f, Belgische zomertijd. Spel en spelers. Belgische persstemmen. Andere meeningen. JCeck éi School 2.45 uur: Wij gaan zitten op de school banken; gelukkig geen nieuwe verf. 2.47 uur: Warmte, spanning, brancard: een dame zal den wedstrijd niet zien 2.50 uur: Het muziekkorps wedijvert met de gramofoon. De stand. WAT ER GISTEREN NOG GESPEELD IS. JONG HOLLAND. ALKMAAR-HEILOO—T.C.B.F., HAARLEM 8—0. EEN MOOIE PRESTATIE. 111 5e- 2.55 uur: t Wilhelmus en elf Oranje- kerels. Lotsy glundert en spreekt Engelsch, rransch enIta- Iiaansch. 2.57 uur: Een Belgisch journalist krijgt les van Lotsy in het Italia, Ro- ma, voetballaria. 258 uur: De Brabangonne. Staan, zin gen. 2.59 uur: Van Heel zegt „kop" en 't is „kop". 3.00 uur: Capelle trapt af. 3.05-3.15: De Belgen probeeren de tegen standers te verrassen. *f Lukt niet. 3.15 uur: Nederland ontdooit! Bakhuys, Smit, Vente 3.15-3.30: Kogels op het Belgische doel. v. d. Weyer ranselt. 3.30-3.45: Krachtiger Nederlandsch of fensief; v. d. Weyer grabbelt succesvol. 3.42 uur: Een kogel van den Zwollenaar. v. d. Weyer wankelt, maar het blijft O—O. 3.45 uur: „Zie je wel, manneke" zeggen de Belgen, „we gane winnen". 400 uur: Daar gaat-ie weer. 4.06 uur: Lotsy verbleekt; 15.000 men- schen zwijgen; begrijpen het niet (10). 4.15 uur: Smit brengt de kleur op Lotsy's gelaat terug en laat 15.000 men- schen brullen. 4.16 uur: De Nederlandsche leeuw is los gebroken (1—2). 4.18 uur: Vente heeft honger (1—3). 4.29 uur: België wil naar Rome (2—3). 4.39 uur: Een lange man goochelt; Bak huys' voet gaat omhoog en 2—4. 4.40 uur: België wil naar Italië. Alles verdedigt. 4.45 uur: Een volgende keer meer succes, Ierland 5.00 uur: Hoe warm het was en hoe ver. 5.15 uur: Antwerpen is Nederlandsch. Voor een gulden heb je 14 fran ken en een biertje kost slechts 5.15-?? u. Feest in stad, trein en bus. minuten verloopen zonder dat er nog gedoelpunt wordt. Dan fluit Rous voor de laatste keér: Ierland mag niet mee naar Rome! Neen, 't is geen debacle van België ge worden; de 93 score kwam niet in ge vaar. Dat hebben de Belgen in de aller eerste plaats te danken aan het doel ver dedigen van v. d. Weyer, die waarschijn lijk den wedstrijd va nzijn leven speelde. Geen oogenblik heeft hij gefaeld, een in zinking heeft hij niet gehad. Het werk, da* v. d. Weyer deed, was af; meer dan dat, het was van een verbluffende kwa liteit. Want vraag niet, wat deze Belg heeft moeten verwerken. Schoten, uiterst vin nig en heel, heel hard ranselde hij uit het doel, dat hij in fraaie stijl bleef ver dedigen. Wanneer een andere doel- verdediger onder de lat had gestaan, was de stand met de rust zeker wel 3—0 voor Nederland geweest. V. d- Weyer kan met genoegen op zijn wedstrijd terug zien Hij bezorgde de Belgen het reisje naar Italië, hij en nie mand anders De beide backs, waarvan Pappaert in het verloop van den strijd werd vervan gen door van Dessel, hebben evenmin schuld aan de vier Nederlandsche doel punten. Zij hebbeu uitstekend verdedigd, tai van gevaarlijke aanvallen onschade lijk gemaakt en zelfs nog getracht, om hun voorhoede te voeden. De middenlinie moest zich hoofdzake lijk bepalen tot verdedigen, maar als de Belgen in den aanval waren, bleek deze linie ook haar aanvallende taak te ken nen. Gezamenlijk hebben deze zes men- schen hun best gedaan, om de score zoo laag mogelijk te houden en dat is hun gelukt. Dat er toch nog vier doelpunten kwamen, lag aan de groote overmacht van het Oranje-team De Belgische voorhoede moeten wij in tweeën splitsen. De rechtervleugel met den mid-voor was het gevaarlijkste Dit trio was heel snel en bewegelijk en toonde, een kijk op het spel te hebben Voorhoof was wel de allerb°ste; hij was overal, ook in de verdediging, wanneer dit wezen moest. Capeiie was een han dige mid-voor, die het spel steeds open hield en die eenige keeren zijn buurlui fraaie passes gaf, waaruit scoringskan sen ontstonden. De linkervleugel was wat zwakker. Dat lag hem aan de linksbuiten, die in den regel te veel tijd noodig had, om een bal vrij te spelen. Hij moest in Weber en Pellikaan absoluut zijn meerdere erken nen. En nu de Nederlanders. Terloops heb ben wij reeds een paar spelers genoemd, doch wij zullen ze even nader onder de loupe nemen. Bakhuys was misschien wel de knap ste voetballer. Deze knaap heeft alles, wat een mid-voor hebben moet: een hard en zuiver schot, een kijk op het spel en. herbenen On alle mogelijke manieren heeft hij geprobeerd, v. d. Weyer te verschalken en toen dat niet lukte, gaf hij zijn binnenspelen? de kan sen. Doch zijn hersenwerk kwam vooral uit, toen België met 1—0 voor stond en met man en macht verdedigde. Toen ging hij iets naar rechts, liet de rechter vleugel in actie komen enSmit kreeg vrij spel! Nu is het wel merkwaardig, dat onze voorhoede blijkbaar pas goed los kan komen, alshet een beetje tegenloopt. Dat was in Amsterdam èn tegen België èn tegen Ierland het geval, dat gebeurde gisteren ook. Toen het 1—0 stond, brak de voorhoede los; toen ging het in razend snel tempo en toen werd de Belgische verdediging uiteen gerafeld. Vente leek iets langzamer dan een paar weken geleden en ook Mijnders moest eerst wat ontdooien. Alleen Smit en Wels waren direct in vorm. Doch deze heele linie was weer een zeer sterk geheel. Deze linie, die nu in drie achtereenvolgende landenwedstrij- den 18 doelpunten heeft gescoord en dat op normale wijze zal ook in de toekomst nog vele doelpunten kunnen maken. Het voordeel is, dat elk der spe lers voor zijn taak begrepen is, dat elk vaq 't 5-tal goed is voor een of meer doel punten. En dat maakt het zoo uiterst lastig voor een verdedieing. Onze halflinie was zoowaar iets min der dan gewoonlijk. Wel was Puck van Heel goed op dreef, maar èn Anderiesen èn Pellikaan zakten tegen het einde af en konden zich met moeite staande hou den. Overigens was alles weer als vanouds! En tenslotte de achterhoede. Zeker, Keizer is nog lang geer v. d. Meulen, maar aan de twee doelpunten had hij geen schuld. De weinige keeren, dat er serieus gevaar dreigde, was Keizer op zijn plaats en toen kon men zien, dat deze doelverdediger er wel komt. Een paar wedstrijden nog en het keepers- vraagstuk is opgelost! Weber en v. Run hadden weer het oude systeem. Weber robust en trap- vast, v. Run eleganter, maar even pro ductief. Nee, onze achterhoede is nu weer op normale internationale kracht Met v. d. Meulen was het trio sctver niet te pas- seeren, nu met dit trio zal het tenminste zeer moeilijk zijn. Scheidsrechter Rous leidde uitstekend. Hü was niet huiverig voor forsch 6pel, doch strafte de overtredingen. Zelfs was hij een keer genoodzaakt om den inval ler-rechtsback een waarschuwing te geven. Merkwaardig intusschen was, dat Rous geen rekening hield met het tijds- verlies, dat veroorzaakt werd door een paar ongelukjes. Overigens had hij de heele zaak volkomen in zijn macht, mede dank zij het werk der grensrechters, die hun taak vervulden zooals het moest. De eindstand van deze voorronde is nu geworden: Nederland 2 2 0 0 94 4 België 2 0 11 68 1 Ierland 2 0 11 69 1 Het doelgemiddelde der Belgen is 0.75, dat der Ieren 0 66 Een betrekkelijk klein verschil, dat echter voor de Belgen pre cies voldoende is, om naar Italië te gaan. De Belgische avondbladen van Zondag brachten reeds uitvoerig commentaar over den wedstrijd. Wij geven hier een „bloemlezing" dier bladen: De Schelde is van meening, dat Nv derland beter gespeeld heeft dan België en de 4—2-overwinning volkomen verdiend heeft. Vooral gedurende het laatste kwartier van de eerste helft en de periode waarin de drie doelpunten vielen, heeft Nederland zich ter dege laten gelden. Van Run was beter dan Weber, die te pootig optrad. Anderiesen overvleugelde Weikenhuysen, maar hij was minder dan de beide Nederlandsche vleugel- halfs. Pellikaan trad op den voorgrond er. van Heel was goed als altijd. In de voorhoe de was Bakhuys de uitblinker. De linker vleugel was iets minder goed dan de rechter Bij de Belgen moet Van de Weyer genoemd wordn, die z'n ploeg voor 'n grootere ne derlaag behoed heeft. De vervanging van Pappaert was een ver zwakking. In de half-lijn was Peeraer de beste. Ledent moet een mislukking genoemd worden. De rechtervleugel was het beste van de Belgische voorhoede. De scheidsrechter heeft den wedstrijd zeer goed geleid. Sportwereld had van de Belgische ploeg meer verwacht dan ze gegeven heeft. Het blad erkent, dat de beste ploeg gewon nen heeft. De Belgen hebben beter gespeeld dan in Amsterdam. Bewondering heeft het blad voor Bakhuys, die zich weer als een ge weldig schutter heeft doen kennen. In de mid denlinie was van Heel de beste. De Neder landsche verdediging zat bijzonder stevig in elkaar. Keizer heeft goed gedebuteerd. Bij de Belgen was Van de Weyer de beste man. Smellinckx, Peeraer en Voorhoof kun nen op een goeden wedstrijd terugzien. Grim- monprez was te persoonlijk. Dernière Heure acht den uitslag juist. Wanneer Pappaert niet was uitgeval len, zou het resultaat vermoedelijk gunstiger voor België zijn geweest, daar van Dessel nog al is tegengevallen. Nederland heeft even goed gespeeld als in Amsterdam, maar ditmaal bracht België een betere halflijn in het veld. Zij wist de Neder landsche .vleugels gedeeltelijk in bedwang te houden. De linkervleugel van Nederland is eenigszins tegengevallen Capelle is nog niet de oude. De Belgische rechtervleugel heeft zich dapper geweerd. D e S o i r is tevreden over het spel van de Belgen, al is het blad van meening, dat ze in Italië niet veel kans op succes zal hebben. In de Nederlandsche ploeg was de voor hoede en de verdediging buitengewoon. De middellinie was iets minder goed dan in Am sterdam. De arbiter was de beste man van het veld. Het Handelsblad van Antwer e n is niet tevreden over het geleverde spel. in Amsterdam heeft Nederland heel wat be ter gespeeld. Spil Anderiessen is bepaald te gengevallen. In de voorhoede moet Bakhuys als de uitblinker worden aangemerkt. vente is en blijft een gevaarlijke binnenspeler. Wels was de beste vleugelspeler. Keizer heeft niet veel te doen gehad, maar toch kan gezegd worden, dat hij een goed debuut had. Bij de Belgen heeft Ledent niet aan de verwachtingen beantwoord, evenals Weikenhuysen. Het achtertrio treft geen enkel verwijt. DeGazettevanAntwerpen is vol lof over de Nederlandsche ploeg. Ze heeft een welverdiende overwinning behaald. Er waren periodes, dat het spel van Ne derland onweerstaanbaar was. Toch gelooft het blad niet, dat Nederland het in Italië tot den eindstrijd zal weten te brengen. Ledent noemt het blad onvoldoende. De rechtervleu gel in de Belgische voorhoede mocht er zijn. Peeraer was de beste man in de middenlinie. Van Dessel heeft er zich aardig doorheen ge slagen, terwijl van de Weyer zeer goed was. Bakhuys, de man met de bliksemschoten was de beste in de Nederlandsche voorhoede. Van Heel blonk uit in de middenlinie. De heer Lotsy, voorzitter van de Tech nische commissie, was vol lof over het spel van het Nederlandsch elftal. Hij noemde van Heel en Bakhuys de beste spelers van de ploeg. Bij België vond hij Ledent zeer zwak. J a n v. d. B e r g, de directeur van het Sta dion, noemde Bakhuys en Grimmonprez de beste spelers van het veld. Aanvoerder v a n H e e 1 was zeer in z'n nopjes over de overwinning. Hij achtte de score zeer juist. De scheidsrechter, de heer Rous was van meening, dat het resultaat een juiste weergave was van het spel. Er werd, naar zijn meening, nogal stevig gespeeld, maar steeds eerlijk. Nederland is in het laatste jaar belangrijk vooruitgegaan. De heer Seeldrayers, voorzitter van den Belgischen Voetbalbond, was met het re sultaat tevreden. De Belgen hebben nu nog een kansje om in Italië te toonen, wat zij waard zijn. De heer H a v e n i t h was er over verheugd dat de eenige Antwerpenaar in het Belgische elfal, Paeraer, zoo goed voldaan had. België had naar zijn meening goed gespeeld en de ploeg behoefde niet gewijzigd te worden. Er zijn gisteren nog verschillende voetbalwedstrijden gespeeld, waarvan er enkele nog van belang waren. In onze afdeeling trokken twee pro motiewedstrijden de aandacht. Voor een plaatsje in de 2de klasse vocht Zaandijk met O.S.V. op het terrein van eerst genoemde. Zaandijk kon het lang niet bolwerken en verloor met 5—1. De stand is thans: O.S.V. 1 1 0 0 5—1 2 Zaandijk 2 10 1 46 2 H.R.C. 10 0 1 1—3 1 H. R. C. heeft dus nog alle gelegen heid, om zich te handhaven! Voor een plaatsje in de derde klasse speelden Beverwijk en Meervogels tegen elkaar. De Meervogels wisten den zeer lastigen uitwedstrijd met 3—2 te win nen. De stand is: Meervogels 2 110 54 3 Alkm. Boys 10 10 2—2 1 Beverwijk 10 0 1 2—3 0 Zou Meervogels het halen? Voor den beker speelde H.R.C. uit tegen C.V.V. en verloor met 61! R.F.C. klopte de Zaansche eerstklasser Z.F.C. met 63. Overmaas won met 50 van Elec- tra en J. K. H. met 20 van Naaldwijk. Nu is eindelijk de derde ronde uitge speeld. Zaterdag speelde Jong Holland tegen V.V.Z. uit St. Pancras. Voor de wed strijd een aanvang nam, werd, in ver band met het in gebruik nemen van het nieuwe kleedlokaal, door den heer Knaap een kort woord gesproken, waar in spreker allen opwekte de jonge ver- eeniging te steunen. Onmiddellijk hierna floot scheidsrech te/ Eenkhoorn beginnen. Na eenige aan vallen van beide zijden heeft J. H. suc- ee. door een mooi schot van Kuiper 10. Direct daarop maakt Z. gelijk. Rust gaat in met 1—1. Na de thee een mooie aanval van J. H., besloten door een onhoudbaren bal van den linksbuiten 21. Z. zit niet stil en brengt den stand op 22. De span ning is er. Een kwartier voor 't einde besluit de middenvoor van J. H. een prachtaanval met een doelpunt 32. Kort daarop is het einde. J. H. heeft goed gespeeld en is aanmerkelijk voor uit gegaan. Dé uitslag gaf de verhou ding der partijen goed weer. Jong Holland, volhouden! Tennis. COMPETITIEWEDSTRIJDEN ALKMAARSCHE CLUBS. De Alkmaarsche clubs hebben zich giste ren weer uitstekend geweerd. Alkmaar Hei- loo en Be-Quick speelde thuis. De eerste bleek opnieuw te sterk voor de 3e klasse Thans werd T.C.S.F. III uit Haarlem met 8O geslagen. Be Quick w on heel mooi met 71 van Rood Zwart uit Amsterdam. Advendo speel de uit en wel tegen Nieuwe Meer II. Ook daar was het een 71-overwinning voor Alkmaar, 't Gaat ons uitstekend. De uitslagen zijn als volgt: BE QUICK—ROODZWART 7—1. Heeren Enkel: J. Haasbroek slaat A. Zui- derweg 6—4, 6—4. G Kusters slaat A Freedman 6—3, 6—1. Dames Enkel: L. T. Wessels verliest van J. Schmidt 6—8, 3—6, N. M Bruinvis slaat G. Wolthuizen 2—6, 6—2, 64. Mixed: L. F. Wessels en j. J. Haasbroek slaan J. Schmidt en D. Schmidt 57, 6—1, 64. J. M. Asjes en G. Kusters slaan G. Woithuizen en A. Friedman 6—3, 3—6, 7 —5. Heeren Dubbel: J. J. Haasbroek en G- Kusters slaan D. Schmidt en A. Zuiderweg 6—3, 6—3. Dames Dubbel: A. Apeldoorn en J. M. Asjes slaan G. Wolthuizen en J. Schmidt 3—6, 61, 6—4. DE NIEUWE MEER II—ADVENDO 1—7. Heeren enkelspel: 1. Striiaardsmr. Schuur man 75 46 61. 2. Hos—Stroink 6—6 0—6. Dames enkelspel: 1. Mej. Rabmej. M. Hartkamp 06 26. 2. Mej. Wijtzes—J. v. d. Heide 6—4 3—6 4-6. Heeren dubbel: Strijaards-f-Hos—Stroink -f ir. van Dijk 26 63 26. Dames dubbel: Mej. Wijtzes-|-mej. Rab M. en C. Hartkamp 3—6 0—6. Gemengd dubbel1. Strijaards-fmej. Rab— mej. J. v. d. Heide+mr. Schuurman 8—6 3—6 5—7. 2. Mej. Wijtzes -f Vosmej. C. Hartkamp ir. van Dijk 3—6 7—9. Ie dames single: mevr. Wynne slaat mej. Oltmans 6—2; 62. 2e dames single: mej. A. Stroink sloot mej. Evers 6—1; 6—2. Ie heeren single: P. Schut slaat Kadt 6—0;6—2. 2e heeren single: A. Offers slaat Boenichter 63; 8—6. Dames doublé: mevr. M. Schut mej. A. Stroink slaan mej. Oltmans mej. Evers 86; 6—1. Heeren doublé: P. Schut en A. Offers slaan J. Boenichter en de Kadt 62; 6—3. Ie mixed doublé: mevr. Schut en P. schut slaan mej. Evers en de Kadt 6—0; 6-1. 2e mixed doublé: mej. A. Stroink en A. Offers slaan mej. Oltmans en J. Boenich ter 66—2. Wi e 1 r e n n e n. TRAININGSRITTEN VAN DEN PENDAALRIDDER. De Pendaalridder hield gisteren trainings- ritten over 15 K M De uitslagen zijn: A. klasse: 1. Verzijn, 2. G. Harms. B. klasse: H. Woudstra, 2. K. v. d, Pol, 3. B. Harms. TRAININGSRITTEN ALCMARIA. De wielerclub Alcmaria hield gisteren trainingsritten. De uitslagen zijn: A klasse 63 K.M.: 1. F. de Haan; 2. P. Pranger; 3. J. A. Serpenti. B klasse 45 K M.: 1. D. Groot; 2. H Smith; 3. H. Stroombergen. C klasse 27 K M.: 1. C. Joon; 2. K. Kusch; 3. N. Tamis; 4. J. Hollenbéek; 5. J Kef. Nieuwelingen 45 K.M.: 1. G. Oukes; 2. J H. Mulder; 3. de Raat; 4. J. van Wonderen; 5. J. Beentjes. Onze plaatsgenoot J. Groot had gister weer een mooi succes te boeken. Hij leg de 's morgens beslag op den tweeden prijs in een sprintwedstrijd voor a en b klassers en 's middags ook op een 2den prijs op de baan te Halfweg voor nieu welingen over 10 K.M. J. Groot is renner bij de H.S.V. „Kampioen" te Haarlem. de J. en en athletiek in de hoofdstad. Allereerst startten de C. klassers, d.w.z. in dit geval de niet-athletiek, waaraan 9 ver- eenigingen deelnamen. De Amateur Bokser behaalde hier, door deelname van de gebrs. Lodew-ijks een ge makkelijke overwinning en volbracht den af stand, in totaal 4500 M. (500-400-200-100 100-200-400-800-1600 M.) in 11.31.4. Dolfijn, met als laatste man de bekende zwemmer en polospeler Jan Stender, werd 2e in 11.34.5. D.D.V. werd 3 in 11.40.2, Simson 4, de Plassers 5, A.M.J.V. II 6e, Amstels Gymn. Vereen. 7, T.GN.H. 8 en de boksclub Krieger 9. Hierop volgde een gezamehjke start van de athletiekvereenigingen A. kl. (5) waarbij we dit jaar voor het eerst de A.V.A.C. misten met de ri.i-specifieke athletiekvereenigingen in dit geval aangeduid als de B. klassers. Door het niet meer deelnemen van Jan Zeegers voor de A.A.C. won de A.V. '23 ge makkelijk, in den tijd van 11.2, de A.A.C. werd 2e in 11.9.2. A.V. '23 II werd 3e, de Algemeene K.M.A. Breda) 4e en de A.V. '23 S.D.Z. werd bij de B. kl. Ie in den tijd van 11.18.6, een fraaie tijd in verhouding tot de A. kl. A. M. V. J. werd 2 in 11.20.4. „de Volewijckers" 3, in 11.25. A.M. 4, Elcetra 5, Oosterpark 6, de Spartaan 7, O.D.I.V. 8,S. CA. 9 en D.Z.O. 10. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in liet bekende melkhuis 't Boertje. Schaken. DE ARB. SCHAAKCLUB IN ACTIE! Vrijdagavond j 1. 27 April speelde de Arb. Schaakclub D. O. S. (Alkmaar) een wed strijd tegen de „Oppositie" (Heiloo). De uitslag is 6%114. D O. S. „Oppositie". 1. P. Ooijkaas P j. Bos 10 2. N. Hendriks F. v. d Vliet 10 3. R. v. Wezop Santifoort 1—0 4. A. Burgert de Groot 5. C. Marareeuw Boelhauwer 1—0 6. C. Ouwens de Vos 1—0 7. F. Appel de Vries 1—0 8. B. Jansen Corzen 0—I Een fraaie prestatie! Kegelen. DE BONDENWEDSTRlfD TE HAARLEM. Alkmaar 4de. In den invitatiebond^nwedstrijd, welke gisteren in Haarlem ter gelegenheid van 't 35- jarig bestaan van den H. K. B. werd ge houden en waaraan deelnamen de bonden Amsterdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Delft, Rotterdam, Den Helder, Haarlem en Alkmaar is het 't 10-tal van onzen stedelijken bond ge lukt den 4en prijs te behalen, met 1086 hout in 10X2C worpen. Dit cijfer, hetgeen nog geen gemiddelde van 5 'A aanwijst, is inderdaad niet hoog te noemen, hetgeen hoofdzakelijk aan de zoo goed als vlakke banen is te wijten. Niet min der dan 22 poedels noteerden we wat van de 200 geworpen ballen ruim 10 pet. is. Echter, een vergelijking met de door de andere bon den behaa'de cijfers laat duidelijk zien, dat de prestatie van de Alkmaaraers geenszins slecht is noemen. Hier volgen de gespecificeerde cijfers, waarbij de volgorde naar 't behaalde hout is bepaald. Joh Diepen 58 -f 63 119. A. Köllmann 49 -j- 67 116, C. B. Balder 53 59 112, L. Boom 50 -f 61 lli, w. Scheep maker 64 45 109, J. H. de Haas 63 4- 45 108, C. A. WFte 57 -f 50 107 D Klos (Stagen) 53 49 102 in 16* ir., G. J. Genefaas 46 56 102 in 16 tr., en M Scheepmaker 54 -f- 44 98. De andere bonden gooiden respectievelijk hm Pr- 's-Gravenhage Ina-' (vi, ur' Pode!dam WOL en 5g pr 108o. De borden Amsterdam, Utrecht en Den Helder vielen dus buiten de prijzen. Athletiek. DE JAARLIJKSCHE VONDELPARK-ESTAFETTE. Hoewel weer den geheelen morgen het erg ste deed vreezen voor dezen traditioneelen de K N A ff? h€tAdiSoict Amsterdam van ge£k gehad B dlt 0pzicht veei TM hM €eni.iga ïren V00r den striid kwam d« Schijnen vooriaarskleed getooid is. Gedurende de estafette werd dit iets min- uiLf nauwelijks waren allen in de kleed lokalen terug, of de regenbuien, gepaard aan onweer, waren met van de lucht dit^Ür eStakutes zelf betreft, deze zijn ook jaar weer buitengewoon geslaagd en votmden een prachtige propaganda voor de Postduiven. POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht met oude duiven vanuit Lier (België) afstand 167 K.M. Los 8 uur. Wind Oost. Aankomst als volgt. 1 A, J. Dekker 10.34.56 2 H. Pel 10.39.13 3 M. Tijdeman 10.39.31 4 Idem 10.39.53 5 J. Th. W. v. d. Idsert 10.40.02 6 F. H. C. Dingerdis 10.40.11 7 J. Huiberts Jr. 10.41.10 8 J. Th. W. v. d. Idsert 10.41.13 9 J. J. Veel 10.41.28 10 F. H. C. Dingerdis 10.42.58 11 J. J. Veel 10.43.15 12 J. Huiberts Jr. 10.43.18 13 J. J. Veel 10.43.35 14 Idem 10.43.44 15 C. J. Paulisse 10.44 06 16 G. Hijmans 10.44.22 17 H. Pel 10.44.22 18 J. J. Veel 10.45.03 19 A. J. Dekker 10.46.24 20 J. Th. W. v. d. Idsert 10.46.34 SCHOOL EN UNIFORMVERBOD. B. en W. van Amsterdam hebben aan de hoofden van de openbare onderwijsinrich tingen een circulaire doen toekomen, waarin wordt medegedeeld, dat alle uniformen, alle insignes er, ook vlaggetjes op rijwielen, waarmede leerlingen ter sc' ool komen, ver boden zijn. De bepaling betreft alle kentee- kenen, waardoor eenig politiek of sociaal streven tot uiting wordt gebracht, zoodat bijv padvinders- en A. J C.jkleeding of ge deelten daarvan niet in de school gedragen mogen worden. Vlaggetjes bijv. op fietsen mogen met in de school komen, behalve de vaderlandsche vlag, en dan nog alleen op nationale herdenkingsdagen of op verjaar dagen van leden van het koninklijk huis. Speldjes, bloempjes of schildjes, die bij straatcollectes worden uitgegeven, mogen alle op den collectedag gedragen worden. Daar het beoordeelen van wat wèl en wat niét toelaatbaar is na de voorgaande circu laire wel eens moeilijkheden opleverde, is thans het volstrekte verbod uitgevaardigd- De hoofden der onderwijsinrichtingen héb ben de opdracht, streng de hand te houden aan d>° bepaling. HET AANTAL LEERKRACHTEN AAN DE U.L.O. VOOR DEN LANGENDIJK. Door de wijziging van de L.O.-wet 1920 met betrekking tot het aantal onderwijzers, in verhouding tot het aantal leerlingen, waarvoor door het Rijk de salarissen dier onderwijzers worden vergoed is bij de ge meenschappelijke U.LO.-school aan aen Langendijk het aantal onderwijzers van 3 op 2 ingekrompen. Men deelt ons nu mee, dat eerlang echter een voorstel zal worden ge daan, over te gaan tot de aansteling van een derde leerkracht, een kweekeling-onderwij* zer, waarvan de kosten dan voor rekening van de gemeenten komen. Deze kosten zullen echter niet hoog zijn, daar de belooning slechts het derde gedeelte zou bedragen van het salaris van een onderwijzer. HANDELSAVONDSCHOOL. rijdag had in tegenwoordigheid van den burgemeester en eenige leden van de Commissie van Toezicht op het M- O- de uitreiking der einddiploma's plaats. De jongelieden werden toegesproken door den burgemeester, door den heer Ph. Bosscher namens de Commissie van loezicht en door den directeur. Het einddiploma werd behaald door 16 leer lingen, n.1.: J. van Beekum, A. Broek stra, A. Bruin, C. Dekker, A. Groen, Li- selotte Haas, C. Helderman, M. Hoed, M. de Jonge, E. -Loops, Trien Koppijn, J- J. Korver, A. Stam, Lies, Strijbos, Veldstra en Tinie Woudstra.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8