HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOc& VEILIGE HAVENS ScuUlctoH ^Buitenland. ÜUcht&zakm VOOR T BONTE EN T WITTE GOED IS T RADION.WAT U HEBBEN MOET commissie benoemd, bestaande uit de heeren C. Mantel, Jb. de Boer Czn. en P. M. Bür- mann. Deze commissie werd opgedragen om tich in verbinding te stellen met de land- en tuinbouwers in de Schvrmeer, <öe geen lid van deze vereeniging zijn. Op een nader vast te stellen datum, zullen alle stemgerechtigde land- en tuinbouwers ook niet-leden dezer vereeniging per adver tentie worden opgeroepen, om gezamenlijk de hierfjovengenoemde nieuwe regeling te be spreken. Bij de rondvraag kwam een voorstel ter sprake om de vereeniging Hd te doen wor den van de vereeniging Noordhollandsch Noorderkwartier. Dit werd echter aangehouden tot een vol gende vergadering. Hierna sluiting. BLOKKER. Ten nadeele van den landbouwer G. A. te Blokker zijn uit een hok achter diens wo ning 6 konijnen ontvreemd. Verder lag nog 1 jong konijn dood in de nabijheid. De po litie heeft een onderzoek ingesteld. NIEUWE NIEDORP. Vergadering der afd. Nieuwe Niedorp van Volksonderwijs in de Prins Maurits, alhier. Een 13-tal leden was aanwezig en om streeks 8 uur opende de voorzitter, de heer Olie, deze bijeenkomst. De voorzitter bracht verslag uit van de werkzaamheden voor het autobusvervoer der schoolkinderen en deelde mede, dat een en ander voor 1934 was verzekerd. Overgegaan werd tot behandeling van het ontwerp-reglement, gemaakt door het be stuur, dat behoudens eenige kleine wijzigin gen door de vergadering wordt goeé- gekeurd. Hierna volgde het verkiezen van een pro- paganda-commissie, bestaande uit drie leden. Door het bestuur is de volgende voor dracht gemaakt: A. Arts, K. Coops en C. Wey. Deze heeren werden met bijna algemeene stemmen benoemd. Verder werd besloten, dat de contributie minstens 1 per jaar zal bedragen. Punt 8 der agenda luidde: Bespreking col lecte voor het fonds tot steun. Hoewel men dit een lastig punt vond, omdat er reeds zoo veel gecollecteerd wordt en Volksonderwijs nog slechts kort geleden met een lijst is rondgegaan voor het busvervoer, vond de vergadering het toch plicht om deze collecte te houden, men zou dat dan doen met busjes. UITGEEST. Een buis van den zinker van de waterlei ding, die belegd is bij de sluis alhier, is ge sprongen. Men is nu bezig dit te verhelpen. Druk is men bezig aan het heien voor het maken van den put Het werk trekt veel bekijks. 60 jaar getrouwd Het echtpaar Van Twuijver—Kooij, wo nende alhier aan den Castricummerweg, hoopt op den 3en Mei a.s. zijn 60-jarige echt vereeniging te herdenken. Het zal den beiden oudjes dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken daar zij zeer bekend en niet min der gezien zijn. Door de buren is voor het huis een eerepoort opgericht E.H.B.O. afd. Uitgeest. I n de dezer dagen gehouden vergadering van bovengenoemde afdeeling is besloten, wederom een cursus te houden. Dr. Beeker is wederom zoo welwillend geweest om de leiding op zich te nemen. Bij de bestuurs verkiezing werden mevr. Kriek en de heer B. Hos als bestuurslid gekozen. NOORDSCHARWOUDE. Dinsdagavond werd in Concordia de laatste vergadering gehouden van de commis sie, welke met Paschen een bazar had georga niseerd ten bate van Crescendo, Concordia en het crisiscomité. Deze avond zou rekening en verantwoording worden gedaan. Een flink aantal dames en heeren was aanwezig toen de voorzitter, de heer P. Deu- tekom, de bijeenkomst opende met een woord van hartelijk welkom. Spr. wees er op, dat dit heden de afrekenavond is, maar dat het mis schien wel eens niet kon meevallen. Toch is een aardig bedrag overgebleven. Spr. bracht den verschillenden dames en heeren, die hunne medewerking aan de bazar hadden verleend, dank voor hunne bereidwil ligheid. Men heeft een paar gezellige, pret tige dagen gehad. Spr. hoopte, dat men te vreden zou zijn met de resultaten. Daarna werd door den heer C. Swager, den door BASEL KING. (Uk het Engelsch). 82) „Mijnheer Whitelaw voelt dat zelf ook wel, maar op een andere manier. Hij zou hem aannemen, al zou 't nog zoo moeilijk zijn." „En mevrouw Whitelaw?" „O, die arme 6tumper heeft al zooveel gele den, dat 't eenige wat zij vraagt, is, dat men haar nooit meer doet lijden. Ik geloof niet, dat 't haar nu nog schelen kan of 't kind ge vonden wordt of niet als men haar maar niet meer kwelt." „Denkt ze dan dat ik haar zou kwellen?" „Neen, dat niet. Het gaat niet om hetgeen Jij zoudt kunnen doen, maar om hetgeen zij Belf venplicht zouden zijn. Dit laatste ver ontrust hen." „Ik zou zoo graag willen, dat als je er eens de gelegnheid toe krijgt, je hun zegt, dat ze niets behoeven te doen." „Ze zouden zich niet aan mijn woorden storen, en aan de jouwe evenmin, 't Is een kwestie waarover zij zelf en hun geweten moeten beslissen." „Maar voor een groot gedeelte heb ik zelf daarover te beslissen." „Wel, als je gneigd zoudt zijn den ersten stap te doen, maar aangezien dat niet Zij vervolgde den zin niet, omdat mevrouw Ansley binnenkwam, die Tom op die eigen aardige wijze begroette, die uiterlijk op een pennigmeester, rekening en verantwoording gedaan. Aan ontvangsten op de bazar was een bedrag van 917.41 binnengekomen, terwijl 58.50 aan giften in geld beschik baar was gesteld, zoodat de totale ontvang sten 975.91 bedroeges. De uitgaven waren tot heden 414.20, zoodat een batig saldo van 561.71 aan wezig was. De rekening werd goedgekeurd. De voorzitter stelde namens het bestuur voor, alvast 500 te verdeelen en de restee- rende f 61.71 nog in kas te houden voorloo- pig, voor nota's aie nog kunnen komen. Men ging daarmee accoord, waarna wet houder Ootjers, als voorzitter van het crisis comité, de dames en heeren bedankte voor hun werkzaamheden in het belang van het crisiscomité, want, zeide spr., het crisis comité heeft aardig van de crisis te lijden. Daarna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. HEERHUGOWAARD. Naar men ons mededeelde, zal heden be gonnen worden door het technisch personeel van den Prov. waterstaat met de nadere af bakening van den nieuwen provincialen weg Verlaat—Mallegatsluis. De eigenlijke werkzaamheden zullen, in dien zich geien nadere moeilijkheden voor doen, dan aan kunnen vangen in het laatste gedeelte der tweede helft van Mei. Naar bekend werd, zal de heer van Sloo- ten, oud-burgemeester dezer gemeente, zich in den loop van den zomer te Soestdijk vestigen. VERSTAND MOET OVERWINNEN. Een interview met von Ribbentrop. Von Ribbentrop, speciaal benoemd voor de behandeling van Duitsche ontwapenings zaken, heeft te Berlijn een interview toege staan aan een vertegenwoordiger van Reuter waarbij hij o.m. verklaarde, dat hij vertrouw de dat ondanks de vele bestaande moeilijkhe den 't gezonde verstand opde lange duur zou overwinnen en zou leiden tot een duurzame oplossing voor het ontwapeningsprobleem. Von Ribbentrop voegde hieraan toe, dat naar zijn meening in alle landen de gedach te veld won, dat het primitieve recht van zelfverdediging en gelijkheid Duitschland niet kan worden ontzegd. Verder verklaarde hij dat zijn benoeming ten doel heeft de weg te banen voor een bewapeningsconventie, die op een basis van rechtsgelijkheid vrede zou feven aan Europa en het gevoel van veilig - ied en vertrouwen zou herstellen, dat nood zakelijk is voor een herstel van het econo mische leven. OVERVAL OP ROODE KRUIS- GEBOUW. Te Pittsburgh. 150 mannen en vrouwen hebben te Pitts burgh (Kansas) het gebouw van het Roode Kruis bestormd. Zij eisChten steun. Het ge- heele meubilair werd vernield. De bediende, die een traangasbom in de menigte wilde werpen, werd bewusteloos geslagen. De po litie heeft het gebouw ontruimd. DR. ECKENER IS ZIEK. Ingewandsziekte. Do bekende Zeppelinbouwer dr. Hugo Eckener is gisteren opgenomen in het ziekenhuis te Esslingen wegens een aan val van acute ingewandeziekte. HET WALTERHAUSEN- PROCES. Vijftien jaar voor chauffeur Karl Liebig. In het Waltershausen-proces te Schwein- furt heeft het O.M. tegen den chauffeur Karl Liebig wegens moord op den kasteelheer Werther en poging tot doodslag 15 jaar tuchthuisstraf geëischt met tien jaar verlies van burgerrechten, inbeslagneming van de revolver en betaling der proceskosten door den verdachte. In zijn requisitoir zeide de officier dr Schüppert, dat de jury drie weken geleden is bijeengekomen^ om vast te stellen, of Karl Karl Liebig in den nacht van 30 November op 1 December 1932 kapitein Werther op het kasteel Waltershausen al dan niet heeft ge dood. welkom leek, maar innerlijk duidde op af keer, een begroeting, die hij had leeren slik ken. Hij wist precies hoe zij over hem dacht. Zij bachouwde hem als een bezoeking. Een bezoeking kon de beste families treffen en spotten met de hoogste verdienste. Guy, die goede jongen, was overdreven, en dit was wel het beste bewijs er van. Hij was nu een maal verschrikkelijk op dat jongemetisch ge steld, die geen middelen, noch antecedenten, noch relaties had. Zij had natuurlijk het ver haal over den Baby van Whitelaw ook ge hoord, maar zoolang de Whitelaw's het ver wierpen, deed zij het ook. Het beste voor haar was om maar zoo'n beetje philantro pisch te doen. Haar man, Hildred en Guy waren er allemaal van overtuigd, dat hij zijn weg wel zou vinden. Best! Het strookte met haar opvatting, het lag geheel in de tradi ties van het oude Boston om jongelui, die het waarschijnlijk een heel eind in de wereld zouden brengen, voort te helpen. Het vorm de een deel van hetgeen men aan de positie, die men in de maatschappij innam, verschul digd was, een soort openbare plicht. Men kon er zich evenmin aan onttrekken, als vor sten aan het openen van bazaars. Een harer tantes had een arm meisje geholpen door het zanglessen te laten nemen, en het meisje was een van de beroemdste operazangeres sen van de wereld geworden. Telkens als zij in de opera te Boston zong, wat het een vol doening voor de familie, te vertellen, dat de prima-donna haar protégée was. Zoo zou net met den jongeman ook kunnen gaan. Zij hoopte het, o zeker. Maar zij hield niet van hem, en ze vond al die drukte, die Hildred en Guy, en handje door hun vader geholpen, Het uitspreken van een oordeel wordt be moeilijkt, doordat de kroongetuige, mevrouw Werther, de rol van mede-verdachte werd op gedrongen en door de openbare meening, die deze getuige eveneens verdacht. De officier verzocht de jury daarom zich niet door ge voelens, maar door de feiten te laten leiden. Liebig's advocaat beschuldigt mevr. Werther. In dit proces-Waltershausen hield de ver dediger van Karl Liebig. tegen wien het O.M. vijftig jaar heeft geëischt, gistermiddag zijn pleidooi. Hij zeide, dat wie den kasteelheer Werther heeft doodgeschoten, bezield moet zijn geweest door een berg van wraakgevoe lens; dergelijke motieven hebben echter bij Liebig niet bestaan. Naar zijn meening kan alleen mevrouw Werther de schuldige zijn. TYPOGRAAF WEGENS ZETFOUT GEARRESTEERD. Wegens het zetten van een in plaats va., een I De chef-zetter van de „Essener Volks- zeitung" het voormalige Katholieke Cen trumorgaan, mekdt de „Times", is we gens een zetfout gearresteerd. Aan het einde van den tekst van het felicitatie- telegram van Rijkspresident von Hin denburg aan Rijkskanselier Hitier, waarin de president den kanselier g-e- lukwenscht met zijn verjaardag, hem dankt voor het opbouwend werk en den wensch uitspreekt dat hij nog menig jaar zijn werk zal mogen voortzetten, kwam inplaats van het aangegeven uit- roepteeken een vraagteeken te staan. DE JACHT OP DILLINGER. Volgens berichten uit Wercer (Wisconsin) zijn daar eenige vliegtuigen aangekomen met ambtenaren der crimineele bondspolitie. Zij zullen de politie en de gendarmerie verster ken, welke de bende van. Dillinger achter volgt. De ambtenaren hebben bevel gekregen direct te schieten zoodra zij Dillinger of een van diens bendeleden ziet. De schuilplaats van Dillinger is geheel onbekend. Men vreest, dat de boeven probeeren Detroit of Chicago te bereiken. De bondsregeering zal streng optreden tegen personen die Dillinger op eenige wijze behulpzaam mochten zijn. In de groote steden worden de bankinstellingen etra bewaakt. Men neemt aan, dat Dillinger zal probeeren uit te wijken naar Canada. De verkeerspolitie volgt met van radioinstalla ties voorziene pantserauto's de verdachte wa gens. NIEUWE PROTESTEN TE PRAAG. Tegen caricatuur-tentoonstelling. Nadat de Duitsche en de Oostenrijk- sche gezant geprotesteerd hebben tegen caricaturen in de tentoonstelling-Ménes te Praag, heeft thans ook de ïtaliaan- sche gezant bezwaren geuit tegen cari caturen van Anton Pelc, waardoor de Koning van Italië en de paus bespotte lijk worden gemaakt. De Poolsche ge zant heeft geprotesteerd tegen een cari- catuur van maarschalk Pilsoedski in tut Duitsche emigrantenblad Simplicus. Het is nog niet bekend wat het Praag- sche departement van buitenlandsche zaken zal antwoorden. ETEN GEVEN IS HOOGVERRAAD. Een jaar gevangenisstraf. Twee vrouwen die tijdens de Weensche onlusten voedsel hadden verstrekt aan leden van den „Schutzbund", zijn be schuldigd van hoogverraad en tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. De vrouwen betoogden het voedsel te heb ben verstrekt, omdat de Schutzbund- leden gedreigd hadden anders te gaan plunderen. TROTSKI SPREEKT MET TURKIJE. Over verblijf in dat land. De minister van Binnenlandsche za ken, Sarraut, deelt mede, dat Troteki nog met de Turksche regeering onder handelt, om een verblijfsvergunning voor dat land te verkrijgen Trotski op een eiland? De „News Chronicle" verklaart te we ten., dat twee dagen geleden een koerier van Trotski uit Parijs te Londen is aan gekomen om de Britsche regeering te bewegen Trotski een woonplaats toe te staan op een der Britsche eilanden in het Kanaal. Volgens het blad kan er op worden gerekend, dat invloedrijke per sonen o.a. ook Lloyd George voorspraak bij de regeering hebben om dit verzoek in te willigen. RUSSISCHE DISCIPLINE. 2697 keer: Neen. De „Prawda" vertelt het volgende niet onvermakelijke geval. De stationschef van een der spoorwegen in Rusland kreeg een invullingsbiljet met 2697 vra gen, die onverwijld Leantwoord moesten worden. „Ik zal vannacht niet kunnen slapen," zei de stationschef tegen zijn onderge schikten. „De directie heeft mij een pa pier gezonden, dat onmiddellijk beant woord moet worden. Ik laat alles in den steek en zal mijn plicht vervullen!" Hij stak de lamp aan en zette zich aan het werk. Het vervullen van zijn plicht eischte den heelen nacht op. Eerst den volgenden ochtend om 9 uur was de man klaar. Doodmoe verliet hij zijn werkkamer om wat rust te nemen. Het papier handelde over inrichtin gen, die het station niet bezat en waar van de stationschef weinig verstand had, maar het bevel van de directie was duidelijk; hij moest du-s gehoorzamen en alle 2697 vragen beantwoorden. Den hee len nacht kraste de pen van den sta tionschef en schreef 2697 maal het woord „neen" neer. VIER ARABIEREN TER DOOD VEROORDEELD. Wegens moord. Het proces tegen de vier Arabieren, die den Duitscher Rudolf May en den Amerikaan Fisher tijdens een kanotocht op den Tigris hebben overvallen, werd gisteren te Bagdad beëindigd. De vier Arabieren zijn ter dood veroordeeld. Zij bekenden. Gelaten namen zij kennis van het vonnis. GEZAMENLIJKE STAP TE TOKIO. Van Amerikaansche en Engelsche zijde. In ambtelijke kringen wordt niet officieel toegegeven, dat de regeering der Vereenigde Staten met het ministerie van buitenlandsche zaken te Londen onderhandelingen heeft aan gevangen over een gemeenschappelijke hou ding tegenover de verklaringen, welke ambas sadeur Saito tegenover de Washington Star heeft afgelegd. Engelands informatie Tokio, aldus wordt gezegd, is geheel aeh den naar den geest der regeering van W*' hington. De onderhandelingen tusschen w/' hington en Londen over de kwestie van Verre Oosten duren voort. Al «->«_ - °et van het antwoord van Ja over hem maakten, onzinnig; maar aange zien ze nu eenmaal in de kaart moest spelen van de opvattingen der familie omtrent lief dadigheid, zou zij dat ook maar doen. Daar om duldde zij Tom, deed dit met gelatenheid en, op haar manier, verstandig; zij snauw de hem nooit af behalve als zij toevallig met hem alleen was, en dan kwetste zij hem in het geniep, zooals een kwal een zwemmer doet, alleen maar door hem te raken. Tom ontliep dit beleedigende contact met haar - maar kwam toen met iets heel anders in contact. Het was een namiddag met een bewolkten hemel, kort vóór de Kerstdagen. In de heele stad merkte men dat Kerstmis op handen was; men zag 't aan de winkeletalages, de Kerstboommarkten, en aan de met pakje be laden menschen. Zonder ook maar één jaar over te slaan, gingen tegen dezen tijd zijn gedachten terug naar den noodlottigen avond vóór Kerstmis, toen hij en zijn moeder werden betrapt op oplichterij in een winkel Hij kon zich soms net eender voelen als toen hij in het politiebureau in den hoek stond, met zijn gezicht naar den muur gekeerd, en stilletjes huilde. Hij vroeg zich af, wat Hii dred wel van hem zou denken, als hij haar die gesch'denis vertelde. Zou hij dat ooit durven doen? Deels om wat lichaamsbeweging te nemen, deels om te denken en frisschen lucht in te ademen, volgde hij den weg over de Har- vard-brug naar Cambridge. Het was met groote, langzaam dalende vlokken beginnen te sneeuwen, maar spoedig daarop sneeuwde het harder, zoodat er bijna niemand meer op straat liep. Tom stapte stevig voort en ge noot van de eenzaamheid. In het licht der straatlantaarns zag hij twee jonge mannen met hun óverjaskrageu opgeslagen in zijn richting komen. Zij lach ten en rookten sigaretten. Dichterbij geko men, herkende hij hen als Tad Whitelaw en de student, die aan het soupertafeltje van Li- !y zou op de tafel had geslagen. Tom be greep, dat zij op weg waren om Hildred een bezoek te brengen, en hoopte dat hij onder bescherming van de duisternis en de dichte sneeuwvlokken niet door hen zou worden op merkt. Maar onverwachts bleef Tad voor hem stilstaan. „Laat me je oog eens zien." Zijn toon was zoo ongedwongen en vriend schappelijk, dat Tom dacht dat hij zijn excuses zou maken. Hij liet zijn oog zien „Welnu, die klap heb je te pakken", ver volgde Tad. „De volgende zal nog harder aankomen, en ik zweer je, als je niet uit mijn weg blijft, dan schiet ik je dood." Tom stond verbaasd, maar vond het een geval om zich niet over op te winden Hij glimlachte tegen het naar hem opkijkende jonge arrogante gezicht. „Waartoe dient dat praatje eigenlijk? Je weet best, dat je den moed niet zoudt hebben me neer te schieten. Bovendien bestaat daar toe niet de minst reden voor je." Hij wendde zich tot Tad s vriend, die als toeschouwer een beetje op zij stond. Ik trof hem giste- renavond in de jassenkamer stomdronken aan, bracht hem in een taxi naar huis en stopte hem in bed. Dat was niet meer dan een staatje van mijn plicht als student tegen over een anderen student, die in zoo'n toe stand is. Ieder ander zou dat ook hebben gedaan. Spontaan en oprecht zei de vriend: „Dat is pan door de beide landen openlijk stellino :nomen. Intusschen streeft xisu. i uj verwaaide Japan noch een protectoraat in China ov* weegt, noch een schending van het Ne^ mogendhedenverdrag. Japan eischt evenw-ï' dat China zijnerzijds het principe der nn!' deur niet schendt. Klaarblijkelijk bedoelt a ambassadeur hiermede den boycot van i pansche producten in China. Ambassadeur Saito is sedert het bekend worden van het Japansche manifest niet i het staatsdepartement geweest. Dit deparU ment stelt zich op het standpunt, dat h!» „officieel" niets van de aangelegenheid VERMINDERINO WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Naar in Birmingham wordt medegedëeM worden de werkloozen aldaar geleadeljjkjl weer in de fabrieken opgenomen. In BinnZJ ham is nog slechts 7.97 pot werkloos, veraf leken met een percentage voor het zeh<*k land van 17,3. VERKIEZING IN NORTH-HAMMERSMITH. Overwinning van Labo* Bij de tusschen-tijdsche verkiezing in Nor% Hammersmith in Engeland verkreeg dk Labourcandidaat West 14.263 stemmen, Davis, zijn cnservatieve tegenstander verwierf 10.747 en de communist Brambley 614 stemmen, zoodat de labour-candidaat gekozen k BOMMENWERPER NEERGESTORT. Drie dooden in Japan» Een Japansche bommenwerper is gisteren onderweg van Moeteden naar Kintsjau neer gestort. Naar tot dusverre gemeld is, zijn de piloot en twee inzittenden om het leven ge. komen. VONNIS BEVESTIGD. Door het Gerechtshof te Amsterdam h het vonnis van de Rechtbank alhier, waarbij de slager W. H. te Alkmaar werd veroordeeld tot 1000 boete, be vestigd. VONNIS VERMINDERD. De gevangenisstraf van 2 jaar, waar toe de arbeider J. N. uit Harenkarspel wegens diefstal van een koe door de Rechtbank alhier werd veroordeeld, ij door het Hof te Amsterdam in hooger beroep verminderd_tot 9 maanden. DE MALVERSATIES OP DE AMSTERDAMSCHE GROENTENMARKT. Behandeling in hooger beroep van deze geruchtmakende zaak. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gister onder leiding van president mr. Joh. M. Jol les een aanvang gemaakt met de behande ling in hooger beroep van de geruchtmaken, de zaak betreffende de malversaties op de Amsterdamsche groentenmarkt. Terecht stonden de twee gewezen veilings exploitanten G. Th. K. en C. de J., die 18 De cember van het vorige jaar door de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank zijn veroordeeld tot resp. een jaar en zes maan den en een jaar gevangenisstraf, terzake dat zij opzettelijk verklaringen van aanvoer te laag hebben ingevuld, dus te weinig markt- geld hebben betaald. Dit zou zijn geschied met aanvoeren van bloemen, fruit en aardap pelen. Het O.M. had tegen ieder twee jaar geëischt. Bij het onderzoek in deze zaak hebben vooral de inspecteur van politie Posthuma en de rechercheurs De Boer en Van Dijk be langrijk werk verricht. Zij hebben niet min der dan 420 getuigen gehoord en het gevolg van een en ander is dan ook geweest, dat in de zittingen, die de rechtbank aan deze af faire heeft gewijd, een schril licht is komen te vallen op de minder juiste toestanden, die gedurende verscheidene jaren bij dit gemeen telijk bedrijf hebben geheerscht. Zoo heeft de controle, die door bij het marktwezen in dienst zijnde ambtenaren der gemeente moe» een eerlijke verklaring, die je moet aanne men, Tad. Hij is een goeie kerel, anders hij niet „Loop naar de hel?" viel Tad hem bru taal in de rede. „Ik waarschuw hem alleen maar. Als hij nog langer altijd om me heen loopt, dan Met geweld bleef Tom zich beheerscheft steeds tot den vriend het woord richtende. „Ik heb nooit om hem heen geloopen. Wj weet hij zelf heel goed. Twee of drie wj* I ben ik hem toevallig tegen het lijf geloopen» net zooals nu. Tweemaal heb ik moeten J* grijpen, om erger te voerkomen: gis'err£ nacht omdat hij stomdronken was, een vo> gen keer omdat hij een idiotenstreek had u gehaald. Ik zou tegenover ieder ander n,et^ opgetreden zijn. En als hij weer in zoons val zou verkeeren, dan doe ik 't weer. „Dat is eerlijke taal, Tad, waa^e"-ii niets kunt inbrengen", zei de scheids® Tom bijvallend. -ronj Tad trachtte iets te zeggen, maar vervolgde rustig en uit de hoogte:.„Nui dat hij zooveel van waarschuwingen n zal ik er hem een geven. Zoolang ik ujj aan doen kan, zal ik zorgen dat hij Harvard wordt gesjeesd." Opstuivend riep Tad: „Dat gaat J donaer aan!" jerdefl Tom ging voort uitsluitend totden man te spreken. „Neen, dat gaat ta njet donder aan. Ik weet waarachtig 1 nii waarom ik zoo over hem denk, maa bij eenmaal zoo. En hoe dan ook nu (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6