 30—10.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Zie Langenberg. 8.50 „Lied der Arbeit zum 1 Mai 1934", hoorspel met muziek v. W. Schulze. 9 20 Ber. 9.50 Handbalpraatje. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.20— 11.20 Duitsche en Engelsche Stu dentenliederen (gr.pl.) GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum- Lijn 2: Huizen. 0 Lijn 3: Lond. Reg. 9.359.50, Daventry 9.50—10.20, Lond. Reg. 11.20—15 35, Scottish Reg. 15.35 —16.35, Lond. Reg. 16.35—19.20, Daventry 19.2024. Lijn 4: Langenberg 9.35Q .20, Frankfort 15.20—1620, A Langenberg 16.2019.35, Leipzig t 19.35—20.50, Munchen 20.50— 21.40, Hamburg 21.40—23.20, Langenberg 23.2024- 15 De rekening en verantwoording werden be sproken. Vervoerd zijn 5898 collo groenten en 4639 sloffen aardbeien. De eerste leverden een winst van 50.88, de aardbeien een ver lies van 25.01. Het zal wel noodig zijn om de collo met 1 cent te verhoogen. De heer Oostwouder gaf in overweging zuinig te doen. Zaden inkoopen op risico leek spr. niet goed. De exploitatierekening moet kloppen. De administrateur zeide, dat het ledental terug gaat, de donateurs zijn met 50 pet. verminderd. Het vervoer der producten werd bespro ken. De heer Kos, die in 1932 vervoerde, was teleurgesteld. Hij had het niet als een opgaaf beschouwd. De voorzitter stelde voor om de leden *e laten beslissen of men dit jaar op den ouden voet zou doorgaan of een inschrijving openen voor het vervoer. De heer W. de Groot was er voor om dit jaar het vervoer aan den heer C. v. d. Brink te geven, die in 1933 het tot aller tevreden heid had verricht. Dat voorstel werd onder steund en aangenomen. In de financieele commissie werden be noemd de heeren D. van Weelderen, M Dek ker en A. Modder. Het emballage vraagstuk, de nachtmerrie der Beverwijksche veilingen, kwam hierna ter tafel. Unaniem was men van oordeel, dat de emballage geteld moet worden om fraude te voorkomen. De verliespost liep (voor alle Beverwijksche veilingen) boven de 4000 De voorzitter wekte allen op om mee te werken. Het faillisement der Beverwijksche veilingen? Op verzoek van den heer Modder gaf de heer S. Akkerman (bestuurslid Vrije Veiling) inlichting over den stand der zaken. Indien een faillissement voorkomen kan worden, ge beurt dat met inmenging en voorwaarden der regeering. Er zal vermoeedlijk van de 5 vei lingen een veiling komen. De regeering eischt verplicht lidmaatschap. De heer Valsïar (re- geeringscommissaris) staat ook op dat stand punt. Bij de som, die aan de Spaarnebank is aangeboden door de banken te Eind hoven 24000) en Utrecht 12000) zijn ook bindende voorwaarden vastgesteld Waar schijnlijk komt er later rijkscontrole, maar spreker heeft den gevestigden indruk, dat de Spaarnebank haar eisch van 90.000 die zal handhaven. Een faillissement kan zeer zeker worden uitgesproken. De heer van Dok, die op de protestvergadering in het K.S.A.-gebouw beweerde dat er nooit een faillissement zou komen, zeide Dinsdag, na het verlaten van het gerechtsgebouw te Haar lem, wel anders dan in Beverwijk. Een veiling in Beverwijk zou een ideaaf zijn Natuurlijk zal men de veilingen terwille moe ten zijn, die opgeheven worden. Men kan iemand zoo maar niet zijn brood ontnemen Maar een administratie en verplicht veilen zal zoo'n besparing geyen, dat men later voor een 4 pet. kan veilen. Nog verklaarde de heer Akkerman, dat het moeilijk is om de leder, pondspondswijze aan de schuld te laten be talen. Alle veilingen hebben zooveel „gas ten", dus niet-leden. Het loopen van de eene naar de andere veiling is dan gedaan en de bekende „loopers", die dan naar Amsterdam willen, zullen er spoedig genoeg van krijgen, omdat de vracht ook een factor is. Volgens spr. zou deze zaak die ongetwijfeld voor de meesten een tegenvaller is haar goede zijde kunnen hebben. Na gehouden rond vraag volgde sluiting. HENSBROEK. Men schrijft ons: Zondag hield de gemengde zangvereeni ging „Ons Genoegen" onder leiding van den directeur den heer S. Pluister, met medewer king van de violisten de heeren: J. Koeten, A. Koning en A. Oonk, haar eerste uitvoe- rin risch werd „Bondslied" gezongen. „Engelenzang" en „Avondgebed" gaven ons het bewijs, dat deze jeugdige zangver eeniging met ernstige studie in de toekomst nog veel kan presteeren. De 2 laatst genoemde liederen waren eigen composite's van den dirigent. We hopen op dit terrein in samenwerking met z'n koor, méér van hem te hooren. De technische fou ten die verbetering vragen zijn: minder scherpe uitspraak en keelgeluid bij woorden beginnende met klinkers, de a was te hard, en meer nuanceering. Vooral Lente kon gloedvoller gezongen worden. Een woordje van hulde aan de kleine debu- tantjes, die zoo dapper hun solo ten gehoo- re gaven. Als viool-solo speelde de heer A Ko ning „Vision romana" muzikaal. Van den heer J. Koeten (viool) mag met succes genoemd worden zijn compositie Serenade". Ook het „Schüler-Konzert" van Seitz' dat hij met begeleiding van den heer S. Pluister speelde, was volkomen beheerscht en verdien de een warm applaus. Als piano solo spe'de den heer S. Pluister „Arabesque" van Debussv gevoelig, doch enkele fragmenten waren te veel rubato. Voor tnsemble speelden den heeren N. Pluister (piano) en A. Oonk (viool) de „Se renade" van Haydn. Dit viel zeer in den smaak. Ook het „Menuet" en „de Wiener Sonate" van Mozart gaven blijk van goed samenspel en kwamen hier en daar los van de techniek. Het geheel bewees dat alles in goede han den is van den directeur. Het publiek dat voltallig was komen luiste ren, stoorde wel eens. Dit is voor de solisten en uitvoerenden onaangenaam. We hopen dat bij een volgende uitvoering hierom meer zal gedacht worden. Zondag werd op verzoek van de afd. Westfriesiand van de Noordh. veieetvging „Het Witte Kruis het bekende Emmabloempje verkocht. De collecte heeft in totaal f 12,83 opgebracht STOMPETOREN. De vereeniging van land- en tuinbouwers „De Schermeer", vergaderde Zaterdagavond in 't café C. Renses te Stompetoren onder lei ding van den voorzitter, den heer Jb. de Boer Czn. De ingekomen stukken gaven geen aanlei ding tot bijzondere bespreking. Het belang rijkste punt der agenda was, behandeling der nieweu regeling voor de aanstaande pol- derverkiezing, in verband met de nieuwe wet op de Waterschappen. De vergadering was algemeen va* oor deel, dat deze vereeniging overleg diende te plegen met andere kiesgroepen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5