SPORT EN WEDSTRIJDEN WAAR DE VOETBAL ROLDE. De strijd om het kampioenschap. maand na het te wijzen vonnis de uitloting, welke op 1 Nov. 1933 had moeten plaats vin den, te doen geschieden. KIND DOODGEVALLEN. Vrijdagmorgen is de 5-jarige Wilhelmina Goedhart in de Aleidastraat te Schiedam van een hoogte van 7 Meter uit het raam op straat gevallen. Met een zware hersenschudding is het kind opgenomen en naar het gemeente-zieken huis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. WIJZIGING STEUNREGELING IN DE GROOTE GEMEENTEN. De groote gezinnen zullen méér krijgen. Zaterdag is aan het departement van so ciale zaken een conferentie gehouden tus- schen d€n minister en de wethouders voor sociale zaken en van financiën uit de ge meenten Amsterdam, 's-Gravenhage, Haar lem, Rotterdam en Utrecht in verband met de voorgenomen wijziging van de steunrege- ling. De minister wees er op, dat de regeering èn met het oog op de loondaling èn met het oog op de financiën van het rijk en van de gemeenten een herziening noodzakelijk acht, en hij verzocht om op deze basis van advies te dienen over eenige door hem ontworpen wijzigingen in de bestaande steunregeling. Hierbij werd tevens gesproken over de moeilijkheid van een eenigszins afwijkende schaal ten opzichte van percentage voor de berekening van den steun aan de groote ge zinnen, waardoor de grootste gezinnen met de laagste loonen méér ontvangen zullen dan volgens de bestaande schaal het ge val is. De minister deelde mede, dat hij met de .uitgebrachte adviezen ook rekening zal hou den bij de binnenkort te verwachten vast stelling der voorwaarden, waarop het rijk in de kosten van de crisiswerkloozenzorg zal bijdragen. De conferentie heeft vervolgens mede in tegenwoordigheid van den minister van bin nenlandsche zaken, terwijl de minister van financiën onverwachts door ander ambt- werk verhinderd werd, eenige wenschen geuit met betrekking tot de wijze, waarop de verdeeling der werkloozenlasten tusschen ge meente en rijk thans geschiedt. CENTRAAL GENOOTSCHAP KINDERVACANTIEKOLONIES. Jaarvergadering te Enschedé^ Zaterdagmiddag heeft het Centraal Genootschap voor Kindervacantie- en Herstellingskolonies in het Volkspark gebouw te Enschede zijn jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden. De voorzitter van het genootschap, de heer dr. A. Schuckjnk Kool te Utrecht, hield een korte inleiding. Spr. memo reerde o.a .het overlijden van de heeren A. C. Bos, jarenlang administrateur en oprichter van het genootschap, en jhr. mr. A. W. van Holthe te Echten. Naar spr. meedeelde, had de malaise nog wei nig invloed gehad op het werk van het genootschap. Slechts verminderde in 1933 het aantal verpleegdagen met 5 Met vreugde herinnerde de voorzitter het overnemen in exploitatie van het Bio-vacantieoord Russenduin. Het aan tal afdeelingen bleef in het afgeloopen jaar vrijwel gelijk en schommelt om de 450. Voorts werd nog het geval-Abrahams aangeroerd, waarbij spr. opmerkte het niet juist te achten, dat hier de zaak- Ketelaar aan wordt verbonden, en hij meende geheel in den geest van de ver- eeniging te hebben gehandeld, door zit ting te nemen in het huldigingscomité ter gelegenheid van den 70sten verjaar dag van den heer Ketelaar. Het jaarverslag van den secretaris, den heer H. F. M. graaf van Limburg Stirum te Brummen, werd onveranderd goedgekeurd. De vereeniging heeft in haar verschillende vacantie-oorden thans de beschikking over 1170 bedden; in 1933 werden 6621 kinderen verpleegd, net tezamen 276 034 verpleegdagen. Nadeelig saldo ruim f 20.000, Ook de rekening en verantwoording alsmede te begrooting voor 1934 van den penningmeester, den heer Th. M. Kete laar te Amsterdam, werden goedge keurd. Het nadeelig saldo bedraagt 20.405.39. Bij de bespreking der begrooting werd medegedeeld, dat het prophylaxefonds te Den Haag een bedrag van 65 000 ter beschikking stelt van verschillende ver- eenigingen. die vacantiekolonies in 6tand houden Hiervan zal het genootschap ongeveer 16.000 ontvangen. Van dit geld zal een fonds gevormd worden, wuarult de afdeeling bijdragen zul'en ontvangen. Bestuursverkiezing, Tot lid van den raad van toezicht, in plaats van den heer J. van Dam te Den Haag, die niet herkiesbaar wae, werd benoemd de heer P. Mulder aldaar. In de plaats van mej. dr. A. T. A. S- van Westrienen te Rotterdam werd gekozen de heer dr. J. J- Hajonides van der Meu- len te Leens. De bezoldiging van bestuurs- leden. Vervolgens kwam aan de orde net voorstel van de afdeeling Amsterdam, om naar aanleiding van de kwestie- Abrahams en den invloed, die hiervan op publiek en pers is uitgegaan, het huis houdelijk reglement zoodanig te wijzi gen, dat het gedeelte, waarin is opgeno men de bepaling, dat hoofdbestuurderen naast de vergoeding voor hun onkosten, geldelijke tegemoetkoming door de al- gemeene vergadering te bepalen, mogen ontvangen, zou vervallen. De voorzitter deelde mede, deze ver goeding 1200 voor den penningmeester en 1600 voor den secretaris alleszins billijk te vinden. Hij vond het niet noo- dig, het huishoudelijk reglement te wij zigen. Nadat spr. had toegezegd, dat een reorganisatie-commissie deze kwestie in behandeling zal nemen, trok Amster dam haar voorstel in- Ten slotte deelde de heer dhr. Schuckink Kool nog mede, dat de heer Ketelaar heni had verzocht, te willen mededeelen, dat hij persoonlijk geen vergoeding meer wil ontvangen. „WILHELMUS" GEEN STRIJDLIED. De heer E. Boekman te Amsterdam laat in „De Sociaal-Democraat'' een afkeurend woord hooren over de weigering van de zangvereeniging „De Stem des Volks'', haar medewerking te verleenen aan het Stadion concert ter zake van het „Wilhelmus": „Geen groep in Nederland, welke zij ook moge wezen, heeft het recht het „Wilhel mus te gebruiken als strijdlied tegen een andere groep van het Nederlandsche volk. want voor de eene groep om de traditie, voor de andere om de bedoeling, voor nog een andere om de schoonheid, moet dit het lied zijn dat het Nederlandsche volk ook inderdaad tot een Nederlandsch volk kan vereenigen. En wij, sociaal-democraten, wij behooren tot dat volk en willen, dat het een Nederlandsch volk blijft. En daarom hebben wij evenzeer recht op dat lied als elk andere strooming in dat volk. Onze tegenstanders misbruiken het „Wil helmus tegen ons. Maar maken wij het dien tegenstanders niet erg gemakkelijk dit te blij- ven doen, door onze onthouding? Wanneer men verklaart het „Wilhelmus" niet te willen zingen, niet omdat men principieele bezwa ren heeft, maar omdat onze tegenstanders het tot nu toe tegen ons gebruikten, dan volgt daaruit dat men het lied zelf dus wel zou willen zingen, zoo er geen bijzondere omstandigheden waren, maar ook, dat men het zelf in de hand heeft die omstandigheden uit den weg te ruimen, door het geusurpeer- de monopolie van het lied door onze tegen- standers te breken. Men bereikt dit door het ook te zingen bij die gelegenheden waar het een inderdaad nationale, alle volksgroepen vereenigend, dus niet anti-socialistische be tekenis heeft". VOLKSCREDIETWEZEN EN WOEKERBESTRIJDING. Zaterdagmiddag hield de Nederlandsche vereeniging voor volkscredietwezen en woe kerbestrijding haar tweede algemeene jaar vergadering te Amsterdam, onder leiding van den voorzitter, mr. dr. Van den Bergh. Uitvoerig werd een bestuursvoorstel be handeld, hetwelk strekt tot bevordering van de oprichting van plaatselijke centra van woekerbestrijding in samenwerking zoo mo gelijk met gemeentebestuur, armenraad en andere instellingen. Deze centra hebben tot doel de bestrijding van het kwaad zoo actief mogelijk, met gebruikmaking van alle in aan merking komende factoren, aan te vatten. Tenslotte gaf de vergadering aan het be stuur de opdracht deze actie met kracht ter hand te nemen. REGELING UITVERKOOPEN Begin uitverkoopen op 2 Jan. en 15 Juli aanbevolen door den Bond van van winkeliers en damesconfectie. E>e landelijke bond van winkeliers in da mesconfectie in Nederland heeft aan den minister van economische zaken een request gezonden naar aanleiding van het wetsont werp tot regeling van uitverkoopen. Betreffende artikel 4 van het ontwerp schrijven adressanten het volgende: De Wet laat de vaststelling van den aan vangsdatum van ieder opruiming in zoover re aan de betreffende Kamers van Koophan del over, dat de mogelijkheid is geschapen, dat de data plaatselijk of voor verschillende branches op andere tijdstippen worden vast gesteld. Bij bestudeering der op dit punt bestaande Duitsche wetgeving welke de vaststelling der hier bedoelde data na advies van de Ka mers van Koophandel aan de politie-autori- teiten overlaatis gebleken, dat ook in de Duitsche wet geen bepaalde perioden zijn vastgelegd. Desondanks geschiedt reeds thans, op grond van practijkerervaringen, de vaststelling voor geheel Berlijn uniform, ter wijl het de bedoeling is om deze uniformiteit over geheel Duitschland uit te breiden. Dit houdt in, dat alle seizoenverkoopen in alle branches over geheel Duitschland op denzelfden dag beginnen en eindigen. Het wil den Bond voorkomen, dat in af wijking van het thans vastgestelde artikel 4, ook voor Nederland een soortgelijk stand punt moet worden ingenomen en dus in de wet moet worden vastgelegd, hetgeen de praktijk in Duitschland als het meest doel treffende heeft doen blijken. Wat den aanvangsdatum der verkoopen betreft, lijkt 2 Januari en 15 Juli geschikt. Bij artikel 9 wordt het volgende opge merkt: In het wetsontwerp wordt naar de mee ning van den Bond ten onrechte gemist een bepaling krachtens welke onafhankelijk van de straffen waaraan de overtreder zich blootstelt, onmiddellijk en wel door desbe treffende politie-autoriteiten verdere overtre ding kan worden belet, zoo noodig door het sluiten van den winkel. Het zou anders onder bepaalde omstan digheden verkieselijker kunnen zijn zich tot den niet zeer hooge straf te laten veroordee- len, dan met den verkoop op te houden. Voorts zij gewezen op de veelal groote moeilijkheid voor de aangewezen opspo ringsambtenaren om een overtreding te con stateeren, wanneer dit b.v. in den vorm ge schiedt van toezending van circulaires e.d. Het is derhalve gewenscht, dat in derge lijke gevallen de mogelijkheid wordt gescha pen voor de medewerking van ook niet-amb- tenaren, opdat ook op grond van aangifte een strafvervolging kan worden ingesteld. VEROIFTIOING ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN. Arsenicum toegediend? De politie van Hoofddorp houdt zich, in samenwerking met de Haarlemsche justitie, op het oogenblik bezig met een ernstige zaak, die dezer dagen, dank zij de oplettendheid en activiteit van een medicus, aan het licht ge komen is, meldt het „Volk". Het betreft een geval van vermoedelijke poging tot moord door chronische vergiftiging met asenicum, welk misdrijf zou zijn gepleegd door een plm. 45-jaige bewoonster van den Nieuwen Meerdijk bij Sloten in de Haarlemmermeer, die de bedoeling zou hebben gehad haar man van het leven te berooven. Die 45-jarige vrouw is na de ontdekking van het feit door de politie gearresteerd en gevankelijk naar Haarlem overgebracht en met haar is aangehouden een 40-jarige kost ganger, die er van verdacht wordt, samen met de vrouw het misdrijf te hebben beraamd. De bewoner van den Nieuwen Meerdijk, een man die een rijksbetrekking heeft, was den laatsten tijd onder behandeling van zijn medicus, omdat hij zich niet goed gevoelde, zonder dat nochtans het ziektebeeld aanlei ding gaf tot het stellen van een positieve diagnose. Totdat nu enkele dagen geleden ue medicus een ontdekking meende te hebber, gedaan, hierop neerkomend, dat de patiënt symptomen vertoonde van vergiftiging. De medicus zorgde er voor, dat zijn pa tiënt met den grootsten spoed ter verpleging werd opgenomen in de Luthersche zieken verpleging te Amsterdam, waar hij nu sinds eenige dagen verblijf houdt. De toestand van den man kan bevredigend worden ge noemd. Dadelijk nadat de patiënt uit de voor hem klaarblijkelijk levensgevaarlijke omgeving verwijderd was, heeft de burgemeester van Hoofddorp, in zijn kwaliteit van hulp-officier van justitie, de zaak bij het Haarlemsche par ket aanhangig gemaakt. Daarvan was de aanhouding van de echt. genoote van den patiënt alsook van den kostganger het gevolg. Beiden zijn, door den subst.-officier van justitie aan een verhoor onderworpen, maar ontkennen ten stelligste dat zij den man vergif zouden hebben toege diend. BOOS GEWORDEN EN ONTSLAG GENOMEN ALS RAADSLID, In den gemeenteraad van Rheden werd aan de orde gesteld een voorstel van den heer Posthumus Meyjes (partijloos), om in een verzoekschrift aan de koningin algeheel verbod te vragen voor het onverdoofd slach ten. B. en W. achtten dit onderwerp, dat bij een rijkswet wordt geregeld, hierdoor ge trokken buiten de belangensfeer van de ge meente. Zij gaven den Raad in overweging, het voorstel niet in behandeling te nemen. Aldus werd besloten, waarop de heer Posthumus Meyjes, zeggende, dat de Raad wel bereid is over allerlei onbelangrijke on derwerpen urenlang te discussieeren, maar voorstellen van zulk een vérstrekkende betee- kenis zelfs niet in behandeling wil nemen, zijn ontslag nam als raadslid en stante pede de zaal verliet. De heer Posthumus Meyjes werd in 1927 in den raad gekozen, als gevolg van zijn be moeiingen van lekken in de persgasleiding tusschen Velp en Dieren. In 1931 werd hij als eenige candidaat op de lijst van een groep kiezers herkozen. Er is dus, zegt het Hbld., geen opvolger aangewezen. Vermoe delijk zal de opengevallen plaats ten goede komen aan den Vrijheidsbond. De gemeente wet is ten aanzien van de regeling dezer kwestie nog niet in overeenstemming met de nieuwe kieswet gebracht, zoodat geen zeker heid bestaat, hoe dit vraagstuk zal worden opgelost. BOTERACCIJNS. Wederom is de boteraccijns, benevens de vervoervergunning voor buitenlandsche bo ter, vastgesteld op 1 per K.G. EEN DRIFTIGE SLAGER. Gistermiddag kwam de controleur van de crisiszuivelcentrale K. bij den slager L. te Venlo controle uitoefenen op het naleven van de crisiszuivelwet. Hij ontdekte op de toon bank een partijtje vet, dat niet van de ver- eischte banderolle voorzien was. Toen hij dit vet in beslag wilde nemen, wilde de sla ger den controleur met een bijl te lijf gaan. K. koos hierop het hazenpad en riep de as sistentie van de politie in. Tegen den slager is proces-verbaal opge maakt wegens het belemmeren van een amb tenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn functie en het ontrekken van goederen aan een beslag. Het vet was intusschen spoor loos verdwenen. WEER T. B. C.-BESMETTING OP SCHOOL. Aan de r.k. kweekschool te Roermond blijkt tuberculosebesmetting uitgebroken te zijn; van de 125 leerlingen zijn 15 besmet, van wie zes direct naar het sanatorium te Horst zijn gezonden. GEEN VRIJSTELLING VAN DIENSTPLICHT. Een evangelist-godsdienst-onder- wijzer valt niet onder Art. 12 der dienstplichtwet Een evangelist-godsdienstonderwijzer bij de Ver. tot Inwendige Zending op Voorne en Putten had den minister van defensie vrijstelling van den dienstplicht verzocht op grond van artikel 12, eerste lid, onder d, der dienstplichtwet (het bekleeden van een geestelijk of een godsdienstig-menschlievend ambt of opleiding tot zoodanig ambt). De minister heeft de vrijstelling geweigerd en de Kroon heeft een hooger beroep afgewe- zen, op grond van de overweging, dat ge noemde betrekking niet het karakter draagt van het ambt van bedienaar van den gods dienst of zendeling, in den zin van artikel 16 der Dienstplichtwet, noch gerangschikt kan worden onder eenige andere in dat arti kel vermelde hoedanigheid. HULDIGING VOOR DR. WILLEM MENGELBERG. Hooge onderscheiding. Bij de uitvoering van het Concertgebouw orkest, onder leiding van dr. Willem Men gelberg op gisteravond, waaraan behalve de solisten Di Moorlag, Suze Luger, Louis van Tulder en Thom Denijs, het koor van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst afdeeling Amsterdam, medewerkte, was o m. de minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap pen aanwezig. De minister heeft namens de regeering zijn vreugde uitgesproken over het herstel en den terugkeer van dr. Willem Mengelberg. De regeering is helaas niet in staat aen ma- terieelen steun aan onze kunstinstellingen te verhoogen en wij mogen blij zijn, dat deze niet verlaagd moet worden. Zij twijfelt er echter niet aan, of velen zullen vrijwillig steun verleenen De regeering wil echter in het erkennen van het werk van dr. Willem Mengelberg niet achter blijven en op haar voorstel heeft de koningin, dr. Willem Men gelberg benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje Nassau. Deze mededeeling van den minister werd met daverend applaus van het geheel bezette Concertgebouw begroet, welk applaus tot een minutenlange ovatie aangroeide, toen de minister na verklaard te hebben, dat de regeering met deze onder scheiding tevens haar dank betuigde aan het Concertgebouw-orkest en het Koor van Toonkunst, persoonlijk de eereteekenen aan dr. Wilem Mengelberg overhandigde. Dr. Willem Mengelberg dankte in een korte toespraak voor de hooge onderschei ding, waarbij hij zjjn vreugde er over uit sprak, dat deze onderscheiding niet alleen voor hem, doch tevens voor het orkest en het koor bedoeld was. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Gisteren is fn het huis van D. v. d. Brink te Eschoten (gem. Ede, Geld.) een kachel, welke op steenen stond, plotseling scheef gezakt. Een kan kokende melk kwam hier door te vallen en de inhoud kwam terecht op het driejarig zoontje, dat voor de kachel zat te spelen. Met ernstige brandwonden overdekt werd het kind naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd, waar het is overleden. DE ZWOLSCHE REDE VAN MINISTER DE WILDE. Naar aanleiding van de rede, die mi nister de Wilde op den Bondsdag der gereformeerde jongelingsvereenigingen te Zwolle heeft uitgesproken (zie ons no. van Zaterdag), heeft de „N. R. Crt." een onderhoud met den mipister gehad, die aan het blad de volgende verklaring gaf: „Bij de vorming van het kabinet is een departement van sociale zaken ingesteld, De werkverschaffing en steun\erleening ressorteerden tot op dat tijdstip onder binnenlandsche zaken. De afdeeling landbouw was van laatstgenoemd de partement reeds eerder naar een ander (economische zaken) overgegaan. „Toen mr, de Wilde optrad als minis ter van binnenlandsche zaken, werd het wenschelijk geacht, enkele andere de partementen te ontlasten. In verband met de zware taak, die de minister van financiën te vervullen kreeg, nam de minister van binnenlandsche zaken van hem de ambtenarenzaken en pensioenen over, terwijl, met het oog op het ver keersprobleem,' waarvoor de minister van waterstaat zich geplaatst zou zien, het bedrijf der PTT. eveneens onder den minister van binnenlandsche zaken gesteld werd. Dat daardoor tevens ten aanzien van het radioprobleem de be staande politiek zou worden voortge zet, maakte deze oplossing des te meer aannemelijk." De minister voegde hieraan toe, dat zijn rede ook geen rede, maar een ge moedelijke toespraak war- geweest. Minister De Wilde betreurt zijn uitlatingen. Het Corr -Bureau deelde ons heden morgen mede: Naar aanleiding van de beschouwin gen door de pers gewijd aan de rede voor den minister van binnenlandsche zaken te Zwolle gehouden, heeft minis ter de Wilde in een interview o m. het volgende gezegd: „Ik moet onomwonden verklaren, dat ik, geprikkeld door enkele uitlatingen van den laatsten tijd en met name door vermelding van motieven in een deel der liberale pers aan minister Colijn toege schreven terzake van de aanhouding van de crisis-winkelsluitingswet, mij heb later verleiden tot uitlatingen jegens de liberalen, die ik in mijn kwaliteit als minister zeker niet had behooren te bezi gen. Zelfs heg ik daarmee allermin't bedoeld er politieke beteekenis aan toe te kennen Daartoe bestond trouwens ook geen enkele aanleiding, want de harmonie in het kabinet is en was steeds voortreffelijk. Natuurlijk spijt het gebeurde mij meer dan ik zeggen kan vooral met het oog op minister Kalff, die door ieder onzer op hoogen prijs wordt gesteld en dien ik zeker reFen tot degenen met wie ik hartelijk kan samen werken. Ik vertrouw dan ook dat na deze verklaring de politieke verhoudin gen, die goed waren, voortaan goed zul len blijven." Ten aanzien van het radio-vraagstuk merkt de minister op, dat de toewijzing van den dienst van de radio niet afzon derlijk bij de kabinetsformatie ter spra ke is gekomen. De overgang van het staatsbedrijf der P. T. T. van het depar tement van waterstaat naar dat van binnenlandsche zaken heeft in geen enkel opzicht verband gehouden met het radio-vraagstuk. Die overgang is uit sluitend geschied om het al te omvang rijke departement van waterstaat te ontlasten. Aan den tegenwoordigen mi nister van waterstaat zou de behartiging der radio-belanr *n door minister Colijn met gelijk vertrouwen zijn opgedragen als aan ieder ander. Wanneer Mei eenmaal haar intrede ge daan heeft dan zijn hot slechts een paar uiterste voetbal-stuiptrekkingen, die op den Maandagmorgen te vermelden zijn. Hetgeen natuurlijk niet wil zeggen, dat ze daarom minder belangwekkend zijn. Beginnen we dan met het nooit vol prezen Koog-Zaandijk, wawar een voet balclub bij uitnemendheid gevestigd is. Immers, het is K. F. C. gisteren gelukt met duidelijke ci fers van Velocitas te winnen (4-0), waardoor de stand om het kampioenschap er, mede door het gelijke spel van Willem IIAjax (11) als volgt uit ziet: K. F. C. 4 3 10 11—2 7 Ajax 5 2 2 1 12—5 6 Willem II 3 111 7—8 3 Velocitas 4 1 0 3 6—12 2 Heracles 4 1 0 3 615 2 X. F. C.Velocitas 40. Op de gewone wijze heeft de K. F. C.- voorhoede haar spel ontplooit met zuiver opgebouwde aanvallen en hardnekkig volgehouden openspel-tactiek. Op volko men regelmatige manier heeft K. F. C. langzaam maar zek:r de overwinning uit het vuur gesleept Na het volkomen falen van Mol in den wedstrijd HollandFrankrijk, heeft deze speler zich gisteren weer eens van zijn allerbeste zijde laten zien Van de Groningers was Bonsema ongetwijfeld de beste. Het K. F. C.-systeem heeft ditmaal op ondubbelzinnige wijze gezegevierd on danks het harde zwoegen van elocitas Toen eenmaal de stand 20 was, wer den de Velocitas-manaen minder zeker in hun trappen, hetgeen door h F. C. zeer goed werd benut, met het gevolg, dat zij den stand Opvoerden tot 40. Hiermee kwam het eind en hierdoor wist K. F. C. zich met een zevental pun ten van de 4 wedstrijden aan den kop te plaatsen. Willem IIAjax 11. In Tilburg heeft Willem II het Amster- damsche Ajax zooveel weerstand gebo den, dat het eens zoo sterke voetbal team het nauwelijks tot een gelijk spel wist te brengen. Natuurlijk miste Ajax zijn spil Ande- riessen heel erg en het zal mede daaraan te wijten zijn, dat slechts één doelpunt uit de Ajaxhoede gelost kon worden. Al met al een wedstrijd, die zeker het aan zien waard was. De groote fout van Wil lem II was wel, dat zij het spel te kort h.eld en dat daardoor van de geboden kansen slechts heel zelden gebruik ge maakt werd. Zooals zoo vaak in dergelijke wedstrij den, was ook deze wedstrijd meer span nend dan fraai. De kans van Ajax op het kampioenschap is door dit gelijke spel aanmerkelijk gedaald en alleen theoretisch is het nog wel te halen, al hoewel wij daaraan in het geheel nieï gelooven. PROMOTIE- EN DEGRADATIE- WEDSTRIJDEN. In afdeeling I is 't Gooi gedoemd tot degradatie, want ook haar laatsten wed strijd is op een 21 nederlaag uitge- loopen. Hierdoor wordt de mogelijkheid van D W. S om in de eerste klasse te komen vrij zeker, gezien de door haar behaalde 5 punten uit 3 wedstrijden. De stand is hier: D W S. 3 2 1 0 5—3 5 Velox 3 111 54 3 't Gooi 4 0 2 2 4—7 2 Overmaas uit afdeeling II heeft zich met 4 punten stevig aan den kop ge plaatst en zoowel Hilversum als R. F C. zijn zoo goed als zeker uitgeschakeld om het volgend seizoen in de eerste klasse te spelen. Hier luidt de stand: Overmaas 2 2 0 0 96 4 Hilversum 3 1 0 2 910 2 R F. C. 3 10 2 10—12 2 In het Oosten is Z. A. C. de promotie competitie begonnen met een 31 over winning op Hengelo. Zeer spannend wordt nu het verdere verloop van dezen strijd tegemoet gezien. De stand is: Z A C. 1 1 0 0 3—1 2 Hengelo 1 0 0 1 13 0 NEC. 0 0 0 0 0-0 0 Middelburg werd door Tegelen met 41 geslagen, zoodat de stand in deee afdeeling geworden is: Tegelen 1 1 0 0 41 2 J iiiana 1 1 0 0 43 2 De Baronie 19 0 1 34 0 Middelburg 10 0 1 1—4 0 En tenslotte heeft In 't Noorden A'ci- des afscheid genomen van de eerste klasse. De stand is hier: De Kooi 3 2 10 10—4 5 H. S. C. 3 2 0 1 17—5 4 Alcldes 4 0 1 3 5—23 1 Voor de promotie-competitiewedstrij den van de 3e klasse heeft O. S. V. giste ren met 2—0 van Zaandijk gewonnen. H- R. C. behoort nu èn van Zaandijk uit èn van O S. V. thuis te winnen, wil zij een redelijke kans op het behoud van haar 2e klasseschap bewaren. Het is thans echter moeilijk te zeggen, wie van deze 3 clubs het slachtoffer zal werden We zien met spanning de komende wedstrijden tegemoet. >e stand is thans: O. S. V. 3 2 0 1 7—2 4 H R C. 2 10 1 2—3 2 Zaandijk 3 1 0 2 48 2 De Alkmaarsche boys hebben op eigen terrein Meervogels een flinke nederlaag toegebracht, waardoor haar kans om

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7