JnqeaondeH Stukken publicaties JiacktbecicfUen AduecteHtiën HANDELSONDERWIJS TE ALKMAAR. AANGIFTE VAN LEERLINGEN AFGIFTE VAN TEELTVERGUNNINGEN AAN BLOEMISTEN. A. C. DEKKERS en A. DEKKERS—BIERMAN groot gevaar loopt, >p te kweeken tot flinke menschen in de samenleving. De ouderen zullen door hun meerdere levensrijpheid zeker een behoorlijke gift geven, maar ook de jongeren zullen wan neer deze eens nagaan, hoe gemakkelijk geld uitgegeven wordt voor een pretje, sigaret of snoepje, een toegangsbewijs voor wesdtrijd of bioscooptheater mild geven, mede den kend aan het vreugdeloos bestaan van andere jongens en meisjes, die toch ook be hoefte hebben aan hartelijkheid en voor wie een goede opvoeding toch zooveel waarde heeft. Daarom zal hier te Alkmaar de Kinder beschermingsdag minstens even goed slagen als elders. Overal heeft men sympathie met deze collecte. Jong en oud: ieder geve mild De collectie moet op 16 Mei slagen. Wie wil als collectant(e) een handje mee helpen om de „Kinderbeschermingscollecte" op Woensdag 16 Mei a.s. te doen slagen? Men steunt dan een goed werk: aanmel ding kan geschieden bij mevrouw Stap, Nassaulaan 28, mevrouw Stroink, Wilhel- minalaan 21 en mej. Dorbeck, p/a Armen raad. NAAR EGMOND EN CASTRICUM. A/deeling Alkmaar van de Natuur historische Vereeniging. Het was werkelijk wel aardig, daar in dat Vögelboschje op 't Provinciaal landgoed, waar een paar dagen geleden de afdeeling Alkmaar van de Natuur-historische Vereeni ging heen trok, om eens wat nesten van onze zangvogels op te sporen en te bestudeeren. Want onder koele schaduw en door gebla derte getemperd zonlicht, bovendien begeleid door de heerlijke fluit-, rol- en slagtonen van de nachtegaal, vond men daar in echte na tuur inderdaad de nesten met de eieren van onze merel en van de zanglijster en van die kleine pietjes, waarvan de onderscheidingen vaak zoo moeilijk zijn. En eer» flora zoo lief, van blauwe Veronica's, paarse viooltjes, prachtige wilde hyacinthen (blauwe en witte), om van 't gewone gedoe als fluitkruid, ruige vddkers, gouwe en nog meer gewone maar te zwijgen. Een verrassend optreden reeds van zoo vroeg verschijnende zwammen, ais voorjaars Pholidarn en Hypholoma-soort; alleen 't voorkomen van de groote panne- koekkleurige Zadelzwam aan boomstronken en nog een enkele mooie Morielje waren voor de Meimaand iets gewoons. De eigenlijke duinwandeling was lang en, afgezien van enkele eentonige gedeelten, vol van 't bekoorlijke, afwisselende van een zachtgolvend terrein, met hier en daar wat meer verheffing, een enkele hoogere heuvel, waar een ruim vergezicht en een schaduwrijk bosschage vriendelijk tot rusten noodde. Nesten waren ook in de vlakte ,,'t Vogel water" genoeg aanwezig, o a. van de kievit en de wulp. wier geroep, soms angstig, soms vroolijk-welluidend over de wijde omtrek weerklonk. Prachtige pollen van de schitte rend witte Akkerhoornblcemen en groote complexen van 't Driekleurig viooltje, hier en daar welkom afwisselend met 't blauwe Hondsviooltje bedekten af en toe den grond. Wat zijn in die grooie duinvlakten van Egmond en Castricum enorme uitgestrekt heden, beplant met allerlei loof- en dennen hout, en wat zijn er lange slooten met steile gladde hellingen! Eindpunt (na reeds ettelijke exemplaren van bloeiende hondstong en reuzenplanten van Smeewortel te zijn gepasseerd) was 't onlangs geschapen duinmeer met afzonderlijk eiland middenin, een meer ontstaan door af graving, maar niet willekeurig en als bij toeval gevormd, maar met zorg gemodelleerd, zoodat 't geheel den indruk maakt van een stuk natuur, waar men hoopt op een vogel- bevolking en op een schilderachtige vegitatie. 't Geheel te midden van de golvende duin toppen en groene bebossching maakt een be koorlijke indruk. Bij huize Foehteloo scheidden de voldane tochtgenooten. DE STADIONCONCERTEN. De voorzitter van het plaatselijk comité van aanbeveling, de heer mr F A. Josephus Jitta verzoekt ons opname van het volgende: Voor de Stadion-concerten is o.a. het volgende vastgesteld: Het aanvangsuur van het concert is vast gesteld te 8 uur 's avonds. Het programma luidt ads volgt: Praeludium over het Oude Wilhelmus van dr. Willem Mengelberg (voor orkest), eindi gende in de eerste stropk. van het Wilhel mus (voor koor), Ouverture Meistersinger van Richard Wagner, 9e Symphonie van L. von Beethoven. De vereenigde orkesten en koren worden in het midden van de Marathon-tribune op gesteld. De centrale organisatie van den plaats verkoop is gevestigd ten huize van den heer H. v. Bossum Tolstraat 114. Amsterdam- Zuid, telefoon 29436. waartevens het adres is van de postgiro-rekening van het comité voor Stadionconcerten No. 180000. De directie der Spoorwegen te Utrecht heefF meegedeeld, dat de diverse depothou ders 'spoorwegbiljetten mogen afgeven met een Kductie van 50 pet., indien een groep van minstens 25 reizigers zich bereid ver klaard, met denzelfden trein naar Amsterdam te reizen ter bijwoning van het stadion concert; de terugreis kan desgewenscht in dividueel geschieden, met dien verstande, dat deze op denzeifden dag zal plaats vinden. De toegangskaarten zijn, wat Alkmaar betreft verkrijgbaar bij den boekhandelaar ter Burg, de firma Klooster en Kieberi en in Bergen bij den hoekhandel de Haan. JAARVERGADERING BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Men schrijft ons: Het mag zeker tot een bijzonderheid ge rekend worden dat de jaarvergadering van den Bond voor Staatspensionneering, die anders veelal in Amsterdam en Utrecht en bij uitzondering in Groningen of Leeuwarden gehouden werd, dit jaar in Alkmaar zal plaats vinden en wel op Dinsdag 22 Mei, voorm. 10 uur, in de „Harmonie" aan de Ged. Nieuwesloot. Bij deze jaarvergadering is het een goede gewoonte geworden om een zoogenaamle vooravond te houden en aan alle afgevaar digden des lands van Oost en West en Noord en Zuid aan te bieden. Waar de meeste af gevaardigden reeds den dag te voren in de plaats van de jaarvergadering aanwezig zijn, om bijtijds den volgenden dag ter ver gadering te zijn, is deze gewoonte uitmun tend geschikt om de vriendschapsbanden en strijderslust te versterken, in het algemeen een ouderlingen band te bevorderen en in het bijzonder om ook naar buiten ons ideaal van „Oud en arm de wereld uit", onder alles aandacht te brengen. Het laatste, de propagandistische waarde van den. voor avond, is dan ook we! bijzonder groot. Alkmaar heeft gemeend in zijn schitterende Sted. Muziektuin een concert aan te bieden op Maandag 21 Mei a.s. (2de Pinksterdag) des avonds 8 uur precies. Dit concert, waar de muziekvereeniging „Excelsior", afgewisseld door zang van het \rijz. Herv. Zangkoor en het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriend schap speciaal aar. heeten en dames-afge vaardigden wordt aangeboden, is echter ook vrij toegankelijk voor alle leden van den Bond voor Staatspensionneering, onverschil lig van welke afdeeling men lid is, alsmede voor al uw vrienden en kennissen. Het is daarom dat de afd. Alkmaar als gastvrouwe is uitgenoodigd om uit alle afdtelingen /an Noondholland, Friesland en anditre gewesten op te trekken naar Alkmaar, de Victoriestad met haar prachtige om geving, om door Uw aanwezigheid op dit concert aan den vooravond onzer jaarverga dering mee te demonstreeren en te helpen uitdragen ons ideaal, totdat eens is opge gaan de heerlijke, glansrijke zon van het niet-bezorgd zijn en gebukt gaan voor den ouden dag, wanneer de levenszon gaat dalen. Laat dan den 2den Pinksterdag Alkmaar in het teeken staan van den Bond voor Staatspensionneering. Komt allen, afdee- lingen en leden met Uwe banieren en de laatsten met hun bondsinsignes, naar Alk maar. Neemt Uw vrienden en kennissen mee. Voor de afgevaardigden houdt de com missie voor ontvangst met het bestuur zit ting op den 2den Pinksterdag vanaf nam- 5 uur in het gebouw „De Unie", Koorstraat, om daarna des avonds gezamenlijk op te trekken naar den Muziektuin. Nogmaals ieden van den bond, maakt den 2den Pinksterdag vrij en komt naar Alkmaar. EEN ADRES AAN GED. STATEN. Aan Ged. Staten van Noordholland is door den heer H. Jansen, directeur-eigenaar der Meubelfabriek Eik en Linden het volgen de adres gezonden: Edelachtbare Heeren, Door een besluit van den gemeenteraad van Alkmaar van den 19en April 1.1. is mij voor de derde maal arbitrage geweigerd, die mij beloofd was, in verband met een leveran tie aan deze gemeente, terwijl mijn recht op arbitrage erkend is. Ik heb de eer uw college te verwijzen naar het bijgaand rapport van accountant Elfring, naar twee krantenartike len en naar het afschrift van een brief van denzelfden accountant, welk afschrift ik hieronder laat volgen: Weled. Heer, Naar aanleiding van het besluit van den gemeenteraad van den 19en April om U de arbitrage te weigeren, waarop U volgens verordening gemeenteblad 758 recht hebt, een recht, dat door geen der raadsleden '.s ontkend, deel ik U als mijn opinie mee, dat er nog tal van wegen zijn te bewandelen. Zelfs, wanneer ze niet tot het doel mochten voeren en U derhalve door de houding van den Alkmaarschen raad en meer nog door de argumentatie van den burgemeester, die tot afwijzing adviseerde, absoluut in strijd met de goede zeden, waarvan onze wet her haaldelijk spreektzelfs dan is het uw recht en bijna uw plicht het publiek duide lijk te demonstreeren, hoezeer het vertrou wen in onderhandelingen met de overheid en onze bestuurslichamen door een verdedi ging van kwade trouw in ons zakenleven door den burgemeester, datzelfde zakenleven moet schaden en koren op den molen brengt aan allen, die terecht of ten onrechte een totale wijziging van onze bestuurslichamen voorstaan. De Alkmaarsche raad is, na de erkenning, dat arbitrage U twee maal en ten onrechte werd geweigerd onder suggestie gekomen van de woorden van burgemeester van Kin schot die openlijk zei: „dan had de heer Jan sen zich maar niet door den wethouder moe ten laten beïnvloeden!'' Van hooggeplaatste zijde werd er mij op gewezen, dat een gemeente slechts te binden is door een besluit van den raad en dat iemand, die onderhandelt met een gemeente er op moet rekenen, dat geen overeenkomst is tot stand gkomen. Juridisch gesproken is dat natuurlijk vol komen juist, maar ik vraag me af, op welke wijze een burger ooit in staat is zaken met een gemeente te doen, als de erkenning van de wetten tevens zou inhouden, dat de goede trouw van de zijde der gemeente werd aan kant gezet. Het is toch algemeen bekend, dat een reiziger zijn firma bindt en geen enke e firma, die eenige prijs stelt op haar naam, zal haar woord breken met de bespotting: dan had U zich maar niet moeten laten be praten. De burgemeester van Alkmaar schroomt niet dergelijke revolutionnairc theorieën, die het hee'e zakenleven noodge dwongen moeten ontwrichten te verkondi gen. Het Alkmaarsche standpunt: let op mijn woorden, maar niet op mijn daden, zou een heele gemeente stempelen tot een zakenfir- ma, waartegen openlijk gewaarschuwd be hoort te worden. De burgemeester offert zich hier op en plakt zich zelf een etiket van on betrouwbaarheid op om de onbetrouwbaar heid van den directeur van gemeentewerken, om de onbetrouwbaarheid van den toenma- ligen wethouder te verdedigen, omdat op deze wijze alleen de gemeente er in kan sla gen een schenking van ongeveer 10.000 aan het Rijk te doen, waarvoor Alkmaar den dank geniet en U de schade lijdt. Het mag nog wel eens duidelijk gezegd worden, dat U alleen betaling hebt gekregen van de losse meubelen en dat alle arbeids- loonen en de duurdere en meer geleverde materialen der vaste betimmering van den Keuringsdienst van Waren niet zijn vol daan. Het publiek reeds is algemeen veront waardigd over deze handelswijze waarbij een zaak, die moreel reeds door U gewonnen ts niet wordt afgewikkeld door het immoreel? standpunt, dat de gemeente inneemt. De Hooge Raad komt er de laatste jaren meer en meer toe niet de letter, maar de geest der wetten toe te passen. Ik ben er van overtuigd, dat van die zijde geen gevaar voor totaal verlies te duchten was geweest. Herhaaldelijk hebt U aangedrongen op be noeming van de beloofde arbiters voor het verstrijken van uw cassatiedatum en even herhaaldelijk is U de verzekering gegeven, dat U zich niet bezorgd behoefde te maken. Toch beweert nu de burgemeester, dat U zich niet had moeten laten beïnvloeden. Ik zou den burgemeester (en in dit geval tevens Ged. Staten) wel eens willen vragen, hoe iemand dan overeenkomsten met een ge meente moet maken. Waardeloos zijn de mondelinge aanwijzingen bij aanbestedin gen, waardeloos is de grondprijs, die de ge meente U geeft, waardeloos is de offerte, aie U krijgt bij het koopen van compost, waa> deloos is het woord, dat U gegeven wordt bij het overschrijden van den drempel van 's burgemeesters kamer, waardeloos zijn alle inlichtingen, die gemeenteambtenaren U ver schaffen, wantwanneer ze zich aan de mondelinge afspraak zouden houden, loopen ze de kans in ongenade te vallen bij den bur gemeester, die niet van hun zakeneerlijkheid gediend is, wanneer er opnieuw kans bestaat de gemeente te bevoordeeln ten koste van haar belastingbetalende burgers. Een heele roman van Wells is op te bouwen uit deze materie. Er moet ten slotte een macht zijn te vin den, die den burgemeester en de Alkmaar sche raad weer op het goede pad terug brengen. In de eerste plaats verzoekt U aan Ged. Staten van Noordholland om overeen komstig art. 184 de stukken te willen opvra gen, die op uw zaak betrekking hebben. Hoe spoediger dit onrecht wordt hersteld, des te eerder zal de irriteerende onzekerheid, de ontstemming en de verachting worden verjaagd, die op dit oogenblik den bona fide zakenman in spanning houden. Onze be stuurslichamen, onze functionnarissen zullen zich in dezen tijd toch niet tevreden kunnen en willen stellen met de goedkeuring van de onbetrouwbare elementen uit den handel, die zich gesteund en gesterkt voelen door de praktijken van Alkmaar's bestuur en hun verdediging der kwade trouw? Hoe langer het herstel van dit onrecht duurt, hoe meer instanties U hebt te bewerken (waaronder uiteindelijk een vergadering, waartoe ik mij beschikbaar stel, onder de conditie, dat de entree's van deze publieke vermakelijkheid aan het crisiscomité komen) des te dieper zal de afkeer van dit onrecht ons maatschappe- lijk leven doordringen en des te moeilijker zal het den machthebbende vallen uit deze impasse te geraken. Wend U dus eerst tot Ged. Staten. Even tueel zullen we andere wegen volgen. Ook in Nederland moet recht te krijgen zijn. Hoogachtend, w.g. J. H. ELFRING. In verband met art. 184 van de Gemeente wet heb ik de eer uw college te verzoeken een onderzoek naar bovenaangehaald raads besluit te willen instellen, eventueel U voor te laten leggen de documenten betreffende het besluit van Burgemeester en Wethouders ten einde te willen uitspreken, dat de gesig naleerde kwade trouw bij het nemen van dit voor mij zoo tiadeelige besluit ontoelaatbaar is en aan te geven op welke wijze mij recht kan worden gedaan. H. JANSEN. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 Mei is de apotheek van Mevr de Wed. P. A. F. Schouten, Verdron- kenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geoprnd. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geooend is wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEDUPEERDE KENNEMERSTRAATWEGBEWONERS TE HEILOO. Mijnheer de Redacteur! Toen eenige jaren geleden door een in genieur van rijkswege voor verbreeding van den Rijksstraatweg onze voortuintjes zijn aangekocht, waarbij ons de positieve toezeg ging werd gedaan dat voor onze woningen een tegeltrottoir zou worden aangelegd, zou niemand hebben kunnen vermoeden dat deze oogenschijnlijk futiele aangelegenheid op een wijze, als hieronder aangegeven, zou worden afgewerkt. Toen wij van 't ons toegezegde tegeltrot toir maar sieeds niets vernamen, nog veel minder konden bespeuren, ook eenige inge diende requesten aan den raad van Heiloo bleven zonder uitwerking, alhoewel bij per soonlijk bezoek de raadsleden van Heiloo duidelijk verklaarden dat een dergelijke toe stand langer onmogelijk xon worden getole reerd, zijn wij op onderzoek uitgegaan bij den burgemeester van Heiloo, die ons mede deelde dat 't hier een kwestie betrof, die het rijk aanging. Z.Ed. liet overduidelijk door- scheremeren, dat 't hier een principieel ver schil betrof tusschen zijn gemeente en den ingenieur van den Rijkswaterstaat. Althans uitdrukkingen van Z-Ed. als „moet ik dan op mijn knieën vallen voor den ingenieur" en wat mij aangaat stuiven de rioleeringen enz. daar dicht" doelen toch zeer zeker in die richting. Daarna richtten wi] ons tot Ged. Staten van Noordholland, die ons. na verloop van den noodigen tijd, berichtten, evenmin hier te kunnen ingrijpen. Niet tevreden hiermede vroegen wij een' audiëntie bij Z.Ex. den mi nister van Waterstaat en werd één onzer in December verleden jaar in de gelegenheid ge steld onze grieven kenbaar te maken. Zijne Excellentie kon natuurlijk geen enkele tnczecnine doen, doch kloofde de zaak „rondig te zullen onderzoeken, 't Resultaat hiervan is geweest, dat tóen nu voor onze perceelen een z g. hard pad (aldians men tracht dit hard te krijgen) heeft aangelegd, wat evenwel een volkomen mislukking ge noemd kan worden. Zelfs voor een leek is 't niet moeilijk te constateeren, dat dit gepruts meer heeft gekost dan een tegeltrottoir ver- eischt zou hebben. Bovendien liggen onder dit pad verschillende kabels en buizen, zoodat men, wanneer reparatie e.d. dit vereischt, ver plicht is den boel open te hakken. Dat wij, aan dezen kant van Heiloo, stief moederlijk behandeld worden, weten we maar al te lang- Immers, verlichting hebben we ook nog nimmer gezien. Hoe lang zal die „samenwerking" tusschen dot ingenieur van den Rijkswaterstaat en de gemeente Heiloo nog voortduren, waarvan per slot van de rekening de bewoners de dupe zijn? DE GEDUPEERDE BEWONERS. VOOR DE HANDELSSCHOOL TE ALK MAAR, welke school van 1 Septemer a s. af een VIERJARIGEN CURSUS zal hebben, kan vóór 15 Juni a s. plaats hebben bij den Directeur en wel monde ling des MAANDAGS van 910 of van 34 uur in het schoolgebouw aan de Doelenstraat, hoek Nieuwesdoot, of schriftelijk met vermelding van volle dig ennaam en geboortedatum van de(n) leerling, adres van de ouders of verzor gers, laatstbezochte school en de klasse van de Handelsschool, waarin de leer ling geplaatst wil worden. Voor leerlingen buiten Alkmaar wo nende, moet ook aangifte worden ge daan bij het gemeentebestuur van hun woonplaats. Alkmaar, 12 Mei 1934. De Directeur, J. POSTMA. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de formulieren, benoodigd voor de afgifte van teeltver gunningen aan bloemisten voor het jaar 1934, voor zoover niet reeds aan hen uit gereikt, kosteloos ter gemeente-secreta rie alhier verkrijgbaar zijn op werk dagen van 9-2 uur ('s Zaterdags van 91 uur). De aandacht van belanghebbenden wordt hierbij gevestigd op de aan deze registratie van bloemisterijen verbonden verplichtingen, welke op de formulieren staan vermeld. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de Districts-commissie, waarvan te Alkmaar wonen de Voorzit ter, Ir. J. G. HAZELOOP, Rijkstuinbouw- leeraar en het lid, de heer M. F. H. DOGGENAAR, Geest No. 18. De ingevulde formulieren moeten vóór 25 MEI a.s. ter gemeente-secretarie al hier zijn ingeleverd. Alkmaar, 12 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 12 Mei 1934. Op de heden gehouden exportveiling waren in totaal 260.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 1.9(X— 2.10; 58-60 2-f 2.30; 60-62 2.20 2 40; 62-64 2.20—2.50; 64-66 2 50—2.70. 25 000 stuks Eendeieren 2.5O-/ 2.60. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 11 Mei 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per 100 doos 728; Andijvie 1.80—4.50 per 100 stuks; Asperges 13—27 per 100 hos; Bloemkool le s 14—19 en 2e s. 8—12 per 100 st Gele kool 1.20 per 100 K G.; Kropsla 1.504.50, Komkommers 7—14.50 per 100 stuks; Prei -.506 50 per 100 bos; Postelein per bakje 1432 cent; Ra barber 1.503.50, Raapstelen 0-40 1.10, Radijs 1—/ 3.80 p. 100 bos; Roo- de kool per 100 K.G. 1.102 60; Sel derie per 100 bos 0.70—2.10; Spinazie 22—80 cent per takSniiboonen 28—32 en Tomaten 22—32 per 100 pond; Uien per 100 K.G. 3 60; Wortelen per 100 bos 6—14.50; Witlof le s 6—9 en 2e s 1.503 per 100 pond DE VEEMRAKT. ALKMAAR, 12. Mei 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 12 Paarden 100250; 49 Koeien: melk 140—240 en gelde 120—160; Pinken 70—90; 82 Nuchtere kalv. (slacht) 4—14; 242 Overhouders 1420679 Lammeren. 7ii, slacht 11—14; 64 Biggen (10 weken) 8—/ 12; 12 Bokken en geiten 816 50. kleine bokjes 2550 cent. Handel redelijk. DE EIERENPRIJZEN. ALKMAAR, 12 Mei 1934. Op de heden gehouden eierenmarkt werd voor kipeieren 2—2.30 en voor eendeieren 2.80 be taald. Boter b7X72X cent. BROEK OP LANGFNDI IK, 12 Mei '34. 20000 K.G. Roode kool 0.751.30 8600 K.G. Gele kool 1 1.50 en 7500 K.G. Deensche witte kool 1 702.60, per 100 K G. en 400 bos Rabarber 2. ZAANDAM, 11 Mei 1934. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 0.401 per kist; Andijvie 50—80 cent per kist; Peen 11—18 cent per bos; Pieterselie 28 cent per bos; Selderie 24 cent per bos; Prei 711 ct. per bos; Uien 3040 cent per zak; Bloem kool le s. 18—26 cent en 2e s. 2—12 cent per stuk; Raapstelen 2—3 cent per bos; Ci troenen 190—2 per 100; Komkommers 719 cent per stuk; Rabarber 26K cent per bos; Spinazie 31—60 cent per kist; Pos telein 4570 cent per kl. kist; Roode kool 3—5 cent per stuk; Gele kool 45 cent per stuk; Br. lof 11—13 cent per pond; Toma ten 35 cent per pond; Radijs IX—5 cent per bos en Aardbeien 69—70 cent per pond PURMEREND, 11 Mei 1934. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken Slaboonen: dubbele 0 80—1 streken". Slaboonen (dubb.) 80 ct. p. K.G.; Doperwten 43 cent per K.G.; Aardbeien 11 24 cent per doosje; Tomaten: A 64 cent per K.G.; Bloemkool 2—23, Roode kool 1.70—2.90 en Savoye kool 160—3 per 100 stuks; Spinazie 1248 cent en Pos telein 30—48 cent per kist, 6 K.G-J Sla 0.50-/ 3 60, Radijs 0.70-/ 2 90, Raapstelen 0.60-/ 1.40 en Rabarber j.80-^-/ 4.20 per 100 krop; Andijvie 24— 62 cent; Uien 57 cent per 25 K.G.; Prei 4 10 80 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 11 Mei 1934. 8000 K.G. Roode kool 1.10—1.60; 1900 K.G. Gele kool 1 1.50; 2000 K.G. Deensche witte kool 2.70, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, II Mei 1934. Er was in totaal 10200 K.O. Roode kool aan gevoerd, waarvan le en 2e s. 1. Onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders P. PEYS en F. PEYS—BAKKER hopen 27 Mei hun 40-jarige Echt- vereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen. Receptie 27 Mei 35 uur. Alkmaar, Zeglis 55. Den 20sten Mei hopen onze ge liefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heer Hugowaard, Mei '34. Receptie van 2X tot IX uur, zonnetijd, in zaal Rus. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, PI ET ER JE SPRUIT, Wed. van Kl. WILLEMS, in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, R. VEKEN-WILLEMS. D. VEKEN. Alkmaar, 10 Mei 1934. Lindegracht 11. Heden overleed na een langdurige ongesteldheid, onze lieve Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer C BERK HOL WER Pz., in den ouderdom van ruim 56 jaar. Uit aller naam, Wed. Jb. VAN TWUIJVER— BERKHOUWER. Zuidscharwoude, 11 Mei '34. De begrafenis zal plaats hebben Maandag 14 Mei, des namiddags 2 uur, vanaf het sterf buis. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden na het over lijden van onzen geliofden Echt genoot, Zoon, Broeder, Behuwd broeder en Oom, den Heer JOHANNES FRANKFORT, betuigen wij onzen oprechten dank, inzonderheid aan het echtpaar Greeuw voor hun grooten steun en menschlievendhcid, Ds. Baar voor zijn troostvolle woorden en Directie en technisch personeel der Alk maarsche Courant. Uit aller naam J. FRANKFORT—TWISKER. Forestusstraat 11, Alkmaar. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij ons 25-jarig huwelijk, zeggen wij allen hartelijk dank. P. JIMMINK CHR M. JIMMINK— WAIBOER. Stompetoren Schermer Mei 1934 Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, be tuigen wij onzen oprechten dank. P GROOT Lz. N. GROOT-BANKERT Café ,,'t Springende Paard". Henébroek, 10 Mei 1934

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3