Aqmda AMAR Dienstregeling op Hemelvaartsdag: Circus Amar gearriveerd. JtecfiUiaAen ALKMAAR PACKET. Spoct Stad w Omgeving. Weet&eiicht GEBROEDERS HedenAvondvoorstelling m I ar. De mooiste Circus van fuif! 1AOLIFANTEN14 Nog enkele GLOEDNIEUWE REMINGTON Koffer-Schrijfmachines. VIJF EN TACHTIG GULDEN. VAN PUTTEN OORTMEIJER, Paygiop Jong vrouwtje doodgeschoten. JONGE DUITSCHER HEEFT MOORDPLANNEN. 5 4iii Set te ALKMAAR (Paardenmarkt) Een rijbaan en een tooneel Stedelijk Museum ingang Br eedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain. 7.30 uur, hoofdnum mer Boefjes (real.), noofdrol Frankie Dar- roo. Toegang boven 18 jaar. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Bioscoop Harmonie, des avonds half S, hoofdnummer Victor en Victoria (amusant), hoofdrollen Hermann Thimig en Renate Müller. Alle leeftijden. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Onbe waakte overwegen (sens.), hoofdrol Charles Sale. Toegang boven 14 jaar. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ein Lied geht um die Welt (rom.)hoofdrol Joseph Schmidt. Toegang voor eiken leeftijd. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Woensdag 9 Mei. 8 uur, Handelsschool, Zwitsersche avond, lantaarnplaatjes en film. 8 uur, circus Amar. Donderdag 10 Mei (Hemelvaart). 2 uur, Muziektuin te Alkmaar, prov. open- liichtsamenkomst van vrijz. godsdienstigen. 's Middags 2.30 uur en 's avonds 8 uur, circus Amar. Vrijdag 11 Mei. 8 uur, circus Amar. ZOMERTIJD. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in den nacht van Maandag 14 op Dinsdag 15 Mei a.s. ten 2 uur de stadsklokken één uur zullen worden vooruit gezet. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. bruik, tegen 35.057.669 op denzelfden dag van het vorige jaar. Meer dan de helft van de in gebruik zijn de telefonen bevinden zich in de Ver. Staten, terwijl in New York meer telefonen in ge bruik zijn dan in Azië en Afrika tezamen. De Ver. Staten tellen 14 telefonen per 100 inwoners, Canada twaalf, Engeland en Duitschland en Frankrijk drie. EEN NIEUWE STAVISKY-MOORD. Frankrijk wordt opnieuw in beroering ge bracht door een moord, welke gepleegd is op het buitengoed Kerbennec bij Lorient, waar de 23-jarige Michel Henriot een zilvervos- sen-kweekerij heeft. Bij zijn thuiskomst vond hij zijn 19-jarige vrouw door 5 schoten doodelijk gewond. Twee kogels hadden haar in het hoofd en drie in het lichaam getroffen. De schoten waren ge lost uit een karabijn, welke zich in huis be vond en vermoedelijk door een bedelaar of landlooper, wien de jonge vrouw iets had ge weigerd, was afgevuurd. Michel Henriot legae zijn vrouw op bed, waar zij stierf, voordat hij om hulp had kunnen teleioneeren. Toen hij dit probeerde, merkte hij, dat het telefoontoestel omver was geworpen en dat hij geen verbinding kon krijgen. Hij moest derhalve loopen naar het dichtstbijzijnde huis, dat 800 M. van het zijne was ver wijderd. Een buurman met een fiets waarschuwde de politie, die weldra ter plaatse was. Het onderzoek heeft tot nog toe geen enkele op heldering gebracht omtrent de identiteit van den moordenaar. Het jonge paar bewoonde pas sedert 2 weken het eenzaam gelegen huis, waar zij geen ander personeel dan een jeug dig dienstmeisje hadden. De jonge vrouw is het nichtje van het kamerlid Henriot, die in de afgeloopen maanden in de Kamer op den voorgrond trad door de onthullingen, die hij deed over het Stavisky-schandaal. Dollfuss !iet slachtoffer. Oostenrijksche gendarmes hebben den 17- jarigen Duitscher Hans Günther te Patzig aangehouden, die Zaterdag uit Dresden naar Oostenrijk was vertrokken met het voornemen een aanslag te doen op het leven van den Oostenrijkschen bondskanselier Dollfus. De Duitsche autoriteiten waarschuwden de Oostenrijksche autoriteiten en toen Patzig nabij Ober Aschenberg Zondag de grens overschreed, wilden douanebeambten hem aanhoudep. De jongen loste echter eenige revolverschoten en wist te ontkomen. De gendarmerie bleef zijn spoor echter volgen en kon hem arresteeren, waarna hij naar de gevangenis te Linz werd overgebracht. RUSLAND EN DE JODEN. Een apart gebied van de Joden. De Sovjet-regeering heeft een promotie goedgekeurd van den status der Joodsche ko lonisatiegebieden in Birobetzjan in Siberië, welke tot nog toe den naam droegen van Joodsch-nationaal gebied van Birobetzjan. Het gebied heeft thans plaatselijke autonomie verkregen en zal voortaan heeten Joodsch autonoom gebied van het Verre Oosten. In 1927 werd het gebied speciaal bestemd voor Joodsche emigratie en werd de vestiging van Joden uit de Oekraëne, Amerika en andere landen aanzienlijk vergemakkelijkt. In de nieuwe kolonisatie- en industrialisatieplannen voor het Verre Oosten wordt groote aan dacht aan het gebied gewijd HET LOT VAN JEUGDIGE ZEEVAARDERS. Aan wie zij hun brieven schrijven. Mevrouw Janet Roper van het „Seamen's Church Instituur" te New York is bevriend en bekend met de zeelieden van de geheele wereld. Zij noemen haar kortweg bij haar lievelingsnaam „moeder Roper". Deze vrouw heeft er haar werk van gemaakt jongens, die van huis zijn weggeloopen om op zee te gaan, weer in contact te brengen met hun bedroefde bloedverwanten. De vrouw, die een zeer uitgebreide correspondentie voert, beantwoordt iederen brief, welken zij ont vangt. Er zijn dagen, waarop zij tachtig brieven krijgt. Zij is de kern van de vereeni- gingen voor zeevaarders en er bestaan zeer vele organisaties, welke zich voor het lot van den zeeman interesseeren. „Ik wenschte wel", zoo zegt zij vaak, „dat de vaders en de moe ders de gewichtige lessen zouden kunnen be grijpen, die ik heb leeren verstaan. Een groot percentage jongens verliet het ouder lijke huis, omdat zij door de ouders ge dwongen werden de ouderlijke wenschen te volgen, waarbij de ouders de wenschen van hun jongens en hun natuurlijken aanleg ge heel veronachtzaamden. Het voortdurend blijven aandringen en uitoefenen van druk bracht de jongens ten slotte in oipstand met het gevolghet verbre ken van den familieband. Ik wenschte, dat ik alle vaders en moeders tot het besef zou kunnen brengen, dat zij, als zij hun jongens willen behouden, hun moeten toestaan, vol gens eigen aanleg tot ontwikkeling te ko- COMMUNISTEN BREKEN UIT DE GEVANGENIS. Heeft Rusland er de hand in? Uit de gevangenis op het eiland Aegina (een bezit van Griekenland) zijn op geheim zinnige wijze 8 wegens politieke aanslagen tot langdurige gevangenisstraffen veroor deelde communisten uitgebroken. Zij ont vluchtten door een zelf gegraven onderaard- sche gang. Men acht het zeer verdacht, dat in den nacht van hun ontvluchting het in de nabijheid liggende sovjet-schip „Noworus- ky" het anker lichtte. Men vermoedt, dat de vluchtelingen zich aan boord van dit schip bevinden. TODEN WORDEN AAN BANDEN GELEGD. Mogen den staat Kandahar niet verlaten. Uit Kaboel in Britsch-Indië wordt ge meld, dat de Afgaansche regeering eenige bepalingen heeft afgekondigd, waardoor de bewegingsvrijheid der Joden in Afganistan wordt beperkt. Zij mogen o.a. den staat Kandahar en de oostelijke- en zuidelijke grensprovincies niet bezoeken, noch de hoofdstad Kaboel verlaten, zonder daarvoor bijzondere vergunning van de politie te hebben verkregen. Omtrent de motieven, die aan deze maatregelen ten grondslag liggen, is niets bekend. JONGELUI UIT BOVENKARSPEL VOOR HET GERECHTSHOF TE AMSTERDAM. Hooger beroep tegen een vonnis van den Alkmaarschen politierechter. Twee jeugdige bewoners van Boven- karspel hebben zich op 15 Oct. j.1. te Enkhuizen verzet tegen een politiedie naar die hen tevergeefs gesommeerd had, op te houden met zingen en het tweetal toen wilde aanhouden. De 28- jarige S. en de 25-jarige B. wilden daar niets var. weten en verweerden zich hef tig. De jongste gooide den politieman door een étalageruit en de oudste, die hiervoor blijkbaar niet wilde onderdoen drukte hem met geweld den keel dicht en krabde hem het gezicht open. De politierechter te Alkmaar heeft verdachte B. tot vier maanden en S tot zes maanden gevangenisstraf veroor deeld. Zij zijn evenals de Officier van Justitie in hooger beroep gegaan. Gister stonden zij terecht voor het Gerechtshof te Amsterdam. De agent werd als getuige gehoord. Hij gaf een uitvoerige beschrijving van het hardhandige optreden der zangers. President mr. Jolles: Heeft verdachte S. u mishandeld terwijl u in de étalage lag? Getuige: Ja meneer. President: Was die ruit dus zoodanig vernield dat hij daar maar „bij u binnen kon komen" om u te mishandelen? Getuige: De ruit was er heelemaal uit! Verdachte B. ontkende ten stelligste dat hij den politieman door de ruit ge worpen heeft. Hij was met S. aan Let bakkeleien, hoe de ruit kapot gekomen is, weet hij niet! Verdachte S. verklaarde al even on schuldig aan het breken van de ruit te zijn. De procureur-generaal zeide veel ver trouwen te stellen in de verklaringen van den agent van politie. Deze heeft als getuige een duidelijk en geloofwaardig relaas gegeven. Het feit dat deze ver dachten geen onbekenden zijn bij justi tie en politie doet spr. daarentegen twij felen aan hun verweer. De procureur- generaal requireerde ten slotte tot be vestiging van het vonnis van den Alk maarschen politierechter. Mr. van 't Hoff Stolk, verdediger, vroeg vrijspraak voor beide verdachten subs. ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak 22 Mei. VERDUISTERING DOOR EEN NOTARIS. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 54-jarigen 0. A., tot voor korten tijd notaris te Oolt- gensplaat, die zich in den loop van eenige jaren heeft schuldig gemaakt aan verduiste ring van ongeveer 80.000. Deze verduiste ringen waren gepleegd ten nadeele van mej. D. C. Goedkoop, een 78-jarige dame uit Den Haag, die onder curateele gesteld is. Een ge- Van ALKMAAR i 8.-, 10.30, 14.- en 18.- uur. Van AMSTERDAM i 7.—, 9.30, 14.19 en 17.45 uur. deelte van het vermogen van deze dame was belegd in hypotheken, verstrekt aan land bouwers op het eiland Goeree en Overflakkee Dit gedeelte van het vermogen was in admi nistratie geweest bij den notaris A., die in de jaren van 1932 tot 1933 groote bedragen die hij aan aflossingen op die hypotheken en aan rente daarvan ontvangen had, niet had afgedragen aan den beheerder van het vermogen van mej. Goedkoop, doch dit geld te eigen bate had aangewend. De rechtbank heeft verdachte veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van 5 maanden doorgebracht in voorloopige hechtenis. Schaken OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. Eerste groote simultaan-séance in Nederland ten behoeve van het N. C. W. S. De eerste groote simultaan-séance, waarvan onlangs sprake was, is thans definitief bepaald op 30 Mei a.s. in het Carlton Hotel te Amsterdam. Er zal gespeeld worden aan ongeveer 300 borden. De Simultaan-epelers zijn uitsluitend Nederlanders. Iedere simul- taan-speler zal ongeveer 20 borden krij gen waartegen hij heeft ce spelen. De onderlinge verhouding wordt zooveel mogelijk geregeld, zoodat alle simul- taanspelers ongeveer een gelijk aantal hoofdklasse-, eerste, tweede en derde klasse spelers tegen zich zullen krijgen. Den deelnemers wordt beleefd verzocht, des avonds om half acht aanwezig te zijn. De deelnemingen worden behandeld in de volgorde waarin zij binnen komen. Aanmeldingen kunnen geschieden bij den heer Th. M. E. Liket, Amsteldijk 69, Amsterdam, met opgave welke klasse men speelt. Deelnemers hebben vrij toegang, doch moeten het donatiefonds steunen met een minimum-bedrag van 0.50. Als bijzondere attractie zij hierbij ver meld, dat Dr. M. Euwe simultaan zal spelen tegen de leden van het eere comité en de verschillende sub-comité's in den lande. Alle financieele voordeden, die uit dezen massa-kamp voortvloeien, zullen in de kas komen van het Nationaal Nederlandsch Comité Wereldkampioen schap Schaken (N.C.W.S.) Dank zij de enorme reclame-campagne en de persstemmen uit andere steden, was de roem van het groote Fransche circus Amar zijn daden reeds lang vooruitgegaan en een ieder wachtte op den dag van heden, op de dingen, die gingen gebeuren. Gedurende drie dagen zal Alkmaar in het teeken van het circus staan. En juist, omdat het in onze stad zelden voorkomt, dat een goed circus zoo als Amar ongetwijfeld is ons de eer aan doet, voor korten tijd zijn tenten hier op te slaan, zal het den talrijken medewerkers, zoowel de menschen als de dieren, zeker niet aan belangstelling ontbreken. Hedenmorgen reeds heel in de vroegte ont stond er op het station alhier een groote drukte, toen de tientallen wagons met perso neel, dieren en materiaal uit Haarlem aan kwamen. Door de nog stille straten reden vluge Amilcar-auto'tjes, waarin de directie en de organisatoren zaten, die de eerste maatregelen op de Paardenmarkt gingen nemen. Direct na aankomst werd begonnen met het lossen. Tientallen werklieden, gehuld in overalls, togen aan het werk en in minder dan geen tijd rolden de zware tractors van het station naar de Paardenmarkt. De wie len van deze tractors zijn voorzien van dik- ijzeren schoepen, om een eventueel zakken in den bodem te beletten. Natuurlijk trok een en ander, ook al was er geen spoor van „een wild dier" te zien, van de zijde van de jeugd een groote belang stelling. Allereerst werd begonnen een reus achtig houten hek te plaatsen, waarachter de groote tent zou moeten worden opgebouwd Toen dit eenmaal gebeurd was, waren alle werkkrachten geconcentreerd op de enorme tent, die, op 4 stalen masten rustend, nau welijks op net terrein geplaatst kon worden De kleinere tent en een groot aantal wagens zullen daarom moeten plaatsnemen op het terrein voor de R.H.B.S. Met verbluffende handigheid en een be wonderenswaardige snelheid werd met man en macht „het eigenlijke circus" gebouwd. Gedurende slechts enkele uren klonken korte, kernachtige Fransche bevelen over het ter rein en tot groote verbazing van de talrijke toeschouwers verrees daar een machtig- groote tent, zonder eenige storing of hape ring tot stand gekomen. Inmiddels trokken steeds meer wit-rood geschilderde wagens van het station naar de standplaats en ook steeds meer belangstel lenden sloegen de werkzaamheden gade. Ondertuschen zag men met spanning ui? naar den intocht der „wilde dieren" en vooraf na 12 uur groeide de belangstelling der jeugd aan tot een enthousiaste en alles-ver- getende kinderschare. De politie had haar handen vol om het verkeer in goede banen te leiden. Om half twee begaven we ons naar het los- station, waar de vele tientallen meterslange trein met de geheele serie dieren gereed stond, wachtende op het moment, dat de die ren onder gejubel der jongeren hun zege tocht naar het circus zouden beginnen. Aller eerst vormde de lange stoet van enorme, logge olifatnen een bron van uitbundig ver maak. Met de slurven hielden ze eikaars staart vast en zoo sjokte de heele karavaan door Alkmaar's straten. Minder opzienbarend was het vervoer van de leeuwen en tijgers. Maar alles geschiedde in volmaakte orde en geen spoor van zenuw achtigheid was te bemerken. Bij het ter perse gaan van dit nummer stond het geheele circus zoo goed als geheel opgesteld, klaar om de talrijke toeschouwers te ontvangen. Hun, die zich interesseeren voor het circus in het algemeen en dat van Amar in het bij zonder, kunnen we een gang naar de Paar denmarkt in ieder geval gerust aanbevelen. Tenslotte zij nog iets gemeld over de ver tooning, waarmee hedenavond begonnen wordt. Ongetwijfeld zal het optreden van de kolossale troep van 16 olifanten één der hoogtepunten zijn. Met taaie volharding en een onbegrijpelijk geduld zijn die oerwoud- dieren gedresseerd en vanavond kunt u ze bewonderen in hun piramidenstanden en hun prachtige toeren van behendigheid. Daarnaast zal één der gebr. Amar zijn schitterende collectie Bengaalsche tijgers toonen, waar vooral de reusachtige tijger „Pascha" zeer de aandacht zal trekken. De ijsberen brengen een ieder in verrukking, ter wijl het nummer met de wilde leeuwen een woord van aanbeveling niet onthouden mag worden. Een circus zonder clown is geen circus en als men nu weet, dat de beroemde Fransche grappenmaker Germain Alros deel uit maakt van deze circustroepen, dan is men reeds bij voorbaat verzekert van een uitmuntend stukje humor. We meenen met deze korte uiteenzetting te kunnen volstaan. Met een enkelen raad willen we dit overzicht besluiten: Ga en overtuig u van de waarheid. Op een en ander zullen we in een volgend nummer nader terugkomen. J GESLAAGD. Bij de op 7 en 8 Mei j.1. te Utrecht ge houden examens ter verkrijging van het diploma voor makelaar, uitgaande van de Nederlandsche BroederscVap van Ge diplomeerde Make'aars, slaagde o.a. de heer W. B. G. Muntjewerf te Heiloo. BOTSING OP HET KRUISPUNT BERGERBRUG-GEESTERSINCEL. Gistermiddag te omstreeks 5 uur vond op de kruising BergerbrugGeestersingel een aanrijding plaats tusschen twee luxe-auto's. De eene auto kwam van de richting Gerechts gebouw en reed in de richting Heldersche weg, terwijl de andere auto uit de stad kwam en zich begaf in de richting Berger- weg Tegen den bestuurder van den auto, welke vanaf het Gerechtsgebouw kwam werd door de politie proces-verbaal opge maakt, terzake het rijden op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer in gevaar werd gebracht. (Alweer een botsing dus op dat punt. Hoevele aanrijdingen zullen nog volgen? Red. Alkm. Crt.) EERVOL ONTSLAG. Aan mr. W. A. Ubbens is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend uit don militairen dienst als res. eerste luite nant. HOND OVERREDEN. Gistermorgen werd op den Kennemersin gel een herdershond door een auto overre den. Daar de hond zwaar verminkt was, is hij door een dierenarts afgemaakt. HEROPENING „HUIS MET DE PILAREN». Hedenmiddag om 3 uur is het alom be kende „Huis met de Pilaren", gelegen aan het Verdronkenoord heropend. De heer Keiler heeft ingezien, dat, wil een zaak als deze geheel aan de eischen van dezen tijd voldoen, een grondige restauratie in de allereerste plaats zeer noodig was. Terzijde gestaan door de fa. Ringers, die de restauratie tot stand bracht, is de winkel thans tweemaal zoo groot geworden.- De wanden zijn eerst met jutte bespannen en daarna met zijden doeken bespannen, het geen aan het interieur een warm cachet geeft. Hiervoor heeft de fa. Bouma keurig zorg gedragen. De fa. v. Til heeft een verlich ting aangebracht, zooals dat hier ter stede nog niet bekend is. Voorwaar een pracht-in- stallatie. De heer Th. Groothuizen heeft met smaak volle kleuren het huis een frisch tintje gege- Waar we vooral de aandacht op willen if wel de prachtige collectie Delftsch blauw van Makkum, terwijl als bijzonderheid Poolsch houtsnijwerk ten toon gespieid is. Natuurlijk vindt men er allerlei soorten glas- en tinwerk. Vooral het nieuwe Zuid-Zweedsche glaswerk is buitengewoon mooi. Het porselein is in tegenstelling met vroeger, van buiten dof gehouden, doch van binnen glimmend, dit om het drinken eruit smakelijker te maken. De etalages zijn zoo danig ingericht, dat op overzichtelijke wiize de verschillende kunstartikelen staan opge- steld. Wij wenschen den nieuwen eigenaar met zijn moderne zaak van harte geluk en hopen, dat menige klant, wanneer hij eenmaal dezen winkel bezocht heeft, steeds weer zal terucr- keeren. 6 HOE LAAT ZIJN DE WINKELS VANDAAG OPEN? Heden mogen de winkels 's avonds tot tien uur geopend blijven, wanneer de winkelier zich op Hemelvaartsdag houdt aan de voor zijn zaak geldende Zondagsluiting. Wie dus op Hemel vaartsdag de Zondagsregeling volgt, mag Woensdag als Zaterdag beschou wen Voor den winkelier, die ot> Hemel vaartsdag zijn winkel als op een gewo- naar waarnemingen, verricht in van 9 Mti. Medegedeeld door het Kon. NetWi Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 773 4 Nancy. Laagste barometerstand 736 6 Isa fjord. Verwachting, geldig tot den avon/i 10 Mei: 0nd va Meest zwakke wind uit zuidelijke ri w gen; afnemende bewolking; weinig 0f „fil regen; warmer overdag. 5 1 Weeroverzicht. De depressie, waarvan de kern bij IJsland gelegen is, breidde 2jft weinig uit. Over Finland nam de h druk wat af, terwijl hij zich over \v5e Frankrijk en Duitschland handhaafde' n zuidwestelijke benedenstrooming .^6 vochtige koele lucht naar ons land aan dat in onze omgeving en Dene,—'20°' oM. oM. t, Vi Uctl 111 U11£C umguviug C1I venpiMlttf temperatuur daalde. Over Zweden v wegen en Duitschland loopen de vSJfo gen sinds gisteren uiteen, terwijl IJsland de Britsche eilanden en Fraito wat warmer is geworden. Geheel ower2 en bij een buitengewoon hoogen barometw stand is gisteren over het midden van «u land een onweersbui ontstaan, die plaatsela zwaren neerslag bracht. De Bilt tapte 1! mM. af. Te Maastricht viel 8-, te VM singen 5 mM. Ook over de Britsche eilanden' viel regen van beteekenis. De veranderin» in den druk maken weersverandering 4 schijnlijk. Over Duitschland ontwik^ zich de hooge druk verder, hetgeen op westelijken tot zuidoostelijken wind n Op de algemeene dalende luchtbewegingi het wolkendek langzaam oplossen, sirü gk teren was in de bovenlucht de temperatuin reeds aanmerkelijk gestegen. Warm we» overdag met slechts weinig of geen regtn mag worden verwacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijhiigtt en andere voertuigen 8.06 uur licht op, GROOTSCHE CIRCUS TATÏKEEVEK BEROEMDE MENAGEER DE VOLMAAKTE CIRCUS Volledig programma, samengesteld uit 25 nummers allen van den eersten rMt BEZOEKT de mooiste Fransche Menagerie dagelijks geopend vanaf de aankomst van 10 uur voorin, tot 8 uur 's avonds BEVAT DE ZELDZAAMSTE SOORTEN WILDE DIEREN Dwerg- en Reuzen Olifanten, DromfflS1 darisseu, geschenk van den Kadi WJ Marakech, Lama's uit Thibet; EEN SCHITTERENDE RUITERIJ bestaands uit Tijger- en Vospaarden, Gevlekt' Engelsche-, Arabische- en VolblOf Fransche paarden, Shetlandsche pon*f enz. VRIJDAGAVOND 50 Reductie vod werkloozen op vertoon hunner kaart nen weekdag geopend wil houden, Woensdag 9 Mei een gewone dag. In het bijzonder wordt de aancw^ van de sigarenwinkeliers hierop vestigd. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN- Op Donderdag 10 Mei is de apothedt v Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient ge°pend- y.,rM De nachtdienst wordt tot en met ■"twevr, waargenomen door de apotheek van «1 SchoutenOele, 1 nnrt ~iit A1 r«B UITSLAG VEILING A gehouden bij opbod, te Alkmaar, op AM dag 7 Mei 1934 ten overstaan van 0 taris M. C. Roos, van de volgende p# te Alkmaar: 1. Huis en erf, aan de Spoorstraat nr. 39, groot 98 c.A. J 2. Weiland in den Huiswaarderpol- .-gj der, groot 0.98.70 H A. 3. Huis en erf aan het KI. Nieuw* land,, no. 14, groot 40 c.A. 4. Huis en erf aan de Roemer Vis- scherstraat no. 6, groot 1 A' itfft 27 c.A. 5. Huis en erf, aan den Konings- weg no. 28, groot 81 c.A. 6. Huis en erf, aan de Overdiestraa no. 5, groot 66 c.A. 7. Huis en erf, aan de Overdiestraa gjO no. 7, groot 66 c.A. 8. Huis en erf, aan de Westerburg- 00 straat no. 12, groot 73 c.A. 9. Huis en erf, aan het Raaksie 645 3, groot 60 c.A. t^paal De afslag en combinatiën blijve» e op Maandag 14 Mei 1934, des iapge" uur, in het hotel „Toelast" aan straat te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2