Alkmaarsche Courant Veilige havens 8 8 8 8 Rechtszaken SeuiCCetou PcoiHMciaai Tlieuws DIENSTPLICHT. Onderzoek van Verlofgangers. Honderd Zes en Dertigste Jaargang. HAANDAG 14 HEI. Wie bij het onderzoek moeten verschijnen. Wie niet bij het onderzoek behoeven te verschijnen. Wijze van verschijning. Onderworpenheid aan bevelen. Nalatigheid. Verhindering. Verschijning op anderen tijd of op andere plaats. door BASIL KING. (Uit het Engelsch). No. 112 0ncleJ?2e'c van verlofgangers der h MR11 l en 1925 231 P^ats hebben h^r5ecU^b0.uw aan het Luttik-Oudorp, op DINSDAG IQ JUNI 1934, voor hen, letters^ am aanvangt met een der Lichting 1922: A. t/m. L. 9.15 uur; t/ra. Z. 10.15 uur. f/mLic7htitnl^925: A' t/m' K- 11 15 uur; t/m. L. 13.30 uur. 1934 leJerk>eTn- ,worden verplicht om uP een u<.nuc. ui«.ui. iM cjiwijmng met ae Lotisico- "faer ,e bepalen tijd en plaats te verschijnen polissen was zeer groot. Wanneer het roode opnieuw te verschijnen tot het ondergaan I nummer eorresDondeerrip mpt w van een onderzoek. iai?f»ileIl0if§anger' die' opgeroepen voor laatstbedoeld onderzoek rlaarhii mnriur Z. L. onderzoek moeten deelnemen de Aan het tot de landmacht behoorende groot-verlof gangers, ingelijfd voor een der bovengemelde lichtingen. Zij, die voor een dezer lichtingen zijn in gelijfd, maar tengevolge van uitstel of om een andere reden tegelijk met een latere lich ting de eerste oefening hebben volbracht, moeten zich niettemin aan het onderzoek on derwerpen, voorzoover zij althans niet be hooren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan het onderzoek moeten ook deelnemen de dienstplichtigen van de genoemde lichtin gen, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan: a. als verzorger bij den rijks- postduivendienst; b. als hoefsmid bij de in fanterie; c. als smid-bankwerker bij de voor' malige oefenings-houwitsercomipagnie; d. in verband met erkende gewetensbezwaren. Aan het onderzoek nemen niet deel zij: a. die hun eerste oefening nog niet hebben volbracht; b. die in dit jaar, vóór den voor het onder zoek bepaalden dag, in werkelijken dienst zijn geweest uit andere hoofde dan bij wijze van straf; c. die bestemd zijn om in dit jaar voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen; d. die elders wonen dan in Nederland; e. die zich buitenslands bevinden ter uit oefening van de zeevaart (hieronder niet be grepen de zeevisscherij) f. die de binnenvaart uitoefenen op andere landen en zich voor dit doel in een dier lan den ophouden; g. die ingevolge de geldende bepalingen f[eheel zijn vrijgesteld van opkomst in werke- ijken dienst in geval van oorlog, oorlogsge vaar of andere buitengewone omstandig heden; h. die als vrijwilliger behooren tot een der landstormkorpsen MotordienstVaartuigen dienst of Spoorwegdienst; i. die na hun ontslag als reserve-officier fn de hoedanigheid van gewoon dienstplich tige tot het leger zijn blijven behooren. De verlofganger moet bij dit onderzoek verschijnen in uniform gekleed en bovendien voorzien van de overige tot zijn uitrusting behoorende goederen, voor zoover deze hem zijn uitgereikt of door hemzelf zijn aange schaft. Hij moet, zoo mogelijk, op eigen schoenen bij het onderzoek verschijnen. De verlofganger staat niet alleen gedu rende den tijd, dien 't onderzoek duurt, maar ook zoolang hij ter gelegenheid van het on derzoek in uniform gekleed is, onder de be velen van den autoriteit, die 't onderzoek houdt, zoodat, indien hij ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feit schul dig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats, voor het onderzoek of bij het naar huis ie- rugkeeren, hij te dier zake kan worden ge straft volgens het Wetboek van Militair Strafrecht en de Wet ap de Krijgstucht. Een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen kan worden opgelegd aan den verlofganger, die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt of, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet aan zijn hierboven omschreven verplichtingen voldoet. Onverminderd deze straf kan de verlof- fanger. die zich schuldig maakt aan een der 'edoelae feiten of wiens goederen bij het on derzoek blijken niet in den vereischten staat het dan aan - onderzoek, "daarbij zonder geldige reden niet verschijnt of daarbij In opzicht zijn verplichtingen niet na- Komt, kan in werkelijken dienst worden ge roepen voor den tijd van ten hoogste twee maanden. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming an net onderzoek mochten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijk ter gemeente secretarie te worden overgelegd een genees kundige verklaring, welke op ongezegeld papier kan worden gesteld. De handteeke- ning van den geneeskundige behoort gelega liseerd te zijn door den Burgemeester van de gemeente, waar de geneeskundige woont. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de onmogelijkheid ver keert om bij het Juni-onderzoek te verschijnen aan wel wegens woonplaatsverandering niet voor dat onderzoek is opgeroepen, wordt ,.°F ,n Indeelingsdistrictscommandant ver plicht het onderzoek in October of Novem ber te ondergaan. Aan den verlofganger kan op zijn verzoek door den Indeelingsdistrictscommandant te Haarlem, Inf. kazerne, worden vergund, het onderzoek op een anderen dag, op een an dere plaats binnen het district of in een ander district te ondergaan. Het verzoekschrift, waarin de reden duidelijk moet worden om schreven, moet tijdig en gefrankeerd worden toegezonden. Maakt een verlofganger, aan wien een dergelijke vergunning is verleend, daarvan niet nauwkeurig gebruik, dan wordt de vergunning geacht te zijn vervallen. Wenscht de verlofganger uitstel van onderzoek tot October of November, kan hij ook daartoe het verzoek doen den Indeelingsdistrictscommandant. Alkmaar, 14 Mei 1934. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. BELEEDIGING VAN MINISTER COLIJN. Redacteur van de Tribune vrijgesproken. De rechtbank te Amsterdam heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den Tribune- redacteur mr. A. S. de L., die terecht heeft gestaan wegens het doen opnemen van een voor minister Colijn beleedigend geacht artikel. Het O.M. had twee maanden gevangenis straf gerequireerd. De rechtbank sprak verdachte vrij, daar zit van oordeel was, dat hier de minister als privé-persoon was beleedigd en niet als mi nister. De beleediging als privé-persoon was subs. ten laste gelegd, doch hierover was geen klacht ingekomen, zoodat de rechtbank, wat dit gedeelte betreft, verdachte van rechtsvervolging heeft ontslagen. In de zaak tegen den directeur van de drukkerij „Atlanta" wees de rechtbank een interlocutoir vonnis en stelde de zaak uit tot 15 Juni a.s. om eerst de strafzaak tegen den schrijver van het artikel te behandelen en uit te maken of dit artikel beleedigend is. Daarna zal vonnis worden gewezen tegen den directeur. De directeur stond terecht wegens het doen drukken van dit beleedigend artikel. Ook tegen hem heeft het O.M. twee maan den geëischt. De schrijver van het artikel zal op 25 Mei a.s. terechtstaan. dat in de Staatsloterij was uitgekomen, had men recht op afkoop van de polis. Verdachte is hoofdinspecteur van Lotisico geweest. Het O.M. was van oordeel, dat men hier eenvoudig heeft te doen met een loterij, aan gelegd door den verdachte. Spr. eischte de maximumstraf in verband met opzet en om vang der onderneming, nl. 3 maanden hech tenis. Mr. de Vrieze meende, dat de justitie op deze zaak heeft zitten broeien om er een strafbaar feit van te maken. Anderhalf jaar deed men er over, de zaak uit te zoeken. Verdachte vertegenwoordigt alleen de comm. vennootschap voor zoover deze betreft het uitoefenen van het spaarkasbedrijf. Hij is gedagvaard in zijn kwaliteit van directeur Heeft hij zich echter op loterijgebied bege ven, dan heeft hij dat privé gedaan. Alles wat correspondeert op de Staatsloterij is trouwens nog geen loterij, pi. concludeerde tot vrijspraak. De kantonrechter zal over 14 dagen uit spraak doen. BRANDSTICHTING. Voor de rechtbank te Assen heeft gisteren terecht gestaan J. E te Ees, gemeente Bor-1 ger, verdacht van opzettelijke brandstich ting in de woning, bewoond door J. Stavast, welke woning aan hem toebehoort. Het O.M. eischte 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. OPRUIING. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen J. S., los werkman te Enschede, die door de rechtbank te Almelo wegens opruiing was veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. Dit voi werd door het Hof bevestigd. Verdachte had op een vergadering aange raden om de z.i. te hooge tarieven voor gas, electriciteit enz., niet te betalen en gezegd: als er dan iemand komt om den meter weg te halen, sla hem dan de hersens in. DEN „TOEKOMSTBRIEFJES" VOOR KANTONRECHTER. Voor den Haagsche kantonrechter, mr. Polak, is behandeld de zaak tegen den di recteur van de commanditaire vennootschap „De Toekomst". Hem was ten laste gelegd, dat hij „Toekomstbriefjes" heeft doen toeko men aan hoofdagenten der vennootschap voor verkoop aan het publiek, welke moeten worden beschouwd als op de Staatsloterij trekkende bewijzen van deelneming aan een loterij, waarvoor geen toestemming verkre gen was. De eerste getuige, een sigarenwinkelier, hoofdagent van „De Toekomst" zeide, dat deze briefjes spaarstrooken waren, die te vens trokken op de Staatsloterij. Verdachte zeide, dat hij iets nieuws in den 97) Eigenlijk was 't alleen zij, die lachte, om dat alleen zij vertrouwen in het leven had, terwijl hij slechts de problemen er van ken de. Die had hij altijd gekend, was nooit aan hun gezelschap kunnen ontkomen en toch had hij nog nooit voor zoo n moeilijk vraag stuk gestaan als dat, waarvoor hij nu stond „Maar de groote moeilijkheid is v^kl de hij, „dat ik mijn ikheid veel navoel dan zooveel anderen. En toch zou ik je mo verliezen, als ik niet iemand anders ga w r CMet een soort stralende oprechtheid ant woordde zij: „Neen, Tom, je ?«i n'e/ kunnen verliezen, evenmin als ik van jou a stand zou kunnen doen. We zijn samen op gegroeid niets kan ons scheiden. Men Kan niets uitrichten tegen twee menschen, die, zoo als wij, willen wachten. Dat troostte hem maar matig. „Wachten. Ik wil liever niet wachten". „Ik ook niet; maar wachten is toch beter dan elkaar verliezen". „En hoe lang zouden we wel moeten wacn ten?" „Hoe kan ik je dat zeggen? Zoolang t noodig is". „Tot je vader en moeder gestorven zijn? „Goeie hemel! Neen, ik ben niet bezig die lieve schejxsels te vermoorden! Wachten tot ze bijdraaien. En dat zullen ze doen". „Hoe weet je dat?" „Omdat vaders en moeders dat altijd doen „Zoodra zij zien, hoe bedroefd ik zal zijn „O, wou je dat spelletje spelen?" Ze was verontwaardigd. „Het zou heele- maal geen spelletje zijn. Ik zou werkelijk be droefd zijn. Nu voel ik me gelukkig, omdat jij hier bent, maar zou je eenmaal weg zijn nou, als vader en moeder een marte lares tot hun last willen hebben, dan kun nen ze er een krijgen! Het zou geen aanstel lerij van me zijn; ik zou er niets aan kun nen doen". „Ik had liever dat zij om een andere reden bijdraaiden dan om jou verdriet te bespa ren". „De reden Iaat me koud; de hoofdzaak- is, dat ze bijdraaien. Maar ik loop hier te praten alsof de zaak hoe langer hoe slechter zal worden. Eerlijk gezegd, geloof ik, dat zij er steeds beter op wordt „Waarmee je bedoelt, dat je denkt, dat de Whitelaw's „Ja, ik weet dat zij willen". „En dat ik „Maar Tom, je zult toch niet onredelijk zijn, nietwaar?" Hij zweeg. Zelfs Hildred kon niet begrij pen wat zijn verleden voor hem had betee kend. Zeker, van een bepaald standpunt be schouwd, een rampzalig, ongelukkig verle den, maar het was hem nu eenmaal niet te ontnemen Het had hem doordrongen en ge vormd. Er hem van te willen scheiden, zou BEROOVING EN HELING. Tegen een vrouw uit Eindhoven, die door de rechtbank te 's-Hertogenbosch terzake van heling in verband met een berooving veroordeeld was tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf, is voor het gerechtshof al daar bevestiging van dit vonnis geëischt. De vrouw, die de berooving gepleegd had en de vorige verd. had meegetroond, was even eens tot 1 jaar en 6 maanden veroordeeld De advocaat-generaal bij het Bossche Hof vorderde bevestiging van het vonnis met verhooging van de straf tot 2 jaar. OVERTREDING VAN HET UNIFORMVERBOD? N.S-B.-er voor den kantonrechter. Voor den wnd. kantonrechter te Amst. mr. F. C. Cremer heefi Vrijdag terechtgestaan de 33-jarige leeraar W. A. V. die zich zou hebben schuldig gemaakt aan overtreding van het Uniformverbod, door op 19 Maart de„ avonds omstreeks 8 uur in de Nieuwe Kerkstraat de volgende voor het oog zicht bare kleedingstukken te dragen: een zwarte pet voorzien van een glimmende stijve klep en een stormband, een donker bruine das, een lange bruine lederen overjas, twee zwarte lederen beenkappen, die voor een ge ring gedeelte aan het oog onttrokken waren door de daarover afhangende lederen jas, benevens een paar hooge zwarte schoenen, zijnde de combinatie van alle, althans van eenige der op bovenomschreven wijze ge dragen kleedingstukken een uitdrukking van het staalkundig streven der Nederlandsche Nationaal Socialisten, althans der Neder landsche fascisten althans een uitdrukking van het bepaald staatkundig streven, dat verdachte alstoen bezielde. Verdachte gaf de feiten toe. Hij was aan gehouden, toen hij op weg was naar een ver gadering van de N. S. B. De pet die ver dachte droeg was de uniformpet van de W. A. dezer beweging, echter zonder de cocar- de. Onder zijn bruin lederen jas droeg ver dachte zijn uniform van de W. A., doch daarvan was niets te zien, omdat verdachte niet alleen zijn jas dichtgeknoopt had, maar bovendien nog een wollen das droeg, die alles wat verdachte daaronder droeg aan het oog onttrok. Verdachte ontkende deze klee dingstukken te hebben gedragen als een uit drukking van een staatkundig streven. In deze zaak werden geen getuigen ge- [hoórd. even hardvochtig zijn als hem zijn ademha ling of zijn bloedsomloop te willen ontne men. Hoe verder het van hem verwijderd ge raakte, des te meer lichtpunten zag hij er in. Elke phase, die hij had doorloopen, bleek hem nu een creditpost te zijn. Honeybun, de Quidmores, de Tollivants, mevrouw Crewd- son zijn „moeke", allen hadden herinneringen achter gelaten, die door den tijd begonnen te worden geheiligd. Hildred kon a! even wei nig begrijpen wat het hem zou kosten dat alles te verloochenen Dikwijls dacht hij da', als hij als zoon ware geboren van Henry en Eleonora Whitelaw, en hun niet onstolen zou zijn geworden, er zeker een tweede Tad uit hem gegroeid zou zijn. Hij vond dat heel waarschijnlijk. M Niet dat Tad zich niet haa gerehabiliteerd Integendeel. Zijn staat van diens: gedurende den oorlog, had zijn vorige dwaasheden ruim schoots goedgemaakt. Hij had zich eervol ge dragen en helaas ten offer moeten brengen. Na gedurende anderhalf jaar ongedeerd te zijn gebleven, was hij, juist in den ochtend van den dag, waarop de wapenstilstand werd onderteekend. gewond, waardoor een infectie was ontstaan, die hem zijn rechter arm had gekost. Die verminking, die hem be spaard zou zijn geworden als het enkele uren later ware geweest, droeg hij, volgens Hildred, buitengewoon dapper, zii 't ook met een neiging om er kregel onder te worden. Lily was, zooals Henry Whitelaw hem al Uiig geleden had geschreven, getrouwd met 'n zekeren Greenhields, had 'n kindje was ge scheiden en nu weer bij haar ouders thuis Dinsdag 15 Mei- HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 1015 Gr.pl. 10.30 Kook- en Bakpraatje mevr. R. Lotgering— Hillebrand. U.Orgelconcert Fr. Hasselaar mmv. Ph. Massalsky, tenor. 12.Ensemble Rentmeester en gr.pl. 2.15 Gr.pl. 2.30 Piano recital Annie Ridder. 3.Knip cursus. 4.15 Gr.pl. 4.30 Radio-kin derkoorzang olv. J. Hamel. 5- Voor. de kinderen. 5.30 Omroep orkest olv. A. van Raalte. 6.30 R. V. U. Prof. mr. F. de Vries: Het moderne verkeersprobleem. 7.Dr. R. E. Wierenga: Verkeer en maat schappij: Alcoholvrij! mmv. 't Om roeporkest olv. N. Treep. 7.30 A. E. N. Bakker: Een prachtige tocht door de Ardennen. 8.Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest mv. „The Sing-Songers". 9.30 Dr. P. Th. Posthumus Meyes: Pinkste ren en de Ned. Spoorwegen. 9.45 Omroeporkest olv. van Raalte, mmv. H. Merckel, viool. 1015 Gr. pl. 11— Vaz Dias. 11.1012. Kovacs Laos en zijn orkest. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) 8—9.15 en 10— Gr.pl. 11.30— 12.Godsd. halfuur. 12.15 Or kestconcert. 2.Vrouwenuur. 3. Modecursus. 4H l R.O. 5.10 Pianorecital en voordracht. 5.55 Gr.pl. 6.Schlagermuziek. 6.50 Gr.pl. 7.15 Causerie. 7.35 Schla germuziek. 8.15 Gr.pl 8.30 Vaz Dias. 8.35 Orkestconcert. 9.25 Gr. pl. 9-35 Orgelconcert. 9.50 Vocaal concert. 1040 Vaz Dias. 10.45 12.Gr.pl. DAVENTRY. 1500 M. 10.35 Mor genwijding. 10.50 Tijdsein en ber. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgel spel R. New. 12.50 Commodore Grand-orkest olv. Muscant. 1.50 Midi. Studio-orkest olv. Cantell. 2.20 Voor de scholen. 4.50 Het „New English"-strijkkwartet mmv. H. de Leon, bariton. 5.35 Kinder uur. 6 20 Ber. 6.50 Monteverdi's madrigalen. 7.10 Duitsche causerie. 7 40 Variété. 8.35 Peggy Cochrame en haar piano. 8.50 Lezing. 9.20 Ber. 9.32 Sir Malcolm Campbell: The weekend on the road. 9.40 Radio-Militair-orkest o.l.v. B. Wal ton O'Donnell, mmv. E. Walker, piano. 10.50 Lezing. 10.5512.20 Roy Fox en zijn band. PARIJS (RADIO-PARIS) 1648 M 7.20 en 8 20 Gr.pl. 12 20 Pascal- orkest. 8 20 „L'argent", spel van Fabre. Hierna harpconcert door A. Lautemann. 10.5C Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 2.20 Concert uit rest. Wivex. 3 20 5.20 L. Preil's orkest. 8 20 Zang en piano. 8 40 Radiorooneel. 10.10 Cembalorecital F. Jensen. 1040 Kamermuziek door Septet. 11.20 12 50 Dansmuziek door orkest en piano-trio. LANGENBERG, 456 M. 6.25, 7 20 en 11.50 Gr.pl. 12.20 Solisten concert. 1.20 Werag-orkest o.l.v. Kühn. 4 20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 5-35 Gevar. concert. 7 20 Omroepkleinorkest o 1. v. Wikken. 8.35 Klassieke dansmuziek. 10.50 - 12.50 Omroepkleinorkest o. 1 v- Klosz. ROME, 421 M. 8.— Gr.pl. 9.05 Concert door Vrouwenkoor en cembalo. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Salonorkest o. 1. v. Walpot. 130 Gr.pl. 5.20 Symphonieconcert olv. Kumps. 6.50 Sa'.onorkest o.l.v. Walpot. 8 20 „Het dubbele kruis", hoorspel. 9.20 „De regenboog", muz. potpourri. 484 M.: 12 20 Gr. pl. 1.30 Salonorkest o.l.v. Walpot. 5 20 Omroeporkest. 6.35 en 6.50 Gi.pl. 8.20 Symphonieconcert olv. Kumps. 8.40 Reportage. 9.35 Sym phonieconcert. 10.30 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Lamner—Strausz-concert uit Frankfurt. 9.20 Ger/ muzikaal- programma. 9 40 „Deutsch Beken tenis", cantate van H. Spitz, mmv. het Hitierjeugd-koor olv. den com ponist. 10.20 Ber. 10.50 Causerie. 1105 Weerber. 1120—12— Zang door Rudolf Watzke. Lijn Lijn Lijn 11.20, GEMEENTELIJKE DISTRIBUTIE. 1: Hilversum. 2: Huizen. 3: Daventry 10.35 Lond. Reg. 12.20—16.50, Daventry 16 50—18.50, Lond. Reg. 18.50—1920, Daventry 1920- 24.—. Lijn 4: Langenberg 10.35 19.20, München 19.20—20.35, Frankfort 20.35—21.20, München 21.20—24— Het tenlaste gelegde bewezen achtend, eischte het O. M. 0.50 boete subs. 1 dag hechtenis. MEINEED TE ALMELO. Vier getuigen in een rechtszaak gearresteerd. Voor de rechtbank te Almelo werd een zedendelict behandeld. Een echtpaar stond terecht. Tijdens de behandeling van de zaak werden vier van de 28 getuigen, onder wie drie vrouwen, verdacht van meineed, op last van den officier van justitie gearresteerd. Ook de vrouwelijke verdachte is gearresteerd. De zaak werd aangehouden tot 5 Juni a.s. HEEMSKERK. Het Heemskerker Zwembad, dat Zaterdag geopend werd, heeft verschillende verbeterin gen ondergaan. Zoo is in het ondiepe bassin thans ook gelegenheid voor kleine kinderen om zich zonder eenig gevaar te water te begeven, begeven. De waterverversching is door een stel kleine sluizen uitstekend geregeld, terwijl het schei kundig onderzoek van het water zeer bevredi gende uitkomsten heeft opgeleverd. Het reeds zoo drukke gebruik in het vorig jaar zal zeer zeker nog wel toenemen. Te Heemskerk e. o. staan de aardbeien in vollen bloei. Het zijn vooral de vroege soorten die door hunne witte bloesem een schitterend gezicht opleveren. Algemeen is de verwachting dat de komende oogst niet boven het gemiddelde zal zijn. De langdurige droogte dezen winter en de minder goede bemesting der laatste jaren zul- Hij peinsde over de voorrrechten die zij genoten hadden, en die hemzelf ontzegd wa ren geweest. Iedereen, zelfs Hildred, nam als vaststaand aan, dat gegoedheid ?n een mak kelijk leven zegeningen waren, en dat hij on der het gemis daarvan had geleden. Mis schien had hij dat ook we!, maar hij had niet meer geleden dan Tad en Lily nu, die volop van hun voorrechten hadden genoten. Tad met zijn verminkt lichaam. Lily met haar ver woeste leven, waren niet noodzakelijkerwijs het product van rijkdom en weelde, maar evenmin behoefde een verdorde ziel of ver dorven inborst noodzakelijkerwijs het gevolg van armoede en ontberingen te zijn. zelfs niet van een afkomst uit een misdadigersomge- ving. Dat kon hij Hildred niet aan het verstand brengen, eensdeels omdat bet haar niet kon schelen, anderdeels omdat zijn woordenkeus niet goed genoeg was. maar hoofdzakelijk omdat haar opvattingen eender waren als van allen, die tot dezelfde maatschappelijke klasse behoorden als zij. Wel zou ze hem even liefhebben als zoon van een vrouw, die zelfmoord in de gevangenis had gepleegd dan als zoon van een in de heele wereld bekend bankier, maar toch achtte zij het buiten kijf dat aan dit laatste voordeden waren verbon den. Dit vond hij zelf ook wel, behalve dat Dus. met Hildred kwam hij al even wein<g ver als met haar ouders. Van alle drie was het doel hem te weerhouden van het afleg gen van een verklaring, die te beslissend kon zijn Indien zii het aan Henry WhitHaw ®n hem zeil overLeten, dan wist hij wel naai len zich hoogstwaarschijnlijk op de komende pluk wreken. Op de meer hooger gelegen gronden ziet men naar aanleiding dezer genoemde factoren de zoozeer gevreesde rupsenplaag tegemoet. NOORDSCHARWOUDE. Het zoontje van den heer H., Oosterstraat alhier, was achter op een vrachtauto geklom men. Tot aan het postkantoor was het goed ge gaan, maar toen hij er af wilde, ging dit niet gemakkelijk en kwam hij te vallen, doordat de auto te hard reed. Hij viel met z'n hoofd op de straatsteenen en bekwam een bloedende wonde. Het is echter goed afgeloopen, want na van den schrik te zijn bekomen, kon hij weer naar huis gaan. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer R. Kooi, arts te Amsterdam, is aldaar gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde op proef schrift „Standarisatie van Cortine", Naar wij vernemen zal de heer Kooi 8 Juni a.s. als scheepsdokter een reis naar Indië maken. De werkzaamheden aan het sloopen van de huizen, welke voor den provincialen weg moe ten verdwijnen, vorderen al aardig. Twee huizen zijn reeds geheel van den aard bodem verdwenen, terwijl men op het oogen- blik bezig is het huis van den heer K. Zeeman Jbz. af te breken. BEVERWIJK. Niettegenstaande het kwantum aangevoer de spinazie minstens even groot was als verle den jaar, zijn toch in ronde cijfers uitge drukt 2000 kisten minder vernietigd, omdat het product den minimumprijs niet halen kon dan in 1933. welken kant de weegschaal zou overslaan. En toch, toen hij weei van aangezicht tot aangezicht met den bankier stond, rees bij hem twijfel of het onderwerp ter sprake zou komen. Tom had hem geschreven, teneinde hem te herinneren aan de belofte die White law zelf van hem had geëischt. om. als hij een betrekking zocht, hij zich in de eerste plaats tot hem zou wenden. Evenals Ansley, ver zocht de bankier hem op zijn kantoor te ko men. Het kantoor bevond zich in de Wall Street in een groot, nog al leelijk gebouw, waarop de naam Meek Brokenshire stond. De ka mer, waarin Tom werd binnengelaten, zag er kaal en bescheiden uit. Vierkant, laag van verdieping, twee vensters, die uitzicht gaven op binnenplaatsen. Het eenigé, dat er een kleurtje aan gaf was een groen met rood Turksch kleedje dat met plooien op den vloer lag, en hier en daar kaal was. Tegen de muren stonden ruw gebeeldhouwde, no tenhouten boekenkasten, waarin boeken om van allerlei in op te zoeken, waren geplaatst Eenige versleten, leeren leuningstoelen vorm den een kring om een groote schrijftafel, mid den in de kamer. Op de schrijftafel waren eenige snuisfereijen van waarde, presse-pa- piers. vouwteenen. bakjes voor pennehouders en an ere kleinigheden, blijkbaar cadeaux Boven de in den stijl van 1840 niet heel mooi gebeeldfiouwden, wit marmeren schoorsteen mantel, hing de geiithographeerde beeltenis van den eersten J. Howard Brokenshire x>k uit 1840, en eeu van de oprichters Ier fir ma. (Woidt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5