ijlt en DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. !PxoüU€daai Tlieuws Over Dierendressuur. worden gestild door ASPIBIN CASTRICUM. Castricum en het Vreemdelingen verkeer. DE RIJP. Bezoekt dus géén dierenvertooningen. WIERINGEN LANGENDIJK. NIEUWE NIEDORP. TABLETTEN Uitsluitend verkriigboarindeoronje-bondbu**!®**®*1 20 tabl 70 ets. en oronj«xak|es von 2 tobl. d 10 ets. vankelijk werd voor de meest gevraagde soort van gemiddeld twee en een half pond nog tot 4.80 gemaakt, doch later liep die prijs nog met 1 tot 2 achteruit. Voor de groote soorten werd eerst nog 3 tot 3.50 Betaald, doch ook deze prijs bleef niet ge handhaafd en liep tot 2.50 en soms nog lager terug. Doorschot bracht 70 cent tot 1 minder op. De stemming was voor de overige produc ten ook zeer gedrukt. Uien, die aanvankelijk een betere markt hadden gele uien tot 3.80, grove tot 4.10 liepen sterk ach teruit tot de oude prijzen van 1 tot 2 40. De mooiste bieten werden voor 1.20 ver kocht, groote brachten den minimumprijs van 40 cent of een paar dubbeltjes meer op. Voor Friso werd 2.20 betaald. Ook voor rabarber werden slechte prijzen betaald, n.1. van 1 tot 2.20. Zeer begrijpelijk is het dan ook, dat de tuindersorganisaties op steun, ook voor dit product, aandringen LANGENDIJK. De vereeniging „De Koophandel" van groenten en aardappelen vergaderde Maan dagmiddag ten huize van den heer P. Kra mer te Zuidscharwoude. Een 50-tal leden was aanwezig toen de voorzitter, de heer C. Wagenaar Kzn., de vergadering opende met woorden van wei- kom. Spr. gaf een kort overzicht van het ver- loopen seizoen. Tengevolge van het warme weer is het met de koolhandel verkeerd ge- loopen en op Duitschland bijna onmogelijk geworden. De voorzitter wees er op, dat vol gens de gehouden inventarisatie de voor raad gele kool al een drietal weken uitver kocht zou moeten zijn, maar dat er toch nog van wordt geveild. De telling is dit keer ze ker niet zoo goed geweest. De voorzitter vroeg zich af waarom de tuinders dit hadden gedaan. De handel is feitelijk vanaf Januari tot Maart goed geweest, terwijl spr. in ver band met de teeltbeperking opmerkte, dat er niet te klagen zal zijn over een te kleinen voorraad, vroeg aardappelen, als men na gaat, wat er al zoo naar verkeerde plaatsen is gegaan, verleden jaar. Ook de koolvoor- raad zal nog wel wat meevallen als de aard- vlooien tenminste niet met de planten op den loop gaan. Wat betreft de centralisatie van de verschillende centrales merkte de voorzit ter op, dat het noodig is, dat de handel een goede invloed heeft in de Groenten- en Fruit- centrale. De consenten worden door de tuinders beschouwd als aan de veilingen te behoo- ren, wat volgens den voorzitter niet opging Bij de sla is het reeds het geval dat de con senten door de veilingen aan de kooplieden worden verstrekt. De resultaten zijn daar van niet zoo bijzonder gunstig te noemen. Het handelsverkeer is met Duitschland wat betreft de betalingen zeer slecht. Van de buitenlandsche wissels was op een zeker tijd stip slechts 8 pCt. gedekt. In het jaarverslag van den secretaris werd het 50-jarig huwelijksfeest van den heer Bek- ker gememoreerd, terwijl het jaar 1933 een crisis aar genoemd werd met vele regee- ringsmaatregelen, welke eerst wel wat moei lijkheden opleverden. De pootaardappelrege ling, waartegen de Noordhollandsche ex porteurs hebben gestreden is een fiasco ge worden, wat de Noordhollandsche expor teurs met eenig leedvermaak hebben aange zien. Prijsregelingen ten opzichte van het buitenland zijn niet zoo gemakkelijk door te voeren. De handel verlangt echter naar de vrijheid terug. Al zijn de vooruitzichten niet rooskleurig, toch is het niet hopeloos. Het einde van de voor vele staten gevoer de politiek van autarkie wordt door allen verlangd. Het financieel verslag van den penning meeter sloot met een nadeelig saldo van 75.02. De transportarbeiders verzochten een on derhoud in verband met het laden van vrachtauto's, wat ook eigenlijk door hen moest gebeuren. De voorzitter merkte evenwel op, dat klei ne kooplieden tot 5000 K.G. zelf mogen la den, terwijl buitenmenschen niet kunnen worden geprest. Het onderhoud zal niette min plaats vinden. Eenige leden van Koophandel wilden den regeeringscommissaris bewegen degenen, die niet dagelijksch aan de veiling koopen, van de veiling uit te sluiten. Een en ander ten voordeele van commissionnairs. De voorzitter meende echter, dat dit voor den regeeringscommissaris onmogelijk zou zijn en men bij de veilingsorganisatie'* moest wezen. De heer Stenneberg, een der onderteeke naars, zeide, dat de veilingen het toch niet doen uit het oogpunt van ae meerdere con currentie. Dit kon echter mooi bij de andere mafregelen worden gedaan vanwege den re geeringscommissaris. Het verzoek zal tot den regeeringscommis saris worden gedaan. De heer M. Wagenaar deed verslag van de verzekering der arbeiders. Medegedeeld over 1933 aan Ioqq was ontvangen j 49.718, te verdeelen over plm. 100 arbei ders. In vergelijking met het cijfer van eeni ge jaren terug, toen het 220.000 was, wel een enorme achteruitgang. Tot nieuwe leden werden toegelaten de heeren G. Stam, K. Wagenaar Wzn., J. Groothuizen te Noordseharwoude; C. Tes- selaar, A. Barten en J. Hoogeboom Pzn. te Warmenhuizen, N. Twisker, H. Stoffers, P. Keizer en M. Vlug te Zuidscharwoude, T. Leek te Obdam, N. v. d. Abeele te Oudkars pel, J. Burger Gzn. te Kalverdijk, J. Keizer Jzn. te Broek op Langendijk en D. Klooster boer te Sint Pancras. Op voorstel van het bestuur zullen de be stuursleden om de vier jaar aftreden, terwijl behalve de leden van het dag. bestuur, geen herkiesbaarstelling plaats vindt. Tot be stuurslid werd herkozen de heer J. Kramer en in de vacature, ontstaan door het aftre den volgens dit besluit, van den heer W. Wa genaar, de heer C. Bonnet gekozen met 28 stemmen. De heer C. Kloosterboer had 23 stemmen. Besloten werd, de telefoonaansluitingen van de leiders der transportarbeiders af te schaffen uit bezuinigingsoogpunt. De con tributie blijft ongewijzigd. De houding welke tegenover het personeel van leden van E>e Koophandel zal worden aangenomen, als deze voor eigen rekening wenschen te gaan handelen, werd daarna bepaald. Elk geval zal op zichzelf worden beschouwd. Verder werd besloten, alleen met die expe diteurs te werken, die zich verbinden, om feen zendingen van niet-leden van Koop- andel samen te schrijven met die van leden, zoodat die niet-leden van de vrachtreduc tie's, door de leden verkregen, worden uit gesloten. De erkenning als groentenhandelaar werd daarna aan een bespreking onderworpen. De voorzitter lichtte een en ander uitvoe rig toe. Invloed van den handel op het be stuur der groenten- en fruitcentrale zal ech ter noodzakelijk zijn, omdat de leden zich onderwerpen aan de genomen en „nog te ne men'' besluiten der centrale. De regeerings commissaris is wel voldoende bekend met den handel, maar toch is het zeer gewenscht. Verschillende vragen aangaande de erken ning werden hierna gesteld en beantwoord. Bij de rondvraag drong de heer P. Rijper aan op het verzenden van een verzoek naar Den Haag om te verkrijgen, dat de vroege aardappelen niet in balen behoeven te wor den verwerkt. Dit zal geschieden. De heer C. Kloosterboer stelde voor, de vergoeding van den secretaris te verhoogen, wat, gezien den toestand der kas, niet werd aangenomen. Daarna sluiting, nadat de voorzitter den secretaris, den heer P. F. Slot en het schei dende bestuurslid, den heer W. Wagenaar, had bedankt voor het vele werk, ten nutte van de vereeniging verricht. RIJKSGARANTIE OP SUIKER BIETEN. Naar wij vernemen zijn de aanvragen ter verkrijging van Rijksgarantie op suikerbieten door de commissie inzake steun aan de sui kerbietenteelt te Bergen op Zoom aan de aldaar bekende adressen verzonden. Onder de aandacht van hen, die geen aanvraagformulier ontvingen, wordt ge bracht, dat zij, indien zij recht hebben op teelt van garantiebieten, met spoed een for mulier dienen aan te vragen bij genoemde commissie, bij de suikerfabriek of haren agent, daar niemand garantie zal ontvangen indien zijn aanvraagformulier niet op 26 Mei a.s. bij de commissie te Bergen op Zoom is ontvangen. Het is noodig, dat de in het formulier ge stelde vragen duidelijk en volledig zijn inge vuld en onderteekend. Met aanvragen, die na 26 Mei a.s. in Ber gen op Zoom inkomen, zal de commissie geen rekening meer houden. Castricum is wederom gereed om de vreemdelingen te ontvangen. Allerwege is men bezig of gereed om den vloed van de vreemdelingen met Hemelvaartsdag en (Je beide of liever de drie Pinkster dagen te ontvangen. Aan zee zijn de beide ververschingsge- legenheden en het hotel geopend en hebben zich voorbereid op een toevloed van menschen. Op Johannashof is men bereid de vreemdelingen van alles te verschaffen. Het kampeerterrein staat open en reeds zijn een 10-tal tenten op getrokken, terwijl op het kantoor van den rentmeester van het Prov. landgoed men er op ingesteld is om vele wandel- kaarten en kampeervergunningen te ver strekken. Behoeven we nog te zeggen dat de Jeugdherbere Koningsbosch de deu ren voor de trekkers geheel geopend heeft? De pensionhouders in Bakkum en Castricum hebben de kamers enz. ge reed. In het midden van het dorp Bakkum is hij een café een speeltuin ingericht, waar op schommels, wippen, rekstokken, looptonnen, zweefmolen en een zandbak voor de heele kleine jeugd een goed ver maak voor de kinderen is opengesteld. In de zich ter zijde van het terrein be vindende serres met rustige afscheidin- ge kunnen de ouders behoorlijk en rus tig toezicht op de kinderen die daar spelen uitoefenen. Hemelvaartsdag des 's middags zal deze speeltuin op eenigs- zins feestelijke wijze worden geopend met een concert door het fanfarepatro naat. In Castricum doet men niet veel onder. Naast de uitspanningen zal in verschil lende gelegenheden muziek worden ge maakt, terwijl de terrassen tot een rus tig zitje noodigen. Vermelden we nog dat niet alleen in het Koningsduin, dat al jaren is open gesteld, op vertoon van kaarten, die ook at-.u de kiosk aan het station zijn te ver krijgen, maar ook in het Geversduin achter het station, gelegenheid zal zijn van de mooie en woeste natuur te ge nieten. Aan het station zullen, zooals andere jaren, voldoende autobussen voor zee en duinen gereed staan om de reizigers op een gemakkelijke manier te vervoeren. OTERLEEK. Het gaat met het mandoline-ensemble uitstekend. Aangemoedigd door het groote succes van het laatste optreden, is thans on der leiding van den heer de Leeuw een nieu we cursus voor beginnelingen aangevangen. Hieraan wordt door een 12-tal jongelui van beiderlei kunnen deelgenomen. De bezetting is uitgebreid met een mando lin celle, gitaar, mandola en banjo, zoodat van een orkest kan worden gesproken. Als bewijs van medeleven der burgerij diene, dat de kerkelijke autoriteiten de mooie pastorie geheel kosteloos beschikbaar hebben gesteld, voor de recepties. Als goede genius fungeert de huisvlijtvereeniging, zonder wier financieële hulp het niet gesteld kan worden. De tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" hield in café de Vries haar jaarver gadering. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de vereeniging er financieel goed voor staat. De inkomsten hadden bedragen 120.11, de uitgaven 92.26, batig saldo 27.85. Het totaal bezit is hierdoor gestegen tot 164.69. De aftredende bestuursleden, de heeren M Sluis en Jn. Schuurman, werden herkozen, resp. ais penningmeester en secretaris. Op de bekende, gezellige wijze bleef men na afwerking der agenda nog geruimen tijd bijeen. "Dinsdagmiddag had de teraardebe stelling plaats van den heer A. Roelof- sen, in leven ontvangen der gemeente de Rijp, alsmede administrateur van den keuringsdienst kring de Rijp. Vele bloe men en kransen waren ter eere van zijn nagedachtenis op de baar geplaatst. Groot was de schare die het lijk ten grave bracht. Onder de aanwezigen merkten we op het gemeentebestuur van de Rijp alsmede alle raadsleden, de leden van de N. H. kerkvoogdij, de direc- ti van de maatschappij van nijverheid, den burgemeester van de gemeente Wor- mer, den secretaris-ontvanger van Graft, alsmede den heer directeur van den keuringsdienst van vee en vleesch te de Rijp. Als eerste spreker voerde de burge meester van de Rijp het woord. Hij noemde den overledene een correct ambtenaar. Spreker bracht dan ook dank aan Roelofsen voor hetgeen hij in het belang der gemeenschap heeft verricht De heer van Houweningen sprak na mens de kerkvoogdij der N. H. gemeen- 245. De vliegenier nam voor de afwisseling een kuit broek, polohemd, zonnehelm en een parasol. Piet wou met alle geweld een generaalssteek met veel pluimen hebben, een admiraalstenue en een lange sleepsabel. Opeens hoorden ze een fluit. Het lijkt hier wel kermis. Zou dat de draaimolen zyn? 246. Aldus uitgedost liepen ze de straten tusschen de tenten verder door en niemand lette op hen. Ze moes ten bepaald in een filmbedrijf terecht zijn gekomen, waar iedereen gewend was een ander in alle mogelij ke en onmogelijke kleeding te zien loopen. Ze zagen een hoop menschen naar een plek gaan en gingen daarom die kant ook maer uit ui. Hot doel van het Neder lande ch-Jack- London-Verbond is bestrijding van mis handelingen Tan dieren ten dienste van openbare vermakelijkheden, dus ten genoege van het publiek, hetgeen betee kent: algeheele stopzetting van voor stellingen met of door dieren, en wel om de navolgende redenen, welke alle wreedheid insluiten: 9. Dat tijd geld is en daarom veelal toevlucht wordt genomen tot het z. g. n. „hnny-up-systeem" Toelichting: Bij Willy Hagenbeek moeeten beren van een plank, circa 70 c.m. breed, leeren glijden. Met het eene einde werd deze plank op een geringe hoogte gelegd, tafelhoogte ongeveer. Door de plank met stukjes brood te bestrooien werd den beren duidelijk gemaakt, wat er van hen werd verlangd. Dit gemakkelijke lesje ging er vrij grif in. Maar slechts enkele dagen later reeds moeten beren hoog van boven uit het circus glijden, nu met aanmoediging van rauw vleesch, inplaats va; brood, dat, gezien hoe fel de dieren waren op brood, wel een zeer grocte verleiding moest zijn. (Temeer daar circusdieren, die, dat spreekt vanzelf, nooit overvoed worden bij hun opgesloten levenswijze, a'tijd pas worden gevoed na afloop van het werk). Met oogen uitpuilend van onoverkomelijken angst, zetten de dieren zich daarboven schrap en lieten zich door niets bewegen van zulk een hoogte naar beneden te glijden. Zij hadden immers in het korte tijds verloop van een paar dagen nog niet ge leerd hoe zich op de plank te hand haven Nu werden zij met den houten drie tand eenvoudig van hoven afgeduwd en zij. vielen met een doffen smak, rechts en links vanaf allerlei hoogten naar he neden zonder echter op den muilen grond de ledematen te breken. Dit over komt een beer met zijn soepel lichaam ook niet spoedig. Dan werden zij weder naar boven gedreven, en begon het spel van angst opnieuw. Misschien vinden sommige menschen dit niet wreed, wij zijn van een ander gevoelen, reeds de ontzettende angst der beertjes was niet om aan te zien! Zie hier een voorbeeld van het „hurry- up-systeem", want deze toer ligt geheel in den aard van den ijsbeer, die zich in den natuurstaat ook wel van flinke hoogten laat afglijden om zijn prooi te bemachtigen, doch dan leert zijn moeder het hem en hij komt daar langzaam aan toe. Tenslotte moet toch alles, hoe na tuurlijk ook, geleerd worden. Had Hagen beek hiervoor meer tijd gegeven, dan hadden de heertjes er misschien pret in gehad. Zij zouden dan eindelijk toch ook wel begrepen hebben, zonder de aan sporing van angst, die hen nu natuurlijk èlles deed inspannen om niet van de plank te storten, maar het zou dan véél langer hebben geduurd. 10. Dat waar het wilde gevaarlijke dieren betreft, geen dresseur het wagen zal, een dier te dresseeren, dat niet tevo ren angst door den meester is bijge bracht. Toelichting: Henri Thétard, zelve dresseur, dus niet staande aan onze zijde (hij is tevens Redacteur van „Le Petit Parisien"), zegt in zijn werk „Les Dompteurs", Uitgave 1927, Hoofdstuk» „Moderne Dressuur", dat geen enkele dresseur het wagen zal een wild dier te dresseeren, dat niet van tevoren angst voor den mensch is bijgebracht. Daarna kan pas een meer humane wijze vaa dresseeren aanvangen. Hij vertelt hoe Hagenbeek hierin te werk gaat: Deze legt het dier aan de tralies vast, zoodat het den dresseur die de kooi be treedt niet bereiken kan, doet het nu zijn. aanval, dan slaat Hagenbeek het Her op den teeren neus. Deze proef wordt her haald, totdat het dier voldoende angst voor den dresseur heeft Daarna pas vangt de psychologische en z. g. n. hu mane dressuur aan. Doch niet in de circussen, waar men de wreedheid heeft z.g.n. „wilde dres seur" toe te passen. Hiervoor gebruikt men dieren, die te angstig en te zenuw achtig zijn, daardoor ongeschikt om kunsten te leeren. Men exploiteert de zen angst door met los kruit, knallende zweepslagen het dier nog wanhopiger te maken, zoodat het wild langs de tralies rent en veel vertoon van wildheid maakt. Een ieder, die even nadenkt, begrijpt hoe wreed dit is. Een leeuween tijger is immers maar een groote poes Meer algemeene toelichtingen. Niet in alle circussen zijn de toestan den gelijk, de moderne methoden, gebas- seerd op karakter en levenskennis van- het dier, waar men dus ook gebruik maakt van de speciale eigenschappen van de soort, zijn een groote verbetering, doch worden nog maar enkel door zeer ervaren dresseurs toegepast. Uit het voorafgaande zal men echter wel niet meenen, dat in deze beter be kende circussen géén wreedheid plaats heeft. Een der oorzaken daartoe ligt in het feit, dat een Circusdirecteur onge veer almachtig is binnen zijn eigen Koninkrijk en dat, teneinde daarvan geen misbruik te maken een edel ka rakter noodig is. Men vergete ook niet, dat, in tegen stelling met vroeger, door belanghebben den tegenwoordig letterlijk het onmoge lijke wordt beproefd, teneinde te bewij zen, dat er geen kwaad steekt in deze dressuur, opmerkelijk is daarbij, dat één middel, het onfellbaarste, niet wordt ge bruikt, nl. heeft het Bestuur van het Jack-London-Verbond nooit dressuur kunnen zien vanaf den aanvang. Vele dieren komen klaar gedresseerd in de circussen; op reis is daartoe niet veel tijd. Met den grooten schrijver en dichter Max Kyber vragen wij: „Leert het dier begrijpen I Opdat gij zijn nooden ook znlt kennen." Te midden tusschen menschen staat het dier alleen, Het strekt den hals en klaagt zijn nood in sftl geween, Maar velen zien slechts eigen leed en zij gaan heen Gratis inlichtingen Secretariaat NED. JACK-LONDON-VERBOND Wassenaarscheweg 42, Den Haag, Min. Contributie 1.Giro 18097. te de Rijp en noemde den overledene een goed mensch die veel voor het belang der kerk heeft gedaan. De heer Meijer, directeur van de maat schappij van nijverheid te de Rijp, bracht dank namens deze maatschappij, alwaar de heer Roelofsen reeds jaren commissaris van is geweest. De heer de Moes sprak namens ver schillende vereenigingen, waarin de overledene als bestuurslid zitting had of heeft gehad. Daarna sprak ds. Keuning, die den overledene schetste als een goed voor beeld voor velen. Roelofsen is als nede rig ambachtsman begonnen en heeft zich opgewerkt tot het ambt van ge meente-ontvanger. Groot was zijn plichtsbetrachting. De zorgen van het leven waren ook hem niet gespaard ge bleven Hij heeft dan ook het leven ten volle leeren verstaan. Niettegenstaande de maatschappelijke positie die Roelof sen bekleedde bleef hij steeds eenvoudig. Een man van raad en daad voor velen Hij hoopte dat Arend Roelofsen thans moge rusten in vrede. Een broer van den overledene bracht namens de familie dank voor de groote belangstelling en een bijzonderen dank aan den burgemeester van de Rijp als mede aan dr. J M. Hilbrands. die naast een dokter tevens een goed mensch voor zijn broer is geweest. Van den directeur van het kabinet der koningin werd het volgende schrijven ont vangen: „Ter voldoening aan de bevelen van Hare Majesteit de koningin heb ik de eer U hoogst derzelver dank over te brengen voor de betuigde deelneming bij gelegenheid van het overlijden van Hare Majesteit de koningin moeder. Hare Majesteit heeft deze door U uitge drukte gevoelens van medeleven op hoog en prijs gesteld". In vervolg op de vergadering van eenige weken geleden werd dezer dagen in hotel „Concordia" een vergadering gehouden van het voorloopig comité tot het oprichten van een kegelclub aan den Langendijk, waar de heer Diepen, voorzitter var der. Alkmaar- schen Kegelbond een uiteenzetting gaf van het kegelspel welke interessante mededeelin- gen met groote belangstelling door de aan wezigen werd gevolgd. Het gevolg was, dat allen zich opgaven als li. van de kegelclub, terwijl men besloot, dat men allen aan de ledenwerving zou deelnemen. Intusschen heb ben zich weer enkelen opeggeven, zoodat een en ander naar wensch verloopt Door den technischen adviseur van den Alkmaarschen Bond, de heer Jimmink, werd een kostenberekening gemaakt en zou, naar een matige berekening de contributie kunnen worden vastgesteld op 30 cent per week. Nu moet echter nog een gelegenheid wor den geschapen, waar de baan zou kunnen worden opgericht en zal het voorloopig be stuur in overleg treden me* het bestuur van de N V. „Concordia", welke N.V. nog over genoeg ruimte beschikt om de baan te bouwen. Zaterdagavond vergaderde de Coöpera tieve Boerenleenbank in de Prins-Maurits, alhier. De voorzitter, de heer A. Winkel, sprak zijn genoegen uit voor de belangstelling voor het werk van de bank. Even stond spr. nog stil bij het heengaan van de oud-kassier Schoorl. Slechts ongeveer 1% jaar heeft hij van het hem toegekende pensioen kunnen genieten. Vrij onverwachts is het einde ge komen. Spr. memoreerde nogmaals in korte woorden, wat de overledene voor de bank is geweest, waardoor zijn nagedachtenis in dankbare herinnering zal blijven. Het volle dige bestuur en de raad van toezicht hebben hem mede de laatste eer bewezen en namens de bank is een krans op zijn graf gelegd. Hierna deed de voorzitter enkele mededee- lingen: omtrent den gewijzigden rentevoet en zeide dat deze voor voorschotten is ver hoogd met y9 pCt. en thans vanaf 1 April j.1. 4!^ pCt. bedraagt De rentevoet voor spaargelden e.d. blijft onveranderd. Deze verhooging is voor het goede beloop der re kening noodzakelijk. Functionnarissen van de bank mogen zon der toestemming van de Centrale geen gel den opnemen of voor elkander borgspreken. (Dit als gerststelüng voor de leden). Uit het rapport van de Centrale bank werd medegedeeld, dat de credieten van re kening-couranthouders welke geen omzet vertoonen, als geheel bevroren moeten wor den beschouwd en deze het karakter dragen van vaste voorschotten, waarvoor het stel len van a f 1 ossings voorwaar den noodzake lijk is. De heer P. Zwagerman vroeg het woord naar aanleiding van de verhoogde rente voet voor voorschotten en inzake de mede deel ing der z.g. bevroren credieten, waarop aflossing zal moeten geschieden. Spr. vond deze regeling gezien de tijdsomstandigheden geheel misplaatst. De voorzitter lichtte toe, dat de verhoog: de rentevoet vergeleken bij andere banken en onze zustervereenigingen absoluut niet uit de lijn is en voor onze bank noodzake lijk, zulks mede omdat onze bank voorheen steeds te goed had bij de Centrale bank, maar nu in schuld staat, waarvoor reeu; 1 pCt. rente moet worden betaald. Was dit

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7