DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. (Rechtszaken £cuuU at JuinfcuM (Boeken Jieck Schoot HEERHUGOWAARD. EGMOND AAN ZEE. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. teert ten scherpste tegen het uitsluiten van oen arbeider Vorder uit de werkverschaffing en uit den steun en eischt onmiddellijk weder opneming in de werkverschaffing of in den steun. Zondagavond gaf de zangvereeniging Ons Genoegen een uitvoering voor een goed bezette zaal Opgevoerd werd de operette Kampavonturen van den heer H. J. Zaal te Bergen. Bij de opening deelde men mede, dat er tekstboekjes van deze operette waren be steld, maar deze waren nog niet ontvangen door nalatigheid van den drukker. Nadat eerst het gemengd koor een 4-tal nummers had gegeven, kwam de beurt aan de kinderen voor het opvoeren van Kamp- avonturen. Dit werd prachtig gespeeld. De costuums van mevr. Hittema waren keurig in orde, eveneens het licht dat geregeld werd door den heer D. Goes. Alles met elkaar was dit een welgeslaagde avond. Na afloop werd nog een bouquet bloemen aangeboden aan mevr. Zaal die zoo prachtig de vlinderdans had ingestudeerd. Hierna volgde nog een gezellig bal. Donderdagavond gaf de O.K. Jongelie- denvereeniging een uitvoering voor leden en donateurs in het Vereenigingsgebouw. Dat er voor deze uitvoering belangstelling was, blijkt wel uit het feit, dat de raadsver gadering, welke om 8 uur zou plaats vinden, twee uur vervroegd werd. De voorzitter, kapitein van Zanten, sprak het openingswoord. Spr. zeide oa., dat de leden der onderafd. Vios na het succes der revue in het begin van dit jaar dadelijk weer aan het werk waren gegaan. Hij hoopte dan ook dat deze avond eveneens mocht slagen. Hierna werd opgevoerd een tooneelspel in drie bedrijven, getiteld „Het Duistere Punt", uit het Duitsch vertaald door Jac. de Vos. De regie was in handen van den heer Bertus van Pel. We zullen hier geen uiteenzetting ge ven van den inhoud. Wel willen wij onze be wondering uitspreken voor deze jongelui die dit voor dilettanten toch zware stuk, op deze wijze hebben opgevoerd. Ongetwijfeld is dit te danken aan den ijver van den regisseur, den heer van Pel. Ook de heer Jaap Stam, als baron van der Dünen, mag hier zeker ge noemd worden. Hij wist zich uitstekend in zijn rol in te leven. We noemen nog Job van der Pol als Kuckrott, Job Groen als den rij ken Brinkmeyer, enz. Een woord van waardeering komt ook den man toe die altijd achter de schermen blijft en toch zooveel heeft bijgedragen tot het wel slagen van dezen avond, n.1. den grimeur den heer Loevens. Dr. Woodleigh als neger was voortreffelijk, ook wat het spel betreft. Een daverend applaus beloonde de spelers voor het gebodene Hierna werd een rhytmische dans uitge voerd door een twaalftal meisjes. Deze dans was samengesteld door mej. Riek van Pel en was aangekondigd als Vroom-, Vrij- en Blij dans. Ze bestond uit drie deelen, elk inge leid door een couplet van het vereenigings- lied, als spreekkoor uitgevoerd. De verlichting door het schijnsel van ge kleurde lampen gaf een schitterend effect. Een gezellig bal besloot dezen welgeslaag den avond. ALKMAARSCHEN KANT ONRECHTER. Vrijdag 27 April. BEIDE VOETJES OP DEN GROND. De openbare zitting werd heden op aan gename wijze geopend door de verschijning van mej. S. F. van E. uit Bergen, die als zoovele van hare schoone sekse, het tunnel verbod had genegeerd door niet af te stappen. Deze eigengerechtigde verzachting der verordening is echter ten volle strafbaar, maar de kantonrechter wilde er toch reke ning mee houden en legde slechts 3 boete of 3 dagen op OPNIEUW AFGELAST. De vorige week compareerde de fabrikant Willem BI. uit Broek op Langedijk, die te Alkmaar met zijn auto den kennemerstraat- weg had bereden, niet had voldaan aan het door agent Verbaan gegeven stopteeken. De heer Bl. verdedigde zich door te beweren, uit het gegeven gebaar te hebben begrepen, dat hij zich naar rechts moest begeven. De zaak werd toen uitgesteld tot vandaag, ten einde den niet gvdagvaartien verbalisant te hooien. Maar hij was er heden evenmin, dus maakte de verdachte een vergeefsche reis. Er werd echter, na georganiseerd overleg be sloten, 11 Mei het proces definitief af te han delen en maatregelen te nemer», dat de heer Bl. niet opnieuw voor spek en boonen werd opgeroepen. EEN BROODRIJDER MET EEN BESMEERD NUMMER- EN LETTERBORD EN 'N HALF VERLAMD STUUR. De chauffeur Arte S. te Zijpe werd op 8 Maart op den rijksstraatweg aangehouden, rijdende in een oudbakken vrachtauto met een voornummer- en letterbond, dat door opge droogd slijk onleesbaar was en bovendien niet een stuurinrichting die 90 graden moest worden omgedraaid, alvorens teeken van teven was te bespeuren. Arie moest het mate- rieele feit erkennen, maar hij voerde ter zijner verontschuldiging aan, dat hij in dienst was van een patroon en dus moest doen wat hem was gelast. De wagen was trouwens al we gens bouwvalligheid buiten dienst gesteld, maar de patroon had opdracht gekregen, om voor de Ned. spoor 'n vracht steenkolen te Iaden, welke opdracht de baas onder ver plichting van boete moest ten uitvoer bren- ben. Het werd alzoo billijk geacht dat de patroon de op te leggen boete zou betalen, doch Arie was te dien aanzien niet hoopvol gestemd. De baas had ook niet veel te com- mandeeren en verdachte was zelfs nog 70 loon te goed. Waar dus de financiën zoo'n hopeloos aspect gaven, wilde de kantonrech ter ook maar wat water in de wijn doen en veiroondeeide tot 2 boete of 2 dagen wegens het met een berg van ongerechtigheden be dekte letter- en nummerbord en 8 boete of 8 dagen ter zake het driekwart waardelooze stuur. De ambtenaar zou het zeer gewenscht aditen, dat dergelijke bouwvallige vehikels in beslag werden genomen en verbeurd ver klaard1. OPZICHTER VAN HEERHUGOWAARD IN GEBREKE GESTELD. Het Hoogheemraadschap, dat bij gebrek aan overstroomingen thans zich met prij zenswaardige ijver heeft geworpen op het heretellen van wegen, had zich ook bezig ge houden met de restauratie van den Zijper- dijk en deze voor het verkeer afgesloten door een plank, waaraan moest zijn bevestigd een brandende lantaarn ter waarschuwing in de avond en nachtelijke uren. In den avond van 17 Maart was echter deze lantaarn gedoofd tot nadeel van den wielrijder Dirk Vriesman die tegen den boom opreed en zijn rijwiel leelijk beschadigd werd. De heer J. H. J., opzichter van het Hoogheemraadschap, wo nende te Wieringerwaard, werd voor het feit aansprakelijk gesteld en verscheen dan ook als verdachte voor den kantonrechter. Het was hem onbekend dat de lantaarn dienst had geweigerd. Opgemerkt werd dat bedoelde lantaarn niet aan den boom, doch ter zijde van den weg was geplaatst, wat tegen de voorschriften was. Na het ongeval is op last der rijkspolitie de afsluiting beter in orde gemaakt. De heer Vriesman, wiens fietslamp en spatbord schade hadden geleden, werd ge adviseerd, zich te dien aanzien met het be stuur van het Hoogheemraad te verstaan. Voorts werd de opzichter, die ook het geval met de luchtlooze lantaarn niet kon „ophel deren", veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen. ONVOLDOENDE REMMEN. De koopman Simon A. uit Egmond-Binnen is ten dienste van zijn kleinen handel in het bezit van een fonkelnieuwe motorische drie wieler, naar zijn meenin-g gegarandeerd tegen elke wettelijk gebrek. Maar de te Heerhugo- waard dienstdoende veldwachter Visser en Blijendaal namen het karretje op den Mid delweg eens onder handen en constateerden, dat zoowel hand- als voetrem perfect werk ten, doch allebei slechts op het achterwiel terwijl art. 14 2e lid van het motorenrijwiel- reglement voorschrijft, dat deze remmen moeten werken op minstens 2 wielen. Daar zat Simon dus met zijn nieuwe karretje en zijn gebakken peeren! Proces-verbaal werd opgemaakt, Simon weerde zich met de kracht der wanhoop en demonstreerde in een felle regen- en hagelbui, de voortreffelijkheid van zijn remmetjes, maar de kantonrechter was verplicht zich te houden aan het misschien pietluttige wetsartikel. Echter waren ambte naar, zoowel als rechter ten volle overtuigd dat Simon er in geloopen was en werd alzoo wèl veroordeeling, doch geen straf uitge sproken. Aan Simon werd echter den raad gegeven te zorgen, dat de remmen in 't vervolg aan de eisch van het desbetreffende artikel zou den voldoen, ter voorkoming van meerdere onaangenaamheden. DE LANDELIJKE MACISTE. De stevige landarbeider Piet Slikker had op 28 Novembei den vroeger door zijn reuze kracht bekenden filmacteur Barthelomeo Pegano, meer bekend als „Maciste" geïmmi- teerd, door een aan 'n Oudesluizer inge zetene toebehoorend ijzeren straathek achter over te buigen, voor welke baldadigheid hij heden terecht stond. Nadat hij was geïnviteerd', zijn handen uit zijn broekzak te verwijderen, verklaarde de hercules, het hekje niet te hebben verbogen, doch zekere heer G. Brouwer, 'n ander krachtmensch. had hem daartegen met grof geweld aangedrukt. Waar dus werd geprotesteerd tegen het door den gem. veldwachter Homan opge maakt proces-verbaal, was verhoor van den niet opgeroepen verbalisant noodzakelijk en werd de zaak aangehouden tot volgende week. DE VERONTWAARDIGDE KLOMPENKOOPMAN. Een te Koedijk woonachtige handelaar in klompen, de heer Arie L., bezocht ook ge regeld met zijn „wooden shoes" de ge meente Bergen. Steeds had hij ongehinderd zijn clientèle bezocht, doch op 20 Maart werd hij op den Kogendijk aangehouden door den nieuwen gemeente-veldwachter, die hem naar zijn ventvergunning vroeg en toen dit vrijhandelbiljet ontbrak, ijskoud; proces verbaal opmaakte. De heer L. arriveerde dus heden ter terecht zitting en gaf daar bewonderingswaardige staaltjes van welbespraaktheid en wetten- kennis ten beste. Naar zijn meening was het aangewezen schoeisel voor den financieel misdeelde vrij van alle wettelijke belemmerin gen, zelfs van de omzetbelasting! Over het optreden van den nieuwen veldwachter was de beer A. ook bijzonder ontsticht en over de beleefde behandeling bij het uitreiken van de door hem aangevraagde vergunning kon hij evenmin met lof gewagen. Deze laatste stap was echter van meer be- teekenis dan alle mogelijke wetteninterpreta- ties en veldwachters critiek, want daardoor werd hem tegen den niet overmatigen prijs van 25 cents 'n geheel jaar lang ongestoorden klompenhandel te Bergen gewaarborgd. En de boete voorts dooi den kantonrechter bepaald op 50 ets. subs. 1 dag hechtenis. DE VAN HET „GOEDE" PAD AFGEZWOREN VERKENNERS. Een viertal verkenners van de R. C. Pad- vindersvereeniging te Alkmaar, waaronder hun leider L. G., hadden op 18 Febr. door de Schoorlsche Staatsduinen gescharreld met Katrijp als doel, doch waren toen op verboden grond geraakt en door een der opzichters gecalangeerd. Heden stond het ondernemende kwartet terecht om hun dage- lijksche goede daad te verrichten. De leider ontbrak echter thans, misschien in de mee ning, dat de kantonrechter hier zijn taak wel zou overnemen. Deze magistraat nam dan ook die leiding en veroordeelde de leider G tot 3 boete of 3 dagen, G. R. en H. V. ieder tot 2 boete of 1 week tuchtschool en de benjamin van het gezelschap werd aan zijn bedroefde ouders retour gezonden zon der straftoepassing! EEN ZUINIG ADRES. Ter zake het verzuim rechts den voorrang te verleenen caramboleerde op 14 Maart bij het gevaarlijke hoekje Emmastraat Nieuw- landersingel de sigarenfabrikant-automobi list A. E. met den in een luxe-wagen ge noemden broodbakker Jan Breed uit Boven- carspel. Breed bekwam aan zijn wagen 24 schade. Hij had die direct willen regelen, doch de heer E. zei opgewekt: van mij valt toch niets te halen! Deze zaak werd heden in contumatium behandeld en de afwezigen verdachte ver oordeeld tot 7.50 boete of 7 dagen hechte nis en schadebetaling. Hiermede kon echter de balans van mijn heer E. nog niet worder afgestoten, aange zien hij zich bovendien nog had te verant woorden wegens verboden parkeeren van zijn wagen in de Kabelstraat en voorts nog ter zake overtreding der arbeidswet, omdat hij 'n 13-jarige tweeling broedertal in ver boden tijd had laten arbeiden. Voor deze feiten werd hij bestraft resp. met 6 boete of 6 dagen hechtenis en 2 X 3 boete of 2 X 3 dagen hechtenis, maar waar niet is, heeft zelfs minister Oud zijn recht verloren, dus het zal slecht „vangen" zijn. DE BEMINNELIJKE STRAAT- NEGOCIANT. De koopman Jan D., voorheen te Hoorn, thans te Alkmaar in een volkslogement ver toevende, schelde op 17 Maart te Egmond aan Zee aan de woning van de pensionhoud ster, mej. A. G. Nagelhout in de Voorstraat te Egmond aan Zee, met het doel zijn nego tie aan te bieden. Toen op zijn herhaald ge- bel niet werd gereageerd, schopte dezen cou lante zakenman 'n paar maal tegen de voor deur, deze uiting van ontevredenheid accom- pagneerende met de noodige scheldwoorden. Mej. Nagelhout waarschuwde terecht de politie, die daarop den brutale kerel bij de kladden pakte en proces-verbaal opmaakte. Ter zake deze baldadigheid stond de koopman, 'n lange schrale figuur, dan he den terecht, echter ijverig het hem telaste gelegde ontkennende, trots de pertinente ver klaring van mej. N. dat zij en haar dienst bode, mej. Groot, het trappen op de deur 2 maal ter dege hadden waargenomen. Volgens toelichting van verdachte, had hij zich heel behoorlijk gehouden, maar was het de politie die onnoodig ruw en onhebbelijk was opgetreden en hen over de straat had gesleurd. De veldwachters Breetveld en ten Brug- gencate tapten echter in hun proces-verbaal uit een geheel ander vaatje. De koopman had zich bij zijn aanhouding zeer ongepast gedragen. Hij had gedreigd zich op mej. Nagelhout te zullen wreken en voorts gezegd: we zullen jullie allemaal op de keien zetten, als wij eens wat te vertellen krijgen. Aangezien ook deze uitlatingen werden ontkend, gelastte de kantonrechter aanhou ding der zaak tot a.s. week, teneinde alsdan een der verbalisanten en mej. Groot als ge tuige te hooren. WAT AL TE STRENG NAAR DE LETTER DER WET? De woonwagenparkbewoner Hendr. S. te Aikmaar had als het moderne type van een vodden- en oudroest-koopman, met een auto Egmond aan Zee bezocht en zijn wagen ge parkeerd op den Watertorenweg, met ge volg, dat de politie proces-verbaal toezegde en de heer S. heden terecht stond. Hij er kende het feit, doch beweerde den wagen geheel rechts en zelfs op de berm te hebben geplaatst bij een vuilnisbelt, waar de auto in dit stille, slechts uit eenige woningen be staande straatje, niemand hinderde. Toen hij vernam van menschen, bij wie hij naar handel informeerde, dat de politie naar hem zocht, was hij zelf naar het ge meentehuis gegaan. Een parkeerterrein had hij wel eens gezocht, maar nimmer gevonden. Aangehouden, ten einde den verbalisant te interpelleeren. OP WEG NAAR VEENHUIZEN. De 57-jarige „werkman" Pieter de W. te Alkmaar is er niet afkeerig van, een graantje te pikken, ten einde zijn zorgen te verzetten. Ook op 19 Mei 1933 werd hij als gevolg van die liefde voor een borreltje veroordeeld', maar was tot dusver niet meer met den straf rechter in aanraking geweest. Op 31 Maart scheen het echter weer mis te zijn en werd hij als schuldig aan dronkenschap met de in art. 453 officieel genoemde verschijnselen ter ontnuchtering gesepareerd. Hij stond heden terecht en hoewel toegevende, dat hij een biertje had genoten, ontkende hij dronken te zijn geweest. Dit was meer 'n hallucinatie van de politie, die hem bovendien zeer onhof felijk had bejegend.De kantonrechter wees hem op het dreigende Veenhuizen bij voort gezette onmatigheid en veroordeelde den delinquent ditmaal tot 10 boete of 10 dagen. GEVAAR VOOR DEN RIJWEG. De scholier G. M. R. te Castricum had zich gewaagd op een motor met infaam slechte remmen. Hem werd het roekelooze van die handeling onder het oog gebracht en deze strafpredicatie onderstreept door het op leggen van f 15 boete of 10 dagen. Zitting van Dinsdag 1 Mei. Uitspraken vorige zitting. Arie Jan K., boerenknecht, Sijbekar- spel, diefstal met braak te Hoorn, 6 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren etc. Arend de H., slager, Enkhuizen, mede plichtigheid aan schapendiefstal, 6 maanden gevangenisstraf voorw. met 3 proefjaren enz. Voorts in vrijheid ge steld. Jn. D., visscher, Egmond aan Zee, be schadiging van een hond, 6 maanden gev. (Eisch 1 jaar gev.) Pieter T., grossier Wormerveer. Hoo- ger beroep vonnis betreffende verboden vervoer van aardappelen. Vonnis be vestigd. Aldert Zw., visscher, Egmond aan Zee. Hooger beroep vonnis jachtwetovertre ding. Vonnis bevestigd. Gerrit H., arbeider, Egmond aan Zee. H-ooger beroep tegen 2 vonnissen overtr. motor- en rijwielvvet. Vonnis bevestigd. Gerrit R„ rijwielhandelaar, Heiloo, thans gedetineerd, diefstal van rijwie len. Het primair ten laste gelegde mis drijf. (Eisch 1 jaar en 6 maanden gevan genisstraf). Uitspraak conform eisch. IEPZIEKTE. Wij ontvingen een exemplaar van de mededeelingen no. 14, 15 en 16 van het Iepenziekte-comit), waarin verslag wordt uitgebracht over de in 1933 verrichte onderzoekingen. AMERIKAANSCHE KRUISBESSEN- MEE LDAUW. Door de ongunstige uitkomsten van de kruisbessenteelt is er de laatste jaren weinig zorg besteed aan de verzorging der struiken. De bespuitingen tegen den Amerikaanschen kruisbessenmeeldauw zijn niet zoo krachtig uitgevoerd als in den tijd van de loonende cultuur het geval was en de gevolgen zijn niet uitgebleven; de aantasting der bessen, die eenige jaren zeer gering is geweest, neemt weer meer en meer toe. Tegen verslapping der bestrijdingsmaat regelen moet met klem gewaarschuwd wor den. In den verzendtijd zal ter voorkoming van moeilijkheden bij den uitvoerhandel streng op de aanwezigheid van „meeldauw bessen" worden gelet. Nu heeft de teler het nog in zijn macht meeldauwvrije bessen te telen. J>oor één be spuiting met alcalische Bourgondische pap, uitgevoerd in de tweede week van Mei, als de vruchtjes de grootte van een kleine erwt hebben, wordt de aantasting der bessen voor komen. Aan telers van kruisbessen wordt daarom in hun eigen belang met nadruk aangeraden deze bespuiting uit te voeren. De sproeivloeistof wordt gemaakt door in 100 L. water een mengsel van K.G. fijne kopervitriool en 1V? K.G. watervrije soda (sodex) op te lossen. De pap mag alleen in houten of geëmail leerde vaten worden klaar gemaakt. Bij de bespuiting moeten vooral de bessen goed geraakt wordendaar de meeldauw het eerst optreedt op de bessen aan de onderste takken, dichtbij den grond, dienen deze bij zonder goed geraakt te worden, wat alleen be reikt wordt door de onderste takken tijdens het spuiten op te lichen. Zij, die verdere inlichtingen wenschen kun nen zich daartoe wenden tot den Planten- ziektenkundigen Dienst te Wageningen of tot de op verschillende plaatsen werkzaam ge stelde ambtenaren van dezen Dienst, zoo mede tot de Rijkstuinbouwconsulenten. J. M. Grasser. Bouw zelf Uw kano. Uit gave N.V. Uitgeversmtij. Kosmos, Amster dam. De heer Brasser beveelt niet alleen de kano-sport aan, maar bovendien het zelf bou wen van de boot en hij heeft daarover een boekje geschreven, dat zooveel opgang ge maakt heeft, dat het reeds binnen enkele maanden een tweeden druk beleeft. Dat is tee- kenend voor de liefde voor de watersport in ons kleine landje, maar ook voor de liefde voor knutselen en timmeren onder de water- sport-menschen. Waarop, vraagt de schrijver terecht, kan de kanoliefhebber meer trots op zijn dan op een zelf-gebouwde kano? Hij heeft er in zijn werkje naar gestreefd een eenvoudïm22T"7 delijke handleiding te geven voor hen w' zelf hun kano op stapel willen zetten of i gids bij het bestellen van een boot. DP schreven typen vormen een serie van zes v schillende toerkano's, waarin naast de bruikelijke sharpies het corjaal-model wi£ opgenomen, welke laatste, een naar West* sche opvatting geheel nieuwe rondspantkan op eenvoudige wijze te bouwen is. Dit nieW model heeft in den afgeloopen zomer reen! bewezen een afzonderlijke plaats onder a kano's in te nemen. Van denzelfden schrijver en uitgeefsl verscheen een werkje Bouw Zelf Uw zeitbo^ Heeft U, zegt hij in een voorwoord 0nif een zeil- of kano-tocht meegemaakt op «n zonnigen zomerdag als een flinke bries kleine zeilen spant, of genoten van heerlik rusten tusschen de groene rietkragen iani: den kant? Dat is werkelijk gezonde ontspan ning en het is niet overdreven te zeggen 2?» de genoegens hiervan op geen enkele wijze u overtreffen zijn. Het leven op het water wekt in ons den waren geest, welke het sportleven kenmerkt. De verhoogde belan» stelling voor het zeilen is zeker ook ontstaan door de propaganda, die elk jachtje voor zich zelf maakt. Een zeilboot is vrij kostbaar maar er is een middenweg te vinden in boot van eenvoudige samenstelling, echter dezelfde kwaliteiten dient te bezitten als de duurdere jachtjes. Met het oog daarop heeft de schrijver een serie van vier boot» besproken en gestreefd naar een duidelijk handleiding zoowel voor amateurs als yL bootbouwers. Voor de twee grootste typen de corjaalbouw-methode gekozen. Voor k die aanhangers zijn van het sharpieS worden verder een rondbodem-sharpie en ee® paradox-sharpie behandeld. Van elk der te- schreven typen vindt men een uitvoerig* bouwbeschrijving alsmede materiaal-matea 20 lessen in wedstrijdtechniek voor kleine booten, door G. Mulder. Uitgave L. I, Veeris Uitgeversmaatschappij N.V. te Am- sterdam. Goed wedstrijdzeilen is een kunst, waarin men eerst na meerdere jaren bedreven wordt. Eerst als men als fokkenist eenige ervaring heeft opgedaan, moet men zelf sturen, al zal men in ae eerste wedstrijden wel in de achter, hoede liggen. Na enkele wedstrijden krijgt men vanzelf meer kijk op de dingen. Men moet beginnen in een kleine klasse en eerst daarna tegen sterkere tegenstanders uitko men. Het is wenschelijk ook buiten de wed strijden eens tegen een ander te zeilen, omdat men op dergelijke oefenbaantjes veel beter eens wat experimenteeren kan. In dit werkje behandelt de schrijver ver schillende veel voorkomende situaties en geeft daarbij zijn meening, hoe hij in dergelijke ge vallen in een onderlingen wedstrijd handelt In een groepswedstrijd vordert het groepsbe lang dikwijls dat anders gezeild wordt. Tus schen de algemeene wenken heeft de schrijver fraaie afbeeldingen van wedstrijdzeileBde booten opgenomen. Zaterdag hebben de samenwedodt Leerarenvereenigingen, de Alg. Ver. Leeraren bij het M. O., de R. K. Leeram- vereeniging „St. Bonaventura" en de Ver. van Leeraren bij het Chr. M. O. den afge treden inspecteurs van het M. O., den hee- ren dr. E. Jensema en dr. H. A. J. van Swaay, een afscheidsmaaltijd aangeboden in restaurant Anjema, Den Haag. De hoofdinspecteur van het 1. o. in de tweede hoofdinspectie, de heer. K. Brants, is Zaterdag te Haarlem bij zijn aftreden gehul digd. DE HERVORMDE KERK TE MIDDENMEER IN GEBRUIK GENOMEN. In tegenwoordigheid van vele burgerlijke en kerkelijke autoriteiten is Zaterdag de kerk van de herv. gem. te Middenmeer (Wierin- germeerpolder) in gebruik genomen. De secretaris van het bestuur van het Zuiderzee- fonds, de heer ir. C. W. E. v. Voorst van Beest, gaf, nu de voorzitter J. R. Slotemaker de Bruine niet aanwezig kon zijn, de kerk aan de gemeente in gebruik. Spr. dankte den Staat der Nederlanden, die den grond m erfpacht gegeven heeft, en allen in de herv. kerk, die aen bouw mogelijk gemaakt hadden. Bij de kerk, die op een mooie plek staat en een slanken toren met uurwerk heeft, zijn een kerkeraadskamer, een kamer voor catechisa ties en een grootere kamer voor vergaderin gen aangebouwd. Het geheele complex is een sieraad voor het nieuwe dorp. 2, Op verzoek van den kerkeraad heeft ds. U. J. van Paassen uit Haarlem, de eerste god8' dienstoefening in de kerk geleid. Na het ein digen der godsdienstoefening hebben ds. Van Paassen namens de synode en namens het. prov. kerkbestuur van Noordholland, ds. L. A. F. Reddingius namens het classicaal W* stuur van Hoorn en ds. J. C. Fischer namens 231. Onverwacht kwam een dikke mist opzetten, ze za ten er midden in voor ze het wisten en moesten nu verder op het kompas vliegen. Toen, net terwijl Piet een pisang dacht te verschalken een gekraak, een verblindend licht, het toestel ging scheef hangen een metoorsteen had hen geraakt! 232. In een duizelingwekkende glijvlucht kwamen ze om laag, allen sloten de oogen, omdat ze niet anders dachten of nu was er geen redding meer mogelijk. Schuren - kra ken een schok, nog een schokze hingen in cen.^fl weldig hooge boom, waarvan takken onder hun c?i afknapten. Maar ze hingen, ze leeJden nog en Piet dacn heusch een oogenblik, dat hij thuis uit het zolderraamP) keek,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6