Agenda Stad m O CIRCUS AINIAR. ^Binnenland 6 Weec&ecicfit ONDERTROUWKAARTEN EN GEBOORTEKAARTEN VAN PUTTEN OORTMEIJER, PflYGLOP KIJKEÜ is K00PEI1 bij CLOECK Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, (behalve Dinsdag), des avonds half 8, hoofdnummer Anna en Elisabeth (rom hoofdrollen Hertha Thiele en Dorothea Wieck. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag matinee. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer De Spookmijn (cowboyfilm), hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De bewaarschool (La Maternelle), hoofd rol Madeleine Renaud. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Loulou maakt promotie (amusement), hoofdrol Lilian Harvey. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 1 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Ex- koning Peter, door Rott. Hofstadtoonèel. 8 uur, Wapen van Munster, Verdronken- oord, Mei-vergadering van de libertaire groepen; spreker C. Bonnet. 8 uur, Het Wapen van Heemskerk, Mei- verg. N.A.S.-vrouwenbond, Rev. Jeugdbond, O.S.P. en R.S.P., spreker F. Bosman; too- neelspel, declamatie en muziek. Donderdag 3 Mei. 8 uur, geref. kerk, Oudegracht, rede mr. H. Bijleveld over Het nat.-socialisme. 8.15 uur, Harmonie, vergadering N.S.B., spreker Swemmelaar. 8.30 uur, De Graanhandel, oprichtings vergadering revue-gezelschap. in groote keuze, moderne lettersoorten. DE BENDE VAN DILLINGER DOET VAN ZICH HOOREN. Te Chicago heeft een drie man sterke politiepatrouille jacht gemaakt op een auto, waarin vier bandieten zaten, die tot de bende van Dillingen behooren, o a. John Hamilton en Georges Nelson Bij een benzinepomp werden de misdadigers door de politie-auto ingehaald Toen de agenten tot arrestatie wilden overgaan, trokken de bandieten hun revolvers en slagen. De beide andere werden ontwa- een der agenten werd bewusteloos ge pend en weggejaagd. De bandieten zijn ontkomen. 1 MEI TE NEW YORK. Voor de 1 Mei-feesten te New-York, waaraan naar schatting 250.000 personen zulien deelnemen, heeft de politie groote voorzorgsmaatregelen getroffen. De communisten zullen in optocht door de straten trekken, waarij de moeders der vijf te Scottsboro ter dood veroordeelde negers voorop zullen loopen. De stoet zal dóór 1175 politie-agenten begeleid wor den. De socialisten marcheeren van de 14de straat naar Madison Square. Des avonds organiseeren de communisten „Stormvogels". Te Chicago zijn de openbare gebouwen een feestvoorstelling van Maxim Gorki's onder scherpe bewaking gesteld DOOR ZIJN KAT GERED. Zondagavond was de bewoner van de eerste etage van pand 174 aan den Croos- wijkschenweg te Rotterdam vroeg naar bed gegaan, terwijl zijn vrouw elders op visite was. Omstreeks half negen werd hij wak ker, doordat de kat op zijn bed sprong en daar op vreemde manier ging miauwen. Hij 'kwam toen tot de ontdekking, dat er in het huis een sterke brandlucht hing. Bij onder zoek bleek hem, dat de kast in de voor kamer in brand stond. In die kast had hij te voren zijn Zondagsch costuum opgeborgen. Daarbij had Hj een sigarette gerookt en ver moedelijk zijn daai vonken van gevallen en is zoo de brand ontstaan. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat de man in nacht gewaad de straat op moest vluchten. Voor bijgangers hadden inmiddels ontdekt, dat er rook uit de ramen kwam en zij hadden de brandweer gewaarschuwd. Het begin van brand was spoedig gebluscht. VERJAARDAG PRINSES JULIANA. Te Den Haag. De residentie heeft dit feest gister op waardige doch ingetogen wijze gevierd. Het spreekt van zelf, dat door het overlijden van de koningin-moeder geen openbaar feestver- toon plaats had. Van de verschillende plan nen om dit kroonjaar van de prinses op een bijzondere wijze te vieren moest dan ook worden afgezien. Wel werd er meer dan an ders gevlagd en zag men zeer veel Oranje dragen. Ook de gebouwen der buitenland- sche legaties hadden de vlag uitgestoken. De tram en autobussen waren op de gebrui kelijke wijze met vlaggetjes versierd. De verschillende departementsgebouwen hadden de gek; bracht. depj de gekroonde „J" boven den ingang aange- Gisteravond kwamen de vereenigingen „Bijbel en Oranje" en „Bijbel, Oranje en Nederland" in de Groote kerk bijeen om den verjaardag van prinses Juliana te vieren. Ds. Jac. Poort hield een rede over „Dank baar gedenken". Op Het Loo. Op ingetogen wijze werd op Het Loo de verjaardag gevierd. Uit alle deelen van het land kwamen felicitaties en bloemstuk ken ten paleize binnen. De belangstelling om en nabij het paleis was groot. Velen vertoef den er in de hoop de jarige prinses te zien te krijgen. Het lange wachten werd in den na middag ten slotte beloond. De pritises, ver gezeld door de koningin en prins Hendrik, maakte per auto een toch door de kom van Apeldoorn en eenige buurtschappen. De ko ninklijke familie werd hartelijk toegejuicht. Gisteravond is in de herv. kerk aan de Loolaan een wijdingsavqnd gehouden door de Oranjevereeniging Apeldoorn „Het Cen trum" De Christelijke Oranjevereeniging hield een wijdingsavond in de Nieuwe Kerk, terwijl in de Westerkerk het woord hebben evoerd ds. Linthout, ds. Gravemeyer, uit en Haag, en ds. P. G. Bruyn. VERKEERSONGEVALLEN. Door een auto overreden en gedood. Gisteren fietste op den Vuurschestraatweg nabij „Rozenrust" de 35-jarige M. G. H. de J. uit Den Haag, vertegenwoordiger van de N.V. Meelfabriek H. Koechlin te Rijswijk, achter een vrachtauto in de richting Voor schoten. Hij trachtte vermoedelijk dezen auto te passeeren, zonder op te letten dat uit de richting Voorschoten een beladen vrachtauto naderde. De chauffeur van dezen wagen trachtte nog een aanrijding te voorkomen door den grasberm op te rijden, doch zonder resultaat. De J werd door het linker spat bord gegrepen. Hij was op slag dood. De chauffeur was zoodanig van streek, dat hij bij omwonenden moest binnengedragen worden. Het lijk en de auto zijn door de politie in beslag genomen. Overeden en gedood. Op den rijksweg tusschen Harlingen en Frasker is gister een 21-jarige ongehuwde aardappelhandelaar uit Harlingen door een personenauto overreden en gedood. EEN OPLICHTER AANGEHOUDEN. Gistermiddag heeft de politie te Zwolle een man aangehouden, die, naar later bleek, een ontslagen bediende was van de Varkens centrale te Ulrum (Gr.) De man, genaamd D. D., bezocht omstreeks 4 uur een café. D., die zijn hand in een verband droeg, zeide een advies voor de Rotterdamsche Bankver- eeniging te moeten onderteekenen, doch daar toe niet in staat te ziin. Hij riep daarom de bemiddeling in van den kastelein, die daar aan voldeed. Een gelijkluidend verzoek deed hij even later bij de herbergier Bruininga en ook daar werd aan zijn verzoek voldaan. Toen D. zich daarna op weg begaf naar de Bank, kwam een der kasteleins de affaire niet geheel zuiver voor en deze verwittigde de bank. Toevallig stond D. juist voor het loket en hem zou het geld, ongeveer 100, worden overhandigd. De kassier vroeg D., of de handteekeningen door hem eigenhandig wa ren geplaatst. D. bevestigde zulks. Men kreeg echter argwaan en weigerde hem uit te betalen. D. vertrok, doch het personeel van de bank volgde hem. Zijn gedragingen wa ren toen zoodanig hij wikkelde het ver band van zijn hand en gooide dat heimelijk weg dat men de politie waarschuwde. Een inspecteur hield den man aan, doch deze ontkende, bij de Bankvereeniging te zijn ge weest. Hij werd op het politiebureau vastge houden. Vermoed wordt, dat D. zich meerma len aan het op deze wijze onrechtmatig ver krijgen van geld van de Varkenscentrale zou hebben schuldig gemaakt. KNAAPJE OVERREDEN? Met verbrijzeld been aan de spoor baan gevonden. Gistermiddag is te Dedemsvaart het onge veer 7-jarig knaapje van den heer S. met een verbrijzeld been langs de trambaan gevon den. Hoe en wanneer het ongeval is geschied, is een raadsel. Het personeel van den tram- dienst heeft van een ongeval niets bemerkt. Eenige uren, nadat het knaapje gevonden was, is het overleden. EEN GESCHENK VAN DE PRINSES. Voor een gouden echtpaar. Het echtpaar van Duurling te Maastricht dat gister, op den verjaardag van prinses Juliana, zijn gouden huwelijksfeet viert, heeft vandaag namen de prinses een ge schenk ontvangen, dat met de gelukwen- schen van de prinses door bemiddeling van den burgemeester aan het echtpaar is over handigd. EEN GOEDE VANGST. De Grooningsche politie heeft aange houden den 20-jarigen G. E. en den 18- jarigen J. B. wegens inbraak in het gebouw der bloemenveiling aan den Paterwoldschen- weg, in de apparaten- en metaalwarenfabriek Egam, in de kiosk aan de Appedbergen en in het gebouw van de vrije groentenveiling aan het Hoornschediep, waar tweemaal in enkele weken werd ingebroken, waar een aantal kisten sinaasappelen werd gestolen. Zaterdagavond is eerstgenoemde op de Vischmarkt gearresteerd, toen hij bezig was de gestolen sinaasappelen uit te venten op het onderstel van een eveneens gestolen bak fiets, waarvan de bak vorige week uit het Eemskanaal werd opgevischt. Later is B. aangehouden. EERSTE KAMER. Zitting van heden. Zonder hoofdelijk© stemming werd be sloten morgen te stemmen inzake werk verruiming en over een voorstel van de heeren Vos c.6. om diens initiatief-voor stel betreffende winkelsluiting aan de agenda toe te voegen. De heer IJzerman (s.d.a.p.) bepleitte de belangen der grossiers bij de contin- genteering van electrische geleidingen. De heer Schildhuis sloot zich hierbij in hoofdzaak aan. De heer Kortenhorst (r.-k.) betoogde, da,t verschillende contingenteeringen min of meer monopoliseerend werken. De heer Wijnkoop (comm.) is tegen het ontwerp. AFSCHEID BARON VAN GEEN. De heer F. M. L. baron van Geen, wien met ingang van heden eervol ontslag is ver leend uit zijn functie van particulier secre taris van de koningin, werd hedenochtend in zijn werkkamer op hartelijke wijze toege sproken door den chef van het bureau acr secretarie, den heer J. A. v. d. Star, die ge durende de 30 jaren, dat baron van Geen zijn functie bekleedde, met hem heeft samen gewerkt. CONFLICT OPGEHEVEN. Beide partijen bij het conflict in de stro kartonfabriek Hollandia te Coevorden heb ben het compromisvoorstel van den rijksbe middelaar den heer H. P. J. Bloemers aan vaard, zoodat het conflict is opgeheven. BOTERPRIJSDEBATTEN IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Nederland voert geen dumping- politiek. In het Lagerhuis zijn gisteren ook vragen gesteld met betrekking tot den invoer van boter uit Nederland, waarvan wordt be weerd, dat deze de prijzen op de Engelsche markt zou dumpen. Den minister van handel werd gevraagd of hij de prijzen kon opgeven voor Nederlandsche boter in Engeland en in Nederland en indien deze cijfers zouden aan geven dat er dumping plaats had ten koste van de producenten in Engeland of in het Britsche rijk, of hij dan in de huidige han delsovereenkomst een clausule zou willen la ten laten opnemen teneinde de voortduring van deze dumping te voorkomen. De parlementaire scretaris van het mi nisterie van handel dr. Burgin verklaarde, dat de groothandelsprijs voor Nederlandsche boter op 21 April in Engeland genoteerd stond op 69 tot 77 shilling per cwt en op 20 April in Nederland op 190 shilling 6" per cwt. Op deze mededeeling weerklonken op tal van banken kreten. Dr. Burgin deelde voorts mede, dat naar zijn meening het huis wel op prijs zou stel len, te vernemen, dat de prijs waarvoor de Nederlandsche boter in Engeland wordt ver kocht, de wereldprijs is. Om redenen welke in Nederland zeer goed bekend zijn, hecht men er daar de voorkeur aan den binnenlandschen prijs op buitensporige wijze te belasten. Er is geen sprake van dumping, aldus verklaarde dr. Burgin met nadruk. De invoer van Neder landsche boter maakt bovendien slechts een klein deel uit van den totalen invoer van boter in Engeland. Een andere afgevaardigde vroeg onder luide toejuichingen of bij handelsovereen komst zou kunnen worden verboden dat door een buitenlandschen producent in Engeland artikelen zouden kunnen worden ingevoerd tegen een lageren prijs dan de kostprijs, waarop Burgin antwoordde, dat deze zaak inderdaad bij handelsbesprekingen aan de orde kan worden gesteld. In antwoord op de vraag of kon worden meegedeeld, welke prijzen voor Deensche boter worden gemaakt in Engeland en in Denemarken, antwoordde Burgin, dat de prijs voor deze boter in Engeland op 21 April 82 shilling per cwt bedroeg en op 19 April in Denemarken 54.6 shilling, eveneens per cwts. DE NIJENRODE-ZAAK. Mr. Kappeijne van de Coppello zet zijn pleidooi voort. Pleiter geeft een overzicht van de onderhandeling van Onnes met de Hol- landeche bank voor Zuid-Amerika. Steeds zag Onnes de mogelijkheid daar een crediet te krijgen. Tijdens die onder handelingen had de inbraak plaats en direct zal hij toen hebben gedacht: als de dieven niet vlug gearresteerd wor den, zal de verzekering moeten uitbeta len. Doch wanneer de inbraak niet had p'aats gehad, zou verdachte toch voor de noodige liquiditeit hebben kunnen zorgen. Beleening van kunstvoorwerpen en gros was zeer wel mogelijk, daarvoor was het noodzakelijk, dat de belangen gemeenschap Onnes-Goudstikker werd ontbonden. Ware verdachte in Mei 1933 niet gearresteerd, dan zou verdachte al zijn schulden hebben kunnen betalen en dan zou hij in Duitschland een landgoed hebben betrokken. Onnes had de vruch ten van de inbraak niet direct noodig, terwijl daartegenover staat, dat Koning in groote moeilijkheden verkeerde. Neem nu een oogenblik aan, aldus plei ter, dat Onnes de inbraak wel in elkaar heeft gezet, hij zou dan 8000 hebben moeten betalen aan de verhuizers; hij ontving 9000 van Goudstikker. Zou hij zich dan niet hebben gehaast om d ver huizers te betalen? Uit de geheele finan cieel© positie van Onnes blijkt, dat hij de inbraak niet kan hebben gepleegd. Na deze zakelijke beschouwingen be sprak pleiter de figuur van Onnes als mensch en hij kwam tot de conclusie, dat hij zich afvroeg hoe men tegen dezen man met een dergelijk goed en verdien stelijk verleden bewijs zou willen aan voeren uit de verklaringen van een man in wiens verleden men geen enkel licht punt heeft kunnen ontdekken. Dus moet, aldus vervolgde mr. Kap peijne, een vrijspraak volgen, als het kan uit overtuiging. TWEEMAAL OP EEN DAG GETROUWD. Toch geen bigamist. George Turnbull en Lilly Metcalfe, die beiden tijdelijk werkzaam zijn in de Durham- gevangenis, zijn tweemaal op één dag ge trouwd in dezelfde kerk. In St. Margaret Church in Durham waren zij 's morgens in den echt verbonden. Voor de plechtigheid had de rector gevraagd of de afkondiging van het huwelijk in St. Gilles Church had plaats gehad. Dit is de parochie waar de bruidegom woont. Iemand vertelde hem dat zulks het geval was geweest, waar na de plechtigheid werd voltrokken. Later vernam de rector evenwel van den bruidegom zelf, dat de aankondiging niet in St. Gilles was bekend gemaakt, zoodat de rector voor geen andere keus stond dan het huwelijk onwettig en als niet gesloten te verklaren. Het jonge paar en de gasten ver lieten ontdaan de kerk, maar enkele uren la ter zagen zij kans een speciale vergunning te verkrijgen in het Durham diocesaan-regis- ter. Zij keerden naar de kerk terug, waar zij 's middags opnieuw werden getrouwd'. 1 MEI-VIERING IN RUSLAND. Het geheele Sovjet-gebied viert vandaag den eersten Mei. In de pers wordt eraan her? innerd dat de 1ste Mei in de Sowjet Uunie de grootste manifstatie is welke gewijd is aan de socialistische zaak, en den vastbeslo ten wil der arbeiders aantoont het tweede Vijfjaren-plan te verwezenlijken. De 1ste Mei, verklaren de bladen, is het feest voor den strijd om den vrede welke eischt dat de Sowjet Unie klaar is voor den stijd, dat de Sowjet grenzen met waakzaamheid wordt n behoed dat de militaine macht van het land zonder'onhouden wordt versterkt. In de ste den en dorpen hebben manifestaties plaats welke "ewijd zijn aan het feest van den lsten Mei waaraan 'n buitengewoon groot aantal personen deelnemen. HET VERZWEGEN VERMOGEN. Zooals bekend heeft minister Oud de termijn waarin men zonder strafvervol ging in de gelegenheid werd gesteld om verzwegen bezit en inkomen aan te geven, tot 1 Mei verlengd. Deze termijn is nu ten einde. Naar wij van den inspecteur der directe belastin gen te Alkmaar vernemen hebben in zijn district 680 personen van de geboden ge legenheid gebruik gemaakt met een to taal verzwegen vermogen van 6.500.000. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. De heer en mevrouw J. Wagenaar en G. WagenaarVisser vieren heden hun 50-jarig huwelijksfeest. Tal van buren aan den Schermerweg toon den door het uitsteken van de driekleur en het zenden van een prachtig bloemstuk, hun ingenomenheid met dit feest, dat verder in familiekring gevierd werd. De man is 71 en de vrouvy 70 en beiden genieten een uitste kende gezondheid, zoodat hier van een kras paar gesproken kan worden. Oorspronkelijk is de heer Wagenaar van den Langedijk afkomstig, doch 33 jaar heeft hij te St. Pancras den zwaren arbeid van tuin bouwer verricht, waarna hij zich voor 15 jaren te Alkmaar vestigde, om verder een meer rustig leven te leiden. Van verschillende kanten mocht het echt paar in den vorm van bloemstukken en schrif telijke gelukwenschen blijken van belangstel ling met dit zeldzame feest ontvangen en ook wij brengen het paar gaarne op deze plaats onze gelukwenschen. EEN JUBILEUM. Heden is het 40 jaar geleden, dat de heer Jacob Koster, thans oudste schilder, bij de Woningmaatschappij alhier in dienst trad. Om elf uur hedenmorgen werd hij door directeur en commissarissen te zijnen huize Tuinstraat nr. 10 gecomplimenteerd en werd hem als dank voor zijn nauwgezetten arbeid een enveloppe met inhoud aange boden. CIRCUS AMAR VRAAGT; Fourage, stroo, haver, zemelen, oude paarden, oude koeien, vleesch voor de dieren, Brood en melk voor de witte beren, 60 kamers voor de Artisten. Schriftelijk© aanbiedingen met prijs opgave: Circus AMAR, Haarlem. AANBESTEDING. Hedenmiddag werd op het stadhuis alhier aanbesteed het ophoogen en gedeeltelijk rio- leeren en bestraten van een terrein ten Z.W. van den Bergerweg ter oppervlakte van plm. 92700 M2., met het verbreeden en uitdiepen van de Kromme sloot. Ingeschreven werd door 21 firma's met de volgende bedragen: G. Versteeg te Groningen: a. 242.000 (6000), b. 234.000 (5200); Firma H. Broerstra te Harlingen: a. 254.000 (5800), b. 248.000 (4000); M. Strijland te Hoorn: a. 277.000 (5800), b. 267.000 (5800); Aann. Mij. Brongersma te Gouda: a. 152.980 (4900), b. 146.950; Wessel J. Boltjes te Heerenveen: a. 225.700 (5780), b. 218.7000 (4604); Plas en Wiers te Edam: a. 237 000 (5700), z. 234.000 (4700); Venis, Vens en Hollebeek te Zaandam: a 326.000 (5700), b. 316.000 (4700); L. Boekee te Den Haag: a. 267.000, b 266.700; Pieter Bot te Heerhugowaarda. 255.000 )5800), b. 253.000 (5800); Krijn Vens te Zaandam: a. 252 000 (5780), b'. 246.000 (5000); W. H. Klos te Santpoort: a. 242 000 (5700), b. 240.000 (5700); P. H. v. Essen te Halfweg: a. 289 000 (5650), b. f 269.000 (5100); B. Bruil te Heiloo: a. 215.500 (5775), b. J 190.500 (4200); v KL Evenhuis te Groningen: a. 237 000 (5950), b. 228 000 5100); C. van 't Veer te Bussum': a 233 000 (5500), b. 225.200 5200); H. A. Jaarsveld te Apeldoorn: a. ƒ280000 (5800), b. 275.000; K. en J. Dikkeboom t© Heerenveen* a. 282.580 (5780), b. 276.570 (5780)- H. G. Hendriks te Wassenaar-n 347.000 (5780), b. 291 000 (5780)'' Kraayenveld te Haarlem en Overveen* a. 267.000 (6000), b. 257.000 (6500) - b./SSM8ZOOa).Ch;a/25200°(60lW)' mmlmÏÏ'fltmvmr a' a met 100 pCt., b niet 80 pCt. Alk- maarsche werklieden. Tusschen haakjes ge plaatste cijfers zijn de zoogenaamde „man- weken". De laagste inschrijver van a en b is dus: Aannemer Mij. Brongersma te Gouda met resp. 152.980 en 146.950. De hoogste in schrijver van a en b is dus: H. G Hendriks 291 00o'"aar met rCSP' f 347,000 e" uit naar waarnemingen, verricht in den mnr. van 1 Mei. 0r$<H Medegedeeld door het Kon. Nederl Mm Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762,6 mM Bleavanshuk. te Laagste barometerstand 736,9 Jan Mayen. te Verwachting, geldig tot den avond va„ 2 Mei: an Zwakke wind, aanvankelijk uit noordeliiv richtingen; gedeeltelijk bewolkt; droog wf.e behoudens kans op onweer; aanvankeia warmer. Weeroverzicht. Ofschoon de depressie bij IJsland wr- versterking kreeg en zij de hooge druk Scandinavië heeft verdreven blijft ons w« nog beheerscht door den rug van druk over de Noordzee, welke met druk bij de Azoren samenhangt, en ondiepe depressie over Frankrijk en land. Boven Duitschland is de lucht tot m groote hoogte abnormaal warm en oostelijke bovenwinden brengen de warmte ook naar onze omgeving, waarbij in verband met de koelte op zee eenige kans op onweer bestaat In Zuid-Frankrijk viel weer meer dan 20 mM. regen en dreigt opnieuw onweer Schotland en Ierland hebben bij betrokken lucht regenachtig weer. Ook aan de Noor- sche kust valt regen. Engeland, ons land en Duitschland hebben gedeeltelijk zonnig weer, met lage ochtendtemperaturen in Engeland, maar zeer hooge temperaturen in Duitschland. Over het algemeen wijst de toestand op zacht weer met toenemende kans op regen of onweer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.52 uur licht op. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER P. PRONK. Gistermiddag werd op de algemeene be graafplaats het stoffelijk overschot van den heer P. Pronk, over wiens overlijden wij enkele dagen geleden mededeeling 'sebbea gedaan, aan de schoot der aarde «KW- trouwd. Groot was het aantal belangstellenden!, tak zich om de groeve schaarde; wel een bewijs, dat de heer Pronk zich vele vrienden had gemaakt. Onder de aanwezigen troffen wij aan mi. W. C. Bosman, gedelegeerd commissaris en mr. M. Moens, directeur van het Noord'hol- landsch Landbouwcrediet, aan welke instel ling de overledene tal van jaren als procura tiehouder werkzaam was. Voorts zagen wij enkele procuratiehouders en bedienden van deze bank, alsmede enkele onderwijzers. Aan het graf werd gesproken door den heer mr. M. Moens, die op treffende wijze memoreerde hoe de overledene voor een ieder was; n.1. een accuraat en vriendelijk mensch, een weiwillend raadsman voor oud en jong; een mensch die het leed van ande ren niet ontging. Ds. Makkink kenschetste eveneens den heer Pronk als een alleszins braaf mensch en sprak woorden van troost tot mevr. Pronk en kinderen. De oudste zoon bedankte namens moeder en familie voor de belangstelling, zijn besten vader betoond, en was inzonderheid erken telijk voor de gevoelvolle en troostvolle woorden van beide sprekers. TE WATER GERAAKT EN GERED. De 3-jarige Pietje Ouwens uit de Dijk graafstraat geraakte gistermiddag ongeveer kwart voor vijf spelenderwijs te water in den Boesemsingel. t I De heer M. de Vries, die op dien singel woont, zag, toen hij toevallig uit het raaffl keek, een jongenskopje boven water komen. Het gelukte hem, door dadelijk te water w springen, den kleine te redden. .1 Daar er toevallig niemand anders in M buurt was en niemand het te water vallen had opgemerkt, had dit ongeluk zeker een droevig einde kunnen hebben. EXAMEN RADIO-TECHNICUS. Op 28 Maart en 26, 27 en 28 April L1- werden te 's-Gravenhage de vanwege Q Nederlandsche Vereeniging Voor Radiotei grafie uitgaande examens voor radio-tecöflr cus en radio-monteur gehouden. Geslaagd voor radio-technicus zijn o.a, heeren G. A. ter Hall te Bergen en u* Moeijes te Opmeer. KUNSTAVOND IN WESTERLlCHf. Gisteravond werd er weder een kunstavo" in Westerlicht gegeven en wel door het ^*- gegev mes-trio mevr. Elte, viool, mevr piano en mej. Blom, zang. voor Afwisselend werden nummers ge^ viool, zang en piano; viool en P'an® j„ zang en piano. Het programma viel ze den smaak der toehoorders, zoodat na nummer een luid applaus weerklonk. Ds. Nobel bracht na afloop dank aa dames, die zoo belangeloos van de gave"jeten haar geschonken zijn, anderen doen ge» en riep haar een hartelijk tot weerziens Tot slot werd ter eere van den verja van Prinses Juliana door alle aanw staande het Wilhelmus gezongen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2