JEUGDTOURNOOI VAN „L.S.C." TE SNEEK. ONZE ALKMAARSCHE TENNISSERS IN ACTIE. AlkmaarHeiloo wint van Egmond me* 80. DE STRIJD TIMMER—CRAWFORD. INTERNATIONALE MOTORRACES TE ALKMAAR. POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". POSTDUIVENVEREENIGING w „DE POSTDUIF". In de derde klasse te komen, aanmerke lijk gestegen is. De stand luidt: Alkm. Boys 3 111 11—10 Meervogels 3 111 6—11 Beverwijk 2 1 1 95 LEO HALLE MEE NAAR ITALIË! Heeft Keizer bedankt voor de eer? De keuze-commissie van den K.N.V.B heeft den doelverdediger van Go-ahead, Leo Halle, alsnog uitgenoodigd voor de wedstrij den om het wereldkampioenschap in Italië Naar verluidt zou dit in verband staan met het eventueel bedanken van Keizer (Ajax). Wanneer we dus goed ingelicht zijn, zul len van Male en Leo Halle de toer naar Italië meemaken. Of hierdoor een oplossing is gevonden inzake het keeper-probleem is voorhands nog niet bewezen. ALKM. BOYS—MEERVOGELS 7—1. Een meer dan verdiende overwinning. Bravo Alkmaarsche Boys! Dat was weer eens het bekende ouderwetsche spelletje! Schreven we niet vorige Zaterdag: „Maar we weten ook dat de Alkmaarders tot heel wat goede dingen in staat zijn". En voorwaar, de rood-witten hebben ons begrepen en stelden niet opnieuw teleur. Dat was weer het bekende resolute verdedigen waarbij vooral met overtuiging werd ge speeld. Invaller doelman Keesen bracht het er weer heel wat beter af. Wel is waar had hij het niet buitengewoon zwaar, maar vaak werd door hem het leder zeer goed verwerkt en enkele schuivers wist hij voortreffelijk te keeren. En de backlinie? Wat een enorm ver schil bij vorige week. Slikker was weer de oude, hij had zijn zenuwen nu thuis gelaten wist zich zeer goed op te stellen en zocht het juiste moment van ingrijpen. Ook Michels speelde stukken beter en gaf den tegenpartij niet veel kans. De halflinie was ook goed op dreef. V. Hirst bezette thans de spilplaats en van hem ging zeer veel kracht uit. Wel trok hij vaak resoluut naar voren, doch ook zijn verdedi gende taak werd door hem niet vergeten. Koster speelde nu linkshalf en we kunnen ge voegelijk zeggen dat het hem op deze nieuwe plaats goed verging. Ook hij was er stukken beter in. En tot slot den rechtshalf Weel. Ver moedelijk wilde hij voor zijn liniegenooten niet onder doen, want we zagen hem heel wat beter dan in de laatste wedstrijden. De voorhoede was weer eens de linie van de doelpunten. Zij stichtte het eene gevaar na het andere en stelde de Meervogels-defensie vaak voor onoverkomeniijke problemen. Het spel werd weer goed open gehouden en we bemerkten ook nu het verrassende effect. De invaller -linksbuiten stelde voor de rust eenigszins teleur, dodh na rust deed hij zeer goede dingen, vooral hield 'hij in de tweede helft goed zijn lijn, waardoor het gewenschte open spel ontstond. Te beoordeelen naar deze ontmoeting, zou den we gevoegelijk kunnen zeggen dat de Boys vorige week tegen „Beverwijk" een vol komen off day hadden. Nu hebben zij de kans weer in eigen handen gespeeld, een kans, die bij een herhaling van dit spel zeer sterk staat. Nu nog de ontmoeting te Be verwijk, doch wat zou er voordien nog te Zaandam kunnen gebeuren tusschen de beide andere concurrenten? Wat het spel van „Meervogels" betreft, we haalden het reeds bij de eerste ontmoeting te Zaandam aan, bleken er ook nu weer heel wat tekortkomingen te zijn, tekortkomingen, die door enkele spelers met minder gewenscht. ongeoorloofd spel werden aangevuld Vooral over 'het spel van den rechtsback en spil, sta ken de toeschouwers hun meeningen niet altijd onder „stoelen en banken". De Alk maarsche rechtsbinnen kreeg het zeer zwaar te verantwoorden en toen er nog een kwar tier gespeeld moest worden, was hij voor goed buiten de lijnen gewerkt. Ook nu weer viel bij de Zaandammers het minder goede schieten op. terwijl aan het plaatsen ook niet altijd even veel zorg werd besteed. Overigens is het een ploeg, die zich niet gemakkelijk gewonnen geeft. De scheidsrechter maakte wel is waar en kele foutjes, doch over het algemeen voldeed1 hij goed. Ook nu bleken de grensrechters van een beter gehalte te zijn. De wedstrijd. Even over half drie als de scheidsrechter laat tossen, zien we de volgende opstellingen in 't veld: Al'km. Boys. F. Keesen. Slikker Michels Weel v. d. Hilst Koster Tndri Brouwer Kwadijk Boots v. Eerden Scheidsrechter Kühne. Ramakers Hollebeek de Wit Korver de Boer Onrust Schuurman Zeeman Gelderman Winter Eswijle. Meervogels. De Boys hebben eerst wind- en zonnadeel en Kwadijk brengt den bal aan het rollen. Doch de gasten nemen het leder over en een benauwd moment voor het Boys-doel breekt aan, doch de Alkmaarsche defensie weet het gevaar te bezweren. Dan komen de Boys weer aan de beurt. Enkele goede aanvallen volgen en als Brouwer goed aan Indri af geeft, zet deze keurig voor, doch Kwadijk kogelt juist naast. De aanvallen gaan over en weer en nu zien we van rechts een corner op het Boys-doel, die echter wordt weggekopt. Goede wederzijdsche aanvallen volgen el kander op, doch beide verdedigingen weten onheil te voorkomen. Als bij een duel voor het rood-witten doel v. d Hilst het leder aan een tegenstander moet laten weet Keesen de onverwachten verraderlijke schuiver uit de hoek te grabbelen. Dan een plotselingen uit val. Kwadijk zet keurig naar Indri over, even opbrengen, een goeden voorzet en Boots geeft na 13 minuten met een onberispelijk schot zijn club de leiding. Dit prikkelt de Boys tot nieuwe energie en een paar goede aanvallen volgen, edoch, ook de Meervogels zitten niet stil, doch vinden de Alkmaarsche verdediging in goede conditie. Ais Sjouwer weer eens js „genomes", schiet i a Boots opnieuw in, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleert Dan loopen de Boys enkele malen in de ha.idig opge zetten buitenspel val, totdat eindelijk Eerden kan doorbreken en een schot op doel lost. Even laat Eswijle het leder glippen doch hij weet zich keurig oe herstellen. Een goed genomen corner van v. Eerden wordt weggewerkt en opnieuw is het gevaar voor 't Zaansche doel geweken. Bij een tegenaanval wordt een goed schot door Keesen evengoed gestopt, zoodat ook aan deze kant doelpunten uitblijven. Opnieuw weten te Zaandammers enkele malen van den buitenspelval gebruik te maken. Een verre pass van Michels kan nog door Boots wor den gehaald, doch de voorzet gaat jammer achter. Dan zien we een keurig en zeker terugspelen van Slikker op Keesen, terwijl een paar corners op rechts voor het Boysdoel worden weggewerkt. Bij een algemeene aan val weet Brouwer door te breken, doch schiet tegen den uitloopenden Eswijle aan Toch ziet hij nog kans het leder in het ver laten doel te laten verdwijnen, zoodat de gastheeren na 30 minuten den voorspi ong tot 20 hebben vergroot, Wederzijdsche aanvallen volgen, waarbij Kwadijk goed naar Indri afgeeft, die even opbrengt, terwijl zijn vliegend schot juist in het zijnet belandt, zoodat het Zaandsche doel aan een nieuwe doorboring ontkomt. Als Brouwer opnieuw wordt genomen, schiet v. d. Hilst de vrije trap hard laag in, doch het leder kan tot corner worden gewerkt. Goed door Indri genomen, blijft succes uit, evenals bij een paar volgende aanvallen Ook de Meervogels stellen alles in het werk, doch de Alkmaarsche verdediging weet van geen wijken. En toch krijgt men eenmaal op links een goede kans, doch de bal gaat ver voor doel langs. Bij een goede pass van Kwadijk grijpt Eswijle weer eens goed in, terwijl enkele aan vallen wegens buitenspel worden onderbro ken. Nog een tweetal corners en een benauwd moment voor het Boys-doel, terwijl even la ter de rust onder verandering aanbreekt. Er heerscht stemming in het Boys-kamp, want men is algemeen optimistisch gestemt. Een kleine voorsprong en dan zon- en wind voordeel, terwijl het vertoonde spel nieuw vertrouwen had ge schonken. En tochin Zaandam had men immers ook een 2O-voorsprong en daarbij windvoordeel? Onder het motto „nu-of-nooit" vingen d( Boys de tweede helft aan, want reeds dade lijk zien we goed aanvalswerk van Kwadijk en Indri, terwijl een schot van Boots met moeite wordt gekeert. Het spel is slechts ruim een minuut oud als v. d. Hilst even opbrengt en plotseling met een keihard en onhoudbaar schot den stand op 30 brengt. Nieuwe Boys-aanvallen en overwicht volgt, doch verder gevaar blijft uit. Het bewuste Boys-kwartiertje breekt aan. Als een corner van rechts op het 3oys-doel is weggewerkt, gaat Indri er weer eens van door, doch zijn lagen voorzet wordt door de geheele aan- valslinie gemist, zoodat het Zaansche doel met veel geluk aan een nieuwe doorboring ontkomt. Het is echter uitstel, want een voor zet van v. Eerden, wordt keurig door Indri langs den paal ingekopt, zoodat de stand na 8 minuten 40 is. Dat geeft de burgers moed en het Alkmaarsche offensief duurt voort. Reeds twee minuten later geeft v. d. Hilst een goede pass en met een goed schot maakt Boots er 5—0 van. Thans reeds is het pleit volkomen beslist, alhoewel de Zaankanters zich geenszins ge wonnen geven. Hun linkshalf zien we goed doorbreken, doch vanaf de linksbinnenplaats schiet hij echter achter. Een goede door- braaak van Indri volgt, een scherpe voorzet en Kwadijk schiet juist over. Ook de Meer vogels zitten niet stil en een benauwd mo ment voor 't Boys-doel volgt, waaruit ten slotte de spil over schiet. Een vrije trap even buiten het beruchte gebied van de Boys wordt al zeer slecht genomen en levert eveneens niets op. Wat de Zaandam mers ook probeeren, zij vinden verdediging en halflinie in ongenaakbaren vorm. Naast het goede ingrijpen van Michels, zien we resoluut werk van Slikker, terwijl Weel er ook steeds beter in komt. Als de scheidsrechter ten onrechte voor buitenspel fluit, ontgaat de Boys een pracht kans Een aardig staaltje voetbal tusschen Kwadijk en Boots, doch laatstgenoemd* schiet juist over. Na een half uur wordt Kwadijk eens genomen en krijgen de Boys wederom een vrije trap te verwerken. Een hard laag schot van v. d. Hilst volgt en 't is 60 Als indri goed op brengt en voorzet, schiet Kwa dijk hard hoog in, doch Eswijle kan prachtig corner werken. Op advies van een der grens rechters geeft de arbiter echter doelschop. Bij een plotselingen uitval van Meervogels wordt van links goed voorgezet en van rechts onhoudbaar ingeschoten 6—1. Slechts een tweetal minuten later volgt een schot van Indri via den paal en de stand is 7—1. Inmiddels is Brouwer dusdanig gekraakt, zoodat hij door Schenke werd vervangen, die nog een voorzet van links over de lat laat verdwijnen. Zonder eenige verandering breekt dan het einde aan. Dat de Boys verdiend gewonnen hebben, is een niet te ontkennen feit. Men schrijft ons: De jongste Alcmaria-afdeeling is te gast geweest. Ze heeft Friesland leeren kennen, maar niet het land, de dorpen, de steden, neen, de hartelijke gastvrijheid van de L.S.C.-leden en -supporters, heeft gemaakt, dat deze Zaterdag en Zondag voor altijd in het geheugen van deze Alcmarianen staan gegrift. Maanden tevoren reeds was men bij Alc- maria's jeugd-afdeeling aan het sparen voor „de" toer naar Sneek, die Zaterdags al zou aanvangen en die zoo schitterend verloopen is. Met 43 jongens, zijnde een junioren-elfta', een adspiranten A-elftal en een B-elftal, is men vertrokken. Het waren niet de volledige elftallen zoo als die in de competitie speelden. De junioren ïadden b.v. een viertal invallers, de A-ploeg ook een viertal, terwijl de B-ploeg een com binatie werd van Alcmaria B, C, D en E .wat wel wordt aangetoond door het feit, dat de keeper van B rechtsbuiten zou moeten snelen. Om 2 uur is vertrokken en na een prach tige rit over den afsluitdijk, getolboomde we gen in Friesland, reden we, na in IJsbrech- tum opgewacht te zijn door den secretaris van L.S.C., den heer Zandstra (die nu vijftig vrienden in Alkmaar mèèr telt) Sneek bin nen. Op een plein stond de Sneeker L.S.C. - jeugd en ieder van hen nam den toegewezen Alkmaarder sportvriend mede. De Zaterdag werd verder besteed aan roeien, zeilen en.... aan een feestavond, die door het L.S.C.- jeugdbestuur georganiseerd was louter al leen om de Alkmaarders. 't Programma was prachtig, waarbij wij één nummer, Grock Jr. willen noemen, 'n imitatie van den beroemden Grock, dat voorgedragen werd door den keeper van het L.S.C.-elftal. 't Woord werd nog gevoerd door den heer Langhorst, die namens Alcmaria L.S.C feli citeerde met het behouden 2e klasserschap en bloemen aanbood. Om ruim twaalf uur was alles afgeloo pen en konden krachten verzameld worden voor het Jeugdvoetbal-tournooi, dat Zon dags zou beginnen en waaraan deelnamen elftallen van Alcmaria, de Noord. Ie klas- sers van Sneek, Frisia, Leeuwarden, Be Quick, en de Noord. 2e klassers van Black Boys, C. A. B. en onze gastvrouwe L.S.C. In drie afdeelingen werd er gespeeld, in die der Junioren-klasse, een A-klasse en een B-klasse. Dat de wedstrijden voor ons geen walk-over zouden worden, bewijst direct het feit, dat b.v. in de Junioren-klasse, L.S.C. winnaar werd met een elftal, waarin 5 spe lers meededen, die regelmatig in het eerste elftal van die vereeniging uitkomen. De lo ting had onze Junioren geplaatst tegen Sneek A, onze A-ploeg tegen Frisia en onze B-ploeg tegen Black Boys. Over de Frisia- ploeg waren wonderverhalen te hooren: winnaar van het Noord-Corinthian-tournooi, winnaar van de Friesche kampioenen, die kampioenen met 10—0 opknapten, die Sparta in Rotterdam een lesje gaf, en die nu Alcmaria A wel even zou inmaken, en aan dat fabeltje van beter westelijk voetbal een einde zou maken. Inderdaad, het leek er hard op, wat onze ploeg, met kleinere spelers als Jan Bus, Ab Helderman, Geer Mulder, moest tegen de werkelijk zware Frisia-ploeg al haar capa citeiten te voorschijn halen, om een eenigs zins dragelijk figuur te slaan. Werkelijk, de strijd is grootendeels op Alcmaria's helft ge speeld, maar de achterhoede, waarin Piet Keuris, de keeper, menig open doekje kreeg, hield stand en toen de voorhoede de leiding wist te nemen, was er voor Frisia geen door komen meer aan en was er aan de zegetocht van Frisia een einde gemaakt. De Junioren hadden inmiddels van Sneek Junioren met 32 gewonnen, hoewel in deze wedstrijd een onzer spelers, Cor Postma, moest uitvallen, zoodat hij in de overige wed strijden niet meer kon meespelen. Dit was een gevoelige handicap, daar nu de beste speler van A naar de Junioren verhuisde en toen de A-ploeg de finale moest spelen tegen Be Quick A door een misverstand niet de beste speler van B als invaller terugkreeg Die was namelijk op dat moment zoek en daar Be Quick een nog zwaardere ploeg is dan Frisia, verloor de nu te veel verzwakte A-ploeg met 20. Doch was ook nu te zien, dat technisch onze kleinere spelertjes een stuk beter waren, dan de lichamelijk zwaardere Be Quick spelers. Techniek moest het tenslotte afleggen. De B adspiranten hadden intusschen met 20 van Black Boys gewonnen en met 40 van L.C.S. en hadden door deze twee overwin ningen den eersten prijs reeds behaald. De A ploeg had, zooals hierboven gezegd is, in de finale van Be Quick verloren, terwijl in de hoogste afdeeling de Junioren ,na van Black Boys met 21 gewonnen te hebben (Odie strafschoppen), in den eindstrijd uitkwam tegen haar gastvrouwe L.S.C., die ook twee wedstrij den gewonnen had. Dit is de mooiste wedstrijd van het geheele tournooi geworden. Alcmaria kwam toen uit met deze opstelling: Koster Wessels de Haas v. Wieringen N. Keesen v. d. Wal Koops Ruiter L. Hiemstra Venema Tj. Postma en heeft werkelijk een pracht partij voetbal laten zien. Reeds vlug was het 10 voor L.S. C., een werkelijk ongelukkige bal, die door den scheidsrechter, welke vastgespijkerd stond op de middellijn, absoluut foutief beoordeeld werd. Trouwens met buitenspel lag deze heer ock nog op eens overhoop. Alcmaria stond nu achter, en speelde volop op winst. Een pracht partij voetbal, en vaak stond heel L.S.C. te verdedigen. Maar wat gevreesd werd door de Alcmaria-leiding ge beurde, een L.S.C. uitval werd onze vermoei de spelers noodlottig, en over de uitloopende Koster heen verdween de bal in het net 20. Toen was het 't gebeurd. Alcmaria had in alle drie wedstrijden de finale bereikt, en één eerste en twee tweede prijzen veroverd, zijnde een voetbal plus zilveren medaille aangeboden door „Sport en Liefda digheid een verg. zilveren medaille aangebo den door de Lich. opvoeding en een verg. zil veren med. aangeboden door L.S.C. Toen was het ook langzaam aan tijd te ver trekken. Onze jongens namen afscheid van hun L.S.C.-pleegouders, die werkel-k onze jon gens verwend hebben, en om ruim 7 uur werd de terugreis, temidden van honderden Snee kers, aanvaard. Wij mogen niet nalaten Alcmaria te wijzen, op het feit, dat L.S.C. vermoedelijk op 8 en 9 Juni a.s. in Alkmaar komt. Onze jongens hebben daar geleerd, dat wildvreemde menschen toch vrienden in den volsten zin des woord kunnen zijn. Zeg ons voortaan niet meer, dat Friezen stug zijn, het is niet waar. Ze zijn gastvrij, har telijk, medelevend. Iedere Alcmariaan, die in Sneek geweest is, zal daar verhalen over kun nen doen. L.S.C. tot 8 Juni in Alkmaar. Dan nemen we revanche. Athletïek. DE NED. TURNPLOEG GEKOZEN. Wereldkampioenschappen te Boe dapest. De Nederlandsche turnploeg welke op 1 en 2 Juni a.s. ons land zal vertegenwoordigen in de wereldkampioenschappen te Boedapest, is hedenmiddag definitief vastgesteld. Ge kozen zijn: P. van Dam (Den Haag), J. van Genderen (Vlaardingen), C. Verhoeckx (Rot terdam), P. Kok (Rotterdam), E. Melkman (Bergen op Zoom), G. Ens (Broek op Lan- gendijk), J. van der Vinden (Amsterdam) en M. Jacobs (Amsterdam). Leider de heer A Metz (Leiden). Als jurylid voor ons land te Boedapest is aangewezen, de heer E. de Wilde (Utrecht). De Amsterdamsche turner, die een der ern stige candidaten voor deze ploeg was, kon wegens blessures niet aan de verschillende selecties deelnemen en moest dus uitgescha keld worden. Paarden. TE PAARD ROND HET IJSELMEER. Zooals we in ons nummer van Zaterdag reeds meldden, waren de koene paardrijdster de dames de Jager en Govers, in hun rit rond het IJselmeer tot Hilversum gekomen. In verband met de Zondagsdrukte besloten de dames hun toch eerst Maandag te vervol gen, meteen een goede gelegenheid om eens een dagje rust te houden. Van deze rustperiode heeft men gebruik gemaakt om het prachtige Gooi eens nader te bezichtingen. Hedenmiddag omstreeks 4 uur worden de rijdster te Heil po terug verwacht. ^1| Kolven. NOORDH. KOLFVEREENIGING. KOLFWEDSTRIJDEN VAN DE Voor de jaarlijksche kolfwedstrijden van de Noordh. Kolfvereeniging, welke dit jaar in de kolfbaan van café Bantam te Hoogkarspel worden gehouden, zijn 125 kolvers ingeschre ven. Behalve personeele kolvers zullen een twaalftal korpsen van drie aan de wedstrij den deelnemen. Er is een eere-klasse inge steld, waarvoor door het bestuur een 12-tal van de beste kolvers zijn aangewezen. Wielrennen. WIELRENNEN „ALCMARIA". De uitslagen der gehouden trainingsrit- ten nieuwelingen en A klasse combinatie over 36 K.M. luidt: 1 J. Snt-1, 2 G. Oukes, 3 F. de Haan, 4 F. Roobeek, 5 J. A. Serpenti, B klasse 18 K.M.: 1 H. Smith, 2 H. Stroombergen, 3 C. Joon. C klasse 18 K.M.: 1 Chr. Egbergen, 2 N. Tamis, 3 K. Kusch, 4 J. Hollsnbeek. Junioren 9 K.M.; 1 J. de Boer, 2 J. Ravenstein. „A. S. V. VICTRIX' Uitslag van de Vaardigheidsrit naar Ber gen en retour: 1 N. Ket, 41 min. 45 sec.; 2 P. Hoogland, 42 min. 20 sec.; 3 J. Min, 43 min. 10 sec.; 4 L. Prins, 46 min.; 5 P. Evers en J. Martin 46 min. 30 sec. RICHLI TE BERN OVERLEDEN. Bekende zesdagenrenner. Uit Bern wordt gemeld: De bekende Zwitsersche zesdagenrenner Emil Richli, die op Hemelvaartsdag een ern- stigen val te Bern had gedaan, is thans aan de gevolgen daarvan overleden. De toestand van Richli scheen na een schedeloperatie aanvankelijk beter te worden. Plotseling zijn echter complicaties ingetreden welke den dood ten gevolge hadden. Richli bereikte den leeftijd van dertig jaar. In den Amsterdamschen Zesdaagsche in 1933 is Richli gestart. Boksen. SCHMELING BOKST ONBESLIST TEGEN PAOLINO. Een merkwaarige beslissing. De United Press meldt uit Barselona: De heden alhier gehouden bokwedstrijd tusschen den Duitscher Max Schmeling en en Spanjaard Paolino eindigde na 12 ronden onbeslist. Dit was althans de uitspraak van de jury, die geheel uit Spanjaarden bestond. In feite heeft Schmeling echter gewonnen, daar de Duitscher vrijwel doorloopend in de meerder heid was. Het publiek voelde dit ook zoo aan, zoodat Schmeling na afloop een ovatie in ontvangst te nemen had, terwijl het Spaan- sche publiek aan Poalino niet de minste aan dacht besteedde. De uitslagen van de gisteren gehouden heerensingle luidt: P. Schut—J. J. Spit 6—1; 6—2; A. Offers—P. Bosschaart 6—2, 6—0; iamessingle: Mevr. WijnneMej. R. Koppe 6—2, 61; Mej. A. Stroir-k—Mej. A. Fischer 6—2, 6—1 heerendouble: P. Schut en A. Offers—P Bo«schaart en W. Bosschaart 6—0, 61; damesdouble: Mevr. Schut en Mej. A. Stroink— Mevr. Spit en Mej. R. Koppe 6—1, 6—1; mixed doublé: Mevr. Schut en P. Schut—Mej. FDcher en W. Bosschaart 60, 62; Mevr. Wijnne en A. Offers—Mevr. Snit en J. J Spit 6—3, 6—1. BE QUICK—DE ALGEMEENE I 7—1 De uitslag luidt: Heeren Enkelspel: J. J. Haasbroek slaat A. v d. Weterink 6-3, 1-6, 6-4; G. Kus- ters slaat M. Koord 6—0, 6—0 Dames Enkelspel: mej. L. T. Wessels slaat mevr. G. v. d. Weterink 6—2, 6—2; mei I M. Asjes verliest van mej. J. Lelie 1—6 36. Dames Dubbelspel: mej. A. Apeldoorn en l X) Haa^">ek slaan mej. J. Lelie en A. v n mei" J' M- Asjes en G. Lusters slaan mej. M. Gosselaar en M. Koord 6—1, 2—6, 6—4. Heeren Dubbelspel; J. J. Haasbroek en G. Kusters slaan A. v. d. Weterink en P. J. van Soesbergen 6—1, 10—8. Dames Dubbelspelmej. A. Apeldoorn en mej. J. M. Asjes slaan mevr. G. v. d. Wete rink en mej. M. Gosselaar 6—2, 61. De groote tenniswedstrijd, welke giste ïen gehouden zou worden tusschen pioe- GRATIS ADVIES, WANNEER U GEER GOEDE AFDRUKKEN KRIJGT VAN UW CYCLOSTYLE. Wij helpen U afdoend. Van Putten Oortmeiler, Payglop gen van Australië en Holland, was wej de wedstrijd Timmer—Crawford. Gedurende 4 uur hebben 3000 toe- schouwers den strijd gevolgd. Timmer is eerst na vijf sets gesneuveld. Met een bewonderenswaardige vasthoudendheid heeft hij zich gegeven zooveel Lij kon. Motoren. Alkmaar heeft een primeur! Het conflict, dat eenigen tijd geleden gerezen is tusschen Alcmaria V.v.v. en den Motorrennersbond, heeft nu alles weer is bijgelegd toch ook nog een goede zijde gehad. Indertijd was Alcma ria genoodzaakt, om buitenlandsche ren ners te organiseeren en de kennismaking met deze was van dien aard, dat op, nieuw een aantal Belgische en Duitsche renners is geëngageerd. Nu Alcmaria den Tweeden Pinkster, dag haar tweede races in dit seizoen houdt, en nu ook onze Nederlandsche renners weer zullen starten, kunnen wij dus voor het eerst op een Nederlandsche baan spreken van een werkelijk inter nationaal programma. Dat programma ziet er inderdaad zeer fraai uit. Wij krijgen natuurlijk weer onze nieuwelingen in de baan, onze juniores zullen weer een harden strijd voeren, om zoo gauw mogelijk te pro- moveeren naar de hoogste klasse en dan zal het publiek kunnen genieten van den zeer uitgebreiden hoofdschotel: de gevechten der seniores. Opnieuw is het programma verdeeld in wedstrijden voor de 250, 350 en 500 cM3. klasse en de seniores, die ten ge tale van ruim 25 deelnemen, zullen trachten nieuwe records te maken. In de 250 cM3 klasse starten 4 seniores, in de 350 M3. 9 seniores en in de 500 cM3. klasse niet minder dan 18 cracks! Moeten wij nog namen noemen! Vrij wel ai onze seniores zullen in deze hoog ste klasse vechten met de Duitschers en Belgen. Zij zullen elkaar elke c.M. grond betwisten, zij zullen door de bochten gieren, zij zullen strijden voor zich zelf, voor hun merk envoor hun land! Wat dit laatste betreft, een speciaal nummer tusschen de drie snelste Ne derlanders, Duitschers en Belgen zal wel de allergrootste belangstelling trekken. Deze landenwedstrijd, waarvoor een speciale prijs is uitgeloofd, is nu al het gesprek van den dag. Wie zal dezen titanenwedstrijd winnen. Zal een v. d. Pluym, een v. Dijk, een Houtop si.eller zijn dan een Ryll, de man, die tijdens de Paaschraces een zeldzame dict-track-stijl toepaste. Zullen de Ne derlanders als overwinnaars uit den strijd te voorschijn komen? Wij zullen moeten afwachten. Deo Tweeden Pinksterdag zal in Alkmaar bewezen worden of Nederland of de grasbaan nummer één is. Het programma bevat ruim 20 wed strijden en daaronder is er een, waarbij niet minder dan 18 seniores tegelijk in de baan komen! De baan zelf is weer keurig in orde en buitengewoon snel. En rondom de baan zal elke tribune, elke rang dicht bezet zijn met de duizenden toeschouwers, die uit geheel Nederland naar Alkmaar trekken Men kome echter op tijd, want het zeer uitgebreide programma eischt, dat pre cies om half twee begonnen wordt! Alkmaar verwacht Tweeden Pinkster dag geheel motorrijdend Nederland! Postduiven. Bovengenoemde vereeniging hield Zon dag 13 Mei een wedvlucht met oude duiven vanuit Quievrain (België). Afstand 260 K.M. Los 8 uur. Wind West. De aankomst was als volgt: 1. J. Huiberts Jr. 12.33.57 2. Jn. Huiberts Jzn. 12.34.10 3. G Hijmans 1237.07 4. C. J. Paulissen 12.37.27 5. Jn. Huiberts Jzn. 12.39 57 6- idem 12.41.34 7. F. H. C. Dingerdis 12.49.47 8 J- J- Veel 12.52.22 9- H. Pel 12.53.49 10. idem 12.54.24 11. J. Th. W. v. d. Idsert 12.54.35 12. G. Hijmans 12.57.12 13. J Th. W. v. d. Idsert 12.58.07 14. J. J. Veel 12.58.20 15. J. Th. W. v. d. Idsert 12.58.28 16. Jn. Huiberts Jzn. 12.59.11 17. G Hijmans 12.59 29 Wedvlucht vanuit Vilvoorde (België). Wind Z.Z.O. Los 8 uur. Zondag 6 Mei. Aan komst 1. A. de Wit 2. Th. v. d. Kamer 3. A. de Wit 4. Jos. v. d. Kamer 5. A. de Wit 6. Th. v. d. Kamer 7. J v. Deutekom 8. A. de Wit 9. Jos. v. d. Kamer 10. D. Pilkes 15. Jos. v. d. Kamer 12. idem 13. C. Rabeling 14. idem 15. Jos. v. d. Kaer 16. A. de Wit 17. Th. v. d. Kamer 18. C. Rabeling 10.22.52 10.22.48 10.23 12 10.25.34 10.24.12 10.24.19 10.32.42 10.26.07 10.28 20 10.26.46 10.28.04 10.27.19 10.27.55 10.28.04 10.30.13 10.28.17 10.28.20 10.28.34 WIERINGEN, Geboren: Pieter, z. v. A v, d. Walle en A. Dekker. Ondertrouwd: F, Herwig en G. P. Leuf. Jn. Hegeman en P. van Sabben,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8